ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

୨୩ରୁ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା; ଅନୁଗୋଳରେ ୧୭,୭୬୪ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୦।୨-ଆସନ୍ତା ୨୩ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା। ଏହା ମାର୍ଚ୍ଚ ୮ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ। ଚଳିତବର୍ଷ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାର ୮ଟି ବ୍ଲକର ସମୁଦାୟ ୨୬୨ ସରକାରୀ, ବେସରକାରୀ ସ୍କୁଲର ୧୭ହଜାର ୭୬୪ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଏହି ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ। ସକାଳ ୯ଟାରୁ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ୧୧ଟା ୩୦ରେ ଶେଷ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ଜିଲାରେ ୮୮ଟି ସେଣ୍ଟର କରାଯାଇଛି। ୮ଟି ନୋଡାଲ ସେଣ୍ଟର ରହିଛି। ନୋଡାଲ ସେଣ୍ଟରରୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପରୀକ୍ଷାକେନ୍ଦ୍ରକୁ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ପଠାଯିବା ସହ ଉତ୍ତର ଖାତା ନୋଡାଲ ସେଣ୍ଟରକୁ ଅଣାଯିବ। ଏଥର ରେଗୁଲାର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୭୧୬୦ ଥିବାବେଳେ ଏକ୍ସରେଗୁଲାରଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩୮୪ ଓ ସ୍କୁଲ କରେସପଣ୍ଡେନ୍ସରେ ୨୨୦ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ। ସେକେଣ୍ଡ ସିଟିଂରେ କେବଳ ସଂସ୍କୃତ ମଧ୍ୟମା ପରୀକ୍ଷା ୨ଟାରୁ ୪ଟା ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଗୋଳ ହାଇସ୍କୁଲ ଓ କଣିହଁା ପବିତ୍ରମୋହନ ହାଇସ୍କୁଲଠାରେ ହେବ। ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକର ଅନୁଗୋଳ ହାଇସ୍କୁଲକୁ ନୋଡାଲ ସେଣ୍ଟର କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ବ୍ଲକର ସମୁଦାୟ ୩୩୫୪ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ। ସେହିପରି ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକର ମହେନ୍ଦ୍ର ହାଇସ୍କୁଲକୁ ନୋଡାଲ ସେଣ୍ଟର କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ୧୮୧୨ଜଣ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ। କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକର କିଶୋରନଗର ହାଇସ୍କୁଲକୁ ନୋଡାଲ ସେଣ୍ଟର କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ବ୍ଲକର ୧୭୦୯ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ। ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକର ଛେଣ୍ଡିପଦା ହାଇସ୍କୁଲକୁ ନୋଡାଲ ସେଣ୍ଟର କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ବ୍ଲକର ୨୨୫୪ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ। ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକର ପାଞ୍ଚଗଡ଼ ବିଜୟ କୁମାର ହାଇସ୍କୁଲକୁ ନୋଡାଲ ସେଣ୍ଟର କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ବ୍ଲକର ୨୧୪୬ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ। ତାଳଚେର ବ୍ଲକର ଯୁବରାଜ ହାଇସ୍କୁଲକୁ ନୋଡାଲ ସେଣ୍ଟର କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ବ୍ଲକର ୨୨୧୪ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ। ସେହିପରି କଣିହଁା ବ୍ଲକର ପବିତ୍ରମୋହନ ହାଇସ୍କୁଲକୁ ନୋଡାଲ ସେଣ୍ଟର କରାଯାଇଛି। ଏହି ବ୍ଲକର ମୋଟ୍‌ ୧୮୬୪ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ। ପାଲଲହଡ଼ା ବ୍ଲକର ମହତାବ ହାଇସ୍କୁଲକୁ ନୋଡାଲ ସେଣ୍ଟର କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ୨୦୬୧ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ। ଏଥିପାଇଁ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ ଗଠନ କରାଯାଇଛି। ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବା ପାଇଁ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ପୋଲିସ ମୁତୟନ ହେବା ସହ ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ଅଭିଭାବକମାନଙ୍କ ସହଯୋଗ କାମନା କରାଯାଇଛି। ସମୁଦାୟ ୧୨୬୦ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଶିକ୍ଷକ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି। ଏ ବିଷୟରେ ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ସଚ୍ଚିଦାନନ୍ଦ ବେହେରା କୁହନ୍ତି, ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି। ସମୁଦାୟ ୨୬୨ ହାଇସ୍କୁଲର ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ୮୮ଟି ସେଣ୍ଟର କରାଯାଇଛି। ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାରେ ପରୀକ୍ଷା ନିମନ୍ତେ ସମସ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି।

All Right Reserved By

Model This Week

ସନ୍ତୋଷ

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଓଜେଇଇ: ଏମ୍‌.ଆର୍କରେ ସତୃଷ୍ଣ ଟପ୍ପର

ଓଜେଇଇ: ଏମ୍‌.ଆର୍କରେ ସତୃଷ୍ଣ ଟପ୍ପର

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୬।୫-ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରକାଶିତ ହୋଇଥିବା ଓଡ଼ିଶା ଯୁଗ୍ମ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା (ଓଜେଇଇ)ରେ ଢେଙ୍କାନାଳର ସତୃଷ୍ଣ କୁମାର ମହାପାତ୍ର ଏମ୍‌.ଆର୍କ (ମାଷ୍ଟର ଇନ୍‌ ଆର୍କିଟକ୍ଚର)ରେ ଟପ୍ପର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ନିଜ ବ୍ୟବସାୟିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ। ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଲିପି ମହାନ୍ତି ମଧ୍ୟ ପରୀକ୍ଷାରେ କୃତକାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି।

କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସମସ୍ତେ ପାସ୍‌

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୫।୫-ଶନିବାର ପ୍ରକାଶିତ ସିବିଏସ୍‌ଇ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷାରେ ଢେଙ୍କାନାଳ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପାସ୍‌ହାର ଶତପ୍ରତିଶତ ରହିଛି। ବିଦ୍ୟାଳୟ ୪୧ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ସମସ୍ତେ ପାସ୍‌ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୨୫ଜଣ ବାଳକ ଏବଂ ୧୬ଜଣ ବାଳିକା ଅଛନ୍ତି।

ସର୍ଟଶର୍କିଟରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ସର୍ଟଶର୍କିଟରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ଭୁବନ, ୨୬ା୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଭୁବନ ଏନ୍‌ଏସି ଅଧୀନ ୧୫ନଂ. ଓ୍ବାର୍ଡ ମଠସାହିରେ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନ ସାଢ଼େ ଗୋଟାଏରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଶର୍ଟସର୍କିଟ୍‌ରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି।

କେରଳରେ ଓଡ଼ିଆ ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ହତ୍ୟା : ୪ଜଣଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନେଲା ପୋଲିସ

କେରଳରେ ଓଡ଼ିଆ ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ହତ୍ୟା : ୪ଜଣଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନେଲା ପୋଲିସ

ତାଳଚେର (ନି.ପ୍ର.)/ପରଜଙ୍ଗ(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.), ୨୬।୫-କେରଳ ରାଜ୍ୟ କନ୍ନୁର ଜିଲା ବାଲିଆପାଟନମ୍‌ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲାର ଜଣେ ଓଡ଼ିଆ ଠିକାଦାର ପ୍ରଭାକର ଦାସ (୩୮)ଙ୍କୁ ଗତ ୨୦ତାରିଖରେ ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ମୃତକଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ସାମଗ୍ରୀ ଲୁଟ୍‌ପାଟ୍‌ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି। କେରଳରୁ ଆସିଥିବା ପୋଲିସ ଟିମ୍‌ ପରଜଙ୍ଗ ଏବଂ ତାଳଚେର ପୋଲିସ ସହାୟତାରେ ଦୀର୍ଘ ୪୦ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଛାନଭିନ୍‌ କରିବା ପରେ ଶନିବାର ୪ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ଅଧୀନ ଜଟିଆ ଗ୍ରାମର ଗଣେଶ ନାଏକ (୧୮), ସାଆନ୍ଦାର ତୋଫାନ ପ୍ରଧାନ (୨୧), ପ୍ରଶାନ୍ତ ସେଠୀ (୧୮) ଏବଂ ରାଜେଶ ବେହେରା। ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅନ୍ୟଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର ଅଛନ୍ତି। ଶନିବାର ରାତିରେ ସେମାନଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି। ରବିବାର ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ କେରଳ ନିଆଯିବ ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି।

 ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବାରେ ନୂଆ ଫର୍ଦ୍ଦ: ନୂତନ ଜିଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟ ଲୋକାର୍ପିତ

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବାରେ ନୂଆ ଫର୍ଦ୍ଦ: ନୂତନ ଜିଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟ ଲୋକାର୍ପିତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୬।୫-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବାରେ ଯୋଡ଼ିହୋଇଛି ନୂତନ ଫର୍ଦ୍ଦ। ଶନିବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଦକ୍ଷିଣକାଳୀ ରୋଡ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରେ ଲୋକାର୍ପିତ ହୋଇଛି ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ନୂତନ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ। ୪୩ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ୭ ମହଲା ବିଶିଷ୍ଟ ଉକ୍ତ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌କୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ କୁମାର ଜେନା ଲୋକାର୍ପିତ କରିଛନ୍ତି। ଖଣି ଓ ଇସ୍ପାତ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ, ବାଣିଜ୍ୟ ଓ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଡା. ନୃସିଂହ ଚରଣ ସାହୁ, ଢେଙ୍କାନାଳ-ଅନୁଗୋଳ ଏମ୍‌ପି ତଥାଗତ ସତପଥୀ, ବିଧାୟକ ସରୋଜ କୁମାର ସାମଲ, ନଗରପାଳ ସୁଧାଂଶୁ କୁମାର ଦଳେଇ ପ୍ରମୁଖ ଅତିଥି ଭାବେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ମିଥ୍ୟା ମାମଲା ଅଭିଯୋଗ : ଥାନାରେ ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ

ବଅଁରପାଳ, ୨୬ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନାଲକୋ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗିରାଙ୍ଗ ଛକ ଠାରେ ଥିବା ମଦ ଦୋକାନକୁ ଅନ୍ୟତ୍ର ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପାଇଁ ମହିଳାମାନେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରୁଥିବାବେଳେ ପୋଲିସ ୨ ଜଣଙ୍କ ନାମରେ ମିଥ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିବା ସେମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ମହିଳାମାନେ ଶନିବାର ନାଲ୍‌କୋ ଥାନାକୁ ଯାଇ ପ୍ରତିବାଦ କରିଛନ୍ତି।

ସୁପରକିଙ୍ଗ ବିଜୟୀ

ବଅଁରପାଳ, ୨୬ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କୁଲାଡ଼ ଖେଳପଡିଆରେ ଚାଲିଥିବା କୁଲାଡ଼ ପ୍ରିମିୟର୍‌ ଲିଗ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଶନିବାର ସୁପରକିଙ୍ଗ୍‌ ଟିମ୍‌ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି। ସୁପରକିଙ୍ଗ ଓ ଡେୟାର ଡେଭିଲ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ପ୍ରଥମେ ସୁପରକିଙ୍ଗ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୧୦ ଓଭରରେ ୧୦୭ ରନ କରିଥିଲା। ଜବାବରେ ଡେୟାର ଡେଭିଲ ୯୨ ରନ କରି ପରାଜିତ ହୋଇଥିଲା। ବି

ଥମୁନି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ:  ଘର ଭାଙ୍ଗିଲେ, ଚାଷ ନଷ୍ଟ କଲେ

ଥମୁନି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ: ଘର ଭାଙ୍ଗିଲେ, ଚାଷ ନଷ୍ଟ କଲେ

ଛେଣ୍ଡିପଦ/ବଇଣ୍ଡା,୨୬ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ବନଖଣ୍ଡ ତଥା ଜରପଡା ବନାଞ୍ଚଳ ଅନ୍ତର୍ଗତ କତଡା ଗ୍ରାମରେ ୪/୫ ଦିନ ହେଲା ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ ଲାଗିରହିଛି। ଗୋଟିଏ ଦନ୍ତା ଓ ଗୋଟିଏ ମାଈ ହାତୀ ଦିନବେଳା ନିକଟସ୍ଥ ଜଙ୍ଗଲରେ ଆଶ୍ରୟ ନେଉଥିବାବେଳେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଗ୍ରାମରେ ପଶି ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି କରୁଛନ୍ତି।

ପାଣି ପାଇଁ ଲିଙ୍ଗୁଡ଼ିଆବେଡ଼ାବାସୀଙ୍କ ଧାରଣା : ଦୈନିକ ୬ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଯୋଗାଇବ ନାଲ୍‌କୋ

ପାଣି ପାଇଁ ଲିଙ୍ଗୁଡ଼ିଆବେଡ଼ାବାସୀଙ୍କ ଧାରଣା : ଦୈନିକ ୬ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଯୋଗାଇବ ନାଲ୍‌କୋ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୬।୫- ପାଣି ପାଇଁ ଶନିବାର ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିବା ଲଙ୍ଗୁଳିଆବେଡ଼ା ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ନାଲ୍‌କୋ ପକ୍ଷରୁ ଦୈନିକ ୬ ଟ୍ୟାଙ୍କର ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ। ପାଇପ୍‌ ପାଣି ଯୋଗାଣ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନାଲ୍‌କୋ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ଏପରି ଟ୍ୟାଙ୍କର ମାଧ୍ୟମରେ ଜଳ ଯୋଗାଇବ ବୋଲି ଅନୁଗୋଳ ଉପଜିଲାପାଳ ବାସୁଦେବ ଶତପଥୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏମପିକେ ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଗଠନ ହେବ ଆଲୁମିନି ସଂଘ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୪।୫- ବାରିପଦାସ୍ଥିତ ମହାରାଣୀ ପ୍ରେମକୁମାରୀ ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବାରିପଦା ଗୋଷ୍ଠୀ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ବାରିକଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସଭାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଜିଲ୍ଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ରଞ୍ଜନ

ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପ୍ରଶମନ ପାଇଁ ସଚେତନତା

ବଡ଼ସାହି,୨୪ା୫(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟର ମୁକାବିଲା ନିମନ୍ତେ ଏକ ଜନ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବଡସାହି ବ୍ଲକ ଶାଳଗାଁରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି ା ସରପଞ୍ଚ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସିଂଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅତିଥି ଭାବେ ବଡ଼ସାହି ବିଧାୟକ ଗଣେଶ୍ୱର ପାତ୍ର, ଓଡିଶା ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ତ୍ୱରାନ୍ବିତ ସେବା ମୟୂରଭଞ୍ଜର

ସାପ କାମୁଡାରେ ମହିଳା ମୃତ

ସାପ କାମୁଡାରେ ମହିଳା ମୃତ

ବହଳଦା,୨୪ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ)-ବହଳଦା ସୀମାନ୍ତବର୍ତ୍ତୀ ଝାଡଖଣ୍ଡ ରାଜ୍ୟ ମିରୁଡିହି ଗାଁର ଜଣେ ମହିଳା ଗୁରୁବାର ଭୋରୁ ସାପ କାମୁଡାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ମୃତା ମହିଳାଜଣକ ହେଲେ ଦିଲ୍ଲୀପ ଚାଖିଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ବାସନ୍ତୀ(୩୦)।