ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ପାନୀୟ ଜଳଯୋଗାଣ ଦାବିରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ପାନୀୟ ଜଳଯୋଗାଣ ଦାବିରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ରାସ୍ତାରୋକୋ
ବଅଁରପାଳ, ୯।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଟେଣ୍ଟୋଲୋଇଠାରେ ପାନୀୟ ଜଳଯୋଗାଣ ଦାବିରେ ଟେଣ୍ଟୋଲୋଇ ଗ୍ରାମବାସୀ ରାସ୍ତାରୋକୋ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନେ ନାଲକୋ-ଏଫସିଆଇ ରାସ୍ତାକୁ ଅବରୋଧ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ନାଲକୋ ତରଫରୁ ପାଇପ ବିଛାଯାଇଥିଲେ ହେଁ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଳଯୋଗାଣ କରାଯାଇ ନ ଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ସ୍ଥିତି ରକ୍ଷା ପାଇଁ ଲଢ଼େଇ କରୁଛି ହାତୀ: ୫ ବର୍ଷରେ ମାରିଛି ୧୩୧ ମଣିଷ

ସ୍ଥିତି ରକ୍ଷା ପାଇଁ ଲଢ଼େଇ କରୁଛି ହାତୀ: ୫ ବର୍ଷରେ ମାରିଛି ୧୩୧ ମଣିଷ

ବନ୍ତଳା,୨୦ା୮: ସ୍ଥିତି ରକ୍ଷା ପାଇଁ ହାତୀ କରୁଛି ସଂଘର୍ଷ। ଅନେକ ସମୟରେ ସୀମା ଡେଇଁ ଗାଁ ଭିତରେ ପଶି ମାରୁଛି ମଣିଷଙ୍କୁ। ଘର ଭାଙ୍ଗି ମାଟିରେ ମିଶାଇ ଦେଉଥିବା ବେଳେ ଛାରଖାର କରୁଛି ବାଡ଼ି ବଗିଚା। ଜଙ୍ଗଲ ପାଖ ଜମିରେ ଉଜାଡ଼ୁଛି ଫସଲ। 

ବୀମା କମ୍ପାନୀର ମନମୁଖି କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ସମସ୍ୟା: ନାମ ପଞ୍ଜୀକରଣ କଲେନି ଚାଷୀ

ବୀମା କମ୍ପାନୀର ମନମୁଖି କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ସମସ୍ୟା: ନାମ ପଞ୍ଜୀକରଣ କଲେନି ଚାଷୀ

ଭାପୁର, ୨୦।୮: ‘ମରୁଡ଼ିରେ ଫସଲ ଉଜୁଡ଼ିଲା। ଫସଲ କ୍ଷତି ହେଲେ କ୍ଷତିପୂରଣ ମିଳିବ, ସେଇ ଆଶାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଫସଲ ବୀମା କରାଇଥିଲି। ମରୁଡ଼ି ଘୋଷଣା ହେବାର ୭ମାସ ବିତିଲାଣି। ଖରିଫ୍‌ ଚାଷ ଯାଇ ରବି ଚାଷ ଶେଷ ହେବା ଉପରେ। ତଥାପି ବୀମା ଟଙ୍କା ମିଳିବ କି ନାହିଁ ଜଣାନାହିଁ। କମ୍ପାନୀ ଉପରୁ ଭରସା ଉଠିଗଲା। ସେଇଥିପାଇଁ ଏଥର ଆଉ ଫସଲ ବୀମା କରିନି।’ 

 ପାଣିଘେରରେ ୯ ପରିବାର: ୨ବର୍ଷ ହେଲା ଭୋଗୁଛନ୍ତି ଯନ୍ତ୍ରଣା, ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବାକୁ ସଜବାଜ

ପାଣିଘେରରେ ୯ ପରିବାର: ୨ବର୍ଷ ହେଲା ଭୋଗୁଛନ୍ତି ଯନ୍ତ୍ରଣା, ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବାକୁ ସଜବାଜ

ପରଜଙ୍ଗ,୨୦।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଜଳବନ୍ଦୀ ଜୀବନ। ଘରଦ୍ୱାର, ପାଦଚଲା ରାସ୍ତା ବୁଡ଼ିରହିଛି। ଘରୁ ଗୋଡ଼ କାଢ଼ିଲେ ଆଣ୍ଠୁଏ ପାଣି। ସେଥିରେ ହିଁ ଯାତାୟାତ, ସଉଦାବାଡ଼ି ସବୁକିଛି। ସମସ୍ୟା ଦୀର୍ଘ ୨ବର୍ଷର। ଏଥିରେ ଶଢୁଛନ୍ତି ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ବ୍ଲକ ରୋଡ଼ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ଦଳିତ ବସ୍ତିର ୯ ପରିବାର। ପ୍ରଶାସନକୁ ଗୁହାରି କରି ଥକି ଯାଇଥିବାବେଳେ ସାହିବାସୀ ଏବେ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବାକୁ ସଜବାଜ ହେଉଛନ୍ତି। 

ନ୍ୟୁକ୍ଲିୟର ଶକ୍ତି ବିଷୟରେ ବୁଝିଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ନ୍ୟୁକ୍ଲିୟର ଶକ୍ତି ବିଷୟରେ ବୁଝିଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ତାଳଚେର,୧୯ା୮(ନି.ପ୍ର.)- ତାଳଚେର ଏଫ୍‌ସିଆଇସ୍ଥିତ ଭାରୀଜଳ କାରଖାନା ପକ୍ଷରୁ ଏକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସ୍ଥାନୀୟ କରଡାପଲ୍ଲୀ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ  ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଜମିବାଡି ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳ: ବଡ଼ ଭାଇକୁ ମାଡ଼ ମାରି ସାନ ଗିରଫ

ଜମିବାଡି ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳ: ବଡ଼ ଭାଇକୁ ମାଡ଼ ମାରି ସାନ ଗିରଫ

ବଇଣ୍ଡା, ୧୯ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ଥାନା ମାଣିକପୁର ଗ୍ରାମର ବିଜୟ ବେହେରାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସାନ ଭାଇ ଜୟ ବେହେରା ରବିବାର ମାଡ଼ ମାରିଥିବା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ପୋଲିସ ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ନଂ. ୮୮/୧୮ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଜୟଙ୍କୁ ଗିରଫ ପରେ ଆଠମଲ୍ଲିକ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। 

 ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ରାମିଆଳ ନଦୀରେ ଭାସିଯାଇ ନିଖୋଜ ଥିଲେ

ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ରାମିଆଳ ନଦୀରେ ଭାସିଯାଇ ନିଖୋଜ ଥିଲେ

ଭୁବନ, ୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗାଧୋଉଥିବାବେଳେ ରାମିଆଳ ନଦୀରେ ଭାସିଯାଇ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିବା ଭୁବନ ଥାନା ଯମୁନାକୋଟ ଗ୍ରାମର ବିଜୟ ବାରିକଙ୍କ ପୁର ପରମାତ୍ମାପରମପ୍ରିୟ ବାରିକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଶନିବାର ରାତିରେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ଆଦିପୁରା ନଦୀଘାଟରେ ଗାଧୋଇବାବେଳେ ସେ ନଦୀ ସୁଅରେ ଭାସିଯାଇଥିଲେ।

ଭୁବନ ପୋଲିସର ଚଢ଼ାଉ: ମାଙ୍କଡ଼ାପଥର ଚାଲାଣ ବେଳେ ପଥର ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ

ଭୁବନ ପୋଲିସର ଚଢ଼ାଉ: ମାଙ୍କଡ଼ାପଥର ଚାଲାଣ ବେଳେ ପଥର ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ

ଭୁବନ, ୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବେଆଇନ ଭାବେ ମାଙ୍କଡ଼ାପଥର ଚାଲାଣ କରୁଥିବାବେଳେ ଭୁବନ ପୋଲିସ ଏକ ନମ୍ବର ବିହୀନ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ କରିଛି। ଟ୍ରାକ୍ଟରଟି ନୂଆହାଟରୁ ଭୁବନ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଆସୁଥିବା ସୂଚନା ପାଇ ପୋଲିସ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲା।

ତାଲୁକ ଆଇନ ସେବା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଆଇନ ସଚେତନତା ଶିବିର

ତାଲୁକ ଆଇନ ସେବା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଆଇନ ସଚେତନତା ଶିବିର

କାମାକ୍ଷାନଗର,୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗର ତାଲୁକ ଆଇନ ସେବା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର କଙ୍କଡ଼ାହାଡ଼ ବ୍ଲକ ସଭାଗୃହ ପରିସରରେ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଜନମଙ୍ଗଳ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନେଇ ଆଇନ ସଚେତନତା ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଜାଲରେ ପଡିଲା ୮ ଫୁଟ୍‌ ଲମ୍ବ ଅଜଗର

ଜାଲରେ ପଡିଲା ୮ ଫୁଟ୍‌ ଲମ୍ବ ଅଜଗର

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ନତଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଆମ୍ବପାଳ ଗ୍ରାମର ତାଳସାଗର ପୋଖରୀରୁ ରବିବାର ଏକ ୮ ଫୁଟ୍‌ ଲମ୍ବର ଅଜଗର ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। 

ସମୂହ ଛୁଟିରେ ଯିବେ ଡିପ୍ଲୋମା ଇଞ୍ଜିନିୟର

ସମୂହ ଛୁଟିରେ ଯିବେ ଡିପ୍ଲୋମା ଇଞ୍ଜିନିୟର

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୯।୮- କ୍ୟାଡର ପୁନର୍ଗଠନ ନ୍ୟାୟ ଦାବିରେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୮ରୁ ରାଜ୍ୟରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ  ୮,୫୦୦ ଡିପ୍ଲୋମା ଇଞ୍ଜିନିୟର ସମୂହଛୁଟିରେ ଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ରେଙ୍ଗାଳି ଦକ୍ଷିଣ କେନାଲ ଡାକବଙ୍ଗଳାରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଶାଖା ଡିପ୍ଲୋମା ଇଞ୍ଜିନିୟର ସେବାସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀ ଉପଦେଷ୍ଟା ରବିନାରାୟଣ ସାମନ୍ତରାୟ, ସମ୍ପାଦକ ସୁଦର୍ଶନ ଜେନା ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ନିଷ୍କାସନ ହେଉନି  ପାଣି: ୨ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଜାମ

ନିଷ୍କାସନ ହେଉନି ପାଣି: ୨ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଜାମ


ବଅଁରପାଳ,୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କାଣ୍ଡସର ୫୫ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥରୁ ପାଣି ନିଷ୍କାସନ ହୋଇପାରୁ ନାହଁି। ଫଳରେ ରାସ୍ତାରେ ବଡ଼ ବଡ଼ ଗର୍ତ୍ତ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। 

ନାଲ୍‌କୋ ଠିକା ଶ୍ରମିକ ମୃତ

ନାଲ୍‌କୋ ଠିକା ଶ୍ରମିକ ମୃତ


ବଅଁରପାଳ,୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନାଲ୍‌କୋ ସ୍ମେଲଟର ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ କାମ କରୁଥିବା ଜଣେ ଠିକାଶ୍ରମିକ ରବିବାର  ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ତାପସ ରାଉତ।