ବାଲେଶ୍ୱର

ପିଆରଏମରେ ବେଆଇନ ନିଯୁକ୍ତି ବିରୋଧରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଡାକରା

ପିଆରଏମରେ ବେଆଇନ ନିଯୁକ୍ତି  ବିରୋଧରେ  ଆନ୍ଦୋଳନ ଡାକରା

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୯।୨- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବାରିପଦା ପଣ୍ଡିତ ରଘୁନାଥ ମୁର୍ମୁ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ବେଆଇନ ନିଯୁକ୍ତିକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଥମିବାରେ ନାଁ ନେଉନାହିଁ। ଶୁକ୍ରବାର ଏହାର ତଦନ୍ତ ଦାବି କରି ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅଂଶୁମାନ ଦାସଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ପ୍ରତିନିଧୀ ଦଳ ଭାରାପ୍ରାପ୍ତ ଏଡିଏମ ଶତ୍ରୁଘ୍ନ କରଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରି ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରେରିତ କରିଛନ୍ତି। ଜିଲାରେ ହଜାର ହଜାର ବେକାରୀ ଯୁବତୀଯୁବକ ଥିବା ବେଳେ ବାହାର ଅଞ୍ଚଳର ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ କାହା ସ୍ବାର୍ଥରେ ଏଠାରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି। ଏ ଦିଗରେ ତଦନ୍ତ କରି ଦୋଷୀକୁ ଦଣ୍ଡ ଦିଆ ନ ଗଲେ ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବା ସହିତ ଡିନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଅଚଳ କରିଦିଆଯିବ ବୋଲି ଦାବିପତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି। ଏହି ପ୍ରତିନିଧି ଦଳରେ ଜିଲା ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ପାର୍ଥସାରଥୀ ପୃଷ୍ଟି, ଆଶିଷ କୁମାର ବାରିକ, ରାଜକିଶୋର ବେହେରା, ସଂକଳ୍ପ ପଟ୍ଟନାୟକ, କାର୍ତ୍ତିକ ବେହେରା, ମନୋରଞ୍ଜନ ବେହେରା ଓ ଚିନ୍ମୟ କୁମାର ଦାସ ପ୍ରମୁଖ ସାମିଲ ଥିଲେ। ସୁଚନା ମୁତାବକ, ପିଅରଏମ୍‌ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ଜଣେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦବୀରେ ଥିବା ଅଧିକାରୀ ୧୭ ଜଣଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦେଇଥିବା ନେଇ ଖବର ପ୍ରକାଶିତ ହୋଇଥିଲା। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୧୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଜିଲା ବାହରର ବୋଲି ଜଣାପଡିବାରୁ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରୀୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ସରକାରୀ କାଗଜ କାରଖାନା ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି: ଜେଏମ୍‌ଏମ୍‌ର ଗଣବିକ୍ଷୋଭ

ସରକାରୀ କାଗଜ କାରଖାନା ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି: ଜେଏମ୍‌ଏମ୍‌ର ଗଣବିକ୍ଷୋଭ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୪।୮: ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଶୁଳିଆପଦା ବ୍ଲକରେ ସରକାରୀ କାଗଜ କାରଖାନା ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବିରେ ଝାରଖଣ୍ଡ ମୁକ୍ତି ମୋର୍ଚ୍ଚା (ଜେଏମ୍‌ଏମ୍‌)   ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଏକ ଗଣବିକ୍ଷୋଭ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଝିଙ୍କିରିଆ ଉ.ପ୍ରା. ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅଘଟଣ: ପ୍ରାର୍ଥନା ସଭା ବେଳେ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ କାମୁଡ଼ିଲା ସାପ

ଝିଙ୍କିରିଆ ଉ.ପ୍ରା. ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅଘଟଣ: ପ୍ରାର୍ଥନା ସଭା ବେଳେ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ କାମୁଡ଼ିଲା ସାପ

ଖଇରା,୧୪।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଖଇରା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଝିଙ୍କିରିଆ ଉପ୍ରା ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରାର୍ଥନା ସଭା ଚାଲୁଥିବା ବେଳେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅଘଟଣ ଘଟିଛି। ୭ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର ଶେଖ୍‌ ସାହିଲଙ୍କ ଜଙ୍ଘକୁ ଏକ ସାପ କାମୁଡ଼ି ଦେବାରୁ ସେ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ବିଜୟ କୁମାର ସୁତାରଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଭଦ୍ରକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। 

ଧରିତ୍ରୀ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଧରିତ୍ରୀ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଆରଡ଼ି,୧୪।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକର ସୁନ୍ଦରପୁର ଦୋହରାପାଟଣା ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଧରିତ୍ରୀ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଆରଡ଼ି ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀ ବ୍ରଜ କିଶୋର ଦାସ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

କଲେଜର ସମସ୍ତ ନିୟମ ମାନିବାସହ ସମୟାନୁବର୍ତ୍ତୀ ହେବା ଉଚିତ୍‌

କଲେଜର ସମସ୍ତ ନିୟମ ମାନିବାସହ ସମୟାନୁବର୍ତ୍ତୀ ହେବା ଉଚିତ୍‌

ବସ୍ତା, ୧୪।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ସିଂଲା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବ୍ରଜମୋହନ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂତନ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ  ସ୍ବାଗତ ନିମନ୍ତେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଜିଲାପାଳ, ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ଯୁଗ୍ମ ଶୁଣାଣିରେ ୧୫୩ ଅଭିଯୋଗ

ଜିଲାପାଳ, ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ଯୁଗ୍ମ ଶୁଣାଣିରେ ୧୫୩ ଅଭିଯୋଗ

ଜଳେଶ୍ୱର,୧୪।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଜଳେଶ୍ୱର ବ୍ଲକ ପରିସରରେ ସୋମବାର ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଜିଲାପାଳ ଓ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ଯୁଗ୍ମ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାପାଳ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତ ଏବଂ ବାଲେଶ୍ୱର ଏସ୍‌ପି ବି. ଯୁଗଳ କିଶୋର କୁମାରଙ୍କ ସହ ଜିଲାର ସମସ୍ତ ବିଭାଗୀୟ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ଅଜଣା ରୋଗ ଆତଙ୍କ: ଗାଁ ପରିଦର୍ଶନ କଲେ ଏମ୍‌ପି, ବିଧାୟକ

ଅଜଣା ରୋଗ ଆତଙ୍କ: ଗାଁ ପରିଦର୍ଶନ କଲେ ଏମ୍‌ପି, ବିଧାୟକ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୪।୮-ବାଲେଶ୍ୱର ସଦର ବ୍ଲକ ସିନ୍ଧିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ରଘୁନାଥପୁର ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କୁ ଅଜଣା ରୋଗ ଭୟ ଘାରିଛି। ଏହି ରୋଗରେ ବର୍ଷକ ମଧ୍ୟରେ ୫ ଜଣ  ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ବେଳେ ୫ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି। ଏହି ରୋଗୀମାନଙ୍କର ହାତଗୋଡ଼ ସୁରଆ ହୋଇଯିବା ସହ ବିଚଳିତ ଅବସ୍ଥାରେ ରହୁଛନ୍ତି।

ରାସ୍ତା ଅଧାପନ୍ତରିଆ, ସରିଛି ବିଲ୍‌ ଉଠାଣ

ରାସ୍ତା ଅଧାପନ୍ତରିଆ, ସରିଛି ବିଲ୍‌ ଉଠାଣ

ରେମୁଣା, ୧୪।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସଡ଼କ ଯୋଜନାରେ ନିର୍ମାଣ କାମ ସରିବା ଆଗରୁ ବିଲ୍‌ କରି ଟଙ୍କା ଉଠାଇ ନିଆଯିବା ଭଳି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ରେମୁଣା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବରୁଣ ସିଂ ମହାନାଳଠାରୁ ସାହାର୍ଦ୍ଦା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାସ୍ତାକାମ ସକାଶେ ୧କୋଟି ୭୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁରୀ ପରେ ୨୦୧୫ ଏପ୍ରିଲ ୧ ତାରିଖରେ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। 

ଜଗାଇ କଲେଜରେ ଯୁବ ଦିବସ

ଜଗାଇ କଲେଜରେ ଯୁବ ଦିବସ

ବାଲିଆପାଳ,୧୪।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ବାଲିଆପାଳ ବ୍ଲକ ଜଗାଇ କଲେଜରେ ଯୁବ ରେଡ଼କ୍ରସ ଏବଂ ରେଡ଼ରିବନ କ୍ଲବ ଦ୍ୱାରା ରବିବାର ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୁବ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଆୟୋଜିତ ସଭାକୁ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ବାଣିଜ୍ୟ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ ଶଙ୍କର ମଣ୍ଡଳ ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ନାଁ ବଦଳିଲା, ଭାଗ୍ୟ ବଦଳିଲାନି

ନାଁ ବଦଳିଲା, ଭାଗ୍ୟ ବଦଳିଲାନି

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୪।୮- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବାରିପଦା ସହର ମୁର୍ଗାବାଡିସ୍ଥିତ ଟାଉନ ପ୍ଲାନିଂ ୟୁନିଟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଏକ ସଙ୍କୀର୍ଣ୍ଣ କୋଠରିରେ ୧୯୯୨ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଡିସ୍‌ପେନସାରିକୁ ଅର୍ବାନ ପ୍ରାଇମେରୀ ହେଲ୍‌ଥ ସେଣ୍ଟର ମାନ୍ୟତା ମିଳିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଅବସ୍ଥାରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିନି। 

ମହିଳା ମହାସଂଘ ସମ୍ମିଳନୀ

ମହିଳା ମହାସଂଘ ସମ୍ମିଳନୀ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୪।୮- ବାରିପଦା ସହର ୧୩ ନମ୍ବର ଓାର୍ଡ ଶ୍ରୀପଦଗ ମହିଳା ମହାସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ମହିଳା ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀର ମହା ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ସାହିତ୍ୟ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ‘ବନ୍ଦେ ମାତରମ୍‌’

ସାହିତ୍ୟ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ‘ବନ୍ଦେ ମାତରମ୍‌’

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୩।୮- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ସାହିତ୍ୟ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ‘ବନ୍ଦେ ମାତରମ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମହାରାଜା କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପରିଷଦର ସଭାପତି ପଦ୍ମନାଭ ସାହୁଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି କାଯର୍‌ୟକ୍ରମରେ ପଣ୍ଡିତ ଭାଗବତ ପଣ୍ଡା ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। 

ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦଳୀୟ ପ୍ରଚାର

ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦଳୀୟ ପ୍ରଚାର

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୪।୮- ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦଳୀୟ ପ୍ରଚାର କରାଯାଉଥିବା ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଠାରେ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଆଦିବାସୀଙ୍କୁ ସମାଜର ମୁଖ୍ୟ ସ୍ରୋତରେ ସାମିଲ କରିବା ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ଜିଲା ଗୁଡିକରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଉନ୍ନୟନ ପରିଷଦ(ଏସଡିସି) ଗଠନ କରିଛନ୍ତି। 

Model This Week

ଯସ୍ମିନ୍