ଖେଳ |

ଟପ୍ସରେ ସାମିଲ ହେଲେ ୧୫ ବର୍ଷୀୟ ଶପଥ ଭରଦ୍ୱାଜ

ଟପ୍ସରେ ସାମିଲ ହେଲେ  ୧୫ ବର୍ଷୀୟ ଶପଥ ଭରଦ୍ୱାଜ
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୭ା୮(ପି.ଟି.)ଉଦୀୟମାନ ଭାରତୀୟ ଶୁଟର ଶପଥ ଭରଦ୍ୱାଜ ମାତ୍ର ୧୫ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଟାର୍ଗେଟ ଅଲିମ୍ପିକ ପୋଡିୟମ୍‌ (ଟପ୍‌) ସ୍କିମ୍‌ରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ଦେଶର ସର୍ବକନିଷ୍ଠ ଆଥଲେଟଭାବେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କର ଏହି ସ୍ପିମରେ ସାମିଲ ହୋଇ ଏକ ବିରଳ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ମିରଟରେ ରହୁଥିବା ଶପଥ ଏବେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀରେ ଅଧ୍ୟୟନରତ।  ୪୫ ଜଣ ଅନ୍ୟ ଆଥଲେଟଙ୍କ ସହ ଶପତ ଟପ୍ସରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ମେଡାଲିଷ୍ଟ, ପିଭି ସିନ୍ଧୁ, ସାଇନା ନେହ୍ବାଲ ମଧ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି। ଆନ୍ତର୍ଜାତିକସ୍ତରର ମାନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଭିତ୍ତିକରି ଆଥଲେଟମାନଙ୍କୁ ଏହି ସ୍କିମ୍‌ରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଥାଏ। ଟପ୍‌ ସ୍କିମ୍‌ ଏଲିଟ୍‌ ଆଥଲେଟ ଆଇଡେଣ୍ଟିଫିକେଶନ କମିଟି କେନ୍ଦ୍ର କ୍ରୀଡ଼ା ଓ ଯୁବ ବ୍ୟାପାରର ଏକ ଅଂଶବିଶେଷ। ଏହି କମିଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରହିଛନ୍ତି ଭାରତର ଏକମାତ୍ର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ବିଜେତା ଅଭିନବ ବିନ୍ଦ୍ରା। ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ଭାରତର ପଦକ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ କ୍ରୀଡ଼ା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଟପ୍‌ ସ୍କିମ ଲଞ୍ଚ୍‌ କରିଛି। ଏଥିର ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ଆଥଲେଟମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ତଥା ଅଭ୍ୟାସ କରିବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ସୁତ୍ବିଧା ସୁଯୋଗ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥାଏ। ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ  ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବା ସହ ଆବଶ୍ୟକାତା  ଅନୁଯାୟୀ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥାଏ।୨୦୧୬ ନଭେମ୍ବର ମାସରେ ପଟିଆଲାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଚୟନ ଶିବିରରେ ମାତ୍ର ୧୪ ବର୍ଷରେ ଭାରତ ଡବଲ ଟ୍ରାପ୍‌ ଟିମରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଶପଥ ସମସ୍ତଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଥିଲେ। ଅଭିଜ୍ଞ ଓ ବରିଷ୍ଠ ଶୁଟରମାନଙ୍କ ସହ ସେ ୨୦୧୭ ଫେବୃୟାରୀରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଆଇଏସ୍‌ଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଭାରତ ପାଇଁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସହିତ ଅଙ୍କୁର ମିତ୍ତଲ ଓ ସଂଗ୍ରାମ ଦାହ୍ୟା  ମଧ୍ୟ ଭାରତ ପାଇଁ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ପୁଣି ୨୦୧୭ ଏପ୍ରିଲରେ ମେକ୍ସିକୋରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଆଇଏସ୍‌ଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ବିଶ୍ୱକପରେ ସେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଏହି ଦୁଇଟି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଯଥାକ୍ରମେ ଦଶମ ଓ ଦ୍ୱାଦଶ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ସେ ୨୦୧୭ ମେ ମାସରେ ସାଇପ୍ରସ୍‌ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଆଇଏସ୍‌ଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ କ୍ୱାଲିଫାଇଂ ରାଉଣ୍ଡରେ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିଲେ ଓ ଫାଇନାଲରେ ଷଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ ରହି ଅଭିଯାନ ଶେଷ କରିଥିଲେ। ଶପଥ ମଧ୍ୟ ଫିନ୍‌ଲାଣ୍ଡରେ ଗତ ଜୁଲାଇରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ନବମ ଆନ୍ତଃ ଜୁନିୟର ସଟ୍‌ଗନ୍‌ କପ୍‌ରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରି ୧୩୭ ଓ ୧୫୦ ପଏଣ୍ଟ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୭ା୮(ପି.ଟି.)ଉଦୀୟମାନ ଭାରତୀୟ ଶୁଟର ଶପଥ ଭରଦ୍ୱାଜ ମାତ୍ର ୧୫ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଟାର୍ଗେଟ ଅଲିମ୍ପିକ ପୋଡିୟମ୍‌ (ଟପ୍‌) ସ୍କିମ୍‌ରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ଦେଶର ସର୍ବକନିଷ୍ଠ ଆଥଲେଟଭାବେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କର ଏହି ସ୍ପିମରେ ସାମିଲ ହୋଇ ଏକ ବିରଳ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ମିରଟରେ ରହୁଥିବା ଶପଥ ଏବେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀରେ ଅଧ୍ୟୟନରତ।  ୪୫ ଜଣ ଅନ୍ୟ ଆଥଲେଟଙ୍କ ସହ ଶପତ ଟପ୍ସରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ମେଡାଲିଷ୍ଟ, ପିଭି ସିନ୍ଧୁ, ସାଇନା ନେହ୍ବାଲ ମଧ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି। ଆନ୍ତର୍ଜାତିକସ୍ତରର ମାନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଭିତ୍ତିକରି ଆଥଲେଟମାନଙ୍କୁ ଏହି ସ୍କିମ୍‌ରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଥାଏ। ଟପ୍‌ ସ୍କିମ୍‌ ଏଲିଟ୍‌ ଆଥଲେଟ ଆଇଡେଣ୍ଟିଫିକେଶନ କମିଟି କେନ୍ଦ୍ର କ୍ରୀଡ଼ା ଓ ଯୁବ ବ୍ୟାପାରର ଏକ ଅଂଶବିଶେଷ। ଏହି କମିଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରହିଛନ୍ତି ଭାରତର ଏକମାତ୍ର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ବିଜେତା ଅଭିନବ ବିନ୍ଦ୍ରା। ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ଭାରତର ପଦକ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ କ୍ରୀଡ଼ା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଟପ୍‌ ସ୍କିମ ଲଞ୍ଚ୍‌ କରିଛି। ଏଥିର ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ଆଥଲେଟମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ତଥା ଅଭ୍ୟାସ କରିବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ସୁତ୍ବିଧା ସୁଯୋଗ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥାଏ। ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ  ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବା ସହ ଆବଶ୍ୟକାତା  ଅନୁଯାୟୀ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥାଏ।  ୨୦୧୬ ନଭେମ୍ବର ମାସରେ ପଟିଆଲାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଚୟନ ଶିବିରରେ ମାତ୍ର ୧୪ ବର୍ଷରେ ଭାରତ ଡବଲ ଟ୍ରାପ୍‌ ଟିମରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଶପଥ ସମସ୍ତଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଥିଲେ। ଅଭିଜ୍ଞ ଓ ବରିଷ୍ଠ ଶୁଟରମାନଙ୍କ ସହ ସେ ୨୦୧୭ ଫେବୃୟାରୀରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଆଇଏସ୍‌ଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଭାରତ ପାଇଁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସହିତ ଅଙ୍କୁର ମିତ୍ତଲ ଓ ସଂଗ୍ରାମ ଦାହ୍ୟା  ମଧ୍ୟ ଭାରତ ପାଇଁ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ପୁଣି ୨୦୧୭ ଏପ୍ରିଲରେ ମେକ୍ସିକୋରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଆଇଏସ୍‌ଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ବିଶ୍ୱକପରେ ସେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଏହି ଦୁଇଟି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଯଥାକ୍ରମେ ଦଶମ ଓ ଦ୍ୱାଦଶ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ସେ ୨୦୧୭ ମେ ମାସରେ ସାଇପ୍ରସ୍‌ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଆଇଏସ୍‌ଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ କ୍ୱାଲିଫାଇଂ ରାଉଣ୍ଡରେ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିଲେ ଓ ଫାଇନାଲରେ ଷଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ ରହି ଅଭିଯାନ ଶେଷ କରିଥିଲେ। ଶପଥ ମଧ୍ୟ ଫିନ୍‌ଲାଣ୍ଡରେ ଗତ ଜୁଲାଇରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ନବମ ଆନ୍ତଃ ଜୁନିୟର ସଟ୍‌ଗନ୍‌ କପ୍‌ରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରି ୧୩୭ ଓ ୧୫୦ ପଏଣ୍ଟ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ।  
All Right Reserved By

ଖେଳ |

୫,୦୦୦ କ୍ଲବରେ ଧାଓ୍ବନ

୫,୦୦୦ କ୍ଲବରେ ଧାଓ୍ବନ

ନାପିଏର,୨୩।୧- ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମ୍‌ ଓପନର ଶିଖର ଧାଓ୍ବନ ୫,୦୦୦ କ୍ଲବରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ସେ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ବ୍ରାଏନ ଲାରାଙ୍କ ସହ ସମକକ୍ଷ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଭିନ୍ନ କାରଣରୁ ଖେଳ ସ୍ଥଗିତ

ଭିନ୍ନ କାରଣରୁ ଖେଳ ସ୍ଥଗିତ

ନାପିଏର,୨୩।୧- ଖରାପ ପାଗ, ବର୍ଷା କିମ୍ବା ଆଲୋକ ଅଭାବରୁ କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚ ବନ୍ଦ ହୁଏ। ହେଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ମ୍ୟାକଲିନ ପାର୍କଠାରେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଭିନ୍ନ କାରଣରୁ ଖେଳ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି।

ଦ୍ରୁତତମ ଭାରତୀୟ ସାମି

ଦ୍ରୁତତମ ଭାରତୀୟ ସାମି

ନାପିଏର,୨୩।୧- ପେସର ମହମ୍ମଦ ସାମି ବୁଧବାର ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଦିନିକିଆ କ୍ୟାରିୟରରେ ୧୦୦ତମ ଉଇକେଟ ନେଇଛନ୍ତି। ଏହି ମାଇଲଷ୍ଟୋନ ସ୍ପର୍ଶ କରିବାରେ ସେ ଦେଶର ଦ୍ରୁତତମ ଭାରତୀୟ ପେସର। 

ଭାରତ ଆଗରେ ୧୫୮ ରନ୍‌ର ବିଜୟଲକ୍ଷ୍ୟ

ଭାରତ ଆଗରେ ୧୫୮ ରନ୍‌ର ବିଜୟଲକ୍ଷ୍ୟ

ନାପିଏର,୨୩।୧- ଭାରତୀୟ ବୋଲରମାନେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଷ୍ଟାଇଲରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଗସ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ବୋଲରଙ୍କୁ ଉଚିତ ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇ ନ ପାରି ଘରୋଇ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଦଳ ମାତ୍ର ୩୮ ଓଭରରେ ୧୫୭ ରନ୍‌ରେ ଅଲଆଉଟ୍‌ ହୋଇଯାଇଛି।

ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ବିଜେତା ହକି ଖେଳାଳି ରାଘବୀରଙ୍କ ବିୟୋଗ

ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ବିଜେତା ହକି ଖେଳାଳି ରାଘବୀରଙ୍କ ବିୟୋଗ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୩।୧ (ପି.ଟି.)- ଭାରତର ପ୍ରାକ୍ତନ ହକି ଖେଳାଳି ତଥା ଦୁଇଥର ଅଲିମ୍ପିକ ପଦକ ବିଜେତା ରାଘବୀର ସିଂ ଭୋଲଙ୍କ ପରଲୋକ ଘଟିଛି। ମୃତ୍ୟୁବେଳକୁ ତାଙ୍କୁ ୯୨ ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା ବୋଲି ତାଙ୍କ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି।

୨୩ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ମହିଳା ଟି୨୦: ଓଡ଼ିଶାର ୨ୟ ପରାଜୟ

୨୩ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ମହିଳା ଟି୨୦: ଓଡ଼ିଶାର ୨ୟ ପରାଜୟ

କଟକ ଅଫିସ,୨୩।୧- ରାଜକୋଟର ଏସ୍‌ସିଏ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଖେଳାଯାଇଥିବା ୨୩ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ମହିଳା ଟି-୨୦ ଲିଗ୍‌ରେ ଓଡ଼ିଶା ୯ ଉଇକେଟରେ ରେଲୱେଠାରୁ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛି।

