ସମ୍ବଲପୁର

ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର

ବାଲିଶଙ୍କରା,୫।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ତଳସରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଲୁଲୁକିଡ଼ିହି ଗାଁ ମୁଣ୍ଡରେ ଶନିବାର ରାତିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଏକ ବଳଦ ବୋଝେଇ ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଆରୋହୀଙ୍କ ଜୀବନ ଯାଇଛି। ପୋଲିସ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ପିକ୍‌ଅପ୍‌ (ନଂ. ଜେଏଚ ୦୧ ବିଏଫ ୮୦୭୬) ଗାଡ଼ିଟି ବଳଦଙ୍କୁ ନେଇ ବନଡେଗାରୁ ଲୁଲୁକିଡିହି ଦେଇ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଟାଙ୍ଗରଟୋଲି ଯାଉଥିଲା। ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେବା ପରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗାଡ଼ିଟି ଗାଁର ଶମ୍ବୁନାଥ ରାୟ, ଗୋବିନ୍ଦ ଓହଦାଙ୍କ ଘର ଉପରକୁ ମାଡ଼ି ଯାଇଥିଲା। ଲୋକେ ଗାଡିକୁ ପିଛା କରି ଅଟକାଇ ବନଡେଗା ପୋଲିସକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ହିଁ ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ପୋଲିସ ମୃତଦେହ ସହ ବାଇକ (ନଂ. ସିଜି ୧୫ ସିୟୁ-୫୯୧୪), ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଗାଡିକୁ ଜବତ କରିଥିଲା। ଏ ନେଇ ଥାନାରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ମାମଲା (ନଂ.୧୯/୧୮ ) ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଗାଡ଼ିର ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର୍‌ ଅଛନ୍ତି। ମୃତକଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି। ସେ ହେଲେ ଛତିଶଗଡ ଫଲସାବାହାଲ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଅସିତ ତିର୍କୀ (୨୦)। ରବିବାର ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିବା ମୃତ ଅସିତ ତିର୍କୀଙ୍କ ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ସେମାନେ ତିନିହେଁ ବାଇକ୍‌ ଯୋଗେ ଲୁଲୁକିଡିହି ଗ୍ରାମକୁ କୁଣିଆ ହୋଇ ଆସିଥିଲେ।

All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ସୀମାନ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ  ହିଂସାତ୍ମକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ରୋକାଯିବ: କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏଡିଜିଙ୍କ ନୂଆପଡା ଗସ୍ତ

ସୀମାନ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ହିଂସାତ୍ମକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ରୋକାଯିବ: କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏଡିଜିଙ୍କ ନୂଆପଡା ଗସ୍ତ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ, ୨୩ା୬ -ଓଡ଼ିଶା-ଛତିଶଗଡ ସୀମାନ୍ତ ଅଞ୍ଚଳଗୁଡ଼ିକରେ ଦିନକୁ ଦିନ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ହିଂସାତ୍ମକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଏହା ଉପରେ ଅଙ୍କୁଶ ଲଗାଇବାକୁ ଓଡ଼ିଶା ପୋଲିସ ସବୁ ପ୍ରକାର ଉଦ୍ୟମ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

ଭୂମିହୀନଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରି ଘରଡିହ ପଟ୍ଟା ବଣ୍ଟନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ତ୍ୱରାନ୍ବିତ :ଡ୍ରୋନ୍‌ କ୍ୟାମେରା ସାହାର୍ଯ୍ୟରେ ସର୍ଭେ ଆରମ୍ଭ

ଭୂମିହୀନଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରି ଘରଡିହ ପଟ୍ଟା ବଣ୍ଟନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ତ୍ୱରାନ୍ବିତ :ଡ୍ରୋନ୍‌ କ୍ୟାମେରା ସାହାର୍ଯ୍ୟରେ ସର୍ଭେ ଆରମ୍ଭ

ଖଡିଆଳ, ୨୩ା୬ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ସହରାଞ୍ଚଳରେ ବସବାସ କରି ଆସୁଥିବା ଭୂମିହୀନମାନଙ୍କୁ ସରକାର ଘରଡିହ ପଟ୍ଟା ବଣ୍ଟନ କରିବେ। ଏନେଇ ପ୍ରଶାସନିକ ସ୍ତରରେ ବଣ୍ଟନ କରିବା ପାଇଁ ଭୂମିହୀନମାନଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜାରିରହିଥିବା ବେଳେ ଚିହ୍ନଟ ପ୍ରକ୍ରିୟା ତୁରାନ୍ବିତ କରିବା ପାଇଁ ନୂଆପଡା ଜିଲାରେ ଖଡିଆଳ ଏନଏସିରେ ଶନିବାର ଡ୍ରୋନ କ୍ୟାମେରା ସାହାର୍ଯ୍ୟରେ ସର୍ଭେ କାମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ସରକାରୀ ଜମିରୁ ବେଆଇନ୍‌ ମାଟି ଚାଲାଣ

ସରକାରୀ ଜମିରୁ ବେଆଇନ୍‌ ମାଟି ଚାଲାଣ

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ,୨୩ା୬-ସରକାରୀ ଜମିରୁ ମାଟି ଚୋରି କରାଯାଇଛି। ଏହି ଅଭିଯୋଗରେ ବେହେରାମାଲସ୍ଥିତ ଏକ ନାମୀ ହୋଟେଲ ମାଲିକ ଅଶୋକ ଯାଦବଙ୍କ ନାଁରେ ତହସିଲ ଅଫିସରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି। ପ୍ରଶାସନର ବିନାନୁମତିରେ ସରକାରୀ ଜମିରୁ ମାଟି ନେବା ଯୋଗୁ ଏହି ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।

ଉତ୍ତାଳି ବ୍ରିଜ୍‌ ଆପ୍ରୋଚ ରୋଡ୍‌ ଦବିଲା

ଉତ୍ତାଳି ବ୍ରିଜ୍‌ ଆପ୍ରୋଚ ରୋଡ୍‌ ଦବିଲା

ବିଜେପୁର, ୨୩।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ) ବରଗଡ ଜିଲା ବିଜେପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଉତ୍ତାଳି ନଦୀରେ ନିର୍ମିତ ବ୍ରିଜ୍‌କାମ ନିମ୍ନମାନର ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ବ୍ରିଜ୍‌ ନିର୍ମାଣ ହେବାର ତିନି ମାସ ନ ବିତୁଣୁ ଏହାର ଆପ୍ରୋଚ୍‌ ରୋଡ୍‌ ଦବିଯାଇଛି । ଫଳରେ ଏହାର ସ୍ଥାୟିତ୍ୱ ନେଇ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସନ୍ଦେହ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।

ମହିଳାଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର ଉଦ୍ୟମ, ଜଣେ ଅଟକ

ମହିଳାଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର ଉଦ୍ୟମ, ଜଣେ ଅଟକ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୨୩।୬- ବରଗଡ଼ ଟାଉନ ଥିନା ଅଧୀନ କଟାପାଲି ଗ୍ରାମ ନିକଟ ଏକ ଫାର୍ମ ହାଉସରେ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରିରେ ଜଣେ ବିବାହିତା ମହିଳାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ଗଣବଳାତ୍କାର ଉଦ୍ୟମ ହୋଇଥିଲା। ପୋଲିସ ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର୍‌ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ।

