ମେଟ୍ରୋ |

ଫିମ୍ପିମରା ଚାଉଳରେ ଅବଢ଼ା

ଫିମ୍ପିମରା ଚାଉଳରେ ଅବଢ଼ା
ପୁରୀ ଅଫିସ, ୬।୯: ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ମହାପ୍ରସାଦ ଭାଗ୍ୟରେ ଥିଲେ ମିଳେ। ଠାକୁରଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଆସୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଭକ୍ତଙ୍କ ଅବଢ଼ା ପ୍ରତି ଲୋଭ ଥାଏ। ହେଲେ ଅବଢ଼ା ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଥିବା ଚାଉଳର ମାନକୁ ନେଇ ଏବେ ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ। ଫିମ୍ପିମରା, ପୋକରା ଚାଉଳରେ ଅବଢ଼ା ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଥିବା ଜଣାପଡିବା ପରେ ଏହାକୁ ନେଇ ଭକ୍ତଙ୍କ ମହଲରେ କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। କେଉଁ ପରିସ୍ଥିତିରେ କିପରି ବିନା ଯାଞ୍ଚରେ ମହାପ୍ରସାଦ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଥିବା ସାମଗ୍ରୀ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତରକୁ ଯାଉଛି ବୋଲି ଭକ୍ତମାନେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। ଦୁଇଦିନ ତଳେ ଅବଢ଼ା ପାଇଁ ଚାଉଳ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଦକ୍ଷିଣ ଦ୍ୱାର ଦେଇ ଯାଉଥିଲା। ଜଣେ ଟ୍ରଲି ଚାଳକ ଏହି ଚାଉଳ ବସ୍ତା ଆଣିଥିଲେ। ଚାଉଳ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତରକୁ ବୁହା ହେଉଥିବା ବେଳେ ଏଥିରେ ଫିମ୍ପି ମାରିଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା। କେତେଜଣ ଭକ୍ତ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଟ୍ରଲି ଚାଳକଙ୍କୁ ଏ ବିଷୟରେ ପଚାରିଥିଲେ। ସେ ଜାଣିନାହାନ୍ତି, ଅର୍ଡର ମୁତାବକ ସେ କେବଳ ଏହାକୁ ବୋହି ଆଣିଥିବା କହିଥିଲେ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଏହି ନିମ୍ନମାନର ଚାଉଳ ବସ୍ତାକୁ ପୁଣି ଫେରାଇ ନିଆଯାଇଥିଲା। ଏହି ଘଟଣା ଜଣାପଡିବା ପରେ ଭକ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଅବଢ଼ା ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ କିଭଳି ଏମିତି ଚାଉଳ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତରକୁ ଯାଉଥିଲା ବୋଲି ଅନେକେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲେ। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକ ପ୍ରଦୀପ ଜେନା କହିଛନ୍ତି, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଆଇନ ଅନୁସାରେ କୌଣସି ନିମ୍ନମାନର ପ୍ରସାଦ ବିକ୍ରି ହେବା କଥା ନୁହେଁ। ଯଦି ଏଭଳି ଏକ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି ଏ ନେଇ ନିଶ୍ଚିତ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବ। ମନ୍ଦିର ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଯିବା ସହ ସୁଆର ନିଯୋଗ ସହିତ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା କରିବୁ। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଉପମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକ ଅରବିନ୍ଦ ଅଗ୍ରୱାଲ କହିଛନ୍ତି, କିଏ ଏଭଳି ଚାଉଳ ନେଉଥିଲେ ଆବଶ୍ୟକ ପଡିଲେ ଏହାର ତଦନ୍ତ କରାଯିବ। ପ୍ରମାଣ ମିଳିଲେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମହାପ୍ରସାଦର ମାନରେ ସାଲିସ କରାଯିବ ନାହିଁ। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତରକୁ ଫିମ୍ପିମରା ଚାଉଳ ନିଆଯିବା ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ସୁଆର ମହାସୁଆର ନିଯୋଗ ସମ୍ପାଦକ କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ସାମନ୍ତରା କହିଛନ୍ତି, ଯେଉଁ ସମୟରେ ଏହି ଘଟଣା ଜଣାପଡିଲା ସେତିକିବେଳେ ନିଯୋଗକୁ ଖବର ଦିଆଯିବା ଉଚିତ ଥିଲା। ଏହି ଚାଉଳ କିଏ ଆଣିଥିଲା ତାହା ପ୍ରମାଣ ମିଳି ପାରିଥାନ୍ତା। କେହି ବି ଚାହିଁବେନି ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ମହାପ୍ରସାଦ ଏମିତି ଚାଉଳରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉ। ଏହି ଘଟଣା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଭକ୍ତଙ୍କ ମନକୁ ଆଘାତ ଦେବ। ମହାପ୍ରସାଦ ପ୍ରତି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଆସ୍ଥା ଓ ବିଶ୍ୱାସ ମଧ୍ୟ କମିବ। ତେଣୁ ଏଥିରୁ ସମସ୍ତେ ନିବୃତ୍ତ ରହିବା ଦରକାର।
All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

୪ କଲରାପତରିଆ ଚମଡ଼ା ଜବତ ଗିରଫ: ଆଉ ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

୪ କଲରାପତରିଆ ଚମଡ଼ା ଜବତ ଗିରଫ: ଆଉ ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା କୁଚିଣ୍ଡାରୁ ୪ କଲରାପତରିଆ ବାଘ ଚମଡ଼ା ଘଟଣାରେ ରବିବାର ଅନ୍ୟ ୩ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ନରେନ୍ଦ୍ର ପିଙ୍ଗ, ମାନ୍‌ଫୁଲ ପ୍ରଧାନ, ଅକ୍ଷୟ ଭୋଇ। ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯିବା ପରେ କୁଚିଣ୍ଡା ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋଟ୍‌କୁ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି।

ରାସ୍ତା ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ରାସ୍ତା ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବାଲିଅନ୍ତା,୨୪ା୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ବାଲିଅନ୍ତା ଥାନା ପାହାଳ ଫାଣ୍ଡି ଅଧୀନ ତ୍ରିନାଥ ବଜାର ନିକଟସ୍ଥ ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ସରୋବର ସମ୍ମୁଖ ରାସ୍ତା ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

ଭାଜପାକୁ ଝଟକା: ରାଜ୍ୟ ଉପସଭାପତି ରାଜକିଶୋର ଦାସ ଛାଡ଼ିଲେ ଦଳ

ଭାଜପାକୁ ଝଟକା: ରାଜ୍ୟ ଉପସଭାପତି ରାଜକିଶୋର ଦାସ ଛାଡ଼ିଲେ ଦଳ

ଭୁବନେଶ୍ୱର/ବାରିପଦା ଅଫିସ୍‌, ୨୪।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଭାଜପାକୁ ଝଟକା ଲାଗିଛି। ରାଜ୍ୟ ଉପସଭାପତି ରାଜକିଶୋର ଦାସ ଦଳ ଛାଡ଼ିଛନ୍ତି।

ବିଜେଡିକୁ ଫେରିଲେ ଦୁର୍ଯ୍ୟୋଧନ ମାଝି

ବିଜେଡିକୁ ଫେରିଲେ ଦୁର୍ଯ୍ୟୋଧନ ମାଝି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଖରିଆର, ୨୪ା୩(ବ୍ୟୁରୋ):ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲା ଖରିଆର ବିଧାୟକ ତଥା ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦୁର୍ଯ୍ୟୋଧନ ମାଝି ଶନିବାର ବିଜେଡିରେ ଯୋଗଦେଇଛନ୍ତି।

ବିଜେଡିର ତାରକା ପ୍ରଚାରକଙ୍କ ତାଲିକା ଜାରି

ବିଜେଡିର ତାରକା ପ୍ରଚାରକଙ୍କ ତାଲିକା ଜାରି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪ା୩(ବ୍ୟୁରୋ):ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ବିଧାନସଭା ଓ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ଶନିବାର ତାରକା ପ୍ରଚାରକଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। 

ବିଜୟଙ୍କୁ ମନାଇବା ପାଇଁ ଭାଜପାର ପ୍ରୟାସ ଜାରି

ବିଜୟଙ୍କୁ ମନାଇବା ପାଇଁ ଭାଜପାର ପ୍ରୟାସ ଜାରି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪ା୩(ବ୍ୟୁରୋ):ବରିଷ୍ଠ ନେତା ବିଜୟ ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ମନାଇବା ପାଇଁ ଭାଜପା ତା’ର ସମସ୍ତ ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରଖିଛି। ଏହି କ୍ରମରେ ଭାଜପା ବିଧାୟକ ଦଳ ନେତା କେ.ଭି. ସିଂଦେଓ ଏବଂ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଉପସଭାପତି ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡା ଶନିବାର ବିଜୟଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିଛନ୍ତି।

ଚାପରେ ବିଜେଡି, ଝୁଲିଲା ତାଲିକା:ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା: ନବୀନ

ଚାପରେ ବିଜେଡି, ଝୁଲିଲା ତାଲିକା:ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା: ନବୀନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪ା୩(ବ୍ୟୁରୋ):ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରାଯିବ। ଦଳର ସଭାପତି ତଥା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଶନିବାର ଏହା କହିଛନ୍ତି। 

ଟିକେଟ ପାଇଁ ବାୟା:ଦଳଡିଆଁ ଖୁସ୍‌, ଅନେକ ଆଶାୟୀ ହତାଶ

ଟିକେଟ ପାଇଁ ବାୟା:ଦଳଡିଆଁ ଖୁସ୍‌, ଅନେକ ଆଶାୟୀ ହତାଶ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪ା୩(ବ୍ୟୁରୋ):ବିଧାନସଭା ଓ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ଯେତିକି ପାଖେଇ ଆସୁଛି ରାଜ୍ୟରେ ରାଜନୈତିକ ଉଷ୍ଣତା ସେତିକି ବଢ଼ିଚାଲିଛି।

ଟିକେଟ ନ ମିଳିବାରୁ ତୁମୁଳକାଣ୍ଡ:କଂଗ୍ରେସ ଭବନରେ ବ୍ୟାପକ ଭଙ୍ଗାରୁଜା

ଟିକେଟ ନ ମିଳିବାରୁ ତୁମୁଳକାଣ୍ଡ:କଂଗ୍ରେସ ଭବନରେ ବ୍ୟାପକ ଭଙ୍ଗାରୁଜା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪।୩ (ବ୍ୟୁରୋ)- ଟିକେଟ ଘୋଷଣା ହେବା ପରଠାରୁ ଅନ୍ୟ ଦଳ ଭଳି କଂଗ୍ରେସର ଆଶାୟୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଚରମସୀମାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି। ଏକାମ୍ର ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ପାଇଁ ରଶ୍ମିରେଖା ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ଦଳ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିଛି। 

ଗୋଇନ୍ଦା ରିପୋର୍ଟ ମାମଲା:ଗୋଲକଙ୍କ ଓକିଲ ଥାନାରେ ହାଜର ହେଲେ,ଆଜି ହାଜର ହେବେ ଟଙ୍କଧର ତ୍ରିପାଠୀ

ଗୋଇନ୍ଦା ରିପୋର୍ଟ ମାମଲା:ଗୋଲକଙ୍କ ଓକିଲ ଥାନାରେ ହାଜର ହେଲେ,ଆଜି ହାଜର ହେବେ ଟଙ୍କଧର ତ୍ରିପାଠୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪।୩ (ବ୍ୟୁରୋ)- ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ହିଞ୍ଜିଳିରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିଲେ ହାରିଯିବା ନେଇ ଗୋଇନ୍ଦା ରିପୋର୍ଟ ରହିଥିବା ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ କହିଥିଲା ଭାଜପା। 

ଓୟୁଏଟି କୁଳପତି ପଦବୀରୁ ହଟିଲେ ପଶୁପାଳକ

ଓୟୁଏଟି କୁଳପତି ପଦବୀରୁ ହଟିଲେ ପଶୁପାଳକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪।୩(ବ୍ୟୁରୋ)- ଓଡ଼ିଶା କୃଷି ଓ ବୈଷୟିକ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ(ଓୟୁଏଟି)ର କୁଳପତି ପଦବୀରୁ ପ୍ରଫେସର ସୁରେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ପଶୁପାଳକଙ୍କୁୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି।

ବଫ୍‌ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲ ଫିଲ୍ମ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ୍‌ରେ ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ ଜିତେନ୍ଦ୍ର

ବଫ୍‌ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲ ଫିଲ୍ମ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ୍‌ରେ ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ ଜିତେନ୍ଦ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪।୩(ବ୍ୟୁରୋ)- ସ୍ବିଡେନ୍‌ର ମାଲ୍‌ମୋଠାରେ ବଫ୍‌ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲ ଫିଲ୍ମ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ ଶନିବାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।


Model This Week

ରଶ୍ମି
Why Dharitri