ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ସୁନାହାର ଲୁଟିଲେ

ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ସୁନାହାର ଲୁଟିଲେ
ପରଜଙ୍ଗ, ୯।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ଦଦରାଘାଟି ଫାଣ୍ଡି ଅଧୀନ ଝରଣବାହାଳ ଛକ ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଜନୈକ ଦମ୍ପତି ଲୁଟ୍‌ର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ଲୁଟେରାମାନେ ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ମହିଳାଙ୍କଠାରୁ ସୁନାହାର ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ପାଇ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଛି ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ରାସ୍ତା ବ୍ଲକିଂ କରାଯାଇ ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କୁ ଧରିବାକୁ ତଲାସି ଜାରି ରହିଛି।
All Right Reserved By

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ମାଟି ତଳୁ ୨ ନାବାଳକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ

ମାଟି ତଳୁ ୨ ନାବାଳକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ

ବଇଣ୍ଡା,୧୭।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା ରାଣୀବନ୍ଧ ନାଳ ନିକଟ ମାଟି ତଳୁ ଗତ ୪ ତାରିଖରେ ହତାଶିମିଳି ଗ୍ରାମର ସିପୁନ ନାୟକ(୧୪) ଓ ଅମୂଲ୍ୟ ନାୟକ(୧୭)ଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ କରିଛି ପୋଲିସ। ବାପା ଭୀମସେନ ନାୟକ ବାର୍‌ହା ଶିକାର ପାଇଁ ବସାଇଥିବା ଫାଶରେ ପଡ଼ି ପୁଅ ଅମୂଲ୍ୟ ଓ ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗ ସିପୁନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଶୁକ୍ରବାର ଠାକୁରଗଡ଼ ପୋଲିସ ସୂଚନା ଦେଇଛି। 

ପ୍ରକଳ୍ପ ସ୍ଥଗିତ, ଡମ୍ପିଂୟାଡ୍‌ରେ ପଡ଼ିବ ଅଳିଆ

ପ୍ରକଳ୍ପ ସ୍ଥଗିତ, ଡମ୍ପିଂୟାଡ୍‌ରେ ପଡ଼ିବ ଅଳିଆ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୭ା୧୧ ଅନୁଗୋଳ ସହରର ଅଳିଆ କୁଶାସିଂହାରେ ପଡ଼ିବା ନେଇ ଉପୁଜିଥିବା ବିବାଦ ତୁଟିବାର ନଁା ଧରୁନି। ଏ ନେଇ ଶୁକ୍ରବାର ଉପ ଜିଲାପାଳ ବାସୁଦେବ ଶତପଥୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ବସିଥିବା ବୈଠକ ମଧ୍ୟ ଫେଲ ମାରିଛି। ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ ଜିଦ୍‌ ସମ୍ମୁଖରେ ମୁଣ୍ଡ ନୁଅଁାଇ ପୌର ପ୍ରଶାସନ ପ୍ରକଳ୍ପ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। କିନ୍ତୁ ଡମ୍ପିଂୟାଡରେ ପୂର୍ବଭଳି ଅଳିଆ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ବୈଠକ ପରେ ଉପଜିଲାପାଳ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ହିରୋ ‘ଡେଷ୍ଟିନି’ର ବଜାର ପ୍ରବେଶ

ହିରୋ ‘ଡେଷ୍ଟିନି’ର ବଜାର ପ୍ରବେଶ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୭ା୧୧- ହିରୋ ମୋଟୋକର୍ପ ଲିଃ ପକ୍ଷରୁ ନୂଆ ପ୍ରିମିୟମ ସ୍କୁଟର ଡେଷ୍ଟିନି ୧୨୫ର ବଜାର ପ୍ରବେଶ ହୋଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ପାର୍ବତୀ ହିରୋ ଶୋ’ରୁମଠାରେ  ଏହାର ସତ୍ତ୍ବାଧିକାରୀ ଅଶୋକ ମାଣ୍ଡୋଠିଆ ନୂଆ ମଡେଲଟିକୁ ଉନ୍ମୋଚନ କରିଥିଲେ।  ଏହା ଦୁଇଟି ଭାରିଆଣ୍ଟରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି। ଏଲ୍‌ଏକ୍ସ ଭାରିଆଣ୍ଟର ମୂଲ୍ୟ ୫୬, ୯୫୦ ଥିବା ବେଳେ ଭିଏକ୍ସ ଭାରିଆଣ୍ଟରେ ମୂଲ୍ୟ ୬୦ ହଜାର ରହିଛି।

ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକରେ ଘଣ୍ଟ ବଜାଇ ପ୍ରତିବାଦ

ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକରେ ଘଣ୍ଟ ବଜାଇ ପ୍ରତିବାଦ

କଣିହାଁ, ୧୭।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ପବିତ୍ରମୋହନ ସଭାଗୃହ ପରିସରରେ ଶୁକ୍ରବାର ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତିର ୪ର୍ଥ ସାଧାରଣ ବୈଠକରେ ଏକ ଅଜବ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ବୈଠକରେ ଘଣ୍ଟବଜାଇ ପ୍ରତିବାଦ ସହ ଦାବି  ନେଇ ହୋହାଲ୍ଲା କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଭାଜପା ସମର୍ଥିତ ସମିତି ସଭ୍ୟ ଓ ସରପଞ୍ଚ କକ୍ଷତ୍ୟାଗ କରି ବିଡିଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ। ବିଡିଓଙ୍କ ବୁଝାଶୁଝା ପରେ ସେମାନେ ଧାରଣାରୁ ନିବୃତ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। 

ସାତକୋଶିଆରେ ମହାବଳ ମହାବୀର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା

ସାତକୋଶିଆରେ ମହାବଳ ମହାବୀର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା

ବନ୍ତଳା, ୧୭।୧୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.)ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ସାତକୋଶିଆ ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ କାହ୍ନାରୁ ଆସିଥିବା ମହାବଳ ମହାବୀର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ଅନୁଧ୍ୟାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ଏନ୍‌ଟିସିଏ (ଜାତୀୟ ବ୍ୟାଘ୍ର ସଂରକ୍ଷଣ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ) ଓ ଡବ୍ଲ୍ୟୁଆଇଆଇ (ଓ୍ବାଇଲ୍ଡ ଲାଇଫ୍‌ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ)। 

ତାଳଚେର ଟ୍ରକ୍‌ ମାଲିକ ସଂଘର ଚେତାବନୀ:  ୨୧ରୁ ଅର୍ଥନୈତିକ ଅବରୋଧ

ତାଳଚେର ଟ୍ରକ୍‌ ମାଲିକ ସଂଘର ଚେତାବନୀ: ୨୧ରୁ ଅର୍ଥନୈତିକ ଅବରୋଧ

ତାଳଚେର,୧୬ା୧୧(ନି.ପ୍ର.)- ଟ୍ରକ୍‌ରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ କୋଇଲା ଯୋଗାଣ ଦାବିରେ ଶୁକ୍ରବାର ତାଳଚେର ଟ୍ରକ୍‌ ମାଲିକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ, ତାଳଚେରରେ ୫ ହଜାର ଟ୍ରକ୍‌ ରହିଛି। ୨ହଜାର ବେକାର ଯୁବକ ଓ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତମାନେ ଟ୍ରକ୍‌ ବେପାର ଉପରେ ନିର୍ଭର କରୁଛନ୍ତି। କିଛି ମାସ ହେଲା ବିଭିନ୍ନ ଖଣିରୁ ଟ୍ରକ୍‌ରେ ପରିବହନ ପାଇଁ ଦିଆଯାଉ ଥିବା କୋଇଲା ପରମାଣ କମିବାରେ ଲାଗିଛି। 

ଖଣି ଖାଦାନ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପ୍ରଜାସଂଘର ବିକ୍ଷୋଭ:  ଆମକୁ ଦୟା ନୁହେଁ, ହକ୍‌ ଦରକାର

ଖଣି ଖାଦାନ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପ୍ରଜାସଂଘର ବିକ୍ଷୋଭ: ଆମକୁ ଦୟା ନୁହେଁ, ହକ୍‌ ଦରକାର

ତାଳଚେର,୧୬ା୧୧(ନି.ପ୍ର.)- ଦୟା ନୁହେଁ ଆମକୁ ହକ୍‌ ଦରକାର। ଏହା ନ ମିଳିଲେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ତାଳଚେରରୁ ଖଣ୍ଡେ କୋଇଲା ବାହାରକୁ ଛାଡି ଦିଆଯିବ ନାହିଁ। ଏ ନେଇ ସଂଗ୍ରାମ ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ଶୁକ୍ରବାର ୨ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ତାଳଚେର ଖଣି ଖାଦାନ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପ୍ରଜା ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଚେତାଇ ଦିଆଯାଇଛି ା

ଭ୍ୟାନକୁ ଧକ୍କା ଦେଲ ଟ୍ରେଲର, ୨ ଗୁରୁତର

ଭ୍ୟାନକୁ ଧକ୍କା ଦେଲ ଟ୍ରେଲର, ୨ ଗୁରୁତର


ବଇଣ୍ଡା,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଟକ-ସମ୍ବଲପୁର ୫୫ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହଣ୍ଡପା ଥାନା ନିକଟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସାରେ ଏକ ପିକ୍‌୍‌ଅପ ଭ୍ୟାନ ସହିତ ଟ୍ରେଲର ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହୋଇଛି।

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌  ଆଘାତରେ ଦନ୍ତାହାତୀ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା : ଆଉ ଜଣେ  ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୩ ଫେରାର

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଦନ୍ତାହାତୀ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା : ଆଉ ଜଣେ ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୩ ଫେରାର

ବଇଣ୍ଡା,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ସାପଘରା ପଞ୍ଚାୟତ ହେମାମୁରା ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌  ଆଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ଦନ୍ତାହାତୀ ଘଟଣା ଧୀରେ ଧୀରେ ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ ହେଉଛି। ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ସେହି ଗ୍ରାମର ଅରବିନ୍ଦ ବିଶ୍ୱାଳ ଓ ରୁନା ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ  ଗିରଫ କରି ଆଠମଲ୍ଲିକ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ହେମାମୁରା ଗ୍ରାମର ସନାତନ ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ହଣ୍ଡପା ବନବିଭାଗ ଗିରଫ କରିଛି। ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ସନାତନଙ୍କୁ ଆଠମଲ୍ଲିକ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି।  

 ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା, ୨୦୧ ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରଦର୍ଶିତ

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା, ୨୦୧ ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରଦର୍ଶିତ

ବଇଣ୍ଡା,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ବଇଣ୍ଡା ରାମଦେଓ ନୋଡ଼ାଲ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟଠାରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା  ବବିତା ପ୍ରଧାନ ଯୋଗଦେଇ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ମନୋରମା ସାହୁଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ମେଳାରେ ମୁଖ୍ୟବକ୍ତା ଭାବେ ବଇଣ୍ଡା କଲେଜର ଅଧ୍ୟାପକ ଅସିତ୍‌  ଜେନା, ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ବ୍ଲକ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ସୁନୀଲ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, ସରପଞ୍ଚ ଜଳଧର ସାହୁ, ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ରୀତା କେରେକେଟା, ଜିଲା ବିଜ୍ଞାନ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ କେଦାର ବେହେରା ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଶିକ୍ଷକ ଉପେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ସୁବଳ ସାହୁ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ୯୯ଟି ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଥିଲା। ବିଚାରକ ଭାବେ ଗୋତମରା ହାଇସ୍କୁଲ ବିଜ୍ଞାନ ଶିକ୍ଷକ ଅଶୋକ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ଗର୍ନ୍ଧବ ଜେନା ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। 

 ଅଜଣା ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ଯୁବକ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ଅଜଣା ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ଯୁବକ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ବଅଁରପାଳ,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-  ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ୫୫ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ନାଲ୍‌କୋ ଥାନା କାଣ୍ଡସର ଷ୍ଟେଟବ୍ୟାଙ୍କ ନିକଟରେ ଶୁକ୍ରବାର  ଅପରାହ୍ନରେ ଏକ ଅଜଣା ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। 

ବସ୍ତାରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣା: ହତ୍ୟା ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବସ୍ତାରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣା: ହତ୍ୟା ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୬।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଜରପଡା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ତୁବେ ଟାସରା ପ୍ରାଥମିକ  ବିଦ୍ୟାଳୟର ପରିତ୍ୟକ୍ତ କୂଅରୁ ନିଖୋଜ ତୁବେ ଗ୍ରାମର ଶିବାନନ୍ଦ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ ହୋଇଛି।  ଏହା ଏକ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ବୋଲି ପୋଲିସ ପ୍ରକାଶ କରିଥିବାବେଳେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଟାସରା ଗ୍ରାମ ହରିଜନ ସାହିର ଯୁଗଳ କିଶୋର ନାଏକ ଓରଫ ଚିଆଙ୍କୁ ଗିରଫ  କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି।