ଖେଳ |

ପେସାଦାର କ୍ରିକେଟରୁ କଓ୍ବାନଙ୍କ ଅବସର

ପେସାଦାର କ୍ରିକେଟରୁ କଓ୍ବାନଙ୍କ ଅବସର
ମେଲବର୍ନ,୭।୩- ନ୍ୟୁ ସାଉଥ୍‌ ଓ୍ବେଲ୍ସ ତଥା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦଳର ଓପନର ଇଡ୍‌ କଓ୍ବାନ ବୁଧବାର ପେସାଦାର କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ସେ ଚଳିତ ସିଜନର କୁଇନ୍ସଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଖେଳିବେ ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ସେ ସିଡ୍‌ନୀ ୟୁନିଭରସିଟି ପାଇଁ କ୍ଲବ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଖେଳିବା ଜାରି ରଖିବେ। ୨୦୧୧ରେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଟେଷ୍ଟ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା କଓ୍ବାନ ମୋଟ ୧୮ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳିଛନ୍ତି। ଏଥିରୁ ସେ ୩୧.୨୮ ଆଭରେଜରେ ୧୦୦୧ ରନ୍‌ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିମଧ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ ଶତକ ଓ ୬ଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ରହିଛି। ”ଦୀର୍ଘ ୧୫ ବର୍ଷ ଧରି ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟ୍‌ରେ ସକ୍ରିୟ ରହି ଖେଳ ପ୍ରତି ଯୋଗଦାନ କରିପାରିଥିବାରୁ ମୁଁ ନିଜକୁ ଭାଗ୍ୟବାନ ମନେ କରୁଛି। ମୋ କ୍ୟାରିୟରରେ ବହୁ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଖେଳିଛି। ଏବେ ମଧ୍ୟ କ୍ଲବ ସ୍ତରରେ ଖେଳ ଜାରି ରଖିବି“ ବୋଲି ଭେଟେରାନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ କହିଛନ୍ତି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମୁଖ୍ୟ ଜେମ୍ସ ସୁଥରଲାଣ୍ଡ କହିଛନ୍ତି, କଓ୍ବାନ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ କ୍ରିକେଟ୍‌ ପ୍ରତି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଓ ଘରୋଇ ସ୍ତରରେ ବହୁ ଯୋଗଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିନେଇ ଆମେ ତାଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଉଛୁ।
All Right Reserved By

ଖେଳ |

ଧୋନୀ, କୋହଲି ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ

ଧୋନୀ, କୋହଲି ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ

ଚେନ୍ନାଇ,୨୪।୩- ଚଳିତ ଆଇପିଏଲ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଲୋ ସ୍କୋରିଂ ହେବା ପରେ ଘରୋଇ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ଓ ବିରାଟ କୋହଲି ଚେପକ ପିଚ୍‌କୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। 

ଗରିବ ପରିବାରରୁ ଆସିଥିବା ଏହି ୫ କ୍ରିକେଟର ଏବେ କୋଟିପତିି...

ଗରିବ ପରିବାରରୁ ଆସିଥିବା ଏହି ୫ କ୍ରିକେଟର ଏବେ କୋଟିପତିି...

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୪।୩: ଦିନେ ଗରିବ ଥିବା ୫ ଭାରତୀୟ  କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ପାଖରେ ଏବେ ଅଚଳାଚଳ ସମ୍ପତ୍ତି।

ଆରସିବି ଏକମାତ୍ର ଦଳ

ଆରସିବି ଏକମାତ୍ର ଦଳ

ବାଙ୍ଗାଲୋର,୨୪।୩- ଚେପକଠାରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) ଦଳ ୭୦ ରନ୍‌ରେ ଅଲଆଉଟ୍‌ ହୋଇ ଏକ ଅଲୋଡ଼ା ରେକର୍ଡର ଅଧିକାରୀ ହୋଇଛି।

କେକେଆର ସପକ୍ଷରେ ରେକର୍ଡ

କେକେଆର ସପକ୍ଷରେ ରେକର୍ଡ

କୋଲକାତା,୨୪।୩- ଚଳିତ ଆଇପିଏଲର ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ (କେକେଆର) ଓ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବଦ ପରସ୍ପରକୁ ଭେଟିବେ।

ଓ୍ବାର୍ନରଙ୍କ ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର

ଓ୍ବାର୍ନରଙ୍କ ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର

କୋଲକାତା, ୨୪।୩(ପି.ଟି.)- ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ବ୍ୟୟବହୁଳ କ୍ରିକେଟ ଲିଗ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ୍‌)ର ଦ୍ୱାଦଶ ସଂସ୍କରଣ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। 

ରାଇନାଙ୍କ ରେକର୍ଡ

ରାଇନାଙ୍କ ରେକର୍ଡ

ଚେନ୍ନାଇ,୨୪।୩(ପି.ଟି.)-ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ପ୍ରଥମ ଖେଳାଳି ଭାବେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ସୁରେଶ ରାଇନା ୫୦୦୦ ରନ ପୂରଣ କରି ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। 

ରାମେଶ୍ୱର କପ୍‌ ଜୁନିୟର କ୍ରିକେଟ: ଜୁଭେନାଇଲ-ରାମେଶ୍ୱର ଫାଇନାଲ

ରାମେଶ୍ୱର କପ୍‌ ଜୁନିୟର କ୍ରିକେଟ: ଜୁଭେନାଇଲ-ରାମେଶ୍ୱର ଫାଇନାଲ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪।୩(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- ବିଏମ୍‌ ହାଇସ୍କୁଲ ପଡ଼ିଆରେ ଚାଲିଥିବା ରାମେଶ୍ୱର କପ୍‌ ଜୁନିୟର କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ଜୁଭେନାଇଲ ସ୍ପୋର୍ଟିଂ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। 

ପ୍ରଦୀପ ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ:ସେର୍‌ସା ଆଦ୍ରା-କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କ ଫାଇନାଲ

ପ୍ରଦୀପ ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ:ସେର୍‌ସା ଆଦ୍ରା-କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କ ଫାଇନାଲ

ବନ୍ତ, ୨୪।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ./ସ୍ବ.ପ୍ର.) - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ବ୍ଲକ ଟିଲୋ ହନୁମାନଜୀଉ ମିନିଷ୍ଟାଡିୟମଠାରେ ଟିଲୋ ଆଥ୍‌ଲେଟିକ ଆସୋସିଏଶନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ୨୬ତମ ପ୍ରଦୀପ ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଫାଇନାଲରେ କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କ (ବାଙ୍ଗାଲୋର) ପ୍ରବେଶ କରିଛି। 

୨୦ କୋଟି ଦାନ କଲା ବିସିସିଆଇ

୨୦ କୋଟି ଦାନ କଲା ବିସିସିଆଇ

ଚେନ୍ନାଇ, ୨୪ା୩ (ପି.ଟି.)-ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ) ଶନିବାର ଆଇପିଏଲ ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ଉତ୍ସବ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ୨୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆର୍ମଡ ଫୋର୍ସ ଏବଂ ସିଆର୍‌ପିଏଫ୍‌ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦାନ କରିଛି।

ଜାତୀୟ ଶିବିରରେ ଓଡ଼ିଶାର ସ୍ବସ୍ତିକ

ଜାତୀୟ ଶିବିରରେ ଓଡ଼ିଶାର ସ୍ବସ୍ତିକ

କଟକ ଅଫିସ, ୨୪ା୩-ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ(ବିସିସିଆଇ) ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଆସନ୍ତା ଏପ୍ରିଲ ୧୫ ଓ ୧୬ ତାରିଖ ଦୁଇ ଦିନ ଧରି ପଣ୍ଡିଚେରୀରେ ୧୯ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଜାତୀୟ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ଫାଓ ପକ୍ଷରୁ ଜବାମଣୀଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ପୁରସ୍କାର

ଫାଓ ପକ୍ଷରୁ ଜବାମଣୀଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ପୁରସ୍କାର

କଟକ ଅଫିସ,୨୪ା୩- ନେପାଳର ଶହୀଦ ରଙ୍ଗଶାଳା ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ସାଫ୍‌ ମହିଳା ଫୁଟବଲ ଚାମ୍ପିୟନଶିପରେ ଭାରତ ୩-୧ ଗୋଲରେ ଆୟୋଜକ ନେପାଳକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି। 

୨୫ ବଲ୍‌ରେ ଜ୍ୟାକ୍ସଙ୍କ ଶତକ

୨୫ ବଲ୍‌ରେ ଜ୍ୟାକ୍ସଙ୍କ ଶତକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୪ା୩ (ପି.ଟି.)-ଦୁବାଇଠାରେ ଗୁରୁବାର ଲାଙ୍କାଶାୟାର ବିପକ୍ଷ ଏକ ପ୍ରି-ସିଜନ ଟି୧୦ ମୁକାବିଲାରେ ସରେ ଦଳର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଓ୍ବିଲ ଜ୍ୟାକ୍ସ ମାତ୍ର ୨୫ ବଲ୍‌ରୁ ଶତକ ହାସଲ କରି ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। 


Model This Week

ରଶ୍ମି
Why Dharitri