ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

୨୩ରୁ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା; ଅନୁଗୋଳରେ ୧୭,୭୬୪ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୦।୨-ଆସନ୍ତା ୨୩ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା। ଏହା ମାର୍ଚ୍ଚ ୮ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ। ଚଳିତବର୍ଷ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାର ୮ଟି ବ୍ଲକର ସମୁଦାୟ ୨୬୨ ସରକାରୀ, ବେସରକାରୀ ସ୍କୁଲର ୧୭ହଜାର ୭୬୪ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଏହି ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ। ସକାଳ ୯ଟାରୁ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ୧୧ଟା ୩୦ରେ ଶେଷ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ଜିଲାରେ ୮୮ଟି ସେଣ୍ଟର କରାଯାଇଛି। ୮ଟି ନୋଡାଲ ସେଣ୍ଟର ରହିଛି। ନୋଡାଲ ସେଣ୍ଟରରୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପରୀକ୍ଷାକେନ୍ଦ୍ରକୁ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ପଠାଯିବା ସହ ଉତ୍ତର ଖାତା ନୋଡାଲ ସେଣ୍ଟରକୁ ଅଣାଯିବ। ଏଥର ରେଗୁଲାର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୭୧୬୦ ଥିବାବେଳେ ଏକ୍ସରେଗୁଲାରଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩୮୪ ଓ ସ୍କୁଲ କରେସପଣ୍ଡେନ୍ସରେ ୨୨୦ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ। ସେକେଣ୍ଡ ସିଟିଂରେ କେବଳ ସଂସ୍କୃତ ମଧ୍ୟମା ପରୀକ୍ଷା ୨ଟାରୁ ୪ଟା ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଗୋଳ ହାଇସ୍କୁଲ ଓ କଣିହଁା ପବିତ୍ରମୋହନ ହାଇସ୍କୁଲଠାରେ ହେବ। ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକର ଅନୁଗୋଳ ହାଇସ୍କୁଲକୁ ନୋଡାଲ ସେଣ୍ଟର କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ବ୍ଲକର ସମୁଦାୟ ୩୩୫୪ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ। ସେହିପରି ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକର ମହେନ୍ଦ୍ର ହାଇସ୍କୁଲକୁ ନୋଡାଲ ସେଣ୍ଟର କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ୧୮୧୨ଜଣ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ। କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକର କିଶୋରନଗର ହାଇସ୍କୁଲକୁ ନୋଡାଲ ସେଣ୍ଟର କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ବ୍ଲକର ୧୭୦୯ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ। ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକର ଛେଣ୍ଡିପଦା ହାଇସ୍କୁଲକୁ ନୋଡାଲ ସେଣ୍ଟର କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ବ୍ଲକର ୨୨୫୪ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ। ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକର ପାଞ୍ଚଗଡ଼ ବିଜୟ କୁମାର ହାଇସ୍କୁଲକୁ ନୋଡାଲ ସେଣ୍ଟର କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ବ୍ଲକର ୨୧୪୬ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ। ତାଳଚେର ବ୍ଲକର ଯୁବରାଜ ହାଇସ୍କୁଲକୁ ନୋଡାଲ ସେଣ୍ଟର କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ବ୍ଲକର ୨୨୧୪ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ। ସେହିପରି କଣିହଁା ବ୍ଲକର ପବିତ୍ରମୋହନ ହାଇସ୍କୁଲକୁ ନୋଡାଲ ସେଣ୍ଟର କରାଯାଇଛି। ଏହି ବ୍ଲକର ମୋଟ୍‌ ୧୮୬୪ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ। ପାଲଲହଡ଼ା ବ୍ଲକର ମହତାବ ହାଇସ୍କୁଲକୁ ନୋଡାଲ ସେଣ୍ଟର କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ୨୦୬୧ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ। ଏଥିପାଇଁ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ ଗଠନ କରାଯାଇଛି। ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବା ପାଇଁ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ପୋଲିସ ମୁତୟନ ହେବା ସହ ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ଅଭିଭାବକମାନଙ୍କ ସହଯୋଗ କାମନା କରାଯାଇଛି। ସମୁଦାୟ ୧୨୬୦ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଶିକ୍ଷକ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି। ଏ ବିଷୟରେ ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ସଚ୍ଚିଦାନନ୍ଦ ବେହେରା କୁହନ୍ତି, ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି। ସମୁଦାୟ ୨୬୨ ହାଇସ୍କୁଲର ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ୮୮ଟି ସେଣ୍ଟର କରାଯାଇଛି। ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାରେ ପରୀକ୍ଷା ନିମନ୍ତେ ସମସ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି।
All Right Reserved By

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ମାଙ୍କଡ଼ଚୁଆ ଗ୍ରାମରେ କଲରାପତରିଆ ବାଘ ଆତଙ୍କ

ମାଙ୍କଡ଼ଚୁଆ ଗ୍ରାମରେ କଲରାପତରିଆ ବାଘ ଆତଙ୍କ

ବଇଣ୍ଡା,୨୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ହଣ୍ଡପା ରେଞ୍ଜ ମାଙ୍କଡ଼ଚୁଆ ଗ୍ରାମରେ କଲରାପତରିଆ ବାଘ ଆତଙ୍କ ଦେଖାଦେଇଛି।  ସୋମବାର  ବିଶିକେଶନ ନାୟକଙ୍କ ଏକ ଛେଳିକୁ ବାଘ ଆକ୍ରମଣ କରିଛି।   ଏହାକୁ ନେଇ ଗ୍ରାମରେ ଆତଙ୍କ ଦେଖାଦେଇଛି। ଜଙ୍ଗଲରେ ଛେଳିମାନେ ଚରୁଥିବାବେଳେ ବାଘଟି ଗ୍ରାମାଭିମୁଖୀ ହୋଇ ଉକ୍ତ ଛେଳିକୁ ଆକ୍ରମଣ କରୁଥିବାବେଳେ  ଛେଳି ଚରାଳି  ବାଘକୁ ଦେଖି ପାଟି କରିଥିଲେ।

ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଲୋକଙ୍କ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉ

ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଲୋକଙ୍କ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉ

ବଇଣ୍ଡା,୨୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ)- ସାଧାରଣ ଲୋକ କିଭଳି ସହଜରେ ଜୀବନ ଯାପନ କରିପାରିବେ ସେ ନେଇ ସରକାର ଅନେକ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିଛନ୍ତି। ହେଲେ ଲୋକମାନେ ଠିକ୍‌ ଭାବେ ଏସବୁ ଯୋଜନାର ସୁଯୋଗ  ନେଇ ପାରୁନାହାନ୍ତି।

କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକରେ ଭାଜପାର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା

କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକରେ ଭାଜପାର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା

ବଇଣ୍ଡା,୨୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ବିଲେଇନାଳୀ ପଞ୍ଚାୟତ ଭୋଜିଗୋଠ, ଧଉରାଗୋଠ, କରଡ଼ାବାହାଳୀ, ବିଲେଇନାଳୀ, ବଡ଼ବାହାଳ, ଗୋବିନ୍ଦପୁର, ଗରୁଡ଼ ଗ୍ରାମରେ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ  ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

୫ ଦଫା ଦାବିରେ ବିଡ଼ିଓଙ୍କୁ ଘେରିଲେ  ଗୋଷ୍ଠୀ ସହାୟିକା ସଂଘ

୫ ଦଫା ଦାବିରେ ବିଡ଼ିଓଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସହାୟିକା ସଂଘ

ପାଲଲହଡା,୨୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ୫ ଦଫା ଦାବିରେ ସୋମବାର ଆଠମଲ୍ଲିକ ବିଡ଼ିଓ ଏବଂ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଓଡିଶା ଜୀବିକା ମିଶନର ବ୍ଲକ ନଥିପତ୍ର ପରିଚାଳିକା ଏବଂ ଗୋଷ୍ଠୀ ସହାୟିକା ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଘେରାଉ କରାଯିବାସହ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ପ୍ରଥମେ ସଂଘର ସଭ୍ୟାମାନେ ସ୍ଥାନୀୟ ନିଜଗଡ଼ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ଏକ ରାଲିରେ ବାହାରି  ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚି ଥିଲେ। 

ଚକୋଲେଟ ଖାଇ ୧୫ ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଅସୁସ୍ଥ

ଚକୋଲେଟ ଖାଇ ୧୫ ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଅସୁସ୍ଥ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ୍‌, ୨୧।୧: ଅନୁଗୋଳ ଉପକଣ୍ଠରେ ଥିବା କୁମଣ୍ଡ ଚଣ୍ଡିବଜାର ସ୍ଥିତ ଅଲେଖପାଟଣା ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସୋମବାର ଚକୋଲେଟ ଖାଇ ୧୫ ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା ଘଟଣା:ରାଜରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ  ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା ଘଟଣା:ରାଜରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ୍‌, ୨୧।୧: ଅନୁଗୋଳ ସହର ଉପକଣ୍ଠରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି। ଅନୁଗୋଳ-

୮ମ ଣ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଘଟଣା : ସନ୍ଧାନୀ କୁକୁର  ସାହାଯ୍ୟରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ପ୍ୟାଣ୍ଟ, ସାର୍ଟ, ଚପଲ ଠାବ

୮ମ ଣ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଘଟଣା : ସନ୍ଧାନୀ କୁକୁର ସାହାଯ୍ୟରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ପ୍ୟାଣ୍ଟ, ସାର୍ଟ, ଚପଲ ଠାବ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୧।୧: ଅନୁଗୋଳ ସହର ଉପକଣ୍ଠରେ ରବିବାର ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢ଼ୁଥିବା ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଘଟଣାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ତଦନ୍ତ। ସୋମବାର ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ ଟିମ, ସନ୍ଧାନୀ କୁକୁର ପହଞ୍ଚି ଛାନଭିନ୍‌ ଚଳାଇଛନ୍ତି। ଏହାସହିତ ମୁଣ୍ଡାସାହି ନାଳ କୂଳରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ପ୍ୟାଣ୍ଟ, ସାର୍ଟ ଓ ଚପଲ ଠାବ କରାଯାଇଛି। 

ଦରପୋଡା ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଦରପୋଡା ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଛେଣ୍ଡିପଦା ,୨୧।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର) ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ଥାନା ମାଛକୁଟା ଗ୍ରାମ ଶିବ ମନ୍ଦିର ପଛପଟେ ଥିବା ଡିଗିନାଳି ବିଲମାଳ ମଝିରେ ଦରପୋଡା ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ପଡିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। 

୮ମ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର  ପରେ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

୮ମ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୧।୧- ଅନୁଗୋଳ ସହର ଉପକଣ୍ଠରେ ରବିବାର ଘଟିଛି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢ଼ୁଥିବା ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ରାତି ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୧୧ଟାରେ ଅନୁଗୋଳ ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

ପବିତ୍ରନଗର କପ୍‌: ସମ୍ବଲପୁର ଚାମ୍ପିୟନ

ପବିତ୍ରନଗର କପ୍‌: ସମ୍ବଲପୁର ଚାମ୍ପିୟନ

ପବିତ୍ରନଗର, ୨୦ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ପବିତ୍ରନଗରଠାରେ ୭ ଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା ପବିତ୍ରନଗର କପ୍‌ କ୍ରିକେଟ ରବିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ପୃଥକ୍‌ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ  ୬ବଖରା ପାଉଁଶ, ୪ ଗାଈ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ

ପୃଥକ୍‌ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ୬ବଖରା ପାଉଁଶ, ୪ ଗାଈ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ

ପରଜଙ୍ଗ/ ଭୁବନ, ୨୦।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଏବଂ ଭୁବନ ବ୍ଲକର ପୃଥକ୍‌ ସ୍ଥାନରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୬ବଖରା ଛାରଖାର ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିସହ ୪ ଗାଈ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି।

ପରଜଙ୍ଗରେ ହାତୀପଲ: ପନିପରିବା ନଷ୍ଟ କଲେ, ଧାନବସ୍ତା ବୋହିନେଲେ

ପରଜଙ୍ଗରେ ହାତୀପଲ: ପନିପରିବା ନଷ୍ଟ କଲେ, ଧାନବସ୍ତା ବୋହିନେଲେ

ପରଜଙ୍ଗ,୨୦।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ବନଖଣ୍ଡ ମହାବିରୋଡ଼ ରେଞ୍ଜ ଡିହଡୋଳ ଫରେଷ୍ଟ ସେକ୍ସନ ଅଧୀନ ପରଜଙ୍ଗ ଗ୍ରାମରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।