ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

୨ ବର୍ଷ ହେଲା ୭ ପରିବାରକୁ ବାସନ୍ଦ

୨ ବର୍ଷ ହେଲା ୭ ପରିବାରକୁ ବାସନ୍ଦ
ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୯।୨- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଗଁା ବଇଣ୍ଡା ପଞ୍ଚାୟତ ବଡ଼ହୁଲା ଗ୍ରାମର ୭ ପରିବାର ଆଣିଛନ୍ତି ବାସନ୍ଦ ଅଭିଯୋଗ। ପାଖାପାଖି ୨ବର୍ଷ ହେଲା ଗ୍ରାମବାସୀ ଏପରି କଟକଣା ଲଗାଇଥିବା ଶୁକ୍ରବାର ସମ୍ପୃକ୍ତ ପରିବାରଗୁଡ଼ିକ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାପାଳ ଅନିଲ କୁମାର ସାମଲଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଗ୍ରାମବାସୀ ରଖାଇ ଦେଉ ନ ଥିବାରୁ ସେମାନେ ଗଁା ଛାଡ଼ି ଚାଲି ଆସିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ଜିଲାପାଳ ସେମାନଙ୍କୁ ଆଠମଲ୍ଲିକ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଇ ଦେଇଥିଲେ। ଉପଜିଲାପାଳ ସେମାନଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ବୋଲି ଆଶ୍ୱାସନା ଦେବା ସହ ଏ ନେଇ ହଣ୍ଡପା ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଏତଲା ଦେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଅଭିଯୋଗରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୭ ପରିବାରର ମହାଦେବ ସାହୁ, ରମେଶଚନ୍ଦ୍ର ସାହୁ, ଯଶୋଦା ସାହୁ, ଭାରତୀ ସାହୁ, ଘନଶ୍ୟାମ ସାହୁ, ଦିବ୍ୟରଞ୍ଜନ ସାହୁ, ଝାନସୀରାଣୀ ସାହୁ, କଳ୍ପନା ସାହୁ, ବିଦ୍ୟାଧର ସାହୁ ପ୍ରମୁଖ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ଯେ, ଗ୍ରାମର ଯାଦବ ସ୍ବାଇଁ, ଭୀଷ୍ମ ଦେହୁରୀ, ବସନ୍ତ ସ୍ବାଇଁ, ରମେଶଚନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସହିତ ଅନ୍ୟ କେତେଜଣ ୨୦୧୬ ଏପ୍ରିଲ ୧୭ରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଗଁାରୁ ବାସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି। ଘରକୁ ଥିବା ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିବା ସହ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଘର ସାମ୍ନାରେ ମଇଳା ପକାଇବା, ଘରକୁ ମଦ ବୋତଲ ଓ ପଥର ଫିଙ୍ଗିୁଛନ୍ତି। ବଗିଚା, ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି। ଏହାର ବିରୋଧ କରିବାରୁ ପରିବାରର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଜାନୁୟାରୀ ୩୧ରେ ଗଁା କୋଠଘରେ ଅଟକ ରଖାଯାଇଥିଲା। ପରେ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚତ୍ ସମ୍ପୃକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲା। ୨୦୧୭ ଅକ୍ଟୋବର ୨୧ରେ ପରିବାରର ଜଣେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଶୁଦ୍ଧିକାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଗଁା ବ୍ରାହ୍ମଣ, ଭଣ୍ଡାରୀ, ମନ୍ଦିର, ପୋଖରୀ ଆଦିକୁ ବାରଣ କରାଯାଇଥିବାରୁ ସେମାନେ ବହୁ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ। ବୁଧବାର ରାତିରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ପଥର ମାଡ଼ କରିବା ଖବର ଜଣାଇବା ପରେ ଥାନା ଆଇଆଇସି ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ହେଲେ ତାଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ମଧ୍ୟ ଘରକୁ ପଥର ମାଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା। ଜଣ ପ୍ରତି ୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଦେବା ସହ ସଭାରେ ଭୁଲ୍‌ ମାଗିଲେ ଗଁାରେ ମିଶାଯିବ ବୋଲି ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଉଥିବାରୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଗଁା ଛାଡ଼ିଛୁ ବୋଲି ସମ୍ପୃକ୍ତ ପରିବାର ଅଭିଯୋଗପତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସେମାନେ ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଓ ପ୍ରଶାସନର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ ବି କିଛି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇ ନ ଥିବା ସମ୍ପୃକ୍ତ ପରିବାର ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଠମଲ୍ଲିକ ଉପଜିଲାପାଳ କହିଛନ୍ତି, ପୂର୍ବରୁ ଘଟଣା ନେଇ ସୂଚନା ପାଇ ନ ଥିଲି। ଅଭିଯୋଗ ପାଇବା ପରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ କହିଛି। ଥାନା ଆଇଆଇସିଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା କରିଛି। କୌଣସି ଅସୁବିଧା ହେବନାହିଁ, ପୋଲିସ ହେପାଜତରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୭ ପରିବାର ଗଁାରେ ରହିବେ। ଗ୍ରାମବାସୀ ବିରୋଧ କଲେ ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ।
All Right Reserved By

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

୪  ଗିରଫ, ୯ଏମ୍‌ଏମ ବନ୍ଧୁକ, ୫ରାଉଣ୍ଡ ଜୀବନ୍ତ ଗୁଳି ଜବତ

୪ ଗିରଫ, ୯ଏମ୍‌ଏମ ବନ୍ଧୁକ, ୫ରାଉଣ୍ଡ ଜୀବନ୍ତ ଗୁଳି ଜବତ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୮।୧୦- ଅନୁଗୋଳ ପୋଲିସ  ୪ ଡକାୟତଙ୍କୁ   ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ  ତାଳଚେର ଥାନା ନାକେଇପଶି ଅଞ୍ଚଳର ରଣଜିତ ନାଏକ ଓରଫ ଜିତୁ, ତାଙ୍କ ଭାଇ ରତ୍ନାକର ଓରଫ ରାଜ ନାଏକ, ନୂଆପଡ଼ାର ପପୁ ନାଏକ ଏବଂ ଅନୁଗୋଳ ଥାନା ପଞ୍ଚମହଲା ଅଞ୍ଚଳର ଅନିଲ ବେହେରା। 

୪ ଜୁଆଡ଼ି ଗିରଫ, ୮୭,୩୦୦ ଟଙ୍କା ଜବତ

୪ ଜୁଆଡ଼ି ଗିରଫ, ୮୭,୩୦୦ ଟଙ୍କା ଜବତ


 ତାଳଚେର, ୧୮।୧୦ (ନି.ପ୍ର.): କଲିୟାରୀ ପୋଲିସ ବୁଧବାର ରାତିରେ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ କଲୋନୀ ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ୪ ଜୁଆଡ଼ିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। 

୧୨୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

୧୨୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ


ଭୁବନ,୧୮।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭୁବନ ଥାନା ମୁର୍ଦଙ୍ଗା ହାଟ ଛକରେ ଗୁରୁବାର ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଚଢାଉ କରାଯାଇ ଜଳଧର ସାମଲଙ୍କ ଘରୁ  ୧୨୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ମଦ ଓ ୨୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ  କରାଯାଇଛି। 

ବସ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର

ବସ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର


ବଅଁରପାଳ,୧୮।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା  ୫୫ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ସନ୍ତ୍ରୀ ଛକଠାରେ ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକ ବସ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। 

ବାଇକ-ଟ୍ରକ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା: ୨ ଗୁରୁତର

ବାଇକ-ଟ୍ରକ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା: ୨ ଗୁରୁତର

ବଇଣ୍ଡା,୧୮।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଟକ-ସମ୍ବଲପୁର ୫୫ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଡେବେରାପାଲି ତେଲ ଟାଙ୍କି ନିକଟରେ  ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକ ଟ୍ରକ-ବାଇକ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ୨ ବାଇକ ଆରୋହୀ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ପରିଚୟ ଜଣାପଡ଼ି ନାହିଁ।

ଅବକାରୀ ଚଢାଉ, ୨ ଗିରଫ

ଅବକାରୀ ଚଢାଉ, ୨ ଗିରଫ


ବଇଣ୍ଡା,୧୮।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଗୁରୁବାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ କରି ମଦ ଜବତ କରିଛି। ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ  ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। 

ପୂର୍ବଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ମାଡ଼ ଅଭିଯୋଗ, ମହିଳା ଗିରଫ

ପୂର୍ବଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ମାଡ଼ ଅଭିଯୋଗ, ମହିଳା ଗିରଫ


ବଇଣ୍ଡା,୧୮।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା ଗିରିଦା ଗ୍ରାମର ଗୁଲି ନାୟକ(୧୮)ଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଗୁରୁବାର ପୋଲିସ ସେହି ଗ୍ରାମର କନକ ନାୟକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। 

ଅବକାରୀ ଚଢାଉ: ୪୫୦ ଦେଶୀ  ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ଅବକାରୀ ଚଢାଉ: ୪୫୦ ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ଭୁବନ,୧୮।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ଥାନା ଚନ୍ଦାର ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଚଢାଉ କରାଯାଇ ୪୫୦ ଲିଟରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ  କରାଯାଇଛି।  

ମା’ଙ୍କ ନବମୀ ପୂଜା: କଳାହୀରାର ସହର ତାଳଚେର ଚଳଚଞ୍ଚଳ

ମା’ଙ୍କ ନବମୀ ପୂଜା: କଳାହୀରାର ସହର ତାଳଚେର ଚଳଚଞ୍ଚଳ


ତାଳଚେର,୧୮ା୧୦(ନି.ପ୍ର.)- କଳାହୀରାର ସହର ତାଳଚେରରେ ଗୁରୁବାର ମା’ ଦୁର୍ଗାଙ୍କ ନବମୀ ପୂଜା ଧୁମ୍‌ଧାମରେ ପାଳିତ ହୋଇଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ସମଗ୍ର ସହର ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇଉଠିଛି। 

ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଉଦ୍ୟମ: ଜଣେ ଗିରଫ

ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଉଦ୍ୟମ: ଜଣେ ଗିରଫ


ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ୍‌, ୧୮ା୧୦-ଢେଙ୍କାନାଳରେ ଟାଉନ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ବଳାତ୍କାର ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଲୋକକଳାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବା ଜରୁରୀ

ଲୋକକଳାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବା ଜରୁରୀ


ଭୁବନ,୧୮।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ନୂଆ ଭୁବନ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ମଣ୍ଡପଠାରେ ଭଜନ ସା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୀରାବାଈ କଳାବିକାଶ କେନ୍ଦ୍ରର କଳାକାରମାନେ ଏଥିରେ ଯୋଗଦେଇ ବିଭିନ୍ନ  ଭଜନ ପରିବେଷଣ କରିଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ଏକ ସାଧାରଣ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ଫସଲ ନଷ୍ଟ କଲେ ହାତୀପଲ

ଫସଲ ନଷ୍ଟ କଲେ ହାତୀପଲ

ମାଧପୁର, ୧୮ା୧୦- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବନଖଣ୍ଡ ମାଧପୁର ବନାଞ୍ଚଳର ଖଜୁରିଝରଣ ଗ୍ରାମରେ  କିଛିଦିନ ହେଲା ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।  ହାତୀ ପଲ ଗ୍ରାମର  ପ୍ରମୋଦ ସ୍ବାଇଁ, ଜୟଶ୍ରୀ ସ୍ବାଇଁ, ବସନ୍ତ ସ୍ବାଇଁ, ବାଲ୍ମୀକି ସ୍ବାଇଁ, ପୁରୁଷୋତ୍ତମ ସ୍ବାଇଁ, ପୁଷ୍ପାଞ୍ଜଳି ସ୍ବାଇଁ, ଦୁଲାଲ ସ୍ବାଇଁ, ଅକ୍ରୁର ସ୍ବାଇଁ, ସର୍ବେଶ୍ୱର ନାୟକ, ସୁଗ୍ରୀବ ନାୟକ ପ୍ରମୁଖଙ୍କ ଏକର ଏକର ଚାଷ ଜମିରେ ଧାନ ଫସଲ ଖାଇବା ସହ ଦଳି ଚକଟି ନଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି।