ସମ୍ବଲପୁର

ମଦ୍ୟପ ବରକୁ କନ୍ୟା ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିବା ଘଟଣା: ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବରଣମାଳା, ସକାଳେ ହାତକଡ଼ି

ମଦ୍ୟପ ବରକୁ କନ୍ୟା ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିବା ଘଟଣା: ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବରଣମାଳା, ସକାଳେ ହାତକଡ଼ି
ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୬।୩- ଜଣେ ଯୁବକ ମଦ ନିଶାରେ ଟଳମଳ ହୋଇ ବିବାହ କରିବାକୁ ଆସିବା, ମଦୁଆ ବରକୁ କନ୍ୟା ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିବା ଓ ପରେ ଟାଙ୍ଗରପାଲି ଥାନାରେ ଆପୋସ ବୁଝାମଣା ପରେ ଉଭୟଙ୍କ ବିବାହ ସମ୍ପନ୍ନ ହେବା ଘଟଣା ମଙ୍ଗଳବାର ନାଟକୀୟ ମୋଡ଼ ନେଇଛି। ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଯୁବକ ଥାନାରେ କନ୍ୟାଙ୍କୁ ବରଣମାଳା ପିନ୍ଧାଇଥିବାବେଳେ ମଙ୍ଗଳବାର ତାଙ୍କୁ ହାତକଡ଼ି ପିନ୍ଧିବାକୁ ପଡ଼ିଛି। କୋର୍ଟ ମ୍ୟାରେଜ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ ହୋଇ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି । ପୂର୍ବରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶଙ୍କର ଅନ୍ୟଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିବା ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣେ ଯୁବତୀ ମଙ୍ଗଳବାର ଟାଙ୍ଗରପାଲି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ଉକ୍ତ ଘଟଣା ଗୁରୁତର ରୂପ ନେଇଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ଟାଙ୍ଗରପାଲି ଥାନା ପରିସରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା । ଯୁବତୀଙ୍କ ପରିବାର ଓ ଗ୍ରାମବାସୀ ଥାନା ପରିସରରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ପାଟିତୁଣ୍ଡ କରିଥିଲେ ା ସମ୍ପୃକ୍ତ ଯୁବତୀ ତାଙ୍କୁ ଆଉ ବିବାହ କରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ରୋକ୍‌ଠୋକ୍‌ କହିବା ସହ ସେହି ଯୁବକଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଥିଲେ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବର ବନ୍ଧମୁଣ୍ଡା ଚମ୍ପାଗଡ଼ ବସ୍ତିର ସ୍ବର୍ଗତ ପ୍ରକାଶ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ସାନ ପୁଅ ଶଙ୍କର ପଣ୍ଡା ଓ ତାଙ୍କ ଭାଇ ସୁଦାମ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସାରେ ଉଭୟଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ ପୂର୍ବରୁ ଲୋକେ ପୋଲିସକୁ ଘେରିଯାଇଥିଲେ। ବରଣମାଳା ପିନ୍ଧାଇ ବିବାହ କରିଥିବା ଯୁବତୀଙ୍କ ପରିବାରକୁ ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା କ୍ଷତିପୂରଣ ନ ଦେଲେ ସେମାନଙ୍କୁ ଛାଡ଼ିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଅଡ଼ିବସିଥିଲେ। ଏହାକୁ ନେଇ ଥାନାରେ ପ୍ରବଳ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। ଫଳରେ ପୋଲିସ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଉଭୟଙ୍କୁ ପୁଣି ଥାନା ଭିତରକୁ ନେଇଥିଲା। ବରପକ୍ଷ କ୍ଷତିପୂରଣ ରାଶି ଦେବାକୁ ଲିଖିତ ସହମତି ପ୍ରଦାନ କରିବା ପରେ ପୋଲିସ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ବଳୟରେ ଉଭୟଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। ସୂଚନାନୁସାରେ ଶଙ୍କର ବିବାହ ଉତ୍ସବରେ କ୍ୟାଟରିଂ କାମ ପାଇଁ ଲୋକ ଯୋଗାଡ଼ କରିବା ସହ ସାମୟିକ ଅଟୋଚାଳକ ଭାବେ କାମ କରନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଫର୍ଟିଲାଇଜର ଟାଉନଶିପ୍‌ ନିକଟ ଲେବର କଲୋନୀ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କ ସହ ବିବାହ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା। ଗତ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଶଙ୍କର ବରଯାତ୍ରୀ ସହ ଫର୍ଟିଲାଇଜର ଟାଉନଶିପ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ବରଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସମେତ ଖୋଦ ଶଙ୍କର ମଦ୍ୟପାନ କରିଥିଲେ। ଗାଡ଼ିରୁ ଓହ୍ଲାଇ ଟଳମଳ ଅବସ୍ଥାରେ ବେଦୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇଥିଲେ। ତେବେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ପରିସ୍ଥିତି ବିଗିଡ଼ି ଯାଇଥିଲା। ମାତାଲ ବର ଓ ବରଯାତ୍ରୀ ଯୁବତୀଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ଓ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିବା ସହ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ। କନ୍ୟାପକ୍ଷ ଏହାର ପ୍ରତିବାଦ କରିବାରୁ ଉତ୍ତେଜନା ବଢ଼ିଥିଲା। କନ୍ୟା ବି ଏପରି ମଦ୍ୟପ ବରକୁ ବିବାହ କରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ରୋକ୍‌ଠୋକ୍‌ ଶୁଣାଇ ଦେଇଥିଲେ । ପରିସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବାହାରକୁ ଚାଲିଯିବାରୁ ଶଙ୍କର ବେଦୀରୁ ଉଠି ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲେ। କନ୍ୟାପକ୍ଷଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ କ୍ରମେ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ବି ଶଙ୍କରଙ୍କୁ ପାଇ ନ ଥିଲା। ଏଣୁ ଶଙ୍କରଙ୍କ ଭାଇ ଓ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଅଟକ ରଖିଥିଲା। ସୋମବାର କେତେକ ସାମାଜିକ କର୍ମୀଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ପରେ ପୋଲିସ ଉଭୟ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା କରି ଥାନା ପରିସରରେ ସେମାନଙ୍କ ବିବାହ ସମ୍ପନ୍ନ କରିଥିଲା। ସୋମବାର ସାରେ ଥାନା ପରିସରରେ ଶଙ୍କର ଓ ଯୁବତୀ ପରସ୍ପରକୁ ଫୁଲମାଳ ପିନ୍ଧାଇ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ମଙ୍ଗଳବାର ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଉଭୟଙ୍କ ବିବାହ କୋର୍ଟରେ ହେବ ବୋଲି ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା। ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ବରକନ୍ୟା ବନ୍ଧମୁଣ୍ଡାସ୍ଥିତ ଶଙ୍କରଙ୍କ ଘରକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ। ମାତ୍ର ଏହାର ୩ଘଣ୍ଟା ନ ବିତୁଣୁ ସେକ୍ଟର-୬ ବିର୍ସାନଗରର ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଯୁବତୀ ଟାଙ୍ଗରପାଲି ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚି ଶଙ୍କର ତାଙ୍କୁ ୨୦୧୭ ନଭେମ୍ବର ୧୭ରେ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। ଏବେ ସେ ଗର୍ଭବତୀ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଯୁବତୀଜଣକ ପାନପୋଷ ମ୍ୟାରେଜ ଅଫିସରଙ୍କ ଅନୁମୋଦନକ୍ରମେ କୋର୍ଟ ବିବାହର ସମସ୍ତ ପ୍ରମାଣପତ୍ର, ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଦାଖଲ କରିବା ପରେ ଥାନାଧିକାରୀଙ୍କ ଅକଲ ଗୁଡୁମ ହୋଇଗଲା। ଥାନାଧିକାରୀ ମନୋରଞ୍ଜନ ପ୍ରଧାନ ପୋଲିସ ଟିମ୍‌ ସହ ତୁରନ୍ତ ବନ୍ଧମୁଣ୍ଡାରେ ପହଞ୍ଚି ଶଙ୍କରଙ୍କ ସହ ନବ ବିବାହିତ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲା। ଏହି ଖବର ପ୍ରଚାରିତ ହେବା ପରେ ଥାନାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ଼ ଜମିଥିଲା। ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ହୋହଲ୍ଲା କରିବା ସହ ଶଙ୍କରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାକୁ ଅଡ଼ିବସିଲେ। ଶେଷରେ ପୋଲିସ ଶଙ୍କରଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଘରୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ତାଙ୍କୁ କଠୋର ଦଣ୍ଡ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ଉଭୟ ଯୁବତୀ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଶଙ୍କରଙ୍କ ପ୍ରଥମ ବିବାହ ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହରେ ସହଯୋଗ କରିଥିବା ତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଓ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଦାବି ହୋଇଛି। ଶଙ୍କରଙ୍କ ପ୍ରଥମ ସ୍ତ୍ରୀ ବୋଲି ଦାବି କରୁଥିବା ସେକ୍ଟର-୬ ଅଞ୍ଚଳର ଯୁବତୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ ଶଙ୍କର ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରି କିଛିଦିନ ପାଖରେ ରଖିବା ପରେ ବିଭିନ୍ନ ଆଳ ଦେଖାଇ ବାପଘରେ ଛାଡ଼ି ଆସିଥିଲେ। ତେବେ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ କରୁଥିବା ନେଇ ତାଙ୍କ ପାଖରେ କୌଣସି ଖବର ନ ଥିଲା। ଗଣମାଧ୍ୟମରୁ ଖବର ପାଇ ଥାନାକୁ ଆସିଛି। ଏପରି ଅବସ୍ଥାରେ କୁଆଡ଼େ ଯିବି, କାହାକୁ ନ୍ୟାୟ ମାଗିବି ବୋଲି ଯୁବତୀ ଜଣକ କୋହଭରା କଣ୍ଠରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଦୁଇ ଯୁବତୀଙ୍କ ଜୀବନ ନଷ୍ଟ କରିଥିବା ଶଙ୍କରଙ୍କୁ ଆଇନ କି ଶାସ୍ତି ଦେଉଛି ତା’ ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର।
All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ସ୍କୁଲ, କଲେଜ ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀ ମିଳିତ ମଞ୍ଚର ପଦଯାତ୍ରା

କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ସ୍କୁଲ, କଲେଜ ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀ ମିଳିତ ମଞ୍ଚର ପଦଯାତ୍ରା

କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଓଡିଶା ସ୍କୁଲ, କଲେଜ ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଏକ ମାସରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସମୟ ଧରି ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଏବେ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ ପଦଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି । 

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ସେମିନାର

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ସେମିନାର

କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ସଦରସ୍ଥିତ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ହାଇସ୍କୁଲଠାରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସେମିନାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବ୍ଲକରେ ଥିବା ୧୪ଟି ହାଇସ୍କୁଲ ମଧ୍ୟରୁ ୪ଟି ବ୍ଲକଗ୍ରାଣ୍ଟ ହାଇସ୍କୁଲ ବ୍ୟତୀତ ସମସ୍ତ ହାଇସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ଯୋଗଦେଇ ଔଦ୍ୟୋଗିକ କ୍ରାନ୍ତିରେ ଚତୁର୍ଥ ଅବସ୍ଥା ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋକପାତ କରିଥିଲେ।

ପିଏମ୍‌ଏୱାଇ ବିଲ୍‌ ପାଇଁ ଲାଞ୍ଚ: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ୱାରା ଜିଆର୍‌ଏସ ଗିରଫ

ପିଏମ୍‌ଏୱାଇ ବିଲ୍‌ ପାଇଁ ଲାଞ୍ଚ: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ୱାରା ଜିଆର୍‌ଏସ ଗିରଫ

ସୋନପୁର/ସିଂଘିଯୁବା,୧୮।୯(ନି.ପ୍ର./ଡି.ଏନ.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବିନିକା ବ୍ଲକ ସିଂଘିଯୁବା ପଞ୍ଚାୟତର ଗ୍ରାମ ରୋଜଗାର ସେବକ(ଜିଆରଏସ୍‌) ଅମିତ ଅଗ୍ରୱାଲା ମଙ୍ଗଳବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରା ପଡିଛନ୍ତି ।

ଗଣେଶ ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନରେ ଅଘଟଣ, ପାଣିରେ ବୁଡି ଛାତ୍ର ମୃତ

ଗଣେଶ ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନରେ ଅଘଟଣ, ପାଣିରେ ବୁଡି ଛାତ୍ର ମୃତ

ପାଟଣାଗଡ,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଗଣେଶ ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନ କରିବାକୁ ଯାଇ ପାଣିରେ ବୁଡି ଜଣେ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ପାଟଣାଗଡ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସିଆଲବନ୍ଧ ଗ୍ରାମର ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ର ରୂପାନନ୍ଦ ସା (୧୩)। 

ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାରେ ହାଇକୋର୍ଟ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି: କୋର୍ଟ କଚେରି ଅଚଳ କଲେ ଆଇନଜୀବୀ

ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାରେ ହାଇକୋର୍ଟ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି: କୋର୍ଟ କଚେରି ଅଚଳ କଲେ ଆଇନଜୀବୀ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାରେ ହାଇକୋର୍ଟର ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବୀ ନେଇ ଆଇନଜୀବିଙ୍କ ତରଫରୁ ଚାଲିଥିବା ଆନ୍ଦୋଳନ ପୁଣିଥରେ ହେବାକୁ ଲାଗିଛି। 

କେବିକେ ପ୍ରଶାସକଙ୍କ ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ

କେବିକେ ପ୍ରଶାସକଙ୍କ ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ

ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା,ତା୧୮। ୯(ଡିଏନଏ): କେବିକେ ପ୍ରଶାସକ ସୁଦର୍ଶନ ପାଲ ଠାକୁର କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଗସ୍ତରେ ଆସି ସୋମବାର ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ପରିଦର୍ଶନରେ ଆସିଥିଲେ । ପ୍ରଥମେ ଖମାରହଲଦୀ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚୟତକୁ ଆସି କୃଷି ବିଭାଗ ପ୍ରୋତ୍ସାହନରେ ହୋଇଥିବା ଚିନାବାଦାମ ଚାଷ ଦେଖିଥିଲେ । 

ଏସିଡ ଆକ୍ରମଣ ଉପରେ ଆଇନ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଏସିଡ ଆକ୍ରମଣ ଉପରେ ଆଇନ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ସୋହେଲା,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବରଗଡ ଜିଲା ସୋହେଲା ଶ୍ରୀରାମ ଜୁନିୟର କଲେଜଠାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଆଇନ ସେବା ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଏସିଡ ଆକ୍ରମଣ ଉପରେ ଏକ ଆଇନ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

ଓଲଟିଲା ଅଟୋ, ୨ ଛାତ୍ର ଗୁରୁତର

ଓଲଟିଲା ଅଟୋ, ୨ ଛାତ୍ର ଗୁରୁତର

ସମ୍ବଲପୁର,୧୮।୯(ବ୍ୟୁରୋ): ପ୍ରାୟ ଏକ ମାସ ବ୍ୟବଧାନରେ ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲାରେ  ପୁଣି ଆଉ ଏକ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା ଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି ।

ଭାବ ଚେତନା ଓ ଏକତାର ପର୍ବ ନୂଆଁଖାଇ

ଭାବ ଚେତନା ଓ ଏକତାର ପର୍ବ ନୂଆଁଖାଇ

ବିଜେପୁର,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ହିନ୍ଦୁ ସଂସ୍କୃତିରେ ନୂଆଁଖାଇ ପର୍ବର ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ରହିଛି । ଭାବର ଆଦାନପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ମଇତ୍ରଗଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଢ଼ିଆ ଦିଆନିଆ ସହଯୋଗର ଆସର ଜମେ ।

କୁଲୁଣ୍ଡାରେ ପୂଜା ପାଇଲେ ଦେବଶିଳ୍ପୀ ବିଶ୍ୱକର୍ମା

କୁଲୁଣ୍ଡାରେ ପୂଜା ପାଇଲେ ଦେବଶିଳ୍ପୀ ବିଶ୍ୱକର୍ମା

ଜାମଟିକ୍ରା,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ): ଅତାବିରା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କୁଲୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମରେ ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା ମହାସମାରୋହରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ପୂଜାରେ ଅଧିକାରୀ ସାହୁ କର୍ତ୍ତା ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଳାଇଥିବାବେଳେ ପଣ୍ଡିତ ନିରଞ୍ଜନ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ପୌରହିତ କାମ କରିଥିଲେ ।

କୃଷକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଲାଠିକଟା ବ୍ଲକ ଚାଷୀ

କୃଷକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଲାଠିକଟା ବ୍ଲକ ଚାଷୀ

ବେଦବ୍ୟାସ, ୧୮।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ): ଲାଠିକଟା ବ୍ଲକ ସହକାରୀ କୃଷି ଅଧିକାରୀ ସୁବ୍ରତ ସାହୁଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଲାଠିକଟା ବ୍ଳକର ପ୍ରାୟ ୫୦ଜଣ କୃଷକ ସୋମବାର ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ଇମେଜଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କୃଷକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେଇଛନ୍ତି । 

ଟ୍ରେନରେ ଗୋଡ଼ କଟି ଯୁବକ ଗୁରୁତର

ଟ୍ରେନରେ ଗୋଡ଼ କଟି ଯୁବକ ଗୁରୁତର

ଟିଟିଲାଗଡ଼,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଟିଟିଲାଗଡ଼ ରେଳଷ୍ଟେଶନରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ୧୦ଟା ସମୟରେ ଯଶବନ୍ତପୁର ହାଟିଆ ସୁପରଫାଷ୍ଟ ଟ୍ରେନରୁ ପଡ଼ି ଜଣେ ଯୁବଙ୍କ ଗୋଡ଼ କଟିଯାଇଛି।