ମେଟ୍ରୋ |

କଟକରେ ପୁଣି ଏନକାଉଣ୍ଟର:ଟାର୍ଗେଟରେ ଅପରାଧୀ

କଟକରେ ପୁଣି ଏନକାଉଣ୍ଟର:ଟାର୍ଗେଟରେ ଅପରାଧୀ
କଟକ ଅଫିସ, ୬।୯- କଟକରେ ପୁଣି ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର। ମହାନଦୀ ରିଂବନ୍ଧର ମଣ୍ଟେଶ୍ୱରୀ ଗଡ଼ା ନିକଟ ରାସ୍ତା ଉପରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ୱାଣ୍ଟେଡ୍‌ ତାଲିକାରେ ଥିବା ସବିର ଓରଫ ସେକ୍‌ ରାହୁଲ ଓ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିଲା ଗୁଳି ବିନିମୟ। ଶେଷରେ ପୋଲିସ ଗୁଳିର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ ରାହୁଲ। ତାଙ୍କ ଡାହାଣ ଗୋଡ଼ରେ ଗୁଳି ବାଜିଥିଲାବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ କଟକ ବଡ଼ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ବଳୟରେ ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଉଛି। ରାହୁଲଙ୍କ ନାମରେ ଏକାଧିକ ମାମଲା ରହିଛି। ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ନିକଟରୁ ଗୋଟିଏ ୯ଏମ୍‌ଏମ୍‌ର ପିସ୍ତଲ, ଦୁଇ ରାଉଣ୍ଡ ଅଫୁଟା ଗୁଳି, ଗୋଟିଏ ଖୋକା, ଗୋଟିଏ ବାଇକ୍‌ ଜବତ କରିଛି। ରାହୁଲ ସକିଲ ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ପ୍ରମୁଖ ସହଯୋଗୀ। ପୂର୍ବରୁ ସକିଲ ଓ ସହଯୋଗୀମାନେ ଟିଟୋଙ୍କ ଗ୍ୟାଙ୍ଗରେ ସାମିଲ ଥିଲେ। ପରେ ରାହୁଲ ସକିଲଙ୍କ ସହ ମିଶି ସହରରେ ଅପରାଧ ଘଟାଇ ଆସିଥିବା ପୋଲିସ ତଦନ୍ତରୁ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି। ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି ବୋଲି ଡିସିପି ଅଖିଳେଶ୍ୱର ସିଂ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ, ଦରଘାବଜାର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଉଁଶଗଳିର ରାହୁଲ ପୁରୀଘାଟ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କେଶରପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ଗତ ଜୁଲାଇ ୨୮ ତାରିଖରେ ଏକ ବୋମାମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଥିଲେ। ଉକ୍ତ ଥାନାରେ ରାହୁଲଙ୍କ ନାମରେ ଆଇପିସି ଦଫା ୩, ୪ ଓ ୬ ଏବଂ ଏକ୍ସପ୍ଲୋସିଭ ସବ୍‌ଷ୍ଟାନ୍ସ ଆକ୍ଟରେ ମାମଲା (୧୨୭/୨୦୧୭) ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା। ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ଦୀର୍ଘଦିନ ହେବ ଜାଲ ବିଛାଇଥିଲା। ମହାନଦୀ ରିଂବନ୍ଧ ରାସ୍ତାରେ ସେ ଯାତାୟାତ କରୁଥିବା ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା। ମଙ୍ଗଳବାର ତାଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ଏସିପି ପ୍ରମୋଦ ରଥ, ପୁରୀଘାଟ ଥାନା ଆଇଆଇସି ତାପସ କୁମାର ପ୍ରଧାନ ଓ ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ର ୫ ଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନେଇ ୭ ଜଣିଆ ପୋଲିସ ଟିମ୍‌ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇରହିଥିଲା। ଚହଟାଠାରୁ ମଣ୍ଟେଶ୍ୱରୀଗଡ଼ା ମଝି ରାସ୍ତାରେ ରାହୁଲଙ୍କୁ ସେମାନେ ଅଟକାଇଥିଲେ। ହଠାତ ରାହୁଲ ପୋଲିସ ଉପରକୁ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲେ। ପାଲଟା ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଯାଇ ଆଇଆଇସି ପ୍ରଧାନ ନିଜ ସର୍ଭିସ ରିଭଲଭରରୁ ତାଙ୍କ ଉପରକୁ ଗୋଟିଏ ରାଉଣ୍ଡ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲେ। ଏହି ଗୁଳି ରାହୁଲଙ୍କ ଡାହାଣ ଗୋଡ଼ରେ ବାଜିବାରୁ ସେ ସେଠାରେ ବସି ପଡ଼ିଥିଲେ। ପ୍ରକାଶଥାଉକି, କେଶରପୁର ବୋମାମାଡ଼ ଚୌଦ୍ୱାର ଜେଲ୍‌ରୁ ନିୟନ୍ତ୍ରିିତ ହୋଇଥିଲା, ଯାହା ପୋଲିସ ତଦନ୍ତରୁ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି। ସକିଲଙ୍କ କହିବା ମୁତାବକ, ରାହୁଲ ଓ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ବୋମାମାଡ଼ କରି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ରାହୁଲ ବୋମା ଭିଡ଼ିବାରେ ସିଦ୍ଧହସ୍ତ। ସକିଲଙ୍କ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ପାଇଁ ସେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ। ରାହୁଲ ସକିଲଙ୍କ ପ୍ରମୁଖ ସହଯୋଗୀ ଥିଲେ। ତାଙ୍କ ନାମରେ ଦରଘାବଜାର ଓ ଲାଲବାଗ ଥାନାରେ ଦୁଇଟି ମାମଲା ରହିଥିଲା। କେଶରପୁର ବୋମାମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ସେ ଫେରାର ଥିଲେ। ହାଡିଆପଠା ସି-ଶୋର ନିକଟରେ ସେକ୍‌ ବାବୁଙ୍କୁ ଏପ୍ରିଲ ୧୭ରେ ପୋଲିସ ଏନକାଉଣ୍ଟର କରିଥିଲା। ଏହାର ୪ ମାସ ପରେ ଅର୍ଥାତ ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ରେ ସିଡିଏ ସେକ୍ଟର-୧୦ ଜଷ୍ଟିସଗଡ଼ାର କାଠଯୋଡ଼ି ପଠା ନିକଟରେ ରଘୁନାଥ ଦାସଙ୍କୁ ପୋଲିିସ ଏନକାଉଣ୍ଟର କରିଥିଲା। ଏହାର ୨୦ ଦିନ ପରେ ରାହୁଲ ପୋଲିସ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ୫ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ପୋଲିସର ତୃତୀୟ ଏନକାଉଣ୍ଟର ହୋଇଛ। ଏନକାଉଣ୍ଟର ସମ୍ପର୍କରେ ଡିସିପି ସିଂ କୁହନ୍ତି, ପୂଜା ପୂର୍ବରୁ ଅପରାଧୀମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯିବ। ଅପରାଧୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆକ୍ରମଣ ହେଲେ ଏଭଳି ଆକ୍ସନ ମୋଡ୍‌କୁ ପୋଲିସ ଓହ୍ଲାଇବ ବୋଲି ଡିସିପି କହିଛନ୍ତି ।
All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

ଖଣି ମାଫିଆଙ୍କ ଛା଼ଡ, କୃଷକଙ୍କର କାହିଁକି ନୁହେଁ : ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଜେନା

ଖଣି ମାଫିଆଙ୍କ ଛା଼ଡ, କୃଷକଙ୍କର କାହିଁକି ନୁହେଁ : ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଜେନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଛତିଶଗଡ଼ ଓ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ କଂଗ୍ରେସ ସରକାର କରିଛି। ଏହି ଦୁଇ ରାଜ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ଉତ୍ସବର ମାତ୍ର ଦୁଇଘଣ୍ଟା ପରେ କୃଷିଋଣ ଛାଡ଼ କରାଯାଇଛି। 

ଜାନୁୟାରୀ ୪ରୁ ଶିଶିର ସରସ ମେଳା

ଜାନୁୟାରୀ ୪ରୁ ଶିଶିର ସରସ ମେଳା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୯।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଗ୍ରାମୀଣ ଉତ୍ପାଦକ, ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ, କାରିଗର ଏବଂ ଜନଜାତିମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ବିଭିନ୍ନ ଦ୍ରବ୍ୟ ଓ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ସାମଗ୍ରୀକୁ ନେଇ ଦୀର୍ଘ ୨୧ ବର୍ଷ ଧରି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଓ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗ ଅଧୀନ ଓର୍‌ମାସ୍‌ (ଓଡ଼ିଶା ରୁରାଲ ଡେଭେଲପମେଣ୍ଟ ଆଣ୍ଡ ମାର୍କେଟିଂ ସୋସାଇଟି) ଦ୍ୱାରା ଶିଶିର ସରସ ମେଳା ଆୟୋଜିତ  ହୋଇଆସୁଛି । 

ଏମ୍‌ଏସ୍‌ପି ୧୭୫୦, ଚାଷୀ ପାଉଛନ୍ତି ୧୧୦୦

ଏମ୍‌ଏସ୍‌ପି ୧୭୫୦, ଚାଷୀ ପାଉଛନ୍ତି ୧୧୦୦

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ): କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଧାନର ସର୍ବନିମ୍ନ ସହାୟକ ମୂଲ୍ୟ(ଏମ୍‌ଏସ୍‌ପି) ୧୭୫୦ ଟଙ୍କା ହିସାବରେ ଯୋଗାଇ ଦେଉଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଓ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଥିବା ଅସାଧୁ ମେଣ୍ଟ କାରଣରୁ ଚାଷୀମାନେ ୧୧୦୦-୧୨୦୦ ଟଙ୍କାରେ ନିଜର କଷ୍ଟ ଅର୍ଜିତ ଧାନକୁ ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି।

ପେଥାଇ: ଭାସିଲା ପାଚିଲା ଧାନ, ୧୦୦ ବ୍ଲକ ପ୍ରଭାବିତ

ପେଥାଇ: ଭାସିଲା ପାଚିଲା ଧାନ, ୧୦୦ ବ୍ଲକ ପ୍ରଭାବିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୯।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ): ବାତ୍ୟା ‘ପେଥାଇ’ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ରାଜ୍ୟର ୧୭ଟି ଜିଲାରେ ଧାନ, ପନିପରିବା ଓ କପା ଚାଷ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ପାଚିଲା ଧାନ ପାଣିରେ ଭାସୁଛି। ବର୍ଷକର ପରିଶ୍ରମ ପେଥାଇ ମାଡ଼ରେ ଛାର୍‌ଖାର ହୋଇଯାଇଛି। ଚାଷୀମାନେ ମୁଣ୍ଡରେ ହାତଦେଇ ବସିଛନ୍ତି। କେଉଁ ଜିଲାରେ କେତେ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇଛି ତାହାର ଆକଳନ କରି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।

ଆଇଆଇଟିରେ ଏସ୍‌କେବିଇଟିର ଗବେଷଣାଗାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଆଇଆଇଟିରେ ଏସ୍‌କେବିଇଟିର ଗବେଷଣାଗାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଜଟଣୀ, ୧୯|୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.):ଜଟଣୀସ୍ଥିତ ଆଇଆଇଟି ପରିସରରେ ଏସ୍‌.କେ. ଦାସ ବାୟୋସାଇନ୍‌ସ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଓ ଟେକ୍‌ନୋଲୋଜି (ଏସ୍‌କେବିଇଟି) ପକ୍ଷରୁ ଗବେଷଣାଗାର ମଙ୍ଗଳବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି। ଏହାକୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏମ୍‌ସର ନିର୍ଦ୍ଦେଶିକା ଗୀତାଞ୍ଜଳି ବତମନ୍‌ବାନେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ବେଆଇନ କରତ କଳ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ, ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ ଜବତ

ବେଆଇନ କରତ କଳ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ, ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ ଜବତ

ପୁରୀ ଅଫିସ/ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ (ଡି.ଏନ.ଏ.)୧୯ା୧୨: ସତ୍ୟବାଦୀ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିଲିପଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ଚାଲୁଥିବା ଏକ ବେଆଇନ କରତ କଳ ଉପରେ ମଙ୍ଗଳବାର ପୁରୀ ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଚଢାଉ କରାଯାଇ ସମସ୍ତ ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ ଜବତ ହୋଇଛି। 

ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ମହୋତ୍ସବର ତୃତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟା: ଆକର୍ଷଣ ସାଜିଲା କେରଳ ସମରକଳା

ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ମହୋତ୍ସବର ତୃତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟା: ଆକର୍ଷଣ ସାଜିଲା କେରଳ ସମରକଳା

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୯ା୧୨: ମୁକ୍ତାକାଶ ରଙ୍ଗମଞ୍ଚରେ ଚାଲିଛି ଶୋଡ଼ଷ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ମହୋତ୍ସବ। ମଙ୍ଗଳବାର ଥିଲା ଏହି ମହୋତ୍ସବର ତୃତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟା। ଜାଗା ଆଖଡା ସଙ୍ଗୀତରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ଏହାର  ପାରମ୍ପରିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ।

ମହାପ୍ରସାଦ ପ୍ରତି ଅସମ୍ମାନ: ଜୋତା ପିନ୍ଧି କାର ବନେଟ୍‌ ଉପରେ ଖାଇଲେ

ମହାପ୍ରସାଦ ପ୍ରତି ଅସମ୍ମାନ: ଜୋତା ପିନ୍ଧି କାର ବନେଟ୍‌ ଉପରେ ଖାଇଲେ

ପୁରୀଅଫିସ,୧୯ା୧୨: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରକୁ ଆସୁଥିବା ଭକ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତେ ମହାପ୍ରସାଦ ପାଇବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରିଥାନ୍ତି। ଅବଢା ପାଇଁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଅପେକ୍ଷା କରନ୍ତି। ଆନନ୍ଦ ବଜାରରେ ବସି ମହାପ୍ରସାଦ ସେବନ ଭାଗ୍ୟରେ ଥିଲେ ମିଳେ।

ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଲେ ଜେଲ୍‌ ଫେରନ୍ତା ଅଭିଯୁକ୍ତ: ପଥରବନ୍ଧ ବସ୍ତିରେ ସିରିଜ ବୋମାମାଡ଼

ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଲେ ଜେଲ୍‌ ଫେରନ୍ତା ଅଭିଯୁକ୍ତ: ପଥରବନ୍ଧ ବସ୍ତିରେ ସିରିଜ ବୋମାମାଡ଼

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ)- ଶହୀଦନଗର ଥାନା ଅଧୀନ ପଥରବନ୍ଧ ବସ୍ତିରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସିରିଜ ବୋମାମାଡ଼ ହୋଇଛି। ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ୪ ଯୁବକ ମନୁ ବେହେରା(୨୩)ଙ୍କ ଘରକୁ ୩ଟି ବୋମାମାଡ଼ କରିଛନ୍ତି। ବୋମାମାଡରେ କେହି ମୃତାହତ ହୋଇ ନ ଥିବାବେଳେ ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲେ। ପରେ ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ବସ୍ତିରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା।

ବେଆଇନ ଚିଙ୍ଗୁଡି ଘେରି ମାମଲା: କମିଟି ଗଠନ କରିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର

କଟକ ଅଫିସ,୧୯|୧୨- ଚିଲିକା ସମେତ ଆର୍ଦ୍ରଭୂମି ଅଞ୍ଚଳରେ ବେଆଇନ ଚିଙ୍ଗୁଡ଼ି ଘେରି ମାମଲା ଉପରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ହାଇକୋର୍ଟରେ ରିପୋର୍ଟ ମଙ୍ଗଳବାର ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି। 

କେବଳ କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକ୍‌ର ୬ ଗ୍ରାମରେ ବାର୍ଡ ଫ୍ଲୁ

କେବଳ କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକ୍‌ର ୬ ଗ୍ରାମରେ ବାର୍ଡ ଫ୍ଲୁ

କଟକ ଅଫିସ,୧୯।୧୨- ରାଜ୍ୟର ୬ଟି ଗ୍ରାମରେ ବାର୍ଡ ଫ୍ଲୁ ବ୍ୟାପିଛି। ଏହି ୬ଟି ଗ୍ରାମ ପୁରୀ ଜିଲା କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକ ଅଧୀନରେ ରହିଛି। 

ସଙ୍କଟରେ ଗାନ୍ଧୀ ବିଚାର: ଗାନ୍ଧିବାଦୀ ଗୁଣନିଧି ମହାନ୍ତିଙ୍କ ସ୍ମୃତିସଭାରେ ଉଦ୍‌ବେଗ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୯।୧୨- ସଙ୍କଟରେ ଏବେ ଗାନ୍ଧୀ ବିଚାର। ଗତ ସୋମବାର ଉତ୍କଳ ଖଦିମଣ୍ଡଳ ପକ୍ଷରୁ ଥୋରିଆସାହିସ୍ଥିତ ଗୁଣନିଧି ଭବନରେ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ଗାନ୍ଧିବାଦୀ ଗୁଣନିଧି ମହାନ୍ତିଙ୍କ ୫୭ତମ ଶ୍ରାଦ୍ଧବାର୍ଷିକୀ ଅବସରରେ ବକ୍ତାମାନେ ଏ ନେଇ ଉଦ୍‌ବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।