ମେଟ୍ରୋ |

କଟକରେ ପୁଣି ଏନକାଉଣ୍ଟର:ଟାର୍ଗେଟରେ ଅପରାଧୀ

କଟକରେ ପୁଣି ଏନକାଉଣ୍ଟର:ଟାର୍ଗେଟରେ ଅପରାଧୀ
କଟକ ଅଫିସ, ୬।୯- କଟକରେ ପୁଣି ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର। ମହାନଦୀ ରିଂବନ୍ଧର ମଣ୍ଟେଶ୍ୱରୀ ଗଡ଼ା ନିକଟ ରାସ୍ତା ଉପରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ୱାଣ୍ଟେଡ୍‌ ତାଲିକାରେ ଥିବା ସବିର ଓରଫ ସେକ୍‌ ରାହୁଲ ଓ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିଲା ଗୁଳି ବିନିମୟ। ଶେଷରେ ପୋଲିସ ଗୁଳିର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ ରାହୁଲ। ତାଙ୍କ ଡାହାଣ ଗୋଡ଼ରେ ଗୁଳି ବାଜିଥିଲାବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ କଟକ ବଡ଼ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ବଳୟରେ ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଉଛି। ରାହୁଲଙ୍କ ନାମରେ ଏକାଧିକ ମାମଲା ରହିଛି। ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ନିକଟରୁ ଗୋଟିଏ ୯ଏମ୍‌ଏମ୍‌ର ପିସ୍ତଲ, ଦୁଇ ରାଉଣ୍ଡ ଅଫୁଟା ଗୁଳି, ଗୋଟିଏ ଖୋକା, ଗୋଟିଏ ବାଇକ୍‌ ଜବତ କରିଛି। ରାହୁଲ ସକିଲ ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ପ୍ରମୁଖ ସହଯୋଗୀ। ପୂର୍ବରୁ ସକିଲ ଓ ସହଯୋଗୀମାନେ ଟିଟୋଙ୍କ ଗ୍ୟାଙ୍ଗରେ ସାମିଲ ଥିଲେ। ପରେ ରାହୁଲ ସକିଲଙ୍କ ସହ ମିଶି ସହରରେ ଅପରାଧ ଘଟାଇ ଆସିଥିବା ପୋଲିସ ତଦନ୍ତରୁ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି। ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି ବୋଲି ଡିସିପି ଅଖିଳେଶ୍ୱର ସିଂ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ, ଦରଘାବଜାର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଉଁଶଗଳିର ରାହୁଲ ପୁରୀଘାଟ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କେଶରପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ଗତ ଜୁଲାଇ ୨୮ ତାରିଖରେ ଏକ ବୋମାମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଥିଲେ। ଉକ୍ତ ଥାନାରେ ରାହୁଲଙ୍କ ନାମରେ ଆଇପିସି ଦଫା ୩, ୪ ଓ ୬ ଏବଂ ଏକ୍ସପ୍ଲୋସିଭ ସବ୍‌ଷ୍ଟାନ୍ସ ଆକ୍ଟରେ ମାମଲା (୧୨୭/୨୦୧୭) ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା। ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ଦୀର୍ଘଦିନ ହେବ ଜାଲ ବିଛାଇଥିଲା। ମହାନଦୀ ରିଂବନ୍ଧ ରାସ୍ତାରେ ସେ ଯାତାୟାତ କରୁଥିବା ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା। ମଙ୍ଗଳବାର ତାଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ଏସିପି ପ୍ରମୋଦ ରଥ, ପୁରୀଘାଟ ଥାନା ଆଇଆଇସି ତାପସ କୁମାର ପ୍ରଧାନ ଓ ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ର ୫ ଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନେଇ ୭ ଜଣିଆ ପୋଲିସ ଟିମ୍‌ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇରହିଥିଲା। ଚହଟାଠାରୁ ମଣ୍ଟେଶ୍ୱରୀଗଡ଼ା ମଝି ରାସ୍ତାରେ ରାହୁଲଙ୍କୁ ସେମାନେ ଅଟକାଇଥିଲେ। ହଠାତ ରାହୁଲ ପୋଲିସ ଉପରକୁ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲେ। ପାଲଟା ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଯାଇ ଆଇଆଇସି ପ୍ରଧାନ ନିଜ ସର୍ଭିସ ରିଭଲଭରରୁ ତାଙ୍କ ଉପରକୁ ଗୋଟିଏ ରାଉଣ୍ଡ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲେ। ଏହି ଗୁଳି ରାହୁଲଙ୍କ ଡାହାଣ ଗୋଡ଼ରେ ବାଜିବାରୁ ସେ ସେଠାରେ ବସି ପଡ଼ିଥିଲେ। ପ୍ରକାଶଥାଉକି, କେଶରପୁର ବୋମାମାଡ଼ ଚୌଦ୍ୱାର ଜେଲ୍‌ରୁ ନିୟନ୍ତ୍ରିିତ ହୋଇଥିଲା, ଯାହା ପୋଲିସ ତଦନ୍ତରୁ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି। ସକିଲଙ୍କ କହିବା ମୁତାବକ, ରାହୁଲ ଓ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ବୋମାମାଡ଼ କରି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ରାହୁଲ ବୋମା ଭିଡ଼ିବାରେ ସିଦ୍ଧହସ୍ତ। ସକିଲଙ୍କ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ପାଇଁ ସେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ। ରାହୁଲ ସକିଲଙ୍କ ପ୍ରମୁଖ ସହଯୋଗୀ ଥିଲେ। ତାଙ୍କ ନାମରେ ଦରଘାବଜାର ଓ ଲାଲବାଗ ଥାନାରେ ଦୁଇଟି ମାମଲା ରହିଥିଲା। କେଶରପୁର ବୋମାମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ସେ ଫେରାର ଥିଲେ। ହାଡିଆପଠା ସି-ଶୋର ନିକଟରେ ସେକ୍‌ ବାବୁଙ୍କୁ ଏପ୍ରିଲ ୧୭ରେ ପୋଲିସ ଏନକାଉଣ୍ଟର କରିଥିଲା। ଏହାର ୪ ମାସ ପରେ ଅର୍ଥାତ ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ରେ ସିଡିଏ ସେକ୍ଟର-୧୦ ଜଷ୍ଟିସଗଡ଼ାର କାଠଯୋଡ଼ି ପଠା ନିକଟରେ ରଘୁନାଥ ଦାସଙ୍କୁ ପୋଲିିସ ଏନକାଉଣ୍ଟର କରିଥିଲା। ଏହାର ୨୦ ଦିନ ପରେ ରାହୁଲ ପୋଲିସ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ୫ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ପୋଲିସର ତୃତୀୟ ଏନକାଉଣ୍ଟର ହୋଇଛ। ଏନକାଉଣ୍ଟର ସମ୍ପର୍କରେ ଡିସିପି ସିଂ କୁହନ୍ତି, ପୂଜା ପୂର୍ବରୁ ଅପରାଧୀମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯିବ। ଅପରାଧୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆକ୍ରମଣ ହେଲେ ଏଭଳି ଆକ୍ସନ ମୋଡ୍‌କୁ ପୋଲିସ ଓହ୍ଲାଇବ ବୋଲି ଡିସିପି କହିଛନ୍ତି ।
All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

