ସମ୍ବଲପୁର

ଏନ୍‌ଜିଓ ନାମରେ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ

ଏନ୍‌ଜିଓ ନାମରେ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ

ପାଟଣାଗଡ଼,୯।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଶିକ୍ଷିତ ବେକାର ଯୁବତୀଯୁବକମାନଙ୍କୁ ତାଲିମ ଦେଇ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବାକୁ କହି ଟଙ୍କା ଠକେଇ କରିଥିବା ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ଏନ୍‌ଜିଓ ବିରୋଧରେ ଗୁରୁବାର ପାଟଣାଗଡ଼ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଅଭିଯୋଗ ମୁତାବକ, ପାଟଣାଗଡ଼ରେ ଏକ ଏନ୍‌ଜିଓ ଖୋଲାଯାଇଥିଲା। ଯାହାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ରାଜକନିକା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନମତରା ଗ୍ରାମର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ରହିଛନ୍ତି। ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଜଣକ ଅଞ୍ଚଳର ବେକାର ଶିକ୍ଷିତ ଯୁବତୀଯୁବକମାନଙ୍କୁ ଡ୍ରାଇଭିଂ, ସିଲାଇ, ବ୍ୟୁଟି ପାର୍ଲର, କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଆଦି ବିଭିନ୍ନ ତାଲିମ ଦେବାକୁ ୧୫ଜଣ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦେଇଥିଲେ। ନିଯୁକ୍ତି ବାବଦରେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କଠାରୁ ୨୦ରୁ ୨୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଗ୍ରୀମ ନେଇଥିଲେ। ସେହିପରି ଅଞ୍ଚଳର ପ୍ରାୟ ୩୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଯୁବତୀଯୁବକଙ୍କ ନିକଟରୁ ଆଡମିଶନ ଫିଜ୍‌ ବାବଦ ଜଣ ପିଛା ୫୦୦ରୁ ୧୦୦୦ ଟଙ୍କା ଓ ହଷ୍ଟେଲରେ ରହିବା ଓ ଖାଇବାକୁ ଅଗ୍ରିମ ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ। କିଛି ମାସ ଏକ ଭଡ଼ାଘରେ ଏନ୍‌ଜିଓ ଚାଲିଥିଲା। ପରେ ଏନ୍‌ଜିଓର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଦେହ ଅସୁସ୍ଥ ଥିବା କହି ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ହେଲେ ସେ ଫେରି ନ ଥିଲେ। କର୍ମଚାରୀମାନେ ତାଙ୍କୁ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିବାବେଳେ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଯିବାକୁ କହି ସମୟ ଗଡ଼ାଇ ଚାଲିଥିଲେ। ୯ ମାସ ହେଲା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦରମା କିମ୍ବା ଘରଭଡ଼ା ନ ଦେବାରୁ ଘରମାଲିକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଏପରିକି ସଂସ୍ଥାର କିରାଣିଙ୍କ ନାମରେ ବଜାରରୁ ପ୍ରାୟ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସାମଗ୍ରୀ ଆଣିଥିବାବେଳେ ଟଙ୍କା ଦେଇନାହାନ୍ତି। ଠକେଇର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ନେଇ ଏନ୍‌ଜିଓରେ କାମ କାରୁଥିବା ଅନିତା ମେହେର, ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମେହେର, ସସ୍ମିତା ମେହେର, ପଦ୍ମାବତୀ ମେହେର, ପ୍ରଯୁକ୍ତି ଦାଶ, ମାମା, ଉତ୍ତମ ବୁଡ଼େକ, ଚନ୍ଦନ ମେହେର, ଦିଲୀପ କୁମାର ମେହେର, ଭକ୍ତବନ୍ଧୁ ମେହେର, ଭଗବାନ ମେହେର, ବିଦ୍ୟାଧର ଧରୁଆ, ତୁଳସୀ ଧରୁଆ, ରାମେଶ୍ୱର ଧରୁଆ, ବଳିଆ ମେହେର ପ୍ରମୁଖ ପାଟଣାଗଡ଼ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏପରି କି ପାଟଣାଗଡ଼ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଲିଖିତ ଭାବେ ଜଣାଇ ଦୋଷୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

Model This Week

ସୌମ୍ୟ

ସମ୍ବଲପୁର

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌: ସୋନପୁର ଲାୟନ୍ସ, ବଡବଜାର ସ୍ପାର୍ଟନ ବିଜୟୀ

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌: ସୋନପୁର ଲାୟନ୍ସ, ବଡବଜାର ସ୍ପାର୍ଟନ ବିଜୟୀ

ସୋନପୁର,୨୭।୫(ନି.ପ୍ର.) ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ ଗାନ୍ଧୀ ପଡିଆଠାରେ ରବିବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲା କ୍ରିକେଟ୍‌ ସଂଘ ଅନୁକୂଲ୍ୟରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ୨୩ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ବୟସର ଖେଳାଳି ଭାଗ ନେଇଛନ୍ତି। ରବିବାର ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

୩୬ଜଣିଆ ସନ୍ତରଣ ଦଳର ଭୁବନେଶ୍ୱର ଯାତ୍ରା

ସମ୍ବଲପୁର,୨୭।୫(ବ୍ୟୁରୋ) ୫୯ତମ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସନ୍ତରଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତା-୨୦୧୮ ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ସନ୍ତରଣାଗାରରେ ରବିବାର ଓ ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି। ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେବା ପାଇଁ ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ଦଳ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

ବଲାଙ୍ଗୀର ରେଲୱେ ଷ୍ଟେସନ୍‌ ପରିସ୍ରାଗାରରୁ ୨ ଶିଶୁ ଉଦ୍ଧାର: ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍‌କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର

ବଲାଙ୍ଗୀର ରେଲୱେ ଷ୍ଟେସନ୍‌ ପରିସ୍ରାଗାରରୁ ୨ ଶିଶୁ ଉଦ୍ଧାର: ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍‌କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ,୨୭।୫- ରବିବାର ବଲାଙ୍ଗୀର ରେଲୱେ ଷ୍ଟେସନ୍‌ ପରିସ୍ରାଗାରରେ କେହି ଦୁଇ ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କୁ ଏକ ବ୍ୟାଗରେ ଭର୍ତ୍ତି କରି ସେଠାରେ ଛାଡ଼ିଯିବା ଘଟଣା ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ଶିଶୁଙ୍କ ବୟସ ଏକମାସ ହେବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଇଛି। ଖବର ପାଇ ରେଲୱେ ପୋଲିସ ବ୍ୟାଗ ଭିତରେ ଥିତ୍ବା ଉକ୍ତ ଦୁଇ ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ଚାଇଲ୍‌ଡ଼ ଲାଇନ୍‌କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିଲେ।

ବେଆଇନ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ମାମଲା: ସହକାରୀ କଣ୍ଟ୍ରୋଲର ନିଲମ୍ବିତ

ବେଆଇନ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ମାମଲା: ସହକାରୀ କଣ୍ଟ୍ରୋଲର ନିଲମ୍ବିତ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨୭।୫-ବେଆଇନ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ରାଉରକେଲା ଲିଗାଲ ମେଟ୍ରୋଲଜି ବିଭାଗ ସହକାରୀ କଣ୍ଟ୍ରୋଲର ବିଦ୍ୟାଧର ବିଶ୍ୱାଳଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିଛି ରାଜ୍ୟ ଯୋଗାଣ ନିଗମ। କୋଟିପତି ବିଶ୍ୱାଳ ବେଆଇନ ବିପୁଳ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଗତ ୧।୫।୨୦୧୮ରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଥିଲେ। ପରେ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା। ଏ

ପେଟ ଉପରେ ଆବୁ ବଢ଼ୁଛି: ଚିକିତ୍ସା ସୁବିଧା ମିଳୁନି

ପେଟ ଉପରେ ଆବୁ ବଢ଼ୁଛି: ଚିକିତ୍ସା ସୁବିଧା ମିଳୁନି

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨୭।୫-ପେଟ ଉପରେ ଆବୁ ବଢ଼ୁଛି । ଔଷଧ କାମ କରୁନି । ଦିନକୁ ଦିନ ସେହି ଆବୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ଚିନ୍ତାରେ ପଡିଛନ୍ତି।

ଦୃଢ଼ ଇଚ୍ଛାଶକ୍ତି ଥିଲେ ସଫଳତା ଆସେ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୨୭।୫ (ଡି.ଏନ.ଏ.) କୁହାଯାଏ ବିଫଳତା ହିଁ ସଫଳତାରେ ଖମ୍ବ। ଦୃଢ଼ ଇଚ୍ଛାଶକ୍ତି ଆଗରେ ସବୁକିଛି ହାରମାନେ। ଆର୍ଥିକ ଅନାଟନ ବା ପାରିବାରିକ ସମସ୍ୟା ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ରୋକି ପାରେନି । କଠୋର ପରିଶ୍ରମର ବିକଳ୍ପ ନାହଁ। ଏପରି ଉଦାହରଣ ହେଉଛନ୍ତି ଅଶୋକ କୁମାର ପଧାନ।

ଓଡିଆ ଭାଷାରେ ନାମଫଳକ ଲେଖିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ: ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଲାନି:କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନକୁ ଅପେକ୍ଷା

ସୋନପୁର,୨୭।୫(ନି.ପ୍ର.) ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲାର ସମସ୍ତ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ, ବ୍ୟବସାୟିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ଓ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ନାମଫଳକ ଓଡିଆ ଭାଷାରେ ଲେଖିବା ପାଇଁ ଜିଲାପାଳ ଦାଶରଥି ଶତପଥୀ ଗତ ଏପ୍ରିଲ ୨୬ ତାରିଖରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। ମେ ୧୫ ପରେ ଯେଉଁମାନେ ଓଡିଆରେ ଲେଖି ନଥିବେ ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିଲା।

ଏମଓୟୁ ମାଧ୍ୟମରେ ହେବ ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ ମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ

କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି,୨୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.) ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜିକ ପ୍ଲାନିଙ୍ଗ ଏଣ୍ଡ ଇଣ୍ଟର ନ୍ୟାସନାଲ କୋ-ଅପରେଶନ ବ୍ରିକ୍ସ ଇଣ୍ଟର ନ୍ୟାସନାଲ ଫୋରମର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଆଲେକ ଜାଣ୍ଡାର ସେନାପତିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀ କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜିଠାରେ ହୋଇଯାଇଛି ।

ବିନା ରସିଦରେ ହଜାର ହଜାର ଟଙ୍କା ଆଦାୟ ଅଭିଯୋଗ

ଗୁଡଭେଲା,୨୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.) ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ତୁଷରା ସ୍ଥିତ ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ପୁରୁଣା ପାଣି ପାଇପରୁ ନୂତନ ଭାବେ ବିଚ୍ଛା ଯାଇଥିବା ପାଣି ପାଇପ ବଦଳାଇବା ନଁ।ରେ ବିନା ରସିଦରେ ହଜାର ହଜାର ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରାଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି। ଏପରିକି ହାତ ଗୁଞ୍ଜା ନ ଦେଲେ ହିତାଧିକାରୀ ନୂତନ ପାଇପ ସଂଯୋଗ ନେଇପାରୁ ନଥିବା ବେଳେ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ମଧ୍ୟ କିଛି ସୁଫଳ ମିଳୁ ନ ଥିବା ହିତାଧିକାରୀମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

କେରଳରେ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

କେରଳରେ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଟିକ୍ରାପଡ଼ା,୨୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.) ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ସଇଁନ୍ତଳା ବ୍ଲକ ଝିଙ୍କିଡୁଙ୍ଗୁରୀ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧିନ ଲାଫେର ଗ୍ରାମର ଉଗ୍ରସେନ ମହାକୁର(୪୨) ନାମକ ଜଣେ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକଙ୍କ କେରଳ ରାଜ୍ୟର ଏକ ଇଟା ଭାଟିରେ ମାଟି ଗୋଳାଇବା ମେଶିନର ଧକ୍କାରେ ଶନିବାର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି

ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ, ପୌରସଂସ୍ଥାର ଅବହେଳା: କାମଳ କବଳିତ ହେବ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା

ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ, ପୌରସଂସ୍ଥାର ଅବହେଳା: କାମଳ କବଳିତ ହେବ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା

ଝାରସୁଗୁଡା ଅଫିସ,୨୭।୫- ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ପରିମଳ ଏବଂ ପ୍ରଦୂଷିତ ପାଣି ଯୋଗୁ ରାଜ୍ୟର ୨ ପ୍ରମୁଖ ମହାନଗର ନିଗମରେ କାମଳ(ଜଣ୍ଡିସ୍‌) ରୋଗ ବ୍ୟାପୁଛି। କଟକ ଓ ସମ୍ବଲପୁର ମହାନଗର ନିଗମର ଲୋକ କାମଳ କବଳରୁ ମୁକ୍ତ ହେବାକୁ ଛଟପଟ ହେଉଛନ୍ତି।

କୋଏଲ ନଦୀ ଉପରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ବ୍ୟାରେଜ୍‌ : ଦୀର୍ଘଦିନର ଦାବି ପୂରଣ ହେବ

କୋଏଲ ନଦୀ ଉପରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ବ୍ୟାରେଜ୍‌ : ଦୀର୍ଘଦିନର ଦାବି ପୂରଣ ହେବ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨୭।୫-ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀ ଉପରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସେତୁ ନିର୍ମାଣ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ତପତ୍ତରା ପ୍ରକାଶ ପାଇ ନ ଥିବା ବେଳେ କୋଏଲ ନଦୀ ଉପରେ ବ୍ୟାରେଜ୍‌ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି। ଏନେଇ ରଘୁନାଥପାଲି ବିଧାୟକ ସୁବ୍ରତ ତରାଇ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି।