ବାଲେଶ୍ୱର

୩ ଦିନ ପରେ ବି ମିଳିନି କଟାହାତ: ମୃତା ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ତିହିଡ଼ି, ୯।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ଥାନା ଫତେପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ଗୋଳାପୋଖରୀ ଗ୍ରାମର ମାଳତୀ ସାହୁ (୪୫)ଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯିବା ଘଟଣାର ରହସ୍ୟ ଘେରରେ ରହିଛି। ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହେବାର ୩ ଦିନ ବିତିଥିଲେ ବି ତାଙ୍କର ଦୁଇ କଟା ହାତର ସନ୍ଧାନ ଏଯାଏ ମିଳିନି । କୌଣସି ହିଂସ୍ରଜନ୍ତୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ସ୍ଥାନରୁ କଟାହାତ ଦୁଇଟିକୁ ନେଇଯାଇଥିବା ପୋଲିସ ସନ୍ଦେହ କରୁଛି। ମୃତା ମହିଳାଙ୍କ ଭାଇ କନାଟିଆ ଗ୍ରାମର ନାରାୟଣ ନାୟକ ତିହିଡି ଥାନାରେ କରିଥିା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କ୍ରମେ ପୋଲିସ ମକଦ୍ଦମା (ନଂ ୨୭/୧୮) ରୁଜୁ କରି ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ବିଜୟ ସାହୁଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ଶୁକ୍ରବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି । ଘଟଣା ନେଇ ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଥିବା ପୋଲିସ କହିଛି। ଭଦ୍ରକ-ଧାମରା ରେଳପଥର ଗୋଳାପୋଖରୀଠାରୁ କିଛି ଦୂରରେ ଏହି ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ପଡିଥିବା ବୁଧବାର ସକାଳେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଅତିରିକ୍ତ ଏସ୍‌.ପି. କୈଳାସ ଚନ୍ଦ୍ର ପରିଡ଼ା, ତିହିଡ଼ି ଥାନା ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ଅଧିକାରୀ ପ୍ରଭାଂଶୁ ଶେଖର ମିଶ୍ର ପ୍ରମୁଖ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ଯାଇ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଥିଲେ । ଫୋରେନ୍‌ସିକ୍‌ ଟିମ୍‌ ଏବଂ ସନ୍ଧାନୀ କୁକୁର ସହାୟତାରେ ଏହାର ତଦନ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା । କନାଟିଆ ଗ୍ରାମର ନାରାୟଣ ନାୟକ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ବିଭତ୍ସ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରି ଏହାକୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ରୂପ ଦେବା ଲାଗି ମୃତଦେହକୁ ଆଣି ରେଳଲାଇନ ନିକଟରେ ଫିଙ୍ଗି ଦିଆଯାଇଥିବା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ପୋଲିସ ଏ ନେଇ ତନାଘନା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ମୃତା ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ବିଜୟ ସାହୁ ଓ ଗୋଳାପୋଖରୀ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଥାନାକୁ ଧରି ଆଣି ପୋଲିସ ଅଟକ ରଖିଥିଲା । ପରେ ଅଟକ ମହିଳାଙ୍କୁ ଭଦ୍ରକସ୍ଥିତ ‘ଆସିଆନା’ରେ ରଖା ଯାଇଥିଲା । ସେମାନଙ୍କୁ ଜେରା ପରେ ପୋଲିସ ବିଜୟଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଥିବା କହିଛି। ତେବେ ଅଟକ ମହିଳାଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରି ଛାଡ଼ି ଦେଇଛି । ମୃତା ମହିଳାଙ୍କ ଦୁଇ କଟାହାତ ମିଳି ନ ଥିବାରୁ ଏହା କିପରି ଗାଏବ ହେଲା ସେନେଇ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ମହିଳାଙ୍କ ମୁହଁ ଏବଂ ଛାତିରେ ରେଳଧାରଣାରେ କଟିଥିବାର କୌଣସି ଚିହ୍ନ ନଥିବାରୁ ଦୁଇ ହାତ କିପରି କଟିଲା ତାହା ତଦନ୍ତ ସାପେକ୍ଷ ହୋଇଛି । ଘଟଣାର ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ କରାଗଲେ ପ୍ରକୃତ ରହସ୍ୟ ଉନ୍ମୋଚିତ ହେବ ବୋଲି ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଦୃଢ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

 ରାହାନ୍ଦା: କୁକୁର  ଆକ୍ରମଣରେ ଗଲା ନାବାଳକଙ୍କ ଜୀବନ

ରାହାନ୍ଦା: କୁକୁର ଆକ୍ରମଣରେ ଗଲା ନାବାଳକଙ୍କ ଜୀବନ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୧।୧- କୁକର ପଲ ଆକ୍ରମଣରେ ଗଲା ନାବାଳକଙ୍କ ଜୀବନ। ଏପରି ହୃହୟ ବିଦାରକ ଘଟଣା ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଯଶିପୁର ଥାନା ଅଧୀନ ରାହାନ୍ଦା ଅଞ୍ଚଳରେ ସୋମବାର ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ବାଲିସୁଦୂରା ଗ୍ରାମର ଶରମା ମହାରଣାଙ୍କ ପୁଅ ରିଙ୍କୁ (୭)। ସେ ଏକୁଟିଆ ସ୍କୁଲ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଏପରି ଅଘଟଣର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି।

ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ୭୬ ଅଭିଯୋଗର ଶୁଣାଣି

ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ୭୬ ଅଭିଯୋଗର ଶୁଣାଣି

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୧।୧-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ସୋମବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଆୟୋଜିତ ମିଳିତ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣିରେ ୧୨୬ ଅଭିଯୋଗ ଉପସ୍ଥାପିତ ହୋଇଥିଲା। ଜିଲାପାଳ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୭୬ ଅଭିଯୋଗର ତତ୍କାଳ ସମାଧାନ କରାଯାଇଥିଲା।

‘କଳା, ସଂସ୍କୃତିକୁ ମଜ୍‌ଭୁତ କରେ ମହୋତ୍ସବ’

‘କଳା, ସଂସ୍କୃତିକୁ ମଜ୍‌ଭୁତ କରେ ମହୋତ୍ସବ’

ବାସୁଦେବପୁର, ୨୧।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ବାସୁଦେବପୁର ଅରଣ୍ଡୁଆ ପଞ୍ଚାୟତ ନରେନ୍ଦ୍ରପୁର ଗ୍ରାମରେ ଶିବଶକ୍ତି ନାଟ୍ୟ ପରିଷଦ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ମକର ମହୋତ୍ସବ- ୨୦୧୯ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ଏହି ସମାରୋହରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଯୁବ ଯାଦବ ମହାସଂଘ ସଭାପତି ପ୍ରକାଶଜ୍ୟୋତି ମହାକୁଡ ଯୋଗଦେଇ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ମହୋତ୍ସବ ଓଡ଼ିଆ ସାହିତ୍ୟ, କଳା ଓ ସଂସ୍କୃତିକୁ ମଜ୍‌ଭୁତ କରିଥାଏ। 

ସରିଲା ପ୍ରତିଭା ପରିବାର ମହୋତ୍ସବ

ସରିଲା ପ୍ରତିଭା ପରିବାର ମହୋତ୍ସବ

ଖଇରା, ୨୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖଇରା ବ୍ଲକ ଅନ୍ୟତମ ପୂଜ୍ୟପୂଜା ଅନୁଷ୍ଠାନ ପ୍ରତିଭା ପରିବାରର ସପ୍ତଦଶ ପ୍ରତିଭା ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ପ୍ରତିଭା ପରିବାରର ଉପସଭାପତି ସନାତନ ବେହେରା ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ। ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ କୁପାରୀ ଉଦାସୀନ ଆଶ୍ରମର ଶୁଭେନ୍ଦ୍ର ମୁନି ଯୋଗଦେଇ ବକ୍ତବ୍ୟରେ  ପିତାମାତାଙ୍କୁ ଭକ୍ତି କଲେ ଆଶୀର୍ବାଦ ମିଳିଥାଏ ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ।

କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅବହେଳା ବିରୋଧରେ ଛାତ୍ର, ଯୁବ ବିଜେଡିର ରଣହୁଙ୍କାର

କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅବହେଳା ବିରୋଧରେ ଛାତ୍ର, ଯୁବ ବିଜେଡିର ରଣହୁଙ୍କାର

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୧।୧:  କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅବହେଳା ବିରୋଧରେ ସୋମବାର ଭଦ୍ରକ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଯୁବ ଓ ଛାତ୍ର ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ ମାଧ୍ୟମରେ ରଣହୁଙ୍କାର ଦିଆଯାଇଛି l

ଅନ୍ଧାରରେ ଆମ ଗାଁ

ଅନ୍ଧାରରେ ଆମ ଗାଁ

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୧ା୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ମାଗଣା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂଯୋଗ ହେଲେ ଅନ୍ଧାର ଦୂର ହୋଇଯିବ ବୋଲି ଆଶା ରଖିଥିବା ଲୋକେ ନିରାଶ ହୋଇଛନ୍ତି। ସଦର ବ୍ଲକ ନୂଆଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ କେନ୍ଦୁପଶି ଗ୍ରାମର ୫୦ ପରିବାର ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଲୋକ ପାଇଁ ୩ ମାସ ହେଲା ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ଘରରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର ଓ ସୁଇଚ ଆଦି ଲାଗିଛି।

କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅବହେଳା ବିରୋଧରେ : ଛାତ୍ର ବିଜେଡିର ବିକ୍ଷୋଭ ଆଜି

କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅବହେଳା ବିରୋଧରେ : ଛାତ୍ର ବିଜେଡିର ବିକ୍ଷୋଭ ଆଜି

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୨୧।୧ - କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଅବହେଳା ବିରୋଧରେ ରଣହୁଙ୍କାର ଦେବ ଛାତ୍ର ବିଜେଡି। ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଥିବା ଅନୁଦାନ ବନ୍ଦ କରି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ରାଜ୍ୟର ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ସହ ଖେଳ ଖେଳୁଥିବାରୁ ରାଜ୍ୟ ଛାତ୍ର ବିଜେଡି ଏହାକୁ ତୀବ୍ର ନିନ୍ଦା କରିଛି। 

୨୦ ଦିନରେ ୪ ନାବାଳିକା ବଳାତ୍କାରର ଶିକାର: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ଦାୟିତ୍ୱ ସାରୁଛି ପୋଲିସ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୧।୧-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାରେ କିଛି ଦିନ ହେବ ବଳାତ୍କାର ଘଟଣା ବୃଦ୍ଧିପାଇଛି। ଗତ ୨୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୪ ନାବାଳିକା ବଳାତ୍କାରର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି ା ଏହି ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ନାବାଳିକାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ କିମ୍ବା ପଡ଼ୋଶୀ ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି। 

ସ୍ବାତୀଘାଟରେ ଦାମୋଦର ମେଳା

ସ୍ବାତୀଘାଟରେ ଦାମୋଦର ମେଳା

ଠାକୁରମୁଣ୍ଡା, ୨୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଠାକୁରମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ପଯର୍‌ୟଟନସ୍ଥଳୀ ଭୀମକୁଣ୍ଡ ନିକଟ ବୈତରଣୀ ନଦୀର ସ୍ବାତୀଘାଟରେ ରବିବାର ସାନ୍ତାଳ ସଂପ୍ରଦାୟ  ଦାମୋଦର ମେଳାରେ ମୟୂରଭଞ୍ଜ,ବାଲେଶ୍ୱର, କେନ୍ଦୁଝର, ଝାଡଖଣ୍ଡ, ବିହାର ରାଜ୍ୟରୁ ପ୍ରାୟ ୫୦ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଲୋକଙ୍କ ସମାଗମ ହୋଇଥିଲା। 

ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ଉପଲକ୍ଷେ ବନ୍ଧୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌: ବ୍ୟାଙ୍କର୍ସ ଏକାଦଶ ଟିମ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌

ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ଉପଲକ୍ଷେ ବନ୍ଧୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌: ବ୍ୟାଙ୍କର୍ସ ଏକାଦଶ ଟିମ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୨୧।୧-ବାଲେଶ୍ୱର ପରମିଟ୍‌ ପଡ଼ିଆରେ ୭୦ତମ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ଉପଲକ୍ଷେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ବନ୍ଧୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ ରବିବାର ଦିବସବ୍ୟାପୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଏକାଦଶ, ଜିଲା ଜଜ୍‌ ଏକାଦଶ, ବାର ଆସୋସିଏଶନ୍‌ ଏକାଦଶ, ବ୍ୟାଙ୍କର୍ସ ଏକାଦଶ, କର୍ପୋରେଟର୍‌ ଏକାଦଶ ଓ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଏକାଦଶ ମୋଟ୍‌ ୬ଟି ଟିମ୍‌ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ା

ଚିତ୍ରକଳା, ମୂର୍ତ୍ତିକଳାରେ ସିଦ୍ଧହସ୍ତ: ଚିତ୍ରକର ସୁଶାନ୍ତ

ଚିତ୍ରକଳା, ମୂର୍ତ୍ତିକଳାରେ ସିଦ୍ଧହସ୍ତ: ଚିତ୍ରକର ସୁଶାନ୍ତ

ଖଇରା, ୨୧ା୧(ଉକତ୍ଳବନ୍ଧୁ ପଣ୍ଡା)-ଯୁବ ଚିତ୍ରକର ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ବେହେରା। ବାଲେଶ୍ୱର ଖଇରା ବ୍ଲକ  ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ଜଣାଶୁଣା ନଁା। ଘର ପଳସା ପଞ୍ଚାୟତ ବଣସାହି ଗ୍ରାମରେ। ତାଙ୍କ ରଙ୍ଗତୂଳୀର ସ୍ପର୍ଶରେ ଯେ କୌଣସି ଚିତ୍ର ବି ହୋଇଉଠେ ଜୀବନ୍ତ।

ଜାତୀୟ ଯୋଗାସନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା  ରାଜ୍ୟ ଟିମରେ ମୟୂରଭଞ୍ଜର ୯ ଖେଳାଳି

ଜାତୀୟ ଯୋଗାସନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ରାଜ୍ୟ ଟିମରେ ମୟୂରଭଞ୍ଜର ୯ ଖେଳାଳି

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୦।୧- ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜ୍ୟର ଔରଙ୍ଗାବାଦ ଠାରେ ଆସନ୍ତା ୨୯ ତାରିଖରୁ ଫେବୃୟାରୀ ୨ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାତୀୟ ଯୋଗାସନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।