ଜାତୀୟ |

ଦୁର୍ଘଟଣା ନେଲା ୩୫ ଜୀବନ: ଗୁଜରାଟରେ ୩୦, ବିହାରରେ ୫ ମୃତ

ଦୁର୍ଘଟଣା ନେଲା ୩୫ ଜୀବନ: ଗୁଜରାଟରେ ୩୦, ବିହାରରେ ୫ ମୃତ
ଭାବନଗର/ଆରାରିଆ,୬ା୩(ପି.ଟି.): ଗୁଜରାଟ ଓ ବିହାରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦୁଇଟି ପୃଥକ୍‌ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୩୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ଯାଇଛି। ଆହତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ଥିବାରୁ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି। ଗୁଜରାଟର ଭାବନଗର ଜିଲା ଆନିଦା ଗ୍ରାମରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ଏକ ଟ୍ରକ୍‌ ବରଯାତ୍ରୀ ଦଳକୁ ନେଇ ବୋଟାଦ୍‌ ଜିଲାର ଟୋଟାମ୍‌ ଗ୍ରାମକୁ ଯାଉଥିଲା। ଟ୍ରକ୍‌ରେ ପ୍ରାୟ ୬୦ ଜଣ ବରଯାତ୍ରୀ ଥିଲେ। ଭାବନଗର-ରାଜକୋଟ ରାଜପଥରେ ପୂର୍ବାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୭ଟା ୩୦ରେ ଟ୍ରକ୍‌ ଡ୍ରାଇଭର ଏକ କାର୍‌କୁ ଓଭରଟେକ୍‌ କରି ଆଗକୁ ବଢ଼ିଯିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିବାବେଳେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇଥିଲେ। ଫଳରେ ଟ୍ରକ୍‌ଟି ଏକ ବ୍ରିଜ୍‌ ଉପରୁ ଗାତରେ ଖସିପଡ଼ି ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ତଳେ କଂକ୍ରିଟ୍‌ ଚଟାଣ ଥିବାରୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ୨୬ ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲେ। ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ଉଦ୍ୟମରେ ଆହତମାନଙ୍କୁ ଭାବନଗର ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା। ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଡାକ୍ତର ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ମୃତକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୪ ଶିଶୁ ଓ ୮ ମହିଳା ଅଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଓ ଗୁଜରାଟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଜୟ ରୁପାନୀ ଶୋକବ୍ୟକ୍ତ କରି ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସମବେଦନା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଦୁର୍ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବା ସହ ମୃତକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲେଖାଏ ଅନୁକମ୍ପାମୂଳକ ସହାୟତା ରାଶି ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ବିହାରର ଆରାରିଆ ଜିଲା ନରପାଟଗଞ୍ଜ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆଉ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ନଂ. ୫୭ରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌ ଏବଂ ଆର୍ଥ ମୁଭର ମଧ୍ୟରେ ଧକ୍କା ହେବା ଫଳରେ ୫ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ଅନ୍ୟ ୧୫ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଫୋର୍ବେସଗଞ୍ଜ ରେଫରାଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଆହତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ଅଛି। ମୃତକଙ୍କ ପରିଚୟ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇ ନ ଥିବା ପୋଲିସ କହିଛି।
All Right Reserved By

ଜାତୀୟ |

ମଙ୍ଗଳବାର ୮ହଜାର ୫ଶହ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା

ମଙ୍ଗଳବାର ୮ହଜାର ୫ଶହ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୦।୧୨: ଦେଶର ୫ଟି ରାଜ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ଫଳାଫଳ ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇବ। ଏକ ଲକ୍ଷ ୭୪ ହଜାର ୭ଶହ ୨୪ ଇଭିଏମ୍‌ରେ ବନ୍ଦ ଥିବା  ୮ହଜାର ୫ଶହରୁ ଅଧିକ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ପୂର୍ବାହ୍ନ ୯ଟାଠାରୁ ହେବ ଆରମ୍ଭ। 

ଭାଜପାକୁ ଝଟ୍‌କା: ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ପୂର୍ବରୁ କୁଶଓ୍ବାହା ପଠାଇଲେ ମୋଦିଙ୍କୁ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର

ଭାଜପାକୁ ଝଟ୍‌କା: ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ପୂର୍ବରୁ କୁଶଓ୍ବାହା ପଠାଇଲେ ମୋଦିଙ୍କୁ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୦।୧୨: ଶୀତକାଳୀନ ଅଧିବେସନର ଗୋଟିଏ ଦିନ ଆଗରୁ ତଥା ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ପୂର୍ବରୁ ଏନଡିଏର ସହଯୋଗୀ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଲୋକ ସମତା ପାର୍ଟି(ଆର୍‌ଏସ୍‌ଏଲ୍‌ପି) କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରରୁ ଓହରି ଆସିଛି।

ରାଏବରେଲି ପାଇଁ ସଜ ହେଉଛନ୍ତି ମୋଦି

ରାଏବରେଲି ପାଇଁ ସଜ ହେଉଛନ୍ତି ମୋଦି

ଲକ୍ଷ୍ନୌ,୧୦।୧୨: ନିକଟରେ ୫ଟି ରାଜ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ବିଧାନସଭା ଆସନର ଫଳଫଳ ଆସିବାକୁ ବାକି ଅଛି। ହେଲେ ତା’ପୂର୍ବରୁ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ସଜେଇ ହେଲାଣି ଭାଜପା। 

ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ  ଯୋଗରେ ୫ ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ: କେତେକ ରାଜନୈତିକ ଦଳକୁ ଲାଗିବ ଝଟ୍‌କା

ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଯୋଗରେ ୫ ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ: କେତେକ ରାଜନୈତିକ ଦଳକୁ ଲାଗିବ ଝଟ୍‌କା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୦।୧୨: ଦେଶର ୫ଟି ରାଜ୍ୟର ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇବ। ତେବେ ଏହି ଫଳାଫଳ ସମୟରେ ଡିସେମ୍ବର ୧୧ ତାରିଖରେ ଚନ୍ଦ୍ର  ମକର ରାଶିରେ କେତୁ ସହିତ ଅବସ୍ଥାନ କରି ଏକ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରିବ ବୋଲି ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରୀ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି। 

୮୦ ବର୍ଷୀୟା ମାଆଙ୍କୁ ଘରେ ତାଲା ପକାଇ ମାରିଦେଲେ ପୁଅ

୮୦ ବର୍ଷୀୟା ମାଆଙ୍କୁ ଘରେ ତାଲା ପକାଇ ମାରିଦେଲେ ପୁଅ

ଲକ୍ଷ୍ନୌ,୧୦।୧୨: ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଶାହାଜାହାନପୁରରୁ ଆସିଛି ଏକ ଦୁଃଖଦ ଖବର। ଜଣେ ୮୦ ବର୍ଷୀୟା ମାଆଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଘରେ ତାଲା ପକାଇ ରଖିବାରୁ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି।

ଇଣ୍ଡିଆଜ୍‌ ନେକ୍ସଟ ଟପ୍‌ ମଡେଲ ସିଜିନ୍‌-୪ର ବିଜେତା ହେଲେ ଉର୍ବି

ଇଣ୍ଡିଆଜ୍‌ ନେକ୍ସଟ ଟପ୍‌ ମଡେଲ ସିଜିନ୍‌-୪ର ବିଜେତା ହେଲେ ଉର୍ବି

ମୁମ୍ବାଇ,୧୦।୧୨: ଟେଲିଭିଜନ ରିୟଲିଟି ଶୋ’ ଇଣ୍ଡିଆଜ୍‌ ନେକ୍ସଟ ଟପ୍‌ ମଡେଲ ସିଜିନ-୪ର ବିଜେତା ହୋଇଛନ୍ତି ମୁମ୍ବାଇର ଉର୍ବି ସେଟ୍ଟି। ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଭାୟାକମ୍‌ ୧୮ ଓ ଏକ୍ସିଡ ଏଣ୍ଟରଟେନ୍‌ମେଣ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିଛି ଏକ ବର୍ଷର କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ। 

ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ସମୟରେ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ସ୍ତ୍ରୀ

ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ସମୟରେ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ସ୍ତ୍ରୀ

କୋଲକତା,୧୦।୧୨: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ କୋଲକତା ନ୍ୟୁ ଟାଉନ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟିଛି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ଏଠାରେ ଜଣେ ସ୍ତ୍ରୀ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ସମୟରେ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। 

ରବିଶଙ୍କରଙ୍କ ନାଁରେ ମାମଲା ଦାୟର କଲେ ଥରୁର

ରବିଶଙ୍କରଙ୍କ ନାଁରେ ମାମଲା ଦାୟର କଲେ ଥରୁର

ଥିରୁଭାନନ୍ତପୁରମ,୧୦।୧୨: କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଶଶି ଥରୁର ଓ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ରବିଶଙ୍କର ପ୍ରସାଦଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୁ ତୁ ମେ ମେ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ସୋମବାର ଥରୁର ରବିଶଙ୍କରଙ୍କ ବୟାନକୁ ବିରୋଧ କରି କୋର୍ଟର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ଭାରତ-ଚାଇନା ୧୩ ଦିନିଆ ମିଳିତ ସମରାଭ୍ୟାସ ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ

ଭାରତ-ଚାଇନା ୧୩ ଦିନିଆ ମିଳିତ ସମରାଭ୍ୟାସ ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ବେଜିଂ,୧୦।୧୨: ଭାରତ ଚାଇନା ମଧ୍ୟରେ ୧୩ ଦିନିଆ ମିଳିତ ସମରାଭ୍ୟାସ ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏହା ଡିସେମ୍ବର ୨୩ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ।

ରାଜସ୍ଥାନର କରନପୁର ଆସନରେ ପୁନଃ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ

ରାଜସ୍ଥାନର କରନପୁର ଆସନରେ ପୁନଃ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ

ଜୟପୁର,୧୦।୧୨: ରାଜସ୍ଥାନ କରନପୁର ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ୧୬୩ ନମ୍ବର ବୁଥରେ ପୁନଃ ମତଦାନ ସୋମବାର ସକାଳୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଗତ ୭ ତାରିଖରେ ହୋଇଥିବା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଉକ୍ତ ବୁଥ୍‌ରେ ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ ହୋଇଥିଲା।

ଭୋଟ ଗଣତିର ହେବନାହିଁ ଓ୍ବେବକାଷ୍ଟିଂ

ଭୋଟ ଗଣତିର ହେବନାହିଁ ଓ୍ବେବକାଷ୍ଟିଂ

ଭୋପାଳ,୧୦।୧୨: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ହୋଇଥିବା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପରେ ଏବେ ଭୋଟ ଗଣତି ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର। କଂଗ୍ରେସର ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଭୋଟଗଣତିର ଓ୍ବେବକାଷ୍ଟିଂ କରାଯିବା କଥା ଚିନ୍ତା କରାଯାଉଥିଲା। 

୬୨ ବର୍ଷରେ ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଲେ ବୃଦ୍ଧା: ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ

୬୨ ବର୍ଷରେ ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଲେ ବୃଦ୍ଧା: ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ

ସୁରଟ, ୧୦।୧୨: ଗୁଜୁରାଟ ସୁରଟରେ ବାସ କରୁଥିବା ମଧୁବେନ ଗହଲୋଟ ନାମକ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧା ୬୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଏକ ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି।