ମେଟ୍ରୋ |

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ: ଅଭିଯୋଗ ନ ରଖିବାରୁ ଥାନା ଘେରାଉ

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ: ଅଭିଯୋଗ ନ ରଖିବାରୁ ଥାନା ଘେରାଉ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୪।୨(ବ୍ୟୁରୋ)- ଘରେ ପଶି ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ କଲେ। ତାଙ୍କ ଭାଇଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିଲେ। ନାବାଳିକାଙ୍କ ମା’ ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କଲେ। କିନ୍ତୁ ପୋଲିସ ଅଭିଯୋଗ ରଖିଲାନି। ତାଙ୍କୁ ମହିଳା ଥାନାକୁ ପଠାଇଲା। ମହିଳା ଜଣକ ସେଠାକୁ ଯିବାରୁ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନାକୁ ପଠାଇଲା। ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ମା’ ଏଭଳି ୪/୫ ଦିନ ଥାନାକୁ ଦୌଡ଼ି ନିରାଶ ହୋଇଥିଲେ। ଶେଷରେ ଏହା ପ୍ରତିବାଦରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ବୁଧବାର ମହିଳା ଥାନା ଘେରାଉ କରିଛନ୍ତି। ଘଟଣାଟି ଘଟିଛି ଗଣ୍ଡମୁଣ୍ଡାର ତାରିଣୀ ବସ୍ତିରେ।
ଉକ୍ତ ବସ୍ତିରେ ମହିଳା ଜଣକ ତାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ପୁଅ ଏବଂ ଝିଅ ସହ ରୁହନ୍ତି। ଉକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ଯୁବକ ସତ୍ୟଭାମାଙ୍କ ନାବାଳିକା ଝିଅକୁ ଏକ ତରଫା ପ୍ରେମ କରୁଥିଲେ। ଗତ ୧୩ ତାରିଖ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଘରେ କେହି ନ ଥିବାବେଳେ ଯୁବକ ଜଣକ ଘରେ ପଶି ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟଣାଓଟରା କରିବା ସହ ଅସଦାଚରଣ କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ଭାଇ ପହଞ୍ଚତ୍ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ। ଫଳରେ ଯୁବକ ଜଣକ ଉତ୍ତେଜିତ ହୋଇ ତାଙ୍କୁ ମାଡ ମାରିବା ସହ ବେକରେ ଛୁରି ଲଗାଇ ହତ୍ୟା ଧମକ ଦେଇଥିଲେ। ଏ ନେଇ ଥାନାରେ ସତ୍ୟଭମା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ ପୋଲିସ ଗ୍ରହଣ କରୁନି। ପୋଲିସ ସ୍ଥାନୀୟ କିଛି କୁଜି ନେତାଙ୍କ ଚାପରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରୁ ନ ଥିବା ସତ୍ୟଭାମା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଶେଷରେ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଉକ୍ତ ବସ୍ତିର ଏକାଧିକ ମହିଳା ଓ ପୁରୁଷ ବୁଧବାର ମହିଳା ଥାନା ଘେରାଉ କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ କିଛି ସମୟ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। ନ୍ୟାୟ ନ ମିଳିଲେ ଗୁରୁବାର ଡିସିପିଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇ ଅଭିଯୋଗ କରିବେ ବୋଲି ମହିଳା ଜଣକ କହିଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

Model This Week

ସୌମ୍ୟ

ମେଟ୍ରୋ |

କଟକର ଚା ଦୋକାନୀଙ୍କୁ ମୋଦିଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା

କଟକର ଚା ଦୋକାନୀଙ୍କୁ ମୋଦିଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା

କଟକ ଅଫିସ, ୨୭।୫-ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ମନ୍‌ କୀ ବାତ୍‌ରେ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଛି କଟକର ଚା ଦୋକାନୀ ଡି. ପ୍ରକାଶ ରାଓଙ୍କ ଗୁଣଗାନ। ଗତ ୨୬ ତାରିଖରେ ମୋଦି କଟକ ଆସିଥିବା ବେଳେ ପ୍ରକାଶ ତାଙ୍କୁ ସଭାମଞ୍ଚ ନିକଟରେ ନିର୍ମିତ କ୍ୟାମ୍ପ ଅଫିସରେ ଭେଟିଥିଲେ।

ଏସ୍‌ପିମାନଙ୍କୁ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚର ମାର୍ଗଦର୍ଶିକା ଜାରି , ତଥ୍ୟ ପ୍ରମାଣ ସହ ଚାର୍ଜଶିଟ୍‌ ଦାଖଲ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ଏସ୍‌ପିମାନଙ୍କୁ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚର ମାର୍ଗଦର୍ଶିକା ଜାରି , ତଥ୍ୟ ପ୍ରମାଣ ସହ ଚାର୍ଜଶିଟ୍‌ ଦାଖଲ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

