ବାଲେଶ୍ୱର

ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ କଲେ ତହସିଲଦାର: ୬୯ ପରିବାର ବାସଚ୍ୟୁତ

ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ କଲେ ତହସିଲଦାର: ୬୯ ପରିବାର ବାସଚ୍ୟୁତ
ସଜନାଗଡ଼, ୯।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୀଳଗିରି ବ୍ଲକ ଜାମୁଡ଼ିହା ପଞ୍ଚାୟତ ଜାମୁଡ଼ିହା ଗ୍ରାମର ଗୋଚର ଜମିକୁ ଜବରଦଖଲ କରିରଖିଥିବା ୬୯ ପରିବାରକୁ ଶୁକ୍ରବାର ନୀଳଗିରି ତହସିଲଦାର ମନୋରମା ଭୂୟଁ ଉଚ୍ଛେଦ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ପରିବାରଗୁଡିକୁ ବାସଚ୍ୟୁତ କରିବା ପାଇଁ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ନାୟକ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଆଶ୍ରୟ ନେଇଥିଲେ। ହାଇକୋର୍ଟ ଉକ୍ତ ଘଟଣାର ସରଜମିନ ତଦନ୍ତ କରି ବିହିତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ ପାଇଁ ଗତ ୧୦ା୮ା୧୬ରେ ନୀଳଗିରି ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଆଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। ଏହାକୁ ତର୍ଜମା କରି ଜବରଦଖଲକାରୀଙ୍କୁ ନୋଟିସ ମାଧ୍ୟମରେ ଉଠିବା ପାଇଁ ନୀଳଗିରି ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। ତହସିଲଦାର ଜବରଦଖଲକାରୀଙ୍କୁ ୩୦ଦିନିଆ ନୋଟିସ ମଧ୍ୟ ଜାରି କରିଥିଲେ। ଶୁକ୍ରବାର ନୀଳଗିରି ତହସିଲଦାର ୧ ପ୍ଲାଟୁନ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ, ନୀଳଗିରି ଆଇଆଇସି ରମେଶ ସିଂଙ୍କ ସମେତ ୫ଜଣ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଉଚ୍ଛେଦ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଉଚ୍ଛେଦ ତାଲିକାରେ ଥିବା ଅର୍ଜୁନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ହାଇସ୍କୁଲ, ବୀଣାପାଣି କ୍ଲବ, ଶନିମନ୍ଦିର, ହନୁମାନ ମନ୍ଦିରକୁ ବାଦ୍‌ ଦିଆଯାଇ ବାକି ସବୁ ଦୋକାନ ଘର, ବାସଗୃହକୁ ଉଚ୍ଛେଦ କରି ଦିଆଯାଇଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ବାସଚ୍ୟୁତ ପରିବାରର ଲୋକମାନେ ମୁକ୍ତ ଆକାଶ ତଳେ ରହିଛନ୍ତି। ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ତୁରନ୍ତ ସେମାନଙ୍କୁ ଥଇଥାନ କରାଯିବ ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦିଆଯାଇଛି।
All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ଆଦିବାସୀ ପ୍ରତିନିଧି ସମ୍ମିଳନୀ, ସାଂସ୍କୃତିକ ସମାରୋହ

ଆଦିବାସୀ ପ୍ରତିନିଧି ସମ୍ମିଳନୀ, ସାଂସ୍କୃତିକ ସମାରୋହ

ଉଦଳା, ୧୫।୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-କପ୍ତିପଦା ଉପଖଣ୍ଡର ସଦର ମହକୁମା ଉଦଳା ହାଇସ୍କୁଲ ପଡିଆଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର ଆଦିବାସୀ ପ୍ରତିନିଧି ସମ୍ମିଳନୀ ଓ ସାଂସ୍କୃତିକ ସମାରୋହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଧାରଣାରେ ବସିଲେ ଶ୍ରମିକ

ଧାରଣାରେ ବସିଲେ ଶ୍ରମିକ

ଯୋଡା,୧୫।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଯୋଡ଼ା ଖଣିମଣ୍ଡଳର ଜଲହରିସ୍ଥିତ କଳିଙ୍ଗ ମାଇନିଂ କର୍ପୋରେଶନ ( କେଏମସି ) ଖଣିରେ ଏରିଅର ପେମେଣ୍ଟ ଦାବିକରି କେତେକ ଶ୍ରମିକ ଖଣି ଅଫିସ ସମୁଖରେ ଶୁକ୍ରବାର ଧାରଣାରେ ବସିଥିଲେ। 

ବିଦ୍ୟାଳୟ ମିଶ୍ରଣକୁ ବିରୋଧ : ବିଇଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ବିଦ୍ୟାଳୟ ମିଶ୍ରଣକୁ ବିରୋଧ : ବିଇଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଉଦଳା, ୧୫। ୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବିଦ୍ୟାଳୟ ମିଶ୍ରଣକୁ ବିରୋଧ କରି ଉଦଳା ବ୍ଲକ ଅଧୀନରେ ଥିବା ଖଲାଡି ପଞ୍ଚାୟତର ଦରିକୁଲା ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ଶୁକ୍ରବାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। 

୨ ବଖରା ଜଳିଗଲା

୨ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ପଦ୍ମପୁର, ୧୫।୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିରସ ପଞ୍ଚାୟତର ଜେନାସାହିରେ ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ସୁଚରିତା ଜେନାଙ୍କର ୨ ବଖରା ଘର ଜଳିଯାଇଛି। 

ଦୋକାନ ଭିତରେ ପଶିଗଲା ଟ୍ରକ୍‌

ଦୋକାନ ଭିତରେ ପଶିଗଲା ଟ୍ରକ୍‌

ଆନନ୍ଦପୁର,୧୫।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର,): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୌର ପରିଷଦ ତଥା ଘଷିପୁରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଶାଳପଡା ଛକଠାରେ ଥିବା ୨ଟି ଦୋକାନ ଉପରେ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ୧୨ ଚକିଆ ଲୁହା ପଥର ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ ମାଡି ଯାଇଛି। 

ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଡକାୟତି: ଜମାକାରୀଙ୍କଠାରୁ ୫ ମୋବାଇଲ, ୨୦ ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଡକାୟତି: ଜମାକାରୀଙ୍କଠାରୁ ୫ ମୋବାଇଲ, ୨୦ ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ବଡ଼ବିଲ,୧୫।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ବଡ଼ବିଲସ୍ଥିତ ଆଲ୍ଲାହାବାଦ ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖାରେ ଶୁକ୍ରବାର  ଡକାୟତି ହୋଇଛି। 

 ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ କଲେଜ ଅଧ୍ୟାପକ

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ କଲେଜ ଅଧ୍ୟାପକ

ସୋର,୧୫।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ସୋରସ୍ଥିତ ତଳନଗର କଲେଜର  ଅଧ୍ୟାପକ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ଉପାଧ୍ୟାୟଙ୍କ ଘରେ ଶୁକ୍ରବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ପକ୍ଷରୁ  ଚଢ଼ାଉ ଚାଲିଛି। 

 ମିନିଟ୍ରକ ବାଇକ ମୁହଁ।ମୁହିଁ, ଜଣେ ମୃତ

ମିନିଟ୍ରକ ବାଇକ ମୁହଁ।ମୁହିଁ, ଜଣେ ମୃତ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୧୫।୨: ବାଲେଶ୍ୱର ସୁନହଟ ସ୍ଥିତ ହେମକାପଦା ବ୍ଲକରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା।

ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା  ପାଇଁ ଗଣଦୌଡ଼

ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା ପାଇଁ ଗଣଦୌଡ଼

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୧୫।୨:  ବରପଦା ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ କଲେଜର ୩୬ତମ ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା ଉତ୍ସବ ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି l

ସ୍କୁଲରେ ପଶି ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଡ ଘଟଣା: ବିଇଓଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ସ୍କୁଲରେ ପଶି ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଡ ଘଟଣା: ବିଇଓଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଯୋଡା,୧୫।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଯୋଡା ଥାନା ନିକଟକୁ ଲାଗି ଥିବା ବନେଇକଳା ହାଇସ୍କୁଲରେ ସରସ୍ବତୀ ପୂଜା ଦିନ ପୋଲିସ ସେଠାରେ ପଶି ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଡ ମାରିବା ଘଟଣାକୁ ପ୍ରତିବାଦ କରିଛନ୍ତି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର। ସେମାନେ ଗୁରୁବାର ଯୋଡା ବିଇଓଙ୍କ ନିକଟରେ ଏନେଇ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। 

କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଯୋଗଦେବେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂହ

କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଯୋଗଦେବେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂହ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୧୫।୨ - ଭଦ୍ରକର ରାଣୀତାଲଠାରେ ଆସନ୍ତା ୧୭ ତାରିଖରେ ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶା ବୁଥ୍‌ସ୍ତରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହି ସମ୍ମିଳନୀରେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ଯୋଗଦେଇ ଦଳୀୟ ବୁଥ୍‌ସ୍ତରର କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗୁରୁମନ୍ତ୍ର ଦେବେ।

ସଚେତନତା ପାଇଁ ସାଇକେଲ ଯାତ୍ରା

ସଚେତନତା ପାଇଁ ସାଇକେଲ ଯାତ୍ରା

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୧୫।୨ - ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଭଦ୍ରକରୁ କନ୍ୟାକୁମାରୀ ଭାୟା ବାଙ୍ଗାଲୋରକୁ ସାଇକେଲରେ ଯାତ୍ରା କରିବେ ଭଦ୍ରକର ବିଭୂତି ଭୂଷଣ ପଣ୍ଡା(୩୦)। ଆସନ୍ତା ୨୦ ତାରିଖରୁ ସେ ସାଇକେଲରେ ଯାତ୍ରା କରି ୨୧ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୨୯ ଶହ କି.ମି ଅତିକ୍ରମ କରିବେ।