ସମ୍ବଲପୁର

ଆଇଟି ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅନୁସନ୍ଧାନ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୬। ୩- ପାଟଣାଗଡ ଜଘନ୍ୟ ଉପହାର ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣାକୁ ୧୧ ଦିନ ବିତିଛି। ପ୍ରେମ ଲିଙ୍କ ସୁରାକ୍‌ ମିଳିଥିବା ଛଡା ବଲାଙ୍ଗୀର ପୋଲିସ ବିଶେଷ କିଛି କହୁନାହିଁ। ରାୟପୁର, ବାଙ୍ଗାଲୋର ସହ ଅନ୍ୟ କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ତଦନ୍ତକାରୀ ଟିମ୍‌ ଘଟଣାର ବିଭିନ୍ନ ଦିଗକୁ ନେଇ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଜାରି ରଖିଥିତ୍ବା ଏସପି କେ. ଶିବା ସୁବ୍ରମଣି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ବାସ୍‌ ଏତିକି ଛଡା ପୋଲିସ ଆଉ ବିଶେଷ କିଛି କହୁନାହିଁ। ଅତ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ଓ ବୈଜ୍ଞାନିକ ଢ଼ାଞ୍ଚାରେ ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି । ବିବାହର ଷଷ୍ଠ ଦିନରେ ସୌମ୍ୟ ଶେଖର ସାହୁ, ତାଙ୍କ ଜେଜେମା ଜେମାମଣି ସାହୁ ଓ ନବବଧୂ ରିମା ସାହୁଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ କୋରିଅରରୁ ମିଳିଥିବା ଉପହାର ପାର୍ଶଲ ଖୋଲିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଥିଲା। ଏଥିରେ ଗୁରୁତର ଆହତ ସୌମ୍ୟ ଶେଖର ଓ ଜେଜେମା ଜେମାମଣି ଦେବୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ନବବଧୂ ରିମା ଏବେବି ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ କଟକ ବଡମେଡିକାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ । ଏପଟେ ପ୍ରେମ ଲିଙ୍କକୁ ନେଇ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଥିବା ସୁରାକ ପାଇବା ପରେ ଦୁଇଜଣ ଯୁବକଙ୍କୁ ପୋଲିସ ପଚରାଉଚରା ଜାରି ରଖିଥିଲା। ସେଥିରୁ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଛାଡି ଦିଆଯାଇଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା ଜାରି ରଖିଛି । ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କକୁ ଯୁବକ ଜଣକ ମାନି ନେଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣାକୁ ଅସ୍ବୀକାର କରିଥିବା ଶୁଣାଯାଇଛି। ତେବେ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ପଚରାଉଚରା ଜାରି ରଖାଯାଇଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଯୁବକଙ୍କ ପିତାମାତା ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପଡି ସୋମବାର ବଲାଙ୍ଗୀର ଆସିଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା । ସେମାନେ ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ବୋଲି ଆସିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏସପିଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି କି ନଁ। ଜଣାପଡିନାହିଁ । ଏହି ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ପାଟଣାଗଡ, ଘଣ୍ଟାପଡା, ବଲାଙ୍ଗୀର ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ଜିଲାରେ ନାନା କଥା, ଗୁଜବ ଶୁଣାଯାଉଛି । ପୋଲିସ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ନିର୍ଯ୍ୟାସରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ପାରି ନ ଥିବାରୁ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କେଉଁ ଆଡକୁ ଯାଉଛି ସେନେଇ ସନ୍ଦେହ ଘନୀଭୂତ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି କହି ପୋଲିସ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ଏଡାଇ ଚାଲିଛି। ଫଳରେ ସତ୍ୟାସତ୍ୟ ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆସି ନ ପାରି ଗୁଜବ ଓ ବିଭ୍ରାନ୍ତି ବେଶୀ ପ୍ରଚାରିତ ହେଉଛି । ବିଶ୍ୱସ୍ତସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ପୋଲିସ ଏବେ ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ଅଧିକ ଫୋକସ୍‌ କରୁଛି। ବରିଷ୍ଠ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀମାନେ କର୍ନାଟକ ପୋଲିସ ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି । ମୃତ ସୌମ୍ୟ ଶେଖରଙ୍କ କିଛି ମାସ ପୂର୍ବରୁ ବନ୍ଦ ଫେସବୁକ୍‌ ଆକାଉଣ୍ଟ, ଫୋନ୍‌କଲ, ଲାପ୍‌ଟପ, ସେଠାରେ ବିଭିନ୍ନ କମ୍ପାନୀରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ସମୟର ବିଭିନ୍ନ ଦିଗ ଓ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କକୁ ଅଧିକ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉଛି । କୌଣସି ଝିଅ ସହ ସମ୍ପର୍କ ବା ବୃତ୍ତିଗତ ଶତ୍ରୁତା ଥିଲା କି ସେନେଇ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉଛି । ଆଇଟି ଏକ୍ସପର୍ଟ ଗ୍ରୁପ୍‌ ଏବେ ଏହି ତଦନ୍ତରେ ଲାଗିଛନ୍ତି। ସୌମ୍ୟଙ୍କୁ କେଉଁ କାରଣରୁ କେହି ଜଣେ ବୋମାରେ ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ହତ୍ୟା କରିଛି ତାହା ଏବେ ସବୁଠୁ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ ହୋଇଛି । ରିମାଙ୍କ ସହ ବିବାହ ନଁ। ଅନ୍ୟ କାରଣରୁ ଏହି ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଛି ତାହା ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ । ଉଭୟ ସୌମ୍ୟ ଓ ରିମାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ପ୍ରେମ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଠାରେ ଏଭଳି କୌଣସି ସୂଚନା ନାହିଁ ଓ ଜାଣିଥିବା ସବୁ ତଥ୍ୟ ପୋଲିସକୁ ଦେଇସାରିଛି ବୋଲି ମୃତ ସୌମ୍ୟଙ୍କ ପିତା ରବୀନ୍ଦ୍ର ସାହୁ କହିଛନ୍ତି। ଦିନକୁ ଦିନ ଜଟିଳ ହେଉଥିବା ଏହି ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଏବେ କେଉଁ ଦିଗକୁ ଯାଉଛି ତାହା ଜଣାପଡିନାହିଁ ।
All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ନାବାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ନାବାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଲହୁଣୀପଡା, ୨୩।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା ଲହୁଣୀପଡା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଠିଆବେର୍ଣ୍ଣା ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ଗାଧୋଉଥିବା ବେଳେ ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ବିଷ୍ଣୁ ମୁଣ୍ଡା (୬) ନାମକ ଜଣେ ନାବାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। 

ଚିକିତ୍ସିତ ହୋଇ ଫେରିଲେ ୧୧ଶିଶୁ

ଚିକିତ୍ସିତ ହୋଇ ଫେରିଲେ ୧୧ଶିଶୁ

ସୋନପୁର,୨୩।୩(ନି.ପ୍ର):ଜନ୍ମରୁ ହୃଦ୍‌ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଥିବା ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲାର ୧୧ ଜଣ ଶିଶୁଙ୍କର ମାଗଣା ଶଲ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇଛି। 

ହୋଲିରେ ରଙ୍ଗ ଖେଳି ନଦୀକୁ ଗାଧୋଇବାକୁ ଯାଇଥିବା ବାପା, ପୁଅ, ଝିଅ ମୃତ

ହୋଲିରେ ରଙ୍ଗ ଖେଳି ନଦୀକୁ ଗାଧୋଇବାକୁ ଯାଇଥିବା ବାପା, ପୁଅ, ଝିଅ ମୃତ

ରେଙ୍ଗାଲି, ୨୩।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ):ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ଠେଲକଲୋଇ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖେରୁଆଲ ଭେଡେନ ନଦୀରେ ଶୁକ୍ରବାର ତିନିଟି ଜୀବନ ଚାଲି ଯାଇଛି।

କଂଗ୍ରେସ ଟିକେଟରେ ଲଢ଼ିବାକୁ ମନାକଲେ ମୁକ୍ତିକାନ୍ତ

କଂଗ୍ରେସ ଟିକେଟରେ ଲଢ଼ିବାକୁ ମନାକଲେ ମୁକ୍ତିକାନ୍ତ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨୩।୩:୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ନିରାଶ ଟିକେଟ ଆଶାୟୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଖୋଲାଖୋଲି ବିଦ୍ରୋହର ରୂପ ନେଉଛି। 

ଶହୀଦଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ହୋଲି ବର୍ଜନ କଲେ କ୍ଲବ ସଦସ୍ୟ

ଶହୀଦଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ହୋଲି ବର୍ଜନ କଲେ କ୍ଲବ ସଦସ୍ୟ

କୋଲାବିରା,୨୩।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ଯବାନଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ସମାସିଂହାସ୍ଥିତ ସୁପର କ୍ଲବ ସଦସ୍ୟମାନେ ହୋଲି ବର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି।

ଫଗୁଣ ଉତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଫଗୁଣ ଉତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଗାଇସିଲେଟ, ୨୩।୩(ଡି.ଏନ.ଏ):ଗାଇସିଲେଟ ବ୍ଲକ ଜଗଲପାଟ ଗ୍ରାମରେ ଫଗୁଣ ଉତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇ ଯାଇଛି।

ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ କଫ୍‌ ସିରଫ୍‌ ଚୋରାଚାଲାଣ ର଼୍ୟାକେଟର ୫ଗିରଫ

ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ କଫ୍‌ ସିରଫ୍‌ ଚୋରାଚାଲାଣ ର଼୍ୟାକେଟର ୫ଗିରଫ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ,୨୩ା୩:ବଲାଙ୍ଗୀର ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ କଫ୍‌ ସିରଫ୍‌ ଚୋରାଚାଲାଣ ର଼୍ୟାକେଟ୍‌ର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ କରିଛି ା ଏହି ର଼୍ୟାକେଟ୍‌ରେ ସକ୍ରିୟ ଥିବା ୫ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି ା 

ଫଗୁଖେଳ ଭିତରେ ସମ୍ପନ୍ନ ହେଲା ଦେବ ମିଳନ

ଫଗୁଖେଳ ଭିତରେ ସମ୍ପନ୍ନ ହେଲା ଦେବ ମିଳନ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୨୩ା୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁରର ଐତିହ ସମ୍ପନ୍ନ ଦୋଳଯାତ୍ରା ଶୁକ୍ରବାର ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଛି। ପ୍ରବଳ ଜନସମାଗମ ମଧ୍ୟରେ ତିନିଦିନ ଧରି ଏହି ମହାପର୍ବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। 

ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ହୋଲି ଉତ୍ସବ

ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ହୋଲି ଉତ୍ସବ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ,୨୨।୩: ଉତ୍ସାହ, ଉଦ୍ଦୀପନାର ସହ ବଲାଙ୍ଗୀର ସହରରେ ହୋଲି ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ସକାଳ ୮ଟାରୁ ବିଭିନ୍ନ ପଡ଼ାର ପିଲାଠୁ ବଡ଼ଯାଏ ପରସ୍ପର ଦେହରେ ରଙ୍ଗ ଲଗାଇ ହୋଲିର ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଥିଲେ।

ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା

ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା

ସରଣ୍ଡା,୨୨।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଅତାବିରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ  ଚକୁଳିଫାର୍ମ ସତୀଯୋର ନିକଟରେ ଜନୈକ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି। ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଜଣକ ହେଲେ ଚକୁଳିଫାର୍ମ ନୂଆଁଖଇରପାଲିର ପି. ସତ୍ୟପ୍ରସାଦ ଚୌଧୁରୀ(୫୫) ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି। 

ବିପୁଳ ପରିମାଣର କଫ୍‌ ସିରପ୍‌ ଜବତ, ୫ ଅଟକ

ବିପୁଳ ପରିମାଣର କଫ୍‌ ସିରପ୍‌ ଜବତ, ୫ ଅଟକ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ,୨୧।୩ : ବଲାଙ୍ଗୀର ମାଲଗୋଦାମପଡ଼ାରୁ ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବେଆଇନ କଫ୍‌ ସିରପ୍‌କୁ ଗୁରୁବାର ବଲାଙ୍ଗୀର ପୋଲିସ ଜବତ କରିବା ସହ ଏହି ମାମଲାରେ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚରା ଜାରିରଖିଛି।

ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ

ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ

ବରଗଡ଼, ଅଫିସ ୨୧ା୩ : ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଭଟ୍‌ଲି ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ଗୁରୁବାର ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତଥା ଶ୍ରମ ଓ ଶକ୍ତିମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି।


Model This Week

ଚନ୍ଦନ, ସରିତା, ସୁଶିଲ, ସଙ୍ଘମିତ୍ରା