ରାୟଗଡା

କୋଟିଆ ସ୍ଥିତି ପରଖିଲେ ଆନ୍ତଃ ବିଭାଗୀୟ ଟିମ୍‌: ଲୋକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ନକରି ଫେରିଲେ

କୋଟିଆ ସ୍ଥିତି ପରଖିଲେ ଆନ୍ତଃ ବିଭାଗୀୟ ଟିମ୍‌: ଲୋକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ନକରି ଫେରିଲେ

ପଟ୍ଟାଙ୍ଗି/କୋରାପୁଟ,୯।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ./ସ୍ବ.ପ୍ର.) କୋରାପୁଟ ଜିଲାର ବିବାଦୀୟ କୋଟିଆ ଗ୍ରାମପୁଞ୍ଜରେ ଶୁକ୍ରବାର ଓଡ଼ିଶା ସରକାରଙ୍କ ୪ ଜଣିଆ ଆନ୍ତଃ ବିଭାଗୀୟ ଟିମ୍‌ ପହଞ୍ଚତ୍ ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି। କୋଟିଆକୁ ନେଇ ଗତ ଜାନୁୟାରୀରେ ବିବାଦ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ମାସକ ପରେ ରାଜ୍ୟ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପାଦ ସେଠାରେ ପଡ଼ିଛି। କେବିକେ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକ ସୂର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ଠାକୁରଙ୍କ ସହ ଆନ୍ତଃ ବିବାଦ କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ତଥା ପୋଲିସ୍‌ ଆଇଜି ସଞ୍ଜୀବ ପଣ୍ଡା, ରାଜସ୍ବ ବିଭାଗ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ (ପୁନର୍ବାସ ଓ ଥଇଥାନ) ତଥା ଅତିରିକ୍ତ ଶାସନ ସଚିବ ଅଶୋକ କୁମାର ନାୟକ, ରାଜସ୍ବ ବିଭାଗର ଅତିରିକ୍ତ ଶାସନ ସଚିବ ଶଶଧର ନାୟକ ଓ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଆଶୁତୋଷ ମଲ୍ଲିକ ସୀମାନ୍ତ ଗାଁ ବୁଲି ଦେଖିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ସହ କୋରାପୁଟ ଜିଲାପାଳ କେ. ସୁଦର୍ଶନ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, ଏସ୍‌ପି କନଓ୍ବର ବିଶାଲ ସିଂ ଓ ଉପଜିଲାପାଳ କୃତ୍ତିବାସ ରାଉତ ସାମିଲ ଥିଲେ। ତେବେ ଗସ୍ତବେଳେ ତୃଣମୂଳ ସ୍ତରର ଲୋକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ନକରି କେବଳ ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରି କୋରାପୁଟ ଫେରିଆସିଥିଲା ଟିମ୍‌। ଫେରିବା ବେଳେ କୋରାପୁଟ ସଦରକୁ ଆସି ବୈଠକରେ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ କହିଥିଲେ। ଶୁକ୍ରବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଏହି ଟିମ୍‌ ପ୍ରଥମେ କୋଟିଆ ଗ୍ରାମପୁଞ୍ଜର କୁରୁଡ଼ିପଦରରେ ପହଞ୍ଚତ୍ବା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଗ୍ରାମବାସୀ ସେମାନଙ୍କୁ ବାଦ୍ୟ ନୃତ୍ୟରେ ସ୍ବାଗତ ଜଣାଇଥିଲେ। ସେଠିକା ସ୍ଥିତି ସମ୍ପର୍କରେ ବିଧାୟକ ତଥା ଜିଲା ଯୋଜନା କମିଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରଫୁଲ ପାଙ୍ଗି ଓ ପଞ୍ଚାୟତର ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ରାଜସ୍ବ ନୀରିକ୍ଷକ ଗଦାଧର ସ୍ବାଇଁଙ୍କୁ ସହ ଟିମ୍‌ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲା। ସେଠାରୁ କୋଟିଆ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରର ଡାକ୍ତର ତାପସ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ସହ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ସମ୍ପର୍କରେ କଥା ହୋଇଥିଲେ। ସଦର ଆଶ୍ରମ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଜଣେ ଅସୁସ୍ଥ ଛାତ୍ରୀ ଦୁଇ ଦିନ ହେଲା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ବାରଣ୍ଡାରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଥିବା ଦେଖିଥିଲେ ଟିମ୍‌। ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଡାହାଣ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ଥିବା ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଭାଙ୍ଗି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ପାଇଁ ରୋଗୀଶଯ୍ୟା ଓ ଅଧିକ କୋଠରି ତିଆରି କରିବା, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ଥିବା ଖାଲି ସ୍ଥାନରେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଲାଗି ବାସଗୃହ ନିର୍ମାଣ ହେବା ଲାଗି ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା। ଆର୍‌ଡି ବିଭାଗର ଗଣେଶ୍ୱର ହେମ୍ବ୍ରମ ଓ ରାଜ୍ୟ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗର ଯନ୍ତ୍ରୀ ଆଶୁତୋଷ ମଲ୍ଲିକଙ୍କୁ ଏହାର ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ଲାଗି କୁହାଯାଇଥିଲା। କୋଟିଆ ସଦରରେ ଜରାଜୀର୍ଣ୍ଣ ଅବସ୍ଥାରେ ଥିବା ଫାଣ୍ଡିଘରର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ନେଇ ମଧ୍ୟ ବିଚାର କରିଥିଲା ଟିମ୍‌। ସେଠାରୁ ଟିମ୍‌ ସଦର ଆଶ୍ରମ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଦର୍ଶନ କରି ଏହାର ପାରିପାର୍ଶ୍ୱିକ ଉନ୍ନତିକରଣ ପାଇଁ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ବୈଠକ ବସିଥିଲା। ଗତ ୭ ତାରିଖ ହୋଇଥିବା ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକରେ ଦେଇଥିବା ୩୦ ଦଫା ଦାବିକୁ ପ୍ରଥମେ ପୂରଣ କରିବା ଲାଗି ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ ଦାବି କରିଥିଲେ। ରାଜ୍ୟସ୍ତରର ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ପ୍ରତି ବୁଧବାର ଏକ ସାପ୍ତାହିକ ହାଟ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଗ୍ରାମର ଯୁବକ କାମେଶ ଗେମେନ୍‌ ଉପସ୍ଥିତ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ କହିଥିଲେ, ପଞ୍ଚାୟତର ଶିକ୍ଷିତ ଯୁବତୀ ଯୁବକଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଋଣ ଦେଇ ସ୍ବାବଲମ୍ବୀ କରାଯାଉ। ଏହାପରେ ହାଟ ସମ୍ପର୍କରେ ଚିନ୍ତା କରାଯିବ। କେବିକେ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକ ଠାକୁର ଏହାର ଉତ୍ତରରେ କହିଥିଲେ, ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ୫ଟାରେ ଜିଲା ସଦରରେ ଏକ ବୈଠକ ଅଛି। ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ ସେଥିରେ ଯୋଗଦେଇ ନିଜର ପ୍ରସ୍ତାବ ରଖନ୍ତୁ। ଏହାପରେ କୋଟିଆ ସଦରରୁ କୋରାପୁଟ ଫେରିବା ବେଳେ ବାଟରେ ତଳ ଗଞ୍ଜେଇପଦର ଗ୍ରାମରେ ଅଟକିଥିଲା ଟିମ୍‌। ସେଠାରେ ଗତ ସୋମବାରରୁ ଓଡ଼ିଶା ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ୮ଲକ୍ଷ ଅନୁଦାନରେ ଏମ୍‌ଜିଏନଆରଇଜିଏସ୍‌ ଅଧୀନରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ରାସ୍ତାର ଉନ୍ନତିକରଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଓ ଆନ୍ଧ୍ର କରିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ତଦାରଖ କରିଥିଲେ। ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କୋରାପୁଟ ଡିଆରଡିଏ ସଦଭାବନା ସଭାଗୃହରେ ଏକ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ ହୋଇଥିଲା। କୋଟିଆର ସାମଗ୍ରିକ ବିକାଶ ପାଇଁ କେଉଁ କେଉଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯିବ, ଅଞ୍ଚଳରେ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଗମନାଗମନ କ୍ଷେତ୍ରରେ କିପରି ଉନ୍ନତି ଅଣାଯାଇ ପାରିବ ସେ ନେଇ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା।

All Right Reserved By

ରାୟଗଡା

ମାନବିକତା ଦେଖାଇଲା ପୋଲିସ: ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମାଆଙ୍କୁ  ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କଲା

ମାନବିକତା ଦେଖାଇଲା ପୋଲିସ: ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମାଆଙ୍କୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କଲା

ମାଲକାନଗିରି,୧୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ)-ମାନବିକତା ଦେଖାଇଛି ପୋଲିସ । ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ପୋଲିସ ଜଣେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମାଆଙ୍କୁ ସହାୟତାର ହାତ ବଢ଼ାଇଛି । ଜିଲାର କାଲିମେଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଡ଼ଟେକଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ରହୁଥିବା ମାଓବାଦୀ ନେତା ରଣଦେବଙ୍କ ମାଆ ନନ୍ଦେ ମାଡ଼ି  ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲେ । ଏହା ଜାଣିବା ପରେ ମାଲକାନଗିରି ଆରକ୍ଷୀ ଅଧୀକ୍ଷକ କାଲିମେଳା ଥାନା ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ଅଧିକାରୀ ରାମ ପ୍ରସାଦ ନାଗଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଆଶୁ ଚିକିତ୍ସା କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ।

ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା:ଯାନବାହନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ

ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା:ଯାନବାହନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ

ମାଲକାନଗିରି ତା,୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାରେ  ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇଛି । ଜିଲା ସଦର ମହକୁମାରେ ମାଲକାନଗିରିରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର, ବ୍ରହ୍ମପୁର, ରାଉରକେଲା, ସମ୍ବଲପୁର, କଟକ, ଭବାନୀପାଟଣା, ରାୟପୁର, ଜଗଦଲପୁରତ୍, ବିଶାଖାପାଟଣା, ବିଜୟନଗରମ୍‌, ଭଦ୍ରାଚଲମ୍‌ ଏବଂ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଯାଦାୟତ କରୁଥିବା ସମସ୍ତ ବସ୍‌ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି । 

ରାସ୍ତା ଖୋଳିଲେ ମାଓବାଦୀ

ରାସ୍ତା ଖୋଳିଲେ ମାଓବାଦୀ

ମାଲକାନଗିରି,୧୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ)-ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ମାଥିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଟେମୁରୁପାଲ୍ଲୀ ନିକଟରେ  ମାଓବାଦୀମାନେ ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତାକୁ ଖୋଳି ଦେଇଛନ୍ତି । ଫଳରେ ସାଲିମି ଓ ଟେମୁରୁପାଲ୍ଲୀ ମଧ୍ୟରେ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହୋଇଯାଇଛି । ଲୋକମାନେ ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି । ସାଲିମି ଓ ଟେମୁରୁପାଲ୍ଲୀକୁ ଯୋଗାଯୋଗ କରୁଥିବା ହଳଦୀକୁଣ୍ଡ ନିକଟରେ ଏହି ରାସ୍ତାର ୨ ଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରାୟ ୨ ଫୁଟ ଚଉଡ଼ାରେ ମାଓବାଦୀମାନେ ଖୋଳି ଦେଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।  

 ରକ୍ତ ଦାନ ଶିବିର

ରକ୍ତ ଦାନ ଶିବିର


ମାଲକାନଗିରି,୧୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ)  -  ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ସଦର ଥାନା ଆମ ପୋଲିସ  ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ   ଏକ ରକ୍ତ ଦାନ ଶିବିର  ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।  ମାଲକାନଗିରି ଥାନା ପରିସରରେ  ଅନୁଷ୍ଠିତ ଶିବିରକୁ ଏସପି ଜଗମୋହନ ମିନା ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବା ସହ  ପ୍ରଥମେ ରକ୍ତ ଦାନ କରିଥିଲେ । ପରେ  ଆଇଆଇସି ସୌମେନ୍ଦୁ ଶେଖର ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କ ସହ  ୨୫ ଜଣ  ପୋଲିସ ପଦାଧିକାରୀ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀ ରକ୍ତଦାନ କରିଥିଲେ।  ଶିବିରରେ  ଏସଡିପିଓ ଶ୍ରବଣ ବିବେକ୍‌ .ଏମ ଏବଂ ଡ.ଶ୍ରୀନିବାସ ରାଓଙ୍କ ସହ ଆମ ପୋଲିସର ସଦସ୍ୟମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

ନାଳରେ ଭାସିଯାଇ ଜଣେ ମୃତ

ନାଳରେ ଭାସିଯାଇ ଜଣେ ମୃତ

ନନ୍ଦପୁର,୧୬।୮(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ)-କୋରାପୁଟ ଜିଲା ନନ୍ଦପୁର ବ୍ଲକ କସନ୍ଦି ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିଲାପୁଟ ଗ୍ରାମରେ ନାଳରେ ଭାସିଯାଇ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମୃତକ ଜଣକ ହେଲେ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ପାଙ୍ଗି(୫୨)। ସେ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀ ସହ ନାଳ ପାର ହୋଇ ଯାଉଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଅସାବଧାନତା ଯୋଗୁ  ବର୍ଷା ଜଳସ୍ରୋତରେ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ଭାସି ଯାଇଥିଲେ। ନିକଟରେ ଥିବା ଗାଁ ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ବେଳକୁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଥିଲା ।

ସ୍ବଚ୍ଛ ସର୍ବେକ୍ଷଣ କର୍ମଶାଳା

ସ୍ବଚ୍ଛ ସର୍ବେକ୍ଷଣ କର୍ମଶାଳା

ଡାବୁଗାଁ,୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଡାବୁଗାଁ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ସ୍ବଚ୍ଛ ସର୍ବେକ୍ଷଣ କର୍ମଶାଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏଥିରେ ଜଳ ଓ ପରିମଳ ବିଭାଗ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଇଂ. ମନୋରଞ୍ଜନ ମାଳି ଯୋଗଦେଇ ସ୍ବଚ୍ଛ ସର୍ବେକ୍ଷଣ ଉପରେ ବୁଝାଇଥିଲେ।

ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନା ନିମନ୍ତେ ବୈଠକ

ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନା ନିମନ୍ତେ ବୈଠକ

ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡି, ୧୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ସଭାଗୃହଠାରେ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଟିକମ ସିଂ ନାୟକଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନା ନିମନ୍ତେ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି ।

ଆଇନ ସଚେତନତା ଶିବିର

ଆଇନ ସଚେତନତା ଶିବିର

ରାୟଗଡା ଅଫିସ୍‌, ୧୬।୮- ଜିଲା ଆଇନ୍‌ସେବା ପ୍ରାଧିକରଣ ତରଫରୁ କୁଇ ଜନଜାତି ଅଧ୍ୟୁଷିତ ତାଡମା ପଞ୍ଚାୟତର ଆଶ୍ରମ ସ୍କୁଲଠାରେ ଏକ ଆଇନ ସଚେତନତା ଶିବିର  ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

ତମାଖୁ ବର୍ଜନ ପାଇଁ ସଚେତନତା

ତମାଖୁ ବର୍ଜନ ପାଇଁ ସଚେତନତା

ରାମନାଗୁଡା, ୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ରାୟଗଡା ଜିଲା ରାମନାଗୁଡା ବ୍ଲକ ପେଣକାମ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବିଶ୍ୱ ତମାଖୁ ବର୍ଜନ ଦିବସ ଅବସରରେ ବିଦ୍ୟାଳୟସ୍ତରୀୟ ଏକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ବୋରିଗୁମ୍ମାକୁ ଏନ୍‌ଏସି ମାନ୍ୟତା ଦାବି: ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ୮ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା

ବୋରିଗୁମ୍ମାକୁ ଏନ୍‌ଏସି ମାନ୍ୟତା ଦାବି: ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ୮ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା

ଜୟପୁର,୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କୋରାପୁଟ ଜିଲା ବୋରିଗୁମ୍ମାକୁ ଏନ୍‌ଏସି ମାନ୍ୟତା ଦାବି ସହ ଜୟପୁରରେ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା, ଜାଲ ଜମି ପଟ୍ଟାର ସିଆଇ ତଦନ୍ତ ଆଦିି ୪ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଜୟପୁର ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ୮ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି। 

କୋରାପୁଟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

କୋରାପୁଟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

କୋରାପୁଟ,୧୫।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର)- କୋରାପୁଟ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ୭୨ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ବର୍ଷାରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଉତ୍ପାତ

ବର୍ଷାରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଉତ୍ପାତ

ମାଥିଲି , ୧୫।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ) - ଗତ ୪ ଦିନ ଧରି ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଛି । ଏଥିରେ ଜନଜୀବନ ହସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି । ଏପରିସ୍ଥଳେ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ମାଥିଲି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଟେମୃପାଲି ପଞ୍ଚାୟତକୁ ମାଓବାଦୀମାନେ ବାହ୍ୟ ଜଗତରୁ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ କରି ଦେଇଛନ୍ତି ।

Model This Week

ଯସ୍ମିନ୍