ସମ୍ବଲପୁର

ମଦ୍ୟପ ବରକୁ କନ୍ୟା ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିବା ଘଟଣା: ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବରଣମାଳା, ସକାଳେ ହାତକଡ଼ି

ମଦ୍ୟପ ବରକୁ କନ୍ୟା ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିବା ଘଟଣା: ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବରଣମାଳା, ସକାଳେ ହାତକଡ଼ି
ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୬।୩- ଜଣେ ଯୁବକ ମଦ ନିଶାରେ ଟଳମଳ ହୋଇ ବିବାହ କରିବାକୁ ଆସିବା, ମଦୁଆ ବରକୁ କନ୍ୟା ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିବା ଓ ପରେ ଟାଙ୍ଗରପାଲି ଥାନାରେ ଆପୋସ ବୁଝାମଣା ପରେ ଉଭୟଙ୍କ ବିବାହ ସମ୍ପନ୍ନ ହେବା ଘଟଣା ମଙ୍ଗଳବାର ନାଟକୀୟ ମୋଡ଼ ନେଇଛି। ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଯୁବକ ଥାନାରେ କନ୍ୟାଙ୍କୁ ବରଣମାଳା ପିନ୍ଧାଇଥିବାବେଳେ ମଙ୍ଗଳବାର ତାଙ୍କୁ ହାତକଡ଼ି ପିନ୍ଧିବାକୁ ପଡ଼ିଛି। କୋର୍ଟ ମ୍ୟାରେଜ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ ହୋଇ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି । ପୂର୍ବରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶଙ୍କର ଅନ୍ୟଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିବା ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣେ ଯୁବତୀ ମଙ୍ଗଳବାର ଟାଙ୍ଗରପାଲି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ଉକ୍ତ ଘଟଣା ଗୁରୁତର ରୂପ ନେଇଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ଟାଙ୍ଗରପାଲି ଥାନା ପରିସରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା । ଯୁବତୀଙ୍କ ପରିବାର ଓ ଗ୍ରାମବାସୀ ଥାନା ପରିସରରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ପାଟିତୁଣ୍ଡ କରିଥିଲେ ା ସମ୍ପୃକ୍ତ ଯୁବତୀ ତାଙ୍କୁ ଆଉ ବିବାହ କରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ରୋକ୍‌ଠୋକ୍‌ କହିବା ସହ ସେହି ଯୁବକଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଥିଲେ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବର ବନ୍ଧମୁଣ୍ଡା ଚମ୍ପାଗଡ଼ ବସ୍ତିର ସ୍ବର୍ଗତ ପ୍ରକାଶ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ସାନ ପୁଅ ଶଙ୍କର ପଣ୍ଡା ଓ ତାଙ୍କ ଭାଇ ସୁଦାମ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସାରେ ଉଭୟଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ ପୂର୍ବରୁ ଲୋକେ ପୋଲିସକୁ ଘେରିଯାଇଥିଲେ। ବରଣମାଳା ପିନ୍ଧାଇ ବିବାହ କରିଥିବା ଯୁବତୀଙ୍କ ପରିବାରକୁ ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା କ୍ଷତିପୂରଣ ନ ଦେଲେ ସେମାନଙ୍କୁ ଛାଡ଼ିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଅଡ଼ିବସିଥିଲେ। ଏହାକୁ ନେଇ ଥାନାରେ ପ୍ରବଳ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। ଫଳରେ ପୋଲିସ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଉଭୟଙ୍କୁ ପୁଣି ଥାନା ଭିତରକୁ ନେଇଥିଲା। ବରପକ୍ଷ କ୍ଷତିପୂରଣ ରାଶି ଦେବାକୁ ଲିଖିତ ସହମତି ପ୍ରଦାନ କରିବା ପରେ ପୋଲିସ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ବଳୟରେ ଉଭୟଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। ସୂଚନାନୁସାରେ ଶଙ୍କର ବିବାହ ଉତ୍ସବରେ କ୍ୟାଟରିଂ କାମ ପାଇଁ ଲୋକ ଯୋଗାଡ଼ କରିବା ସହ ସାମୟିକ ଅଟୋଚାଳକ ଭାବେ କାମ କରନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଫର୍ଟିଲାଇଜର ଟାଉନଶିପ୍‌ ନିକଟ ଲେବର କଲୋନୀ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କ ସହ ବିବାହ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା। ଗତ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଶଙ୍କର ବରଯାତ୍ରୀ ସହ ଫର୍ଟିଲାଇଜର ଟାଉନଶିପ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ବରଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସମେତ ଖୋଦ ଶଙ୍କର ମଦ୍ୟପାନ କରିଥିଲେ। ଗାଡ଼ିରୁ ଓହ୍ଲାଇ ଟଳମଳ ଅବସ୍ଥାରେ ବେଦୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇଥିଲେ। ତେବେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ପରିସ୍ଥିତି ବିଗିଡ଼ି ଯାଇଥିଲା। ମାତାଲ ବର ଓ ବରଯାତ୍ରୀ ଯୁବତୀଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ଓ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିବା ସହ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ। କନ୍ୟାପକ୍ଷ ଏହାର ପ୍ରତିବାଦ କରିବାରୁ ଉତ୍ତେଜନା ବଢ଼ିଥିଲା। କନ୍ୟା ବି ଏପରି ମଦ୍ୟପ ବରକୁ ବିବାହ କରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ରୋକ୍‌ଠୋକ୍‌ ଶୁଣାଇ ଦେଇଥିଲେ । ପରିସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବାହାରକୁ ଚାଲିଯିବାରୁ ଶଙ୍କର ବେଦୀରୁ ଉଠି ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲେ। କନ୍ୟାପକ୍ଷଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ କ୍ରମେ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ବି ଶଙ୍କରଙ୍କୁ ପାଇ ନ ଥିଲା। ଏଣୁ ଶଙ୍କରଙ୍କ ଭାଇ ଓ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଅଟକ ରଖିଥିଲା। ସୋମବାର କେତେକ ସାମାଜିକ କର୍ମୀଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ପରେ ପୋଲିସ ଉଭୟ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା କରି ଥାନା ପରିସରରେ ସେମାନଙ୍କ ବିବାହ ସମ୍ପନ୍ନ କରିଥିଲା। ସୋମବାର ସାରେ ଥାନା ପରିସରରେ ଶଙ୍କର ଓ ଯୁବତୀ ପରସ୍ପରକୁ ଫୁଲମାଳ ପିନ୍ଧାଇ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ମଙ୍ଗଳବାର ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଉଭୟଙ୍କ ବିବାହ କୋର୍ଟରେ ହେବ ବୋଲି ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା। ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ବରକନ୍ୟା ବନ୍ଧମୁଣ୍ଡାସ୍ଥିତ ଶଙ୍କରଙ୍କ ଘରକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ। ମାତ୍ର ଏହାର ୩ଘଣ୍ଟା ନ ବିତୁଣୁ ସେକ୍ଟର-୬ ବିର୍ସାନଗରର ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଯୁବତୀ ଟାଙ୍ଗରପାଲି ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚି ଶଙ୍କର ତାଙ୍କୁ ୨୦୧୭ ନଭେମ୍ବର ୧୭ରେ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। ଏବେ ସେ ଗର୍ଭବତୀ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଯୁବତୀଜଣକ ପାନପୋଷ ମ୍ୟାରେଜ ଅଫିସରଙ୍କ ଅନୁମୋଦନକ୍ରମେ କୋର୍ଟ ବିବାହର ସମସ୍ତ ପ୍ରମାଣପତ୍ର, ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଦାଖଲ କରିବା ପରେ ଥାନାଧିକାରୀଙ୍କ ଅକଲ ଗୁଡୁମ ହୋଇଗଲା। ଥାନାଧିକାରୀ ମନୋରଞ୍ଜନ ପ୍ରଧାନ ପୋଲିସ ଟିମ୍‌ ସହ ତୁରନ୍ତ ବନ୍ଧମୁଣ୍ଡାରେ ପହଞ୍ଚି ଶଙ୍କରଙ୍କ ସହ ନବ ବିବାହିତ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲା। ଏହି ଖବର ପ୍ରଚାରିତ ହେବା ପରେ ଥାନାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ଼ ଜମିଥିଲା। ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ହୋହଲ୍ଲା କରିବା ସହ ଶଙ୍କରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାକୁ ଅଡ଼ିବସିଲେ। ଶେଷରେ ପୋଲିସ ଶଙ୍କରଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଘରୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ତାଙ୍କୁ କଠୋର ଦଣ୍ଡ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ଉଭୟ ଯୁବତୀ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଶଙ୍କରଙ୍କ ପ୍ରଥମ ବିବାହ ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହରେ ସହଯୋଗ କରିଥିବା ତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଓ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଦାବି ହୋଇଛି। ଶଙ୍କରଙ୍କ ପ୍ରଥମ ସ୍ତ୍ରୀ ବୋଲି ଦାବି କରୁଥିବା ସେକ୍ଟର-୬ ଅଞ୍ଚଳର ଯୁବତୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ ଶଙ୍କର ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରି କିଛିଦିନ ପାଖରେ ରଖିବା ପରେ ବିଭିନ୍ନ ଆଳ ଦେଖାଇ ବାପଘରେ ଛାଡ଼ି ଆସିଥିଲେ। ତେବେ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ କରୁଥିବା ନେଇ ତାଙ୍କ ପାଖରେ କୌଣସି ଖବର ନ ଥିଲା। ଗଣମାଧ୍ୟମରୁ ଖବର ପାଇ ଥାନାକୁ ଆସିଛି। ଏପରି ଅବସ୍ଥାରେ କୁଆଡ଼େ ଯିବି, କାହାକୁ ନ୍ୟାୟ ମାଗିବି ବୋଲି ଯୁବତୀ ଜଣକ କୋହଭରା କଣ୍ଠରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଦୁଇ ଯୁବତୀଙ୍କ ଜୀବନ ନଷ୍ଟ କରିଥିବା ଶଙ୍କରଙ୍କୁ ଆଇନ କି ଶାସ୍ତି ଦେଉଛି ତା’ ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର।
All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଡକାୟତ ଅନୀଲ ଆହତ

ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଡକାୟତ ଅନୀଲ ଆହତ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨୫ା୩ : ରାଉରକେଲା ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ତରଙ୍ଗ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରୁଟକୁପିଢ଼ି-ଚିକଟଚଣ୍ଡୀ ଫରେଷ୍ଟ ରୋଡ୍‌ରେ ପୋଲିସ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରରେ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଡକାୟତ ଅନୀଲ ତିର୍କୀ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଆଣ୍ଠୁରେ ଗୁଳି ବାଜିଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଆଇଜିଏଚ୍‌୍‌ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।

ଆଜି ବିଜେପୁରରୁ ନାମାଙ୍କନ ଭରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଆଜି ବିଜେପୁରରୁ ନାମାଙ୍କନ ଭରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌/ସୋହେଲା,୨୫ା୩:ବରଗଡ଼ ଜିଲା ବିଜେପୁର ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ସୋମବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ପଦ୍ମପୁର ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିବେ।

ସପନ ହେଇ ରହିଗଲା ଆବାସ ଘର  କିଡ଼୍‌ନୀ ବେମାରରେ ଆଏଁଖ୍‌ ମୁଜ୍‌ଲେ ଲାଲଧର

ସପନ ହେଇ ରହିଗଲା ଆବାସ ଘର କିଡ଼୍‌ନୀ ବେମାରରେ ଆଏଁଖ୍‌ ମୁଜ୍‌ଲେ ଲାଲଧର

ଖଡିଆଳ,୨୫।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):  ଉଭଏ କେନ୍ଦ୍ର ଆର ରାଏଜ ସରକାର ଗରିବ୍‌ ଦୁଖି, ନିଆଁସିମାନକର ଲାଗି ଅନେକ ଆବାସ ଯୋଜନା କାଯ୍‌କାରୀ କରୁଛନ୍‌। ହେଲେ ସରକାରକଁର ଇ ସବୁ ମହତ୍‌ ଯୋଜନା ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲାରେ ବାଟବନା ହେଉଥିବାର ଦେଖ୍‌ବାକେ ମିଲୁଛେ। 

ସରକାରୀ ସାହାଯ୍‌ରୁ ବଁଚିତ୍‌ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ରୋହିତ

ସରକାରୀ ସାହାଯ୍‌ରୁ ବଁଚିତ୍‌ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ରୋହିତ

ପଲମ, ୨୫ା୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ):   କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ନର୍ଲା ବ୍ଲକ ଘଣ୍ଟମାଲ ପଁଚେତ୍‌ର ତିଲେଇମାଲ ଗାଁର ରୋହିତ ବାଗ(୧୪)। ସେ ଜନମୁ ମୁକ ଆର ବେମାରିଆଟା। ରୋହିତକେ ୬ ବଛର ହେଲାବେଲେ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଡାକ୍‌ତରଖାନା ବୋର୍ଡ ତା.୧.୧.୨୦୧୦ରେ ୭୫ ପରତିଶତ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଥିବାର ସାର୍ଟିଫିକେଟ ଦେଇଥିଲା। 

ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ଟଁକା ବାଧକ୍‌  ଦମୟନ୍ତୀର ଚିନ୍‌ତାରେ ଘାରି ହେଉଛନ୍‌ ମା’ବାପ୍‌

ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ଟଁକା ବାଧକ୍‌ ଦମୟନ୍ତୀର ଚିନ୍‌ତାରେ ଘାରି ହେଉଛନ୍‌ ମା’ବାପ୍‌

କୋକସରା, ୨୫ା୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ):  କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କୋକସରା ବ୍ଲକ ବଡ଼ପୋଡ଼ାଗୁଡ଼ା ପଁଚେତ୍‌ର ତଲାଗାଁର ପବିତ୍ର ନାଏକ ଆର ଲୋଚନିକର ତୁରତିଅ ଝି’ ଦମୟନ୍ତୀ ନାଏକ(୨୦)।

ଦାଉ ସାଧୁଛେ କ୍ଷକ୍ଷ୍ମା ରୋଗ୍‌   ସରକାରୀ ସାହାଯ୍‌ରୁ ବଁଚିତ ଘଇସାନ

ଦାଉ ସାଧୁଛେ କ୍ଷକ୍ଷ୍ମା ରୋଗ୍‌ ସରକାରୀ ସାହାଯ୍‌ରୁ ବଁଚିତ ଘଇସାନ

ବିନିକା,୨୫ା୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ):  ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବିନିକା ବ୍ଲକ ବାଙ୍କିଘିର୍ଡ଼ି ପଁଚେତ୍‌ ସାରଙ୍ଗପାଲି ଗାଁ ର ମଛିନ୍ଦ୍ର ସୁନା(୭୦)। ଇ ବୁଢ଼ାକାଲେ ମଛିନ୍ଦ୍ର ଯକ୍ଷ୍ମା ରୋଗ୍‌ରେ ପୀଡ଼ିତ ଥିବାର ମାଏକିନା ଘଇସାନ(୬୯) ଆର ଛାର୍‌ରି ଝି’ ସତ୍ୟଭାମା(୩୩)ର ବୋଝ୍‌ ଉଠଉଛନ୍‌। 

ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ: ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ

ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ: ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ

କୁତ୍ରା, ୨୪।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା କୁତ୍ରାର ଏକ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ପାଖରେ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ସଫରି ନାମକ ଏକ ଘରୋଇ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସରେ ନିଆଁ ଲାଗି ଯାଇଥିଲା। ଅଳ୍ପକେ ଏକ ବଡଧରଣର ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ ବସଯାତ୍ରୀ ବଞ୍ଚିଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ବସ ରାଉରକେଲାରୁ କୁତ୍ରାକୁ ଆସୁଥିବାବେଳେ କୁତ୍ରା ଚୁନିପଡା ଛକରେ ଥିବା ଏକ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ପାଖରେ ବସରେ ବସିଥିବା ଯାତ୍ରୀମାନେ ପାଟି କରିଥିଲେ। 

କୋସଲି କବିତା ଆସର ପଲଶା ଫୁଲ

କୋସଲି କବିତା ଆସର ପଲଶା ଫୁଲ

 ସୋନପୁର,୨୪।୩(ନି.ପ୍ର): ସୋନପୁରର  ମହିଳା ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ସୁବର୍ଣ୍ଣା ନାରୀ ଜାଗରଣ କେନ୍ଦ୍ର ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ କୋସଲି କବିତା ଆସର ପଲଶା ଫୁଲ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ସୁବର୍ଣ୍ଣା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ତାଲିମ ନେଲେ ୨ଶହ ପ୍ରିଜାଇଡିଂ, ପୁଲିଂ ଅଫିସର

