ବାଣିଜ୍ୟ |

ଅଟୋ ଏକ୍ସପୋ-୨୦୧୮,ହୋଣ୍ଡାର ୧୧ ନୂଆ ମଡେଲ୍‌ ଉନ୍ମୋଚିତ

ଅଟୋ ଏକ୍ସପୋ-୨୦୧୮,ହୋଣ୍ଡାର ୧୧ ନୂଆ ମଡେଲ୍‌ ଉନ୍ମୋଚିତ
ଭୁବନେଶ୍ୱର,୯-୨ ଗ୍ରେଟର ନୋଏଡାଠାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ୧୪ତମ ଅଟୋ ଏକ୍ସପୋ ୨୦୧୮ରେ ହୋଣ୍ଡା ମୋଟରସାଇକେଲ୍‌ ଆଣ୍ଡ୍‌ ସ୍କୁଟର୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଲିମିଟେଡ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ୧୧ଟି ନୂଆ ମଡେଲ୍‌ ଉନ୍ମୋଚନ କରାଯାଇଛି। ହୋଣ୍ଡା ପକ୍ଷରୁ ଏହାର ୧୬୦ସିସି ଇଞ୍ଜିନ୍‌ବିଶିଷ୍ଟ ନୂଆ ମୋଟରସାଇକେଲ ଏକ୍ସ-ବ୍ଲେଡ୍‌କୁ ଉନ୍ମୋଚନ କରାଯାଇଛି। ଏହା ସହିତ ୬ଟି ଘରୋଇ ମଡେଲ୍‌ ଏବଂ ୪ଟି ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ଫନ୍‌ ବାଇକ୍‌ ସମେତ ମୋଟ ୧୦ଟି ୨୦୧୮ଏଡିଶନ୍‌୍‌ ମଡେଲ୍‌କୁ ମଧ୍ୟ ଉନ୍ମୋଚନ କରାଯାଇଛି। ହୋଣ୍ଡା ଉନ୍ମୋଚନ କରିଥିବା ମଡେଲ୍‌ଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି ଏକ୍ସ-ବ୍ଲେଡ୍‌ ବାଇକ୍‌, ଆକ୍ଟିଭା ୫ଜି ଏବଂ ଲିଭୋ, ସିବି ସାଇନ୍‌, ସିବି ସାଇନ୍‌ ଏସ୍‌ପି, ସିବି ହର୍ନେଟ୍‌ ୧୬୦ଆର୍‌, ସିବିଆର୍‌ ୨୫୦ଆର୍‌, ସିବିଆର ୬୫୦ଏଫ୍‌, ସିବିଆର୍‌୧୦୦୦ଆର୍‌ଆର୍‌, ସିବିଆର୧୦୦୦ଆର୍‌ଆର୍‌ ଏସ୍‌ପି ଏବଂ ଗୋଲ୍‌ଡୱିଙ୍ଗ୍‌ର ୨୦୧୮ ଏଡିଶନ୍‌। ଏହି ଅବସରରେ ହୋଣ୍ଡା ମୋଟର କମ୍ପାନୀ, ଜାପାନର ସଭାପତି, ସିଇଓ ତଥା ପ୍ରତିନିଧି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଟାକାହିରୋ ହାଚିଗୋ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ‘ଭାରତ ହୋଣ୍ଡା ପାଇଁ ସର୍ବବୃହତ୍‌ ମୋଟରସାଇକେଲ୍‌ ବଜାର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ହୋଣ୍ଡାର ବିଶ୍ୱ ସ୍ତରୀୟ ବିକ୍ରିରେ ଏହା ଏକତୃତୀୟାଂଶ ଅବଦାନ ପ୍ରଦାନ କରୁଛି। ନୂଆ ଉତ୍ପାଦଗୁଡିକ ଯୁବପିଢ଼ିଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଆକର୍ଷିତ କରିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ହୋଣ୍ଡା ଉପତ୍ାଦର ରୋଡ୍‌ମ୍ୟାପ୍‌ ବିଷୟରେ ହୋଣ୍ଡା ମୋଟରସାଇକେଲ୍‌ ଆଣ୍ଡ୍‌ ସ୍କୁଟର ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରାଇଭେଟ୍‌ ଲିମିଟେଡ୍‌ ସଭାପତି ତଥା ସିଇଓ ମିନୋରୁ କାଟୋ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସର୍ବାଧିକ ବଜାର ଅଂଶ ହାସଲ କରିବା ସହ ହୋଣ୍ଡା ଚଳିତ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ୬ ନିୟୁତ ବିକ୍ରି ଲକ୍ଷ୍ୟ ଟପିବାକୁ ବସିଛି। ଆମର ନୂଆ ଉତ୍ପାଦଗୁଡିକ ଦ୍ୱାରା ୨୦୧୮ ଭାରତୀୟ ଅଟୋମୋବାଇଲ୍‌ ଶିଳ୍ପ ପାଇଁ ଆକର୍ଷଣୀୟ ରହିବ । ହୋଣ୍ଡା ମୋଟରସାଇକେଲ୍‌ ଆଣ୍ଡ୍‌ ସ୍କୁଟର ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରାଇଭେଟ୍‌ ଲିମିଟେଡ୍‌ର ବରିଷ୍ଠ ଉପ-ସଭାପତି ୟଦବିନ୍ଦର ସିଂ ଗୁଲେରିଆ କହିଛନ୍ତି, ଭାରତ ଦୁଇଚକିଆ ବଜାର ସ୍କୁଟରକୁ ଏଭଳି ଆପଣେଇଛି ଯାହା ପୂର୍ବରୁ କେବେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳି ନ ଥିଲା। ଅଗ୍ରଦୂତ ସାଜି ଭାରତ ଆକ୍ଟିଭାକୁ ଭଲ ପାଇଛି। ସେହି ଭଲ ପାଇବା ଫେରସ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ହୋଣ୍ଡା ଖୁସିର ସହିତ ଆକ୍ଟିଭା ୫ଜି ଉନ୍ମୋଚନ କରିଛି, ଯାହା ସବୁ ପିଢ଼ି ପାଇଁ ଗାଡ଼ିଚାଳନାର ଆନନ୍ଦ ପ୍ରଦାନ କରିବ।
All Right Reserved By

