ମନୋରଞ୍ଜନ |

ମା’ଙ୍କ ବିନା ଜନ୍ମଦିନ

ମା’ଙ୍କ ବିନା ଜନ୍ମଦିନ
ବମ୍ବେ: ମଙ୍ଗଳବାର ୨୧ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପାଦ ଦେଇଛନ୍ତି ବଲିଉଡ୍‌ର ମହିଳା ସୁପରଷ୍ଟାର୍‌ ଶ୍ରୀଦେବୀ କପୁରଙ୍କ ଜ୍ୟେଷ୍ଠାକନ୍ୟା ଜାହ୍ନବୀ। ଏଥର କିନ୍ତୁ ପ୍ରଥମକରି ମା’ଙ୍କ ବିନା ଜନ୍ମଦିନ ପାଳିଛନ୍ତି ଜାହ୍ନବୀ। ମା’ଙ୍କ ଅବର୍ତ୍ତମାନକୁ ମର୍ମେ ମର୍ମେ ଅନୁଭବ କରୁଥିବା କହିଛନ୍ତି ସେ। ତାଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଏକପ୍ରକାଶ ଶୂନ୍ୟସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟିକରିଥିବା ସେ ଅନୁଭବ କରିପାରୁଛନ୍ତି। ଝିଅର ବିଗତ ଜନ୍ମଗୁଡ଼ିକୁ କିଭଳି ଶ୍ରୀଦେବୀ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଢଙ୍ଗରେ ପାଳନ କରୁଥିଲେ ତାହାକୁ ଜାହ୍ନବୀ ମନେପକାଇଛନ୍ତି। ଜନ୍ମଦିନ ପୂର୍ବରୁ ମା’ଙ୍କ ପାଇଁ ଭାବବିହ୍ବଳ ଖୋଲା ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି ଜାହ୍ନବୀ। ତିନିଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଇନ୍‌ଷ୍ଟାଗ୍ରାମ୍‌ ପୋଷ୍ଟରେ ଜାହ୍ନବୀ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ”ମୋ ଜନ୍ମଦିନରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ କଥା କହିବାକୁ ଚାହେଁ, ସମସ୍ତେ ନିଜ ମାତାପିତାଙ୍କୁ ଭଲପାଆନ୍ତୁ। ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ସମର୍ପଣ ଭାବ ରଖନ୍ତୁ। ସେମାନେ ଆମକୁ ଗଢ଼ିଛନ୍ତି। ମା’ଙ୍କୁ ମନେପକାଉଛି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଆତ୍ମାର ସଦ୍‌ଗତି କାମନା କରୁଛି। ତାଙ୍କୁ ଯେଭଳି ସେହ୍ନ ଏବଂ ଭାଇପାଇବା ଦେଇ ଆସୁଥିଲେ ତାହା ବଜାୟ ରଖନ୍ତୁ। ମା’ଙ୍କ ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ବିଷୟ ହେଲା ବାପାଙ୍କ ସହ ଶେୟାର୍‌ କରିଥିବା ଭଲପାଇବା। ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରେମ ଅମର ଏବଂ ଦୁନିଆରେ କେଉଁଠି ହେଲେ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ନାହିଁ। ଏହାକୁ ଲୋକେ ସମ୍ମାନ ଦିଅନ୍ତୁ। ମୁଁ ଏବଂ ମୋ ଖୁସି ଆମ ମା’ଙ୍କୁ ହରାଇଛୁ, କିନ୍ତୁ ବାପା ତାଙ୍କ ‘ଜାନ୍‌’ ହରାଇଛନ୍ତି। ସେ ଜଣେ ଅଭିନେତ୍ରୀ, ମା’ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀଠାରୁ ବହୁତ ଅଧିକ ଥିଲେ। ଜୀବନର ପ୍ରତିଟି ଚରିତ୍ରରେ ସେ ଏକ୍‌ଦମ ଫିଟ୍‌ ଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ମୋ’ ହୃଦୟରେ ଏକ ଶୂନ୍ୟସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଯାଇଥିବା ଅନୁଭବ କରିପାରୁଛି। ମା’ କେବେ ଆଉ ଫେରିବେ ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ସଦା ମୋ ଆଖପାଖରେ ଥିବା ଅନୁଭବ କରିପାରୁଛି। ତାଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ସଦା ଖୁସି, ବାପା ଏବଂ ମୋ ଉପରେ ରହିଛି।“
All Right Reserved By

ମନୋରଞ୍ଜନ |

କାନ୍ଦିଲେ ସଲମାନ ଖାନ୍‌

କାନ୍ଦିଲେ ସଲମାନ ଖାନ୍‌

ବଲିଉଡ୍‌ର ଦବଙ୍ଗ ଷ୍ଟାର୍‌ ସଲମାନ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ଆଖିରେ ଲୁହ! ରିଲ୍‌ରେ ନୁହେଁ, ରିୟଲ୍‌ ଲାଇଫରେ। ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀରେ ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି ସଲମାନଙ୍କ ହୃଦୟ ବେଶ୍‌ ଉଦାର।

ନାଳରେ ବୁଡ଼ି ଯାଉ ଯାଉ ଅଳ୍ପକେ ବଞ୍ଚତ୍ଥିଲି

ନାଳରେ ବୁଡ଼ି ଯାଉ ଯାଉ ଅଳ୍ପକେ ବଞ୍ଚତ୍ଥିଲି

ଧାରାବାହିକ ‘ତୁଳସୀ’ରେ କ୍ରିଷ୍ଣା ଚରିତ୍ରରେ ପ୍ରଥମ କରି  ପରଦାକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ ଅଭିନେତା ଶୁଭାଶିଷ୍‌ ଶର୍ମା (ଡାକ ନାମ ମଣ୍ଟୁ)। ପରେ ସେ ‘ଅପା’, ‘ଆଇନା’ ଭଳି ଅନେକ ଧାରାବାହିକରେ ନିଜ ଅଭିନୟର ଯାଦୁ ଦେଖାଇବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଥିଲେ।

ଶ୍ରୋତାଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ମୋ ରିଲେଶନ୍‌ଶିପ୍‌ ଗୋଲ୍‌

ଶ୍ରୋତାଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ମୋ ରିଲେଶନ୍‌ଶିପ୍‌ ଗୋଲ୍‌

୮୦ଟି ଫିଲ୍ମ, ୫୦୦ ଆଲବମ୍‌ ଓ ୧୫ଟି ଟେଲି ସିରିଏଲ୍‌ର ଟାଇଟଲ ଟ୍ରାକ୍‌। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ୮୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ ଭିଡିଓରେ କଣ୍ଠଦାନ କରିଛନ୍ତି ଅନ୍ତରା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ। 

ଗୋଟିଏ ସିନେମା, ଦୁଇଟି ଇଣ୍ଟରଭାଲ

ଗୋଟିଏ ସିନେମା, ଦୁଇଟି ଇଣ୍ଟରଭାଲ

ସାଧାରଣତଃ ଗୋଟିଏ ସିନେମାରେ ଗୋଟିଏ ହିଁ ଇଣ୍ଟରଭାଲ ଥାଏ। କାହାଣୀ ଏକ ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ମୋଡରେ ଗତି କରୁଥିବା ବେଳେ ହଠାତ୍‌ ପରଦା ଉପରେ ଲେଖି ହୋଇଯାଏ ‘ଇଣ୍ଟରଭାଲ’। 

ଟାଇଗର ଶ୍ରଫ

ଟାଇଗର ଶ୍ରଫ

ବଲଉଡ୍‌ର ‘ଲଙ୍ଗ୍‌ ରେସ୍‌ର ଘୋଡା’ ଭାବରେ ତାଙ୍କୁ ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାରେ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରୁ କରୁ ସେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ଜିଣିବାରେ ସମର୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି । ପ୍ରଥମ ସିନେମା ‘ହେରୋପନ୍ଥୀ’ ବ୍ୟତୀତ ୧୦୦କୋଟି କ୍ଲବରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ‘ବାଗୀ’, ‘ଏ ଫ୍ଲାଇଙ୍ଗ ଜ୍ୟାଟ୍‌’, ‘ବାଗୀ-୨’କୁ ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ ଦକ୍ଷତାର ମାପକାଠି ଭାବରେ ନିଆଯାଇପାରେ। ସେ ହେଲେ ଅନ୍ୟତମ ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତା ଜ୍ୟାକି ଶ୍ରଫଙ୍କ ସୁପୁତ୍ର ଟାଇଗର।

ଷ୍ଟାଇଲିଶ୍‌ ସିଙ୍ଗରଙ୍କ ଅକୁହା କଥା

ଷ୍ଟାଇଲିଶ୍‌ ସିଙ୍ଗରଙ୍କ ଅକୁହା କଥା

ଜଲିଉଡ୍‌ର ଷ୍ଟାଇଲିଶ୍‌ ସିଙ୍ଗର ଦିନେଶ। ତାଙ୍କର ଷ୍ଟାଇଲ୍‌ ଆଉ ସିଙ୍ଗିଙ୍ଗ ନିଆରା। ତେବେ ତାଙ୍କର ଯାତ୍ରାକୁ ଆସିବାର କାହାଣୀ ଯେତିକି ନାଟକୀୟ; ସେତିକି ରୋମାଞ୍ଚକର। 

ଆଶାରେ ଏଲସା

ଆଶାରେ ଏଲସା

ବଙ୍ଗୀୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଏଲସା ଘୋଷ। କେବଳ ଓଡିଆ ନୁହେଁ, ଛତିଶଗଡି, ତେଲୁଗୁ ସିନେମାରେ ଅଭିନୟ କରିବା ପରେ ଏବେ ତାଙ୍କୁ ବଲିଉଡ୍‌ରେ ସୁଯୋଗ ମିଳିଛି।  ଓଡ଼ିଆ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଦିପୁ : ଦି ଡ୍ୟାନ୍ସିଙ୍ଗ ବୟ’ରେ। ତା’ପରେ ଛତିଶଗଡି ଫିଲ୍ମ ‘ମାୟାରୁ ଗଙ୍ଗା’ରେ ନିଜ ଅଭିନୟ ଦକ୍ଷତାର ପ୍ରମାଣ ଦେଇଥିଲେ ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ। 

ମୌନ ଅବତାର

ମୌନ ଅବତାର

ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନଙ୍କୁ ଏବେ ନୂଆ ଅବତାରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। କାହା ସହ ଅଧିକ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁନାହାନ୍ତି। କାହା ସହ କଥା ହେଲେ ମାପିଚୁପି କଥା ହେଉଛନ୍ତି। ହେଲେ ହଠାତ୍‌ ତାଙ୍କର ଏଭଳି ମୌନ ଅବତାର କାହିଁକି ?

ଯେତିକି ଖୁସି ସେତିକି ଦୁଃଖୀ

ଯେତିକି ଖୁସି ସେତିକି ଦୁଃଖୀ

ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମାଙ୍କ ମନ ଏବେ ଭଲ ନାହିଁ। ବଲିଉଡ୍‌ରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି କଲେ। କେତୋଟି ସିନେମାରେ ଆକ୍ଟିଂ କରିବା ପରେ ନିଜେ ପ୍ରଯୋଜିକା ସିଟ୍‌ରେ ବସିଲେ।

କାହାକୁ ବାହାହେବେ ରିୟା

କାହାକୁ ବାହାହେବେ ରିୟା

ଅଭିନେତ୍ରୀ ରିୟା କାହା ହାତ ଧରି ଘର ସଂସାର କରିବେ। ଏହାକୁ ନେଇ ସେ ଗୋଲକ ଧନ୍ଦାରେ ପଡିଯାଇଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ନେଇ ସେ ଖୁସି ହେବେ କ’ଣ ତାଙ୍କର ଟେନସନ ବଢ଼ିଯାଇଛି।

ଡରିଗଲେ ସଲମାନ

ଡରିଗଲେ ସଲମାନ

ଏମିତି ତ ବଲିଉଡର ଭାଇଜାନ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କୁ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ସମସ୍ତେ ଡରନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏଥର ସଲୁ ନିଜେ ଡରିଯାଇଛନ୍ତି। ଲାଗୁଛି କୋର୍ଟ କଚେରି ମାମଲା ସଲୁଙ୍କ ପିଛା ଛାଡୁନି।

ମହିଳାମାନେ ନିଜ ଅଧିକାର ପାଇଁ ସ୍ବର ଉଠାନ୍ତୁ: ସନ୍ନି ଲିଓନ୍‌

ମହିଳାମାନେ ନିଜ ଅଧିକାର ପାଇଁ ସ୍ବର ଉଠାନ୍ତୁ: ସନ୍ନି ଲିଓନ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମହିଳାମାନେ ନିଜ ଅଧିକାର ହାସଲ ପାଇଁ ସ୍ବର ଉଠାନ୍ତୁ ବୋଲି ବଲିଉଡ୍‌ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସନ୍ନି ଲିଓନ୍‌ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ତରୁଣ ନ ହେଲେ ବି ପ୍ରାପ୍ତ ବୟସରେ ବଲିଉଡ୍‌ ଫିଲ୍ମରେ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିବା ସନ୍ନି ନିଜ ଅଧିକାର ହାସଲ ପାଇଁ ଦୃଢ଼ ଭାବରେ ଛିଡା ହେବାକୁ ସେ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ନିଜ ଜୀବନରେ ଅନେକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଦେଇ ଗତିକରିଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି।