ବାଲେଶ୍ୱର

ଜଳେଶ୍ୱର ହାଇସ୍କୁଲରେ ଗଣିତ, ଓଡିଆ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ

ଜଳେଶ୍ୱର ହାଇସ୍କୁଲରେ ଗଣିତ, ଓଡିଆ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ

ଜଳେଶ୍ୱର, ୯।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଜଳେଶ୍ୱର ହାଇସ୍କୁଲରେ ଗଣିତ ଓ ଓଡିଆ ବିଷୟରେ ଏକ ୧୦ଦିନିଆ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଶୁକ୍ରବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି । ବରିଷ୍ଠ ଶିକ୍ଷକ ସୁନୀଲ କୁମାର ନାୟକ ପୌରୋହିତ୍ୟ କରିଥିଲେ । ଶିବିରକୁ ବିଇଓ ଚନ୍ଦ୍ରମଣି ନାୟକ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ । ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ମୂରଲୀମୋହନ ପ୍ରଧାନ, ଗଣିତ ବିଭାଗର ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଭାବେ ଶୁକଦେବ ମହାନ୍ତି ଓ ସୌଭାଗ୍ୟରଞ୍ଜନ ମହାନ୍ତି, ଓଡିଆ ବିଭାଗର ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଭାବେ ସଚ୍ଚିଦାନନ୍ଦ ମହାନ୍ତି ଓ ଶ୍ରୀନିହାର ପ୍ରଧାନ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗଦେଇ ବିଭିନ୍ନ ବିଷୟରେ ଆଲୋକପାତ କରିଥିଲେ । ଗିରିଶ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ ବେଦପାଠ କରିଥିବାବେଳେ ବଂଶୀଧର ବାରିକ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଥିଲେ ା ଅଜିତ ମହାନ୍ତି, ବିଦ୍ୟାପତି ଦେ, ହରେକୃଷ୍ଣ ଜେନା, ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ଭୂୟାଁ, ରାଜେନ୍ଦ୍ର ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ମନୋଜ ପାଣି, ପବିତ୍ର ସେନାପତି ପ୍ରମୁଖ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଶିବିରରେ ଗଣିତ ବିଭାଗରେ ୬୫ଜଣ ଓ ଓଡିଆରେ ୬୫ଜଣ ମୋଟ ୧୩୦ଜଣ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଶିକ୍ଷକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ନେଇଥିଲେ ।

All Right Reserved By
Karnatak Exit Poll

Model This Week

ସଂଗୀତ

ବାଲେଶ୍ୱର

ବକେୟା ଋଣ ପାଇଁ କୋଠାଘରକୁ ସିଲ୍‌ କଲା ପ୍ରଶାସନ

ହାଟଡିହୀ,୧୯।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗୃହ ଋଣ ନେଇ ଶୁଝି ନ ପାରିବାରୁ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ହାଟଡିହୀ ବ୍ଲକର ଶାଳଣିଆ ଅଞ୍ଚଳର ରମଣିରଞ୍ଜନ ରାଜଙ୍କ କୋଠାଘରକୁ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସିଲ୍‌ କରାଯାଇଛି।

ବେପାରୀଙ୍କୁ ଭୁଜାଲିରେ ହାଣି ଟଙ୍କା ଲୁଟ

ବେପାରୀଙ୍କୁ ଭୁଜାଲିରେ ହାଣି ଟଙ୍କା ଲୁଟ

କେନ୍ଦୁଝର, ୧୯ା୫ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ତେଲକୋଇ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋଳାବନ୍ଧ ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଶୁକ୍ରବାର ଜଣେ ଗୋରୁ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଭୁଜାଲିରେ ଆକ୍ରମଣ କରି ୩୭ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନିଆଯାଇଛି। ବେପାରୀ ପରମେଶ୍ୱର ପଲେଇଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଉଦ୍ଧାର କରି ତେଲକୋଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଛନ୍ତି। ପୋଲିସ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି।

ନାବାଳିକା ଅପହରଣକାରୀ ଗିରଫ

ନାବାଳିକା ଅପହରଣକାରୀ ଗିରଫ

ତିହିଡ଼ି, ୨୦।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ଥାନା ବିଲଣା ପଞ୍ଚାୟତ ଲଞ୍ଜାତାରା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ନାବାଳିକାକୁ ଗତ ୧୩ ତାରିଖରେ ଅପହରଣ କରି ନିଆଯାଇଥିଲା। ଏନେଇ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହେବା ପରେ ପୋଲିସ ଏକ ମକଦ୍ଦମା (ନଂ ୧୫୦/୧୮) ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଥିଲା। ଅପହରଣକାରୀ କୁବେରା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ମନ୍ଦାରମାଳ ଗ୍ରାମର ଅଜୟ ଜେନାଙ୍କୁ ରବିବାର ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି । ପୂର୍ବରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଅପହରଣକାରୀଙ୍କୁ ଧରିପାରି ନ ଥିଲା ।

ଜୁଏଲାରୀ ଦୋକାନୀଙ୍କ ଗହଣା ବ୍ୟାଗ ଲୁଟ

ଜୁଏଲାରୀ ଦୋକାନୀଙ୍କ ଗହଣା ବ୍ୟାଗ ଲୁଟ

କପ୍ତିପଦା,୨୦ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ)- କପ୍ତିପଦା ବଜାରରେ ଥିବା କମଳାବତୀ ଜୁଏଲାରୀ ଦୋକାନର ମାଲିକ ଧନପତି ରଣାଙ୍କଠାରୁ ଦୁଇଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଲୁଟ୍‌ କରି ଫେରାର ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି । ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଧନପତି କପ୍ତିପଦା ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ସ୍ବାମୀ, ଶ୍ୱଶୁର, ଶାଶୁଙ୍କୁ ୨ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ ଜେଲ

ସ୍ବାମୀ, ଶ୍ୱଶୁର, ଶାଶୁଙ୍କୁ ୨ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ ଜେଲ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୦ା୫- ଏକ ଯୌତୁକ ଜନିତ ନିର୍ଯାତନା ମାମଲାର ରାୟ ଶନିବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଭଦ୍ରକ ସ୍ପେଶାଲ ଟ୍ରାକ ଜଜ ଜନକ ରାଉତ ମାମଲାର ବିଚାର କରି ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ, ଶ୍ୱଶୁର ଓ ଶାଶୁଙ୍କୁ ୨ ବର୍ଷ ଲେଖାଏ ସଶ୍ରମ ଜେଲ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏ ଜରିମାନା ଦେବାକୁ ରାୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ଜରିମାନା ଅନାଦେୟ ଅଧିକ ୨ ମାସ ଜେଲଦଣ୍ଡ ଭୋଗିବାକୁ ପଡ଼ିବ ।

୨୨ରୁ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ ସେବକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୦।୫ (ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜଲାରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ ସେବକମାନେ ଆସନ୍ତା ୨୨ଠାରୁ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ପୂରଣ ଲାଗି ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ଯାଏଁ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚାଲୁ ରଖିବା ନେଇ ମିଳିତ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକସେବକ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ତରଫରୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି। ୨୦୧୬ଠାରୁ ବିଭାଗୀୟ ଡାକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସପ୍ତମବେତନ ଦିଆଯାଇଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ବିଭାଗର ମେରୁଦଣ୍ଡ କୁହାଯାଉଥିବା ପ୍ରାୟ ୩ ଲକ୍ଷ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦାବି ଗୁଡିକୁ ଅଣଦେଖା କରାଯାଇଥିବାରୁ ଡାକ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ଚରମ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।

ଜଳଛତ୍ର: ହାଣ୍ଡି ଅଛି, ପାଣିନାହିଁ

ଜଳଛତ୍ର: ହାଣ୍ଡି ଅଛି, ପାଣିନାହିଁ

ଝୁମ୍ପୁରା, ୨୦।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଗ୍ରୀଷ୍ମ ତାତିରୁ ରକ୍ଷା ଲାଗି ପଥଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ପଞ୍ଚାୟତ ସ୍ତରରେ ଜଳଛତ୍ର ଖୋଲା ଯାଇଛି। ପ୍ରତି ପଞ୍ଚାୟତରେ ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁସାରେ ଛକ ଜାଗା, ବଜାର, ଲୋକ ଗହଳି ହେଉଥିବା ସ୍ଥାନରେ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଜଳଛତ୍ର ଖୋଲାଯିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଛି।

ପରିତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ପଡିଥିବା ସହାୟତା କାନ୍ଥର ସଫେଇ

ପରିତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ପଡିଥିବା ସହାୟତା କାନ୍ଥର ସଫେଇ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୦।୫- ସମାଜର ଆର୍ଥିକ ଦୁର୍ବଳ ଶ୍ରେଣୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ଦରକାରୀ ଜିନିଷ ଯୋଗାଇ ଦେବା ନିମନ୍ତେ ବାରିପଦା ଶହୀଦ ସ୍ମୁତି ଭବନ ନିକଟରେ ନିର୍ମିତ ହୋଇଛି ସହାୟତା କାନ୍ଥ । ବିଭିନ୍ନ ବର୍ଗର ଲୋକ ଏଠାକୁ ଆସି ବ୍ୟବହାର ଉପଯୋଗୀ କପଡା, ବହି ଓ ବିଭିନ୍ନ ସାମଗ୍ରୀ ଦାନ କରିପାରିବେ।

ଡାହାଣୀ ସନ୍ଦେହରେ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ମାଡ ଘଟଣା : ୭ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୮ ଗିରଫ

ଉଦଳା, ୨୦।୫ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଡାହାଣୀ ଭଳି ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଉଦଳା ଥାନା ଅଧୀନ ପାତ୍ର ଅସ୍ତିଆ ମୋହନଡିହି ଗ୍ରାମରେ ଗତ ୧୭ ତାରିଖରେ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୩ ଜଣ। ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରି ପୋଲିସ ରବିବାର ୮ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ଗିରଫଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୭ଜଣ ମହିଳା ଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ପୁରୁଷ ଥିବା ଜଣାଯାଇଛି।

 ପ୍ରାକ ଶୈଶବ ଯତ୍ନ ଓ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ପ୍ରାକ ଶୈଶବ ଯତ୍ନ ଓ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୦।୫- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାରେ ମାତୃଭାଷା ଭିତ୍ତିକ ପ୍ରାକ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷା ଏବଂ ପିତାମାତା ସମ୍ପୃକ୍ତି ପ୍ରକଳ୍ପ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ୩ଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୪ ଦିନିଆ ମହିଳା ସୁପରଭାଇଜରମାନଙ୍କ ଆବାସିକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

୭ ପୋଖରୀ ନିଲାମ

ସୋର, ୨୦।୫(ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ସୋର ବ୍ଲକ ପାଖର ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଶନିବାର ୭ଟି ପୋଖରୀକୁ ନିଲାମ କରାଯାଇଛି । ଏହି ନିଲାମ ୩ବର୍ଷ ପାଇଁ ଦିଆଯାଇଛି।

 ବିପଦସଙ୍କୁଳ ଅବସ୍ଥାରେ ଲୁହାପାଇପ୍‌

ବିପଦସଙ୍କୁଳ ଅବସ୍ଥାରେ ଲୁହାପାଇପ୍‌

ଜଳେଶ୍ୱର, ୨୦।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଜଳେଶ୍ୱର ସହର ନୂଆବଜାରସ୍ଥିତ ଜିକେ ଭଟ୍ଟର ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଅନତି ଦୂରରେ ଥିବା ୬୦ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଅଣ୍ଡରପାସ୍‌ (ଗଳାପୋଲ) ୫୭ ନଂ. ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥ ଉପରେ ରହିଛି।