ରାୟଗଡା

ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ଯୌତୁକ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ

ରାୟଗଡ଼ା ଅଫିସ୍‌,୯।୨- ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲା ବପୁଜୀ ନଗରଠାରେ ରହୁଥିବା ପ୍ରିୟଙ୍କା ନାଗଙ୍କ ଗୁରୁବାର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଏ ନେଇ ପରିବାର ଲୋକେ ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନାରେ ଏହା ଏକ ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତନା ଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏତଲାକୁ ଭିତ୍ତି କରି ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ପକ୍ଷରୁ ୨୪/୧୮ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଚାଲିଥିବା ଥାନାଧିକାରୀ ମନୋଜ କୁମାର ବେହରୋ କହିଛନ୍ତି।
ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ୨୦୧୩ମସିହାରେ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କେସିଙ୍ଗା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖଜୁରପଡ଼ା ଗାଁର ବନବା ନାଗଙ୍କ ଝିଅ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ଉକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ତୁଣ୍ଠୁଲା ଗ୍ରାମର ସୁଫଳ ତାଣ୍ଡିଙ୍କ ପୁଅ ବିନୋଦଙ୍କ ବିବାହ ହୋଇଥିଲା। ବିନୋଦ ଜେକେପୁର ପେପର ମିଲ୍‌ରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିଲେ। ସେ ବାପୁଜୀ ନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ଘର କରି ପରିବାର ସହିତ ରହୁଥିଲେ। ତାଙ୍କର ସାଢେ ୪ବର୍ଷର ଏକ ଝିଅ ଅଛି। ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ବିନୋଦ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଫୋନ କରି ତାଙ୍କ ଝିଅ ଆତ୍ମ ହତ୍ୟା କରିଥିବା କହିଥିଲେ। ଏହାପରେ ପରିବାର ଲୋକେ ଆସି ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନାରେ ଏହା ଏକ ଯୌତୁକ ଏବଂ ଶାରିରୀକ ନିର୍ଯାତନା ଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ପୋଲିସ୍‌, ସାଇଣ୍ଟିଫଇ୍‌ ଟିମ୍‌ , ଜଣେ ଏକଜିକ୍ୟୁଟିଭ୍‌ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍‌ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଭିଡ଼ିଓ ଗ୍ରାପିଂ କରାଯାଇଥିଲା। ମୃତଦେହରେ କ୍ଷ୍ୟତ ଚିହ୍ନଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି। ମୃତଦେହ ବ୍ୟବଛେଦ ପାଇଁ ଜିଲା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ପଠାଯାଇଛି। ବ୍ୟବଛେଦ ପରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯିବ ବୋଲି ଥାନାଧିକାରୀ ମନୋଜ ବେହରୋ କହିଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଏସ୍‌ଆଇ ଏସଏସ୍‌ ପାଢି ଜାରି ରଖିଥିବା ବୋଲି ପୋଲିସ୍‌ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି।

All Right Reserved By
I&PR

Model This Week

ସନ୍ତୋଷ

ରାୟଗଡା

ଆଜି କୋରାପୁଟ ଆସୁଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟପାଳ

କୋରାପୁଟ,୨୪ା୫(ସ୍ବ.ପ୍ର.) ଓଡିଶାର ରାଜ୍ୟପାଳ ସତ୍ୟପାଲ ମଲ୍ଲିକ ଗୁରୁବାର ଦିନିକିଆ କୋରାପୁଟ ଗସ୍ତରେ ଆସୁଛନ୍ତି। ଏନେଇ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇଛି ା ଗୁରୁବାର ପୂବାର୍ହ୍ନ ୧୧ଟା ୧୫ରୁ ଅପରାହ୍ନ ୩ଟା ୧୫ ଯାଏ ୪ ଘଣ୍ଟା ରହଣି ପାଇଁ ପୋଲିସ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡ଼ାକଡ଼ି କରିଛି।

ଭତ୍ତାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀ

ଭତ୍ତାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀ

ମୁକୁନ୍ଦପୁର, ୨୪ା୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ରାୟଗଡା ଜିଲା କୋଲନରା ବ୍ଳକ ବଡଖିଲାପଦର ପଞ୍ଚାୟତରେ ଅନେକ ବିଧବା ଭତ୍ତା ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଯମୁନାଙ୍କ ଆଶାବାଡ଼ିକୁ ଭରସିଛନ୍ତି କୃଷ୍ଣ:୮୦ ତିପର ବୟସରେ ବି ଭତ୍ତା ପାଇଁ ଘରୁ ପାଦ କାଢୁଛନ୍ତି ବୁଢ଼ାବୁଢ଼ି

ଯମୁନାଙ୍କ ଆଶାବାଡ଼ିକୁ ଭରସିଛନ୍ତି କୃଷ୍ଣ:୮୦ ତିପର ବୟସରେ ବି ଭତ୍ତା ପାଇଁ ଘରୁ ପାଦ କାଢୁଛନ୍ତି ବୁଢ଼ାବୁଢ଼ି

ଦଶମନ୍ତପୁର,୨୪ା୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) କୃଷ୍ଣଙ୍କ ବୟସ ୯୦ ବର୍ଷ। ଅଶୀ ତିପର ବୟସରେ ଯମୁନା। ସମ୍ପର୍କରେ ଏମାନେ ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ। ଜଣେ ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କର ଆଶାବାଡ଼ିକୁ ଧରି ଭତ୍ତା ପାଇଁ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସ୍‌କୁ ଗଲାବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଭେଟହୁଏ। ଏଭଳି ପରିଣତ ବୟସରେ ନିଜଲୋକ କେହି ସହଯୋଗ ନକରିବାରୁ ବାଧ୍ୟହୋଇ ବୁଢ଼ାବୁଢ଼ିଙ୍କୁ ଭତ୍ତା ଆଣିବା ପାଇଁ ଆସିବାକୁ ପଡୁଛି।

 ବିଦ୍ୟୁତ କାଟ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ଲୋକେ ଆଲୋଚନା ପାଇଁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ଖୋଲିଲା ତାଲା

ବିଦ୍ୟୁତ କାଟ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ଲୋକେ ଆଲୋଚନା ପାଇଁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ଖୋଲିଲା ତାଲା

ଗୁଣପୁର,୨୩।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ରାୟଗଡା ଜିଲା ଗୁଣପୁର ସହର ସହ ଏହାର ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଘନ ଘନ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ ସହ ଲୋ ଭୋଲଟେଜ୍‌ରେ ଲୋକେ ଅତିଷ୍ଠ। ଏହା ବିରୋଧରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ଯୁବକମାନେ ବୁଧବାର ସାଉଥ୍‌କୋ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇ ଦେଇଥିଲେ।

କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ମାଥିଲି, ୨୩।୫ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ମାଥିଲି ବ୍ଲକ ନାୟକଗୁଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ପୁରୁଣା ଚାଲାଣଗୁଡା ଗ୍ରାମଠାରେ ବୁଧବାର ଏକ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମାଥିଲି ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଲକ୍ଷ୍ମୀପ୍ରିୟା ନାୟକ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ପୋକଲିନ ପୋଡ଼ିଲେ ମାଓବାଦୀ

ମାଲକାନଗିରି, ୨୩।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଛତିଶଗଡ଼ରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଓ ପୋଲିସକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଦେଇ ମାଓବାଦୀମାନେ ଗୋଟିକ ପରେ ଗୋଟିଏ ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଘଟାଇ ଚାଲିଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ସେମାନେ ବଚେଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ତାମୋପାରାଠାରେ ଥିବା ଲୁନିୟା ଟିଣ କମ୍ପାନୀର ଖାଦାନରେ ଟିଣ ପଥର ଉତ୍ତୋଳନ କରୁଥିବା ଏକ ପୋକଲିନ ମେଶିନରେ ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ସେଠାରେ ବ୍ୟାପକ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ଦିନ ଦ୍ୱିପ୍ରହରରେ ମାଓବାଦୀମାନେ ଏହି କାଣ୍ଡ ଘଟାଇଥିବାରୁ ଏହା ପୋଲିସ ପାଇଁ ଏକ ବଡ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି।

ମାଓବାଦୀ ଉଡାଇଲେ ଏମ୍‌ପିଙ୍କ ଫାର୍ମ ହାଉସ: ୫କେଜି ଆଇଡି ଜବତ

ମାଓବାଦୀ ଉଡାଇଲେ ଏମ୍‌ପିଙ୍କ ଫାର୍ମ ହାଉସ: ୫କେଜି ଆଇଡି ଜବତ

ମାଲକାନଗିରି, ୨୩।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସୀମାନ୍ତ ରାଜ୍ୟ ଛତିଶଗଡର ବାକେର ଜିଲା ଅନ୍ତାଗଡଠାରେ ବୁଧବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରମଣ ସିଂଙ୍କ ବିକାଶ ଯାତ୍ରା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପୂର୍ବରୁ ମାଓବାଦୀମାନେ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟାଇଛନ୍ତି। ଅନ୍ତାଗଡଠାରୁ ୧୨କିମି ଦୂର ବେରେବେଡା ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ଭାଜପା ଏମ୍‌ପି ବିକ୍ରମ ସୋଡିଙ୍କ ଫାର୍ମହାଉସକୁ ସେମାନେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଉଡାଇ ଦେଇଛନ୍ତି।

ବଜ୍ରପାତରେ ୧୧ ଗାଈ ମୃତ

ବଜ୍ରପାତରେ ୧୧ ଗାଈ ମୃତ

ଝରିଗାଁ,୨୩।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଝରିଗାଁ ସଦର ନିକଟସ୍ଥ ବରାଗୁଡା ଗ୍ରାମ ଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ କାଳବୈଶାଖୀ ପ୍ରଭାବରେ ବଜ୍ରପାତ ହୋଇ ୧୧ ଗାଈ ସମେତ ଗୋଟିଏ ବଣୀ ଚଢେଇର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ କାଳବୈଶାଖୀ ପ୍ରଭାବରେ ଝଡବର୍ଷା ସହ ବଜ୍ରପାତ ହୋଇଥିଲା। ଗାଈଗୋରୁ ଏକ ଶାଳ ଗଛ ନିକଟକୁ ଯାଇ ରହିଥିଲେ। ସେହି ସମୟରେ ବଜ୍ରପାତରେ ବରାଗୁଡା ଗ୍ରାମର ଲୋକନାଥ ସାନ୍ତାଙ୍କ ଗୋଟିଏ ବାଛୁରୀ ସମେତ ଗାଈ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ବଳଦର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଟଙ୍କଧର ଗୌଡ,ମଦନ ଗୌଡ,ଖାଡି ଗୌଡ ଏବଂ ବୁଟିଆ ଗୌଡଙ୍କ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ବାଛୁରୀର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା।

ଖାଦ୍ୟ, ଔଷଧ ମହଜୁଦ ଓ ଥଇଥାନ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ଖାଦ୍ୟ, ଔଷଧ ମହଜୁଦ ଓ ଥଇଥାନ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି,୨୩ା୫(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଗଜପତି ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡିସ୍ଥିତ ଆନ୍ଧ୍ର ବ୍ୟାଙ୍କ ଗ୍ରାମୀଣ ଆତ୍ମନିଯୁକ୍ତି ତାଲିମ କେନ୍ଦ୍ରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ କମିଟି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଆଗକୁ ବର୍ଷାଋତୁ ଆସୁଥିବାରୁ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ତା’ର ଉଚିତ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କାର୍ଯ୍ୟ ଉପରେ ସମୀକ୍ଷା କରାଯାଇଛି। ଏହି ବୈଠକରେ ଜିଲାପାଳ ଅନୁପମ ଶାହା ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ବେଳେ ଯେଭଳି କୌଣସି ଧନଜୀବନ କ୍ଷତି ନଘଟେ ଏବଂ ପ୍ରପୀଡ଼ିତ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ସହାୟତା ଯୋଗାଇହେବ ସେନେଇ ସମସ୍ତ ବିଭାଗ ପରସ୍ପର ମଧ୍ୟରେ ସମନ୍ବୟ ରଖି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଉଚିତ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ।

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ବିଦ୍ୟୁତ ସବ୍‌ଡିଭିଜନ ପୁରସ୍କୃତ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ବିଦ୍ୟୁତ ସବ୍‌ଡିଭିଜନ ପୁରସ୍କୃତ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି,୨୩।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଗଜପତି ଜିଲା ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ବିଦ୍ୟୁତ ସବ୍‌ଡିଭିଜନ ଏକ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପୁରସ୍କୃତ ହୋଇଛି । ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ହୋଟେଲ ସ୍ବସ୍ତି ପ୍ରିମିୟମରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଶକ୍ତିମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂଙ୍କଠାରୁ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ସବଡିଭିଜନ ପକ୍ଷରୁ ଏସ୍‌ଡିଓ ଅଭିଷେକ ରଥ ଏହି ପୁରସ୍କାର ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି।

କୂଅରୁ ୩ ଭାଲୁ ଉଦ୍ଧାର:   ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ପରେ  ଜଙ୍ଗଲରେ ଛଡାଯିବ

କୂଅରୁ ୩ ଭାଲୁ ଉଦ୍ଧାର: ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ପରେ ଜଙ୍ଗଲରେ ଛଡାଯିବ

ନବରଙ୍ଗପୁର,୨୩।୫ (ବି.ପ୍ର.)- ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ନନ୍ଦାହାଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ପଡାଲଗୁଡା ଗାଁ ଉପକଣସ୍ଥ ଏକ ଆମ୍ବତୋଟାରେ ଥିବା ଏକ ଖୋଲା ନନ୍ଦ କୁଅ ଭିତରେ ଗୋଟଏ ମାଈ ଭାଲୁ ଓ ୨ଟି ଛୁଆ ଭାଲୁ ପଡିଯାଇଥିଲେ। ରେଞ୍ଜର ଧନୁର୍ଜୟ ମହାପାତ୍ର ଏ ନେଇ ଖବର ପାଇବାପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିଲେ। ରେଞ୍ଜରଙ୍କଠାରୁ ସୂଚନା ପାଇ ଟ୍ରାଙ୍କୁଲାଇଜର, ଉଦ୍ଧାର ଟିମ, ଫରେଷ୍ଟର ଜଗନ୍ନାଥ ପ୍ରସାଦ ବିଷୋୟୀ ତୁରନ୍ତ ଉକ୍ତ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚି ଥିଲେ। ଦୀର୍ଘ ୫ଘଣ୍ଟା ପରିଶ୍ରମ ପାର ସେମାନଙ୍କୁ କୁଅରୁ ବାହାର କରାଯାଇଥିଲା।

ଡାବୁଗାଁରେ ଭାଜପାର ମହିଳା ସୁରକ୍ଷା ଯାତ୍ରା

ଡାବୁଗାଁରେ ଭାଜପାର ମହିଳା ସୁରକ୍ଷା ଯାତ୍ରା

ଡାବୁଗାଁ, ୨୩।୫ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଡାବୁଗାଁ ବ୍ଲକ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଡାବୁଗାଁରେ ମହିଳା ସୁରକ୍ଷା ଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରଥମେ ଜୟନ୍ତୀନଗର ଠାରୁ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ବାହାରି ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଛକଠାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ସେଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସଭାରେ ବଲାଙ୍ଗୀରର ପୂର୍ବତନ ଏମ୍‌ପି ସଙ୍ଗୀତା ସିଂଦେଓ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ମାନଙ୍କ ଉପରେ ବଢୁଥିବା ବଳାତ୍କାର ,ଅତ୍ୟାଚାର ଓ ଅନ୍ୟାୟ ବିରୋଧରେ ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେଇଥିଲେ।