ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ପିଡି ଡିଆରଡିଏ

ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ପିଡି ଡିଆରଡିଏ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ ୮।୨

ଯାଜପୁର ଜିଲାର ବିଞ୍ଝାରପୁର ବ୍ଲକରେ ଗ୍ରାମୀଣ ଆବାସ ଯୋଜନା ଦୁର୍ନୀତିର ଗୁମର ଧୀରେ ଧୀରେ ଫିଟିବାରେ ଲାଗିଛି । ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ସୀମାରେଖା ତଳେ ବାସ କରୁଥିବା ସର୍ବହରାଙ୍କୁ ସମାଜର ମୁଖ୍ୟସ୍ରୋତରେ ସାମିଲ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ପ୍ରଣୀତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ, ମୋ କୁଡିଆ ଓ ବିଜୁ ପକ୍କାଘର ଯୋଜନା କୋଟିପତିଙ୍କ ହାତରେ ଟେକି ଦିଆଯାଇଛି। ଫଳ ସ୍ବରୂପ ଏହି ବ୍ଲକରେ ଶତାଧିକ ଗରିବ ପରିବାର ପଲିଥିନ ତଳେ ଆଶ୍ରିତ ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ବିଞ୍ଝାରପୁର ବ୍ଲକରେ ହୋଇଥିବା ଦୁର୍ନୀତି ସମ୍ପର୍କରେ ଧରିତ୍ରୀରେ ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଡିଆରଡିଏ ପକ୍ଷରୁ ବିଞ୍ଝାରପୁର ବିଡିଓଙ୍କୁ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହାସହ ଜିଲାସ୍ତରରେ ଏକ ତଦନ୍ତ ଟିମ ଗଠନ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି ।
ବିଞ୍ଝାରପୁର ବ୍ଲକରେ ଗତ ଦୁଇ ଦଶନ୍ଧି ମଧ୍ୟରେ ୨୦ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଗ୍ରାମୀଣ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଘର ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ସେଥିରୁ ପ୍ରାୟ ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ଆବାସ ଗାଏବ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । କଲ୍ୟାଣପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ଜନୈକା ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ଗୋଲାପି ଓ ସବୁଜ ରଙ୍ଗ ଲାଗିଥିବା ଦୁଇ ମହଲା ବିଶିଷ୍ଟ କୋଠାରେ ବିଜୁ ପକ୍କାଘର ଯୋଜନାର ଅର୍ଥ ବିନିଯୋଗ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ୨୦୧୭-୧୮ ବର୍ଷରେ ଏହି ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ବିଜୁ ପକ୍କାଘର ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ବାସଭବନ କଲ୍ୟାଣପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ରୁଦ୍ରପୁର ଗ୍ରାମରେ ରହିଛି। ଯାଜପୁର-ସିଂହପୁର ରାସ୍ତା କଡରେ ଥିବା ଏହି ଘରେ ଏକ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ଏଥିସହିତ କେତେକ ସରକାରୀ ଓ ବେସରକାରୀ ଚାକିରିଆ ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ଭଡ଼ାରେ ରହିଛନ୍ତି। ଏପରିକି ଏହି କୋଠାରେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନଭୋଜନ ଚାଉଳ ମଧ୍ୟ କିଛିଦିନ ଗଚ୍ଛିତ ହୋଇ ରହିଥିଲା। କେବଳ ସେତିକି ନୁହଁ ଏହି ୨ମହଲା ବାସଭବନ ଆଗରେ ଏବେ କୋଟିଏ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ୩ ମହଲା ବିଶିଷ୍ଟ ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ନିର୍ମାଣ ଚାଲିଛି। ଏହି ପରିବାର କୋଟିପତି ଜାଣି ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରଶାସନ କିଭଳି ଭାବେ ବିଜୁ ପକ୍କାଘର ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ କଲା ସେ ନେଇ ଏବେ ସାଧାରଣରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି । ଏହି ଯୋଜନାରେ ହିତାଧିକାରୀ ୨୦୧୭ ଡିସେମ୍ବର ୧୯ରେ ପ୍ରଥମ କିସ୍ତିରେ ୨୦ ହଜାର, ୨୦୧୮ ଜାନୁୟାରୀ ୨୪ତାରିଖରେ ଦ୍ୱିତୀୟ କିସ୍ତିରେ ୩୫ ହଜାର ଓ ଫେବୃୟାରୀ ୬ରେ ୪୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ନେଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ବିଞ୍ଝାରପୁର ବ୍ଲକରେ ଏହା ଏକ ଉଦାହରଣ ମାତ୍ର। ଏଭଳି ଅନେକ ହିତାଧିକାରୀ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ସ୍ବଚ୍ଛଳ ବର୍ଗର ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ବିଜୁ ପକ୍କାଘର ହାତେଇଛନ୍ତି । ଗୋଟିଏ ପରିବାର ୧୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ୭ଟି ଇନ୍ଦିରା ଆବାସ ଓ ବିଜୁ ପକ୍କାଘର ନେଇଥିବା ମଧ୍ୟ ସରକାରୀ ୱେବସାଇଟରୁ ଜଣାପଡିଛି। ତେବେ ତଦନ୍ତ ପରେ ଦୋଷୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେବ ବୋଲି ଏବେ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଦୃଢୋକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇଛି । ଅପର ପକ୍ଷରେ ପ୍ରଶାସନିକ ତଦନ୍ତ କେବଳ ଧର୍ମକୁ ଆଖି ଠାର ହେଉଛି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଇତିମଧ୍ୟରେ ବିଞ୍ଝାରପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ୮ଜଣ ଅଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀ ଗ୍ରାମୀଣ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ନେଇଥିବା ସରକାରୀ ଅର୍ଥକୁ ଫେରାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ବିଡିଓ ଦାମୋଦର ଖୁଣ୍ଟିଆ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏଥିରୁ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଗ୍ରାମୀଣର ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ବ୍ୟାପକ ଅନିୟମିତତା ସହ ପ୍ରଶାସନର ପିସି କାରବାରର ଗୁମର ଫିଟିଛି ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି। ସାଧାରଣରେ ଏନେଇ ରହସ୍ୟ ଉନ୍ମୋଚନ ହେବା ପରେ ଶାସକ ଦଳର ନେତା ଓ କର୍ମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୋକୁଆ ଭୟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଜିଲା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥା(ଡିଆରଡିଏ)ର ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବ୍ରଜଗୋପାଳ ଆଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ସେ କହିଛନ୍ତି, ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ତଦନ୍ତ କରି ତୁରନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ ବିଞ୍ଝାରପୁର ବିଡିଓଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ଏହାବାଦ ଜିଲାସ୍ତରରେ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କମିଟି ଗଠନ କରାଯାଇ ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ତଦନ୍ତ କରାଯିବ ।

All Right Reserved By

Model This Week

ସନ୍ତୋଷ

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ପାଇପ ବିଛା କାର୍ଯ୍ୟରେ ମନ୍ଥରତାକୁ ନେଇ ଉଦ୍‌ବେଗ: ସମୟ ସୀମା ମଧ୍ୟରେ କାମ ସାରିବାକୁ ତାଗିଦ୍‌

ପାଇପ ବିଛା କାର୍ଯ୍ୟରେ ମନ୍ଥରତାକୁ ନେଇ ଉଦ୍‌ବେଗ: ସମୟ ସୀମା ମଧ୍ୟରେ କାମ ସାରିବାକୁ ତାଗିଦ୍‌

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୨୬।୫- ଯାଜପୁର ଜିଲାର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ସମେତ ସହରାଞ୍ଚଳରେ ପାଇପ ଜଳଯୋଗାଣ ପ୍ରକଳ୍ପ କାର୍ଯ୍ୟରେ ମନ୍ଥରତା ଯୋଗୁ ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ଉକତ୍ଟ ହୋଇଛି। ବିଶେଷ କରି କଳିଙ୍ଗନଗର ଶିଳ୍ପାୟନ ଯୋଗୁ ଲୋକସଂଖ୍ୟାରେ ଆଶାତୀତ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ବ୍ୟାସନଗର ସହରବାସୀ ସ୍ବଚ୍ଛ ପାନୀୟ ଟୋପେ ପାଇଁ ହନ୍ତସନ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି। ବର୍ଷକୁ ବର୍ଷ ଜଳଯୋଗାଣ ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ଲକ୍ଷ୍ୟଧାର୍ଯ୍ୟ ହେଉଛି। ହେଲେ ତାହା କେବେ ସରୁନାହିଁ। ଏହିକ୍ରମରେ ଷ୍ଟେଟ ପ୍ଲାନ ଅଧୀନରେ ସହରର ଉମାପଦାଠାରୁ ଲକ୍ଷ୍ମୀନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ଫିଡର ଲାଇନ ବିଛାଯିବା ସହିତ ପ୍ରଡକ୍ସନ ୱେଲ ସ୍ଥାପନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଗତ ଜାନୁୟାରୀ ୨୦ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। କିନ୍ତୁ ପାଇପ ବିଛା କାର୍ଯ୍ୟର ଅଗ୍ରଗତିରେ ମନ୍ଥରତା ଯୋଗୁ ବିଭାଗୀୟସ୍ତରରେ ଉଦ୍‌ବେଗ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଉତ୍ତେଜନା, ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଉତ୍ତେଜନା, ରାସ୍ତାରୋକୋ

ବାଲୁଗାଁ,୨୬।୫(ଡିଏନଏ)- ୫ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ବାଲୁଗାଁ ଥାନା ଅଧୀନ ସୋଲରୀ ଛକଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ଅଜଣା ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଡିଏଫଓଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ: ଚିଲିକାରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଡିଏଫଓଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ: ଚିଲିକାରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବାଲୁଗାଁ,୨୬।୫(ଡିଏନଏ)- ବାଲୁଗାଁସ୍ଥିତ ଚିଲିକା କୂଳରୁ ଶନିବାର ସକାଳେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ମୃତକ ଜଣକ ବ୍ରହ୍ମପୁରସ୍ଥିତ ଗୋଷାଣୀ ନୂଆଗାଁର ବାମାପ୍ରସନ୍ନ ରଥ(୮୦) ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ବ୍ୟାସନଗର ପୌରପରିଷଦ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପୌରାଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ ଅଚାନକ ଚଢ଼ାଉ: ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକରେ ପକାଇଲେ ତାଲା

ବ୍ୟାସନଗର ପୌରପରିଷଦ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପୌରାଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ ଅଚାନକ ଚଢ଼ାଉ: ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକରେ ପକାଇଲେ ତାଲା

ଯାଜପୁର ରୋଡ,୨୬।୫(ନି.ପ୍ର.)- ଯାଜପୁରରୋଡ ବ୍ୟାସନଗର ପୌରପରିଷଦ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଶନିବାର ଅଚାନକ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲେ ପୌରାଧ୍ୟକ୍ଷା। ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ଯୋଗୁ ସରକାରୀ ଘୋଷଣାନାମା ଅନୁଯାୟୀ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ସକାଳୁଆ ଅଫିସ ଚାଲୁଛି। ବ୍ୟାସନଗର ପୌରପରିଷଦ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ମଧ୍ୟ ସକାଳୁ ଖୋଲା ଯାଉଥିଲେ ହେଁ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଅଧିକାରୀମାନେ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟରେ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଆସୁ ନ ଥିବା ନେଇ ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ ହେଉଥିଲା। ଫଳରେ ଶନିବାର ସକାଳୁ ପୌରାଧ୍ୟକ୍ଷା ସବିତା ରାଉତ ଅଚାନକ ପୌର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉପରେ ଚଢାଉ କରିବା ସହିତ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକରେ ତାଲା ପକାଇ ଦେଇଥିଲେ।

ଜମିବାଡ଼ି ବିବାଦରୁ ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇବା ଘଟଣା: ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଗିରଫ

ଜମିବାଡ଼ି ବିବାଦରୁ ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇବା ଘଟଣା: ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଗିରଫ

ମାର୍ଶାଘାଇ,୨୬।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକ ରାମିଆଗଞ୍ଜ ଗ୍ରାମରେ ଜମିବାଡ଼ି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇବା ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଶନିବାର ମାର୍ଶାଘାଇ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ବଳରାମ ରାଉତ ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଜୟଶ୍ରୀ।

୫ମ ଦିନରେ ଡାକ ସେବକଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ

୫ମ ଦିନରେ ଡାକ ସେବକଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ

ରାଜନଗର,୨୬।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ରାଜନଗର ବ୍ଲକର ୧୫ଟି ଶାଖା ଡାକଘରର ଡାକ ସେବକମାନେ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଧର୍ମଘଟ ଚାଲୁ ରଖିଛନ୍ତି। ଶନିବାର ଏହି ଧର୍ମଘଟ ୫ମ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ରାଜନଗର ଉପଡାକଘର ସମ୍ମୁଖରେ ୨୫ ଜଣ ଡାକସେବକ ଧର୍ମଘଟରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଛତିଆ ଛଟିଘର ନିକଟରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ଛତିଆ ଛଟିଘର ନିକଟରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ଯାଜପୁର ଅଫିସ/ଛତିଆ,୨୬।୫: କଟକ-ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ୧୬ ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଛତିଆ ଛଟିଘର ନିକଟରେ ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୯ଟାରେ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ବାଇକ ଚାଳକ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ଚୌଦ୍ୱାର ଅଞ୍ଚଳର ବାବାଜୀ ମହାନ୍ତି(୪୦)।

ରାଧାକାନ୍ତ ମଠରେ ପୁରୁଷୋତ୍ତମ ଏକାଦଶୀ

ରାଧାକାନ୍ତ ମଠରେ ପୁରୁଷୋତ୍ତମ ଏକାଦଶୀ

ଓଡ଼ଗାଁ, ୨୫ା୫(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଓଡ଼ଗାଁରେ ବିଜେ ଶ୍ରୀରାଧାକାନ୍ତଙ୍କ ମଠ ଓ ଓଡ଼ଗାଁ ବୈଦିକ ବ୍ରାହ୍ମଣ ସମାଜ ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ଶ୍ରୀପୁରୁଷୋତ୍ତମ ଏକାଦଶୀ ବିଧି ବିଧାନ ସହିତ ପାଳନ କରାଯାଇଛି । ଯେଉଁ ବର୍ଷ ଯୋଡା ମାସ ପଡିଥାଏ ସେହି ମାସକୁ ପୁରୁଷୋତ୍ତମ ମାସ କୁହାଯାଏ ।

ଠାକୁରଙ୍କୁ ଲାଗିହେଲା ବ୍ରହ୍ମକମଳ

ଠାକୁରଙ୍କୁ ଲାଗିହେଲା ବ୍ରହ୍ମକମଳ

ଓଡଗାଁ,୨୫।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନୟାଗଡ ଜିଲା ଓଡଗାଁ ବ୍ଲକ ଗୌଡପୁଟ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋଠବଣ ଗ୍ରାମରେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ଉଦୟନାଥ ମିଶ୍ରଙ୍କ ବାଡିରେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ୨୪ଗୋଟି ଦୁଲ୍ଲଭ ବ୍ରହ୍ମକମଳ ଫୁଲ ଫୁଟିଥିବାବେଳେ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ୧୧ଟି ଫୁଟିଥିଲା। ଉଦୟନାଥ ବୁଧବାର ରାତିରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଗାଡିରେ ୨୪ଗୋଟି ଫୁଲ ପୁରୀ ନେଇ ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କୁ ଲାଗି କରିଥିଲେ।

କଳିଙ୍ଗ ନଗର ବିକାଶ ପାଇଁ ଆଲୋଚନା

ଯାଜପୁର ରୋଡ,୨୫।୫(ନି.ପ୍ର.)-କଳିଙ୍ଗ ନଗର ବିକାଶ ପାଇଁ ଯାଜପୁରରୋଡ ସ୍ଥିତ ଫେରୋକ୍ରମ ଅତିଥି ଶାଳାରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ସୁକିନ୍ଦା ବିଧାୟକ ପ୍ରୀତିରଞ୍ଜନ ଘଡେଇ, ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ କଳିଙ୍ଗ ନଗର ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ମିଶ୍ର ପ୍ରମୁଖ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ଡେରାବିଶରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଉଦ୍ୟମ,ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଡେରାବିଶରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଉଦ୍ୟମ,ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଡେରାବିଶ,୨୫।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଡେରାବିଶ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ପୁଣି ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଉଦ୍ୟମ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏ ନେଇ ଥାନାରେ ୮୦/୧୮ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହେବା ସହ ଅଭିଯୁକ୍ତ କଟକ ଜିଲା ମାହାଙ୍ଗା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ହଳଦିଆ ଗ୍ରାମର ମିହିର କୁମାର ସିଂହ(୨୮)ଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ମୋ ସ୍କୁଲ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ମୋ ସ୍କୁଲ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ନୟାଗଡ ଅଫିସ,୨୫।୫-ନୟାଗଡ ବ୍ଲକ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ମୋ ସ୍କୁଲ ଯୋଜନାର ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କର୍ମଶାଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ବିଡିଓ ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ଜେନାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି କର୍ମଶାଳାରେ ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷାଅଧିକାରୀ ଦାମୋଦର ଖିଲାର ଯୋଗଦେଇ ମୋ ସ୍କୁଲ ଯୋଜନାର ବିସ୍ତୃତ ବିବରଣୀ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ।