ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ସାମାନ୍ୟ ସତର୍କତା ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟରୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବ

ସାମାନ୍ୟ ସତର୍କତା ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟରୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ୍‌, ୯।୨-ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ, ଏନ୍‌ଡିଆର୍‌ଏଫ୍‌ ଏବଂ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପ୍ରଶମନ ସମ୍ପର୍କିତ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ସ୍ଥାନୀୟ ଟାଉନ ହାଇସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସାମାନ୍ୟ ସତର୍କତା ଏବଂ ଆଗୁଆ ପଦକ୍ଷେପ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ସମୟରେ ଧନଜୀବନକୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଇପାରିବ। ଭୂକମ୍ପ, ବାତ୍ୟା, ବନ୍ୟା ସମୟରେ କିପରି ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇପାରିବ ସେ ସମ୍ପର୍କିତ ବିଭିନ୍ନ କୌଶଳ ତାଲିମ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଜିଲାପାଳ ଅନିଲ କୁମାର ସାମଲ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଉତ୍ସାହିତ କରାଇଥିଲେ।

All Right Reserved By
I&PR

Model This Week

ସନ୍ତୋଷ

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ପୋଲିସକୁ ଚକ୍‌ମା ଦେଖାଇ ଟ୍ରକ୍‌ ମାଲିକ ସଂଘ ସଭାପତି ଚମ୍ପଟ୍‌

ତାଳଚେର,୨୪।୫(ନି.ପ୍ର)- ତାଳଚେର ଟ୍ରକ୍‌ ମାଲିକ ସଂଘ ସଭାପତି ଟୁକୁନା ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ତାଳଚେର ପାଇକସାହି ସ୍ଥିତ ବାସଭବନରେ କଟକ, ଭୁବନେଶ୍ୱର ଓ ତାଳଚେର ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ମିଳିତ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି।

ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ କମିଟି ବୈଠକ

ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ କମିଟି ବୈଠକ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ୍‌, ୨୪।୫- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଗୁରୁବାର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ କମିଟି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଜଳିଗଲା ୫ ବଖରା

ଜଳିଗଲା ୫ ବଖରା

କଣିହାଁ,୨୪।୫(ଡି.ଏନ.ଏ)- କଣିହାଁ ବ୍ଲକ କମରେଇ ପଞ୍ଚାୟତ ଖଇରନାଳୀ ଗ୍ରାମରେ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ସୁମନ୍ତ ପ୍ରଧାନ ଓ ଦାଶରଥି ପ୍ରଧାନଙ୍କ ୫ ବଖରା ଘର ଜଳିଯାଇଛି।

 ‘ଏକାଠି ହୁଅ, ସହଯୋଗ କର’

‘ଏକାଠି ହୁଅ, ସହଯୋଗ କର’

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୨୪ା୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗର ବ୍ଲକ ସଭାଗୃହରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବ୍ଲକ ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀର କର୍ମଶାଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲା ରେଡ୍‌କ୍ରସ୍‌ ସୋସାଇଟିର ଉପସଭାପତି ତଥା ରକ୍ତଦାତା ଅନୁପ୍ରେରକ ସଂଘର ସଭାପତି ବିରଞ୍ଚତ୍ ନାରାୟଣ ପାଣି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରି ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀ ଏକାଠି ହୋଇ ଦେଶ ବିକାଶରେ ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ଆହ୍ବାନ ଦେଇଥିଲେ।

ରେଙ୍ଗାଳି ଥାନାରେ ନୂଆ ଆଇଆଇସି

କଣିହାଁ, ୨୪ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ରେଙ୍ଗାଳି ଡ୍ୟାମ ଥାନାରେ ବୁଧବାର ନୂତନ ଆଇଆଇସି ଭାବେ ସରୋଜକାନ୍ତ ସାମଲ ଯୋଗଦାନ କରିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବତନ

 ରେଙ୍ଗାଳି ଦକ୍ଷିଣ କେନାଲ କାମ ନିମ୍ନମାନର ଅଭିଯୋଗ:  ଯନ୍ତ୍ରୀ ଅଟକ, ଉତ୍ତେଜନା

ରେଙ୍ଗାଳି ଦକ୍ଷିଣ କେନାଲ କାମ ନିମ୍ନମାନର ଅଭିଯୋଗ: ଯନ୍ତ୍ରୀ ଅଟକ, ଉତ୍ତେଜନା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୪।୫- ନିମ୍ନମାନର ରେଙ୍ଗାଳି ଦକ୍ଷିଣ କେନାଲ କାମକୁ ନେଇ ବୁଧବାର ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ଖମାର ଯାତ୍ରା ପଡ଼ିଆରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ତଦାରଖ କରିବାକୁ ଯାଇଥିବା ବିଭାଗୀୟ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ତୁଶିଲ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଅଟକ ରଖିଥିଲେ। କାମ ନେଇଥିବା ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ବାଲି, ସିମେଣ୍ଟ, ଚିପ୍ସ ଯୋଗାଉଥିବା କେତେଜଣ ଯୁବକ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ବୁଝିବାକୁ ଯାଇଥିବାବେଳେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ସହିତ ସେମାନଙ୍କ ବଚସା ହୋଇଥିଲା। ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ୩ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ପ୍ରାଣ ଭୟରେ ସେମାନେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ। ସମ୍ପୃକ୍ତ ଯୁବକଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳିପାରିନାହିଁ। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଥିବା ଏକ ବାଇକ୍‌କୁ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛନ୍ତି।

ନାଲ୍‌କୋ ସିଆଇଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ତରଫରୁ ସରବତ ବଣ୍ଟନ

ନାଲ୍‌କୋ ସିଆଇଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ତରଫରୁ ସରବତ ବଣ୍ଟନ

ବଅଁରପାଳ,୨୪।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲ୍‌କୋ ସିଆଇଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ତରଫରୁ ମେନ୍‌ଗେଟ୍‌ ଛକଠାରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ସରବତ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି।

ଅଂଶୁଘାତରେ ମହିଳା ଗୁରୁତର

ଅଂଶୁଘାତରେ ମହିଳା ଗୁରୁତର

ବନ୍ତଳା,୨୪।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଜଣେ ଗର୍ଭବତୀ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଅଂଶୁଘାତରେ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ତାଳଚେର ଏକଡ଼ାଳ ଗ୍ରାମର ରଶ୍ମିତା ବେହେରା।

ଜମିବାଡ଼ିକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଆକ୍ରମଣ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର

ଜମିବାଡ଼ିକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଆକ୍ରମଣ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର

ବନ୍ତଳା,୨୪।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଥାନା କୁଶାସିଙ୍ଗା ମହୁଲପାଳ ସାହିରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଜମିରେ ବାଡ଼ ବସାଇବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଆକ୍ରମଣରେ ଦୁଇଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ହେଲେ ଗ୍ରାମର ଗିରିଶ ରାଉତ(୮୦), ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ(୪୫)।

ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରି ବସ୍‌ରୁ ଓହ୍ଲାଇଦେଲେ କଣ୍ଡକ୍ଟର ଅଢ଼େଇଶହ ଟଙ୍କା ଦେଇ ଅଟୋରେ ଗଲେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ

ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରି ବସ୍‌ରୁ ଓହ୍ଲାଇଦେଲେ କଣ୍ଡକ୍ଟର ଅଢ଼େଇଶହ ଟଙ୍କା ଦେଇ ଅଟୋରେ ଗଲେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ

ବନ୍ତଳା,୨୪ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଖିର ଚିକିତ୍ସା କରିବାକୁ ବାହାରିଥିଲେ ବହ୍ଲର ଅଭିମୁଖେ। ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ହୋଇଥିବାରୁ ସାଙ୍ଗରେ ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ଛୋଟ ପୁଅଙ୍କୁ ନେଇଥିଲେ। ଅନୁଗୋଳ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚି ତାଳଚେର ରୁଟ୍‌ରେ ଯିବାକୁ ଥିବା ଏକ ବସ୍‌ରେ ଚଢ଼ିଥିଲେ। କଣ୍ଡକ୍ଟରଙ୍କ ସିଟ୍‌ ଖାଲିଥିବା ଦେଖି ସେଥିରେ ବସି ପଡ଼ିଥିଲେ।

ଭାଟି ଘେରାଉ କଲେ ମହିଳା ଗୋଷ୍ଠୀ

ଭାଟି ଘେରାଉ କଲେ ମହିଳା ଗୋଷ୍ଠୀ

ବଇଣ୍ଡା,୨୪ା୫ (ଡି.ଏନ.ଏ) ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କିଶୋରନଗର ଥାନା ଘୋଷର ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ଦେଶୀ ମଦଭାଟିକୁ ଉଚ୍ଛେଦ କରିବା ଦାବିରେ ବୁଧବାର ଧଉରାପାଲି ମହିଳା ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଭାଟି ଘେରାଉ କରାଯାଇଛି। ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ ସତ୍ତ୍ୱେ ସେଠାରୁ ମଦଭାଟି ଉଚ୍ଛେଦ କରାଯାଉ ନ ଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି।

ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାରେ ମଦ ବିରୋଧରେ ତେଜୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ

ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାରେ ମଦ ବିରୋଧରେ ତେଜୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୪ା୫ ଚୋରା ମଦ ବିକ୍ରି ବନ୍ଦ ପାଇଁ ନାଲ୍‌କୋ ଥାନା ବଳରାମପ୍ରସାଦ ପଞ୍ଚାୟତ ମଧ୍ୟଗଡ଼ସାହିର ନାରୀ ସଶକ୍ତୀକରଣ ସଂଘ ତରଫରୁ ବୁଧବାର ଜିଲା ଆରକ୍ଷୀ ଅଧୀକ୍ଷକ ଓ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ସଂଘ ସଦସ୍ୟାମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ପୋଲିସ ଓ ଚୋରା ମଦ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଲାସୁତରା