ସମ୍ବଲପୁର

ମୃତ ନବଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟା ଉଦ୍ଧାର

ଲେଫ୍ରିପଡ଼ା,୫।୩(ଡି.ଏନ.ଏ)- ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ଲେଫ୍ରିପଡ଼ା ଥାନା କୁରୁମକେଲ ଗ୍ରାମ ମୁଣ୍ଡାଢିପା ନାଳ ନିକଟରୁ ରବିବାର ନବଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ, କେତେକ ବୁଲାକୁକୁର ମୃତ ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ କାମୁଡ଼ି ଧରି ଦୌଡ଼ୁଥିବା ବେଳେ ଗ୍ରାମର ଯୁବକମାନେ ଦେଖି ସେମାନଙ୍କୁ ଘଉଡ଼ାଇଥିଲେ। ଏଥିରେ କୁକୁରମାନେ ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ନାଳ ନିକଟରେ ଛାଡ଼ିଦେଇ ପଳାଇଯାଇଥିଲେ। ମୃତ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ବେକରେ ଗଭୀର କ୍ଷତ ଚିହ୍ନ ରହିଛି। ଶରୀରର ଗୋଟିଏ ପଟ କାନ୍ଧ ଓ ହାତ ନଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି। କୁକୁରମାନେ ତାହାକୁ କାମୁଡ଼ି ଖାଇ ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି। ଲେଫ୍ରିପଡ଼ା ଥାନା ଅଧିକାରୀ ସୌଦାମିନୀ ନାଗ, ଏଏସ୍‌ଆଇ ଜୟନ୍ତ କୁମାର ପଟେଲ ଖବର ପାଇ ସଦଳବଳ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ମୃତା ଶିଶୁକୁ ଜବତ କରିଥିଲେ। ମୃତଦେହକୁ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ମୁଖ୍ୟ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହା ପ୍ରଥମ ଘଟଣା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ଖେଳାଇ ଦେଇଛି। ମୃତ ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କ କୌଣସି ସୁରାକ୍‌ ମିଳିପାରିନାହିଁ। ଏଣୁ ମୃତଦେହକୁ ମର୍ଗହାଉସରେ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ରଖାଯିବା ପରେ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଯିବ ବୋଲି ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ବଳାତ୍କାର ଉଦ୍ୟମ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ପିଲା ଚୋର କହି ମହିଳାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଘଟଣା: ୩ ଗିରଫ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ, ୨୪।୬-ରାଉରକେଲା ଇନ୍ଦିରାନଗରରେ ଜନୈକା ମହିଳାଙ୍କୁ ପିଲା ଚୋର କହି ପିଟିବା ଘଟଣା ନୂଆମୋଡ଼ ନେଇଛି। ରବିବାର ଘଟଣାର ସତ୍ୟତା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ପୋଲିସ ଏହି ଘଟଣାରେ ୩ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଗତ ୧୭ ତାରିଖ ରାତିର ଘଟଣା।

କୁଦ୍‌ମହଦା ଧୃବ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣା ପରେ ଜିଲାପ୍ରଶାସନ ସହାୟତା ପ୍ୟାକେଜ୍‌ ଅଜାଡିଦେଲା

କୁଦ୍‌ମହଦା ଧୃବ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣା ପରେ ଜିଲାପ୍ରଶାସନ ସହାୟତା ପ୍ୟାକେଜ୍‌ ଅଜାଡିଦେଲା

ବୁର୍ଲା, ୨୪।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ଧନକଉଡା ବ୍ଲକ କୁଦଗୁଣ୍ଡେରପୁର ପଞ୍ଚାୟତ କୁଦ୍‌ ମହଦା ଗ୍ରାମରେ ଘରୋଇ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ରୋଗ ଶଯ୍ୟାଶାୟୀ ବାପା ଓ ବୃଦ୍ଧା ମାଆ ଏକାକୀ କରି ବେକରେ ଦଉଡିଦେଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ ଏକମାତ୍ର ପୁଅ ଧୃବଚରଣ ବେହେରା (୪୦)। ଏଭଳି ଏକ ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରସାର ପରେ ଜିଲାପ୍ରଶାସନ ଘଟଣାର ସରଜମିନ ତଦନ୍ତ କରି ମୃତ ଧୃବର ବାପା ଲଲିତ ଓ ମାଆ ସୈରେନ୍ଦ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସହାୟ ମନେ କରି ହରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ର ଯୋଜନାରେ ୨ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି।

ବିଳମ୍ବିତ ଚାଷକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ

କୋକସରା,୨୪।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.) କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲାରେ ଆବଶ୍ୟକ ପରିମାଣରେ ବର୍ଷା ହୋଇ ନ ଥିବାରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଷ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇନାହିଁ। ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଷ ଜମି ପଡ଼ିଆ ରହିଥିବାରୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଫସଲ ହାନି ଘଟିବା ସୁନିଶ୍ଚିତ ବୋଲି ଚାଷୀ ମହଲରେ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି। ପାଣି ପାଗ ବିଭାଗ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଭଲ ବର୍ଷା ରହିଥିବା ଅନୁମାନ କରି ସୂଚନା ଦେଇ ସାରିଛି। ପାଣି ପାଗ ବିଭାଗର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ବର୍ଷା ହୋଇ ଚାଷ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହେବା ସହ ଜମି ଗୁଡ଼ିକ ସବୁଜ ଦେଖାଯିବା କଥା। ହେଲେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜିଲାର କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଧାନ ବୁଣାଯାଇ ନାହଁ।

ବାପାଙ୍କ ଅସ୍ଥି ବିସର୍ଜନ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ,  ଶବ ହୋଇ ଫେରିଲେ

ବାପାଙ୍କ ଅସ୍ଥି ବିସର୍ଜନ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ, ଶବ ହୋଇ ଫେରିଲେ

ରିଷିଡ଼ା,୨୪।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.) ପୁଅ ସାନ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବାପା ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିଲେ। ତେଣୁ ପିଲା ଦିନରୁ ସ୍ବପ୍ନ ଥିଲା ଯେ, ବାପାଙ୍କ ଅସ୍ଥିକୁ ପ୍ରୟାଗଠାରେ ବିସର୍ଜନ କରିବେ। ହେଲେ ପୁଅ ବଡ଼ ହେଲା ପରେ ବାପାଙ୍କ ଅସ୍ଥି ପ୍ରୟାଗରେ ବିସର୍ଜନ କରିବାକୁ ଆହ୍ଲାବାଦ ଯାଇଥିଲେ। କିନ୍ତ ଶବ ହୋଇ ଫେରିଲେ। ଭାଗ୍ୟର ବିଡମ୍ବନା, ଘରକୁ ଫେରୁଥିବାବେଳେ ଷ୍ଟେଶନରେ ଘଟିଲା ଅଘଟଣ। ଟ୍ରେନ ଚଢୁଥିବା ବେଳେ ଖସିପଡି ଜୀବନ ହାରିଲେ। ସେ ହେଉଛନ୍ତି, ସୀତାରାମ ବାରିକ(୩୨)। ତାଙ୍କ ଘର କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଳକ ସଦର ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଝାରମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମରେ।

କେଶଲଗା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ୬ବର୍ଷ ପରେ ରାୟ: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୭ବର୍ଷ ଜେଲ

କେଶଲଗା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ୬ବର୍ଷ ପରେ ରାୟ: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୭ବର୍ଷ ଜେଲ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୨୪।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.) ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କେଶଲଗା ଗ୍ରାମରେ ୬ବର୍ଷ ତଳେ ସଂଘଟିତ ଏକ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ରାୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ସୋନପୁର ଜିଲା ଅତିରିକ୍ତ ଦୌରାଜଜ୍‌ ଉକ୍ତ ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୁରେଶ ଠେଲା(୩୬)ଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ୩୦୨ ଦଫା ଆଇପିସିରେ ଚାର୍ଜଶିଟ୍‌ ଦାଖଲ କରିଥିଲେ ହେଁ ବିଚାର ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶେଷରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ସୁରେଶଙ୍କୁ ୩୦୪ (୨) ଦଫାରେ ୭ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି ।

ବରଗଡ଼ରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ: ୫୬ବର୍ଷ ପୁଅକୁ ହତ୍ୟା କରି ୭୫ବର୍ଷ ବାପାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ବରଗଡ଼ରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ: ୫୬ବର୍ଷ ପୁଅକୁ ହତ୍ୟା କରି ୭୫ବର୍ଷ ବାପାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ସରଣ୍ଡା,୨୪।୬(ଡି.ଏନ.ଏ)- ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଅତାବିରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପାହାଡ଼ଶ୍ରୀଗିଡ଼ା ରାଏପଡ଼ାରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ୭୫ବର୍ଷର ବାପା ନିଜ ୫୬ବର୍ଷ ପୁଅଙ୍କୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ଆକ୍ରମଣ କରି ହତ୍ୟା କରିବା ପରେ ନିଜେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ଘଟଣାଟି ଏଠାରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ଖେଳାଇ ଦେଇଛି। ମୃତକଦ୍ୱୟ ହେଲେ, ପିନ୍‌କେ ବରିଆ (୭୫) ଏବଂ ତାଙ୍କ ପୁଅ ପିନକେ ସୁବାରାଓ(୫୬)। ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ଅତାବିରା ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚି ମୃତଦେହ ଦୁଇଟି ଜବତ୍‌ କରିବା ସହିତ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି।

୨ ଛୁଆକୁ ସାପ ମୁହଁରୁ ବଞ୍ଚାଇଥିବା ବାପା ଆଖି ବୁଜିଲେ

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ,୨୪।୬-୨ ଛୁଆଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଯାଇ ନିଆଁରେ ପୋଡି ହୋଇ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ ବାପା। ୨ ଛୁଆ ବଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ସେ ଆଖି ବୁଜିଛନ୍ତି। ଏନେଇ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଏକତା ମଞ୍ଚ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି। ମୃତକ ଜଣକ ହେଲେ ସଦର ବ୍ଲକ୍‌ ତାଲପଟିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ସନ୍ତରା ଗାଁର ଦିଲୁ ନାଏକ।

ହୋଟେଲରେ ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ ଘଟଣା: ୨  ଗିରଫ

ହୋଟେଲରେ ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ ଘଟଣା: ୨ ଗିରଫ

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ,୨୪।୬-ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ବେହେରାମାଲସ୍ଥିତ ଏକ ହୋଟେଲରୁ ସେକ୍ସ ରାକେଟ୍‌ ଠାବ ଘଟଣାରେ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତଦ୍ୱୟ ହେଲେ ଭଦ୍ରକ ଜିଲାର ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ସ୍ବାଇଁ(୪୫) ଏବଂ କୁଚିଣ୍ଡାର ଗଗନ ପାତ୍ର(୨୨)। ଏ ଦୁଇଜଣ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ବଙ୍ଗୀୟ ଯୁବତୀଙ୍କ ପାଇଁ ଗ୍ରାହକ ଯୋଗାଡ କରିବାରେ ନିୟୋଜିତ ଥିଲେ ବୋଲି ଇନସ୍ପେକ୍ଟର ସୂଚିସ୍ମିତା ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ପଦଯାତ୍ରା: ହରିୟାଣାରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ମୁକ୍ତିକାନ୍ତ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨୪।୬- ଦ୍ୱିତୀୟ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ସେତୁ, ଆଇଜିଏଚ୍‌କୁ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଓ ସୁପର ସ୍ପେଶିଆଲିଟି ହସ୍‌ପିଟାଲ ପରି କେତେକ ଦାବି ନେଇ ରାଉରକେଲାରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପଦଯାତ୍ରାରେ ଥିବା ମୁକ୍ତିକାନ୍ତ ବିଶ୍ୱାଳ ଶନିବାର ହରିୟାଣାରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲୀ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ଆଉ ୯୦ କିମି ବାକି ରହିଛି।

ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଧାୟକ ପ୍ରତିନିଧି ମଣ୍ଡଳୀ

ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଧାୟକ ପ୍ରତିନିଧି ମଣ୍ଡଳୀ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨୪। ୬-ପାନପୋଷ ଉପଜିଲାପାଳ ଭାବେ ଶୁକ୍ରବାର ବିଶ୍ୱଜିତ ମହାପାତ୍ର ଯୋଗଦେବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଶନିବାର ରାଉରକେଲା ବିଧାୟକ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କ ଏକ ପ୍ରତିନିଧି ମଣ୍ଡଳୀ ସୌଜନ୍ୟମୂଳକ ସାକ୍ଷାତ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ହରି ରାଉତରାୟ, ରମେଶ ବଳ, ରଞ୍ଜିତ ନାୟକ, ମାନସ ମହାପାତ୍ର, ମାଣିକ ଚାଧୁରୀ, ପ୍ରିନ୍ସ ଦାସ, ସବିତା ଖାତୁନ, ସୁମିତା ଦାସ, ରସିଦ ଆସଲମ, ଇରସାଦ ଖଁ। ଜେଂଟଲ ପରିଡା ଧୀର ଦାସ, ତାରା କ୍ରିଷ୍ଣା ଓ ମନୋଜ ପ୍ରଧାନ ପ୍ରମୁଖ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଜଣାଇଥିଲେ।

ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଏସ୍‌ଡିଓଙ୍କ ସହ ଭାଜପା ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ଆଲୋଚନା: ନିର୍ମାଣରେ ସ୍ଥାଣୁତା ନେଇ ଉଦ୍‌ବେଗ

ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଏସ୍‌ଡିଓଙ୍କ ସହ ଭାଜପା ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ଆଲୋଚନା: ନିର୍ମାଣରେ ସ୍ଥାଣୁତା ନେଇ ଉଦ୍‌ବେଗ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨୪।୬-ଡହ ଡହ ଖରାରେ ସିଝୁଥିବା ସହରବାସୀଙ୍କ ଜଳ ସମସ୍ୟା ଦୂର ପାଇଁ ଯେଉଁ ଆଶା କରାଯାଉଥିଲା ତାହା ସମ୍ଭବ ହୋଇ ପାରିନି। ଏନେଇ ପାନପୋଷ ସାଙ୍ଗଠନିକ ଜିଲା ଭାଜପା ସଭାପତି ଜଗବନ୍ଧୁ ବେହେରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ଶନିବାର ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ବିଭାଗୀୟ ଏସ୍‌ଡିଓ ମହେଶ୍ୱର ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ଭେଟି ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ବୁର୍ଲା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଲୁଟ୍‌: ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଲୁଟିଲେ ଟଙ୍କା, ମୋବାଇଲ

ବୁର୍ଲା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଲୁଟ୍‌: ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଲୁଟିଲେ ଟଙ୍କା, ମୋବାଇଲ

ବୁର୍ଲା,୨୪।୬(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ.) ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ବୁର୍ଲା ଥାନଞ୍ଚଳ ଗୋଶାଳା ବଉଦିଆପଡ଼ା ଏଲଆଇଟିସି ସେଣ୍ଟର ନିକଟରେ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ପୋଲିସ ସୂଚନାନୁଯାୟୀ, ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଝିଲମିଣ୍ଡା ଗ୍ରାମର ୩ ଯୁବକ ବିରେନ୍ଦ୍ର ଜୁଆଡ଼ି, ତରୁଣ ଜୁଆଡ଼ି ଏବଂ ତୁଷାର ପୋଢ଼ ଶୌଚ ଯିବା ଲାଗି ଅପେକ୍ଷା କରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଗୋଶାଳା ଆଡ଼ୁ ୫ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ବାଇକ୍‌ ଓ ସ୍କୁଟିରେ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ।

Model This Week

ଆହାନା