ଜାତୀୟ |

ବଡ଼ ବ୍ୟବଧାନରେ ଜିତିବା ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଆଶାବାଦୀ

ବଡ଼ ବ୍ୟବଧାନରେ ଜିତିବା ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଆଶାବାଦୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୪।୨(ବ୍ୟୁରୋ): ବିଜେପୁର ଉପନିର୍ବାନ ବଡ଼ ବ୍ୟବଧାନରେ ବିଜେଡି ଜିତିବ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଆଶାପ୍ରକଟ କରିଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ୪ ଦିନିଆ ଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏହି କଥା କହିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଉନ୍ନତିମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ କଲ୍ୟାଣକାରୀ ଯୋଜନା ବଡ଼ ବ୍ୟବଧାନରେ ଉପନିର୍ବାନ ଜିତିବାରେ ସହାୟକ ହେବ ବୋଲି ନବୀନ କହିଛନ୍ତି।
ଦିଲ୍ଲୀଗସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଏହି ବକ୍ତବ୍ୟ ବିଜେପୁରରେ ରହି ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରୁଥିବା କର୍ମୀ ଏବଂ ନେତାଙ୍କ ମନରେ ଉତ୍ସାହ ଆଣିଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଫେରିବା ପରେ ୧୯,୨୧ରେ ଉପନିର୍ବାନ ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ବିଜେପୁର ଗସ୍ତ କରିବେ। ତାଙ୍କ ପ୍ରଚାର ହିଁ ଶେଷ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଏକତରଫାଭାବେ ବିଜେଡିକୁ ଭୋଟ ଦେବା ପାଇଁ ସହାୟକ ହେବ ବୋଲି ବରିଷ୍ଠ ବିଜେଡି ନେତାମାନେ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି। ଗାଇସିଲଟ୍‌ ବ୍ଲକରେ ଦଳର ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ପ୍ରଶାନ୍ତ ନନ୍ଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବିଗତ ଦିନରେ ନିଆଯାଇଥିବା ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ବିଜେଡିକୁ ପୂର୍ବାପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଲୋକପ୍ରିୟ କରିଛି। ନିକଟରେ ବିଜେପୁର ନିର୍ବାନମଣ୍ଡଳୀର ବିକାଶ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଶେଷ ଦୃଷ୍ଟି ଦେଇଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରଚାରକୁ ଉତ୍କଣ୍ଠାର ସହ ସ୍ଥାନୀୟ ଜନତା ଚାହଁି ରହିଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି।
ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବକ୍ତବ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖି ପୂର୍ବତନ ପିସିସି ମୁଖିଆ ଜୟଦେବ ଜେନା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଟଙ୍କା ବାଣ୍ଟି ଭୋଟ୍‌ ଜିଣିବା ବିଜେଡିକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଜଣା। ସେହି ଫର୍ମୁଲାଟି ଭଲଭାବରେ ଶିଖିଥିବାରୁ ବଡ଼ ବ୍ୟବଧାନରେ ଜିତିବା ପାଇଁ କହୁଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ଲୋକେ ସବୁ ବୁଝିଲେଣି ବିଜେଡି-ଭାଜପା ଭାଇ ଭାଇ। ଉଭୟ ଦଳକୁ ଚକ୍‌ମା ଦେଇ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପ୍ରଣୟ ସାହୁ ନିଶ୍ଟିତ ବିଜୟୀ ହେବେ ବୋଲି ଜୟଦେବ କହିଛନ୍ତି।
ଅପରପକ୍ଷରେ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖି ମୁଖପାତ୍ର ସଜ୍ଜନ ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ, କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେଡି ଉଭୟ ପ୍ରତ୍ୟାଖିତ ଦଳ। ପୂର୍ବରୁ ୩ ଥର ଦଳ ହାରିଛି। ଯେତେବେଳେ ଭାଜପା ସାଙ୍ଗରେ ଥିଲା, ବିଜେଡି ବିଜେପୁର ଜିତିବା ପାଇଁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା ବୋଲି ସଜ୍ଜନ କହିଛନ୍ତି। ବିଜେଡି ଚତୁର୍ଥଥର ମଧ୍ୟ ହାରିବ, ଭାଜପା ପଞ୍ଚାୟତ ସଫଳତାକୁ ଦୋହରାଇବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

ଜାତୀୟ |

ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ: ୩ମୃତ, ୫ ଆହତ

ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ: ୩ମୃତ, ୫ ଆହତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮।୬: ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ବୁରାଇ ସନ୍ତ୍‌ ନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ସୋମବାର ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ ଘଟି ୩ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେବା ସହ ୫ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ଭାଜପା-ଆର୍‌ଏସ୍‌ଏସ୍‌ ବୈଠକ: କାର୍ଯ୍ୟ ସମୀକ୍ଷା ଆଧାରରେ ମିଳିବ ଟିକେଟ

ଭାଜପା-ଆର୍‌ଏସ୍‌ଏସ୍‌ ବୈଠକ: କାର୍ଯ୍ୟ ସମୀକ୍ଷା ଆଧାରରେ ମିଳିବ ଟିକେଟ

ସୂରଜକୁଣ୍ଡ,୧୮।୬: ହରିୟାଣା ସୂରଜକୁଣ୍ଡରେ ଜାରି ରହିଛି ଭାଜପା-ଆର୍‌ଏସ୍‌ଏସ୍‌ ବୈଠକ। ମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଏମ୍‌ପିମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ସମୀକ୍ଷା ପାଇଁ ବୈଠକରେ ଦିଆଯାଇଛି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ।

ନିଜ ଦେହରେ ନିଆଁ ଲଗାଇଲେ ମହିଳା

ନିଜ ଦେହରେ ନିଆଁ ଲଗାଇଲେ ମହିଳା

ଭୋପାଳ,୧୮।୬: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଶିବପୁରୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ ମହିଳା ନିଜ ଦେହରେ ନିଆଁ ଲଗାଇଛନ୍ତି। ସ୍ଥାନୀୟ ଫତେପୁର ଓ୍ବାର୍ଡରେ ଏହି ଘଟିଥିବା ପୋଲିସ କହିଛି।

ଅପରେଶନ ଅଲଆଉଟ୍‌-୨: ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ୪ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ

ଅପରେଶନ ଅଲଆଉଟ୍‌-୨: ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ୪ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ

ଶ୍ରୀନଗର,୧୮।୬: ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ସୋମବାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଅପରେଶନ ଅଲଆଉଟ୍‌-୨। ଦକ୍ଷିଣ କଶ୍ମୀରରେ ମିଳିତ ସୁରକ୍ଷାବଳଙ୍କ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେଶନରେ ୪ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ଗୌରି ଲଙ୍କେଶ ହତ୍ୟାକୁ ନେଇ ଶ୍ରୀରାମ ସେନା ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ

ଗୌରି ଲଙ୍କେଶ ହତ୍ୟାକୁ ନେଇ ଶ୍ରୀରାମ ସେନା ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ

ବାଙ୍ଗାଲୋର,୧୮।୬: କର୍ନାଟକର ଶ୍ରୀରାମ ସେନାମୁଖ୍ୟ ପ୍ରମୋଦ ମୁତାଲିକ ଖବରଦାତା ଗୌରି ଲଙ୍କେଶଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣାକୁ କୁରୁର ମୃତ୍ୟୁ ସହ ତୁଳନା କରି ବିବାଦୀୟ ହୋଇ ପଡିଛିନ୍ତି।

ଜମି ବିବାଦ ନେଇ ମହିଳାଙ୍କ ଛାତିକୁ ଗୋଇଠା ମାରିଲେ ଟିଆର୍‌ଏସ୍‌ ନେତା: ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ

ଜମି ବିବାଦ ନେଇ ମହିଳାଙ୍କ ଛାତିକୁ ଗୋଇଠା ମାରିଲେ ଟିଆର୍‌ଏସ୍‌ ନେତା: ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ

ନିଜାମାବାଦ,୧୮।୬: ଜମି ବିବାଦକୁ ନେଇ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ଜଣେ ଟିଆର୍‌ଏସ୍‌ ନେତା ଜନୈକ ମହିଳାଙ୍କ ଛାତିକୁ ଗୋଇଠା ମାରିଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣାର ଭିଡ଼ିଓ ବିଭିନ୍ନ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡ଼ିଆରେ ଏବେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି।

ଆସୁଛି ଝଡ଼: ପାଣିପାଗ ବିଭାଗର ସତର୍କ ସୂନା

ଆସୁଛି ଝଡ଼: ପାଣିପାଗ ବିଭାଗର ସତର୍କ ସୂନା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮।୬: ଦେଶର କିଛି ଅଂଶରେ ଲୁ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଆଉ କିଛି ଅଂଶରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଆସାମରେ ହୋଇଥିବା ବନ୍ୟାରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୩ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇ ସାରିଲାଣି।

ଆସାମ ରାଇଫଲ୍‌ର ୨ ଯବାନ ମୃତ, ୪ ଆହତ

ଆସାମ ରାଇଫଲ୍‌ର ୨ ଯବାନ ମୃତ, ୪ ଆହତ

ଇମ୍ଫାଲ,୧୮।୬: ନାଗାଲାଣ୍ଡର ମନ୍‌ ଜିଲା ନିକଟ ମ୍ୟାନ୍‌ମାର ସୀମାରେ ନ୍ୟାଶନାଲ ସୋସିଆଲିଷ୍ଟ କାଉନସିଲ ଅଫ୍‌ ନାଗାଲାଣ୍ଡ(ଏନ୍‌ଏସ୍‌ସିଏନ୍‌ -କେ) ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଆସାମ ରାଇଫଲ୍‌ର ୨ ଯବାନ ଶହୀଦ ହେବା ସହ ୪ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ପୂର୍ବ ଭାରତରେ ଜଳ ପ୍ରଳୟ: ୨୩ ମୃତ ୪ ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପ୍ରଭାବିତ

ପୂର୍ବ ଭାରତରେ ଜଳ ପ୍ରଳୟ: ୨୩ ମୃତ ୪ ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପ୍ରଭାବିତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮।୬: ଏବେ ମୌସୁମୀ ବାୟୁ ଉତ୍ତର ଓ ପୂର୍ବୋତ୍ତର ଭାରତ ମୁହାଁ ହୋଇଛି। ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିବା ଫଳରେ କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ବନ୍ୟା ଉପୁଜିଛି।

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ପ୍ରେମଜାଲରେ ଫସାଇ ୨୩ ଲକ୍ଷ ଲୁଟିନେଲେ ବିବାହିତା ମହିଳା

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ପ୍ରେମଜାଲରେ ଫସାଇ ୨୩ ଲକ୍ଷ ଲୁଟିନେଲେ ବିବାହିତା ମହିଳା

ଡ଼େରାଡୁନ୍‌,୧୮।୬: ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଜଣେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ପ୍ରେମଜାଲରେ ଫସାଇ ୨୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେବା ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ମହିଳା ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି। କୋର୍ଟରେ ଜାମିନ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବାରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦ୍ୱୟଙ୍କୁ ଜେଲକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି।

ପାକିସ୍ତାନର ଦୋମୁହାଁ ନୀତି: ୩୦ ଦିନରେ ୨୨ ଯବାନ ଶହୀଦ

ପାକିସ୍ତାନର ଦୋମୁହାଁ ନୀତି: ୩୦ ଦିନରେ ୨୨ ଯବାନ ଶହୀଦ

ଶ୍ରୀନଗର,୧୮।୬: ପାକିସ୍ତାନର ଦୋମୁହାଁ ନୀତି ଯୋଗୁ ଗତ ୩୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୨୨ ଜଣ ଭାରତୀୟ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଛନ୍ତି। ମିଳିତ ସୁରକ୍ଷାବଳ ଯବାନ ନିଜ ପ୍ରାଣ ବଦଳରେ ପାକିସ୍ତାନର ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ରକୁ ବିଫଳ କରିଛନ୍ତି।

ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଗୁପ୍ତାଙ୍ଗ କାଟିବାକୁ ସ୍ତ୍ରୀ ଦେଇଥିଲେ ସୁପାରି

ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଗୁପ୍ତାଙ୍ଗ କାଟିବାକୁ ସ୍ତ୍ରୀ ଦେଇଥିଲେ ସୁପାରି

ଜବଲପୁର,୧୮।୬: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ଆପରାଧୀକ କାର୍ଯ୍ୟ ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଗୁପ୍ତାଙ୍ଗ କାଟିବାକୁ ଆୟେଶା ନାମକ ଏହି ମହିଳା ଦେଇଥିଲେ ସୁପାରି। ସ୍ବାମୀ ଡ. ଶଫାତୁଲ୍ଲା ଖାଁଙ୍କ କାଣ୍ଡ କାରଖାନାରେ ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇ ସେ ଏପରି କରିଥିବା ପୋଲିସ ଆଗରେ କହିଛନ୍ତି।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