ଖେଳ |

ଗମ୍ଭୀରଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଡେୟାରଡେଭିଲ୍ସ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ

ଗମ୍ଭୀରଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଡେୟାରଡେଭିଲ୍ସ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୭।୩(ପି.ଟି.)- ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ୍‌)ର ଆଗାମୀ ସଂସ୍କରଣରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଡେୟାରଡେଭିଲ୍ସ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ଦାୟିତ୍ୱ ବରିଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଛି। ଏ ନେଇ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଦୀର୍ଘ ୮ ବର୍ଷର ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍‌କୁ ଫେରୁଥିବା ଗମ୍ଭୀର କହିଛନ୍ତି, ଦିଲ୍ଲୀ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେବା ମୋ ପାଇଁ ଗର୍ବର ବିଷୟ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଦଳ ସହ ଜଡ଼ିତ ଥିବା ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦଳ ଗଠନ କରାଯାଇ ପାରିବ। ଏଥିନେଇ ଆମକୁ ଦଳ ପାଇଁ କ୍ରମାଗତ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଏହାବାଦ୍‌ ରିକି ପଣ୍ଟିଂଙ୍କ ସହ କାର୍ଯ୍ୟ କାରିବାକୁ ଉତ୍ସୁକତାର ସହ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି। ପୂର୍ବରୁ ଏହି ୩୬ ବର୍ଷୀୟ ବାମହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍‌ ରାଇଡର୍ସ (କେକେଆର୍‌) ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେଉଥିଲେ। ତାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ କେକେଆର୍‌ ଦଳ ଦୁଇଥର ଚାମ୍ପିୟନ୍‌ ଆଖ୍ୟା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲା। ଉଲ୍ଲେଖଥାଉ କି, ବରିଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍‌ ୨.୮ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ଖରିଦ କରିଥିଲା। ସେ ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ଏଯାବତ ୧୪୮ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ୪,୧୩୨ ରନ୍‌ କରିଛନ୍ତି। ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତି ସମ୍ପର୍କରେ ପଣ୍ଟିଂ କହିଛନ୍ତି, ”ଗୌତମଙ୍କ ନିକଟରେ ଦୀର୍ଘଦିନର ନେତୃତ୍ୱ ନେବାର ଅଭିଜ୍ଞତା ରହିଛି। ସେ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଅନ୍ୟତମ ସଫଳତମ ଅଧିନାୟକ। କିନ୍ତୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେବା ଗୁରୁଦାୟିତ୍ୱ। ତାଙ୍କ ଭଳି ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ଅନ୍ୟ ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ପ୍ରେରଣା ଯୋଗାଇବ। ତାଙ୍କୁ ଦଳରେ ପାଇ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍‌ ଗର୍ବିତ“। ଏହି ଅବସରରେ ଡେୟାରଡେଭିଲ୍ସ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ମୁଖ୍ୟ ହେମନ୍ତ ଦୁଆଙ୍କ ସହ ଦଳୀୟ ଖେଳାଳି ନମନ ଓଝା ଓ ମନଜୋତ କାଲ୍ରା ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

All Right Reserved By

ଖେଳ |

୨୦୧୬ ଆଇପିଏଲ୍‌ ଡୋପ୍‌ ଟେଷ୍ଟରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲି- ମ୍ୟାକୁଲମ

୨୦୧୬ ଆଇପିଏଲ୍‌ ଡୋପ୍‌ ଟେଷ୍ଟରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲି- ମ୍ୟାକୁଲମ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪।୬- ପୂର୍ବତନ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଅଧିନାୟକ ବ୍ରେଣ୍ଡନ ମ୍ୟାକୁଲମ ୨୦୧୬ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ) ବେଳେ ଡୋପ୍‌ ଟେଷ୍ଟରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ମୂତ୍ର ନମୁନାରେ ନିଷିଦ୍ଧ ଔଷଧ ମିଳିଥିଲା ବୋଲି ସେ ସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ନିଷିଦ୍ଧ ଔଷଧ ସେବନ କରି ନ ଥିଲେ।

ବିଶ୍ୱର ଦ୍ୱିତୀୟ କନିଷ୍ଠ ଗ୍ରାଣ୍ଡମାଷ୍ଟର ପ୍ରଗଣାନନ୍ଧା

ବିଶ୍ୱର ଦ୍ୱିତୀୟ କନିଷ୍ଠ ଗ୍ରାଣ୍ଡମାଷ୍ଟର ପ୍ରଗଣାନନ୍ଧା

ମାଡ୍ରାସ,୨୪।୬(ପି.ଟି.)- ଭାରତୀୟ ଚେସ୍‌ ଖେଳାଳି ଆର. ପ୍ରଗଣାନନ୍ଧା ଦେଶର ସର୍ବକନିଷ୍ଠ ଓ ବିଶ୍ୱର ୨ୟ କନିଷ୍ଠ ଗ୍ରାଣ୍ଡମାଷ୍ଟର(ଜିଏମ୍‌) ମାନ୍ୟତା ପାଇଛନ୍ତି। ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ବୟସ ୧୨ ବର୍ଷ ଓ ୧୦ ମାସ। ଇଟାଲିଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଗ୍ରେଣ୍ଡିନେ ଓପନର ଫାଇନାଲ ରାଉଣ୍ଡରେ ସେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି।

ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପ୍ରଭାବ: ବୃଦ୍ଧି ପାଇଲା ଟିଭି ବିକ୍ରି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪।୬(ପି.ଟି.)- ରୁଷିଆରେ ଚାଲିଥିବା ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଏବେ ନକ୍‌ଆଉଟ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆଡକୁ ଅଗ୍ରସର ହେଉଛି। ଏହାର ଫାଇଦା ଭାରତରେ ମାଇକ୍ରୋମ୍ୟାକ୍ସ, ସୋନି, ଏଲ୍‌ଜି, ସାମସଙ୍ଗ ଓ ଇନଟେକ୍ସ ଭଳି ଟିଭି କମ୍ପାନୀମାନେ ଉଠାଉଛନ୍ତି। ଭାରତରେ ଫୁଟ୍‌ବଲ ଫିଭର ନ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ସିଧାପ୍ରସାରଣକୁ ଉପଭୋଗ କରିବା ପାଇଁ ନୂଆ ଟିଭି କିଣୁଛନ୍ତି।

ତୀରନ୍ଦାଜୀ ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ଅଭିଷେକଙ୍କୁ ଡବଲ ପଦକ

ତୀରନ୍ଦାଜୀ ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ଅଭିଷେକଙ୍କୁ ଡବଲ ପଦକ

ସଲ୍ଟ ଲେକ ସିଟ(ୟୁଏସ୍‌ଏ),୨୪।୬(ପି.ଟି.)- ଭାରତୀୟ ତୀରନ୍ଦାଜ ଅଭିଷେକ ବର୍ମା ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ତୀରନ୍ଦାଜୀ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ୩ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଡବଲ ପଦକ ଜିତିଛନ୍ତି। ସେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଇଭେଣ୍ଟରେ ରୌପ୍ୟ ଓ ମିକ୍ସଡ୍‌ ଦଳଗତ ଇଭେଣ୍ଟରେ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି

ଅନ୍ତିମ ଗ୍ରୁପ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ଗିମେନେଜ ବାଦ୍‌

ଅନ୍ତିମ ଗ୍ରୁପ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ଗିମେନେଜ ବାଦ୍‌

ନିଝନି ନୋଭଗୋର୍ଡ,୨୪।୬(ଏଏଫ୍‌ପି)- ଚଳିତ ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଅନ୍ତିମ ଗ୍ରୁପ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ଉରୁଗୁଏ ଡିଫେଣ୍ଡର ଜୋସ ମାରିଆ ଗିମେନେଜ ବାଦ୍‌ ପଡ଼ିଛନ୍ତି। ଥାଇ ଜନିତ ସମସ୍ୟା ଯୋଗୁ ସେ ଆୟୋଜକ ରୁଷିଆ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଖେଳିବେ ନାହିଁ।

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ହାଣ୍ଡବଲ ରେଫରୀ ପରୀକ୍ଷା ଶେଷ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ହାଣ୍ଡବଲ ରେଫରୀ ପରୀକ୍ଷା ଶେଷ

ଜଗତସିଂହପୁର ଅଫିସ,୨୪। ୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲା ହାଣ୍ଡବଲ ଆସୋସିଏଶନ୍‌ ଦ୍ୱାରା ଛେଳିଆଗଡସ୍ଥିତ ଜୟଦୁର୍ଗା ପଡିଆରେ ଜୁନ୍‌ ୨୩ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ରେଫରୀ କ୍ଲିନିକ୍‌ ଓ ପରୀକ୍ଷା ରବିବାର ଶେଷ ହୋଇଛି। ୨ଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା ଏହି ପରୀକ୍ଷାରେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଜିଲାର ୨୧ ଜଣ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ରେଫରୀମାନଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ଓ ଜାତୀୟସ୍ତରର ହାଣ୍ଡବଲ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ରେଫରୀଭାବେ ମନୋନୀତ କରାଯିବ।

ଭାରତର ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଜୟ

ଭାରତର ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଜୟ

ଦୁବାଇ, ୨୪ା୬ (ପି.ଟି.)-ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା କବାଡ଼ି ମାଷ୍ଟର୍ସ ଦୁବାଇରେ ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିୟନ ଭାରତ ଶନିବାର କେନିଆକୁ ୪୮-୧୯ ପଏଣ୍ଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଦଳର ଏହା ହେଉଛି ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଜୟ। ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନକୁ ହରାଇ ଦେଇଥିଲା।

କ୍ରୁସ୍‌ଙ୍କ ଗୋଲରେ ଜିତିଲା ଜର୍ମାନୀ

କ୍ରୁସ୍‌ଙ୍କ ଗୋଲରେ ଜିତିଲା ଜର୍ମାନୀ

ସୋଚି, ୨୪।୬- ଟୋନି କ୍ରୁସ୍‌ଙ୍କ ଶେଷ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ଗୋଲ ବଳରେ ଜର୍ମାନୀ ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପର ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ମ୍ୟାଚରେ ସ୍ବିଡେନକୁ ୨-୧ଗୋଲରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ପ୍ରଥମାର୍ଦ୍ଧ ଶେଷସୁଦ୍ଧା ୦-୧ ଗୋଲରେ ପଛରେ ଥିବା ଏହି ଚାମ୍ପିୟନ ଦଳ ଦ୍ୱିତୀୟାର୍ଦ୍ଧରେ ସଫଳ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବା ସହ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରୁ ଶୀଘ୍ର ବିଦାୟ ନେବା ସ୍ଥିତିରୁ ବର୍ତ୍ତି ଯାଇଛି।

3 ଫୋର୍ସ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଜରିମାନା

ଲି କ୍ୟାସଲେଟ୍‌ (ଫ୍ରାନ୍ସ),୨୪ା୬ (ଏଏଫ୍‌ପି)- ଫ୍ରେଞ୍ଚ ଗ୍ରାଁ ପ୍ରିଠାରେ ପିଟ୍‌ ଲେନ୍‌ ହ୍ବିଲ ଦୁର୍ଘଟଣା ପାଇଁ ଫର୍ମୁଲା ଓ୍ବାନ ଟିମ୍‌ ଫୋର୍ସ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ୧୫,୦୦୦ ୟୁରୋ (୧୭,୦୦୦ ଡଲାର) ଜରିମାନା କରାଯାଇଛି। ଏହାଛଡ଼ା ସସ୍‌ପେଣ୍ଡେଡ୍‌ ଅତିରିକ୍ତ ୮୫,୦୦୦ୟୁରୋ ଜରିମାନା କରାଯାଇଛି।

ମେକ୍ସିକୋ ନକ୍‌ଆଉଟର ନିକଟତର

ମେକ୍ସିକୋ ନକ୍‌ଆଉଟର ନିକଟତର

ରୋସ୍ତୋଭ-ଅନ୍‌-ଡନ୍‌, ୨୪।୬-ଚଳିତ ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପରେ ନକ୍‌ଆଉଟ ନିକଟତର ହୋଇଛି ମେକ୍ସିକୋ। ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ମ୍ୟାଚରେ ଦଳ ୨-୦ ଗୋଲରେ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଗ୍ରୁପ ‘ଏଫ’ରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଜୟ ସହ ମେକ୍ସିକୋର ପଏଣ୍ଟ ସଂଖ୍ୟା ୬ରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି। ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଏହି ଦଳ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଜର୍ମାନୀକୁ ୧-୦ ଗୋଲରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା।

ଚାମ୍ପିୟନ୍ସ ଟ୍ରଫି ହକି: ପାକିସ୍ତାନକୁ ହରାଇଲା ଭାରତ

ଚାମ୍ପିୟନ୍ସ ଟ୍ରଫି ହକି: ପାକିସ୍ତାନକୁ ହରାଇଲା ଭାରତ

ବ୍ରେଡା (ନେଦରଲାଣ୍ଡ୍ସ), ୨୪ା୬ (ପି.ଟି.)- ଭାରତୀୟ ହକି ଦଳ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ପୁଣିଥରେ ଏହାର ଆଧିପତ୍ୟ ଜାହିର କରିଛି। ଶନିବାର ଚାମ୍ପିୟନ୍ସ ଟ୍ରଫିର ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚରେ ଦଳ ୪-୦ ଗୋଲରେ ଏହାର ପାରମ୍ପରିକ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି।

ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟରରେ ବେଲଜିୟମ

ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟରରେ ବେଲଜିୟମ

ମସ୍କୋ, ୨୩।୬- ରୋମେଲୁ ଲୁକାକା ଓ ଇଡେନ ହାଜାର୍ଡଙ୍କ ଡବଲ ଗୋଲ ବଳରେ ବେଲଜିୟମ ଚଳିତ ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପର ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ମ୍ୟାଚରେ ହାଜାର୍ଡଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ୫-୨ ଗୋଲରେ ଟ୍ୟୁନିସିଆକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି।

Model This Week

ଆହାନା