ଖେଳ |

ଆଇସିସି ଟେଷ୍ଟ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌: କୋହଲି, ପୂଜାରା ସ୍ଥିର, ଅଶ୍ୱିନ ଖସିଲେ

ଆଇସିସି ଟେଷ୍ଟ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌: କୋହଲି, ପୂଜାରା ସ୍ଥିର, ଅଶ୍ୱିନ ଖସିଲେ
ଦୁବାଇ,୬।୩(ଏ.ଏଫ୍‌.ପି.)- ସଦ୍ୟପ୍ରକାଶିତ ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ କ୍ରିକେଟ କାଉନସିଲ୍‌ (ଆଇସିସି) ଟେଷ୍ଟ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଓ ବରିଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ପୂର୍ବପରି ସେମାନଙ୍କ ସ୍ଥାନ ବଜାୟ ରଖିଥିବା ବେଳେ ଅଭିଜ୍ଞ ଅଫ୍‌ ସ୍ପିନର ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ୍‌ ତଳକୁ ଖସିଛନ୍ତି। ବ୍ୟାଟିଂ ତାଲିକାରେ କୋହଲି ଓ ପୂଜାରା ଯଥାକ୍ରମେ ସେମାନଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ଓ ଷଷ୍ଠ ସ୍ଥାନ ବଜାୟ ରଖିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଅଶ୍ୱିନ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନ ତଳକୁ ଖସି ବୋଲିଂ ତାଲିକାର ଷଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ଦମ୍‌ଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି କ୍ୟାରିୟର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନକୁ ଉଠିଛନ୍ତି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଶନ୍‌ ମାର୍ଶ ବ୍ୟାଟିଂ ତାଲିକାରେ କ୍ୟାରିୟର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୬ତମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ତାଙ୍କ ଭାଇ ମିଚେଳ ମାର୍ଶ ୫୬ରୁ ୪୩ତମ ସ୍ଥାନକୁ ଉଠିଛନ୍ତି। ବୋଲିଂ ତାଲିକାରେ ମିଚେଲ ମାର୍ଶ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନ ଉପରକୁ ଉଠି ୫୮ତମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପଟେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଓପନର ଏଡେନ ମାରକ୍ରାମ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ଶତକୀୟ ପାଳି ଖେଳି ୨୮ଟି ସ୍ଥାନ ଉପରକୁ ଉଠି କ୍ୟାରିୟର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୯ତମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଅଭିଜ୍ଞ ଏବି ଡି’ଭିଲର୍ସ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନ ଉପରକୁ ଉଠି ଦ୍ୱାଦଶ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛନ୍ତି। କ୍ୱିଣ୍ଟନ ଡି’କକ୍‌ ୩ଟି ସ୍ଥାନ ଉପରକୁ ଉଠି ୨୨ତମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ସ୍ପିନର କେଶବ ମହାରାଜ ଉପରକୁ ଉଠି ୨୮ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ଖେଳ |

ଧୋନୀ, କୋହଲି ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ

ଧୋନୀ, କୋହଲି ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ

ଚେନ୍ନାଇ,୨୪।୩- ଚଳିତ ଆଇପିଏଲ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଲୋ ସ୍କୋରିଂ ହେବା ପରେ ଘରୋଇ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ଓ ବିରାଟ କୋହଲି ଚେପକ ପିଚ୍‌କୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। 

ଗରିବ ପରିବାରରୁ ଆସିଥିବା ଏହି ୫ କ୍ରିକେଟର ଏବେ କୋଟିପତିି...

ଗରିବ ପରିବାରରୁ ଆସିଥିବା ଏହି ୫ କ୍ରିକେଟର ଏବେ କୋଟିପତିି...

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୪।୩: ଦିନେ ଗରିବ ଥିବା ୫ ଭାରତୀୟ  କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ପାଖରେ ଏବେ ଅଚଳାଚଳ ସମ୍ପତ୍ତି।

ଆରସିବି ଏକମାତ୍ର ଦଳ

ଆରସିବି ଏକମାତ୍ର ଦଳ

ବାଙ୍ଗାଲୋର,୨୪।୩- ଚେପକଠାରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) ଦଳ ୭୦ ରନ୍‌ରେ ଅଲଆଉଟ୍‌ ହୋଇ ଏକ ଅଲୋଡ଼ା ରେକର୍ଡର ଅଧିକାରୀ ହୋଇଛି।

କେକେଆର ସପକ୍ଷରେ ରେକର୍ଡ

କେକେଆର ସପକ୍ଷରେ ରେକର୍ଡ

କୋଲକାତା,୨୪।୩- ଚଳିତ ଆଇପିଏଲର ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ (କେକେଆର) ଓ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବଦ ପରସ୍ପରକୁ ଭେଟିବେ।

ଓ୍ବାର୍ନରଙ୍କ ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର

ଓ୍ବାର୍ନରଙ୍କ ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର

କୋଲକାତା, ୨୪।୩(ପି.ଟି.)- ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ବ୍ୟୟବହୁଳ କ୍ରିକେଟ ଲିଗ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ୍‌)ର ଦ୍ୱାଦଶ ସଂସ୍କରଣ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। 

ରାଇନାଙ୍କ ରେକର୍ଡ

ରାଇନାଙ୍କ ରେକର୍ଡ

ଚେନ୍ନାଇ,୨୪।୩(ପି.ଟି.)-ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ପ୍ରଥମ ଖେଳାଳି ଭାବେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ସୁରେଶ ରାଇନା ୫୦୦୦ ରନ ପୂରଣ କରି ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। 

ରାମେଶ୍ୱର କପ୍‌ ଜୁନିୟର କ୍ରିକେଟ: ଜୁଭେନାଇଲ-ରାମେଶ୍ୱର ଫାଇନାଲ

ରାମେଶ୍ୱର କପ୍‌ ଜୁନିୟର କ୍ରିକେଟ: ଜୁଭେନାଇଲ-ରାମେଶ୍ୱର ଫାଇନାଲ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪।୩(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- ବିଏମ୍‌ ହାଇସ୍କୁଲ ପଡ଼ିଆରେ ଚାଲିଥିବା ରାମେଶ୍ୱର କପ୍‌ ଜୁନିୟର କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ଜୁଭେନାଇଲ ସ୍ପୋର୍ଟିଂ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। 

ପ୍ରଦୀପ ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ:ସେର୍‌ସା ଆଦ୍ରା-କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କ ଫାଇନାଲ

ପ୍ରଦୀପ ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ:ସେର୍‌ସା ଆଦ୍ରା-କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କ ଫାଇନାଲ

ବନ୍ତ, ୨୪।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ./ସ୍ବ.ପ୍ର.) - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ବ୍ଲକ ଟିଲୋ ହନୁମାନଜୀଉ ମିନିଷ୍ଟାଡିୟମଠାରେ ଟିଲୋ ଆଥ୍‌ଲେଟିକ ଆସୋସିଏଶନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ୨୬ତମ ପ୍ରଦୀପ ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଫାଇନାଲରେ କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କ (ବାଙ୍ଗାଲୋର) ପ୍ରବେଶ କରିଛି। 

୨୦ କୋଟି ଦାନ କଲା ବିସିସିଆଇ

୨୦ କୋଟି ଦାନ କଲା ବିସିସିଆଇ

ଚେନ୍ନାଇ, ୨୪ା୩ (ପି.ଟି.)-ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ) ଶନିବାର ଆଇପିଏଲ ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ଉତ୍ସବ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ୨୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆର୍ମଡ ଫୋର୍ସ ଏବଂ ସିଆର୍‌ପିଏଫ୍‌ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦାନ କରିଛି।

ଜାତୀୟ ଶିବିରରେ ଓଡ଼ିଶାର ସ୍ବସ୍ତିକ

ଜାତୀୟ ଶିବିରରେ ଓଡ଼ିଶାର ସ୍ବସ୍ତିକ

କଟକ ଅଫିସ, ୨୪ା୩-ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ(ବିସିସିଆଇ) ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଆସନ୍ତା ଏପ୍ରିଲ ୧୫ ଓ ୧୬ ତାରିଖ ଦୁଇ ଦିନ ଧରି ପଣ୍ଡିଚେରୀରେ ୧୯ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଜାତୀୟ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ଫାଓ ପକ୍ଷରୁ ଜବାମଣୀଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ପୁରସ୍କାର

ଫାଓ ପକ୍ଷରୁ ଜବାମଣୀଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ପୁରସ୍କାର

କଟକ ଅଫିସ,୨୪ା୩- ନେପାଳର ଶହୀଦ ରଙ୍ଗଶାଳା ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ସାଫ୍‌ ମହିଳା ଫୁଟବଲ ଚାମ୍ପିୟନଶିପରେ ଭାରତ ୩-୧ ଗୋଲରେ ଆୟୋଜକ ନେପାଳକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି। 

୨୫ ବଲ୍‌ରେ ଜ୍ୟାକ୍ସଙ୍କ ଶତକ

୨୫ ବଲ୍‌ରେ ଜ୍ୟାକ୍ସଙ୍କ ଶତକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୪ା୩ (ପି.ଟି.)-ଦୁବାଇଠାରେ ଗୁରୁବାର ଲାଙ୍କାଶାୟାର ବିପକ୍ଷ ଏକ ପ୍ରି-ସିଜନ ଟି୧୦ ମୁକାବିଲାରେ ସରେ ଦଳର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଓ୍ବିଲ ଜ୍ୟାକ୍ସ ମାତ୍ର ୨୫ ବଲ୍‌ରୁ ଶତକ ହାସଲ କରି ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। 


Model This Week

ରଶ୍ମି
Why Dharitri