ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ମାଲ୍‌ ପ୍ରାକ୍ଟିସ୍‌ ହେବାରୁ ହାତ କାଟିଲେ ଛାତ୍ରୀ

ମାଲ୍‌ ପ୍ରାକ୍ଟିସ୍‌ ହେବାରୁ ହାତ କାଟିଲେ ଛାତ୍ରୀ
ପରଜଙ୍ଗ,୬।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ପରଜଙ୍ଗ ବ୍ଲକ ବାରିହାପୁର ହାଇସ୍କୁଲ କେନ୍ଦ୍ରରେ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷା ଦେଉଥିବା ଜଣେ ଛାତ୍ରୀ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ ଦ୍ୱାରା ମାଲ୍‌ ପ୍ରାକ୍ଟିସ୍‌ ହେବାପରେ ବ୍ଲେଡ୍‌ରେ ହାତଗୋଡ଼ କାଟି ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣା ଅଞ୍ଚଳରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, କଙ୍କଡ଼ାସୋଡ଼ା ଆଦିବାସୀ ହଷ୍ଟେଲରେ ରହି ପାଠ ପଢୁଥିବା କଙ୍କଡ଼ାହାଡ଼ ବ୍ଲକ ସୋହେଲା ଅଞ୍ଚଳର ସମ୍ପୃକ୍ତା ଛାତ୍ରୀ ବାରିହାପୁର ହାଇସ୍କୁଲ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେଉଥିଲେ। ଅସାଧୁ ଉପାୟରେ କପି କରୁଥିବାବେଳେ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ ହାତରେ ଧରାପଡ଼ି ମାଲ୍‌ ପ୍ରାକ୍ଟିସ୍‌ ହୋଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ସେ ମାନସିକ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଛାତ୍ରୀ ନିବାସରେ ବ୍ଲେଡ୍‌ ସହାୟତାରେ ନିଜ ହାତଗୋଡ଼ କାଟି ପକାଇଥିଲେ। ସହପାଠୀଙ୍କମାନେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ। ପରେ ପରଜଙ୍ଗ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରର ଡାକ୍ତର ଟିମ୍‌ ପହଞ୍ଚତ୍ ତାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରିଥିଲେ। ଆହତ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମାନସିକ ଅବସ୍ଥା ଭଲ ନାହିଁ। ତାଙ୍କୁ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଜିମାରେ ଘରକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଥିବା ଛାତ୍ରୀନିବାସ ସୁପରିଣ୍ଟେଣ୍ଡେଣ୍ଟ ଅନ୍ତର୍ଯ୍ୟାମୀ ବେହେରା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ନିଶାଦ୍ରବ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ଯୁବକଙ୍କୁ ଖୁଣ୍ଟରେ ବାନ୍ଧିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ

ନିଶାଦ୍ରବ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ଯୁବକଙ୍କୁ ଖୁଣ୍ଟରେ ବାନ୍ଧିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୪।୩: ଅନୁଗୋଳ ସହରର ଅମଲାପଡାଠାରେ ରବିବାର ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ସକାଳୁ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଖୁଣ୍ଟରେ ବାନ୍ଧି ଦିଆଯାଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। 

 ପାତ୍ରପଡ଼ାରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ , ୧୯ ପରିବାରର ୪୨ ବଖରା ପୋଡ଼ି ପାଉଁଶ

ପାତ୍ରପଡ଼ାରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ , ୧୯ ପରିବାରର ୪୨ ବଖରା ପୋଡ଼ି ପାଉଁଶ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୪।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପାତ୍ରପଡା କମାରସାହି ଗ୍ରାମରେ ରବିବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ୧୯ ପରିବାରର ୪୨ ବଖରା ପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି । 

ଭଉଣୀ-ଭାଇଙ୍କ ଅନୈତିକ ସମ୍ପର୍କ ସନ୍ଦେହରେ ଶଳାଙ୍କ ଯୌନାଙ୍ଗ କାଟିଲେ ଭିଣୋଇ

ଭଉଣୀ-ଭାଇଙ୍କ ଅନୈତିକ ସମ୍ପର୍କ ସନ୍ଦେହରେ ଶଳାଙ୍କ ଯୌନାଙ୍ଗ କାଟିଲେ ଭିଣୋଇ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୪।୩: ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ସଦର ଥାନା ବେଶାଳିଆ ନିକଟସ୍ଥ ବିଦ୍ୟାବନ୍ଧ ଗ୍ରାମରେ ରବିବାର ଏକ ଅଭାବନୀୟ  ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଭିଣୋଇ କଟୁରୀ ଚୋଟରେ  ଶଳାର ମୃତ୍ୟୁ  ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ନଗେଶ ରାଉତ। 

୨୭ରେ ଅନୁଗୋଳ ଆସୁଛନ୍ତି ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟ

୨୭ରେ ଅନୁଗୋଳ ଆସୁଛନ୍ତି ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୪।୩- ଚଳିତ ମାସ ୨୭ ଓ ୨୮ ତାରିଖରେ ଅନୁଗୋଳ ଗସ୍ତରେ ଆସୁଛନ୍ତି ପୁରୀ ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ମଠର ପୀଠାଧୀଶ୍ୱର ସନାତନ ଧର୍ମର ଧର୍ମଗୁରୁ ଜଗତଗୁରୁ ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟ ସ୍ବାମୀ ନିଶ୍ଚଳାନନ୍ଦ ସରସ୍ବତୀ। 

କଂଗ୍ରେସରୁ ମୁହଁ ଫେରାଉଛନ୍ତି ପୁରୁଖା ନେତା

କଂଗ୍ରେସରୁ ମୁହଁ ଫେରାଉଛନ୍ତି ପୁରୁଖା ନେତା

ପରଜଙ୍ଗ/ଭୁବନ, ୨୪।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ। ଏବେ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ନିର୍ବାଚନୀ ତାତି। ଏସବୁ ଭିତରେ ଓଡ଼ିଶାର ପ୍ରମୁଖ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ କୁହାଯାଉଥିବା ବିଜେଡି, ଭାଜପା ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା। 

ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା ପରେ ଭାଜପାର ତତ୍ପରତା: ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟଙ୍କୁ ମନେଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ

ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା ପରେ ଭାଜପାର ତତ୍ପରତା: ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟଙ୍କୁ ମନେଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୪।୩- ଢେଙ୍କାନାଳ ଲୋକ ସଭା ଏବଂ ଜିଲାର ୪ ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି ପ୍ରାର୍ଥୀ। ଏହାପରେ ଟିକେଟ ପାଇଥିବା ନେତା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସମର୍ଥକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତପତ୍ରତା ଦେଖାଦେଇଛି। 

ବିଜେଡି, କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣା ଉପରେ ନଜର

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୪ା୩- ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଢେଙ୍କାନାଳ ଲୋକ ସଭା ସମେତ ଜିଲାର ୪ ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା ପରେ ନିର୍ବାଚନୀ ମାହୋଲରେ ଉଷ୍ମତା ଭରିଛି। କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ କେବଳ ଢେଙ୍କାନାଳ ବିଧାନସଭା ଆସନ ଲାଗି ନବୀନ ନନ୍ଦଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। 

ପୋଲିସ ହାତରେ ୯ ଜଣିଆ ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗ: ୨୮ ବାଇକ୍‌, ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଜବତ

ପୋଲିସ ହାତରେ ୯ ଜଣିଆ ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗ: ୨୮ ବାଇକ୍‌, ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଜବତ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୪।୩- ଅନୁଗୋଳ ପୋଲିସ ହାତରେ ଧରାପଡିଛନ୍ତି ୯ଜଣିଆ ଡକାୟତି ଗ୍ୟାଙ୍ଗ। ହୋଲି ଦିନ ସହର ଉପକଣ୍ଠରେ ଥିବା ପଞ୍ଚମହଲା ଠାରେ ଡକାୟତି ଯୋଜନା କରୁଥିବା ସମୟରେ ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି।

ଅନୁଗୋଳରେ କଂଗ୍ରେସ, ଭାଜପାର ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣା: ବିପ୍ଳବ, ପ୍ରତାପଙ୍କୁ ବିଧାୟକ ଟିକେଟ

ଅନୁଗୋଳରେ କଂଗ୍ରେସ, ଭାଜପାର ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣା: ବିପ୍ଳବ, ପ୍ରତାପଙ୍କୁ ବିଧାୟକ ଟିକେଟ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୪।୩- ଚଳିତ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଭାଜପା ଓ କଂଗ୍ରେସ ଅନୁଗୋଳର ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସ ଜିଲାର ସମସ୍ତ ୫ଟି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେଇଛି। 

ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ

ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୨୩।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନକୁ ବ୍ୟବସ୍ଥିତ ଏବଂ ତ୍ରୁଟିରହିତ କରିବାକୁ କାମାକ୍ଷାନଗର ଉପଖଣ୍ଡ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଜୋରଦାର୍‌ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏଥିଲାଗି କାମାକ୍ଷାନଗର କଲେଜରେ  ଶନିବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ପ୍ରିଜାଇଡିଂ ଏବଂ ପ୍ରଥମ ପୋଲିଂ ଅଫିସର ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ। ଏହା ଆସନ୍ତା ୨୭ ତାରିଖ ଯାଏ ଚାଲିବ। ଦୈନିକ ୨୫୦ ଜଣ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ତାଲିମ ଦିଆଯିବ।

ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ସମୀକ୍ଷା:   ଜିଲାରେ ଶିକ୍ଷାର ବିକାଶକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ

ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ସମୀକ୍ଷା: ଜିଲାରେ ଶିକ୍ଷାର ବିକାଶକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୩।୩- ଅନୁଗୋଳରେ ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ସଚ୍ଚିଦାନନ୍ଦ ବେହେରାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଠାରେ ଏକ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ରମେଶ ବାବୁ ଏନ୍‌ଟିପିସି ଜିଜିଏମ

ରମେଶ ବାବୁ ଏନ୍‌ଟିପିସି ଜିଜିଏମ

ତାଳଚେର,୨୩ା୩(ନି.ପ୍ର.)- କଣିହାଁସ୍ଥିତ ଏନ୍‌ଟିପିସି ବିଦ୍ୟୁତ ପ୍ରକଳ୍ପରେ ନୂତନ ଗ୍ରୁପ ଜେନେରାଲ ମ୍ୟାନେଜର (ଜିଜିଏମ) ଭାବେ ରମେଶ ବାବୁ ଭି ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି।


Model This Week

ରଶ୍ମି
Why Dharitri