କଟକ ଅଫିସ,୨୭।୫-ଇତିମଧ୍ୟରେ ଦଣ୍ଡବିଧାନ ହେଉଥିବା ମାମଲାଗୁଡିକର ତଦନ୍ତକାରୀ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଓଡିଶା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଉଛି। ଅନେକ ସମୟରେ ଚାର୍ଜଶିଟ୍‌ ଅଦାଲତରେ ଦାଖଲ କରିବାରେ ବିଳମ୍ବ ହେଉଛି। ଏଣୁ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଏବଂ ଉପଯୁକ୍ତ ତଥ୍ୟ ପ୍ରମାଣ ସହିତ ଚାର୍ଜଶିଟ ଦାଖଲ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି।

ଆତଙ୍କ ଖେଳାଉଛି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଗୁଜବ , ପିଲା ଚୋର ସନ୍ଦେହ

ଆତଙ୍କ ଖେଳାଉଛି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଗୁଜବ , ପିଲା ଚୋର ସନ୍ଦେହ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୭।୫(ବ୍ୟୁରୋ)- ବିହାରରୁ ପାଖାପାଖି ୫୦୦ଲୋକ ଓଡିଶାକୁ ପଳାଇ ଆସିଛନ୍ତି। ସେମାନେ ଓଡିଶାରୁ ପିଲା ଚୋରି କରି ନେଇଯାଉଛନ୍ତି। ଘରେ ପଶି ଲୋକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ସେମାନଙ୍କ ଅଙ୍ଗପ୍ରତ୍ୟଙ୍ଗ କାଢ଼ି ନେଉଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ସବୁ ଜିଲାକୁ ଆଲର୍ଟ କରାଯାଇଛି।

ଦୁଇ ହାଇଓ୍ବା ମଧ୍ୟରେ ମୁହଁାମୁହିଁ ଧକ୍କା ,ଜଣେ ଚାଳକ ମୃତ, ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଫେରାର୍‌

ଦୁଇ ହାଇଓ୍ବା ମଧ୍ୟରେ ମୁହଁାମୁହିଁ ଧକ୍କା ,ଜଣେ ଚାଳକ ମୃତ, ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଫେରାର୍‌

ବାରଙ୍ଗ,୨୭।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବାରଙ୍ଗ ଥାନା ଅଧୀନ ବ୍ଲକ ଗଡ଼ା ନିକଟରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତି ପ୍ରାୟ ୩ଟାରେ ଦୁଇଟି ହାଇଓ୍ବା ମଧ୍ୟରେ ମୁହଁାମୁହିଁ ଧକ୍କା ହୋଇ ଜଣେ ଚାଳକ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ କଟକ ବଡ଼ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା।

ମହିଳାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ, ଯୁବକ ଗିରଫ

ମହିଳାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ, ଯୁବକ ଗିରଫ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୭ା୫(ବ୍ୟୁରୋ)- ମହିଳାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଅଭିଯୋଗରେ ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ପୋଲିସ ଭଗବତୀ ବସ୍ତିର ଶଙ୍କର ଦାସ ନାମକ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଶନିବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଶଙ୍କର ଉକ୍ତ ବସ୍ତିର ଭାରତୀ ନାମ୍ନୀ ମହିଳାଙ୍କ ଘରେ ପଶି ତାଙ୍କୁ ଅଶ୍ଳୀଳ ଭାଷାରେ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିବା ସହ ମାଡ ମାରିଥିଲେ।

ମୋବାଇଲ ଫୋନ ଚୋରି: ଯୁବକ ଗିରଫ

ମୋବାଇଲ ଫୋନ ଚୋରି: ଯୁବକ ଗିରଫ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୭ା୫(ବ୍ୟୁରୋ)- ମୋବାଇଲ ଚୋରି ଅଭିଯୋଗରେ କ୍ୟାପିଟାଲ ଥାନା ପୋଲିସ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ରାଜସୁନାଖଳା ଅଞ୍ଚଳର ସର୍ବେଶ୍ୱର ନାୟକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। ଶନିବାର ରାତିରେ ସନ୍ତୋଷ ତ୍ରିବେଦୀ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଭୁବନେଶ୍ୱର ରେଳ ଷ୍ଟେଶନରୁ ବାହାରକୁ ଆସୁଥିବାବେଳେ ସର୍ବେଶ୍ୱର ତାଙ୍କୁ ପିଛା କରିଥିଲେ।

ଭାଜପା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ବୋମାମାଡ଼ ଘଟଣା , ଜେଲ ଗଲେ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ

ଭାଜପା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ବୋମାମାଡ଼ ଘଟଣା , ଜେଲ ଗଲେ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୭ା୫(ବ୍ୟୁରୋ)- ରାମ ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ଥିବା ଭାଜପାର ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ବୋମାମାଡ ଘଟଣାରେ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ରବିବାର ଖାରବେଳନଗର ପୋଲିସ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ଫୁଲନଖରା ରାଇପୁର ଅଞ୍ଚଳର ପିନାକୀ ମହାନ୍ତି(୩୫) ଓ ବିଶ୍ୱଜିତ୍‌ ମଲ୍ଲିକ। ଜାମିନ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବାରୁ ଉଭୟଙ୍କୁ ଝାରପଡା

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଖସାପଡ଼ା ନୀତି ଆଜି : ୪ ଘଣ୍ଟା ବନ୍ଦ ରହିବ ଦର୍ଶନ

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଖସାପଡ଼ା ନୀତି ଆଜି : ୪ ଘଣ୍ଟା ବନ୍ଦ ରହିବ ଦର୍ଶନ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୭।୫: ସୋମବାର ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଖସାପଡ଼ା ନୀତି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ଅପରାହ୍ନ ୫ଟାରୁ ରାତି ୯ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୪ ଘଣ୍ଟା ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ ରହିବ। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଲୋକ ସମ୍ପର୍କ ଅଧିକାରୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର ପୂଜାପଣ୍ଡା କହିଛନ୍ତି, ଏହା ଏକ ଗୁପ୍ତ ନୀତି। ତେଣୁ ଏହି ସମୟରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁମାନେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିପାରିବେ ନାହିଁ।

ସରିଲା ଅଖ କାମ

ସରିଲା ଅଖ କାମ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୭।୫: ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟାଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ରଥକାମ ଇତିମଧ୍ୟରେ ୩୯ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି। ରଥଖଳାରେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ କାମ ଆଗେଇ ନେଉଛନ୍ତି ମହାରଣା ସେବକ। ଭୋଇ ସେବକ, କରତି ସେବକ ଓ କମାର ସେବକ ସହଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି।

ମୋଦିଙ୍କ ଭାଷଣକୁ ବିଭ୍ରାନ୍ତିକର କହିଲେ ବିଜୟ

ମୋଦିଙ୍କ ଭାଷଣକୁ ବିଭ୍ରାନ୍ତିକର କହିଲେ ବିଜୟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୭।୫(ବ୍ୟୁରୋ): କଟକ କିଲ୍ଲା ପଡିଆଠାରେ ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଭାଜପାର ଜନକଲ୍ୟାଣ ସମାବେଶ ଅବସରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ମହାନଦୀ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ମତ ରଖି ନ ଥିବା ଦଳର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ମହାନଦୀ ଓଡ଼ିଶାବାସୀଙ୍କର ସ୍ପର୍ଶକାତର ବିଷୟ। ରାଜ୍ୟବାସୀ ଯାହା ଆଶା କରିଥିଲେ, ମୋଦି ତାଙ୍କ ଭାଷଣରେ ସେଭଳି କିଛି କହିଲେ ନାହିଁ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପିଲାଚୋର ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ଘୂରି ବୁଲୁଥିବା ଘଟଣା ଗୁଜବ: ଡିଜି

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପିଲାଚୋର ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ଘୂରି ବୁଲୁଥିବା ଘଟଣା ଗୁଜବ: ଡିଜି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୭।୫(ବ୍ୟୁରୋ): ଗତ କିଛି ଦିନ ଧରି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ କିଛି ପିଲାଚୋର ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ରାୟଗଡାକୁ ଆସିଥିବା ଖବର ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହା ଫେସ୍‌ବୁକ ତଥା ହ୍ବାଟ୍ସଆପ୍‌ରେ ଘୂରିବୁଲିବା ସହ ଲୋକଙ୍କୁ ଆତଙ୍କିତ କରୁଛି। ତେବେ ଏହା ଉପରେ ଡିଜି ଆର ପି ଶର୍ମା ରବିବାର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ଉକ୍ତ ଖବର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମିଥ୍ୟା।

ଶିଶୁଙ୍କ ଉପରେ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ରୋକିବାକୁ ପୋଲିସର ପ୍ରୟାସ: ଉନ୍ମୋଚନ ହେଲା  ‘ପରୀ ପାଇଁ କଥାଟିଏ’ର ଲୋଗୋ, ଅଡିଓ

ଶିଶୁଙ୍କ ଉପରେ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ରୋକିବାକୁ ପୋଲିସର ପ୍ରୟାସ: ଉନ୍ମୋଚନ ହେଲା ‘ପରୀ ପାଇଁ କଥାଟିଏ’ର ଲୋଗୋ, ଅଡିଓ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୭।୫(ବ୍ୟୁରୋ): ରାଜ୍ୟରେ କୋମଳମତି ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କ ଉପରେ ହେଉଥିବା ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ତଥା ବଳାତ୍କାରକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ପୋଲିସର ଅଭିନବ ପ୍ରୟାସ। ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବା ପାଇଁ ‘ପରୀ ପାଇଁ କଥାଟିଏ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି।