ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ମଦ ବିରୋଧରେ ତାତିଲେ ମହିଳା: ରାସ୍ତାରୋକୋ

ମଦ ବିରୋଧରେ ତାତିଲେ ମହିଳା: ରାସ୍ତାରୋକୋ

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି, ୯।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କଟକ ଜିଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ବ୍ଲକରେ ବଢି ଚାଲିଛି ଚୋରା ମଦ ବ୍ୟବସାୟ। ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିବାକୁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଛନ୍ତି ମହିଳା ସଂଗଠନ। ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା କୁଳଗାଁଇଶାଳୋଠାରେ ମଦ ବିରୋଧୀ ମହିଳାମାନେ ଜଣେ ଚୋରା ମଦ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କଠାରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଦେଶୀ ଓ ବିଦେଶୀ ମଦ ଠାବ କରିଥିଲେ। ଏଥି ସହ ତାଙ୍କ ସ୍କୁଟରକୁ ମଧ୍ୟ ଜାଳିଦେଇଥିଲେ। ମାତ୍ର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିକରି ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳ ୮ଟାରୁ ମହିଳାମାନେ ମଦ ବିରୋଧୀ ଶ୍ଲୋଗାନ ଦେଇ ରାସ୍ତାରୋକୋ କରିଛନ୍ତି। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ସାଲେପୁର ଏସ୍‌ଡିପିଓ ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ କୁମାର ଜେନା, ତହସିଲଦାର ଦେବାଶିଷ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଥାନା ଅଧିକାରୀ ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ କୁମାର ବେହେରା ପ୍ରମୁଖ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ବୁଝାସୁଝା କରିଥିଲେ। ମାତ୍ର ମଦ ମାଫିଆଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ସେମାନେ ଅଡି ବସିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାସ୍ତାରୋକୋ ଜାରି ରହିଛି। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ତରତଠାରେ କଟିପତା-ଜୟପୁର ରାସ୍ତାକୁ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟାରୁ ରାତି ୧୦.୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅବରୋଧ କରାଯାଇଥିଲା। ପୋଲିସ ମଦ୍ୟ ବେପାରୀକୁ ଗିରଫ କରିବାକୁ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେବା ପରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ ଉଠିଥିଲା।

All Right Reserved By

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

୧୦ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଚାଷୀଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ଭାପୁର, ୧୫।୮ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଭାପୁର ବ୍ଳକ ଭାପୁର ସେବା ସମବାୟ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ସମିତିର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦ ଜଣ ଚାଷୀଙ୍କୁ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ ଅବସରରେ ବୁଧବାର ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଯାଇଛି। ସମବାୟ ସମିତି ପରିସରରେ ପତାକା ଉତ୍ତେଳନ ପରେ ଅତିଥିମାନେ ଚାଷୀଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରିଥିଲେ। 

ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଉପଲକ୍ଷେ ବୃକ୍ଷରୋପଣ

ମାର୍ଶାଘାଇ, ୧୫।୮ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ବୁଧବାର ମାର୍ଶାଘାଇ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଜାତୀୟ ସେବାବାହିନୀ ପକ୍ଷରୁ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କରାଯାଇଛି। 

ରାସ୍ତା ତାଡିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ମାର୍ଶାଘାଇ, ୧୫।୮ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକ କରାଣ୍ଡିଆ ମାଇନର କେନାଲ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାକୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ପୁଣି ତାଡି ଦେଇଛନ୍ତି। 

ସ୍ବୟଂଶାସିତ କଲେଜ ପରିସରରେ ଅଣଛାତ୍ରଙ୍କ ଭୋଜି

ସ୍ବୟଂଶାସିତ କଲେଜ ପରିସରରେ ଅଣଛାତ୍ରଙ୍କ ଭୋଜି

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌, ୧୫।୮-ନୟାଗଡ଼ ସ୍ବୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଏକ ଘରୋଇ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଭୋଜି କରିଥିବା ବେଳେ ଏହାକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋରି ଧରିଛି। ଉକ୍ତରେ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ସମ୍ପର୍କୀୟ କଳେଜର ଅଧ୍ୟାପକ ଥିବାରୁ କଲେଜ ପରିସରରେ ଅଣଛାତ୍ରମାନେ କଲେଜ ପରିସରରେ ଭୋଜି କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ଓଲଟି ପଡ଼ିଲା ଟ୍ରକ, ଡ୍ରାଇଭର ଗୁରୁତର

ଓଲଟି ପଡ଼ିଲା ଟ୍ରକ, ଡ୍ରାଇଭର ଗୁରୁତର

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଅଫିସ୍‌, ୧୫।୮- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ମାର୍ଶାଘାଇ ୫ ନଂ.(କ) ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କ୍ରସିଂ ଛକ ନିକଟରେ ବୁଧବାର ଏକ ଟ୍ରକ ଦୁର୍ଘଟଣାଗସ୍ତ ହୋଇଛି। 

ତ୍ରିରଙ୍ଗା ତଳେ ସଭିଏଁ ଏକାଠି

ତ୍ରିରଙ୍ଗା ତଳେ ସଭିଏଁ ଏକାଠି

ଆଳି, ୧୫।୮ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଆଳିର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ୭୨ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ବୁଧବାର ପାଳିତ ହୋଇଛି। ଆଳି ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଝରଣା ଦାଶ  ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅବସରରେ ବିଡିଓ ଜୟନ୍ତ ପୃଷ୍ଟି ସମେତ ବହୁ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। 

ଯାଜପୁର ଏକତା ମଞ୍ଚର ସତ୍ୟାଗ୍ରହ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଯାଜପୁର ଏକତା ମଞ୍ଚର ସତ୍ୟାଗ୍ରହ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଯାଜପୁର ରୋଡ୍‌, ୧୫।୮ (ନି.ପ୍ର.)-ଯାଜପୁର ଏକତା ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ କ୍ରାନ୍ତ୍ରି ଦିବସଠାରୁ ୭ଦିନ ବ୍ୟାପି ଗୋପବନ୍ଧୁ ଛକଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଜଳ ସତ୍ୟାଗ୍ରହ ବୁଧବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

 ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ

ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ

ପାଟକୁରା, ୧୫।୮ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ ବେଡାରୀ ପଞ୍ଚାୟତ ପରକଣା ଗ୍ରାମସ୍ଥିତ ରାଜ୍ୟ ବିଗ୍ରେଡ ସ୍କୁଲରେ ବୁଧବାର ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବେଡାରୀ ସରପଞ୍ଚ ଗୋକୁଳାନନ୍ଦ ବେହେରା ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ।

ଜାଗୁଳାଇ ପୀଠରେ ଜାଗ୍ରତ ଗୌରୀ ପଞ୍ଚମୀ

ଜାଗୁଳାଇ ପୀଠରେ ଜାଗ୍ରତ ଗୌରୀ ପଞ୍ଚମୀ

ପାଟକୁରା, ୧୫।୮ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଗରଦପୁରସ୍ଥିତ ମା’ମୁଢ଼ୀ ଜାଗୁଳାଇ ପୀଠରେ ପବିତ୍ର ଜାଗ୍ରତ ଗୌରୀ ପଞ୍ଚମୀ ଉପଲକ୍ଷେ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ଚିତାଲାଗି ଅମାବାସ୍ୟା ତିଥିରୁ ଉତ୍ସବ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ। 

ବ୍ରାହ୍ମଣୀରେ ବନ୍ୟା, ୫ଗ୍ରାମକୁ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ

ବ୍ରାହ୍ମଣୀରେ ବନ୍ୟା, ୫ଗ୍ରାମକୁ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ

ଆଳି, ୧୫।୮ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗୋପ ସାଗର ଓ ଉପକୂଳରେ ଲଘୁଚାପ ଫଳରେ ଗତ ତିନିଦିନ ଧରି ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଛି। ଫଳରେ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀ ବନ୍ୟା ଜଳ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରୁ ଆଳି ବ୍ଲକର ୫ ଟି ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। 

ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ଶୁଭାରମ୍ଭ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌, ୧୫।୮-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ବୁଧବାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଯୋଜନାର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବିଧାୟକ ଅରୁଣ କୁମାର ସାହୁ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଡାଏଲିସିସ୍‌, ଯକ୍ଷ୍ମା, ମାନସିକ ରୋଗ ଓ କର୍କଟ ରୋଗ ଚିକିତ୍ସା କେନ୍ଦ୍ର ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। 

ନୟାଗଡ଼ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ

ନୟାଗଡ଼ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌, ୧୫।୮-ନୟାଗଡ଼ ପିଟିଏସ୍‌ ପଡ଼ିଆଠାରେ ବୁଧବାର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ୭୨ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲାପାଳ ଡିଏନ୍‌ ତିରୁମାଲା ନାୟକ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ। ଜିଲା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ପରେଡ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା। 

Model This Week

ଯସ୍ମିନ୍