ବାଣିଜ୍ୟ |

ଅଂଶୀଦାରଙ୍କ ସୁଗମତା ପରେ ପୁନଃ ଲାଗୁ ହେବ ଇ-ଓ୍ବେ ବିଲ୍‌

ଅଂଶୀଦାରଙ୍କ ସୁଗମତା ପରେ ପୁନଃ ଲାଗୁ ହେବ ଇ-ଓ୍ବେ ବିଲ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୪-୨-
ଇ-ଓ୍ବେ ବିଲ୍‌କୁ ଲାଗୁ କରାଇବାକୁ ସରକାର ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ଠିକ୍‌ ଭାବେ ଲାଗୁ କରାଇବାକୁ ଯୋଜନା ହେଉଛି। ଇ-ଓ୍ବେ ବିଲ୍‌ ସିଷ୍ଟମ ସମ୍ପର୍କରେ ଅଂଶୀଦାରମାନେ ଠିକ୍‌ ଭାବେ ଜାଣିବା ପରେ ଯାଇ ଏହାକୁ ଲାଗୁ କରାଯିବ। ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ସରକାର ନିଶ୍ଚିତ କରାଇବାକୁ ଯାଇ ଇ-ଓ୍ବେ ବିଲ୍‌ ପୁନଶ୍ଚ ଲାଗୁ ହେବ ବୋଲି ଜିଏସ୍‌ଟି ନେଟଓ୍ବର୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅଜୟ ଭୂଷଣ ପାଣ୍ଡେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଗତବର୍ଷ ଜୁଲାଇ ପହିଲାରୁ ଲାଗୁ ହୋଇଥିବା ସାମଗ୍ରୀ ଓ ସେବା ଟିକସ( ଜିଏସ୍‌ଟି) ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ୫୦,୦୦୦ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ସାମଗ୍ରୀ ପରିବହନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଇଲେକ୍‌ଟ୍ରୋନିକ୍ସ କିମ୍ବା ଇ-ଓ୍ବେ ବିଲ୍‌ର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି। ଫେବୃୟାରୀ ପହିଲାରୁ ଇ-ଓ୍ବେ ବିଲ୍‌ ସିଷ୍ଟମ ଲାଗୁ ହୋଇଥିବା ଏଥିରେ ଟେକ୍ନିକାଲ ଅସୁବିଧା ଯୋଗୁ ଏହାର ପ୍ରଚଳନକୁ ସାମୟିକ ସମୟ ଲାଗି ବାତିଲ କରାଯାଇଛି

All Right Reserved By
I&PR

Model This Week

ସନ୍ତୋଷ

ବାଣିଜ୍ୟ |

କଲିକତାରେ ଭୋଲ୍ଟି ସେବା ପ୍ରଦାନ କରିବ ଭୋଡାଫୋନ୍‌

କଲିକତାରେ ଭୋଲ୍ଟି ସେବା ପ୍ରଦାନ କରିବ ଭୋଡାଫୋନ୍‌

କଲିକତା,୨୨।୫- ଭୋଡାଫୋନ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ କଲିକତା ସର୍କଲରେ ନିଜର ଭଏସ୍‌ ଓଭର୍‌ ଏଲ୍‌ଟିଇ(ଭୋଲ୍ଟି) ଆଧାରିତ ସେବାର ଲଞ୍ଚ କରିଛି। ଆଗାମୀ କିଛି ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଦୂରସଞ୍ଚାର ପ୍ରମୁଖ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଏହି ସେବା ପ୍ରଦାନ କରିବ ବୋଲି କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି।

ଟୟୋଟା ଲେକ୍ସସ୍‌ ଏଲ୍‌ଏକ୍ସ ୫୭୦

ଟୟୋଟା ଲେକ୍ସସ୍‌ ଏଲ୍‌ଏକ୍ସ ୫୭୦

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୨।୫- ଟୟୋଟା ଗ୍ରୁପ୍‌ର ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟୋମୋବାଇଲ୍‌ ନିର୍ମାତା ଲେକ୍ସସ୍‌ ନିଜର ଫ୍ଲାଗ୍‌ସିପ୍‌୍‌ ସ୍ପୋର୍ଟ୍‌ ୟୁଟିଲିଟି ଭେଇକିଲ୍‌(ଏସ୍‌ୟୁଭି) ଏଲ୍‌ଏକ୍ସ ୫୭୦ର ବଜାର ପ୍ରବେଶ କରାଇଛି। ଏହାର ବଜାର ଦର ୨.୩୩ କୋଟି ରହିଛି। ଏଥିରେ ୫.୭ ଲିଟର କ୍ଷମତା ବିଶିଷ୍ଟ ଭି୮ ପେଟ୍ରୋଲ୍‌ ଇଞ୍ଜିନ୍‌, ୧୯ ସ୍ପିକର୍ସ, ୧୧.୬ ଇଞ୍ଜ ଲିକ୍ୱିଡ୍‌ କ୍ରିଷ୍ଟାଲ୍‌ ଆର୍ଟିଫିସିଆଲ୍‌ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ(ଏଆଇ) ଇତ୍ୟାଦି ରହିଛି।

ମୋବାଇଲ୍‌ ବିକ୍ରି ମାଧ୍ୟମରେ ୩୪,୩୦୦କୋଟିର ରାଜସ୍ବ ହାସଲ କରିଛି ସାମ୍‌ସଙ୍ଗ

ମୋବାଇଲ୍‌ ବିକ୍ରି ମାଧ୍ୟମରେ ୩୪,୩୦୦କୋଟିର ରାଜସ୍ବ ହାସଲ କରିଛି ସାମ୍‌ସଙ୍ଗ

ହାଇଦ୍ରାବାଦ,୨୨।୫-ଆର୍ଥତ୍କ ବର୍ଷ ୨୦୧୭ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ମୋବାଇଲ୍‌ ଫୋନ୍‌ ବିକ୍ରିରେ ସାମ୍‌ସଙ୍ଗ ହାରାହାରି ୩୪,୩୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ରାଜସ୍ବ ହାସଲ କରିଛି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏଥିରେ ଉନ୍ନତି ପରିଲକ୍ଷିତ ହେବା ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ଗତ ଆର୍ଥତ୍କ ବର୍ଷରେ ୩୪,୩୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ରାଜସ୍ବ ଆଦାୟ ଦ୍ୱାରା କମ୍ପାନୀର ୨୭% ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥିଲା।

ବଜାରରେ ହ୍ୟୁଣ୍ଡାଇ କ୍ରେଟାର ଅପ୍‌ଡେଟେଡ୍‌ ଭର୍ସନ୍‌

ବଜାରରେ ହ୍ୟୁଣ୍ଡାଇ କ୍ରେଟାର ଅପ୍‌ଡେଟେଡ୍‌ ଭର୍ସନ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୨।୫-ନିଜ ସ୍ପୋର୍ଟ୍‌ ୟୁଟିଲିଟି ଭେଇକିଲ୍‌(ଏସ୍‌ୟୁଭି) କ୍ରେଟାର ଅପ୍‌ଡେଟେଡ୍‌ ଭର୍ସନ୍‌ ଲଞ୍ଚ କରିଛି ହ୍ୟୁଣ୍ଡାଇ ମୋଟର ଇଣ୍ଡିଆ। ଦିଲ୍ଲୀସ୍ଥିତ ଶୋ’ରୁମ୍‌ ବ୍ୟତୀତ ଏହାର ବଜାର ଦର ୯.୪୩ ଲକ୍ଷରୁ ୧୫.୦୩ ଲକ୍ଷ ରହିଛି। ପେଟ୍ରୋଲ୍‌ ଭାରିଆଣ୍ଟର ମୂଲ୍ୟ ୯.୪୩ ଲକ୍ଷରୁ ୧୩.୫୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରହିଥିବା ବେଳେ ଡିଜେଲ୍‌ ଭାରିଆଣ୍ଟର ମୂଲ୍ୟ ୯.୯୯ ଲକ୍ଷରୁ ୧୫.୦୩ ଲକ୍ଷ ରହିଛି।

କିଙ୍ଗ୍‌ଫିଶର୍‌ ଏବଂ ପ୍ଲେଥିକୋ ଫାର୍ମା ସମେତ ୧୬କମ୍ପାନୀର ପଞ୍ଜୀକରଣ ରଦ୍ଦ କରିବ ଏନ୍‌ଏସ୍‌ଇ

କିଙ୍ଗ୍‌ଫିଶର୍‌ ଏବଂ ପ୍ଲେଥିକୋ ଫାର୍ମା ସମେତ ୧୬କମ୍ପାନୀର ପଞ୍ଜୀକରଣ ରଦ୍ଦ କରିବ ଏନ୍‌ଏସ୍‌ଇ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୨।୫-ମେ ୩୦ରୁ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟା ପ୍ରମୋଟେଡ୍‌ କିଙ୍ଗଫିଶର୍‌ ଏୟାରଲାଇନ୍ସ ଏବଂ ପ୍ଲେଥିକୋ ଫାର୍ମାସ୍ୟୁଟିକାଲ୍‌ ସହିତ ଅନ୍ୟ ୧୬ଟି କମ୍ପାନୀର ପଞ୍ଜୀକରଣକୁ ରଦ୍ଦ କରାଯିବ। ଏ ନେଇ ନ୍ୟାଶନାଲ୍‌ ଷ୍ଟକ୍‌ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ(ଏନ୍‌ଏସ୍‌ଇ) ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। କମ୍ପାନୀଗୁଡିକର ଶେୟାରରେ ବ୍ୟାପାର ୬ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ ରହିଥିବା ନେଇ ବମ୍ବେ ଷ୍ଟକ୍‌ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ(ବିଏସ୍‌ଇ) ମେ ୧୧ରେ ୨୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ କମ୍ପାନୀର ପଞ୍ଜୀକରଣକୁ ରଦ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲା।

ନୀରବ ମୋଦି ଠକେଇ:ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅବଗତ ଥିଲେ ଉଷା

ନୀରବ ମୋଦି ଠକେଇ:ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅବଗତ ଥିଲେ ଉଷା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୨-୫(ପି.ଟି.) ବିଲିୟନେୟାର୍‌ ଗହଣା ବ୍ୟବସାୟୀ ନୀରବ ମୋଦିଙ୍କ ବେଆଇନ କାରବାର ସମ୍ପର୍କରେ ପିଏନ୍‌ବିର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ଉଷା ଅନନ୍ତ ସୁବ୍ରମଣ୍ୟନ୍‌ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅବଗତ ଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଜାଣତରେ ହିଁ ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ରେ ୧୩,୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଠକେଇ ହୋଇଛି ବୋଲି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ତଦନ୍ତ ବ୍ୟୁରୋ(ସିବିଆଇ) ଏହାର ଚାର୍ଜଶିଟ୍‌ରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛି।

ସେଞ୍ଚୁରି ମ୍ୟାଟ୍ରେସ୍‌ର ସିଗ୍‌ନେଚର କଲେକ୍ସନ

ସେଞ୍ଚୁରି ମ୍ୟାଟ୍ରେସ୍‌ର ସିଗ୍‌ନେଚର କଲେକ୍ସନ

ହାଇଦ୍ରାବାଦ/ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୨-୫-ଦେଶର ପ୍ରମୁଖ ମ୍ୟାଟ୍ରେସ୍‌ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍‌ ସେଞ୍ଚୁରି ମ୍ୟାଟ୍ରେସ୍‌ ଏହାର ସିଗ୍‌ନେଚର କଲେକ୍‌ସନକୁ ବଜାର ପ୍ରବେଶ କରାଇ ଉତ୍ପାଦ ଶୃଙ୍ଖଳକୁ ସମ୍ପ୍ରସାରିତ କରିଛି। କମ୍ପାନୀ ଏହାର ବ୍ରାଣ୍ଡ୍‌ ଆମ୍ବାସାଡର ଟେନିସ୍‌ ତାରକା ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅନୁପ୍ରାଣିତ ହୋଇ ଟେନିସ୍‌ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପୂର୍ବକ ଏହି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କଲେକ୍‌ଶନ ବଜାରକୁ ଆଣିଛି ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କରିଛି।

ବ୍ଲାକ୍‌ ବିୟରର ବିତରକ ସମ୍ମିଳନୀ:ଜୁନ୍‌ରେ ଆଣିବ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍‌

ବ୍ଲାକ୍‌ ବିୟରର ବିତରକ ସମ୍ମିଳନୀ:ଜୁନ୍‌ରେ ଆଣିବ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୨-୫(ବ୍ୟୁରୋ) ଭାରତୀୟ ମୋବାଇଲ୍‌ ଫୋନ୍‌ ଶିଳ୍ପରେ ସଦ୍ୟ ପ୍ରବେଶ କରିଥିବା ବ୍ଲାକ୍‌ ବିୟର ଏହାର ସ୍ଥିତି ସୁଦୃଢ କରୁଛି। ଦିଲ୍ଲୀଭିତ୍ତିକ ଏହି କମ୍ପାନୀ ୨୦୧୭ରେ ନିଜର ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ବେଳେ ଓଡିଶାରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାୟ ଦେଢ ବର୍ଷ ହେବ ବ୍ୟବସାୟ ଚଳାଇଛି। ସୋମବାର କମ୍ପାନୀ ଏହାର ସ୍ଥାନୀୟ ବିତରକମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସମ୍ମିଳନୀ ଆୟୋଜନ କରିଥିଲା।

 ଏଏସ୍‌ବିଏମ୍‌ରେ କ୍ୟାମ୍ପସ ଚୟନ

ଏଏସ୍‌ବିଏମ୍‌ରେ କ୍ୟାମ୍ପସ ଚୟନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୨-୫ ଏସିଆନ୍‌ ସ୍କୁଲ୍‌ ଅଫ୍‌ ବିଜ୍‌ନେସ୍‌ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ(ଏଏସ୍‌ବିଏମ୍‌)ରେ ପିଜିଡିଏମ୍‌ ପ୍ରୋଗ୍ରାମର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ୟାମ୍ପସ ଚୟନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶେଷ ହୋଇଛି। ୨୦୧୮ ବ୍ୟାଚର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ଉଭୟ ଜାତୀୟ ଓ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରରୁ ୨୯ଟି କମ୍ପାନୀ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ଏହି କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରେ ୨୪% ବିଏଫ୍‌ଏସ୍‌ଆଇ, ୧୫% କଷ୍ଟମର ସର୍ଭିସ୍‌, ୯% ଲଜିଷ୍ଟିକ୍‌, ସପ୍ଲାଏ ଚେନ୍‌ ଏବଂ ଟେଲିକମ୍‌ ଶିଳ୍ପ କ୍ଷେତ୍ରରୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୭% ହେଲ୍‌ଥ କେୟାର ଏବଂ ୨% ଆଇଟି ଶିଳ୍ପରୁ ବୋଲି ଏଏସ୍‌ବିଏମ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରକାଶ।

କଟକରେ ଭୋଡାଫୋନ୍‌ ଷ୍ଟୋର

କଟକରେ ଭୋଡାଫୋନ୍‌ ଷ୍ଟୋର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୨-୫ ଦେଶର ପ୍ରମୁଖ ଟେଲିକମ ସେବା ପ୍ରଦାନକାରୀ ଭୋଡାଫୋନ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ କଟକ ମଧୁପାଟଣାଠାରେ ଏହାର ନୂତନ ଷ୍ଟୋର ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛି। ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ସନ୍ତୋଷଜନକ ସେବା ପ୍ରଦାନ କରିବା ପାଇଁ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଜ୍ଞାନକୌଶଳ ସହିତ ଏଠାରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ ବୋଲି କମ୍ପାନୀ ପ୍ରକାଶ କରିଛି।

ରୋଟୋମାକ୍‌ ପେନ୍‌ କମ୍ପାନୀ ବିରୋଧରେ ଚାର୍ଜଶିଟ୍‌

ରୋଟୋମାକ୍‌ ପେନ୍‌ କମ୍ପାନୀ ବିରୋଧରେ ଚାର୍ଜଶିଟ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୨-୫(ପି.ଟି.) ପେନ୍‌ କମ୍ପାନୀ ରୋଟୋମାକ୍‌ ଗ୍ଲୋବାଲ ପ୍ରାଇଭେଟ୍‌ ଲିମିଟେଡ୍‌ ବିରୋଧରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ତଦନ୍ତ ବ୍ୟୁରୋ(ସିବିଆଇ) ଚାର୍ଜଶିଟ୍‌ ଦାଖଲ କରିଛି। ଦୀର୍ଘ ତିନିମାସ ତଦନ୍ତ ପରେ ଲକ୍ଷ୍ନୋର ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅଦାଲତରେ ଚାର୍ଜଶିଟ୍‌ ଦାଖଲ ହୋଇଛି। ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍‌ ବରୋଦା(ବିଓବି)ରୁ ବେଆଇନ ଭାବେ ପାଖାପାଖି ୪୫୬ କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଋଣ ନେବା ଅଭିଯୋଗରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଥିଲା।

ବିଭିନ୍ନ ଉତ୍ପାଦ ବଜାର ପ୍ରବେଶ କଲା ଏଇସେନ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍‌

ବିଭିନ୍ନ ଉତ୍ପାଦ ବଜାର ପ୍ରବେଶ କଲା ଏଇସେନ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍‌

ପୁରୀ ଅଫିସ,(୨୨।୫): ବିଶାଲ ଭିଡିଓ ଆଣ୍ଡ୍‌ ଆପ୍ଲାଏନ୍ସସେସ୍‌ ପ୍ରାଇଭେଟ ଲିମିଟେଡ୍‌(ଭିଭିଏପିଏଲ) ଅନ୍ତର୍ଗତ ଏଇସେନ୍‌ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍‌ ଏହାର ଏଲଇଡି ଟିଭି, ଏୟାର କୁଲର ଏବଂ ସ୍ପିକର ସିଷ୍ଟମକୁ ଓଡିଶା ବଜାରରେ ପ୍ରବେଶ କରାଇଛି । ପୁରୀ ଠାରେ କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ବଜାର ପ୍ରବେଶ ଏବଂ ଡିଲର ମିଟ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।