ଜୟମଙ୍ଗଳରେ ଶିଳ୍ପ ବିରୋଧି ସମାବେଶ

ଜୟମଙ୍ଗଳରେ ଶିଳ୍ପ ବିରୋଧି ସମାବେଶ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ,୨୩।୯: ସାରୁଅ ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳରେ ଶିଳ୍ପ କାରଖାନା ବୃଦ୍ଧିପାଉଥିବାରୁ ଜୟମଙ୍ଗଳ ଗାଁ  ପ୍ରଦୂଷିତ ହେଉଛି। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ରବିବାର ଶିଳ୍ପ ବିରୋଧି ସମାବେଶ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। 

ବକୁଳବନରେ ଓଡ଼ିଆ ବିଶ୍ୱ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ: ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୋରଦାର

ବକୁଳବନରେ ଓଡ଼ିଆ ବିଶ୍ୱ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ: ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୋରଦାର

ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ, ୨୩।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପୁରୀ ଜିଲା ସତ୍ୟବାଦୀ ବକୁଳବନରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଓଡ଼ିଆ ବିଶ୍ବ ବିଦ୍ୟାଳୟ। ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ଏହି ଐତିହାସିକ ଶିଳାନ୍ୟାସ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କରିବେ ବୋଲି ସତ୍ୟବାଦୀ ବିଧାୟକ ଉମାକାନ୍ତ ସାମନ୍ତରାୟ କହିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକ୍ରମେ ଜିଲାର ମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଧାୟକ ସହିତ ଅଧିକାରୀମାନେ ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିବାପରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୋରଦାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ଡେଙ୍ଗୁ ନେଲା ଜୀବନ

ଡେଙ୍ଗୁ ନେଲା ଜୀବନ

ଜଗତସିଂହପୁର ଅଫିସ୍‌, ୨୩।୯: ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲା କୁଜଙ୍ଗ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଡେଙ୍ଗୁ ରୋଗୀ କଟକ ଏସସିବି ମେଡିକାଲରେ ଆଖି ବୁଜିଛନ୍ତି।

ଭାରତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ବଛ ଭାରତ ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଭାରତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ବଛ ଭାରତ ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

କୋଣାର୍କ,୨୩।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କୋଣାର୍କସ୍ଥିତ ସୂର୍ଯ୍ୟ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଥିବା ନବଗ୍ରହ ମନ୍ଦିର ପୀଠକୁ ଭାରତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯାଇଛିା 

ଓକେସିଏଲକୁ ଅହେତୁକ ଅନୁକମ୍ପା ଦେଖାଇଛି ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ , ସଫ୍ଟଓ୍ବେର ତିଆରିରେ ୨.୦୬ କୋଟିର ଅନାବଶ୍ୟକ ଖର୍ଚ୍ଚ

ଓକେସିଏଲକୁ ଅହେତୁକ ଅନୁକମ୍ପା ଦେଖାଇଛି ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ , ସଫ୍ଟଓ୍ବେର ତିଆରିରେ ୨.୦୬ କୋଟିର ଅନାବଶ୍ୟକ ଖର୍ଚ୍ଚ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୩ା୯(ବ୍ୟୁରୋ)- ସିଏଜି(କମ୍ପ୍‌ଟ୍ରୋଲର ଆଣ୍ଡ ଅଡିଟର ଜେନେରାଲ) ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଦୁର୍ନୀତି ପେଡ଼ି ଖୋଲୁଛନ୍ତି। ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ମନମାନି ଯୋଗୁ ରାଜ୍ୟ ରାଜକୋଷରୁ ୨ କୋଟି ୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଅନାବଶ୍ୟକ ଭାବେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଛି।

୨୪ରେ ଡିଜିସିଏରେ ହାଜର ହେବେ ବୈଜୟନ୍ତ

୨୪ରେ ଡିଜିସିଏରେ ହାଜର ହେବେ ବୈଜୟନ୍ତ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୩ା୯ - ପୂର୍ବତନ ଏମ୍‌ପି ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡା ଚିଲିକା ଉପରେ ହେଲିକ୍ଟର ଉଡାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାରେ ଡିଜିସିଏ (ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ) ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କୁ ନୋଟିସ କରିଛି। ଆସନ୍ତା ୨୪ ତାରିଖରେ ହାଜର ହୋଇ ପକ୍ଷ ରଖିବାକୁ ଉକ୍ତ ନୋଟିସରେ କୁହାଯାଇଛି। 

ସୁଆର ମହାସୁଆର ନିଯୋଗ ସହ ଆଲୋଚନା ପରେ ଲାଗିବ ମହାପ୍ରସାଦ ଦର ତାଲିକା

ସୁଆର ମହାସୁଆର ନିଯୋଗ ସହ ଆଲୋଚନା ପରେ ଲାଗିବ ମହାପ୍ରସାଦ ଦର ତାଲିକା

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୩ା୯: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଆନନ୍ଦବଜାର ସମେତ ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଶୁକ୍ରବାର ମହାପ୍ରସାଦ ଦର ତାଲିକା ଲାଗିଥିଲା। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ସ୍ବାକ୍ଷରରେ ଏହା ଲାଗିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ନେଇ ଖୋଦ୍‌ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟପ୍ରକଟ କରିଥିଲେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକ। 

ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଆମିକସ୍‌କ୍ୟୁରିଙ୍କ ବେଶ ପୋଷାକ

ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଆମିକସ୍‌କ୍ୟୁରିଙ୍କ ବେଶ ପୋଷାକ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୩।୯:  ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ଆମିକସ୍‌କ୍ୟୁରି ଗୋପାଳ ସୁବ୍ରମଣ୍ୟମ୍‌ ଆସି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସଂସ୍କାର ମାମଲା ନେଇ ବିଭିନ୍ନ  ପକ୍ଷଙ୍କଠାରୁ ମତ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଆମିକସ୍‌କ୍ୟୁରିଙ୍କ ବେଶ ପୋଷାକ ପରିଧାନ ଏବଂ ପାଣ୍ଡିତ୍ୟକୁ ନେଇ ପୁରୀ ସହରରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଲାଗି ରହିଛି। 

ଆମିକସ୍‌କ୍ୟୁରିଙ୍କ ସ୍କାନରରେ ସେବାୟତ ବ୍ୟବହାରକୁ ନେଇ ତାଗିଦ୍‌, ୩ ସପ୍ତାହ ସମୟ ଦେଲେ

ଆମିକସ୍‌କ୍ୟୁରିଙ୍କ ସ୍କାନରରେ ସେବାୟତ ବ୍ୟବହାରକୁ ନେଇ ତାଗିଦ୍‌, ୩ ସପ୍ତାହ ସମୟ ଦେଲେ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୩।୯ - ଆପଣମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସେବକ। ହେଲେ ଆପଣମାନଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରକୁ ନେଇ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଜଗତର ନାଥ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ସେବାରେ ରହିଥିବା ସେବକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ ଆସିବା ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟର କଥା। 

ଗଜପତିଙ୍କ ଉପରେ ଆସ୍ଥା ପ୍ରକଟ କଲେ ଆମିକସ୍‌କ୍ୟୁରି

ଗଜପତିଙ୍କ ଉପରେ ଆସ୍ଥା ପ୍ରକଟ କଲେ ଆମିକସ୍‌କ୍ୟୁରି

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୩।୯: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିଚାଳନାଗତ ସଂସ୍କାର ମାମଲାରେ ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିଯୁକ୍ତ ଆମିକସ୍‌କ୍ୟୁରି ଗୋପାଳ ସୁବ୍ରମଣ୍ୟମ୍‌ ଶନିବାର ବିଭିନ୍ନ ପକ୍ଷଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରଥମ ଦିବସରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ମଙ୍ଗଳ ଆଳତି ଦର୍ଶନରୁ ସେ ତାଙ୍କ ମତ ସଂଗ୍ରହ

ନନ୍ଦନକାନନ ଧଳା ବାଘୁଣୀ ‘ବିଜୟା’ ଜନ୍ମ ଦେଲା ୨ ଶାବକ

ନନ୍ଦନକାନନ ଧଳା ବାଘୁଣୀ ‘ବିଜୟା’ ଜନ୍ମ ଦେଲା ୨ ଶାବକ

ବାରଙ୍ଗ,୨୩।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ନନ୍ଦନକାନନ ପାଇଁ ଖୁସିର ଖବର। ଧଳା ବାଘୁଣୀ ‘ବିଜୟା’ ପୁଣିଥରେ ମା’ ହୋଇଛି। ଏଥର ମଧ୍ୟ ବିଜୟା ଓ ରୋଶନର ମିଳନରୁ ନନ୍ଦନକାନନ ପାଇଛି ଦୁଇଟି ବାଘଛୁଆ। ନବଜନ୍ମିତ ୨ ଶାବକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ ଧଳା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟଟି ସାଧାରଣ ରଙ୍ଗର ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି। 

ବସ୍‌କୁ ପଛରୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ: ୯ ଗୁରୁତର

ବସ୍‌କୁ ପଛରୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ: ୯ ଗୁରୁତର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୨।୯(ବ୍ୟୁରୋ): ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ଥାନା ଅଧୀନ ପଳାଶୁଣି ଛକରେ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ବସ୍‌ ଓ ଟ୍ରକ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ୯ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି।