ଖେଳ |

ଟି୨୦ ତ୍ରିରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ: ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ପରାସ୍ତ

ଟି୨୦ ତ୍ରିରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ: ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ପରାସ୍ତ
କଲମ୍ବୋ, ୬।୩(ପି.ଟି.)- ଧାଓ୍ବନ ଧମାକା ସତ୍ତ୍ୱେ ତ୍ରିରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଟି୨୦ କପ୍‌ ନିଦାହାସ ଟ୍ରଫିର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ଝୁଣ୍ଟିଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ମ୍ୟାଚରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୫ ଉଇକେଟରେ ଆୟୋଜକ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାଠାରୁ ହାରି ଯାଇଛି। ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଧାର୍ଯ୍ୟ ୧୭୫ ରନ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ୧୮.୩ ଓଭରରେ ୫ ଉଇକେଟ ହରାଇ ହାସଲ କରି ନେଇଥିଲା। ଫଳରେ ମ୍ୟାଚରୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ୨ ପଏଣ୍ଟ ମିଳିଛି। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ୧୨ ରନରେ ଓପନର କୁଶାଲ ମେଣ୍ଡିସଙ୍କ ଉଇକେଟ ହରାଇଥିଲେ ହେଁ କୁଶାଲ ପେରେରାଙ୍କ ଧୂଆଁଧାର ବ୍ୟାଟିଂ ସହାୟତାରେ ଲକ୍ଷ୍ୟପଥରେ ଅଗ୍ରସର ହୋଇଥିଲା। ଦନୁସ୍କା ଗୁଣତିଳକ ୧୨ ବଲ୍‌ରୁ ୧୯(୧ ଚୌକା, ୨ ଛକା) ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ତାଙ୍କ ସହ ପେରେରା ଦ୍ୱିତୀୟ ଉଇକେଟ ଭାଗୀଦାରିରୁ ୫୮ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଅଧିନାୟକ ଦୀନେଶ ଚଣ୍ଡିମଲ ମାତ୍ର ୧୪ ରନ କରି ପ୍ୟାଭିଲିୟନ ଫେରିଥିଲେ। ଶାଦ୍ଦୁଳ ଠାକୁରଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଓଭରରୁ ୨୭ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବା ପେରେରା ୩୭ ବଲ୍‌ରୁ ୬ ଚୌକା ଓ ୪ ଛକା ସହାୟତାରେ ୬୬ ରନ କରି ଆଉଟ ହେବାପରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ରନ ହାରରେ ଅଙ୍କୁଶ ଲାଗିଥିଲା। ପେରେରାଙ୍କ ପ୍ରାଇଜ୍‌ ଉଇକେଟ ନେଇ ଓ୍ବାଶିଂଟନ ସୁନ୍ଦର ମ୍ୟାଚର ମୋଡ଼ ବଦଳାଇଥିଲେ। ପ୍ରଥମେ ମହଙ୍ଗା ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିବା ଭାରତୀୟ ବୋଲରମାନେ ଶେଷଭାଗରେ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ। ଉପୁଲ ଥରଙ୍ଗା ୧୮ ବଲ୍‌ରୁ ୧୭ ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ। ମ୍ୟାଚ ରୋମାଞ୍ଚକ ମୋଡ଼ ନେଇଥିବାବେଳେ ୧୮ତମ ଓଭରରେ ୧୬ ରନ ବ୍ୟୟ କରି ଜୟଦେବ ଉନାଡକଟ୍‌ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ହାତକୁ ମ୍ୟାଚ ଟେକି ଦେଇଥିଲେ। ଦସୁନ ସନକା ୧୮ ବଲ୍‌ରୁ ୧୫ ଓ ଥିସାରା ପେରେରା ୧୦ ବଲ୍‌ରୁ ୨୨ ରନରେ ଅପରାଜିତ ରହି ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ବିଜୟୀ କରାଇଥିଲେ। ଧାଓ୍ବନ ଧମାକା ଫିକା- ଟସ୍‌ ଜିତି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଅଧିନାୟକ ଦୀନେଶ ଚଣ୍ଡିମଲ ପ୍ରଥମେ ଫିଲ୍ଡିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ମ୍ୟାଚର ଦ୍ୱିତୀୟ ଓଭରରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଝଟ୍‌କା ଲାଗିଥିଲା। ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଖରାପ ଫର୍ମ ଜାରିରଖି ଖାତା ଖୋଲିବା ପୂର୍ବରୁ ଦୁସ୍ମନ୍ଥ ଚାମିରାଙ୍କ ବଲ୍‌ରେ ଜୀବନ ମେଣ୍ଡିସଙ୍କୁ କ୍ୟାଚ୍‌ ଦେଇ ପ୍ୟାଭିଲିୟନ ଫେରିଥିଲେ। ୩ ନମ୍ବରରେ ଆସିଥିବା ସୁରେଶ ରାଇନା ମଧ୍ୟ ମାତ୍ର ୧ ରନ କରି ଆଉଟ ହେବାରୁ ୨ ଓଭରରେ ଭାରତ ସ୍କୋର ୯/୨ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଚାପ ସ୍ଥିତିକୁ ନ ଆସି ସ୍ବାଭାବିକ ବ୍ୟାଟିଂ ଜାରି ରଖିଥିଲେ ଶିଖର ଧାଓ୍ବନ। ସେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବୋଲରଙ୍କୁ ସଫଳତାର ସହ ମୁକାବିଲା କରି ଭାରତୀୟ ସ୍କୋରକୁ ଆଗେଇ ନେଇଥିଲେ। ମିଡିଲ ଅର୍ଡରରେ ତାଙ୍କୁ ଉପଯୁକ୍ତ ସହାୟତା କରିଥିଲେ ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ। ଦୁହେଁ ୩ୟ ଉଇକେଟରେ ୯୫ ରନର ଭାଗୀଦାରି ଗଢ଼ି ଦଳକୁ ଏକ ସମ୍ମାନଜନକ ସ୍କୋର ଦିଗରେ ଅଗ୍ରସର କରାଇଥିଲେ। ମନୀଷ ୩୫ ବଲ୍‌ରୁ ୩୭(୩ ଚୌକା, ୧ ଛକା) ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ଧାଓ୍ବନ ଖେଳିଥିଲେ ଅନ୍ୟତମ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଇନିଂସ। ସେ ୪୯ ବଲ୍‌ରୁ ୬ଟି ଲେଖାଏ ଚୌକା ଓ ଛକା ସହାୟତାରେ ୯୦ ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ। ମାତ୍ର ଭାରତ ହାରିବାରୁ ଧାଓ୍ବନ ଧମାକା ଫିକା ପଡ଼ି ଯାଇଥିଲା। ଶେଷ ଭାଗରେ ରିଷଭ ପନ୍ତ ୨୩ ବଲ୍‌ରୁ ୨୩ ରନ କରିବାରୁ ଭାରତ ୨୦ ଓଭରରେ ୫ ଉଇକେଟ ହରାଇ ୧୭୪ ରନ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା। ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ୬ ବଲ୍‌ରୁ ୧୩ ରନରେ ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପକ୍ଷରୁ ଚାମିରା ୨ଟି ଏବଂ ନୂଆନ ପ୍ରଦୀପ, ଜୀବନ ମେଣ୍ଡିସ ଓ ଦନୁସ୍କା ଗୁଣତିଳକ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏ ଉଇକେଟ ନେଇଥିଲେ। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତର ବିଜୟ ଶଙ୍କର ଟି୨୦ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।
All Right Reserved By

ଖେଳ |

ହକି ବିଶ୍ୱକପ: ଇଂଲଣ୍ଡ- ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ମୁକାବିଲା

ହକି ବିଶ୍ୱକପ: ଇଂଲଣ୍ଡ- ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ମୁକାବିଲା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୦।୧୨(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- ଚଳିତ ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଚତୁର୍ଦ୍ଦଶ ସଂସ୍କରଣର କ୍ରସ୍‌ ଓଭର ମ୍ୟାଚ୍‌ ସୋମବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। କ୍ରସ୍‌ ଓଭର ପର୍ଯ୍ୟାୟର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଇଂଲଣ୍ଡ  ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ପରସ୍ପରକୁ ଭେଟିବେ।

ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି: ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡଠାରୁ ୨ ରନରେ ହାରିଲା ଓଡ଼ିଶା

ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି: ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡଠାରୁ ୨ ରନରେ ହାରିଲା ଓଡ଼ିଶା

କଟକ ଅଫିସ, ୧୦।୧୨- ରାଞ୍ଚିସ୍ଥିତ ଜେଏସ୍‌ସିଏ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ଏଲିଟ ଗ୍ରୁପ୍‌-ସି’ର ଏକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଓଡ଼ିଶା ସଂଘର୍ଷକରି ଘରୋଇ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡଠାରୁ ମାତ୍ର ୨ ରନ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛି। 

ଫ୍ରାନ୍ସ- ଚାଇନା କ୍ରସ ଓଭର ମୁକାବିଲା

ଫ୍ରାନ୍ସ- ଚାଇନା କ୍ରସ ଓଭର ମୁକାବିଲା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୦।୧୨ (ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- ଚଳିତ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ କ୍ରସ ଓଭର ପର୍ଯ୍ୟାୟର ଦ୍ୱିତୀୟ ମୁକାବିଲାରେ ଫ୍ରାନ୍ସ ଓ ଚାଇନା ପରସ୍ପରକୁ ଭେଟିବେ। ଫ୍ରାନ୍ସ ପୁଲ୍‌ ଏ’ର ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିବା ବେଳେ ଚାଇନା ପୁଲ୍‌ ବି’ର ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛି। 

କାନାଡ଼ା ଖେଳାଳି କିର୍କପାଟ୍ରିକଙ୍କୁ ତାଗିଦ୍‌

କାନାଡ଼ା ଖେଳାଳି କିର୍କପାଟ୍ରିକଙ୍କୁ ତାଗିଦ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୦।୧୨ (ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)-ଶନିବାର ଖେଳାଯାଇଥିବା ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଆଚରଣବିଧି ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିବାରୁ କାନାଡ଼ା ଖେଳାଳି ଜେମ୍ସ କିର୍କପାଟ୍ରିକ୍‌ ତାଗିଦ୍‌ର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ବିସି ରାୟ ଟ୍ରଫି ଫୁଟବଲ: ମିଜୋରାମ ଚାମ୍ପିୟନ

ବିସି ରାୟ ଟ୍ରଫି ଫୁଟବଲ: ମିଜୋରାମ ଚାମ୍ପିୟନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୦।୧୨(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- ସ୍ଥାନୀୟ ବାରବାଟୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଜାତୀୟ ଜୁନିୟର ବାଳକ ଫୁଟବଲ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ତଥା ଡ. ବି.ସି. ରାୟ (ଟାଇର-୧) ଟ୍ରଫି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ମିଜୋରାମ ଟାଇଟଲ ହାସଲ କରିଛି। 

ଲିଗ୍‌ ଶେଷ, ଆଜିଠାରୁ କ୍ରସ୍‌ ଓଭର

ଲିଗ୍‌ ଶେଷ, ଆଜିଠାରୁ କ୍ରସ୍‌ ଓଭର

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୦।୧୨(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଚାଲିଥିବା ହକି ବିଶ୍ୱକପ ୧୪ତମ ସଂସ୍କରଣର ଲିଗ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ରବିବାର ଶେଷ ହୋଇଛି। ପ୍ରତିଯୋଗିତାର କ୍ରସ୍‌ ଓଭର ମ୍ୟାଚ ସୋମବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। 

ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌:   ଭାରତ ସେମିଫାଇନାଲ ପ୍ରବେଶ ଦକ୍ଷତା ରଖିଛି:ଓଲ୍ଟମାନ୍ସ

ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ଭାରତ ସେମିଫାଇନାଲ ପ୍ରବେଶ ଦକ୍ଷତା ରଖିଛି:ଓଲ୍ଟମାନ୍ସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୦-୧୨(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- ଚଳିତ ହକି ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ ଭଲ ଖେଳୁଛି। ଲିଗ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଓ କାନାଡ଼ାକୁ ହରାଇଥିବାବେଳେ ବେଲଜିୟମ ସହିତ ମ୍ୟାଚ ଡ୍ର ରଖିଛି। 

ବାଂଲାଦେଶକୁ ସହଜ ବିଜୟ ଦେଲେ ମୁସ୍‌ଫିକର

ବାଂଲାଦେଶକୁ ସହଜ ବିଜୟ ଦେଲେ ମୁସ୍‌ଫିକର

ଢାକା, ୧୦ା୧୨ (ଏଏଫ୍‌ପି)-ଉଇକେଟକିପର ମୁସ୍‌ଫିକର ରହିମଙ୍କ ଅପରାଜିତ ୫୫ ରନ ସହାୟତାରେ ବାଂଲାଦେଶ ଏଠାରେ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ପ୍ରଥମ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚରେ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜକୁ ୫ ଉଇକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। 

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଓପନ୍‌ ଟେନିସ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଓପନ୍‌ ଟେନିସ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୦।୧୨- କଟକ ଜିଲା ଟେନିସ ସଂଘ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ବାରବାଟୀ ଷ୍ଟାଡିୟମସ୍ଥିତ ଟେନିସ କୋର୍ଟଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଓପନ୍‌ ଟେନିସ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ରବିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌:  କ୍ରସ୍‌ ଓଭର ଖେଳିବେ ନେଦରଲାଣ୍ଡ୍ସ, ପାକିସ୍ତାନ

ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌: କ୍ରସ୍‌ ଓଭର ଖେଳିବେ ନେଦରଲାଣ୍ଡ୍ସ, ପାକିସ୍ତାନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୯।୧୨(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)-
କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଚାଲିଥିବା ହକି ବିଶ୍ୱକପର ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଅନ୍ତିମ ୨ଟି ଲିଗ୍‌ ମ୍ୟାଚରେ ଜର୍ମାନୀ ଓ ନେଦରଲାଣ୍ଡ୍ସ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି। ଜର୍ମାନୀ ୫-୩ ଗୋଲରେ ମାଲେସିଆକୁ ହରାଇଥିବାବେଳେ ନେଦରଲାଣ୍ଡ୍ସ ୫-୧ ଗୋଲରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଫଳରେ ଜର୍ମାନୀ କ୍ବାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। ରବିବାର ଶେଷ ମ୍ୟାଚରେ ନେଦରଲାଣ୍ଡ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଥିଏରୀ ବ୍ରିଙ୍କ୍‌ମ୍ୟାନ ୭ମ(ଫିଲ୍ଡ ଗୋଲ), ଭାଲେଣ୍ଟିନ ଭର୍ଗା ୨୭(ଫିଲ୍ଡ), ବବ୍‌ ଡି ଭୋଗ୍‌ଦ୍‌ ୩୭(ଫିଲ୍ଡ),  ଜୋରିଟ କ୍ରୁନ ୪୭(ପେନାଲ୍ଟି କର୍ନର) ଓ ମିଙ୍କ୍‌ ଭାନ୍‌ ଡର୍‌ ୱିର୍ଡେନ  ୫୯(ପେନାଲ୍ଟି କର୍ନର) ମିନିଟରେ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏ ଗୋଲ ଦେଇଥିବାବେଳେ ପାକିସ୍ତାନ ପକ୍ଷରୁ ଉମର ବଟ୍ଟ ୯ମ(ପେନାଲ୍ଟି କର୍ନର) ମିନିଟରେ ଗୋଟିଏ ଗୋଲ ପରିଶୋଧ କରିଥିଲେ। ଭାରତୀୟ ହକି ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ଯୁଗରାଜ ସିଂ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ପରିଚିତ ହୋଇ ମ୍ୟାଚର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିବାବେଳେ ଶେଷରେ ପୂର୍ବତନ କ୍ରୀଡ଼ାମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି ଅତିଥିଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ନେଦରଲାଣ୍ଡ୍ସର ସେଭ୍‌ ଭାନ୍‌ ଆସ୍‌ଙ୍କୁ ମ୍ୟାନ୍‌ ଅଫ୍‌ ଦି ମ୍ୟାଚ୍‌ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ।

 ବିଶିପାଲି କପ୍‌ ଉଦ୍‌ଯାପିତ: ଜରଡ଼ା ଚାମ୍ପିୟନ

ବିଶିପାଲି କପ୍‌ ଉଦ୍‌ଯାପିତ: ଜରଡ଼ା ଚାମ୍ପିୟନ

ବଇଣ୍ଡା,୯।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ଠେଲକନାଳୀ ପଞ୍ଚାୟତ ବିଶିପାଲି ଗ୍ରାମରେ ମା’ମାହେଶ୍ୱରୀ କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବ ଆନୁକୁଲ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ବିଶିପାଲି କପ୍‌ ରବିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଛି। ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ  ଧଡ଼ରପାଳ କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବକୁ ହରାଇ ଜରଡ଼ା କ୍ରିକେଟ୍‌ କ୍ଲବ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି।

ମନ୍ଧାନା, ହରମନପ୍ରୀତଙ୍କ ଦ୍ରୁତତମ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ

ମନ୍ଧାନା, ହରମନପ୍ରୀତଙ୍କ ଦ୍ରୁତତମ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୯।୧୨- ଭାରତୀୟ ମହିଳା ଟି୨୦ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ହରମନପ୍ରୀତ କୌର ଓ ସ୍ମ୍ରିତି ମନ୍ଧାନାଙ୍କ ଦ୍ରୁତତମ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ଇନିଂସ ସହ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଚାଲିଥିବା ମହିଳା ବିଗ୍‌ ବାଶ ଲିଗ୍‌ରେ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।