ତାଲିମ ନେଲେ ୨ଶହ ପ୍ରିଜାଇଡିଂ, ପୁଲିଂ ଅଫିସର

ରେଢାଖୋଲ,୨୪।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଆସନ୍ତା ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି। ପର୍ଯ୍ୟାୟ କ୍ରମେ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳିର ୨୪୭ଟି ପୁଲିଂ ବୁଥ୍‌ ଗୁଡିକରେ ଇଭିଏମ୍‌ ଓ ଭିଭିପିଏଟିକୁ ଭୋଟରମାନଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇ ସାରିଛି। ନିର୍ବାଚନରେ ନିୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ପ୍ରିଜାଇଡିଂ ଅଫିସର ଓ ପୁଲିଂ ଅଫିସରମାନଙ୍କୁ ୨୩ ତାରିଖଠାରୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ତାଲିମ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉଛି।

୫୦ ଏକର ଜମିରେ ଗୋରୁ ଚରିଗଲେ, ରବି ଚାଷ ମରିଗଲେ ଭୋଟ ବର୍ଜନ କରିବୁ

୫୦ ଏକର ଜମିରେ ଗୋରୁ ଚରିଗଲେ, ରବି ଚାଷ ମରିଗଲେ ଭୋଟ ବର୍ଜନ କରିବୁ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୨୪ା୩: ସରକାର ସବୁବେଳେ ଚାଷୀଙ୍କ ଉନ୍ନତି ସକାଶେ କାମ କରୁଥିବା କହୁଥିବାବେଳେ ପ୍ରକୃତପକ୍ଷେ ଚାଷୀମାନେ ସେସବୁରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ରହୁଛନ୍ତି । ଚାଷୀଙ୍କ ପେଟ କଥା ବୁଝିବାକୁ କେହି ଆସୁନାହାନ୍ତି । ନେତା, ଅଧିକାରୀମାନେ କେବଳ ଚାଷୀଙ୍କ ନାଁରେ ରାଜନୀତି ଚଳାଉଛନ୍ତି । ଗତ ଦିନମାନଙ୍କରେ ପତୋରା ଡ୍ୟାମରୁ ପାଣି ନେଇ ରବି ଚାଷ କରି ପେଟପାଟଣା ଚଳାଇ ନେଉଥିଲୁ ।

ଲୁମା ଜଙ୍ଗଲରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ହାତୀ ମୃତ: ଦାନ୍ତ କାଟି ନେଇଗଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ବନବିଭାଗର ତନାଘନା

ଲୁମା ଜଙ୍ଗଲରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ହାତୀ ମୃତ: ଦାନ୍ତ କାଟି ନେଇଗଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ବନବିଭାଗର ତନାଘନା

ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼,୨୪।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଲାଞ୍ଜିଗଡ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିଶ୍ୱନାଥପୁର ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧୀନ ହାତୀଶାଲ ବିଟ୍‌ ଲୁମା ଜଙ୍ଗଲରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଶନିବାର ରାତିରେ ଏକ ଅଣ୍ଡିରା ହାତୀର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ହାତୀର ଦୁଇଟି ଦାନ୍ତକୁ ଧାରୁଆ ଅସ୍ତ୍ରରେ କାଟି ନେଇଯାଇଥିବା  ଜଣାପଡିଛି । 

ସାଇ ମନ୍ଦିରରୁ ମୁକୁଟ ଚୋରି, ଯୁବକ ଗିରଫ

ସାଇ ମନ୍ଦିରରୁ ମୁକୁଟ ଚୋରି, ଯୁବକ ଗିରଫ

ବେଲପାହାଡ଼,୨୪।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗୁମାଡେରା ସାଇ ମନ୍ଦିରରୁ ରୁପା ମୁକୁଟ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ଚୋରି କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା ବେଲପାହାଡ଼ ଥାନା ପୋଲିସ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଗିରଫ ଯୁବକ ହେଲେ ଗୁମାଡେରା ଗୁଆଲାପଡ଼ାରେର ଶୁଭମ ଦୁବେ (୨୦)।


Model This Week

ରଶ୍ମି
Why Dharitri