ବାଣିଜ୍ୟ |

ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ଲଣ୍ଡନ ସମ୍ପତ୍ତି ଜାଣିବାକୁ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡ଼ିକର ଉଦ୍ୟମ

ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ଲଣ୍ଡନ ସମ୍ପତ୍ତି ଜାଣିବାକୁ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡ଼ିକର ଉଦ୍ୟମ

ଲଣ୍ଡନ/ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪-୨:  ପ୍ରତ୍ୟର୍ପଣ ଅପେକ୍ଷାରେ ଥିବା ମଦ ବ୍ୟବସାୟୀ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ନାମରେ ବାସ୍ତବରେ କେତେ ସମ୍ପତ୍ତି ରହିଛି, ତାହା ଜାଣିବାକୁ ଭାରତର ୧୩ ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି। 

ବ୍ୟାଙ୍କ ପରିଚାଳନାରେ ସଂସ୍କାର;ନାୟକ କମିଟି ସୁପାରିସକୁ ସୁବ୍ରମଣ୍ୟନଙ୍କ ସମର୍ଥନ

ବ୍ୟାଙ୍କ ପରିଚାଳନାରେ ସଂସ୍କାର;ନାୟକ କମିଟି ସୁପାରିସକୁ ସୁବ୍ରମଣ୍ୟନଙ୍କ ସମର୍ଥନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪-୨:  ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡ଼ିକର ପରିଚାଳନାରେ ବ୍ୟାପକ ସଂସ୍କାର ଜରୁରୀ ଥିବା ଦର୍ଶାଇ ପି.ଜେ.ନାୟକଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଗଠିତ କମିଟି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ସୁପାରିସ କରିଥିଲେ। ଏହାକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୁଖ୍ୟ ଆର୍ଥିକ ପରାମର୍ଶଦାତା କୃଷ୍ଣମୂର୍ତ୍ତି ସୁବ୍ରମଣ୍ୟନ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି। 

