ରାୟଗଡା

ବୋଲେରୋ ଓଲଟି ୧୨ ଆହତ

ବୋଲେରୋ ଓଲଟି ୧୨ ଆହତ
ରାଇଘର,୪।୩(ଡି.ଏନ.ଏ)- ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ରାଇଘର ବ୍ଲକ କୁମୁଲି ଛକ ନିକଟରେ ଏକ ବୋଲେରୋ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟି ପଡିବାରୁ ୧୨ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ରାଇଘର ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ରାଇଘର ବ୍ଲକ ମୁଣ୍ଡିବେଡା ପଞ୍ଚାୟତ ତାଳପଦର ଗ୍ରାମରୁ ଏକ ବାହାଘର କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗ ଦେବା ପାଇଁ ଏକ ବୋଲେରୋ (ନଂ. ଓଆର୨୪ସି-୪୪୬୩) ଗାଡିରେ ଉମରକୋଟ ବ୍ଲକ ପୁର୍ଲ୍ଲା ନିକଟସ୍ଥ ଡୁର୍କିଗୁଡା ଗ୍ରାମକୁ ଯାଉଥିଲେ। କୁମୁଲି ଛକ ନିକଟରେ ବୋଲେରୋ ଓଲଟି ପଡିଥିଲା। ଏଥିରେ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ସମେତ ୧୨ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ରାଇଘର ପୋଲିସ ଓ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ଗାଡି ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଆହତମାନଙ୍କୁ ରାଇଘର ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଆଣିଥିଲେ। ଆହତମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୩ ଜଣ ଶିଶୁ ଥିବା ବେଳେ ୨ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ରହିଛି।
All Right Reserved By

ରାୟଗଡା

ରାସ୍ତାକଡ଼ରୁ ଠିକାଦାରଙ୍କ ରକ୍ତ ଜୁଡ଼ୁବୁଡ଼ୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାରଲୋକେ

ରାସ୍ତାକଡ଼ରୁ ଠିକାଦାରଙ୍କ ରକ୍ତ ଜୁଡ଼ୁବୁଡ଼ୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାରଲୋକେ

କାଲିମେଳା,୨୪।୩୯ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା କାଲିମେଳା ବ୍ଲକ ମହାରାଜାପଲ୍ଲୀ ନିକଟ ରାସ୍ତାକଡ଼ରୁ ରବିବାର ଜଣେ ଠିକାଦାରଙ୍କ ରକ୍ତ ଜୁଡ଼ୁବୁଡ଼ୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ସେ ହେଲେ ଏମ୍‌ପିଭି-୪୩ ଗ୍ରାମର ରମେନ୍‌ ବିଶ୍ୱାସ। 

ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠିତ

ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠିତ

ମୁନିଗୁଡ଼ା,୨୪ା୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲା ମୁନିଗୁଡ଼ା ନିକଟସ୍ଥ ଝାମରାଗୁଡ଼ାରେ ଥିବା ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଶିଶିର ଭାଜପା ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବା ପରେ ଗୁଣପୁରରେ ତୁମ୍ବିତୋଫାନ

ଶିଶିର ଭାଜପା ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବା ପରେ ଗୁଣପୁରରେ ତୁମ୍ବିତୋଫାନ

ଗୁଣପୁର,୨୪ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ)-ରାୟଗଡା ଜିଲା ଗୁଣପୁରରେ ରାଜନୈତିକ ବାତାବରଣ ସରଗରମ ହୋଇଛି ା ଭାଜପା ଓ ବିଜେଡିରେ ଏବେ ଅସନ୍ତୋଷ ଏବଂ ବିଦ୍ରୋହ ା ଗୁରୁବାର ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ରଘୁନାଥ ଗମାଙ୍ଗ  ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବା ପରେ ଦଳରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି |

ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡିରେ ପର୍ଶୁରାମଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥତ୍ତ୍ୱକୁ ବିରୋଧ

ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡିରେ ପର୍ଶୁରାମଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥତ୍ତ୍ୱକୁ ବିରୋଧ

ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡି,୨୪।୩(ଡି.ଏନ.ଏ)- ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଝରିଗାଁ ବିଧାନସଭା ଆସନ ଲାଗି ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ପୂର୍ବତନ ଏମପି ପର୍ଶୁରାମ ମାଝିଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡି ଭାଜପା କର୍ମକର୍ତ୍ତାମାନେ ଶନିବାର  ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି।

ହିରାଖଣ୍ଡ ଟ୍ରେନ୍‌ରୁ ଖସି ଜଣେ ଗୁରୁତର

ହିରାଖଣ୍ଡ ଟ୍ରେନ୍‌ରୁ ଖସି ଜଣେ ଗୁରୁତର

ରାୟଗଡ଼ା ଅଫିସ, ୨୩।୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲା କାଶୀପୁର ବ୍ଲକ ଟିକିରି ଷ୍ଟେଶନରେ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ହିରାଖଣ୍ଡରୁ  ଖସି ଜଣେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି । ସେ ହେଲେ ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ସାହୁ ା ତାଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । 

ନବରଙ୍ଗପୁର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ବିଜେଡିକୁ ଝଟକା:ବେଦବ୍ୟାସ ହେଲେ ସ୍ବାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ

ନବରଙ୍ଗପୁର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ବିଜେଡିକୁ ଝଟକା:ବେଦବ୍ୟାସ ହେଲେ ସ୍ବାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ

ନବରଙ୍ଗପୁର,୨୩।୩(ବି.ପ୍ର.)- ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଉମରକୋଟ ଓ ନବରଙ୍ଗପୁର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ପାଇଁ ଗୁରୁବାର ୨ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥତ୍ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି।  ବିଜେଡିର ନବରଙ୍ଗପୁର ବ୍ଲକ ସଭାପତି ତଥା ଜିଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ ବେଦବ୍ୟାସ ଭତ୍ରା ଗୁରୁବାର ଉପଜିଲାପାଳ ତଥା ଅତିରିକ୍ତ ରିଟର୍ଣ୍ଣିଂ ଅଫିସର କରୁଣାକର ରାଇକାଙ୍କ ନିକଟରେ ସ୍ବାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ପ୍ରାର୍ଥତ୍ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି। ବେଦବ୍ୟାସ ପୂର୍ବରୁ ବିଜେଡିରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବା ପାଇଁ ଆଶାୟୀ ଥିଲେ।

କଂଗ୍ରେସରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ବାଲାରାଜୁ କପେ

କଂଗ୍ରେସରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ବାଲାରାଜୁ କପେ

ମାଲକାନଗିରି,୨୩।୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- 

ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା କଂଗ୍ରେସର ଯୁବନେତା ବାଲାରାଜୁ କପେ ଶନିବାର କଂଗ୍ରେସ ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି।  କପେ ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ  ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବା ପାଇଁ ଆଶାୟୀ ଥିଲେ।  ମାଥିଲି ଅଞ୍ଚଳର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ସ୍ମୃତି ରଞ୍ଜନଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ଶତାଧିକ ସମର୍ଥକ କପେଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଦେବାକୁ ଚାପ ପକାଇଥିଲେ। 

 କୋରାପୁଟ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ଲଢିବେ କଂଗ୍ରେସର ଜୟରାମ ପାଙ୍ଗି

କୋରାପୁଟ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ଲଢିବେ କଂଗ୍ରେସର ଜୟରାମ ପାଙ୍ଗି


କୋରାପୁଟ,୨୩।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର)

କୋରାପୁଟ ଲୋକସଭା ଆସନ ସମେତ ଜିଲାର ୫ଟି ବିଧାନସଭା ଆସନ ନିମନ୍ତେ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। କୋରାପୁଟ ଲୋକସଭା ଆସନ ପାଇଁ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ସାଂସଦ ଜୟରାମ ପାଙ୍ଗିଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ କୋରାପୁଟ ବିଧାନସଭା ଆସନ ଲାଗି ତ୍ରିପୁରାରୀ ଗରଡାଙ୍କୁ ପାର୍ଥୀ କରାଯାଇଛି। 

ଭାଜପାର ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ: ଆଶାୟୀଙ୍କୁ ଟିକେଟ ନ ମିଳିବାରୁ ସ୍ବାଧୀନଭାବେ  ଲଢ଼ିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ଭାଜପାର ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ: ଆଶାୟୀଙ୍କୁ ଟିକେଟ ନ ମିଳିବାରୁ ସ୍ବାଧୀନଭାବେ ଲଢ଼ିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ଗୁଣପୁର,୨୩।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):  ୨୦୧୯ ଓଡ଼ିଶା ବିଧାନସଭା ନିିର୍ବାଚନ ଲାଗି ଭାଜପାର ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଏଥିରେ ୨୨ଟି ଆସନ ଲାଗି ନାମ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। 

କୋରାପୁଟ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ କାର୍‌ରୁ  ୧ଲକ୍ଷ ୯ହଜାର ଟଙ୍କା  ଜବତ

କୋରାପୁଟ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ କାର୍‌ରୁ ୧ଲକ୍ଷ ୯ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ

କୋରାପୁଟ,୨୨।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର)- କୋରାପୁଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ କୁଷ୍ଣ କୁଲଦୀପଙ୍କ  କାର୍‌ରୁ ନିର୍ବାଚନ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ ଶୁକ୍ରବାର  ୧ ଲକ୍ଷ ୯ ହଜାର ୫୦୦ ଟଙ୍କା ଜବତ କରିଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଓଏମ୍‌ପି ନିକଟରେ ଚେକିଂ ଚାଲିଥିବା ସମୟରେ ଏହି ଟଙ୍କା ଜବତ କରାଯାଇଛି। 

ମୁନିଗୁଡ଼ାରେ ରଙ୍ଗର ପର୍ବ ହୋଲି ପାଳିତ

ମୁନିଗୁଡ଼ାରେ ରଙ୍ଗର ପର୍ବ ହୋଲି ପାଳିତ

ମୁନିଗୁଡ଼ା, ୨୨।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲା ମୁନିଗୁଡ଼ାରେ ଭାଇଚାରାର ପର୍ବ ହୋଲି ଧୂମ୍‌ଧାମରେ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ମୁନିଗୁଡ଼ା ପାଇକ ସାହି ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ଯୁବ ସଂସଦ, ବୀର ବିକ୍ରମ କ୍ଲବ, ବିବେକାନନ୍ଦ କ୍ଲବ ହୋଲି ପାଳନ କରିଥିଲେ। ଏଥିସହ ସହ ବିଭିନ୍ନ ସାହି ଛକରେ ଯୁବକ ଓ ମହିଳାମାନେ ନାଚଗୀତ ସହ ହୋଲି ପାଳନ କରିଥିଲେ। 

ଦକ୍ଷିଣ- ପୁର୍ବ ରେଳ ବିଭାଗର ଜେନରାଲ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ କୋରାପୁଟ ଗସ୍ତ

ଦକ୍ଷିଣ- ପୁର୍ବ ରେଳ ବିଭାଗର ଜେନରାଲ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ କୋରାପୁଟ ଗସ୍ତ

କୋରାପୁଟ,୨୨।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର): ଦକ୍ଷିଣ- ପୂର୍ବ ରେଳ ବିଭାଗର ଜେନରାଲ ମ୍ୟାନେଜର ବିଦ୍ୟାଭୁଷଣ ଗୁରୁବାର ଦିନିକିଆ କୋରାପୁଟ ଗସ୍ତରେ ଆସିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ସେ କୋରାପୁଟ ରେଳ ଷ୍ଟେଶନ ଆସି  ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟର ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି।  ରେଳ ବିଭାଗର କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସୁବିଧା ଅସୁବିଧା ସହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଥିବା ସେବା ଗୁଡିକ ବିଷୟରେ   କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ସହ  ଅଲୋଚନା କରିଛନ୍ତ। ଏହି ଗସ୍ତ ସମୟରେ ତାଙ୍କ ସହ ରେଲୱେ   ଅଧିକାରୀମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।


Model This Week

ରଶ୍ମି
Why Dharitri