ବାଣିଜ୍ୟ |

ବିମୁଦ୍ରୀକରଣ ବେଳେ ବଡ ଜମା‌: ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ସୁଦ୍ଧା ଆଇଟିଆର୍‌ ଫାଇଲ୍‌ ନ କଲେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ

ବିମୁଦ୍ରୀକରଣ ବେଳେ ବଡ ଜମା‌: ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ସୁଦ୍ଧା ଆଇଟିଆର୍‌ ଫାଇଲ୍‌ ନ କଲେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୯-୨(ପି.ଟି.)
ବିମୁଦ୍ରୀକରଣ ବେଳେ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ବୃହତ୍‌ ମାତ୍ରାରେ ନଗଦ ଟଙ୍କା ଜମା କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷ ତଥା କମ୍ପାନୀଗୁଡିକୁ ଆୟକର ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ତାଗିଦ୍‌ କରାଯାଇଛି। ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ସୁଦ୍ଧା ଏମାନେ ଆୟକର ରିଟର୍ନ(ଆଇଟିଆର୍‌) ଫାଇଲ୍‌ କରିବେ। ଏହା ନ କଲେ ସେମାନଙ୍କୁ ଜରିମାନା ଦେବାକୁ ପଡିବ। ତା’ସହିତ ଏମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମକଦ୍ଦମା ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ।
ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଟ୍ରଷ୍ଟ, ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଏବଂ ସଂଗଠନଗୁଡିକୁ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ ଆୟକର ରିଟର୍ନ ଫାଇଲ୍‌ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ବିଭାଗ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରମୁଖ ଖବରକାଗଜରେ ବିଜ୍ଞାପନ ଜାରି କରିଛି। ଏହା ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷ, କମ୍ପାନୀ ତଥା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସଂଗଠନଗୁଡିକ ଲାଗି ଅନ୍ତିମ ସୁଯୋଗ ବୋଲି ଏହା କହିଛି। ଆସେସ୍‌ମେଣ୍ଟ ବର୍ଷ ୨୦୧୬-୧୭ ଏବଂ ୨୦୧୭-୧୮ ପାଇଁ ସଂଶୋଧିତ ଆଇଟିଆର୍‌ ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ମଧ୍ୟରେ ଫାଇଲ୍‌ ନ କଲେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବା ପାଇଁ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସେମାନଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଛି। ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧କୁ ଆହୁରି ଅନେକ ସମୟ ଅଛି। ବେଳ ଥାଉ ଥାଉ ଆଇଟିଆର୍‌ ଫାଇଲ୍‌ କରି ଅନ୍ତିମ ସମୟ ଭିଡରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି।
ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷ, କମ୍ପାନୀ, ସଂଗଠନ, ରାଜନୈତିକ ଦଳ କିମ୍ବା ଟ୍ରଷ୍ଟ ବିମୁଦ୍ରୀକରଣ ବେଳେ ନିଜ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ବଡ ଆକାରର ଜମା କରିଛନ୍ତି କିମ୍ବା ଉଚ୍ଚ ମୂଲ୍ୟର ଟ୍ରାଞ୍ଜାକ୍‌ଶନ୍‌ କରିଛନ୍ତି ଏହାକୁ ନିଜ ଆଇଟିଆର୍‌ ଫାଇଲିଂ ବେଳେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିବା ପାଇଁ ବିଭାଗ କହିଛି।

All Right Reserved By
I&PR

Model This Week

ସନ୍ତୋଷ

ବାଣିଜ୍ୟ |

ତେଲକୁ ଜିଏସ୍‌ଟି ପରିସରଭୁକ୍ତ କରିବା ଅସମ୍ଭବ: ଶିବ ପ୍ରତାପ ଶୁକ୍ଳା

ତେଲକୁ ଜିଏସ୍‌ଟି ପରିସରଭୁକ୍ତ କରିବା ଅସମ୍ଭବ: ଶିବ ପ୍ରତାପ ଶୁକ୍ଳା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୪-୫ ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲ ଆଦି ତୈଳଜାତ ଉତ୍ପାଦକୁ ସାମଗ୍ରୀ ଓ ସେବା ଟିକସ(ଜିଏସ୍‌ଟି) ପରିସରଭୁକ୍ତ କରିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ। ଏହାକୁ ଜିଏସ୍‌ଟି ପରିସରଭୁକ୍ତ କରିବାକୁ ହେଲେ ସବୁ ରାଜ୍ୟର ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଏଥିରେ ସହମତି ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ହେବ। ଦୀର୍ଘ ୧୦ ଦିନ ଧରି ଲଗାତର ତୈଳ ଦର ବଢି ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଅର୍ଥ ରାଷ୍ଟ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବ ପ୍ରତାପ ଶୁକ୍ଳା ବୁଧବାର ଏହା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ବମ୍ବେରେ ୮୫, ମାଡ୍ରାସ୍‌ରେ ୮୦

ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ବମ୍ବେରେ ୮୫, ମାଡ୍ରାସ୍‌ରେ ୮୦

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪-୫ ଦେଶର ବାଣିଜି୍ୟକ ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳ ଭାବେ ପରିଚିତ ବମ୍ବେ ସହରରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ୮୪ ଟଙ୍କା ୯୯ ପଇସାରେ ପହଞ୍ଚିଲାଣି। ଆଉ ଏକ ପଇସା ବୃଦ୍ଧି ହେଲେ ୮୫ ଟଙ୍କା ଛୁଇଁବ। ସେହିପରି ମାଡ୍ରାସରେ ଏହା ବୁଧବାର ୮୦ ଟଙ୍କା ଅତିକ୍ରମ କଲାଣି। ବମ୍ବେ, ଦିଲ୍ଲୀ ଓ ମାଡ୍ରାସ୍‌ ଭଳି ସହରରେ ତୈଳ ଦର କିଛି ଦିନ ହେବ ନୂଆ ନୂଆ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ଲାଗିଛି।

ଓଡ଼ିଶା ବଜାରରେ କୋମିଓ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍‌

ଓଡ଼ିଶା ବଜାରରେ କୋମିଓ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪-୫(ବ୍ୟୁରୋ) ଚାଇନାଭିତ୍ତିକ ଡିଭାଇସ୍‌ ନିର୍ମାତା ଟପ୍‌ଓ୍ବାଇଜ୍‌ କମ୍ୟୁନିକେଶନ୍ସର ହ୍ୟାଣ୍ଡ୍‌ସେଟ୍‌ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍‌ କୋମିଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ଓଡ଼ିଶା ବଜାରରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। ଏକ୍ସ୧ ନୋଟ୍‌ ସହ ଏହା ରାଜ୍ୟର ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍‌ ବଜାରରେ ପାଦ ରଖିଛି। କୋମିଓ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍‌ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ମୋବାଇଲ୍‌ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ମାଧ୍ୟମରେ ଯୁବପିଢ଼ିଙ୍କୁ ସଶକ୍ତ କରିବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି। ୫,୦୦୦ରୁ ୧୦,୦୦୦ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍‌ ଅନୁଭୂତି ଦେବା ହେଉଛି କମ୍ପାନୀର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ବୋଲି ବୁଧବାର ଏଠାରେ ଏକ୍ସ୧ ନୋଟ୍‌ର ବଜାର ପ୍ରବେଶ ଅବସରରେ କୋମିଓ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍‌ର ସିଇଓ ତଥା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସଞ୍ଜୟ କାଲିରୋନା କହିଛନ୍ତି।

ବାହାରି ପାରିଲାନି ଠୋସ୍‌ ନିର୍ଯାସ

ବାହାରି ପାରିଲାନି ଠୋସ୍‌ ନିର୍ଯାସ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪-୫(ପି.ଟି.) କର୍ନାଟକ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ସମୟରେ ପାଖାପାଖି ୩ ସପ୍ତାହ ଧରି ଦେଶରେ ତୈଳ ଦର ସ୍ଥିର ରହିଲା। ଦୈନିକଭିତ୍ତିରେ ତେଲ ଦର ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳ ୬ଟାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେଉଥିବା ବେଳେ ପ୍ରାୟ ୧୯ ଦିନ ଧରି ଏଥିରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେଲା ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା ହେବାର ଦିନକ ପୂର୍ବରୁ ହଠାତ ତେଲ ଦର ବଢିଲା। ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ ସେବେଠାରୁ ଆଜି ଯାଏ ତେଲ ଦର ବଢ଼ି ଚାଲିଥିବା ବେଳେ କମିବାର ନଁା ଧରୁନାହିଁ। ଏଣେ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପେଟ୍ରୋଲ ୭୭ ଟଙ୍କା ଟପିଥିବା ବେଳେ ଡିଜେଲ ୬୮ ଟଙ୍କା ଟପିସାରିଲାଣି। ଏଭଳି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଦେଶବାସୀ ତୈଳ ଦର ହ୍ରାସ ପାଇଁ ବ୍ୟାକୁଳ ହୋଇ ଚାହିଁ ରହିଥିବା ବେଳେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ନିଦାବିଷ୍ଣୁ ପରି ବସି ରହିଛନ୍ତି। ସରକାର ଏହା ଉପରେ କି ପ୍ରକାର ବିଚାର କରୁଛନ୍ତି ତାହାର କୌଣସି ସ୍ପଷ୍ଟ ଉତ୍ତର ଦେଉ ନାହାନ୍ତି। ଉତ୍ପାଦ ଶୁଳ୍କ ହ୍ରାସ କରାଯିବ ନା ଏହାକୁ ଜିଏସ୍‌ଟି ପରିସରଭୁକ୍ତ କରାଯିବ ବା ଅନ୍ୟ କେଉଁ ବିକଳ୍ପ କଥା ଚିନ୍ତା କରାଯିବ ସେଭଳି କୌଣସି ଠୋସ୍‌ ଉତ୍ତର ଦେଉ ନାହାନ୍ତି।

ପ୍ରଦୀପ ବର୍ମନଙ୍କ ୨୦.୮୭ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ

ପ୍ରଦୀପ ବର୍ମନଙ୍କ ୨୦.୮୭ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩-୫(ପି.ଟି.) ଏଚ୍‌ଏସ୍‌ବିସି ବ୍ୟାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରକାଶିତ କଳାଟଙ୍କା ତାଲିକା ଆଧାରରେ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ(ଇଡି)ମଙ୍ଗଳବାର ଡାବର ଗ୍ରୁପ୍‌ର ପୂର୍ବତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପ୍ରଦୀପ ବର୍ମନ୍‌ଙ୍କ ୨୦.୮୭ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ କରିଛି।

ଚତୁର୍ଥ ତ୍ରୈମାସରେ ୭,୭୧୮ କୋଟି କ୍ଷତି ସହିଲା ଏସ୍‌ବିଆଇ

ଚତୁର୍ଥ ତ୍ରୈମାସରେ ୭,୭୧୮ କୋଟି କ୍ଷତି ସହିଲା ଏସ୍‌ବିଆଇ

ବମ୍ବେ,୨୩-୫(ପି.ଟି.) ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ରେ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ୨୦୧୭-୧୮ ଆର୍ଥିକବର୍ଷର ଚତୁର୍ଥ ତ୍ରୈମାସରେ ଦେଶର ସର୍ବବୃହତ୍‌ ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କ ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ(ଏସ୍‌ବିଆଇ) ୭,୭୧୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର ନେଟ୍‌ କ୍ଷତି ସହିଛି। ଏହାର ମୂଳ କାରଣ ହେଉଛି ଅନାଦାୟ ପରିସମ୍ପତ୍ତି ଏବଂ ନିମ୍ନ ବାଣିଜି୍ୟକ ଆୟ।

୨% ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢ଼ିବ ହ୍ୟୁଣ୍ଡାଇ କାର୍‌

୨% ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢ଼ିବ ହ୍ୟୁଣ୍ଡାଇ କାର୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩-୫ ଦେଶର ପ୍ରମୁଖ କାର ନିର୍ମାତା ହ୍ୟୁଣ୍ଡାଇ ମୋଟର୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଲିମିଟେଡ୍‌(ଏଚ୍‌ଏମ୍‌ଆଇଏଲ୍‌) ଏହାର ଯାନଗୁଡିକ ମୂଲ୍ୟରେ ୨% ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛି। ଆସନ୍ତା ଜୁନ୍‌ରୁ ଏହା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବ।

୨୦% ଅଂଶ ଓ୍ବାଲ୍‌ମାର୍ଟକୁ ବିକ୍ରି କରିବ ସଫ୍ଟ ବ୍ୟାଙ୍କ

୨୦% ଅଂଶ ଓ୍ବାଲ୍‌ମାର୍ଟକୁ ବିକ୍ରି କରିବ ସଫ୍ଟ ବ୍ୟାଙ୍କ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩-୫(ପି.ଟି.) ଜାପାନ୍‌ଭିତ୍ତିକ ବହୁମୁଖୀ କମ୍ପାନୀ ସଫ୍ଟ ବ୍ୟାଙ୍କ, ଭାରତୀୟ ଇ-କମର୍ସ କମ୍ପାନୀ ଫ୍ଲିପ୍‌କାର୍ଟରୁ ଏହାର ସମସ୍ତ ୨୦% ଅଂଶ ଓ୍ବାଲ୍‌ମାର୍ଟକୁ ବିକ୍ରି କରିବ। ସଫ୍ଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଗ୍ରହଣ କରିଛି ବୋଲି ଏହାର ଜଣେ ମୁଖପାତ୍ର ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅଂଶଧନର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୪ ବିଲିୟନ ଡଲାର ହେବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି। କିନ୍ତୁ ଏ ସମ୍ପର୍କିତ ଅଧିକ ସୂଚନା ଦେବା ପାଇଁ ମୁଖପାତ୍ର ଜଣକ ମନା କରି ଦେଇଛନ୍ତି।

ଓପୋଲଫେଡ୍‌ର ନୂଆ ଏମ୍‌ଡି

ଓପୋଲଫେଡ୍‌ର ନୂଆ ଏମ୍‌ଡି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୩-୫ ଓଡିଶା ଷ୍ଟେଟ୍‌ ପୋଲଟ୍ରି ପ୍ରଡକ୍ଟ କୋଅପରେଟିଭ୍‌ ମାର୍କେଟିଂ ଫେଡେରେଶନ(ଓପୋଲଫେଡ୍‌)ର ନୂତନ ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ(ଏମ୍‌ଡି) ଭାବେ ଆଇଏଏସ୍‌ ଅଧିକାରୀ ମହେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ମଲ୍ଲିକ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରାଣୀପାଳନ ଓ ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସା ବିଭାଗର କମିଶନର ତଥା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପଦବୀରେ ଥିବା ମଲ୍ଲିକ ଏହି ନୂତନ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରି ଓପୋଲ୍‌ଫେଡ୍‌ର ବିକାଶ ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଓପେଲ୍‌ଫେଡ୍‌ର କର୍ମଚାରୀଗଣ ମଲ୍ଲିକଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ କରିଥିବା ବେଳେ ବିଭାଗୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀ, ବିଭାଗୀୟ ଶାସନ ସଚିବ ବିଶାଳ ଗଗନ ଏବଂ ଅତିରିକ୍ତ ଶାସନ ସଚିବ ବିଶ୍ୱମୋହନ ରାୟ ପ୍ରମୁଖଙ୍କୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜ୍ଞାପନ କରିଛନ୍ତି।

ଗୋଦ୍‌ରେଜ୍‌ର ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଞ୍ଚୟକାରୀ ଏସି  ବଜାର ପ୍ରବେଶ

ଗୋଦ୍‌ରେଜ୍‌ର ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଞ୍ଚୟକାରୀ ଏସି ବଜାର ପ୍ରବେଶ

ବମ୍ବେ, ୨୩-୫(ପି.ଟି.) ପ୍ରମୁଖ ହୋମ୍‌ ଆପ୍ଲାଏନ୍ସସ୍‌ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍‌ ଗୋଦ୍‌ରେଜ୍‌ ଏହାର ସବୁଠାରୁ ସ୍ବଳ୍ପ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଥିବା ଏୟାର କଣ୍ଡିଶନରର ବଜାର ପ୍ରବେଶ କରାଇଛି। ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ସିଜନାଲ ଏନର୍ଜି ଏଫିସିଏନ୍ସି ରେସିଓ(ଆଇଏସ୍‌ଇଇଆର)ରେଟିଂରେ ଏହା ୬.୧୫ ପଏଣ୍ଟ ହାସଲ କରିଛି ବୋଲି କମ୍ପାନୀ ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ଶକ୍ତି ସଞ୍ଚୟ ସହିତ ପରିବେଶ ଅନୁକୂଳ ବ୍ୟଶିଷ୍ଟ୍ୟକୁ ଏଥିରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି।

ସରକାରଙ୍କୁ ସଙ୍କଟ ଭିତରକୁ ଟାଣିଛି ବର୍ଦ୍ଧିତ ତୈଳ ଦର :ଚଳିତ ସପ୍ତାହରେ ବାହାରିବ ସମାଧାନର ବାଟ

ସରକାରଙ୍କୁ ସଙ୍କଟ ଭିତରକୁ ଟାଣିଛି ବର୍ଦ୍ଧିତ ତୈଳ ଦର :ଚଳିତ ସପ୍ତାହରେ ବାହାରିବ ସମାଧାନର ବାଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୩-୫(ପି.ଟି.) ତୈଳ ଦର ବୃଦ୍ଧି ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ନୟାନ୍ତ କରିଥିବା ବେଳେ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଏହାକୁ ନେଇ ତୀବ୍ର ଜନଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି। ସରକାର ଶୀଘ୍ର ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ବାଟ କାଢନ୍ତୁ ବୋଲି ଜନସାଧାରଣ ଦାବି କରୁଥିବା ବେଳେ ଚଳିତ ସପ୍ତାହରେ ହିଁ ଏହି ସଙ୍କଟଜନକ ସ୍ଥିତିକୁ ସୁଧାରିବା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। କେବଳ ଉତ୍ପାଦ ଶୁଳ୍କ ହ୍ରାସ ଉପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସୀମିତ ରଖାଯିବ ନାହିଁ ବରଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ ପଦକ୍ଷେପ ମଧ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ତୈଳ ଦର ବୃଦ୍ଧି ସରକାରଙ୍କୁ ଏକ ସଙ୍କଟଜନକ ସ୍ଥିତିରେ ପକାଇ ଦେଇଛି ା ଏହା କେବଳ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ କର୍ତ୍ତୃତ୍ୱରେ ନାହିଁ, ରାଜ୍ୟ ସରକାର ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ଚିନ୍ତା କରିବା ଉଚିତ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ତୈଳ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସହିତ ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା କରିଛି।

ଆୟକର ବିଭାଗର ଚଢାଉ:୨୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କାର କଳାଧନ ଜବତ

ଆୟକର ବିଭାଗର ଚଢାଉ:୨୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କାର କଳାଧନ ଜବତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩-୫ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଜମି କିଣାବିକା ବ୍ୟବସାୟରେ ସଂମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ଦୁଇ ରିୟଲ ଇଷ୍ଟେଟ୍‌ କମ୍ପାନୀର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ଆୟକର ବିଭାଗ ୨୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ କଳାଧନ ଜବତ କରିଛି। ଏହି ଦୁଇ ସଂସ୍ଥାର ପାଖାପାଖି ୩୩ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏହାର ପ୍ରକୃତ ସତ୍ୱାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇ ପାରିନାହିଁ। ଆୟକର ବିଭାଗର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।