ମେଟ୍ରୋ |

୪ ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କୁ ଉଠାଇନେବା ପରେ ହଷ୍ଟେଲରେ ବିସ୍ଫୋରଣ

୪ ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କୁ ଉଠାଇନେବା ପରେ ହଷ୍ଟେଲରେ ବିସ୍ଫୋରଣ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୪।୩(ବ୍ୟୁରୋ)- ସମୟ ସୋମବାର ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୮ଟା ହେବ। ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗର ଥାନା ବମିଖାଲର ପ୍ଲଟ୍‌ ନଂ ୧୨୦୨ରେ ଥିବା ଗୋବିନ୍ଦ ପ୍ରସାଦ ଛାତ୍ରାବାସରେ ଘଟିଥିଲା ବିସ୍ଫୋରଣ। କିଛି ସମୟ ବ୍ୟବଧାନରେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ୪ଟି ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଥିଲା। ବିସ୍ଫୋରଣର ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଶବ୍ଦ ହଷ୍ଟେଲ ସମେତ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଥରାଇ ଦେଇଥିଲା। ହଷ୍ଟେଲରେ ରହୁଥିବା ଛାତ୍ରଙ୍କ ସମେତ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଭୟଭୀତ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲେ। ତେବେ ଯେଉଁ ରୁମ୍‌ରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଥିଲା ସେଠାରୁ ଘଣ୍ଟାଏ ପୂର୍ବରୁ ପୋଲିସ ୪ ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କୁ ଉଠାଇନେବା ଘଟଣାକୁ ରହସ୍ୟାବୃତ କରିଛି। ସନ୍ଦିଗ୍ଧମାନଙ୍କର ଆପରାଧିକ ଲିଙ୍କ ଥିବାରୁ ଏହା ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି। ସୂଚନା ମୁତାବକ, ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ ଉଠାଇ ନେଇଥିବା ୪ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ପାଠ ପଢ଼ିବା ନାଁରେ ଉକ୍ତ ହଷ୍ଟେଲରେ ରହୁଥିଲେ। ସମସ୍ତଙ୍କ ଘର ପୁରୀରେ। କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ବହୁ ଆପରାଧିକ ମାମଲାରେ ଜଡ଼ିତ ଥିବା ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା। ସେଥିପାଇଁ ଗତ ଶନିବାର ରାତିରୁ ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌, ଶହୀଦନଗର ପୋଲିସ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗର ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ଖୋଜୁଥିଲା। ସୋମବାର ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୭ଟାରେ ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ ଟିମ୍‌ ଉକ୍ତ ହଷ୍ଟେଲର ଏକ ରୁମ୍‌ରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ୪ଜଣଙ୍କୁ ଧରି ନେଇଥିଲା। ତେବେ ଏହାର ଠିକ୍‌ ଘଣ୍ଟାଏ ପରେ ଉକ୍ତ ରୁମ୍‌ରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଥିଲା। ରୁମ୍‌ରେ କେହି ନ ଥିବାବେଳେ ଆସବାବପତ୍ର ପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଖବର ପାଇ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ନିଆଁ ଲିଭାଇଥିଲେ। ବିସ୍ଫୋରଣର କାରଣ ସନ୍ଦେହଜନକ ହେବାରୁ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ କମିଶନରେଟ ପୋଲିସର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଲୋଡ଼ିଥିଲା। ଉକ୍ତ ଘରକୁ ସିଲ୍‌ କରିଦିଆଯାଇଛି। ବିସ୍ଫୋରଣର କାରଣ ସମ୍ପର୍କରେ କୌଣସି ସ୍ପଷ୍ଟ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ। ଅନ୍ୟପଟେ ଗତ ୨୨ ତାରିଖରେ ଝାରପଡା ଅଞ୍ଚଳରୁ ୩୨ଟି ବୋମା ଜବତ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ଏହି ଘଟଣା ପଛରେ ସନ୍ଦିଗ୍ଧମାନଙ୍କର ଲିଙ୍କ୍‌ ରହିଥିବା ସନ୍ଦେହରେ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ପଚରାଉଚରା ପରେ ଜଣଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଛାଡ଼ି ଦେଇଛି। ଉକ୍ତ ରୁମ୍‌ରେ କୌଣସି ବିସ୍ଫୋରକ ରହିଥିଲା କି ନାହିଁ ସେ ନେଇ ଖୋଳତାଡ଼ କରାଯାଉଛି। ରୁମ୍‌ରେ ଥିବା କିଛି ମାରଣାସ୍ତ୍ରକୁ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି। ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ ଅଧିକାରୀ ସଞ୍ଜୀବ ଶତପଥୀ କହିଛନ୍ତି, ଉକ୍ତ ଘରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ସମ୍ପର୍କରେ ଆମେ ଜାଣିନାହୁଁ। ସେମାନଙ୍କର ଆପରାଧିକଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ ଥିବା ଜଣାପଡିବା ପରେ ଉଠାଇ ଆଣିଥିଲୁ।

All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

କିଛି ଫରକ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ: ଦେବାଶିଷ ସାମନ୍ତରାୟ

କିଛି ଫରକ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ: ଦେବାଶିଷ ସାମନ୍ତରାୟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪।୬(ବ୍ୟୁରୋ): ବିଜେଡି ଛାଡ଼ି ନିକଟରେ ଏମ୍‌ପି ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବା ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡା ଭାଜପା ନେତା ସମୀର ଦେ’ଙ୍କ ଘରକୁ ଯିବା ନେଇ ରାଜନୀତି ଜୋର୍‌ ଧରିଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ବାରବାଟୀ-କଟକ ବିଧାୟକ ଦେବାଶିଷ ସାମନ୍ତରାୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ଘଟଣା ବିଜେଡି ଉପରେ କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ ନାହିଁ।

୫୭ ହୋଟେଲକୁ ନୋଟିସ୍‌ ପ୍ରସଙ୍ଗ: ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିବ ହୋଟେଲ ମାଲିକ ସଂଘ

୫୭ ହୋଟେଲକୁ ନୋଟିସ୍‌ ପ୍ରସଙ୍ଗ: ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିବ ହୋଟେଲ ମାଲିକ ସଂଘ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୪।୬: ପୁରୀ ସମୁଦ୍ରକୂଳଠାରୁ ୩ଶହ ମିଟର ଦୂରରେ ରହିଥିବା ୫୭ଟି ହୋଟେଲକୁ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ନୋଟିସ୍‌ ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା। ବେନିୟମ ଭାବେ ଭୂତଳ ଜଳ ଉତ୍ତୋଳନ କରୁଥିବାରୁ ହୋଟେଲରେ ଥିବା ବୋରଓ୍ବେଲଗୁଡ଼ିକ ୭ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସିଲ୍‌ କରିବାପାଇଁ ନୋଟିସ୍‌ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ରବିବାର ପୁରୀ ହୋଟେଲ ମାଲିକ ସଂଘର ଜରୁରୀ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ବୈଠକରେ ସଂଘର ସମ୍ପାଦକ ରାଜ କିଶୋର ପାତ୍ରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ୧୧ ଜଣିଆ କମିଟି ଗଠନ କରାଯାଇଛି।

ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ସେନାପଟ ଓ ବାହୁଟ ସେବା : ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ବଉଳକାଠ

ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ସେନାପଟ ଓ ବାହୁଟ ସେବା : ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ବଉଳକାଠ

ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ, ୨୪।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ରଥଯାତ୍ରାରେ ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ଓ ବଡ ଠାକୁରଙ୍କ ସେନାପଟ ଓ ବାହୁଟ ସେବା ହୋଇଥାଏ। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରର ଗୁପ୍ତ ସେବା ମଧ୍ୟରେ ଏହିସେବା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ। ଏହି ସେବା ପାଇଁ ଦରକାର ପଡ଼ୁଥିବା ବଉଳକାଠ ଶନିବାର ରାତିରେ ପୁରୀ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

ସ୍ବଚ୍ଛ ରଥଯାତ୍ରା, ସ୍ବଚ୍ଛ ପୁରୀର ବାର୍ତ୍ତା ବାଣ୍ଟିଲେ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ

ସ୍ବଚ୍ଛ ରଥଯାତ୍ରା, ସ୍ବଚ୍ଛ ପୁରୀର ବାର୍ତ୍ତା ବାଣ୍ଟିଲେ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୪।୬: ଆଗକୁ ବିଶ୍ୱପ୍ରସିଦ୍ଧ ଘୋଷଯାତ୍ରା। ଏଥି ନିମନ୍ତେ ଧିରେ ଧିରେ ପୁରୀରେ ଭକ୍ତଙ୍କ ଜନଗହଳି ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି ଅବସରରେ ବଡ଼ଦାଣ୍ଡରେ ସ୍ବଚ୍ଛତା, ରଥଯାତ୍ରା ସମୟରେ ସହରକୁ ସ୍ବଚ୍ଛ ରଖିବା, ପଲିଥିନ ମୁକ୍ତ ରଖିବା ଲାଗି ସହରର ବହୁ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଙ୍ଗଠନ ସଚେତନତାର ବାର୍ତ୍ତା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୪।୬: ପୁରୀ ସଦର ଥାନା ଅଧୀନ ମୁକୁନ୍ଦ ମିଶ୍ର ଛକ ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ଗଛରୁ ରବିବାର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ଯୁବକଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳିପାରିନାହିଁ।

ଚଉପଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ଜଳିଗଲା ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୫ ବଖରା

ଚଉପଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ଜଳିଗଲା ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୫ ବଖରା

କଣ୍ଟାପଡା, ୨୪।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କଟକ ଜିଲା ଗୋବିନ୍ଦପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚଉପଡ଼ା ଗ୍ରାମ ଜେନାସାହିର ବଟକୃଷ୍ଣ ପାଳଙ୍କ ଘରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟଛି। ଏଥିରେ ତାଙ୍କର ୫ ବଖରା ସମେତ ସମସ୍ତ ଆସବାବପତ୍ର ପୋଡ଼ି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି। ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡର ପ୍ରକୃତ କାରଣ ଜଣାପଡିନାହିଁ।

ସିଂହଦ୍ୱାରରେ ‘ମୋ ମନର ଜଗନ୍ନାଥ’ ଚିତ୍ରକଳା

ସିଂହଦ୍ୱାରରେ ‘ମୋ ମନର ଜଗନ୍ନାଥ’ ଚିତ୍ରକଳା

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୪ା୬: କ୍ରିଏଟିଭ୍‌ ଆର୍ଟିଷ୍ଟ ଗ୍ରୁପ୍‌ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଶନିବାର ସିଂହଦ୍ୱାର ସମ୍ମୁଖରେ ‘ମୋ ମନର ଜଗନ୍ନାଥ’ ଶୀର୍ଷକ ଚିତ୍ରକଳା ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି।

ନିର୍ମାଣ ହେଲା କଳସ

ନିର୍ମାଣ ହେଲା କଳସ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୪ା୬: ପାଖେଇ ଆସୁଛି ରଥଯାତ୍ରା। ଏଥିପାଇଁ ଏବେ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇଉଠିଛି ପୁରୀ। ଶ୍ରୀନଅର ସମ୍ମୁଖ ରଥଖଳାରେ ରଥ କାମ ଆଗେଇ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରାୟ ପ୍ରତିଦିନ ବୈଠକ ବସୁଛି।

ରୁକ୍ମିଣୀଙ୍କୁ ବିବାହ କଲେ ମହାପ୍ରଭୁ: ଯୁଦ୍ଧରେ ପରାଜିତ ହେଲେ ଶିଶୁପାଳ

ରୁକ୍ମିଣୀଙ୍କୁ ବିବାହ କଲେ ମହାପ୍ରଭୁ: ଯୁଦ୍ଧରେ ପରାଜିତ ହେଲେ ଶିଶୁପାଳ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୪ା୬: ବିଦର୍ଭ ରାଜା ଭୀଷ୍ମକଙ୍କ କନ୍ୟା ରୁକ୍ମିଣୀ ମା’ ବିମଳାଙ୍କ ଦର୍ଶନ ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ମହାପ୍ରଭୁ ହରଣ କଲେ। ରୁକ୍ମିଣୀଙ୍କୁ ନେଇ ମହାପ୍ରଭୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ବାଟ ଓଗାଳିଥିଲେ ଶିଶୁପାଳ। ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଯୁଦ୍ଧ ହେଲା। ଶେଷରେ ଶିଶୁପାଳଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରି ରଥରେ ବାନ୍ଧି ମହାପ୍ରଭୁ ରୁକ୍ମିଣୀଙ୍କୁ ବିବାହ କଲେ। ଶନିବାର ଜ୍ୟେଷ୍ଠ ଶୁକ୍ଳ ଏକାଦଶୀ ତିଥିରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ରୁକ୍ମିଣୀ ହରଣ ଓ ବିବାହ ନୀତି ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଛି। ଏହି ଦିବସକୁ ରୁକ୍ମିଣୀ ହରଣ ଏକାଦଶୀ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ।

ବିମଳା ମନ୍ଦିର ହୁଣ୍ଡିରୁ ଚୋରି:ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ୍‌ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରୁଛି ପୋଲିସ

ବିମଳା ମନ୍ଦିର ହୁଣ୍ଡିରୁ ଚୋରି:ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ୍‌ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରୁଛି ପୋଲିସ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୪ା୬: ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ମଠସ୍ଥିତ ମା’ ବିମଳାଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଚୋରି ହୋଇଛି। ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ମନ୍ଦିର ବାହାରେ ଥିବା ହୁଣ୍ଡି ତାଡ଼ି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି। ହୁଣ୍ଡିକୁ ଟେକିନେଇ ମନ୍ଦିର ପଛପଟେ ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହିତ ବିମଳା ମନ୍ଦିର ଦ୍ୱାର ତାଲା ମଧ୍ୟ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି। ଏନେଇ ମଠ ପକ୍ଷରୁ ସମୁଦ୍ରକୂଳ ଥାନାରେ ଶନିବାର ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଛି।

ଜମିବାଡ଼ିକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଶତ୍ରୁତା :ଗଁ।  ଦାଣ୍ଡରେ ଗୋଡ଼ାଇ ହାଣିଲେ

ଜମିବାଡ଼ିକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଶତ୍ରୁତା :ଗଁ। ଦାଣ୍ଡରେ ଗୋଡ଼ାଇ ହାଣିଲେ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୪ା୬: ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ମାଛ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଗୋଡ଼ାଇ ଗୋଡ଼ାଇ ପନିକିରେ ହାଣିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ। ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପୁରୀ ସଦର ଥାନା ଅଧୀନ ଗୋପୀନାଥପୁର ଗାଁରେ ଘଟିଛି ଏହି ଘଟଣା। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କୁ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ସେ ହେଲେ ଖଣ୍ଡିଆବନ୍ଧର କୁଶ ମଲ୍ଲିକ (୩୨)। ତାଙ୍କ ଦୁଇ ହାତ ଏବଂ ଗୋଡକୁ ଅତି ନୃଶଂସ ଭାବେ ହଣାଯାଇଛି। ସଦର ଥାନା ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଜମିବାଡିକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି।

ଲୋକନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ଜଳାଶାୟୀ ନୀତି:୧୦୦୮ ଗରା ଜଳରେ ସ୍ନାନ କଲେ ଶ୍ରୀଲୋକନାଥ

ଲୋକନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ଜଳାଶାୟୀ ନୀତି:୧୦୦୮ ଗରା ଜଳରେ ସ୍ନାନ କଲେ ଶ୍ରୀଲୋକନାଥ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୪ା୬: ଶ୍ରୀଲୋକନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ଶନିବାର ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଲୋକନାଥଙ୍କ ଜଳାଶାୟୀ ନୀତି ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଛି। ଦ୍ୱିପ୍ରହର ଧୂପ ନୀତି ସରିବା ପରେ ଲୋକନାଥ ୧୦୦୮ ଗରା ସୁବାସିତ ଜଳରେ ସ୍ନାନ କରିଥିଲେ। ପରେ ଠାକୁରଙ୍କ ସପ୍ତମଙ୍ଗଳା ନୀତି ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିପାଇଁ ମନ୍ଦିରରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଭିଡ଼ ଜମିଥିଲା।

Model This Week

ଆହାନା