ଖେଳ |

ଟି୨୦ ତ୍ରିରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ: ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ପରାସ୍ତ

ଟି୨୦ ତ୍ରିରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ: ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ପରାସ୍ତ

କଲମ୍ବୋ, ୬।୩(ପି.ଟି.)- ଧାଓ୍ବନ ଧମାକା ସତ୍ତ୍ୱେ ତ୍ରିରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଟି୨୦ କପ୍‌ ନିଦାହାସ ଟ୍ରଫିର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ଝୁଣ୍ଟିଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ମ୍ୟାଚରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୫ ଉଇକେଟରେ ଆୟୋଜକ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାଠାରୁ ହାରି ଯାଇଛି। ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଧାର୍ଯ୍ୟ ୧୭୫ ରନ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ୧୮.୩ ଓଭରରେ ୫ ଉଇକେଟ ହରାଇ ହାସଲ କରି ନେଇଥିଲା। ଫଳରେ ମ୍ୟାଚରୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ୨ ପଏଣ୍ଟ ମିଳିଛି।
ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ୧୨ ରନରେ ଓପନର କୁଶାଲ ମେଣ୍ଡିସଙ୍କ ଉଇକେଟ ହରାଇଥିଲେ ହେଁ କୁଶାଲ ପେରେରାଙ୍କ ଧୂଆଁଧାର ବ୍ୟାଟିଂ ସହାୟତାରେ ଲକ୍ଷ୍ୟପଥରେ ଅଗ୍ରସର ହୋଇଥିଲା। ଦନୁସ୍କା ଗୁଣତିଳକ ୧୨ ବଲ୍‌ରୁ ୧୯(୧ ଚୌକା, ୨ ଛକା) ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ତାଙ୍କ ସହ ପେରେରା ଦ୍ୱିତୀୟ ଉଇକେଟ ଭାଗୀଦାରିରୁ ୫୮ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଅଧିନାୟକ ଦୀନେଶ ଚଣ୍ଡିମଲ ମାତ୍ର ୧୪ ରନ କରି ପ୍ୟାଭିଲିୟନ ଫେରିଥିଲେ। ଶାଦ୍ଦୁଳ ଠାକୁରଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଓଭରରୁ ୨୭ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବା ପେରେରା ୩୭ ବଲ୍‌ରୁ ୬ ଚୌକା ଓ ୪ ଛକା ସହାୟତାରେ ୬୬ ରନ କରି ଆଉଟ ହେବାପରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ରନ ହାରରେ ଅଙ୍କୁଶ ଲାଗିଥିଲା। ପେରେରାଙ୍କ ପ୍ରାଇଜ୍‌ ଉଇକେଟ ନେଇ ଓ୍ବାଶିଂଟନ ସୁନ୍ଦର ମ୍ୟାଚର ମୋଡ଼ ବଦଳାଇଥିଲେ। ପ୍ରଥମେ ମହଙ୍ଗା ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିବା ଭାରତୀୟ ବୋଲରମାନେ ଶେଷଭାଗରେ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ। ଉପୁଲ ଥରଙ୍ଗା ୧୮ ବଲ୍‌ରୁ ୧୭ ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ। ମ୍ୟାଚ ରୋମାଞ୍ଚକ ମୋଡ଼ ନେଇଥିବାବେଳେ ୧୮ତମ ଓଭରରେ ୧୬ ରନ ବ୍ୟୟ କରି ଜୟଦେବ ଉନାଡକଟ୍‌ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ହାତକୁ ମ୍ୟାଚ ଟେକି ଦେଇଥିଲେ। ଦସୁନ ସନକା ୧୮ ବଲ୍‌ରୁ ୧୫ ଓ ଥିସାରା ପେରେରା ୧୦ ବଲ୍‌ରୁ ୨୨ ରନରେ ଅପରାଜିତ ରହି ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ବିଜୟୀ କରାଇଥିଲେ।
ଧାଓ୍ବନ ଧମାକା ଫିକା-
ଟସ୍‌ ଜିତି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଅଧିନାୟକ ଦୀନେଶ ଚଣ୍ଡିମଲ ପ୍ରଥମେ ଫିଲ୍ଡିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ମ୍ୟାଚର ଦ୍ୱିତୀୟ ଓଭରରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଝଟ୍‌କା ଲାଗିଥିଲା। ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଖରାପ ଫର୍ମ ଜାରିରଖି ଖାତା ଖୋଲିବା ପୂର୍ବରୁ ଦୁସ୍ମନ୍ଥ ଚାମିରାଙ୍କ ବଲ୍‌ରେ ଜୀବନ ମେଣ୍ଡିସଙ୍କୁ କ୍ୟାଚ୍‌ ଦେଇ ପ୍ୟାଭିଲିୟନ ଫେରିଥିଲେ। ୩ ନମ୍ବରରେ ଆସିଥିବା ସୁରେଶ ରାଇନା ମଧ୍ୟ ମାତ୍ର ୧ ରନ କରି ଆଉଟ ହେବାରୁ ୨ ଓଭରରେ ଭାରତ ସ୍କୋର ୯/୨ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଚାପ ସ୍ଥିତିକୁ ନ ଆସି ସ୍ବାଭାବିକ ବ୍ୟାଟିଂ ଜାରି ରଖିଥିଲେ ଶିଖର ଧାଓ୍ବନ। ସେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବୋଲରଙ୍କୁ ସଫଳତାର ସହ ମୁକାବିଲା କରି ଭାରତୀୟ ସ୍କୋରକୁ ଆଗେଇ ନେଇଥିଲେ। ମିଡିଲ ଅର୍ଡରରେ ତାଙ୍କୁ ଉପଯୁକ୍ତ ସହାୟତା କରିଥିଲେ ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ। ଦୁହେଁ ୩ୟ ଉଇକେଟରେ ୯୫ ରନର ଭାଗୀଦାରି ଗଢ଼ି ଦଳକୁ ଏକ ସମ୍ମାନଜନକ ସ୍କୋର ଦିଗରେ ଅଗ୍ରସର କରାଇଥିଲେ। ମନୀଷ ୩୫ ବଲ୍‌ରୁ ୩୭(୩ ଚୌକା, ୧ ଛକା) ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ଧାଓ୍ବନ ଖେଳିଥିଲେ ଅନ୍ୟତମ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଇନିଂସ। ସେ ୪୯ ବଲ୍‌ରୁ ୬ଟି ଲେଖାଏ ଚୌକା ଓ ଛକା ସହାୟତାରେ ୯୦ ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ। ମାତ୍ର ଭାରତ ହାରିବାରୁ ଧାଓ୍ବନ ଧମାକା ଫିକା ପଡ଼ି ଯାଇଥିଲା। ଶେଷ ଭାଗରେ ରିଷଭ ପନ୍ତ ୨୩ ବଲ୍‌ରୁ ୨୩ ରନ କରିବାରୁ ଭାରତ ୨୦ ଓଭରରେ ୫ ଉଇକେଟ ହରାଇ ୧୭୪ ରନ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା। ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ୬ ବଲ୍‌ରୁ ୧୩ ରନରେ ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପକ୍ଷରୁ ଚାମିରା ୨ଟି ଏବଂ ନୂଆନ ପ୍ରଦୀପ, ଜୀବନ ମେଣ୍ଡିସ ଓ ଦନୁସ୍କା ଗୁଣତିଳକ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏ ଉଇକେଟ ନେଇଥିଲେ। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତର ବିଜୟ ଶଙ୍କର ଟି୨୦ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

All Right Reserved By

ଖେଳ |

ଉଲାବତାର କପ୍‌ ବକ୍ସିଂ: ପଦକ ନିଶ୍ଚିତ କଲେ ଭାନଲିମ୍‌ପୁଆ ଓ ଇତାଶ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୨।୬(ପି.ଟି.)- ମଙ୍ଗୋଲିଆଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଉଲାବତାର କପ୍‌ ବକ୍ସିଂ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଭାରତୀୟ ବକ୍ସର ଭାନଲିମ୍‌ପୁଆ (୭୫ କିଗ୍ରା) ଓ ଇତାଶ ଖାଁ (୫୬ କିଗ୍ରା) ନିଜ ନିଜ ବର୍ଗରେ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି।

ଦୋଷ ସ୍ବୀକାର କଲା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା

ଦୋଷ ସ୍ବୀକାର କଲା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା

ଦୁବାଇ,୨୨।୬(ପି.ଟି.)- ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦଳର କୋଚ୍‌ ଚନ୍ଦିକା ହାଥୁରୁସିଂଘା, ମ୍ୟାନେଜର ଆଶାଙ୍କା ଗୁରୁସିଂଘା ଓ ଅଧିନାୟକ ଦୀନେଶ ଚାଣ୍ଡିମାଲ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌ ବିପକ୍ଷ ୨ୟ କ୍ରିକେଟ ଟେଷ୍ଟର ୩ୟ ଦିନରେ ଫିଲ୍ଡକୁ ନ ଓହ୍ଲାଇ ଭୁଲ କରିଛନ୍ତି। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଏ ନେଇ ଦୋଷ ସ୍ବୀକାର କରିଛି।

ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍‌: କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କଲେ ଅସଦାଚରଣକାରୀ

ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍‌: କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କଲେ ଅସଦାଚରଣକାରୀ

ବର୍ଲିନ,୨୨।୬(ଏଏଫ୍‌ପି)- ଜର୍ମାନୀ ବୈଦ୍ୟୁତିକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କୁ ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଅସଦାଚରଣ କରିଥିବା ରୁଷୀୟ ଫୁଟ୍‌ବଲ ପ୍ରଶଂସକ କ୍ଷମାପ୍ରାର୍ଥନା କରିଛନ୍ତି। ” ମୁଁ ମୋ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଗଭୀର ଭାବେ ଦୁଃଖିତ ଏବଂ କ୍ଷମାପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଛି। ମୋ ଦାୟିତ୍ୱହୀନ କାରଣରୁ ତୁମେ ବିଚଳିତ ଓ ଲଜ୍ଜିତ ହେଲ“ ବୋଲି ଉକ୍ତ ପ୍ରଶଂସକ ନିଜ ନାମକୁ ଉହ୍ୟ ରଖି କହିଛନ୍ତି।

ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଡିନର୍‌ରେ ଯାଇଥିଲେ ନିଧି

ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଡିନର୍‌ରେ ଯାଇଥିଲେ ନିଧି

ବମ୍ବେ,୨୨।୬- ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ନିଧି ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲଙ୍କୁ ନିକଟରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର କେ. ଏଲ. ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ବମ୍ବେର ଏକ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏ ନେଇ ନିଧି ଶୁକ୍ରବାର ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି। ସେ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ କରିବା ପାଇଁ ଉକ୍ତ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟକୁ ଯାଇଥିଲେ।

କେରଳର ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ପ୍ରଶଂସକ ନିଖୋଜ

କେରଳର ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ପ୍ରଶଂସକ ନିଖୋଜ

କୋଟ୍ଟାୟାମ,୨୨।୬- ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ଦଳର ଜଣେ ପ୍ରଶଂସକ ଚଳିତ ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଅନ୍ୟତମ ଫେଭରାଇଟ ଦଳ ଗୁରୁବାର ବୃହତ ପରାଜୟ ବରଣ କରିବା ପରେ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଘରୁ ସୁଇସାଇଡ ନୋଟ୍‌ ମିଳିଛି।

‘ଓ୍ବାର୍ନର, ସ୍ମିଥ ସିଧାସଳଖ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଖେଳିବେ’

‘ଓ୍ବାର୍ନର, ସ୍ମିଥ ସିଧାସଳଖ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଖେଳିବେ’

ମେଲବର୍ନ,୨୨।୬- ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଏକ ବର୍ଷ ପାଇଁ ବାସନ୍ଦ ହୋଇଥିବା ଡେଭିଡ ଓ୍ବାର୍ନର ଓ ଷ୍ଟିଭ ସ୍ମିଥ ସିଧାସଳଖ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦଳର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିପାରିବେ, ଯଦି ସେମାନଙ୍କ ବାସନ୍ଦାଦେଶ ସନ୍ତୋଷଜନକ ରହେ। ଏଭଳି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଖେଳାଳି ମାଇକେଲ ହସି।

ବିନୋଦ ରାୟ ସତ କହୁ ନାହାନ୍ତି- ଅମିତାଭ ଚୌଧାରୀ

ବମ୍ବେ,୨୨।୬- ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ)ର ସମ୍ପାଦକ ଅମିତାଭ ଚୌଧାରୀ ଓ ବିସିସିଆଇ ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଗଠିତ ସିଓଏ କମିଟିର ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ବିବାଦ ଜାରି ରହିଛି। ଗୋଟିଏ ପକ୍ଷରେ ବିସିସିଆଇ ସମ୍ପାଦକ ଚୌଧାରୀ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଦରମା, ଆଣ୍ଟି କରପଶନ ୟୁନିଟ (ଏସିୟୁ) ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତି ଓ ଦିବାରାତ୍ର ଟେଷ୍ଟ ଆଦି ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା ପାଇଁ ସହଯୋଗ କରୁ ନ ଥିବା ସିଓଏ ମୁଖ୍ୟ ବିନୋଦ ରାଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଉପହାର

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଉପହାର

ବମ୍ବେ,୨୨।୬- ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଜଣେ ଭଲ ଫୁଟ୍‌ବଲ ଖେଳାଳି। ପ୍ରାୟତଃ ସେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅନ୍ୟ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ମ୍ୟାଚ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ଫୁଟ୍‌ବଲ ଖେଳନ୍ତି। ଫୁଟ୍‌ବଲ ପ୍ରତି ଥିବା ଭଲ ପାଇବ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଉପହାର ମିଳିଛି। ତାଙ୍କ ଫେଭରାଇଟ ଫୁଟ୍‌ବଲ କ୍ଲବ ମାଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୟୁନାଇଟେଡ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ହସ୍ତାକ୍ଷର ଥିବା ଜର୍ସି ଭେଟି ସ୍ବରୂପ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

କ୍ୟାରିୟର ୭୯୯ତମ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଜିତିଲେ ଜୋକୋଭିଚ୍‌

କ୍ୟାରିୟର ୭୯୯ତମ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଜିତିଲେ ଜୋକୋଭିଚ୍‌

ଲଣ୍ଡନ, ୨୨।୬(ଏଏଫ୍‌ପି)- ସର୍ବିୟା ତାରକା ନୋଭାକ ଜୋକୋଭିଚ୍‌ ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା କୁଇନ୍ସ କ୍ଲବ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି। ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ପୁରୁଷ ସିଙ୍ଗଲ୍ସର ଏକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଜୋକୋଭିଚ୍‌ ୬-୪, ୬-୧ ସିଧାସଳଖ ସେଟ୍‌ରେ ଗ୍ରିଗୋର ଡିମିତ୍ରୋଭାଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଜିତିବାକୁ ଜୋକୋଭିଚ୍‌ଙ୍କୁ ୬୫ ମିନିଟ୍‌ ସମୟ ଲାଗିଥିଲା। ଏଥିସହ ବିଜୟ ସହ ୩୧ ବର୍ଷୀୟ ଜୋକୋଭିଚ୍‌ କ୍ୟାରିୟରର ୭୯୯ତମ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଜିତିଛନ୍ତି। ଆଡ୍ରିଆନ ମାନାରିଓନ ଓ ଜୁଲିଏନ ବେନେଟ୍‌ଏୟୁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଅନ୍ୟ ଏକ ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲର ବିଜୋତ ଅନ୍ତିମ-୮ ମୁକାବିଲାରେ ଜୋକୋଭିଚ୍‌ଙ୍କୁ ଭେଟିବ। ଯଦି କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ଜୋକୋଭିଚ୍‌ ବିଜୟ ହାସଲ କରନ୍ତି ତେବେ ଓପନ୍‌ ଏରା ଇତିହାସରେ ୧୦ମ ଖେଳାଳି ଭାବେ ୮୦୦ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଜିତିବାର ସୌଭାଗ୍ୟ ଲାଭ କରିବେ।

ପ୍ରି- କ୍ୱାର୍ଟରରେ ଫ୍ରାନ୍ସ, ପେରୁ ବିଦା

ପ୍ରି- କ୍ୱାର୍ଟରରେ ଫ୍ରାନ୍ସ, ପେରୁ ବିଦା

ଏକାଟେରିନବର୍ଗ, ୨୨।୬(ଏଏଫପି) - ୧୯୯୮ ଚାମ୍ପିୟନ ଫ୍ରାନ୍ସ ଏଥର ରୁଷିଆରେ ଚାଲିଥିବା ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ୨୧ତମ ସଂସ୍କରଣରେ ପ୍ରି- କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। ଗ୍ରୁପ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ କ୍ରମାଗତ ଦୁଇଟି ବିଜୟ ହାସଲ କରି ବିଶ୍ୱକପର ଅନ୍ୟତମ ଫେଭରାଇଟ ଫ୍ରାନ୍ସ ଏହି ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛି। ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୨-୧ ଗୋଲରେ ଓ ଗୁରୁବାର ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ପେରୁକୁ ୧-୦ ଗୋଲରେ ପରାସ୍ତ କରି ଫ୍ରାନ୍ସ ନକ୍‌ ଆଉଟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଏକାଟେରିନବର୍ଗ ଏରିନାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସଂଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ଗ୍ରୁପ୍‌ ସି’ ମୁକାବିଲାରେ ବିଜୟୀ ହେବା ପାଇଁ ଫ୍ରାନ୍ସକୁ ବେଶ୍‌ କଷ୍ଟ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ- ଡେନମାର୍କ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଡ୍ର

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ- ଡେନମାର୍କ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଡ୍ର

ସମରା, ୨୨।୬(ଏଏଫ୍‌ପି)- ସ୍କାଣ୍ଡିନୋଭିଆନ ଦେଶ୍‌ ଡେନମାର୍କ ଗ୍ରୁପ୍‌ ସି’ରେ ଦମ୍‌ଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି। ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆମେରିକାର ପେରୁକୁ ୧-୦ ଗୋଲରେ ହରାଇବା ପରେ ଡେନ୍‌ମାର୍କ ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଗ୍ରୁପ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଦ୍ୱିତୀୟ ରାଉଣ୍ଡ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ଭେଟିଥିଲା। ତେବେ ଏହି ମୁକାବିଲା ୧-୧ ଗୋଲରେ ଅମୀମାଂସିତ ରହିଛି। ଫଳରେ ମୋଟ ୪ ପଏଣ୍ଟ ହାସଲ କରି ଡେନମାର୍କ ଫ୍ରାନ୍ସକୁ ହଟାଇ ଗ୍ରୁପ୍‌ ସି’ର ଶୀର୍ଷକୁ ଉଠିଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ଗ୍ରୁପ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଡେନ୍‌ମାର୍କ ଓ ପ୍ରାନ୍ସ ମୁହଁାମୁହିଁ ହେବେ।

ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନାକୁ ଚକ୍‌ମା ଦେଖାଇଲା କ୍ରୋଏସିଆ

ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନାକୁ ଚକ୍‌ମା ଦେଖାଇଲା କ୍ରୋଏସିଆ

ନିଝନି ନୋଭୋଗୋରୋଡ, ୨୨।୬(ଏଏଫପି)- ଦୁଇଥର ବିଶ୍ୱଚାମ୍ପିୟନ ହେବାର ଗୌରବ ଅର୍ଜନ କରିଥିବା ଲିଓନେଲ ମେସିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ପୁଣି ଥରେ ସାଂଘାତିକ ବିଫଳତାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି। ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଗ୍ରୁପ୍‌-ଡି ମ୍ୟାଚରେ କ୍ରୋଏସିଆ ୩-୦ ଗୋଲରେ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନାକୁ ହରାଇ ପ୍ରି କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। କ୍ରମାଗତ ଦୁଇଟି ବିଜୟ ହାସଲ କରି କ୍ରୋଏସିଆ ଏହି ସଫଳତା ଅର୍ଜନ କରିଛି। ଅନ୍ୟପଟେ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଡ୍ର ରଖିଥିବା ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ପାଇଁ ଏହି ପରାଜୟ ମହଙ୍ଗା ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛି। କ୍ରୋଏସିଆ ତରଫରୁ ୫୩ତମ ମିନିଟରେ ଆଣ୍ଟେ ରେବିକ୍‌, ୮୦ତମ ମିନିଟ ଲୁକା ମୋଡ୍ରିକ ଓ ଶେଷରେ ଇଞ୍ଜୁରୀ ଟାଇମ୍‌ରେ ଇଭାନ ରାକଟିକ ଗୋଲ ଦେଇ ଦଳକୁ ବିଜୟୀ କରାଇଥିଲେ। ପରାଜୟ ସହ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ପାଇଁ ନକଆଉଟ୍‌କୁ ଉଠିବାର କ୍ଷୀଣ ଆଶା ରହିଛି।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