ଟ୍ରାଫିକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଟ୍ରାଫିକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ସମ୍ବଲପୁର, ୨୩।୬ (ବ୍ୟୁରୋ)- ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ମାନେଶ୍ୱର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଗୁଣ୍ଡେରପୁର ଛକଠାରେ ଟ୍ରାଫିକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଟ୍ରାଫିକ ସଚେତନତା ଶିବିର ସଂଯୋଜକ ପଦ୍ମଲୋଚନ ଭୋସାଗରଙ୍କ ପରିଚାଳନାରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହୋଇଥିଲା। ଗାଡି ଚାଳକମାନଙ୍କୁ ଲିଫଲେଟ୍‌ ପ୍ରଦାନ କରି ସଚେତନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଚାଷୀ ଆନ୍ଦୋଳନ ତୀବ୍ରତର ହେବ

ଭବାନୀପାଟଣା,୨୩।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲାର କୃଷକଙ୍କ ସମସ୍ୟା ଦିନକୁ ଦିନ ବଢ଼ି ଚାଲିଛି। ସମସ୍ୟାରେ ସୁଧାର ଆଣିବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉନାହାନ୍ତି। ମିଥ୍ୟା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଶୋଷଣ କରାଯାଉଛି। ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିବାକୁ ହେଲେ କଂଗ୍ରେସ ସଙ୍ଗଠନକୁ ତୃଣମୂଳସ୍ତରରେ ସୁଦୃଢ଼ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଚାଷୀ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ତୀବ୍ରତର କରିବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ରାଜସ୍ବମନ୍ତ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏକ ପ୍ରେସ ବିବୃତିରେ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ଅପହୃତା ଛାତ୍ରୀ ୩ମାସ ପରେ ଉଦ୍ଧାର

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୨୩।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ସୁବଳୟା ଥାନା ତଥା ବହଲପଦର ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଭାଲୁଡୁଙ୍ଗୁରି ଗ୍ରାମର ଜନୈକା ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀ(୧୬)ଙ୍କୁ ଅପହରଣର ୩ମାସ ପରେ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ଉଦ୍ଧାର ହେବାପରେ ଅପହୃତା ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ପରିବାର ନେବାପାଇଁ ମନା କରିଦେବାରୁ ବୀରମହାରାଜପୁରସ୍ଥିତ ସ୍ବଧାର ଗୃହକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ଅପହରଣ ମାମଲାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଦଶରଥ ଗର୍ଡିଆ(୨୨) ନାମକ ଯୁବକଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି ଶନିବାର କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। ତେବେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ କୁହାଯାଇଥିବା ସୁବାସ ରାଜହଂସ ଫେରାର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ତନାଘନା ଜାରି ରହିଛି ବୋଲି ଏସଡିପିଓ ଧିରଜ କୁମାର ଚୌପଦାର କହିଛନ୍ତି।

କୋଲାବିରା ଅଞ୍ଚଳରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ

କୋଲାବିରା ଅଞ୍ଚଳରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ

କୋଲାବିରା,୨୩।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା କୋଲାବିରା ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ପୁଣି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ ଦେଖା ଦେଇଛି। ଗୁରୁବାର ରାତିରୁ ଏକ ଦନ୍ତା ହାତୀ ବେଉଁରା ଜଙ୍ଗଲରୁ ଚାଲିଆସି ଜଙ୍ଗଲ ତଳି ର୍ଗାରେ ଆତଙ୍କ ଚଳାଇଛି। ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ପଟ୍ଟାପଡା ଗ୍ରାମକୁ ପଶି ଏହି ହାତୀ ଋକ୍ମଣ ଦେହେରିଆଙ୍କ ଘର ଭାଙ୍ଗିଦେବା ସହ ପନିପରିବା ବଗିଚା ନଟେ କରିଛି।

ବାଟ୍‌ ଭୁଲିଯାଇଛେ ସରକାରୀ ଯୋଜ୍‌ନା: ଅଁଧେନ୍‌ ଜୀବନ୍‌ ବିତଉଛନ୍‌ ମାଙ୍ଗନୀ

ଲଡୁଗାଁ,୨୩।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସରକାର ଲୁକ୍‌କର ଲାଗି ଛୁଆ ଜନମ୍‌ ହେଲା ଆଗ୍‌ରୁ ମୁନୁଷ୍‌ ମର୍‌ବାର ତକ୍‌ ଭିନେ ଭିନେ ଯୋଜ୍‌ନାରେ ସାହାଯ୍‌ ଯୁଗେଇ ଦେଉଛନ୍‌। ହେଲେ ସେ ସବୁ ବହୁତ୍‌ ଜାଗାରେ ପର୍‌କୁତ୍‌ ହିତାଧିକାରୀକଁର ପାସେ ନାଇଁ ପୁହୁଁଚୁଥିବାର ନଜରକେ ଆସୁଛେ। ଏନ୍‌ତା ଗୁଟେ ଘଟ୍‌ନା ଦେଖ୍‌ବାକେ ମିଲିଛେ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କୋକସରା ବ୍ଲକ୍‌ ପଡ଼ପୋଡ଼ାଗୁଡ଼ା ପଁନ୍‌ଚେତ୍‌ରେ। ଜନାଯାଇଛେ ଯେ, ଦାବ୍ରିଗୁଡା ଗାଁର ୮୨ ବଛର୍‌ ବଏସ୍‌କିଆ ମହିଲା ମାଙ୍ଗନୀ ବଓ୍ବୋ। ଜୀବନ୍‌ର ଶେଷ ପାଉଚେ ଗୋଡ଼ ଦେଇଥିଲାବେଲେ ପୁଓ ପଞ୍ଚୁ ମାଝି (୨୫) ମାନ୍‌ସିକ୍‌ ରୁଗୀ। ବହୁତ୍‌ ବଛର୍‌ ତଲୁ ଆପ୍‌ନେ ରାଜନକଁର ମୁର୍‌ତୁ ହେଇଯାଇଛେ।

ପାଇପ୍‌ରେ ଆସୁଛି ମଇଲା ପାଣି: ପମ୍ପ ହାଉସରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ପଡ଼ାବାସୀ

ପାଇପ୍‌ରେ ଆସୁଛି ମଇଲା ପାଣି: ପମ୍ପ ହାଉସରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ପଡ଼ାବାସୀ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୨୩।୬- ଜୀରାନଦୀରୁ ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ(ପିଏଚଡ଼ି) ପକ୍ଷରୁ ବରଗଡ଼ ସହରକୁ ଦୂଷିତ ପାଣି ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ଶନିବାର ସ୍ଥାନୀୟ ପମ୍ପ ହାଉସରେ ୱାର୍ଡ଼ ନଂ- ୨ ପିଏଚଡ଼ି ପଡ଼ାର ଲୋକେ ତାଲା ପକାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଜୀରାନଦୀରୁ ପାଇପ୍‌ ଯୋଗେ ବରଗଡ଼ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ପଡ଼ାକୁ ପାନୀୟଜଳ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି।

ବିନା ସୂଚନା ଫଳକରେ ଚାଲିଛି ପ୍ରକଳ୍ପ କାମ

ବିନା ସୂଚନା ଫଳକରେ ଚାଲିଛି ପ୍ରକଳ୍ପ କାମ

ଜହ୍ନାପଙ୍କ,୨୩।୬(ଡି.ଏନ.ଏ)- ବୌଦ୍ଧ ବ୍ଲକ ଲକ୍ଷ୍ମୀପ୍ରସାଦ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ଜଗତୀ ନିକଟସ୍ଥ ମହାନଦୀ କୂଳରେ ଚାଲିଥିବା ଓଭରହେଡ୍‌ ପାଣି ଟାଙ୍କି ନିର୍ମାଣ କାମ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଏଠାରେ ସୂଚନା ଫଳକ ଲଗାଯାଇ ନାହିଁ । ସରକାର ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଭାବେ ସୂଚନା ଫଳକ ଲଗାଇବା କଡାକଡି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଥିବା ବେଳେ ଠିକାଦାର ଓ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ ସରକାରୀ ନିୟମକୁ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