ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଏନ୍‌ଏସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ନାମରେ ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ

ଆଠମଲ୍ଲିକ, ୧୦ା୨(ଡିଏନଏ)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ଏନଏସିରେ ପୁଣିଥରେ ରାଜନୈତିକ ହଟଚମଟ ଦେଖାଦେଇଛି। ଶୁକ୍ରବାର ଆଠମଲ୍ଲିକ ଏନଏସିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୁଦାମ କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିକଟରେ ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଗତ ହୋଇଛି। ୧୧ ଜଣ କାଉନସିଲରଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୭ ଜଣ ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଣିଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ଆଠମଲ୍ଲିକ ଏନଏସିର ୧୧ଟି ୱାର୍ଡରେ ୧୦ ଜଣ କାଉନସିଲର କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ଓ ଜଣେ ବିଜେଡିରୁ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ। କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ଗତ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୧୩ ରେ ପରିଷଦ ଗଠନ କରିଥିଲା। ଏଥିରେ ସୁରେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ପ୍ରଧାନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ। ମାତ୍ର ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇ କାଉନସିଲରମାନେ ୨୦୧୬ରେ ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ ଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କୁ ହଟାଇବାକୁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିଲାବେଳେ ଶେଷ ମୁହୁର୍ତ୍ତରେ ପ୍ରଧାନ ଗତ ୪ା୪ା୨୦୧୬ରେ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ୨୫.୦୫.୨୦୧୬ ରେ ୪ନମ୍ବର ୱାର୍ଡର କାଉନସିଲର ସୁଦାମ କୁମାର ସାହୁ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ। ହେଲେ ୬ ମାସ ହେଲା ଏନଏସିରେ ଅଚଳାବସ୍ଥା ଦେଖାଦେଇଛି। ଏନଏସିର ମାସିକ ବୈଠକ, ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ପରିମଳ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା, ବିଦ୍ୟୁତ୍‌କରଣରେ ଦୁର୍ନୀତି ସହ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମନମୁଖୀ କାମ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ନେଇ କାଉନସିଲରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଚାପା ଅସନ୍ତୋଷ ପଦାକୁ ଆସିଛି। ୩ ନମ୍ବର ୱାଡର୍ର କାଉନସିଲର ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ସିଂହସାମନ୍ତ, ୨ ନଂ.ର କାଉନସିଲର ତଥା ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷା ବୀଣାପାଣି ଆର୍ଯ୍ୟବର୍ତ୍ତ ଷଡଙ୍ଗୀ, ୧୧ ନଂ.ର ଧୀରେନ ନାୟକ, ୬ ନଂ.ର ସନ୍ତୋଷିନୀ ଓରାମ, ୯ ନଂ.ର ପାଞ୍ଚାଳୀ ପ୍ରଧାନ, ୮ ନଂ.ର ରୋଜି ବେହେରା, ୫ ନଂ. ୱାର୍ଡର ସୁମତି ମହାନନ୍ଦିଆ ପ୍ରମୁଖ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାପାଳଙ୍କଠାରେ ଏନଏସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଗତ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ୭ ଜଣ କାଉନସିଲର ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଜ୍ଞାତ ବାସରେ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଏହି ଘଟଣା ନେଇ ଆଠମଲ୍ଲିକରେ ରାଜନୈତିକ ଉଷ୍ମତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।
All Right Reserved By

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ରାମିଆଳ ନଦୀକୁ ଗାଧୋଇବାକୁ ଯାଇ ଛାତ୍ର ନିଖୋଜ

ରାମିଆଳ ନଦୀକୁ ଗାଧୋଇବାକୁ ଯାଇ ଛାତ୍ର ନିଖୋଜ

ଭୁବନ,୧୮।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭୁବନ ଥାନା ଜମୁନାକୋଟ ଗ୍ରାମର ବିଜୟ ବାରିକଙ୍କ ପୁଅ ପରମାତ୍ମା ପରମପ୍ରିୟ ବାରିକ(୧୪) ଆଦିପୁରା ରାମିଆଳ ନଦୀ ଘାଟରୁ ଗାଧୋଇବାକୁ ଯାଇ ଶନିବାର ସକାଳୁ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। 

ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନିକ ସେବାରେ ଯୋଗଦେଇଛି

ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନିକ ସେବାରେ ଯୋଗଦେଇଛି

ଅନୁଗୋଳ ଉପଜିଲାପାଳ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ବାସୁଦେବ ଶତପଥୀ ୨୦୦୬ରେ ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଶାସନିକ ସେବାରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଏଥିପୂର୍ବରୁ ସେ ୱାଟର ରିସର୍ଚ୍ଚ ବିଭାଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ। ସମ୍ବଲପୁରରେ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ସାରିବା ପରେ ୧୯୮୫ରେ ପ୍ରଥମେ କଟକ ଜିଲାରେ ତାଙ୍କର ପୋଷ୍ଟିଂ ହୋଇଥିଲା। ସମ୍ପର୍କୀୟ ପ୍ରଶାସନିକ ସେବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଥିବାରୁ ସେ ମଧ୍ୟ ଉକ୍ତ କ୍ଷେତ୍ରକୁ ଆସିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରିଥିଲେ। ଏହାଛଡ଼ା ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ସେବା କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଆଗ୍ରହ ହିଁ ତାଙ୍କୁ ଏ କ୍ଷେତ୍ରକୁ ଟାଣିଆଣି ଥିବା ଶତପଥୀ କହିଛନ୍ତି।

ଜୋସ ଟିମ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ

ଜୋସ ଟିମ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୮ା୮- ଜେଏସ୍‌ପିଏଲ୍‌ର ଜିନ୍ଦଲ ଅଫିସର୍ସ କ୍ଲବ (ଜେଓସି) ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ବାର୍ଷିକ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ୨୦୧୮ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ହେଲା ସହମତି: ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳ

ହେଲା ସହମତି: ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୮।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ଥାନା ବାହାଳସାହି ପଞ୍ଚାୟତ ମାଝିଗୋହିରା ପଶି ଗ୍ରାମର ପ୍ରେମିକ ପ୍ରତାପ କୁଦୁଇ(୨୪) ଏବଂ ଛୋଟଗୋଳାଗାଡ଼ିଆ ଗ୍ରାମର ପ୍ରେମିକା ଲିଚୁ ବାଘ(୧୯) ଶୁକ୍ରବାର ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହୋଇଛନ୍ତି। 

ରୋଜଗାର ସହ ପରିଚୟ ଦେଇଛି ପରିଶ୍ରମ

ରୋଜଗାର ସହ ପରିଚୟ ଦେଇଛି ପରିଶ୍ରମ

୮ବର୍ଷ ତଳେ ସ୍ବାମୀ ଚାଲିଗଲେ  ଆରପାରିକୁ। ଶାଶୁଘର ଲୋକେ ବି ହାତ ଛାଡ଼ିଦେଲେ। ଏପରି ସ୍ଥିତିରେ ଛୋଟ ଝିଅକୁ ଧରି ବାପଘରକୁ ଚାଲିଆସିଥିଲେ ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ କାଣ୍ଡସର ଗଁାର ବବିତା ଦାସ। ବୟସ ମାତ୍ର ୨୭ ହୋଇଥିବାରୁ କିପରି ଝିଅକୁ ପାଠପଢ଼ାଇ ମଣିଷ କରିବେ ତାହାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲେ ସେ। କିଛି ଉପାୟ ନ ପାଇ ଶେଷରେ ଟେଲରିଂ ଶିଖିଥିଲେ। ଏବେ ସେହି ଟେଲରିଂ ହିଁ ତାଙ୍କୁ ଦେଇଛି ରୋଜଗାର ଆଉ ପରିଚୟ। 

ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମାନ୍ୟତା ଦାବି: ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମାନ୍ୟତା ଦାବି: ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ବଇଣ୍ଡା,୧୮।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ବଇଣ୍ଡା ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମାନ୍ୟତା ପ୍ରଦାନ ଦାବିରେ ଗୁରୁବାର ବଇଣ୍ଡା ଗ୍ରାମବାସୀ  ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନାଙ୍କୁ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଗ୍ରାମବାସୀ ଦାବିପତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯେ, କଟକ-ସମ୍ବଲପୁର ୫୫ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ବଇଣ୍ଡା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଅବସ୍ଥିତ।

କୋର୍ଟ ସମ୍ମୁଖ ରାସ୍ତାରେ ଜମୁଛି ପାଣି

କୋର୍ଟ ସମ୍ମୁଖ ରାସ୍ତାରେ ଜମୁଛି ପାଣି

ହିନ୍ଦୋଳ,୧୮ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ହିନ୍ଦୋଳ ସିଭିଲ କୋର୍ଟ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ସାମାନ୍ୟ ବର୍ଷାରେ ବି ପାଣି ଜମା ହୋଇରହୁଛି। ଫଳରେ ଯାତାୟାତରେ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ା 

ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ୨ଶହ ଚାରାରୋପଣ

ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ୨ଶହ ଚାରାରୋପଣ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୮ା୮- ବିଶ୍ୱତାପନ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଏବଂ ପରିବେଶକୁ ପ୍ରଦୂଷଣମୁକ୍ତ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଅନୁଗୋଳ ସରକାରୀ ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା। 

୪୫୦ କି.ମି. ପଦଯାତ୍ରାରେ ୫ କାଉଡ଼ିଆ: ବାଣ୍ଟୁଛନ୍ତି ନିଶା ବିରୋଧୀ ବାର୍ତ୍ତା

୪୫୦ କି.ମି. ପଦଯାତ୍ରାରେ ୫ କାଉଡ଼ିଆ: ବାଣ୍ଟୁଛନ୍ତି ନିଶା ବିରୋଧୀ ବାର୍ତ୍ତା

ବନ୍ତଳା, ୧୮।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପ୍ରତିବର୍ଷ ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ ଜଳ ଲାଗି କରିବାକୁ ବିଭିନ୍ନ ଶୈବପୀଠକୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ କାଉଡ଼ିଆ ପଦଯାତ୍ରା କରୁଛନ୍ତି। ହେଲେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକେ ନିଶା ସେବନ କରୁଥିବା କଥା କାହାକୁ ଅଛପା ନାହିଁ। ଏପରି କି ଏହି ନିଶା ଯୋଗୁ ଅଯଥାରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି। ଦୁର୍ଘଟଣାରେ କେତେଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ଚାଲିଯାଉଛି। 

ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ ଜୀବନ ଗଲା: ପ୍ରତିବାଦରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ ଜୀବନ ଗଲା: ପ୍ରତିବାଦରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୮।୮: ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଗଁନ୍ଦିଆ ଥାନା ବିଧାରପୁର ନିକଟସ୍ଥ ସାପୁଆଜୋର ବ୍ରିଜ୍‌ ନିକଟରେ ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ନାଲ୍‌କୋ ଥାନା ନିକଟରୁ କାର୍‌ ଚୋରି

ନାଲ୍‌କୋ ଥାନା ନିକଟରୁ କାର୍‌ ଚୋରି

ବଅଁରପାଳ,୧୮।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲ୍‌କୋ ଥାନାଠାରୁ ଅଳ୍ପ ଦୂରରେ ଥିବା ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ନିକଟରୁ ଏକ ଇଣ୍ଡିଗୋ କାର୍‌(ଓଆର୍‌୧୯ ପି ୦୧୮୬) ଚୋରି ହୋଇଛି।

ନାଲ୍‌କୋ ମଜଦୂର ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ବୈଠକ

ନାଲ୍‌କୋ ମଜଦୂର ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ବୈଠକ

ବଅଁରପାଳ,୧୮।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲ୍‌କୋ ମଜଦୁର ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ସିପିପି ଗୋଲେଇ ଛକଠାରେ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଡମ୍ବରୁ ଧର ବେହେରା ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ।