ମେଟ୍ରୋ |

୪ ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କୁ ଉଠାଇନେବା ପରେ ହଷ୍ଟେଲରେ ବିସ୍ଫୋରଣ

୪ ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କୁ ଉଠାଇନେବା ପରେ ହଷ୍ଟେଲରେ ବିସ୍ଫୋରଣ
ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୪।୩(ବ୍ୟୁରୋ)- ସମୟ ସୋମବାର ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୮ଟା ହେବ। ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗର ଥାନା ବମିଖାଲର ପ୍ଲଟ୍‌ ନଂ ୧୨୦୨ରେ ଥିବା ଗୋବିନ୍ଦ ପ୍ରସାଦ ଛାତ୍ରାବାସରେ ଘଟିଥିଲା ବିସ୍ଫୋରଣ। କିଛି ସମୟ ବ୍ୟବଧାନରେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ୪ଟି ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଥିଲା। ବିସ୍ଫୋରଣର ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଶବ୍ଦ ହଷ୍ଟେଲ ସମେତ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଥରାଇ ଦେଇଥିଲା। ହଷ୍ଟେଲରେ ରହୁଥିବା ଛାତ୍ରଙ୍କ ସମେତ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଭୟଭୀତ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲେ। ତେବେ ଯେଉଁ ରୁମ୍‌ରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଥିଲା ସେଠାରୁ ଘଣ୍ଟାଏ ପୂର୍ବରୁ ପୋଲିସ ୪ ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କୁ ଉଠାଇନେବା ଘଟଣାକୁ ରହସ୍ୟାବୃତ କରିଛି। ସନ୍ଦିଗ୍ଧମାନଙ୍କର ଆପରାଧିକ ଲିଙ୍କ ଥିବାରୁ ଏହା ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି। ସୂଚନା ମୁତାବକ, ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ ଉଠାଇ ନେଇଥିବା ୪ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ପାଠ ପଢ଼ିବା ନାଁରେ ଉକ୍ତ ହଷ୍ଟେଲରେ ରହୁଥିଲେ। ସମସ୍ତଙ୍କ ଘର ପୁରୀରେ। କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ବହୁ ଆପରାଧିକ ମାମଲାରେ ଜଡ଼ିତ ଥିବା ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା। ସେଥିପାଇଁ ଗତ ଶନିବାର ରାତିରୁ ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌, ଶହୀଦନଗର ପୋଲିସ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗର ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ଖୋଜୁଥିଲା। ସୋମବାର ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୭ଟାରେ ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ ଟିମ୍‌ ଉକ୍ତ ହଷ୍ଟେଲର ଏକ ରୁମ୍‌ରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ୪ଜଣଙ୍କୁ ଧରି ନେଇଥିଲା। ତେବେ ଏହାର ଠିକ୍‌ ଘଣ୍ଟାଏ ପରେ ଉକ୍ତ ରୁମ୍‌ରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଥିଲା। ରୁମ୍‌ରେ କେହି ନ ଥିବାବେଳେ ଆସବାବପତ୍ର ପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଖବର ପାଇ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ନିଆଁ ଲିଭାଇଥିଲେ। ବିସ୍ଫୋରଣର କାରଣ ସନ୍ଦେହଜନକ ହେବାରୁ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ କମିଶନରେଟ ପୋଲିସର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଲୋଡ଼ିଥିଲା। ଉକ୍ତ ଘରକୁ ସିଲ୍‌ କରିଦିଆଯାଇଛି। ବିସ୍ଫୋରଣର କାରଣ ସମ୍ପର୍କରେ କୌଣସି ସ୍ପଷ୍ଟ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ। ଅନ୍ୟପଟେ ଗତ ୨୨ ତାରିଖରେ ଝାରପଡା ଅଞ୍ଚଳରୁ ୩୨ଟି ବୋମା ଜବତ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ଏହି ଘଟଣା ପଛରେ ସନ୍ଦିଗ୍ଧମାନଙ୍କର ଲିଙ୍କ୍‌ ରହିଥିବା ସନ୍ଦେହରେ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ପଚରାଉଚରା ପରେ ଜଣଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଛାଡ଼ି ଦେଇଛି। ଉକ୍ତ ରୁମ୍‌ରେ କୌଣସି ବିସ୍ଫୋରକ ରହିଥିଲା କି ନାହିଁ ସେ ନେଇ ଖୋଳତାଡ଼ କରାଯାଉଛି। ରୁମ୍‌ରେ ଥିବା କିଛି ମାରଣାସ୍ତ୍ରକୁ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି। ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ ଅଧିକାରୀ ସଞ୍ଜୀବ ଶତପଥୀ କହିଛନ୍ତି, ଉକ୍ତ ଘରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ସମ୍ପର୍କରେ ଆମେ ଜାଣିନାହୁଁ। ସେମାନଙ୍କର ଆପରାଧିକଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ ଥିବା ଜଣାପଡିବା ପରେ ଉଠାଇ ଆଣିଥିଲୁ।
All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଭାଜପାର ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା: ୨ ଲୋକସଭା, ୯ ବିଧାନସଭା

ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଭାଜପାର ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା: ୨ ଲୋକସଭା, ୯ ବିଧାନସଭା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୫।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ସୋମବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଭାଜପାର ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା। ୨ଟି ଲୋକସଭା ଏବଂ ୯ଟି ବିଧାନସଭା ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। 


ପୁଣି ଭାଜପାକୁ ଫେରିଲେ ଖାରବେଳ

ପୁଣି ଭାଜପାକୁ ଫେରିଲେ ଖାରବେଳ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୫।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ଉତ୍କଳ ଭାରତ ସଭାପତି ଖାରବେଳ ସ୍ବାଇଁ ପୁଣି ଭାଜପାକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। 

ଆଜି ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଉପାଧି ପ୍ରଦାନ ଉତ୍ସବ

ଆଜି ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଉପାଧି ପ୍ରଦାନ ଉତ୍ସବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଉପାଧି ପ୍ରଦାନ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ଐତିହ୍ୟ ଓ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ପଦଯାତ୍ରା: ବିଭିନ୍ନ ବିଷୟରେ ଅବଗତ ହେଉଛନ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟଟକ

ଐତିହ୍ୟ ଓ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ପଦଯାତ୍ରା: ବିଭିନ୍ନ ବିଷୟରେ ଅବଗତ ହେଉଛନ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟଟକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ଓଡ଼ିଶୀ ନୃତ୍ୟ ଓ ସଙ୍ଗୀତର ଯୁଗଳବନ୍ଦୀ ସାଙ୍ଗକୁ ଐତିହ୍ୟ କୀର୍ତ୍ତିରାଜିର ଅନେକ ଅଜଣା କଥା। ଓଡ଼ିଶାର କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଓ ଇତିହାସ। ରାଜ୍ୟର ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ଓ ହସ୍ତତନ୍ତର ଝଲକ ସାଙ୍ଗକୁ କିଛି ଅକୁହା କଥା। 

ଆହୁରି ୩ ଦିନ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ

ଆହୁରି ୩ ଦିନ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ରବିବାର ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଥାନରେ ପାରଦ ୩୫ ଡିଗ୍ରୀ ଉପରେ ରହିଥିଲା। 

‘ପୁଲ୍‌ଓ୍ବାମା ଶହୀଦ ସ୍ମୃତି ପାର୍କ’ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

‘ପୁଲ୍‌ଓ୍ବାମା ଶହୀଦ ସ୍ମୃତି ପାର୍କ’ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ବାଇକିଂ କମ୍ୟୁନିଟି ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ(ବିସିଆଇ), ଭୁବନେଶ୍ୱର ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ଔଷଧ ନିରୋଧ ଓ ପୁଲଓ୍ବାମା ଶହୀଦଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏକ ବାଇକ୍‌ ରାଲି ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି।

କଲରାପତରିଆ ବାଘ ଚମଡ଼ା ଜବତ ଘଟଣା:  ଆଉ ୩ ଗିରଫ

କଲରାପତରିଆ ବାଘ ଚମଡ଼ା ଜବତ ଘଟଣା: ଆଉ ୩ ଗିରଫ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା କୁଚିଣ୍ଡାରୁ କଲରାପତରିଆ ବାଘ ଚମଡ଼ା ଜବତ ଘଟଣାରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚର ସ୍ପେଶାଲ ଟାସ୍କଫୋର୍ସ(ଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌) ରବିବାର ଆଉ ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। 

ଭୋଜିବେଳେ ଆକ୍ରମଣ, ପୋଲିସ ଗାଡ଼ି ଭଙ୍ଗାରୁଜା ଘଟଣା:  ଆଉ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଭୋଜିବେଳେ ଆକ୍ରମଣ, ପୋଲିସ ଗାଡ଼ି ଭଙ୍ଗାରୁଜା ଘଟଣା: ଆଉ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫ା୩ (ବ୍ୟୁରୋ): ହୋଲି ଖେଳକୁ ନେଇ ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବରମୁଣ୍ଡା ହାଉସିଂବୋର୍ଡ କଲୋନୀର ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ।  ଗୋଟିଏ ଗୋଷ୍ଠୀର ଭୋଜି ଚାଲିଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଗୋଷ୍ଠୀର ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣରେ ୮ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। 

ଗୋଇନ୍ଦା ରିପୋର୍ଟ ମାମଲା:  ଥାନାରେ ହାଜର ହେଲେ ଟଙ୍କଧରଙ୍କ ଓକିଲ

ଗୋଇନ୍ଦା ରିପୋର୍ଟ ମାମଲା: ଥାନାରେ ହାଜର ହେଲେ ଟଙ୍କଧରଙ୍କ ଓକିଲ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫ା୩ (ବ୍ୟୁରୋ): ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ହିଞ୍ଜିଳିରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିଲେ ହାରିଯିବା ନେଇ ଭାଜପା ଗୋଇନ୍ଦା ରିପୋର୍ଟ ଦେଖାଇ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲା। 

ଆହୁରି ୩ ଦିନ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ:ମାଲକାନଗିରିରେ ସର୍ବାଧିକ ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ତାପମାତ୍ରା

ଆହୁରି ୩ ଦିନ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ:ମାଲକାନଗିରିରେ ସର୍ବାଧିକ ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ତାପମାତ୍ରା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫ା୩(ବ୍ୟୁରୋ):ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ରବିବାର ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଥାନରେ ପାରଦ ୩୫ ଡିଗ୍ରୀ ଉପରେ ରହିଥିଲା। ଝାଞ୍ଜି ପବନ ସାଙ୍ଗକୁ ଅଧିକ ଖରା ସାଧାରଣ ଜୀବନକୁ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ କରିଦେଇଥିଲା। 

କଂଗ୍ରେସ ଭବନରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ଘଟଣା,  ଏହା ଦଳୀୟ କର୍ମୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ନୁହେଁ: ପିସିସି ସଭାପତି

କଂଗ୍ରେସ ଭବନରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ଘଟଣା, ଏହା ଦଳୀୟ କର୍ମୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ନୁହେଁ: ପିସିସି ସଭାପତି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫ା୩  (ବ୍ୟୁରୋ): ଶନିବାର ରାତିରେ ଏକ ଗୋଷ୍ଠୀର ଯୁବକମାନେ  ବାଇକ ରାଲିରେ ଆସି କଂଗ୍ରେସ ଭବନରେ ପଶି ବ୍ୟାପକ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଥିଲେ। କବାଟ ଓ ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଭିତରେ ଥିବା କମ୍ପ୍ୟୁଟର, ଚେୟାର, ଟେବୁଲ ଆଦି ବହୁ ସମଗ୍ରୀ ଫିଙ୍ଗାଫୋପଡ଼ା କରିବା ସହ ବାଡ଼େଇ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ। 

ସୁଧୁରୁନି ଟ୍ରାଫିକ ପରିଚାଳନା ବ୍ୟବସ୍ଥା: ସହରରେ ଡିଜିଟାଲ ସିଗ୍‌ନାଲ ଫେଲ୍‌

ସୁଧୁରୁନି ଟ୍ରାଫିକ ପରିଚାଳନା ବ୍ୟବସ୍ଥା: ସହରରେ ଡିଜିଟାଲ ସିଗ୍‌ନାଲ ଫେଲ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫ା୩ (ବ୍ୟୁରୋ): ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସହରରେ ରହିଛି ଡିଜିଟାଲ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ସିଗ୍‌ନାଲ ବ୍ୟବସ୍ଥା। ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ପରିଚାଳନାକୁ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ତଥା ସୁବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଏବାବଦରେ ବିପୁଳ ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଉଛି। 


Model This Week

ରଶ୍ମି
Why Dharitri