ମେଟ୍ରୋ |

ସ୍ବର୍ଗଦ୍ୱାରକୁ ଜଗିବ ସିସିଟିଭି

ସ୍ବର୍ଗଦ୍ୱାରକୁ ଜଗିବ ସିସିଟିଭି
ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୩।୨: ଦିନକୁ ଦିନ ସ୍ବର୍ଗଦ୍ୱାର ଶ୍ମଶାନରେ ଶୋଷଣ ଓ ଅସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଶବ ସତ୍କାର କରିବାକୁ ଆସୁଥିବା ମୃତକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ତିକ୍ତ ଅନୁଭୂତି ନେଇ ଫେରୁଛନ୍ତି। ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଏଥିରେ ସୁଧାର ଆଣିବା ପାଇଁ ସ୍ବର୍ଗଦ୍ୱାରରେ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ଲଗାଯିବାକୁ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି। ଆଗାମୀ ଏକ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ କରିବାକୁ ପୌରସଂସ୍ଥାକୁ ଜିଲାପାଳ ଅରବିନ୍ଦ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହାସହିତ ଶ୍ମଶାନ ପରିସରରେ ରାତିରେ ୨ଜଣ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ମୁତୟନ ହେବେ। ସ୍ବର୍ଗଦ୍ୱାର ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱସ୍ଥ ରାସ୍ତାରେ ଟ୍ରାଫିକ ପରିଚାଳନା ଲାଗି ପୋଲିସ ମୁତୟନ କରିବା ଲାଗି ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଜିଲାପାଳ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସ୍ବର୍ଗଦ୍ୱାର ଶ୍ମଶାନରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉଛି ହରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ର ଯୋଜନା। ଏହି ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରିତାରେ ବ୍ୟାପକ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଦେଖାଦେଇଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ଜିଲାପାଳ ଅଗ୍ରୱାଲ ହରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ର ଯୋଜନାର ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ବୈଠକରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଯୋଜନାରେ ଶବସତ୍କାର ପାଇଁ ମୃତକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ୨ହଜାର ଟଙ୍କା ସହାୟତା ଦେବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି। କିନ୍ତୁ ସ୍ବର୍ଗଦ୍ୱାରରେ ଉଚ୍ଚପଦସ୍ଥ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି ଯୋଜନାର ସୁବିଧା ଉଠାଉଛନ୍ତି। ତେଣୁ ଏଣିକି ଏହି ଯୋଜନା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଆତ୍ମ ଘୋଷଣାନାମା ଦେବାକୁ ପଡିବ। ସେଥିରେ ସେ ଜଣେ ଗରିବ ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କରିବେ। ଏହାସହିତ ସହାୟତା ଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ମଧ୍ୟ ଘୋଷଣାନାମାରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରଖାଯିବାକୁ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି। ହରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ର ଯୋଜନାରେ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ୧୭ଶହ ଟଙ୍କାରେ କାଠ, ପଥଶ୍ରାଦ୍ଧ ସାମଗ୍ରୀ ପୌରସଂସ୍ଥା ଯୋଗାଉଛି। ବାକି ୩ଶହ ଟଙ୍କା ନଗଦ ଆକାରରେ ଦିଆଯାଉଛି। ଏଣିକି ଆଉ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ନଗଦ ଅର୍ଥ ଦିଆଯିବ ନାହିଁି। ସ୍ବର୍ଗଦ୍ୱାରର ପଞ୍ଜୀକରଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା କମ୍ପ୍ୟୁଟରାଇଜଡ୍‌ କରାଯିବ। ହରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ର ସହାୟତା ରାଶି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ୨ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେଉଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସ୍ବର୍ଗଦ୍ୱାର ଶ୍ମଶାନରେ ଏହି ଅର୍ଥ ଅଣ୍ଟୁନାହିଁ। ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ସାମଗ୍ରୀ ଆକାରରେ ଯୋଗାଯାଉଥିବାରୁ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜୁଛି। ପ୍ରତି ହିତାଧିକାରୀ ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ୨୭ଶହ ଟଙ୍କା ଆବଶ୍ୟକ ପଡୁଛି। ସ୍ବର୍ଗଦ୍ୱାର କ୍ଷେତ୍ରରେ ହରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ର ଯୋଜନା ସହାୟତା ରାଶିକୁ ୨୭ଶହ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେବାକୁ ବୈଠକରେ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି। ଶବ ସତ୍କାର ଲାଗି ଉନ୍ନୟନ ଫି ବାବଦକୁ ୧୧୦ଟଙ୍କା ଆଦାୟ ହେଉଛି। ହରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ର ଯୋଜନା ସୁବିଧା ନେଉ ନ ଥିବା ହିତାଧିକାରୀଙ୍କଠାରୁ ଏଣିକି ସ୍ବର୍ଗଦ୍ୱାର ଉନ୍ନୟନ ଫି ବାବଦ ୧୫୦ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରାଯିବ। ହରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ର ଯୋଜନାର ହିତାଧିକାରୀଙ୍କଠାରୁ ୩ଶହ ଟଙ୍କା ଉନ୍ନୟନ ଫି ଧାର୍ଯ୍ୟ ହେବ। ରାଜ୍ୟ ସରକାର ୨୭୦୦ ଟଙ୍କା ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଅନୁମୋଦନ କଲେ ଏହି ନୂଆ ଫି’ ଲାଗୁ କରାଯିବ ବୋଲି ବୈଠକରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି। ଏଠାରେ ଥିବା ଦୁଇଟି ଦୋକାନୀ ପଥଶ୍ରାଦ୍ଧ ସାମଗ୍ରୀ ଯୋଗାଉଛନ୍ତି। ବଷର୍ର୍କୁ ପ୍ରାୟ ୬୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବିକ୍ରି ହେଉଛି। କିନ୍ତୁ ଏହି ଦୋକାନୀଙ୍କୁ ଟେଣ୍ଡର ପ୍ରକ୍ରିୟା ମାଧ୍ୟମରେ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇନାହିଁ। ଏହାକୁ ଅଡିଟ୍‌ ଆପତ୍ତି ଉଠାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ତେଣୁ ଏହାକୁ ଟେଣ୍ଡର ପ୍ରକ୍ରିୟା ମାଧ୍ୟମରେ ଦେବା ଲାଗି ସ୍ଥିର ହୋଇଛି। ବୈଠକରେ ନଗରପାଳ ଜୟନ୍ତ କୁମାର ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ, ପୌର ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ତରାଇ, ଅତିରିକ୍ତ ପୌରନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ଶ୍ୟାମସୁନ୍ଦର ମହାପାତ୍ର ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।
All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇପାରୁନି ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନିର୍ମିତ ଶୌଚାଳୟ: ମଙ୍ଗଳା ମନ୍ଦିରକୁ ଆସୁଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକ ହନ୍ତସନ୍ତ, ଜିଲାପାଳ ଦୃଷ୍ଟି ଦେବାକୁ ଦାବି

କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇପାରୁନି ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନିର୍ମିତ ଶୌଚାଳୟ: ମଙ୍ଗଳା ମନ୍ଦିରକୁ ଆସୁଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକ ହନ୍ତସନ୍ତ, ଜିଲାପାଳ ଦୃଷ୍ଟି ଦେବାକୁ ଦାବି

କାକଟପୁର,୨୪।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପୁରୀ ଜିଲା କାକଟପୁରର ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ମା’ ମଙ୍ଗଳା ରାଜ୍ୟର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଷ୍ଟଚଣ୍ଡୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ। ଏଣୁ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଓ ରାଜ୍ୟ ବାହାରୁ ଦୈନିକ ଶହ ଶହ ପର୍ଯ୍ୟଟକ କାକଟପୁରକୁ ଆସିଥାଆନ୍ତି। ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଋତୁ ବିଶେଷକରି ଚୈତ୍ର ମାସରେ ମା’ଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ପର୍ବ ଝାମୁଯାତ୍ରା ଓ ଦଶହରାର ପାର୍ବଣ ପୂଜା ସମୟରେ ପ୍ରତ୍ୟହ ହଜାର ହଜାର ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଏଠାରେ ସମାଗମ ହୋଇଥାଏ।

ରେଳମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଚିଠି: ଭୁବନେଶ୍ୱର-ଝାରସୁଗୁଡ଼ା-ରାଉରକେଲାକୁ ଶତାବ୍ଦୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଚଳାଅ

ରେଳମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଚିଠି: ଭୁବନେଶ୍ୱର-ଝାରସୁଗୁଡ଼ା-ରାଉରକେଲାକୁ ଶତାବ୍ଦୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଚଳାଅ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪ା୧(ବ୍ୟୁରୋ):ରେଲଓ୍ବେ ଓଡିଶାରୁ ପ୍ରଚୁର ରାଜସ୍ବ ନେଉଛି। ସେହି ତୁଳନାରେ ରେଳ ଭିତ୍ତିଭୂମି କିମ୍ବା ରେଳ ସେବା ନାହିଁ। ଭାରତୀୟ ରେଳକୁ ରାଜସ୍ବ ଯୋଗାଇବାରେ ଓଡିଶା ଏକ ବଡ ଅଂଶୀଦାର। ଯାତ୍ରୀ ପରିବହନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଓଡିଶା ଜାତୀୟ ହାରଠାରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱରେ ରହିଛି। 

ଆଉ ୨ ଦିନ କୁହୁଡ଼ି: ୨୬ରେ ପଶ୍ଚିମ, ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାରେ ବର୍ଷା

ଆଉ ୨ ଦିନ କୁହୁଡ଼ି: ୨୬ରେ ପଶ୍ଚିମ, ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାରେ ବର୍ଷା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪ା୧(ବ୍ୟୁରୋ):ଗତ କିଛିଦିନ ହେବ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାକୁ କୁହୁଡି ଘେରି ରହୁଛି। ଆସନ୍ତା ୨୫ ତାରିଖ ଯାଏ କୁହୁଡି ରହିବ। 

ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସାହାରା

ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସାହାରା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪ା୧(ବ୍ୟୁରୋ):ଫିଲ୍ମ ମାଧ୍ୟମରେ ଚାଲିଛି ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର। ନିଜ ସଫଳତାର ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ପାଇଁ ଫିଲ୍ମକୁ ମାଧ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି ରାଜନୈତିକ ଦଳ। 

ଏପ୍ରିଲ ୨୮ରେ ଓୟୁଏଟି ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା

ଏପ୍ରିଲ ୨୮ରେ ଓୟୁଏଟି ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪ା୧(ବ୍ୟୁରୋ):ଓଡ଼ିଶା କୃଷି ଓ ବୈଷୟିକ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ(ଓୟୁଏଟି) ଅଧୀନ ସମସ୍ତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରାକ୍‌ ସ୍ନାତ୍ତକ(ୟୁଜି) ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ ନାମଲେଖା ପାଇଁ ଆସନ୍ତା ଏପ୍ରିଲ ୨୮ରେ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

୨୯ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସୁଛନ୍ତି ଶାହ

୨୯ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସୁଛନ୍ତି ଶାହ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): ଭାଜପା ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହ ଆସନ୍ତା ୨୯ରେ ଓଡିଶା ଗସ୍ତରେ ଆସିବେ। କଟକ ଜିଲା ସାଲେପୁର କୁଲିଆଠାରେ ବୁଥ୍‌ସ୍ତରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାମାନଙ୍କ ସମାବେଶରେ ସେ ଯୋଗଦେବେ ା 

ଧାନକିଣାରେ ୪ କୋଟିରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କା ଆତ୍ମସାତ୍‌

ଧାନକିଣାରେ ୪ କୋଟିରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କା ଆତ୍ମସାତ୍‌

କଟକ ଅଫିସ, ୨୪ା୧:ଚାଷୀଙ୍କ ସ୍ବାର୍ଥକୁ ବଳିଦେଇ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀମାନେ କିଭଳି ମିଲର୍‌ ସ୍ବାର୍ଥକୁ ଅଗ୍ରାଧିକାର ଦେଇଛନ୍ତି ତାହାର ଏକ ପ୍ରମାଣ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। କୋରାପୁଟ ଜିଲାରେ ହୋଇଛି ଏଭଳି ଦୁର୍ନୀତି।

କଥା- କାମରେ ଫରକ: ଅନୁକମ୍ପା ଘୋଷଣା ତୁରନ୍ତ, ଅର୍ଥ ମିଳୁନାହିଁ

କଥା- କାମରେ ଫରକ: ଅନୁକମ୍ପା ଘୋଷଣା ତୁରନ୍ତ, ଅର୍ଥ ମିଳୁନାହିଁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): ଓଡିଶାରେ ଅସାଧାରଣ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଲେ କିମ୍ବା ପ୍ରାକୃତିକ ଦୁର୍ବିପାକରେ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହେଲେ ଆର୍ଥିକ ଅନୁକମ୍ପା(କମ୍ପେନସେସନ୍‌) ନିଶ୍ଚିତ। ସେହି କ୍ରମରେ ରାଜ୍ୟରେ ଏଭଳି କିଛି ଘଟଣା ଘଟିବା ମାତ୍ରେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କାଳବିଳମ୍ବ କରାଯାଉନାହିଁ। 

୧୦ରୁ ଭାଜପାର ଜନ ଅଦାଲତ: ୨୧ ଲୋକ ସଭା ଆସନରେ ହେବ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

୧୦ରୁ ଭାଜପାର ଜନ ଅଦାଲତ: ୨୧ ଲୋକ ସଭା ଆସନରେ ହେବ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

କଟକ ଅଫିସ, ୨୪ା୧- ଫେବୃୟାରୀ ୧୦ରୁ ଭାଜପା ଆରମ୍ଭ କରିବ ଜନ ଅଦାଲତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ। ରାଜ୍ୟର ୨୧ଟି ଲୋକ ସଭା ଆସନରେ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଫେବୃୟାରୀ ୧୭ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରାଯିବ। 

ନେତାଜୀଙ୍କ ୧୨୨ତମ ଜନ୍ମ ବାର୍ଷିକୀ: ସ୍ବାଧୀନତା ପ୍ରାପ୍ତିର ୭୫ ଭାଗ ଶ୍ରେୟ ନେତାଜୀଙ୍କର

ନେତାଜୀଙ୍କ ୧୨୨ତମ ଜନ୍ମ ବାର୍ଷିକୀ: ସ୍ବାଧୀନତା ପ୍ରାପ୍ତିର ୭୫ ଭାଗ ଶ୍ରେୟ ନେତାଜୀଙ୍କର

କଟକ ଅଫିସ, ୨୪ା୧- ଭାରତ ସ୍ବାଧୀନତା ପ୍ରାପ୍ତିର ୭୫ ପ୍ରତିଶତ ଶ୍ରେୟ ନେତାଜୀଙ୍କ ନାମରେ ଯାଉଛି। ବିଶ୍ୱର ବହୁ ଦାର୍ଶନିକ ଓ ଗବେଷକ ଏହି ମତ ଦେଉଛନ୍ତି।

କୋଟିପତି ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ:ମିଳିଲା ୧ କୋଟି ୪୦ ଲକ୍ଷ ୫୯ହଜାର ୩୭୫ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି

କୋଟିପତି ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ:ମିଳିଲା ୧ କୋଟି ୪୦ ଲକ୍ଷ ୫୯ହଜାର ୩୭୫ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି

 କଟକ ଅଫିସ, ୨୪ା୧- ଜୟପୁର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଡିଭିଜନ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ହରେକୃଷ୍ଣ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ନାମରେ ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ବୁଧବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଓ କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଜୟପୁରରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ବିପୁଳ ସମ୍ପତ୍ତି ଠାବ କରିଛି। ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ପଣ୍ଡା ୧ କୋଟି ୪୦ ଲକ୍ଷ ୫୯ ହଜାର ୩୭୫ ଟଙ୍କାର ସ୍ଥାବର ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ କରିଥିବା ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି।

ଆଜି ଜାତୀୟ କନ୍ୟା ଦିବସ: ମୁସ୍‌ଲିମ ଯୁବତୀ ଏବେ ହିନ୍ଦୁ ଘରର ଅଲିଅଳ ଝିଅ

ଆଜି ଜାତୀୟ କନ୍ୟା ଦିବସ: ମୁସ୍‌ଲିମ ଯୁବତୀ ଏବେ ହିନ୍ଦୁ ଘରର ଅଲିଅଳ ଝିଅ

କଟକ ଅଫିସ, ୨୪ା୧- ଆଜି ବି ସମାଜର ଅନେକଙ୍କ ପାଇଁ ଶିଶୁକନ୍ୟା ଅଲୋଡ଼ା। ପୁଣି କେଉଁଠି ନା କେଉଁଠି ଅକଥନୀୟ ନିର୍ଯାତନାର ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି ଏହି ଶିଶୁକନ୍ୟା। ପୁଣି ପ୍ରତିମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ବିପଦ ରହିଥିବାବେଳେ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରୁ ମୁକୁଳି ଅନେକ କନ୍ୟା ସନ୍ତାନ ଜୀବନର ନୂଆ ରାହା ପାଇଛନ୍ତି।