ଇଣ୍ଟର-ୟୁନିଭରସିଟି ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ଫେଷ୍ଟ

ଇଣ୍ଟର-ୟୁନିଭରସିଟି ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ଫେଷ୍ଟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୩।୧(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- ବିର୍ଲା ଗ୍ଲୋବାଲ ୟୁନିଭରସିଟି (ବିଜିୟୁ) ପକ୍ଷରୁ ଇଣ୍ଟର ୟୁନିଭରସିଟି ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ଫେଷ୍ଟ-୨୦୧୯ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଭିବିଏସ୍‌ଠାରୁ ହାରିଲା ଉତ୍କଳ

ଭିବିଏସ୍‌ଠାରୁ ହାରିଲା ଉତ୍କଳ

କଟକ ଅଫିସ,୨୩।୧- କଟକରେ ଚାଲିଥିବା ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ଆନ୍ତଃ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ମଙ୍ଗଳବାଠାରୁ ଲିଗ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମୁକାବିଲା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ୪ଟି ପୁଲର ଶୀର୍ଷ ୪ଟି ଦଳକୁ ନେଇ ଏହି ଫାଇନାଲ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ହେବ। 

ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ ମାଷ୍ଟର୍ସ ବ୍ୟାଡ୍‌ମିଣ୍ଟନ: ମୁଖ୍ୟ ଡ୍ର’ରେ ଶୁଭଙ୍କର

ଜାକର୍ତ୍ତା, ୨୩ା୧ (ପି.ଟି.)- ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଡ୍‌ମିଣ୍ଟନ ଖେଳାଳି ଶୁଭଶଙ୍କର ଦେ ପୁରୁଷ ସିଙ୍ଗଲ୍ସ କ୍ୱାଲିଫାଇଙ୍ଗ ରାଉଣ୍ଡରେ କ୍ରମାଗତ ବିଜୟ ସହ ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ୩୫୦,୦୦୦ ଆମେରିକୀୟ ଡଲାର ପୁରସ୍କାର ବିଶିଷ୍ଟ  ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ ମାଷ୍ଟର୍ସ ମୁଖ୍ୟ ଡ୍ରକୁ ଉନ୍ନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଲୌରିଅସ୍‌ ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ଆଓ୍ବାର୍ଡ: ବେକେନବେଉର, ମାର୍କ ସ୍ପିଜ୍‌, ଷ୍ଟିଭ୍‌ ଓ୍ବ ଯୋଗଦେବେ

ଲୌରିଅସ୍‌ ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ଆଓ୍ବାର୍ଡ: ବେକେନବେଉର, ମାର୍କ ସ୍ପିଜ୍‌, ଷ୍ଟିଭ୍‌ ଓ୍ବ ଯୋଗଦେବେ

ମୋନାକୋ, ୨୨ା୧ (ପି.ଟି.)- ଫେବୃୟାରୀ ୧୮ରେ ହେବାକୁଥିବା ଲୌରିଅସ୍‌ ଓ୍ବାଲର୍‌ଡ ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ ଉତ୍ସବରେ ଅନେକ କ୍ରୀଡ଼ା କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ। 

ବାଙ୍କୁଆଲ ଜଗବନ୍ଧୁ ସ୍ମାରକୀ କ୍ରିକେଟ: ସେମିରେ ଫ୍ରେଣ୍ଡ୍ସ କ୍ଲବ୍‌

ବାଙ୍କୁଆଲ ଜଗବନ୍ଧୁ ସ୍ମାରକୀ କ୍ରିକେଟ: ସେମିରେ ଫ୍ରେଣ୍ଡ୍ସ କ୍ଲବ୍‌

ପୁରୁଣା ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୩।୧ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ସ୍ଥାନୀୟ ବାଙ୍କୁଆଳ ଖେଳପଡିଆରେ ଚାଲିଥିବା ଜଗବନ୍ଧୁ ସ୍ମାରକୀ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ କଟକର ଫ୍ରେଣ୍ଡ୍ସ କ୍ଲବ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। 

ବିହାରୀଲାଲ୍‌ ସ୍ମାରକୀ କ୍ରିକେଟ : ଶହୀଦ ସ୍ପୋର୍ଟିଂ- ବିହାରୀଲାଲା ଫାଇନାଲ

ବିହାରୀଲାଲ୍‌ ସ୍ମାରକୀ କ୍ରିକେଟ : ଶହୀଦ ସ୍ପୋର୍ଟିଂ- ବିହାରୀଲାଲା ଫାଇନାଲ

ପୁରୁଣା ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୩।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଖରୀପୁଟ ଖେଳ ପଡିଆଠାରେ ଚାଲିଥିବା ବିହାରୀଲାଲ ଜେନା ସ୍ମାରକୀ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଫାଇନାଲ ମୁକାବିଲା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି।