ମେଟ୍ରୋ |

ସ୍ବର୍ଗଦ୍ୱାର ଜମିଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧରେ ଏତଲା ହେବ

ସ୍ବର୍ଗଦ୍ୱାର ଜମିଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧରେ ଏତଲା ହେବ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୬।୯: ପୁରୀ ସ୍ବର୍ଗଦ୍ୱାର ଜମି ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାର କେନ୍ଦ୍ରାଞ୍ଚଳ ରାଜସ୍ବ ଆୟୁକ୍ତ(ଆରଡିସି) ଏ.ବି. ଓତା ବୁଧବାର ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ଜମି ଜାଲିଆତିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତୁରନ୍ତ ଏତଲା ଦେବାକୁ ସେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ସ୍ବର୍ଗଦ୍ୱାରର ସମୁଦାୟ ୩୦.୧୧୦ ଏକର ଜମି ମଧ୍ୟରୁ ପ୍ରାୟ ୧୪ ଏକର ଜମି ଗତ ୧ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସରକାରୀ ଏବଂ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଖାତାକୁ ଫେରିଛି। ୧୦ ଏକର ୯୦୦ ଡିସିମିଲ ଜମି ତହସିଲଦାରଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ବିଚାରାଧୀନ ରହିଛି। ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ତାହାର ଫଇସଲା କରାଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

ସେବାୟତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ: ଉପବାସ ରହିଲେ ଅଲାରନାଥ

ସେବାୟତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ: ଉପବାସ ରହିଲେ ଅଲାରନାଥ

ବ୍ରହ୍ମଗିରି,୧୯।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସେବାୟତଙ୍କ ବିବାଦ ନେଇ ମଙ୍ଗଳବାର ପୁରୀ ଜିଲା ବ୍ରହ୍ମଗିରିସ୍ଥିତ ମହାପ୍ରଭୁ ଅଲାରନାଥଙ୍କ ନିତିରେ ବିଭ୍ରାଟ ଦେଖାଦେଇଛି। ବଲ୍ଲଭ ଭୋଗ ନ ହେବାରୁ ନୀତିରେ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଛି।

୪ ଦିନ ଧରି ବଜାର ବନ୍ଦ: ଲୋକେ ହନ୍ତସନ୍ତ

୪ ଦିନ ଧରି ବଜାର ବନ୍ଦ: ଲୋକେ ହନ୍ତସନ୍ତ

କଣ୍ଟାପଡା,୧୯।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କଟକ ଜିଲା ଗୋବିନ୍ଦପୁର ବଜାରରେ ଅସାମାଜିକ ଯୁବକଙ୍କ ଦୌରାତ୍ମ୍ୟ ପ୍ରତିବାଦରେ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ବଜାର ବନ୍ଦ ଚତୁର୍ଥ ଦିନ ଲାଗି ଜାରି ରହିଛି। ଦୋକାନ ବଜାର ଖୋଲିବାପାଇଁ ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ପ୍ରତିନିଧି, ଗୋବିନ୍ଦପୁର ଥାନାଧିକାରୀ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର କିଛି ମୁରବୀଙ୍କୁ ନେଇ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାହା ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା।

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୧୨ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୧୨ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ବେଗୁନିଆ,୧୯।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ବେଗୁନିଆ ତହସିଲ ଅଧୀନ ଡିଙ୍ଗର ଗ୍ରାମରେ ସୋମବାର ରାତିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ୫ ପରିବାରର ୧୨ ବଖରା ଜଳିଯାଇଛି। ଅଗ୍ନିବିପନ୍ନଙ୍କ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଆସବାବପତ୍ର ପୋଡ଼ିଯାଇଛି।

ନୌବିହାରକୁ ଶୃଙ୍ଖଳିତ କରିବା ଦାବି

ନୌବିହାରକୁ ଶୃଙ୍ଖଳିତ କରିବା ଦାବି

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୯ା୬: ଚିଲିକାରେ ହୋଇଥିବା ଡଙ୍ଗା ବୁଡ଼ି ଘଟଣାରେ ୬ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୪ଜଣ ନାବାଳକ ରହିଛନ୍ତି।

ମାଟି ମାଆର ପୂଜା

ମାଟି ମାଆର ପୂଜା

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୯ା୬: ରଜ ପର୍ବ ଅବସରରେ ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ପୁରୀ ଜିଲା ଗଡ଼ମୃଗଶିରା ପଞ୍ଚାୟତ ପାଟ୍ଟଯୋଶୀପୁର ଗ୍ରାମରେ ମାଟି ମାଆର ପୂଜା କରାଯାଇଥିଲା। ପ୍ରେରଣା ସେବା ସଂଘ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ଉଦ୍ୟମରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି ନିଆରା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମାଟି ମାଆ ଧରିତ୍ରୀ ଦେବୀଙ୍କୁ ଧୂପ, ଦୀପ, ଫୁଲ, ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଫଳମୂଳ, ମିଷ୍ଠାନ ପୂଜାର୍ପଣ କରାଯାଇଥିଲା।

କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବିରେ ଏସ୍‌ପି ଅଫିସ ଘେରାଉ

କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବିରେ ଏସ୍‌ପି ଅଫିସ ଘେରାଉ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୯ା୬: ବଳିଆପଣ୍ଡା ଥାନାକୁ ଅଭିଯୋଗ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ଅଭିଯୋଗକାରୀଙ୍କୁ ଜଣେ ପୋଲିସ ଏଏସଆଇ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ। ସମ୍ପୃକ୍ତ ଏଏସଆଇଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବିରେ ସୋମବାର ବସ୍ତି ସୁରକ୍ଷା ମଞ୍ଚ, ନିଖିଳ ଓଡ଼ିଶା ଚିତ୍ରକର ଓ ବିଜ୍ଞାପନ ପ୍ରସାର ଶ୍ରମିକ ସଂଘ, ଓଡ଼ିଶା ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକ ସଂଘ, ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ କ୍ରାନ୍ତିକାରୀ ମହିଳା ସଂଗଠନ ଏବଂ ଟିୟୁସିଆଇର ଶତାଧିକ କର୍ମୀ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ କରିଥିଲେ। ଏଥିସହିତ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ।

ଚାବି ନ ଥାଇ ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ଖୋଲିବା ଡ୍ରାମା ଜିଲାପାଳ, ପ୍ରଦୀପ ଜେନାଙ୍କ ନାଁରେ ମାମଲା

ଚାବି ନ ଥାଇ ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ଖୋଲିବା ଡ୍ରାମା ଜିଲାପାଳ, ପ୍ରଦୀପ ଜେନାଙ୍କ ନାଁରେ ମାମଲା

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୯ା୬: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ଚାବି ହଜିବା ଓ ମିଳିବା ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଲାଗିଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ଓ ବିବାଦ ଥମୁନାହିଁ। ଭକ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦିନକୁ ଦିନ ବିରୋଧର ସ୍ବର ଶାଣିତ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

୪ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ୧୪ ହଜାର ହୋଟେଲ ରୁମ୍‌ ବୁକ୍‌

୪ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ୧୪ ହଜାର ହୋଟେଲ ରୁମ୍‌ ବୁକ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯ା୬(ବ୍ୟୁରୋ)-ଏସିଆନ୍‌ ଆଥଲେଟିକ୍ସ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଆୟୋଜନ କରି ଦେଶର କ୍ରୀଡ଼ା ରାଜଧାନୀରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିବା ଓଡ଼ିଶା ଏବେ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ହକି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଆୟୋଜକ ଭାବେ ଇତିହାସ ରଚିବାକୁ ଯାଉଛି।

ଜାତୀୟ ଜଳବାୟୁ ଚାମ୍ପିୟନ ଆଖ୍ୟା ପାଇଲେ ଓଡ଼ିଶାର ସାତ୍ତ୍ୱିକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯ା୬(ବ୍ୟୁରୋ)- ବନାରସ ହିନ୍ଦୁ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ସ୍ନାତକୋତ୍ତର ସୋସିଓଲୋଜି ବିଭାଗ ଛାତ୍ର ସାତ୍ତ୍ୱିକ ପଟ୍ଟନାୟକ ଦିଲ୍ଲୀସ୍ଥିତ ଆମେରିକା ଦୂତାବାସ ତରଫରୁ ଆୟୋଜିତ ‘ଜଳବାୟୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଓ ଏହାର ପ୍ରଭାବ’ ଶ୍ରୀର୍ଷକ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବିବେଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ବସ୍ତି ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ଆଧାର କାର୍ଡ ଆବେଦନ ଶିବିର

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯ା୬(ବ୍ୟୁରୋ)- ଆଶଁାୟେ ଅନୁଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ବସ୍ତିର ଅବହେଳିତ ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ଆଧାର କାର୍ଡ ଆବେଦନ ଶିବିର ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି।

‘ଆର୍ଟ ପିଲ୍‌ଗ୍ରୀମ୍‌’ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯ା୬(ବ୍ୟୁରୋ)- ବନାରସର ଆନନ୍ଦ ବନ ଚିତ୍ରକଳା ସଙ୍ଗଠନର ୨୦ଜଣ ଶିଳ୍ପୀଙ୍କୁ ନେଇ ପୁରୀଠାରେ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିବା କଳା ଶିବିର ‘ଆର୍ଟ ପିଲ୍‌ଗ୍ରୀମ୍‌’ର ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ସମାରୋହ ସୋମବାର ଟଙ୍କପାଣି ରୋଡ୍‌ସ୍ଥିତ ସୁଭଦ୍ରା ଆର୍ଟ ଗ୍ୟାଲେରି ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ୍‌ ମାମଲାର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ସିବିଆଇ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୯ା୬(ବ୍ୟୁରୋ) - ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ୍‌ ମାମଲାର ସମୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଦୁଇଦିନିଆ ଓଡ଼ିଶା ଗସ୍ତରେ ଆସିଛନ୍ତି ସିବିଆଇର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରାକେଶ ଆସ୍ଥାନା। ସୋମବାର ସକାଳେ ସେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସିବିଆଇ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ କରାଯାଇଥିଲା।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