ଖେଳ |

ଟପ୍ସରେ ସାମିଲ ହେଲେ ୧୫ ବର୍ଷୀୟ ଶପଥ ଭରଦ୍ୱାଜ

ଟପ୍ସରେ ସାମିଲ ହେଲେ  ୧୫ ବର୍ଷୀୟ ଶପଥ ଭରଦ୍ୱାଜ
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୭ା୮(ପି.ଟି.)ଉଦୀୟମାନ ଭାରତୀୟ ଶୁଟର ଶପଥ ଭରଦ୍ୱାଜ ମାତ୍ର ୧୫ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଟାର୍ଗେଟ ଅଲିମ୍ପିକ ପୋଡିୟମ୍‌ (ଟପ୍‌) ସ୍କିମ୍‌ରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ଦେଶର ସର୍ବକନିଷ୍ଠ ଆଥଲେଟଭାବେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କର ଏହି ସ୍ପିମରେ ସାମିଲ ହୋଇ ଏକ ବିରଳ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ମିରଟରେ ରହୁଥିବା ଶପଥ ଏବେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀରେ ଅଧ୍ୟୟନରତ।  ୪୫ ଜଣ ଅନ୍ୟ ଆଥଲେଟଙ୍କ ସହ ଶପତ ଟପ୍ସରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ମେଡାଲିଷ୍ଟ, ପିଭି ସିନ୍ଧୁ, ସାଇନା ନେହ୍ବାଲ ମଧ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି। ଆନ୍ତର୍ଜାତିକସ୍ତରର ମାନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଭିତ୍ତିକରି ଆଥଲେଟମାନଙ୍କୁ ଏହି ସ୍କିମ୍‌ରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଥାଏ। ଟପ୍‌ ସ୍କିମ୍‌ ଏଲିଟ୍‌ ଆଥଲେଟ ଆଇଡେଣ୍ଟିଫିକେଶନ କମିଟି କେନ୍ଦ୍ର କ୍ରୀଡ଼ା ଓ ଯୁବ ବ୍ୟାପାରର ଏକ ଅଂଶବିଶେଷ। ଏହି କମିଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରହିଛନ୍ତି ଭାରତର ଏକମାତ୍ର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ବିଜେତା ଅଭିନବ ବିନ୍ଦ୍ରା। ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ଭାରତର ପଦକ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ କ୍ରୀଡ଼ା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଟପ୍‌ ସ୍କିମ ଲଞ୍ଚ୍‌ କରିଛି। ଏଥିର ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ଆଥଲେଟମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ତଥା ଅଭ୍ୟାସ କରିବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ସୁତ୍ବିଧା ସୁଯୋଗ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥାଏ। ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ  ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବା ସହ ଆବଶ୍ୟକାତା  ଅନୁଯାୟୀ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥାଏ।୨୦୧୬ ନଭେମ୍ବର ମାସରେ ପଟିଆଲାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଚୟନ ଶିବିରରେ ମାତ୍ର ୧୪ ବର୍ଷରେ ଭାରତ ଡବଲ ଟ୍ରାପ୍‌ ଟିମରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଶପଥ ସମସ୍ତଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଥିଲେ। ଅଭିଜ୍ଞ ଓ ବରିଷ୍ଠ ଶୁଟରମାନଙ୍କ ସହ ସେ ୨୦୧୭ ଫେବୃୟାରୀରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଆଇଏସ୍‌ଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଭାରତ ପାଇଁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସହିତ ଅଙ୍କୁର ମିତ୍ତଲ ଓ ସଂଗ୍ରାମ ଦାହ୍ୟା  ମଧ୍ୟ ଭାରତ ପାଇଁ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ପୁଣି ୨୦୧୭ ଏପ୍ରିଲରେ ମେକ୍ସିକୋରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଆଇଏସ୍‌ଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ବିଶ୍ୱକପରେ ସେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଏହି ଦୁଇଟି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଯଥାକ୍ରମେ ଦଶମ ଓ ଦ୍ୱାଦଶ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ସେ ୨୦୧୭ ମେ ମାସରେ ସାଇପ୍ରସ୍‌ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଆଇଏସ୍‌ଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ କ୍ୱାଲିଫାଇଂ ରାଉଣ୍ଡରେ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିଲେ ଓ ଫାଇନାଲରେ ଷଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ ରହି ଅଭିଯାନ ଶେଷ କରିଥିଲେ। ଶପଥ ମଧ୍ୟ ଫିନ୍‌ଲାଣ୍ଡରେ ଗତ ଜୁଲାଇରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ନବମ ଆନ୍ତଃ ଜୁନିୟର ସଟ୍‌ଗନ୍‌ କପ୍‌ରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରି ୧୩୭ ଓ ୧୫୦ ପଏଣ୍ଟ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୭ା୮(ପି.ଟି.)ଉଦୀୟମାନ ଭାରତୀୟ ଶୁଟର ଶପଥ ଭରଦ୍ୱାଜ ମାତ୍ର ୧୫ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଟାର୍ଗେଟ ଅଲିମ୍ପିକ ପୋଡିୟମ୍‌ (ଟପ୍‌) ସ୍କିମ୍‌ରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ଦେଶର ସର୍ବକନିଷ୍ଠ ଆଥଲେଟଭାବେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କର ଏହି ସ୍ପିମରେ ସାମିଲ ହୋଇ ଏକ ବିରଳ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ମିରଟରେ ରହୁଥିବା ଶପଥ ଏବେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀରେ ଅଧ୍ୟୟନରତ।  ୪୫ ଜଣ ଅନ୍ୟ ଆଥଲେଟଙ୍କ ସହ ଶପତ ଟପ୍ସରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ମେଡାଲିଷ୍ଟ, ପିଭି ସିନ୍ଧୁ, ସାଇନା ନେହ୍ବାଲ ମଧ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି। ଆନ୍ତର୍ଜାତିକସ୍ତରର ମାନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଭିତ୍ତିକରି ଆଥଲେଟମାନଙ୍କୁ ଏହି ସ୍କିମ୍‌ରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଥାଏ। ଟପ୍‌ ସ୍କିମ୍‌ ଏଲିଟ୍‌ ଆଥଲେଟ ଆଇଡେଣ୍ଟିଫିକେଶନ କମିଟି କେନ୍ଦ୍ର କ୍ରୀଡ଼ା ଓ ଯୁବ ବ୍ୟାପାରର ଏକ ଅଂଶବିଶେଷ। ଏହି କମିଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରହିଛନ୍ତି ଭାରତର ଏକମାତ୍ର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ବିଜେତା ଅଭିନବ ବିନ୍ଦ୍ରା। ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ଭାରତର ପଦକ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ କ୍ରୀଡ଼ା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଟପ୍‌ ସ୍କିମ ଲଞ୍ଚ୍‌ କରିଛି। ଏଥିର ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ଆଥଲେଟମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ତଥା ଅଭ୍ୟାସ କରିବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ସୁତ୍ବିଧା ସୁଯୋଗ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥାଏ। ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ  ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବା ସହ ଆବଶ୍ୟକାତା  ଅନୁଯାୟୀ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥାଏ।  ୨୦୧୬ ନଭେମ୍ବର ମାସରେ ପଟିଆଲାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଚୟନ ଶିବିରରେ ମାତ୍ର ୧୪ ବର୍ଷରେ ଭାରତ ଡବଲ ଟ୍ରାପ୍‌ ଟିମରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଶପଥ ସମସ୍ତଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଥିଲେ। ଅଭିଜ୍ଞ ଓ ବରିଷ୍ଠ ଶୁଟରମାନଙ୍କ ସହ ସେ ୨୦୧୭ ଫେବୃୟାରୀରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଆଇଏସ୍‌ଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଭାରତ ପାଇଁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସହିତ ଅଙ୍କୁର ମିତ୍ତଲ ଓ ସଂଗ୍ରାମ ଦାହ୍ୟା  ମଧ୍ୟ ଭାରତ ପାଇଁ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ପୁଣି ୨୦୧୭ ଏପ୍ରିଲରେ ମେକ୍ସିକୋରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଆଇଏସ୍‌ଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ବିଶ୍ୱକପରେ ସେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଏହି ଦୁଇଟି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଯଥାକ୍ରମେ ଦଶମ ଓ ଦ୍ୱାଦଶ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ସେ ୨୦୧୭ ମେ ମାସରେ ସାଇପ୍ରସ୍‌ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଆଇଏସ୍‌ଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ କ୍ୱାଲିଫାଇଂ ରାଉଣ୍ଡରେ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିଲେ ଓ ଫାଇନାଲରେ ଷଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ ରହି ଅଭିଯାନ ଶେଷ କରିଥିଲେ। ଶପଥ ମଧ୍ୟ ଫିନ୍‌ଲାଣ୍ଡରେ ଗତ ଜୁଲାଇରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ନବମ ଆନ୍ତଃ ଜୁନିୟର ସଟ୍‌ଗନ୍‌ କପ୍‌ରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରି ୧୩୭ ଓ ୧୫୦ ପଏଣ୍ଟ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ।  
All Right Reserved By

ଖେଳ |

ଦେଓଧର ଟ୍ରଫିରେ ଖେଳିବେ ପପୁ ରୟ

ଦେଓଧର ଟ୍ରଫିରେ ଖେଳିବେ ପପୁ ରୟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୯।୧୦(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- ଆଗାମୀ ଦେଓଧର ଟ୍ରଫି ଲାଗି ବିସିସିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ଭାରତ ଏ, ବି ଓ ସି’ ଦଳ ଘୋଷିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଓଡ଼ିଆ ସ୍ପିନର ପପୁ ରୟ ଭାରତ ସି’ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି।

ଏସିଆନ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ୍ସ ଟ୍ରଫି: ଓମାନକୁ ୧୧-୦ରେ ହରାଇଲା ଭାରତ

ଏସିଆନ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ୍ସ ଟ୍ରଫି: ଓମାନକୁ ୧୧-୦ରେ ହରାଇଲା ଭାରତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୯।୧୦- ଭାରତୀୟ ହକି ଦଳ ଏସିଆନ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ୍ସ ଟ୍ରଫି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ବୃହତ ବିଜୟ ସହ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ମୁସ୍କାଟଠାରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଯୁବ ଖେଳାଳି ଦିଲପ୍ରିତ ସିଂ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ ଗୋଲ କରିଛନ୍ତି।

ଆମ୍ରେଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ କୈଫ ନିଯୁକ୍ତ

ଆମ୍ରେଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ କୈଫ ନିଯୁକ୍ତ

ମୁମ୍ବାଇ,୧୯।୧୦- ଆଇପିଏଲ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍‌ ଦିଲ୍ଲୀ ଡେୟାରଡେଭିଲ୍ସ(ଡିଡି)ରେ ଯୁବ ପ୍ରତିଭା ଅନ୍ବେଷଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ତୁଲାଉଥିବା ପ୍ରବୀଣ ଆମ୍ରେଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ପୂର୍ବତନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ମହମ୍ମଦ କୈଫଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି। ଆମ୍ରେ ଡିଡି ଦଳ ସହ ସହାୟକ କୋଚ୍‌ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ।

ଆମ୍ରେଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ କୈଫ ନିଯୁକ୍ତ

ମୁମ୍ବାଇ,୧୯।୧୦- ଆଇପିଏଲ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍‌ ଦିଲ୍ଲୀ ଡେୟାରଡେଭିଲ୍ସ(ଡିଡି)ରେ ଯୁବ ପ୍ରତିଭା ଅନ୍ବେଷଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ତୁଲାଉଥିବା ପ୍ରବୀଣ ଆମ୍ରେଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ପୂର୍ବତନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ମହମ୍ମଦ କୈଫଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତ  କରାଯାଇଛି।

ଡେନମାର୍କ ଓପନ:  ଲିନ ଡାନଙ୍କୁ ହରାଇ କ୍ୱାର୍ଟରରେ କିଡାମ୍ବି

ଡେନମାର୍କ ଓପନ: ଲିନ ଡାନଙ୍କୁ ହରାଇ କ୍ୱାର୍ଟରରେ କିଡାମ୍ବି

ଓଡେନ୍‌ସେ(ଡେନମାର୍କ),୧୯।୧୦(ପି.ଟି.)- କିଡାମ୍ବି ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଡେନମାର୍କ ଓପନ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି। ସେ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଶଟଲର ଲିନ ଡାନଙ୍କୁ ହରାଇଛନ୍ତି। 

ବିଜୟ ହଜାରେ ଟ୍ରଫି  ଫାଇନାଲରେ ମୁମ୍ବାଇ-ଦିଲ୍ଲୀ

ବିଜୟ ହଜାରେ ଟ୍ରଫି ଫାଇନାଲରେ ମୁମ୍ବାଇ-ଦିଲ୍ଲୀ

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ,୧୮।୧୦- ଚଳିତ ବିଜୟ ହଜାରେ ଟ୍ରଫି ଦିନିକିଆ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଟାଇଟଲ ମୁକାବିଲା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଗରୋଇ କ୍ରିକେଟର ଦୁଇ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦଳ ଭେଟାଭେଟି ହେବେ। 

ମୁମ୍ବାଇ ସିଟି ଦଳରୁ ଦାବିନ୍ଦର ବାଦ୍‌

ମୁମ୍ବାଇ,୧୮।୧୦(ପି.ଟି.)- ମୁମ୍ବାଇ ସିଟି ଏଫ୍‌ସି ଡିଫେଣ୍ଡର ଦାବିନ୍ଦର ସିଂ ଚଳିତ ଇଣ୍ଡିଆନ ସୁପର ସିଜନରେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଫଳରେ ସେ ଚଳିତ ସିଜନର ଅବଶିଷ୍ଟାଂଶ ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ବାଦ୍‌ ପଡ଼ଛନ୍ତି।

ଦେଓଧର ଟ୍ରଫିରେ ଖେଳିବେ ଅଶ୍ୱିନ ଓ ରାହାନେ

ଦେଓଧର ଟ୍ରଫିରେ ଖେଳିବେ ଅଶ୍ୱିନ ଓ ରାହାନେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮।୧୦(ପି.ଟି.)- ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ ଓ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାନେ ଦେଓଧର ଟ୍ରଫି ପାଇଁ ଘୋଷିତ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି। ଆସନ୍ତା ୨୩ ତାରିଖଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଫର୍ମାଟରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି। 

ଫିକ୍ସିଂ କରିଥିବା ସ୍ବୀକାର କଲେ କାନେରିଆ

ଫିକ୍ସିଂ କରିଥିବା ସ୍ବୀକାର କଲେ କାନେରିଆ

କରାଚୀ,୧୮।୧୦(ପି.ଟି.)- ଦୀର୍ଘ ୬ ବର୍ଷ ପରେ ପାକିସ୍ତାନର ପୂବତନ ସ୍ପିନର ଦାନେଶ କାନେରିଆ ଶେଷରେ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଫିକ୍ସିଂ କରିଥିବା ସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି। 

୪ ବର୍ଷ ପରେ ୟାମାଗୁଚିଙ୍କୁ ହରାଇଲେ ସାଇନା

୪ ବର୍ଷ ପରେ ୟାମାଗୁଚିଙ୍କୁ ହରାଇଲେ ସାଇନା

ଓଡେନ୍‌ସେ(ଡନମାର୍କ),୧୮।୧୦(ପି.ଟି.)- ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଡ୍‌ମିଣ୍ଟନ ଖେଳାଳି ସାଇନା ନେହ୍ବାଲ ଦୀର୍ଘ ୪ ବର୍ଷ ପରେ ଜାପାନର ଆକାନେ ୟାମାଗୁଚିଙ୍କୁ ହରାଇଛନ୍ତି। ଏହି ବିଜୟ ଯୋଗୁ ଚଳିତ ଡେନମାର୍କ ଓପନରେ ସେ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି। 

କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗଦଲେ ସାମିଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଜାହାନ

କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗଦଲେ ସାମିଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଜାହାନ

ମୁମ୍ବାଇ,୧୮।୧୦- ଭାରତୀୟ ପେସର ମହମ୍ମଦ ସାମିଙ୍କ ପତ୍ନୀ ହସିନ ଜାହାନ ଏବେ ରାଜନୀତିରେ ପାଦ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ଇଣ୍ଡିଆନ ନ୍ୟାଶନାଲ କଂଗ୍ରେସ (ଆଇଏନ୍‌ସି) ପାର୍ଟିରେ ଯୋଗଦେଇଛନ୍ତି। 

ବିସିସିଆଇ ମାଗିଲା ବିଦା ହେବାକୁ ଥିବା ଖେଳାଳିଙ୍କ ତାଲିକା

ବିସିସିଆଇ ମାଗିଲା ବିଦା ହେବାକୁ ଥିବା ଖେଳାଳିଙ୍କ ତାଲିକା

ମୁମ୍ବାଇ,୧୮।୧୦- ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ) ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍‌ମାନଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବିଦା ହେବାକୁ ଥିବା ଖେଳାଳିଙ୍କ ତାଲିକା ମାଗିଛି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ)।