ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ରାତିରେ ମାତିଲେ ଲୁଟେରା

ରାତିରେ ମାତିଲେ ଲୁଟେରା
ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୯ ।୨-ଢେଙ୍କାନାଳ ସହର ଉପକଣ୍ଠ ୫୫ନଂ. ରାଜପଥ ପାର୍ଶ୍ୱ କଣ୍ଟାନାଳୀ-ମହିଷାପାଟ ଛକ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ୩ ଦୋକାନରୁ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସାମଗ୍ରୀ ଲୁଟ୍‌ ହୋଇଛି। ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଦୋକାନର ତାଲାଭାଙ୍ଗି ନଗଦ ଟଙ୍କା ସମେତ ବହୁ ମୂଲ୍ୟବାନ ସମ୍ପତ୍ତି ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି। ବାଜି ରାଉତ ଆଇଟିଆଇ ସମ୍ମୁଖରେ ଥିବା ପ୍ରମୀତ୍‌ ବିଷୋୟୀଙ୍କ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଦୋକାନ, ଜନ୍ମେଜୟ ଭୋଳଙ୍କ ହାର୍ଡଓ୍ବେର ଷ୍ଟୋର, ସ୍ବରୂପ ଖୁଣ୍ଟିଆଙ୍କ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରୁ ଚୋରି ହୋଇଛି। ପ୍ରମୀତ୍‌ଙ୍କ ଦୋକାନରୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ କମ୍ପ୍ୟୁଟର, ଲାପଟପ୍‌, ୱେବ୍‌ କ୍ୟାମେରା, ଷ୍ଟାବିଲାଇଜର, ୟୁପିଏସ୍‌, ସ୍ବରୂପଙ୍କ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରୁ ଫ୍ରିଜ୍‌, ସାଉଣ୍ଡ୍‌ ସିଷ୍ଟମ, ମାଇକ୍ରୋଓଭନ, ଏଲଇଡି ଟିଭି, ଗ୍ୟାସ୍‌ ସିଲିଣ୍ଡର, ନଗଦ ୬ହଜାର ଟଙ୍କା, ଭୋଟର ପରିଚୟପତ୍ର, ଆଧାରକାର୍ଡ, ମାଟ୍ରିକ୍‌ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ସମେତ ମୂଲ୍ୟବାନ କାଗଜପତ୍ର ଚୋରାଇ ନେଇଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଜନ୍ମେଜୟଙ୍କ ହାର୍ଡଓ୍ବେର ଷ୍ଟୋରରୁ ୫ବଣ୍ଡଲ ତାର, ୫ହଜାର ନଗଦ ଟଙ୍କା, ୫ବଣ୍ଡଲ ସୁତୁଲି, ୫ ଶାବଳ, ୧୦ କୋଲଟାର, ୬ କୋଡ଼ି ସମେତ ଅନ୍ୟ ମୂଲ୍ୟବାନ ସାମଗ୍ରୀ ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି। ଥାନାଧିକାରୀ ଅଭିନବ ଡାଳୁଆ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ ସହ ପହଞ୍ଚତ୍ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଦୋକାନ ବାହାରେ ପଡ଼ିଥିବା ଭଙ୍ଗା ତାଲାଗୁଡ଼ିକୁ ଜବତ କରାଯାଇଛି। ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ କେସ୍‌ ନଂ. ୩୦/୧୮ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି ।
All Right Reserved By

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଅନୁଗୋଳରେ ଯୁବ ଶିଳ୍ପ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ମଣ୍ଡଳୀ: ଜେଏସ୍‌ପିଏଲ୍‌ ଇସ୍ପାତ କାରଖାନା ପରିଦର୍ଶନ

ଅନୁଗୋଳରେ ଯୁବ ଶିଳ୍ପ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ମଣ୍ଡଳୀ: ଜେଏସ୍‌ପିଏଲ୍‌ ଇସ୍ପାତ କାରଖାନା ପରିଦର୍ଶନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୦।୧- ଯୁବ ଶିଳ୍ପ ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ଚେନ୍ନାଇ ଶାଖାର ଏକ ପ୍ରତିନିଧି ମଣ୍ଡଳୀ ଶନିବାର ଜେଏସ୍‌ପିଏଲ୍‌ର ଅନୁଗୋଳ ସ୍ଥିତ ଇସ୍ପାତ କାରଖାନା ପରିଦର୍ଶନରେ ଆସିଥିଲେ। 

ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ: ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ନଁାରେ ଏତଲା

ବନ୍ତଳା,୨୦ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଜଣେ ସାଢେ ୩ ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ବଳାତ୍କାର କରିଥିବା ଶନିବାର ରାତିରେ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ପୋଲିସ ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ନଂ. ୮/୧୯ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଶୌଚାଳୟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଶୌଚାଳୟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୦।୧- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଶ୍ରୀ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଶୌଚାଳୟ ଗୃହ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ପରିବାର ଓ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଅଦାଲତ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ: ‘କନିଷ୍ଠମାନେ ବରିଷ୍ଠଙ୍କଠାରୁ ଶିକ୍ଷାଲାଭ କରନ୍ତୁ’

ପରିବାର ଓ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଅଦାଲତ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ: ‘କନିଷ୍ଠମାନେ ବରିଷ୍ଠଙ୍କଠାରୁ ଶିକ୍ଷାଲାଭ କରନ୍ତୁ’

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୦।୧- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନ୍ୟାୟାଳୟ ପରିସରରେ ଶନିବାର ପରିବାର ଓ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଅଦାଲତ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି। ଏଥିସହ ଉତ୍କଳ ଗୌରବ ମଧୁସୂଦନ ଦାସଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ମଧ୍ୟ ଉନ୍ମୋଚନ କରାଯାଇଛି। 

ଧରାପଡ଼ିଲେ ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗ

ଧରାପଡ଼ିଲେ ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୦।୧- ରାତିରେ ଦୋକାନକୁ କରୁଥିଲେ ଟାର୍ଗେଟ୍‌।  ଖୁଚୁରା ପଇସା, ବିସ୍କୁଟଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଗୁଟ୍‌ଖା ଯାଏ କିଛି ଛାଡୁ ନ ଥିଲେ।

ଆଦିବାସୀ ଛାତ୍ରୀ ଗର୍ଭବତୀ ମାମଲା: ଦୋଷ ଘୋଡ଼ାଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ

ଆଦିବାସୀ ଛାତ୍ରୀ ଗର୍ଭବତୀ ମାମଲା: ଦୋଷ ଘୋଡ଼ାଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୦।୧- ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ବ୍ଲକ ବେଲଟିକିରି ଶେଲ୍‌ଟର ହୋମ୍‌ରେ ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କୁ ଯୌନଶୋଷଣ ଘଟଣାରେ ପଦାରେ ପଡ଼ିଥିଲା ପ୍ରଶାସନିକ ଅପାରଗତା। ଜାତୀୟସ୍ତରରେ ଆଲୋଡ଼ନ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ଉକ୍ତ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଥମି ନ ଥିବାବେଳେ ସପ୍ତଶଯ୍ୟା ଆଶ୍ରମ ସ୍କୁଲର ୮ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ ଗର୍ଭବତୀ ହେବା, ପୁଣି ଥରେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ମୁଣ୍ଡରେ ଲଗାଇଛି କଳଙ୍କର ଛିଟା। 

ମଦ ଦୋକାନ ଉଚ୍ଛେଦ ଦାବିରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ମଦ ଦୋକାନ ଉଚ୍ଛେଦ ଦାବିରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ବଇଣ୍ଡା,୨୦।୧(ଡି.ଏନ.ଏ)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ବଇଣ୍ଡା ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ମଦ ଦୋକାନ ଉଚ୍ଛେଦ ଦାବିରେ ଶନିବାର ୧୦ଟି ମହିଳା ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀର  ସଦସ୍ୟ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଛନ୍ତି। ନୁନୁକାପଶି ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରୁ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ବାହାରି ମହିଳାମାନେ ବିଦେଶୀ ମଦ ଦୋକାନକୁ ଘେରାଉ କରିଥିଲେ। 

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଆଲୋଚନାଚକ୍ରରେ ମତ: ‘ପ୍ରଭାବିତ କରୁଛି ପ୍ରଯୁକ୍ତି ବିଦ୍ୟା’

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଆଲୋଚନାଚକ୍ରରେ ମତ: ‘ପ୍ରଭାବିତ କରୁଛି ପ୍ରଯୁକ୍ତି ବିଦ୍ୟା’

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୦ା୧-ପ୍ରଯୁକ୍ତି ବିଦ୍ୟାର ମାୟାଜାଲରେ ଧୀରେ ଧୀରେ ମଣିଷ ଛନ୍ଦି ହୋଇଯାଉଛି, ଯଦିଓ ବିକାଶ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏହାର ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ; ତଥାପି ମଣିଷ ଏହାର ଅଧୀନ ହୋଇଯିବା ଦ୍ୱାରା ମାନସିକ, ବୌଦ୍ଧିକ, ଶାରୀରିକ ସର୍ବୋପରି  ବିଚାରଧାରା ଉପରେ ଏହା ଗଭୀର ପ୍ରଭାବ ପକାଉଛି। 

କାରୁବାକି ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

କାରୁବାକି ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୯ା୧- ଢେଙ୍କାନାଳ ଶତରୂପା ଓଡ଼ିଶୀ  ନୃତ୍ୟ ଗବେଷଣା କେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ମିନି ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମଠାରେ ଶନିବାର ସାରେ କାରୁବାକି ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଢେଙ୍କାନାଳ- ଅନୁଗୋଳ ଏମ୍‌ପି ତଥାଗତ ସତପଥୀ ଯୋଗଦେଇ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ଆନ୍ତଃସ୍କୁଲ ଫୁଟବଲ ପ୍ରତିଯୋଗିତା:ସେମିରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ, ଡିପିଏସ୍‌

ଆନ୍ତଃସ୍କୁଲ ଫୁଟବଲ ପ୍ରତିଯୋଗିତା:ସେମିରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ, ଡିପିଏସ୍‌

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୯ା୧-ଢେଙ୍କାନାଳ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଚାଲିଥିବା  ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ତ୍ରିପାଠୀ ମେମୋରିଆଲ ଆନ୍ତଃସ୍କୁଲ ଫୁଟବଲ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ୨ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ  ଦିଲ୍ଲୀ ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲ (ଡିପିଏସ୍‌) ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି।

ମଦ ଦୋକାନ ଉଚ୍ଛେଦ ଦାବିରେ ଗର୍ଜିଲେ ମହିଳା

ମଦ ଦୋକାନ ଉଚ୍ଛେଦ ଦାବିରେ ଗର୍ଜିଲେ ମହିଳା

ବଇଣ୍ଡା,୧୯।୧(ଡି.ଏନ.ଏ)-କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ବଇଣ୍ଡା ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଦେଶୀ ଓ ବିଦେଶୀ ମଦ ଦୋକାନ ଉଚ୍ଛେଦ ଦାବିରେ ଶନିବାର ୧୦ଟି  ମହିଳା ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀର ସଦସ୍ୟମାନେ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଛନ୍ତି। ନୁନୁକାପଶି ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରୁ ମହିଳାମାନେ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ବାହାରି ବିଦେଶୀ ମଦ ଦୋକାନକୁ ଘେରାଉ କରିଥିଲେ। ପରେ ସେଠାରୁ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଯାଇ  ଦେଶୀ ମଦ ଭାଟିକୁ ଘେରାଉ କରି  ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ସେଠାରେ ଏକ ପ୍ରତିବାଦ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

‘ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସମାଜର କର୍ଣ୍ଣଧାର’

‘ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସମାଜର କର୍ଣ୍ଣଧାର’

ଭୁବନ, ୧୯।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭୁବନ ଶ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ଶିକ୍ଷାକେନ୍ଦ୍ରର ୨୯ତମ ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡ଼ା ଉତ୍ସବ ଶନିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି।