ବାଲେଶ୍ୱର

ତାଲିମ ବେଳେ ଅଘଟଣ: ଗୁଳି ବାଜି ଯୁବକ ଗୁରୁତର

ତାଲିମ ବେଳେ ଅଘଟଣ: ଗୁଳି ବାଜି ଯୁବକ ଗୁରୁତର

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୯।୨-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବାଙ୍ଗିରିପୋଷୀ ଥାନା ଅଧୀନ ବୁଢ଼ାମରା ଟେଷ୍ଟିଂ ରେଞ୍ଜରେ ଶୁକ୍ରବାର ଗୁଳି ଚାଳନା ତାଲିମ ବେଳେ ଅଘଟଣ ଘଟିଛି। ବାରିପଦା ଲକ୍ଷ୍ମିପୋଷୀସ୍ଥିତ ଓଡିଶା ଷ୍ଟେଟ ଆର୍ମ ପୋଲିସର ପଞ୍ଚମ ବାଟାଲିୟନ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ତାଲିମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା। ଖୋଲା ପଡିଆରେ ଯବାନମାନଙ୍କୁ ଗୁଳି ଚାଳନା ତାଲିମ ଦିଆଯାଉଥିବା ବେଳେ କିଛି ଦୂରରେ ପୋଖରିକୁ ଗାଧୋଇବାକୁ ଯାଉଥିବା ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ଦେହରେ ଗୁଳି ବାଜିଥିଲା। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କୁ ପିଆରଏମ ମେଡିକାଲ କଳେଜରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ଗୁରୁତର ଯୁବକ ଜଣକ ହେଉଛନ୍ତି ମୁଣ୍ଡାବଣୀ ଗ୍ରାମର ଲଛମନ ସିଂ।
ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୨ ଟା ବେଳେ ଏପରି ଅଘଟଣ ଘଟିଛି। ତାଙ୍କ ଦେହରୁ ଗୁଳି ବାହାର କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ସେ ସୁସ୍ଥ ଥିବା ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିବା ଡାକ୍ତର କହିଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣାକୁ ବିରୋଧ କରି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଏବଂ ସିପିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ରାସ୍ତାରୋକୋ କରାଯାଇଥିଲା। ଗୁଳି ଚାଳନା ତାଲିମ ବେଳେ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ କୌଣସି ପ୍ରକାର ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଉ ନ ଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏଘଟଣାରେ ପଞ୍ଚମ ବାଟାଲିୟନ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ କୌଣସି ମତାମତ ମିଳିପାରିନାହିଁ। ବାଙ୍ଗିରିପୋଷି ବିଧାୟକ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଯୁବକଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ବୁଝଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

Model This Week

ସୌମ୍ୟ

ବାଲେଶ୍ୱର

୪ ନୂଆ ରାସ୍ତା ଅନୁମୋଦିତ

ରେମୁଣା,୨୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରେମୁଣା ବ୍ଲକର ରାଜ୍ୟ-କେନ୍ଦ୍ର ସହାୟତାରେ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ପରିଯୋଜନାରେ ୪ଟି ନୂଆ ରାସ୍ତା ଅନୁମୋଦିତ ହୋଇଛି । ‘ଓଡିଶା ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ଅର୍ଥ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥା’ ତରଫରୁ ମନ୍ଦାରପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ବଣସାହି ଗଁ। ପାଇଁ କଂକ୍ରିଟ ରାସ୍ତା, କୁଳିଗଁ।

ପୋଷ୍ଟକାର୍ଡ ଅଭିଯାନ ଚଳାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ପୋଷ୍ଟକାର୍ଡ ଅଭିଯାନ ଚଳାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୭।୫- ଏସସି,ଏସଟି ଆଟ୍ରୋସିଟି ଆକ୍ଟକୁ ଅଚଳ କରିବା ଏବଂ ସମ୍ବିଧାନର ୧୫ନମ୍ବର ଆର୍ଟିକିଲକୁ ଉଠାଇ ଦେବା ଲାଗି ଚକ୍ରାନ୍ତ ହେଉଥିବା ନେଇ ଆଦିବାସୀ ଇନ୍‌ଟେକଚୁଆଲ ଫୋରମର ବୈଠକରେ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଛି ।

ଏଲ୍‌.ଏନ୍‌. ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ତୁଟୁନି ସମସ୍ୟା: ହାଇକୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ଅପେକ୍ଷା

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୭।୫- ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବସ୍ତା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦକୁ ନେଇ ଚାଲିଥିବା ଟଣାଓଟରା ଓ ବିବାଦର ଏଯାଏ ତୁଟି ପାରିନାହିଁ। ଏଥିଯୋଗୁ ଶୈକ୍ଷକ ବାତାବରଣ ନଷ୍ଟ ହେବାରୁ ଅଧ୍ୟାପକ, କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ଅବସର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ରାସ୍ତା ସଫେଇ

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୭। ୫(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ସର୍ବ ଭାରତୀୟ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ କେନ୍ଦୁଝର ଶାଖାର ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସ୍ବଚ୍ଛତା ଅଭିଯାନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ରବିବାର ରାସ୍ତା ସଫେଇ କରାଯାଇଛି।

ସଜନାଗଡ଼ରେ ‘ଆମ ପୋଲିସ ସମିତି’ ସଭା

ସଜନାଗଡ଼ରେ ‘ଆମ ପୋଲିସ ସମିତି’ ସଭା

ସଜନାଗଡ଼, ୨୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରି ଥାନା ପକ୍ଷରୁ ସଜନାଗଡ଼ ପଞ୍ଚାୟତର ଭୂଧାରଚଣ୍ଡୀ ମନ୍ଦିର ପାଖରେ ‘ଆମ ପୋଲିସ ସମିତି’ ସଭା ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଗଛରେ ପିଟି ହେଲା ଟ୍ରକ୍‌

ଗଛରେ ପିଟି ହେଲା ଟ୍ରକ୍‌

ସଜନାଗଡ଼, ୨୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୀଳଗିରି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୧୯ ନଂ. ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥରେ ଏକ ଟ୍ରକ୍‌ ନୀଳଗିରି ପଟୁ ସଜନାଗଡ଼ ଦେଇ ଭାଲୁକାଶୁଣି ଆଡ଼କୁ ଯାଉଥିଲା।

ବୁରୁବଙ୍ଗା ମୁଣ୍ଡାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟର ବାର୍ଷିକ ପରୀକ୍ଷା

ବୁରୁବଙ୍ଗା ମୁଣ୍ଡାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟର ବାର୍ଷିକ ପରୀକ୍ଷା

ବଡ଼ସାହି,୨୭।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର)-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବଡ଼ସାହି ବ୍ଲକ ଅଧୀନ କେନ୍ଦୁଆସାହି ବୁରୁବଙ୍ଗା ମୁଣ୍ଡାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟର ବାର୍ଷିକ ପରୀକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ବୁଧିଆ ସିଂଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ୧ମ ଶ୍ରେଣୀର ୧୫, ଦ୍ୱିତୀୟରେ ୧୦, ୩ୟରେ ୧୯ ଓ ୫ମରେ ୨୨ଜଣ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଛନ୍ତି।

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବଡ଼ସାହି,୨୭।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବଡ଼ସାହି ଥାନା ଅଧୀନ ବାଲିଯୋଡା ଗ୍ରାମର ସୁଦାନ ନାଏକ(୪୦)ଙ୍କ ମୃତଦେହ ଗାଁ ପୋଖରୀରୁ ରବିବାର ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି ।

ଅଟକ ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟରରୁ ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୨୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ତହସିଲଦାର ପ୍ରଣୟ କୁମାର ଜେନା ବନ୍ଦାଳୋ ମଢିଆଳୀ ରାସ୍ତାରେ ୨ଟି ବେଆଇନ ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ କରି ମଞ୍ଜୁରିରୋଡ ଫାଣ୍ଡିରେ ଜିମା ଦେଇଥିଲେ।

ରଜ ମହୋତ୍ସବ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି

ରଜ ମହୋତ୍ସବ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି

ବନ୍ତ,୨୭।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ବ୍ଲକ ଆଗରପଡ଼ାସ୍ଥିତ ରାମଗଡ଼ ମେଳଣ ପଡ଼ିଆରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ରଜ ମହୋତ୍ସବ ପାଇଁ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ କଳା ଶିକ୍ଷକ ପଦ୍ମନାଭ ସେଠୀଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯାଇଥିଲା।

ଜୟଦେବ ଯେନାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପରଲୋକ

ଜୟଦେବ ଯେନାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପରଲୋକ

ହାଟଡିହୀ, ୨୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.): ପୂର୍ବତନ ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ସଭାପତି ତଥା କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଆନନ୍ଦପୁର ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଜୟଦେବ ଯେନାଙ୍କ ଧର୍ମପନପତ୍ନୀ ମମତା ମଞ୍ଜରୀ ଯେନାଙ୍କର ରବିବାର ପରଲୋକ ଘଟିଛି। ସେ ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ଅସୁସ୍ଥ ଥିଲେ।

ପାଠ ପଢ଼ା ଛାଡ଼ି ଜାଳେଣି ସଂଗ୍ରହ

ପାଠ ପଢ଼ା ଛାଡ଼ି ଜାଳେଣି ସଂଗ୍ରହ

ରାଇସୁଆଁ, ୨୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନାରୀ ଶିକ୍ଷା ବିନା ଦେଶ ତଥା ଜାତିର ବିକାଶ ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ ଏହାକୁ ଚିନ୍ତା କରି ସରକାର ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରାଯାଇଛି। ଶିକ୍ଷା ଦାନକୁ ଆନନ୍ଦମୟ ଶିକ୍ଷା କରିବା ଏବଂ ମାଗଣା ପୋଷାକ ବହି ପତ୍ରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ଏବଂ ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ଶିକ୍ଷାର ବିକାଶ ପାଇଁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି କରାଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଯୋଜନା ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରହସନରେ ପରିଣତ ହେଉଛି।