ଆଇସିଏଆର୍‌-ସିଆଇଡବ୍ଲ୍ୟୁଏର କିଶାନ ମେଳା ଆଜି

ଆଇସିଏଆର୍‌-ସିଆଇଡବ୍ଲ୍ୟୁଏର କିଶାନ ମେଳା ଆଜି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪-୨: ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଗୋରଖପୁରଠାରେ ରବିବାର ପିଏମ୍‌ କିଶାନ ସମ୍ମାନନୀଧି ଯୋଜନାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବେ। ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ଆଇସିଏଆର୍‌-ସିଆଇଡବ୍ଲ୍ୟୁଏ ପକ୍ଷରୁ ଏକ କିଶାନ ମେଳା ଆୟୋଜନ କରାଯାଉଛି।

ଏଏସ୍‌ବିଏମ୍‌ରେ ଜାତୀୟ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ସମ୍ମିଳନୀ

ଏଏସ୍‌ବିଏମ୍‌ରେ ଜାତୀୟ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ସମ୍ମିଳନୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪ -୨: ଏସିଆନ ସ୍କୁଲ ଅଫ୍‌ ବିଜନେସ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ(ଏଏସ୍‌ବିଏମ୍‌)ରେ ୫ମ ଜାତୀୟ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ସମ୍ମିଳନୀ (ନାମକନ୍‌-୨୦୧୯) ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଉଜ୍ଜ୍ୱଳାରେ ୭ କୋଟି ଏଲ୍‌ପିଜି ସଂଯୋଗ

ଉଜ୍ଜ୍ୱଳାରେ ୭ କୋଟି ଏଲ୍‌ପିଜି ସଂଯୋଗ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪-୨(ବ୍ୟୁରୋ): ସରକାରଙ୍କ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା ଯୋଜନା ସାମାଜିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଓ ନାରୀ ଶସକ୍ତୀକରଣ ଦିଗରେ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗଦାନ ରଖିଛି। ଏହା ଦ୍ୱାରା ଦେଶରେ କୋଟି କୋଟି ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନ ସାକାର ହୋଇପାରିଛି। 

ଏସ୍‌ଡିଆଇ ଭୁବନେଶ୍ୱର ମୁଖ୍ୟ କ୍ୟାମ୍ପସର   ଉଦ୍‌ଘାଟନ ଆଜି

ଏସ୍‌ଡିଆଇ ଭୁବନେଶ୍ୱର ମୁଖ୍ୟ କ୍ୟାମ୍ପସର ଉଦ୍‌ଘାଟନ ଆଜି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪-୨: ସ୍କିଲ ଡେଭଲପମେଣ୍ଟ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ (ଏସ୍‌ଡିଆଇ)ର ଭୁବନେଶ୍ୱର ମୁଖ୍ୟ କ୍ୟାମ୍ପସର ରବିବାର ଉଦଘାଟନ ହେବ। ନୂଆ କ୍ୟାମ୍ପସ ଖୋର୍ଦ୍ଧା,ତରାବୋଇ ଜଟଣୀଠାରେ ସ୍ଥାପନ ହୋଇଛି। 

୨୫ରେ ସ୍କିଲ ସାଥୀ ୟୁଥ୍‌ କନକ୍ଲେଭ

୨୫ରେ ସ୍କିଲ ସାଥୀ ୟୁଥ୍‌ କନକ୍ଲେଭ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪-୨: ସ୍କିଲ ଡେଭଲପମେଣ୍ଟ ଆଣ୍ଡ ଏଣ୍ଟରପ୍ରିନିୟରଶିପ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ(ଏମ୍‌ଏସ୍‌ଡ଼ିଇ) ପକ୍ଷରୁ ଚଳିତ ମାସ ୨୫ (ସୋମବାର) ସ୍କିଲ ସାଥୀ କନକ୍ଲେଭ ଏଠାକାର ରେଳ ଅଡିଟୋରିୟମଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। 

ଭିଟୁ ପକ୍ଷରୁ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଅଫର

ଭିଟୁ ପକ୍ଷରୁ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଅଫର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪-୨: ପ୍ରମୁଖ ରିଟେଲ୍‌ ଷ୍ଟୋର ଭିଟୁ ପକ୍ଷରୁ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଅଫର ସମ୍ପର୍କରେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। କମ୍ପାନୀର କୋରାପୁଟ,ଜୟପୁରସ୍ଥିତ ପାରାବେଡାଠାରେ ଥିବା ଷ୍ଟୋରରେ ଗ୍ରାହକମାନେ ଏହି ଅଫରର ଲାଭ ଉଠାଇ ପାରିବେ। 

ସଫଳତା ଲାଗି କଠିନ ପରିଶ୍ରମ,ଶୃଙ୍ଖଳା ଲୋଡା: ଶକ୍ତିକାନ୍ତ

ସଫଳତା ଲାଗି କଠିନ ପରିଶ୍ରମ,ଶୃଙ୍ଖଳା ଲୋଡା: ଶକ୍ତିକାନ୍ତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪-୨: ଜୀବନରେ ସଫଳତା ଲାଗି ବିଦ୍ୟାଥି କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ତଥା ଶୃଙ୍ଖଳା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ କେନ୍ଦ୍ରିତ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ଆର୍‌ବିଆଇ ଗଭର୍ନର ଶକ୍ତିକାନ୍ତ ଦାସ କହିଛନ୍ତି।

ଇ-କମର୍ସ ନୀତି ଚିଠା ଜାରି

ଇ-କମର୍ସ ନୀତି ଚିଠା ଜାରି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪-୨:  କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଶନିବାର ଜାତୀୟ ଇ-କମର୍ସ ନୀତି ଚିଠା ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ଡାଟା ସୁରକ୍ଷା ନେଇ ଏଥିରେ ବିଶେଷ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦିଆଯାଇଛି। ଦେଶରେ ସୃଷ୍ଟ ଅତି ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଡାଟାକୁ ବିଦେଶରେ ସଂରକ୍ଷିତ କରି ରଖିବା ନେଇ ଆଇନଗତ ଏବଂ ପ୍ରଯୁକ୍ତିଗତ ଢାଞ୍ଚା ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଲାଗି ଚିଠାରେ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦିଆଯାଇଛି।

ହ୍ବାଟ୍ସଆପ୍‌ରେ ଘୃଣା ସୃଷ୍ଟିକାରୀ, ମେସେଜ ପ୍ରସାରଣ;ଡିଓଟିରେ କରିହେବ ଅଭିଯୋଗ

ହ୍ବାଟ୍ସଆପ୍‌ରେ ଘୃଣା ସୃଷ୍ଟିକାରୀ, ମେସେଜ ପ୍ରସାରଣ;ଡିଓଟିରେ କରିହେବ ଅଭିଯୋଗ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪-୨:  ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମିଥ୍ୟା, କପୋଳକଳ୍ପିତ ତଥା ଘୃଣା ସୃଷ୍ଟିକାରୀ ମେସେଜ ପଠାଇବା ରୋକିବା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ପ୍ରୟାସ ଚଳାଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ର ମେସେଜ ଆପ୍‌ କୁହାଯାଉଥିବା ହ୍ବାଟ୍ସଆପ୍‌ରେ ଏଭଳି ମେସେଜ ପ୍ରସାରଣକୁ ରୋକିବା ଲାଗି ସରକାର ଏକ ନୂଆ କୌଶଳ ଆପଣାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। 

ଆଜି ପିଏମ୍‌ କିଷାନ ଯୋଜନା ଶୁଭାରମ୍ଭ; କୋଟିଏ ଚାଷୀଙ୍କୁ ମିଳିବ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କିସ୍ତି

ଆଜି ପିଏମ୍‌ କିଷାନ ଯୋଜନା ଶୁଭାରମ୍ଭ; କୋଟିଏ ଚାଷୀଙ୍କୁ ମିଳିବ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କିସ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪-୨:  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ରବିବାର ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଗୋରଖପୁରଠାରେ ‘ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିଷାନ ସମ୍ମାନ ନିଧି’(ପିଏମ୍‌-କିଷାନ) ଯୋଜନାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବେ।