Dharitri News
ମେଟ୍ରୋ |

ସ୍ବର୍ଗଦ୍ୱାରକୁ ଜଗିବ ସିସିଟିଭି

ସ୍ବର୍ଗଦ୍ୱାରକୁ ଜଗିବ ସିସିଟିଭି ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୩।୨: ଦିନକୁ ଦିନ ସ୍ବର୍ଗଦ୍ୱାର ଶ୍ମଶାନରେ ଶୋଷଣ ଓ ଅସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଶବ ସତ୍କାର କରିବାକୁ ଆସୁଥିବା ମୃତକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ତିକ୍ତ ଅନୁଭୂତି ନେଇ ଫେରୁଛନ୍ତି। ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଏଥିରେ ସୁଧାର ଆଣିବା ପାଇଁ ସ୍ବର୍ଗଦ୍ୱାରରେ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ଲଗାଯିବାକୁ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି। ଆଗାମୀ ଏକ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ କରିବାକୁ ପୌରସଂସ୍ଥାକୁ ଜିଲାପାଳ ଅରବିନ୍ଦ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହାସହିତ ଶ୍ମଶାନ ପରିସରରେ ରାତିରେ ୨ଜଣ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ମୁତୟନ ହେବେ। ସ୍ବର୍ଗଦ୍ୱାର ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱସ୍ଥ ରାସ୍ତାରେ ଟ୍ରାଫିକ ପରିଚାଳନା ଲାଗି ପୋଲିସ ମୁତୟନ କରିବା ଲାଗି ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଜିଲାପାଳ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସ୍ବର୍ଗଦ୍ୱାର ଶ୍ମଶାନରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉଛି ହରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ର ଯୋଜନା। ଏହି ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରିତାରେ ବ୍ୟାପକ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଦେଖାଦେଇଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ଜିଲାପାଳ ଅଗ୍ରୱାଲ ହରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ର ଯୋଜନାର ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ବୈଠକରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଯୋଜନାରେ ଶବସତ୍କାର ପାଇଁ ମୃତକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ୨ହଜାର ଟଙ୍କା ସହାୟତା ଦେବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି। କିନ୍ତୁ ସ୍ବର୍ଗଦ୍ୱାରରେ ଉଚ୍ଚପଦସ୍ଥ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି ଯୋଜନାର ସୁବିଧା ଉଠାଉଛନ୍ତି। ତେଣୁ ଏଣିକି ଏହି ଯୋଜନା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଆତ୍ମ ଘୋଷଣାନାମା ଦେବାକୁ ପଡିବ। ସେଥିରେ ସେ ଜଣେ ଗରିବ ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କରିବେ। ଏହାସହିତ ସହାୟତା ଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ମଧ୍ୟ ଘୋଷଣାନାମାରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରଖାଯିବାକୁ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି। ହରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ର ଯୋଜନାରେ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ୧୭ଶହ ଟଙ୍କାରେ କାଠ, ପଥଶ୍ରାଦ୍ଧ ସାମଗ୍ରୀ ପୌରସଂସ୍ଥା ଯୋଗାଉଛି। ବାକି ୩ଶହ ଟଙ୍କା ନଗଦ ଆକାରରେ ଦିଆଯାଉଛି। ଏଣିକି ଆଉ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ନଗଦ ଅର୍ଥ ଦିଆଯିବ ନାହିଁି। ସ୍ବର୍ଗଦ୍ୱାରର ପଞ୍ଜୀକରଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା କମ୍ପ୍ୟୁଟରାଇଜଡ୍‌ କରାଯିବ। ହରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ର ସହାୟତା ରାଶି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ୨ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେଉଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସ୍ବର୍ଗଦ୍ୱାର ଶ୍ମଶାନରେ ଏହି ଅର୍ଥ ଅଣ୍ଟୁନାହିଁ। ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ସାମଗ୍ରୀ ଆକାରରେ ଯୋଗାଯାଉଥିବାରୁ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜୁଛି। ପ୍ରତି ହିତାଧିକାରୀ ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ୨୭ଶହ ଟଙ୍କା ଆବଶ୍ୟକ ପଡୁଛି। ସ୍ବର୍ଗଦ୍ୱାର କ୍ଷେତ୍ରରେ ହରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ର ଯୋଜନା ସହାୟତା ରାଶିକୁ ୨୭ଶହ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେବାକୁ ବୈଠକରେ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି। ଶବ ସତ୍କାର ଲାଗି ଉନ୍ନୟନ ଫି ବାବଦକୁ ୧୧୦ଟଙ୍କା ଆଦାୟ ହେଉଛି। ହରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ର ଯୋଜନା ସୁବିଧା ନେଉ ନ ଥିବା ହିତାଧିକାରୀଙ୍କଠାରୁ ଏଣିକି ସ୍ବର୍ଗଦ୍ୱାର ଉନ୍ନୟନ ଫି ବାବଦ ୧୫୦ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରାଯିବ। ହରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ର ଯୋଜନାର ହିତାଧିକାରୀଙ୍କଠାରୁ ୩ଶହ ଟଙ୍କା ଉନ୍ନୟନ ଫି ଧାର୍ଯ୍ୟ ହେବ। ରାଜ୍ୟ ସରକାର ୨୭୦୦ ଟଙ୍କା ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଅନୁମୋଦନ କଲେ ଏହି ନୂଆ ଫି’ ଲାଗୁ କରାଯିବ ବୋଲି ବୈଠକରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି। ଏଠାରେ ଥିବା ଦୁଇଟି ଦୋକାନୀ ପଥଶ୍ରାଦ୍ଧ ସାମଗ୍ରୀ ଯୋଗାଉଛନ୍ତି। ବଷର୍ର୍କୁ ପ୍ରାୟ ୬୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବିକ୍ରି ହେଉଛି। କିନ୍ତୁ ଏହି ଦୋକାନୀଙ୍କୁ ଟେଣ୍ଡର ପ୍ରକ୍ରିୟା ମାଧ୍ୟମରେ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇନାହିଁ। ଏହାକୁ ଅଡିଟ୍‌ ଆପତ୍ତି ଉଠାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ତେଣୁ ଏହାକୁ ଟେଣ୍ଡର ପ୍ରକ୍ରିୟା ମାଧ୍ୟମରେ ଦେବା ଲାଗି ସ୍ଥିର ହୋଇଛି। ବୈଠକରେ ନଗରପାଳ ଜୟନ୍ତ କୁମାର ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ, ପୌର ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ତରାଇ, ଅତିରିକ୍ତ ପୌରନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ଶ୍ୟାମସୁନ୍ଦର ମହାପାତ୍ର ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ମେଟ୍ରୋ |

ଇମ୍ଫା କମ୍ପାନୀକୁ ଋଣ ଛାଡନେଇ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି

ଇମ୍ଫା କମ୍ପାନୀକୁ ଋଣ ଛାଡନେଇ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯।୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଇମ୍ଫା କମ୍ପାନୀକୁ ୨୩୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଋଣ ଛାଡ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ପକ୍ଷରୁ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଦାବି ହୋଇଛି। ପଞ୍ଜାବ ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଏହି ଋଣ ଟଙ୍କା ଛାଡ଼ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ଏକ ସ୍ମାରକପତ୍ର ସିବିଆଇକୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ବିଶ୍ୱମ୍ବର ବିଦ୍ୟାପୀଠ ସଫେଇ କଲେ ୮୯ ବ୍ୟାଚ୍‌ ଛାତ୍ର

ବିଶ୍ୱମ୍ବର ବିଦ୍ୟାପୀଠ ସଫେଇ କଲେ ୮୯ ବ୍ୟାଚ୍‌ ଛାତ୍ର

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୯।୨: ବିଶ୍ୱମ୍ବର ବିଦ୍ୟାପୀଠର ୧୯୮୯ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ବ୍ୟାଚ୍‌ର ଶତାଧିକ ଛାତ୍ର ସୋମବାର ସ୍କୁଲ ପରିସର ସଫେଇ କରିଛନ୍ତି। ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଥିବା ସ୍ଥାନଗୁଡିକ ସଫେଇ କରିଛନ୍ତି।

ବେଟି ବଚାଓ, ବେଟି ପଢାଅର ବାର୍ତ୍ତାନେଇ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଅରବିନ୍ଦଙ୍କ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୯।୨: ବେଟି ବଚାଓ, ବେଟି ପଢାଓ, ରକ୍ତଦାନ ଏବଂ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷାର ବାର୍ତ୍ତାନେଇ ପାଟନାର ଅରବିନ୍ଦ କୁମାର ମିଶ୍ର ସୋମବାର ପୁରୀ ସିଂହଦ୍ୱାରଠାରୁ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

ଭାଜପାରେ ମିଶିଲେ ଅପରାଜିତା

ଭାଜପାରେ ମିଶିଲେ ଅପରାଜିତା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯।୨(ବ୍ୟୁରୋ): ବିଶିଷ୍ଟ ସିନେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅପରାଜିତା ମହାନ୍ତି ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ଭାଜପାରେ ମିଶିଛନ୍ତି। ସୋମବାର ଭାଜପା ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ସେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି।

ସରୁନି ଜଗମୋହନ ମରାମତି: ଦୁଇବର୍ଷ ହେଲା ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ପାଖରୁ ଦେଖିପାରୁନାହାନ୍ତି ଭକ୍ତ

ସରୁନି ଜଗମୋହନ ମରାମତି: ଦୁଇବର୍ଷ ହେଲା ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ପାଖରୁ ଦେଖିପାରୁନାହାନ୍ତି ଭକ୍ତ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୮ା୨: ଜଗମୋହନ ମରାମତି କାମକୁ ଇତିମଧ୍ୟରେ ଦୁଇବର୍ଷ ଅତିକ୍ରାନ୍ତ ହେଲାଣି। ବିପଦସଙ୍କୁଳ ସ୍ଥିତିରେ ଥିବା ଜଗମୋହନ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ପୋର୍ଟାଲ ଫ୍ରେମ୍‌ ଦିଆସରିଲାଣି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଜଗମୋହନ ସୁରକ୍ଷିତ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ଏହାସତ୍ତ୍ବେ ଜଗମୋହନ କାମ ସରିବାର ନା ଧରୁନି।

ଜଙ୍ଗଲକୁ ଫେରିଲା ଦନ୍ତା

ଜଙ୍ଗଲକୁ ଫେରିଲା ଦନ୍ତା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮।୨(ବ୍ୟୁରୋ)- ସହରକୁ ଚାଲିଆସିଥିବା ଦନ୍ତା ହାତୀ ୪ଦିନ ଧରି ବାଟବଣା ହେବା ପରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଫେରିଛି। ଶନିବାର ଭୋର ସମୟରେ ହାତୀଟି ଜୟଦେବ ବାଟିକାରେ ପଶିଥିଲା। ସେଠାରେ ପ୍ରାୟ ରାତି ୧୧ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଥିଲା। ଅନେକ ଥର ବାହାରକୁ ଆସି ଅନ୍ୟତ୍ର ଚାଲିଯିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ ହେଁ ଲୋକଙ୍କ କୋଳାହଳ ଯୋଗୁ ଯାଇପାରି ନ ଥିଲା।

୧୯ରୁ ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ଭାଷା ସମ୍ମିଳନୀ

୧୯ରୁ ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ଭାଷା ସମ୍ମିଳନୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮।୨(ବ୍ୟୁରୋ)- ଭାଷାଗତ ସମାନତା ଓ ଅଧିକାର ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ସର୍ବଭାରତୀୟ ସଂଗଠନ କନଫରେନ୍ସ ଫର୍‌ ଲାଙ୍ଗୁଏଜ୍‌ ଇକ୍ୱାଲିଟି ଆଣ୍ଡ ରାଇଟ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ବାଙ୍ଗାଲୋରଠାରେ ଆସନ୍ତା ୧୯ ଓ ୨୦ ତାରିଖରେ ୨ ଦିନିଆ ଜାତୀୟ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥିରେ ‘ଭାଷା ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ମିଳନୀ’ ସଭାପତି ତଥା ପୂର୍ବତନ ଏମ୍‌ପି ବୈଷ୍ଣବ ପରିଡ଼ା ଯୋଗଦେବେ। ବାଙ୍ଗାଲୋର ଜାତୀୟ ଆଇନ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି ସମ୍ମିଳନୀରେ ଭାରତର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରାନ୍ତରେ ଭାଷାର ସୁରକ୍ଷା, ଅଧିକାର ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ସଂଗଠନ ଏବଂ ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଯୋଗଦେବେ। ଭାରତର ବିଭିନ୍ନ ଭାଷା ଲାଗି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ସମସ୍ୟା, କେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଭାଷା ନୀତି ତଥା ସମ୍ବିଧାନରେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଆବଶ୍ୟକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅଭାବ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ୨ଦିନ ଧରି ଆଲୋଚନା କରାଯିବ।

ଟ୍ରେନ ଧକ୍କାରେ ବୃଦ୍ଧା ମୃତ

ଟ୍ରେନ ଧକ୍କାରେ ବୃଦ୍ଧା ମୃତ

ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ, ୧୮।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ତାଳଚେର-ପୁରୀ ଟ୍ରେନ ଧକ୍କାରେ ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ ରେଳଷ୍ଟେଶନ ନିକଟ ରତ୍ନଚିରା ନଦୀ ବ୍ରିଜ ଉପରେ ରବିବାର ଜଣେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତା ସତ୍ୟବାଦୀ ଥାନା ସୁଆଲୋଁ ଗ୍ରାମର ଚନ୍ଦ୍ରକାନ୍ତି ନାୟକ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଜିଆରପି ଥାନା ପୋଲିସ ୧୨।୧୮ରେ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଛି।

ମାର୍ଚ୍ଚ ୯ ଯାଏ ମିଳିତ ଶିକ୍ଷକ ମଞ୍ଚର ଆନ୍ଦୋଳନ ସ୍ଥଗିତ

ମାର୍ଚ୍ଚ ୯ ଯାଏ ମିଳିତ ଶିକ୍ଷକ ମଞ୍ଚର ଆନ୍ଦୋଳନ ସ୍ଥଗିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮।୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଦଶଦିନ ଧରି ୭ ଦଫା ଦାବିନେଇ ଓଡ଼ିଶା ସ୍କୁଲ, କଲେଜ ଶିକ୍ଷକ ଓ କର୍ମଚାରୀ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲା। ରବିବାର ସରକାରଙ୍କଠାରୁ ୬ଟି ଦାବି ପୂରଣ କରାଯିବାର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ମିଳିବା ପରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ସାମୂହିକ ଭାବେ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବା ପାଇଁ ମିଳିତ ଶିକ୍ଷକ ମଞ୍ଚ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି।

ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବୁଲାଇଲା ଏବିଭିପି

ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବୁଲାଇଲା ଏବିଭିପି

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୮।୨: ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିବା ପ୍ରତ୍ୟେକଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ଥାଏ। ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଅନେକେ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ଆସିପାରି ନ ଥାନ୍ତି। ଏହି ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ସହଯୋଗର ହାତ ବଢ଼ାଇଛି ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ପରିଷଦ(ଏବିଭିପି)। ଉକ୍ତ ଛାତ୍ର ସଂଗଠନର ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ ଫର୍‌ ସେବା (ଏସ୍‌ଏଫ୍‌ଏସ୍‌) ରବିବାର ୭୦ଜଣ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ପୁରୀ ଆଣି ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରାଇଛି।

୪ ଭାରତୀୟ ପଙ୍କୁଆ କଇଁଛ ଉଦ୍ଧାର

୪ ଭାରତୀୟ ପଙ୍କୁଆ କଇଁଛ ଉଦ୍ଧାର

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮।୨(ବ୍ୟୁରୋ): ପୁରୀ ଜିଲା କଣାସ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ତ୍ରିଲୋଚନପୁର ଗ୍ରାମରୁ ରବିବାର ୪ଟି ଭାରତୀୟ ପଙ୍କୁଆ କଇଁଛ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। କଇଁଛ ସବୁ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ ସଂରକ୍ଷଣ ଆଇନ-୧୯୭୨ ଅନୁଯାୟୀ ତଫସିଲ ୧ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି।

ବାଇକ୍‌ ଉପରେ ଚଢ଼ିଗଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍‌, ଯୁବକ ମୃତ

ବାଇକ୍‌ ଉପରେ ଚଢ଼ିଗଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍‌, ଯୁବକ ମୃତ

ପୁରୀ ଅଫିସ/ବ୍ରହ୍ମଗିରି, ୧୮।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପୁରୀ-ବ୍ରହ୍ମଗିରି ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ରବିବାର ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଏକ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍‌ ବାଇକ୍‌ ଉପରେ ଚଢ଼ିଯିବାରୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ବାଇକ୍‌ ଚାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ବାସେଳିସାହି ଥାନା ଅଧୀନ ହାତୀକୁଞ୍ଜ ଲେନ୍‌ର ଦେବାଶିଷ ମହାପାତ୍ର(୩୦)।