ସମ୍ବଲପୁର

ଆଇଟି ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅନୁସନ୍ଧାନ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୬। ୩- ପାଟଣାଗଡ ଜଘନ୍ୟ ଉପହାର ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣାକୁ ୧୧ ଦିନ ବିତିଛି। ପ୍ରେମ ଲିଙ୍କ ସୁରାକ୍‌ ମିଳିଥିବା ଛଡା ବଲାଙ୍ଗୀର ପୋଲିସ ବିଶେଷ କିଛି କହୁନାହିଁ। ରାୟପୁର, ବାଙ୍ଗାଲୋର ସହ ଅନ୍ୟ କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ତଦନ୍ତକାରୀ ଟିମ୍‌ ଘଟଣାର ବିଭିନ୍ନ ଦିଗକୁ ନେଇ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଜାରି ରଖିଥିତ୍ବା ଏସପି କେ. ଶିବା ସୁବ୍ରମଣି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ବାସ୍‌ ଏତିକି ଛଡା ପୋଲିସ ଆଉ ବିଶେଷ କିଛି କହୁନାହିଁ। ଅତ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ଓ ବୈଜ୍ଞାନିକ ଢ଼ାଞ୍ଚାରେ ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି । ବିବାହର ଷଷ୍ଠ ଦିନରେ ସୌମ୍ୟ ଶେଖର ସାହୁ, ତାଙ୍କ ଜେଜେମା ଜେମାମଣି ସାହୁ ଓ ନବବଧୂ ରିମା ସାହୁଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ କୋରିଅରରୁ ମିଳିଥିବା ଉପହାର ପାର୍ଶଲ ଖୋଲିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଥିଲା। ଏଥିରେ ଗୁରୁତର ଆହତ ସୌମ୍ୟ ଶେଖର ଓ ଜେଜେମା ଜେମାମଣି ଦେବୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ନବବଧୂ ରିମା ଏବେବି ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ କଟକ ବଡମେଡିକାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ । ଏପଟେ ପ୍ରେମ ଲିଙ୍କକୁ ନେଇ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଥିବା ସୁରାକ ପାଇବା ପରେ ଦୁଇଜଣ ଯୁବକଙ୍କୁ ପୋଲିସ ପଚରାଉଚରା ଜାରି ରଖିଥିଲା। ସେଥିରୁ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଛାଡି ଦିଆଯାଇଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା ଜାରି ରଖିଛି । ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କକୁ ଯୁବକ ଜଣକ ମାନି ନେଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣାକୁ ଅସ୍ବୀକାର କରିଥିବା ଶୁଣାଯାଇଛି। ତେବେ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ପଚରାଉଚରା ଜାରି ରଖାଯାଇଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଯୁବକଙ୍କ ପିତାମାତା ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପଡି ସୋମବାର ବଲାଙ୍ଗୀର ଆସିଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା । ସେମାନେ ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ବୋଲି ଆସିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏସପିଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି କି ନଁ। ଜଣାପଡିନାହିଁ । ଏହି ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ପାଟଣାଗଡ, ଘଣ୍ଟାପଡା, ବଲାଙ୍ଗୀର ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ଜିଲାରେ ନାନା କଥା, ଗୁଜବ ଶୁଣାଯାଉଛି । ପୋଲିସ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ନିର୍ଯ୍ୟାସରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ପାରି ନ ଥିବାରୁ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କେଉଁ ଆଡକୁ ଯାଉଛି ସେନେଇ ସନ୍ଦେହ ଘନୀଭୂତ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି କହି ପୋଲିସ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ଏଡାଇ ଚାଲିଛି। ଫଳରେ ସତ୍ୟାସତ୍ୟ ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆସି ନ ପାରି ଗୁଜବ ଓ ବିଭ୍ରାନ୍ତି ବେଶୀ ପ୍ରଚାରିତ ହେଉଛି ।
ବିଶ୍ୱସ୍ତସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ପୋଲିସ ଏବେ ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ଅଧିକ ଫୋକସ୍‌ କରୁଛି। ବରିଷ୍ଠ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀମାନେ କର୍ନାଟକ ପୋଲିସ ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି । ମୃତ ସୌମ୍ୟ ଶେଖରଙ୍କ କିଛି ମାସ ପୂର୍ବରୁ ବନ୍ଦ ଫେସବୁକ୍‌ ଆକାଉଣ୍ଟ, ଫୋନ୍‌କଲ, ଲାପ୍‌ଟପ, ସେଠାରେ ବିଭିନ୍ନ କମ୍ପାନୀରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ସମୟର ବିଭିନ୍ନ ଦିଗ ଓ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କକୁ ଅଧିକ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉଛି । କୌଣସି ଝିଅ ସହ ସମ୍ପର୍କ ବା ବୃତ୍ତିଗତ ଶତ୍ରୁତା ଥିଲା କି ସେନେଇ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉଛି । ଆଇଟି ଏକ୍ସପର୍ଟ ଗ୍ରୁପ୍‌ ଏବେ ଏହି ତଦନ୍ତରେ ଲାଗିଛନ୍ତି। ସୌମ୍ୟଙ୍କୁ କେଉଁ କାରଣରୁ କେହି ଜଣେ ବୋମାରେ ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ହତ୍ୟା କରିଛି ତାହା ଏବେ ସବୁଠୁ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ ହୋଇଛି । ରିମାଙ୍କ ସହ ବିବାହ ନଁ। ଅନ୍ୟ କାରଣରୁ ଏହି ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଛି ତାହା ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ । ଉଭୟ ସୌମ୍ୟ ଓ ରିମାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ପ୍ରେମ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଠାରେ ଏଭଳି କୌଣସି ସୂଚନା ନାହିଁ ଓ ଜାଣିଥିବା ସବୁ ତଥ୍ୟ ପୋଲିସକୁ ଦେଇସାରିଛି ବୋଲି ମୃତ ସୌମ୍ୟଙ୍କ ପିତା ରବୀନ୍ଦ୍ର ସାହୁ କହିଛନ୍ତି। ଦିନକୁ ଦିନ ଜଟିଳ ହେଉଥିବା ଏହି ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଏବେ କେଉଁ ଦିଗକୁ ଯାଉଛି ତାହା ଜଣାପଡିନାହିଁ ।

All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ରବି ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ମାନ୍ଦା

ରବି ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ମାନ୍ଦା

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୨୨ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ) ମିଲର୍ସଙ୍କ ବେଖାତିର ମନୋଭାବ ସାଙ୍ଗକୁ ପ୍ରଶାସନିକ ଉଦାସୀନତା ଯୋଗୁଁ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ଉପଖଣ୍ଡରେ ରବି ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ଚରମ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଦେଇ ଗତି କରୁଛି ।

ବେଲପାହାଡ ପୌର ପରିଷଦ: ପରିମଳ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବାଟବଣା

ବେଲପାହାଡ ପୌର ପରିଷଦ: ପରିମଳ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବାଟବଣା

ବେଲପାହାଡ଼,୨୨ା୬(ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ.) ପୌର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଠିକାଦାର ପ୍ରୀତି ଯୋଗୁ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା ବେଲପାହାଡ଼ ପୌରପରିଷଦର ପରିମଳ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବାଟବଣା ହୋଇଯାଇଛି ା ଏବେ ପରିଷଦର ସଫେଇ କାମ କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ ଚାଲୁନାହିଁ।

ଅଧାରୁ କାମ ଛାଡି ଠିକାଦାର ଚମ୍ପଟ ବିଡିଓଙ୍କଠାରେ ଫେରାଦ ହେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଅଧାରୁ କାମ ଛାଡି ଠିକାଦାର ଚମ୍ପଟ ବିଡିଓଙ୍କଠାରେ ଫେରାଦ ହେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଜୁନାଗଡ,୨୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକ ତଳମଲା ପଞ୍ଚାୟତ ମସିଗଁାରେ ନିର୍ମାଣାଧୀନ ବାଗଡିସର ପୋଲ କାମ ଅଧାପନ୍ତରିଆ କରି ଠିକାଦାର ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ରାଜେନ୍ଦ୍ର କଲେଜ ସମ୍ମୁଖରେ ଏଆଇଡିଏସ୍‌ଓ ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ

ରାଜେନ୍ଦ୍ର କଲେଜ ସମ୍ମୁଖରେ ଏଆଇଡିଏସ୍‌ଓ ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ,୨୨। ୬: ବଲାଙ୍ଗୀର ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଅଲ୍‌ଇଣ୍ଡିଆ ଡେମୋକ୍ରେଟିକ୍‌ ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟସ୍‌ ଅର୍ଗାନାଇଜେଶନ୍‌ (ଏଆଇଡିଏସ୍‌ଓ) ତରଫରୁ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍‌ ପ୍ରିଜର୍‌ଭେସନ୍‌ ବାବଦ ଫି’କୁ ବିରୋଧ କରି ଶୁକ୍ରବାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି ।

ଆରଏସପି ଠିକା ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ମିଳୁନି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ ଦରମା

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨୨।୬: ଆରଏସପିରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଠିକା ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବେତନ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉନି। ଏ ନେଇ ରହିଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରୁଛନ୍ତି।

ହନୁମାନ ମନ୍ଦିରର ରତ୍ନମୁଦ ମହୋତ୍ସବ

ହନୁମାନ ମନ୍ଦିରର ରତ୍ନମୁଦ ମହୋତ୍ସବ

ସୋହେଲା,୨୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସୋହେଲା ବ୍ଲକ ଟଙ୍ଗିବନ୍ଧଲୀ ଗ୍ରାମସ୍ଥିତ ଗିରି ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ପାହାଡ଼ ତଳେ ନବ ନିର୍ମିତ ସଙ୍କଟମୋଚନ ହନୁମାନ ମନ୍ଦିରର ରତ୍ନମୁଦ ମହୋତ୍ସବ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଲାୟନ୍ସ କ୍ଲବ ହୀରାକୁଦ ରୟାଲ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ହୀରାକୁଦ,୨୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.): ହୀରାକୁଦ ଲାୟନ୍ସ କ୍ଲବ ରୟଲ ନାମରେ ଏକ ନୂତନ କ୍ଲବର ଉଦ୍‌ଘାଟନ ଡ୍ରିଷ୍ଟିକ୍‌ ଗଭର୍ଣ୍ଣର ଲାୟନ୍ସ ବ୍ରଜମୋହନ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସମ୍ବଲପୁର ହୋଟେଲ କାବେରୀରେ ଶୁକ୍ରବାର ସମ୍ପାଦିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ବଡଗଁ। ଆଇଟିସି ପକ୍ଷରୁ ବିଶ୍ୱ ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳିତ

ବଡଗଁ। ଆଇଟିସି ପକ୍ଷରୁ ବିଶ୍ୱ ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳିତ

ବଡଗଁ।,୨୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଡଗଁ। ସ୍ଥିତ ବେସରକାରୀ ଶିଳ୍ପ ତାଲିମ କେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ବିଶ୍ୱ ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଆଇଟିସିର ସ୍କାଉଟ୍‌, ଗାଇଡ ଓ ଲିଓ କ୍ଲବ, ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ସହିତ ଅନୁଷ୍ଠାନର ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ଏଥିରେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ ।

ଅଧ୍ୟାପକ ପଦ ଖାଲି ନେଇ ଉଦ୍‌ବେଗ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨୨। ୬: ରାଉରକେଲା ସମେତ ସମଗ୍ର ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲାରେ ଅଧାରୁ ଅଧିକ ଅଧ୍ୟାପକ ପଦ ଖାଲି ପଡିଛି। ଏହା ଦ୍ୱାରା ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ନାହିଁ ନ ଥିବା ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି।

ହୋମଗାର୍ଡ଼ଙ୍କ ଅସ୍ବାଭାବିକ ମୃତ୍ୟୁ

ହୋମଗାର୍ଡ଼ଙ୍କ ଅସ୍ବାଭାବିକ ମୃତ୍ୟୁ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌/ବିଜେପୁର,୨୨।୬: ବରଗଡ଼ ଜିଲା ବିଜେପୁର ଥାନାରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଜଣେ ହୋମଗାର୍ଡ଼ଙ୍କ ଶୁକ୍ରବାର ଅସ୍ବାଭାବିକ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମୃତକ ଜଣଙ୍କ ହେଲେ, ବିଜେପୁର ଥାନା ବାଉଁଶପୋଲା ଗ୍ରାମର ପ୍ରେମରାଜ ସୁନା(୩୯) ।

ଡମ୍ପିଂୟାର୍ଡ଼ରେ ତାଲା ପକାଇବା ଘଟଣା, ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ବଳପୂର୍ବକ ଉଠାଇ ନେଲା ପୋଲିସ

ଡମ୍ପିଂୟାର୍ଡ଼ରେ ତାଲା ପକାଇବା ଘଟଣା, ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ବଳପୂର୍ବକ ଉଠାଇ ନେଲା ପୋଲିସ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୨୨।୬- ବରଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଧାଙ୍ଗେର ପଞ୍ଚାୟତର ୱାର୍ଡ଼ ନଂ-୫ ବିର୍ସାନଗର(ମୁଣ୍ଡାପଡ଼ା) ତଥା ବରଗଡ଼ ପୌର ପରିଷଦର ୱାର୍ଡ଼ ନଂ-୧୫ ନିକଟରେ ରହିଥିବା ଡମ୍ପିଂୟାର୍ଡ଼ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଦାବି ନେଇ ଚାଲିଥିବା ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଶୁକ୍ରବାର ବଳପୂର୍ବକ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି ।

ବେଦାନ୍ତ ଦ୍ୱାରା ସାଂସ୍କୃତିକ କେନ୍ଦ୍ରର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ

ବେଦାନ୍ତ ଦ୍ୱାରା ସାଂସ୍କୃତିକ କେନ୍ଦ୍ରର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ

ଲାଞ୍ଜିଗଡ,୨୨।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଦୀର୍ଘବର୍ଷ ବିତିଗଲା କମ୍ୟୁନିଟି ହଲ୍‌ଟିଏ ନ ଥିବାରୁ ଲାଞ୍ଜିଗଡ ବାସି ଅନେକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିଲେ । ଗଁ।ର କୌଣସି ବୈଠକ କିମ୍ବା ଗଁ।ର ଜାନିଯାତ୍ରା ପାଇଁ କୌଣସି ଗଛ ମୂଳ କିମ୍ବା ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ବୈଠକ ବସୁଥିଲା ।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