ସମ୍ବଲପୁର

ଗର୍ଭବତୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା: ସ୍ବାମୀ ଗିରଫ

ଗର୍ଭବତୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା: ସ୍ବାମୀ ଗିରଫ
ଭବାନୀପାଟଣା,୪।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଭବାନୀପାଟଣା ସହରର ନକଟିଗୁଡା (କୁମ୍ଭାରପଡା)ରେ ଭଡାରେ ରହୁଥିବା ଟ୍ୟାକ୍ସି ଡ୍ରାଇଭର କାଳିଆ ବିଶି (୨୫) ତାଙ୍କର ଗର୍ଭବତୀ ସ୍ତ୍ରୀ ପୂଜା ପୂଝାରୀ (୨୧)ଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ରବିବାର ପୋଲିସ କାଳିଆଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ପୋଲିସ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ପୋତା ହୋଇଥିବା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଛି। ଭବାନୀପାଟଣା ବ୍ଲକର କୁଟୃଖମାର ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତର ଗୋବରା ଗ୍ରାମର କେଶନ ବିଶିଙ୍କ ପୁଅ କାଳିଆ ଭବାନୀପାଟଣାରେ ଏକ ଘରୋଇ ଟ୍ୟାକ୍ସି ଡ୍ରାଇଭର ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ। କାଳିଆ ଉକ୍ତ ବ୍ଲକର ସିର୍ଲିଗୁଡା ଗ୍ରାମର ଗଣେଷ ପୂଝାରୀଙ୍କ ବଡ ଝିଅ ପୂଜାଙ୍କୁ ଭଲପାଇ ଏକବର୍ଷ ତଳେ ପ୍ରେମ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ବିବାହ କରିବା ପରେ କାଳିଆ ଭବାନୀପାଟଣା ନକଟିଗୁଡାର କୁମ୍ଭାରପଡାରେ ଭଡାନେଇ ସ୍ତ୍ରୀ ସହ ରହୁଥିଲେ। ୨ ତାରିଖ ହୋଲିପର୍ବ ଯୋଗୁ କାଳିଆ ସକାଳୁ ସାଙ୍ଗସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ହୋଲି ଖେଳିବା ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ। ଦିନ ୨ଟାରେ ସେ ମଦନିଶାରେ ଥାଇ ହୋଲି ଖେଳି ଘରକୁ ଫେରିଥିଲେ। ଖାଇସାରିବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ଅପରାହ୍ନରେ ସାଙ୍ଗମାନେ ଫୋନ୍‌ କରିବାରୁ କାଳିଆ ଘରୁ ୭ ଶହ ଟଙ୍କା ନେଇ ଯିବା ସମୟରେ ପୂଜା ବାରଣ କରିଥିଲେ। ପୂଜାର କଥା ନ ଶୁଣି କାଳିଆ ଘରୁ ବାହାରି ଚାଲିଯିବା ସମୟରେ କାଳିଆର ହାତକୁ ଧରି ପୂଜା ଘର ଭିତରକୁ ଟାଣିନେବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ କାଳିଆ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇଯାଇ ପୂଜାକୁ ଜୋର୍‌ରେ ଠେଲିଦେବା ସହିତ ପେଟକୁ ଆଘାତ କରିଥିଲେ ଓ ଲାତ ମାରିଥିଲେ। ପୂଜା ୬ ମାସର ଗର୍ଭବତୀ ଥିବାରୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିଲେ। ପୂଜା ମରିଯିବା ଜାଣି ଟେକି ନେଇ ଘର ଭିତରେ ଲୁଚାଇ ରଖିଥିଲେ। ରାତି ହେବା ପରେ ମୃତଦେହକୁ କାନ୍ଧରେ ବୋହି ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ନାଳରେ ଗାତଖୋଳି ପୋତିଦେଇଥିଲେ। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଉକ୍ତ ପଡାରେ ରହୁଥିବା ପୂଜାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଚାପଧାରୀ ପୂଝାରୀଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତିମାଙ୍କୁ କାଳିଆ କହିଥିଲେ। ଏ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଚାପଧାରୀ ଜାଣିବା ପରେ ଶନିବାର ସକାଳୁ କାଳିଆଙ୍କ ବାପା କେଶନ ଓ ବଡ ଭାଇ ଜଗତଙ୍କୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ। କାଳିଆଙ୍କ ବପା, ବଡ ଭାଇ ଏବଂ ଚାପଧାରୀ କାଳିଆଙ୍କୁ ଧରି ଭବାନୀପାଟଣା ଟାଉନଥାନାକୁ ଆଣି ପୋଲିସରେ ଜିମା ଦେଇଥିଲେ। ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଚାପଧାରୀ ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଏତଲା ଦେଇଥିଲେ। ଭବାନୀପାଟଣା ଟାଉନଥାନାରେ ନୂତନ ଭାବେ ଯୋଗଦେଇଥିବା ଆଇଆଇସି ସତ୍ୟନାରାୟଣ ପ୍ରଧାନ ଉକ୍ତ ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ ଏକ ହତ୍ୟା ମାମଲା (ନଂ.୫୮/୨୦୧୮) ରୁଜୁ କରିଥିଲେ। ସ୍ତ୍ରୀ ପୂଜାଙ୍କୁ ମାରି ଦେଇ ନିକଟସ୍ଥ ନାଳରେ ପୋତି ଦେଇଥିବା ସମ୍ପର୍କରେ ଜେରା ସମୟରେ କାଳିଆ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ସମୂହ ଛୁଟିରେ ୧୦୦ ଡିପ୍ଲୋମା ଇଞ୍ଜିନିୟର

ସମୂହ ଛୁଟିରେ ୧୦୦ ଡିପ୍ଲୋମା ଇଞ୍ଜିନିୟର

ସୋନପୁର,୨୧।୯(ନି.ପ୍ର.): ରାଜ୍ୟରେ କାଯର୍‌ୟରତ ୮୫୦୦ ଡିପ୍ଲୋମା ଇଞ୍ଜିନିୟର ଦୀର୍ଘ ୬ବର୍ଷ ଧରି ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଦାବି ଜଣାଇ ଆସୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସରକାର କର୍ଣ୍ଣପାତ କରୁ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

କେନାଲରେ ପାଣି ଆସୁନି, ଚାଷ ପ୍ରଭାବିତ

କେନାଲରେ ପାଣି ଆସୁନି, ଚାଷ ପ୍ରଭାବିତ

ବୌଦ୍ଧ,୨୧।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର): ବୌଦ୍ଧ ଜିଲାରେ ଚାଷ କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଥିବା ବେଳେ କେନାଲରେ ପାଣି ଆସୁନାହିଁ ।  ଫଳରେ ଚାଷ ପ୍ରଭାବିତ ହେବା ଆଶଙ୍କା କରି ଗିରାସିଙ୍ଗା ଗ୍ରାମର ଚାଷୀମାନେ ଗୁରୁବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । 

ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କବାଡ଼ି

ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କବାଡ଼ି

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୨୧।୯: ବରଗଡ଼ ଜର୍ଜ ହାଇସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ୧୭ବର୍ଷରୁ କମ ବାଳିକା, ବାଳକ କବାଡ଼ି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆରମ୍ଭ ହେବ।

ପାଇକମାଳ ପିଏଚ୍‌ସିକୁ ସିଏଚ୍‌ସି ପାଇଁ ଦାବି

ପାଇକମାଳ ପିଏଚ୍‌ସିକୁ ସିଏଚ୍‌ସି ପାଇଁ ଦାବି

ପାଇକମାଳ, ୨୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ପାଇକମାଳ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଉପରେ ଏଡି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ୧୨ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ପ୍ରାୟ ୭୦ହଜାର ଲୋକ ନିର୍ଭର କରନ୍ତି। ଏଠାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ଶହ ଶହ ରୋଗୀ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଆସିଥାନ୍ତି।  

ଫସଲ ନଷ୍ଟ କଲେ ହାତୀପଲ

ଫସଲ ନଷ୍ଟ କଲେ ହାତୀପଲ

ଅମରପାଲି, ୨୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ସୋନପୁର ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧିନ ବୀରମହାରାଜପୁର ରେଞ୍ଜର ହାତିଲିମୁଣ୍ଡା ବନଖଣ୍ଡ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏବେଠୁ ହାତୀପଲର ଉତ୍ପାତ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ଘୋଷନାରେ ଅଟ୍‌କିଛେ ଉତ୍‌କେଲା ‘ଉଡାନ୍‌’ ଯୋଜ୍‌ନା

ଘୋଷନାରେ ଅଟ୍‌କିଛେ ଉତ୍‌କେଲା ‘ଉଡାନ୍‌’ ଯୋଜ୍‌ନା

ଭବାନୀପାଟଣା,୨୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.) : କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲାରେ ସରକାରୀ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଜିଲାବାସୀକର ଲାଗି ସପନ୍‌ ହେଇ ରହିଥିଲା ବେଲେ ଏହେଦେ ଉତ୍‌କେଲା ବିମାନ ବନ୍ଦରର ଉଦଘାଟନ୍‌କେ ନେଇ ବି ସଁଧେ ସୁରୁଷ୍‌ଟି ହେଇଛେ। ବଲାଙ୍ଗୀର ସରକାରୀ ମେଡିକାଲ କଲେଜର ଉଦ୍‌ଘାଟନ ସରିଥିଲା

ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ବାର୍ଷିକୀ ପାଳିତ

ବୌଦ୍ଧ,୨୧।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ବର୍ଗତ ନଟରାଜ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ୩୫ତମ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ବାର୍ଷିକ ଶୁକ୍ରବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଘୁମୁରା, ଘୁଡକା ନୃତ୍ୟରେ ଦୁଲୁକିଲା ମଞ୍ଚ

ଘୁମୁରା, ଘୁଡକା ନୃତ୍ୟରେ ଦୁଲୁକିଲା ମଞ୍ଚ

ଜୁନାଗଡ,୨୧।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚିଙ୍ଗୁଡିସର ଗ୍ରାମର ବିବେକାନନ୍ଦ ଯୁବ ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ନୂଅଁାଖାଇ ଭେଟ ‘ତିହାର’ ଧୁମଧାମରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଏଥର ଜୁନାଗଡ଼ିଆ ବ୍ୟାନରକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା

ଏଥର ଜୁନାଗଡ଼ିଆ ବ୍ୟାନରକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା

ଜୁନାଗଡ,୨୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଆଗାମୀ ୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ଏବେଠୁ ବିଭିନ୍ନ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତପତ୍ରତା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। 

ତଦନ୍ତ କରି ଫେରିଲା ପୋଲିସ, ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ

ତଦନ୍ତ କରି ଫେରିଲା ପୋଲିସ, ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୨୧।୯: ଶିକ୍ଷକଙ୍କ କାକୁଡି ପ୍ରୀତି ନିଷ୍କାମ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା । ସାପ କାମୁଡାରେ ଛାତ୍ର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା ଜିଲାରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଗାଁରେ ଗୁରୁବାର ପୋଲିସ ଏବଂ ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ପହଞ୍ଚତ୍ ଟିକିନିଖି ତଦନ୍ତ କରି ଫେରିଛନ୍ତି ।

କ୍ୱାରିରୁ ବେଆଇନ ପଥର ଚାଲାଣ

କ୍ୱାରିରୁ ବେଆଇନ ପଥର ଚାଲାଣ

ଲୋଇସିଂହା,୨୧।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଲୋଇସିଂହା ତହସିଲ ଅଧୀନ କୁଶମେଲ ଗ୍ରାମର ଲୋୟର ସୁକତେଲ ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଲାଗିଥିବା ଏକ ଛୋଟ ପାହାଡରୁ ବେଆଇନ ଭାବେ ପଥର ବ୍ଲାଷ୍ଟି କରି ଏକ କ୍ରଶରକୁ ପଥର ଚୋରାଚାଲାଣ କରାଯାଉଛି ।

ବ୍ୟାପୁଛି ଫାଟୁଆ ରୋଗ

ବ୍ୟାପୁଛି ଫାଟୁଆ ରୋଗ

ଲୋଇସିଂହା,୨୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଲୋଇସିଂହା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ  ଗୁର୍ଜିଭଟା, ଛେଳବାହଲ, ଅଗଲାପାଲି ପ୍ରଭୃତି ଅଞ୍ଚଳରେ  ଗୋରୁଙ୍କଠାରେ ଫାଟୁଆ ରୋଗ ବ୍ୟାପୁଛି ।