ସମ୍ବଲପୁର

ମୃତ ନବଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟା ଉଦ୍ଧାର

ଲେଫ୍ରିପଡ଼ା,୫।୩(ଡି.ଏନ.ଏ)- ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ଲେଫ୍ରିପଡ଼ା ଥାନା କୁରୁମକେଲ ଗ୍ରାମ ମୁଣ୍ଡାଢିପା ନାଳ ନିକଟରୁ ରବିବାର ନବଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ, କେତେକ ବୁଲାକୁକୁର ମୃତ ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ କାମୁଡ଼ି ଧରି ଦୌଡ଼ୁଥିବା ବେଳେ ଗ୍ରାମର ଯୁବକମାନେ ଦେଖି ସେମାନଙ୍କୁ ଘଉଡ଼ାଇଥିଲେ। ଏଥିରେ କୁକୁରମାନେ ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ନାଳ ନିକଟରେ ଛାଡ଼ିଦେଇ ପଳାଇଯାଇଥିଲେ। ମୃତ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ବେକରେ ଗଭୀର କ୍ଷତ ଚିହ୍ନ ରହିଛି। ଶରୀରର ଗୋଟିଏ ପଟ କାନ୍ଧ ଓ ହାତ ନଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି। କୁକୁରମାନେ ତାହାକୁ କାମୁଡ଼ି ଖାଇ ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି। ଲେଫ୍ରିପଡ଼ା ଥାନା ଅଧିକାରୀ ସୌଦାମିନୀ ନାଗ, ଏଏସ୍‌ଆଇ ଜୟନ୍ତ କୁମାର ପଟେଲ ଖବର ପାଇ ସଦଳବଳ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ମୃତା ଶିଶୁକୁ ଜବତ କରିଥିଲେ। ମୃତଦେହକୁ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ମୁଖ୍ୟ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହା ପ୍ରଥମ ଘଟଣା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ଖେଳାଇ ଦେଇଛି। ମୃତ ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କ କୌଣସି ସୁରାକ୍‌ ମିଳିପାରିନାହିଁ। ଏଣୁ ମୃତଦେହକୁ ମର୍ଗହାଉସରେ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ରଖାଯିବା ପରେ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଯିବ ବୋଲି ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଜଣାଇଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ସମୂହ ଛୁଟିରେ ୧୦୦ ଡିପ୍ଲୋମା ଇଞ୍ଜିନିୟର

ସମୂହ ଛୁଟିରେ ୧୦୦ ଡିପ୍ଲୋମା ଇଞ୍ଜିନିୟର

ସୋନପୁର,୨୧।୯(ନି.ପ୍ର.): ରାଜ୍ୟରେ କାଯର୍‌ୟରତ ୮୫୦୦ ଡିପ୍ଲୋମା ଇଞ୍ଜିନିୟର ଦୀର୍ଘ ୬ବର୍ଷ ଧରି ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଦାବି ଜଣାଇ ଆସୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସରକାର କର୍ଣ୍ଣପାତ କରୁ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

କେନାଲରେ ପାଣି ଆସୁନି, ଚାଷ ପ୍ରଭାବିତ

କେନାଲରେ ପାଣି ଆସୁନି, ଚାଷ ପ୍ରଭାବିତ

ବୌଦ୍ଧ,୨୧।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର): ବୌଦ୍ଧ ଜିଲାରେ ଚାଷ କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଥିବା ବେଳେ କେନାଲରେ ପାଣି ଆସୁନାହିଁ ।  ଫଳରେ ଚାଷ ପ୍ରଭାବିତ ହେବା ଆଶଙ୍କା କରି ଗିରାସିଙ୍ଗା ଗ୍ରାମର ଚାଷୀମାନେ ଗୁରୁବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । 

ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କବାଡ଼ି

ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କବାଡ଼ି

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୨୧।୯: ବରଗଡ଼ ଜର୍ଜ ହାଇସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ୧୭ବର୍ଷରୁ କମ ବାଳିକା, ବାଳକ କବାଡ଼ି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆରମ୍ଭ ହେବ।

ପାଇକମାଳ ପିଏଚ୍‌ସିକୁ ସିଏଚ୍‌ସି ପାଇଁ ଦାବି

ପାଇକମାଳ ପିଏଚ୍‌ସିକୁ ସିଏଚ୍‌ସି ପାଇଁ ଦାବି

ପାଇକମାଳ, ୨୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ପାଇକମାଳ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଉପରେ ଏଡି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ୧୨ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ପ୍ରାୟ ୭୦ହଜାର ଲୋକ ନିର୍ଭର କରନ୍ତି। ଏଠାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ଶହ ଶହ ରୋଗୀ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଆସିଥାନ୍ତି।  

ଫସଲ ନଷ୍ଟ କଲେ ହାତୀପଲ

ଫସଲ ନଷ୍ଟ କଲେ ହାତୀପଲ

ଅମରପାଲି, ୨୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ସୋନପୁର ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧିନ ବୀରମହାରାଜପୁର ରେଞ୍ଜର ହାତିଲିମୁଣ୍ଡା ବନଖଣ୍ଡ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏବେଠୁ ହାତୀପଲର ଉତ୍ପାତ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ଘୋଷନାରେ ଅଟ୍‌କିଛେ ଉତ୍‌କେଲା ‘ଉଡାନ୍‌’ ଯୋଜ୍‌ନା

ଘୋଷନାରେ ଅଟ୍‌କିଛେ ଉତ୍‌କେଲା ‘ଉଡାନ୍‌’ ଯୋଜ୍‌ନା

ଭବାନୀପାଟଣା,୨୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.) : କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲାରେ ସରକାରୀ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଜିଲାବାସୀକର ଲାଗି ସପନ୍‌ ହେଇ ରହିଥିଲା ବେଲେ ଏହେଦେ ଉତ୍‌କେଲା ବିମାନ ବନ୍ଦରର ଉଦଘାଟନ୍‌କେ ନେଇ ବି ସଁଧେ ସୁରୁଷ୍‌ଟି ହେଇଛେ। ବଲାଙ୍ଗୀର ସରକାରୀ ମେଡିକାଲ କଲେଜର ଉଦ୍‌ଘାଟନ ସରିଥିଲା

ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ବାର୍ଷିକୀ ପାଳିତ

ବୌଦ୍ଧ,୨୧।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ବର୍ଗତ ନଟରାଜ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ୩୫ତମ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ବାର୍ଷିକ ଶୁକ୍ରବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଘୁମୁରା, ଘୁଡକା ନୃତ୍ୟରେ ଦୁଲୁକିଲା ମଞ୍ଚ

ଘୁମୁରା, ଘୁଡକା ନୃତ୍ୟରେ ଦୁଲୁକିଲା ମଞ୍ଚ

ଜୁନାଗଡ,୨୧।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚିଙ୍ଗୁଡିସର ଗ୍ରାମର ବିବେକାନନ୍ଦ ଯୁବ ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ନୂଅଁାଖାଇ ଭେଟ ‘ତିହାର’ ଧୁମଧାମରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଏଥର ଜୁନାଗଡ଼ିଆ ବ୍ୟାନରକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା

ଏଥର ଜୁନାଗଡ଼ିଆ ବ୍ୟାନରକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା

ଜୁନାଗଡ,୨୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଆଗାମୀ ୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ଏବେଠୁ ବିଭିନ୍ନ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତପତ୍ରତା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। 

ତଦନ୍ତ କରି ଫେରିଲା ପୋଲିସ, ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ

ତଦନ୍ତ କରି ଫେରିଲା ପୋଲିସ, ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୨୧।୯: ଶିକ୍ଷକଙ୍କ କାକୁଡି ପ୍ରୀତି ନିଷ୍କାମ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା । ସାପ କାମୁଡାରେ ଛାତ୍ର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା ଜିଲାରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଗାଁରେ ଗୁରୁବାର ପୋଲିସ ଏବଂ ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ପହଞ୍ଚତ୍ ଟିକିନିଖି ତଦନ୍ତ କରି ଫେରିଛନ୍ତି ।

କ୍ୱାରିରୁ ବେଆଇନ ପଥର ଚାଲାଣ

କ୍ୱାରିରୁ ବେଆଇନ ପଥର ଚାଲାଣ

ଲୋଇସିଂହା,୨୧।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଲୋଇସିଂହା ତହସିଲ ଅଧୀନ କୁଶମେଲ ଗ୍ରାମର ଲୋୟର ସୁକତେଲ ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଲାଗିଥିବା ଏକ ଛୋଟ ପାହାଡରୁ ବେଆଇନ ଭାବେ ପଥର ବ୍ଲାଷ୍ଟି କରି ଏକ କ୍ରଶରକୁ ପଥର ଚୋରାଚାଲାଣ କରାଯାଉଛି ।

ବ୍ୟାପୁଛି ଫାଟୁଆ ରୋଗ

ବ୍ୟାପୁଛି ଫାଟୁଆ ରୋଗ

ଲୋଇସିଂହା,୨୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଲୋଇସିଂହା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ  ଗୁର୍ଜିଭଟା, ଛେଳବାହଲ, ଅଗଲାପାଲି ପ୍ରଭୃତି ଅଞ୍ଚଳରେ  ଗୋରୁଙ୍କଠାରେ ଫାଟୁଆ ରୋଗ ବ୍ୟାପୁଛି ।