ରାଜ୍ୟ |

ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କଲେ ଡିଜିପି

ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କଲେ ଡିଜିପି

କଟକ ଅଫିସ,୧୩।୨: ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟାଳୟରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଡିଜିପି ରାଜେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ଶର୍ମା ସମସ୍ତ ଜିଲାର ଏସ୍‌ପି ଓ ରେଞ୍ଜ ଡିଆଇଜିମାନଙ୍କ ସହିତ ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତିର ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ଜିଲାରେ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ବଢ଼ାଇବା ସହ ବିଭିନ୍ନ ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ଡିଜି ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅପରାଧ ସମୀକ୍ଷା ସମୟରେ ଅତିରିକ୍ତ ଡିଜି ସତ୍ୟଜିତ ମହାନ୍ତି, ଅତିରିକ୍ତ ଡିଜି(କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ) ସନ୍ତୋଷ ଉପାଧ୍ୟୟ, ଏଚଆରପିସି ଏଡିଜି ମହେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ପ୍ରାୟ ୧ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଡିଜିପି ଶର୍ମା ସମସ୍ତ ଜିଲାର ଏସପିମାନଙ୍କ ସହ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତି ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

All Right Reserved By
I&PR

Model This Week

ସନ୍ତୋଷ

ରାଜ୍ୟ |

ପୋଲ ତଳକୁ ଖସିଲା ଟ୍ରକ୍‌, ଜଣେ ମୃତ

ପୋଲ ତଳକୁ ଖସିଲା ଟ୍ରକ୍‌, ଜଣେ ମୃତ

ଆନନ୍ଦପୁର, ୨୩।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଘସିପୁରା ଥାନା ବେଲବାହାଳି ସେତୁ ତଳକୁ ବୁଧବାର ଏକ ଦଶଚକିଆ ଟ୍ରକ୍‌ ଖସି ପଡିବାରୁ ଚାଳକ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ହେଲପର୍‌ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। (ଓଆର୦୪ଜି-୯୬୩୬) ନମ୍ବର ଏକ ଦଶଚକିଆ ଭାରିଯାନ ଯାଜପୁରରୁ କେନ୍ଦୁଝର ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ବେଲବାହାଳିଠାରେ ଥିବା ବ୍ରିଟିଶ୍‌ ଅମଳର ପୋଲ ଉପରୁ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ୫୦ ଫୁଟ ତଳକୁ ଖସି ପଡିଥିଲା।

ଜୁନ୍‌ ୨୨ରୁ ମାଟ୍ରିକ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ: ବୁଧବାରଠାରୁ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ ଫର୍ମ ପୂରଣ

ଜୁନ୍‌ ୨୨ରୁ ମାଟ୍ରିକ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ: ବୁଧବାରଠାରୁ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ ଫର୍ମ ପୂରଣ

କଟକ ଅଫିସ, ୨୩ା୫: ଚଳିତ ମାଟ୍ରିକ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଆସନ୍ତା ଜୁନ୍‌ ୨୨ ତାରିଖରୁ ୨୬ ତାରିଖ ଯାଏ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳ ୮ଟାରୁ ୧୧.୩୦ ମିନିଟ ଯାଏ ପରୀକ୍ଷା ହେବ। କେବଳ ଗଣିତରେ ଅଧିକ ୧୫ ମିନିଟ୍‌ ସମୟ ଦିଆଯିବ। ଏଥର ତୃତୀୟ ଭାଷା ହିନ୍ଦୀ ଓ ସଂସ୍କୃତ ଦୁଇଟି ପରୀକ୍ଷା ଅଲଗା ଅଲଗା ଦିନରେ କରାଯିବାକୁ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି।

ଆମ ଗାଁ, ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ:  ୧୦୮ ପଞ୍ଚାୟତ ପାଇଁ ୨୯.୫୦ କୋଟି ମଞ୍ଜୁରୀ

ଆମ ଗାଁ, ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ୧୦୮ ପଞ୍ଚାୟତ ପାଇଁ ୨୯.୫୦ କୋଟି ମଞ୍ଜୁରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୩।୫(ବ୍ୟୁରୋ): ବୁଧବାରଠାରୁ ବ୍ଲକସ୍ତରରେ ଆମ ଗାଁ, ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ୪ ବ୍ଲକର ୧୦୮ ପଞ୍ଚାୟତ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ୨୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର କରିଛନ୍ତି। ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକର ୩୨ ପଞ୍ଚାୟତ ପାଇଁ ୮.୧୨ କୋଟି, କୋରାପୁଟ ଲମତାପୁଟ ବ୍ଲକର ୧୫ ପଞ୍ଚାୟତ ପାଇଁ ୪.୩୮ କୋଟି, ଭଦ୍ରକ ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକର ୩୬ ପଞ୍ଚାୟତ ପାଇଁ ୯ କୋଟି ଏବଂ ଯାଜପୁର ଜିଲା ସଦର ବ୍ଲକର ୨୫ ପଞ୍ଚାୟତ ପାଇଁ ୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ କରିଛନ୍ତି।

ବାସୁଙ୍ଗାପାଟ ଅନୁଧ୍ୟାନ ପାଇଁ ଗଲେ ଦଇତା

ବାସୁଙ୍ଗାପାଟ ଅନୁଧ୍ୟାନ ପାଇଁ ଗଲେ ଦଇତା

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୩ା୫: ଅଣସର ସମୟରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଗୁପ୍ତନୀତି ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ପଡ଼େ ବାସୁଙ୍ଗାପାଟ। ଆଗକୁ ଅଣସର ଆସୁଥିବାରୁ ଏ ଦିଗରେ ତତ୍ପରତା ପ୍ରକାଶ କରିଛି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ। ଏଥିପାଇଁ ବୁଧବାର ଦଇତାପତିଙ୍କ ଏକ ଟିମ୍‌ ବାସୁଙ୍ଗାପାଟ ଅନୁଧ୍ୟାନ ଲାଗି କଟକ ତିଗିରିଆର ନୂଆପାଟଣା ଗସ୍ତ କରିଛି।

ବିଷ ପିଇ ଯୁବତୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ବିଷ ପିଇ ଯୁବତୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ବୁର୍ଲା, ୨୩।୫ (ଡି.ଏନ.ଏ)-କୌଣସି କାରଣ ନେଇ ଜଣେ ଯୁବତୀ ବିଷ ପିଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ। ବୁର୍ଲା ଭିମସାର ମେଡିକାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କର ବୁଧବାର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତ ଯୁବତୀ ଜଣକ ହେଲେ ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା ପୁରୁଣାକଟକ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜାମପଦର ଗ୍ରାମର ସନାତନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଝିଅ ସୁପ୍ରିୟା ପ୍ରଧାନ (୧୯)। ମେଡିକାଲ ଫାଣ୍ଡି ପୋଲିସ ମୃତଦେହକୁ ଜବତ କରି ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି।

ବସ୍‌-ବାଇକ୍‌ ମୁହିଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀଙ୍କ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ

ବସ୍‌-ବାଇକ୍‌ ମୁହିଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀଙ୍କ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, ୨୩।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସମ୍ବଲପୁର-ରାଉରକେଲା ବିଜୁ ଏକ୍ତସପ୍ରେସ ଓ୍ବେର ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଉପକଣ୍ଠ ଜଗତଗଡ଼ଠାରେ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନ ସାଢେ ୩ଟାରେ ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଗୋଟିଏ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌ ଏବଂ ଏକ ବାଇକ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହୋଇଛି।

ରାଜଧାନୀରେ କାଳବୈଶାଖୀ ତାଣ୍ଡବ: ଛେଚିଲା ୨ଘଣ୍ଟା

ରାଜଧାନୀରେ କାଳବୈଶାଖୀ ତାଣ୍ଡବ: ଛେଚିଲା ୨ଘଣ୍ଟା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୩।୫(ବ୍ୟୁରୋ): ପ୍ରବଳ ବିଜୁଳି ଓ ଘଡ଼ଘଡ଼ିରେ ବୁଧବାର ଥରିଉଠିଲା ରାଜଧାନୀ। ସକାଳ ୫ଟାରୁ ଘୋଟି ଆସିଲା କଳାହାଣ୍ଡିଆ ମେଘ। ପୂର୍ବାହ୍ନ ୮ଟାରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷାରେ ଉବୁଟୁବୁ ହେଲା ରାଜଧାନୀ। ୨ ଘଣ୍ଟାରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ କାଳ ମୂଷଳ ଧାରାରେ ବର୍ଷିଲା। ଆଚାର୍ଯ୍ୟବିହାର, କଟକରୋଡ, ନୟାପଲ୍ଲୀ ବେହେରା ସାହି, ପୁରୁଣା ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏବଂ ରାଜଧାନୀର ତଳି ଅଞ୍ଚଳ ନିମିଷକ ମଧ୍ୟରେ ଜଳାର୍ଣ୍ଣବ ହୋଇଗଲା।

ବଜ୍ରପାତ ଯୋଗୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ଜଳିଗଲା ୪ ବଖରା

ବଜ୍ରପାତ ଯୋଗୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ଜଳିଗଲା ୪ ବଖରା

ହାଟଡିହୀ,୨୩।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ହାଟଡିହୀ ବ୍ଲକ ଝଣଝଣା ଗ୍ରାମରେ ବଜ୍ରପାତ ଯୋଗୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ଗ୍ରାମର ମୁରଲୀ ବେହେରା ଏବଂ ସାଗର ବେହେରାଙ୍କର ୪ ବଖରା ଘର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧ୍ୱଂସ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ସାଗରଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାଙ୍କ ଦେହରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯିବାରୁ ସେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଆନନ୍ଦପୁର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ଏଥିସହ ଗୁହାଳରେ ବନ୍ଧା ହୋଇଥିବା ୨ଟି ଗାଈଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ଭାରତୀୟ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକସେବକ ସଂଘର ଆନ୍ଦୋଳନ

ଭାରତୀୟ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକସେବକ ସଂଘର ଆନ୍ଦୋଳନ

ଭଟଲି,୨୩।୫(ଡି.ଏନ.ଏ)- ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଭଟଲି ଉପ ଡାକଘର ସମ୍ମୁଖରେ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ ସେବକମାନେ ବୁଧବାରଠାରୁ ଅନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟକାଳ ଧର୍ମଘଟ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକସେବକ ସଂଘର ଆହ୍ବାନ କ୍ରମେ ଏହି ଧର୍ମଘଟରେ ମୂଲବାର ବିପିଏମ୍‌ ରାଜାମାଣିକେଶ୍ୱର ସେଠ୍‌, ନୂଆଁଗଡ଼ ବିପିଏମ୍‌ ବିଜୟ ଭୁଏ, କନକବିରା ବିପିଏମ୍‌ ସୋନିଆଁ ପ୍ରଧାନ, ବି.ବଡ଼ମାଲ ବିପିଏମ୍‌ କୁମୁଦ ଚରଣ ସାହୁ, ଚଢ଼େଇଗାଁ ବିପିଏମ୍‌ ବଳରାମ ଦାଶ, ଗୋପାଲପୁର ବିପିଏମ୍‌ ପଞ୍ଚାନନ ସାହୁ, ରାଉତପଡ଼ା ବିପିଏମ୍‌ ଅଶୋକ କୁମାର ବାରିକ, ଭଟଲିର ପେକର ରୁଦ୍ରଦେବ ସାହୁ, କନକବିରା ଏମ୍‌ସି ଶିଶୁପାଲ ପଟେଲ ସାମିଲ ଥିଲେ।

ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ଅନଶନରୁ ଓହରିଲେ ଭରତାପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ଜନପ୍ରତିନିଧି

ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ଅନଶନରୁ ଓହରିଲେ ଭରତାପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ଜନପ୍ରତିନିଧି

ରେଢ଼ାଖୋଲ,୨୩।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ରେଢ଼ାଖୋଲ ବ୍ଲକ ଭରତାପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ୮ଦଫା ଦାବି ପୂରଣ ନେଇ ବୁଧବାର ସକାଳ ୮ଟାରେ ସରପଞ୍ଚ ଦୁଃଖବନ୍ଧୁ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ସମସ୍ତ ନିର୍ବାଚିତ ଜନ ପ୍ରତିନିଧି ଓ ଜନସାଧାରଣ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ରିଲେ ଅନଶନରେ ବସିଥିଲେ। ଦାବି ପୂରଣ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ ସକାଳ ୮ଟାରୁ ଦିନ ପ୍ରାୟ ସାଢେ ୧୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଅନଶନ ଚାଲୁ ରହିଥିଲା। ପଞ୍ଚାୟତରେ ବସବାସ କରୁଥିବା ଭୂମିହୀନମାନଙ୍କୁ ଜମି ପଟ୍ଟା ପ୍ରଦାନ, ଠେଲକ ଦାଦରଠାରେ ସୁରୁବାଲି ଯୋର ଉପରେ ବ୍ୟାରେଜ ନିର୍ମାଣ କରି କେନାଲ ଯୋଗେ ଚୁଡାପୁଡୁଗ, ଭରତାପୁର, ତେନ୍ତେଳାଖୋଲ, ଭଥରା, ଝମକରାଇ ପ୍ରଭୃତି ଗ୍ରାମର ଚାଷ ଜମିକୁ ଜଳସେଚନ, ଭଥରା ଅରଖ କୁଦ ରାସ୍ତାର ସୁରୁବାଲି ଯୋର ଉପରେ ପୋଲ ନିର୍ମାଣ, ଝମକରେ ଦେଉଳଝରି ଦେବପୀଠକୁ ରାସ୍ତାନିର୍ମାଣ ସହ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳର ମାନ୍ୟତା, ରାମପୁର -ଗୋବିନ୍ଦପୁର ପୂର୍ତ୍ତବିଭାଗ ରାସ୍ତାରୁ ଭଥରା ବିଶ୍ୱନାଥପୁର ଦେଇ ସୋନପୁର ସୀମା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ଓ ଭରତାପୁର ଚୁଡାପୁଡୁଗ ରଙ୍ଗମାଟିଆ, ଭାଲୁଚୁଆ ଗ୍ରାମକୁ ପାଇପ ଯୋଗେ ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ ପ୍ରଭୃତି ୮ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଏହି ଅନଶନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ ସେବକ ସଂଘର ଧର୍ମଘଟ, ଉପଭୋକ୍ତା ହନ୍ତସନ୍ତ

ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ ସେବକ ସଂଘର ଧର୍ମଘଟ, ଉପଭୋକ୍ତା ହନ୍ତସନ୍ତ

ବଡ଼ସାହି,୨୩ା୫(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଅଖିଳ ଭାରତ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ ସେବକ ସଂଘର ଆହ୍ବାନ କ୍ରମେ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବଡ଼ସାହି ଡିଭିଜନର ସମସ୍ତ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ ସେବକ(ଜିଡିଏସ୍‌)କର୍ମଚାରୀ ୨୨ତାରିଖରୁ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧର୍ମଘଟ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

ପଠାଣି ସାମନ୍ତ ପରୀକ୍ଷାରେ ବେଲପାଳ ଶିଶୁମନ୍ଦିରର କୃତିତ୍ୱ

ପଠାଣି ସାମନ୍ତ ପରୀକ୍ଷାରେ ବେଲପାଳ ଶିଶୁମନ୍ଦିରର କୃତିତ୍ୱ

ବଡ଼ସାହି,୨୩ା୫(ନି.ପ୍ର.): ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବଡ଼ସାହି ବ୍ଲକରେ ପଠାଣି ସାମନ୍ତ ଗଣିତ ମେଧାବୃତ୍ତିର ୬ଷ୍ଠ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ବ୍ଲକର ବେଲପାଳସ୍ଥିତ ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁମନ୍ଦିରର ୩ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ପ୍ରଥମରୁ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛନ୍ତି।