ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ଦେଇପାରୁନି ପୋଲିସ

ବିଞ୍ଝାରପୁର,୮।୨(ଡି.ଏନ.ଏ)-

ବିଞ୍ଝାରପୁର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା କ୍ରମେ ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏପରିକି ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ପରିବାର ମଧ୍ୟ ସୁରକ୍ଷିତ ନ ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ବିଞ୍ଝାରପୁର ଥାନାର ଗ୍ରାମରକ୍ଷୀ ପ୍ରଫୁଲ ଜେନାଙ୍କ ଘରେ ପଶି କେତେଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ଘଟଣାକୁ ଇତି ମଧ୍ୟରେ ୧୫ ଦିନ ବିତି ଯାଇଛି । ପ୍ରଫୁଲ୍ଲଙ୍କ ଭାଇ ବୁଲୁଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଆଘାତ ଲାଗି ସେ କଟକସ୍ଥିତ ବଡ ମେଡିକାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିଲେ। ମାତ୍ର ଅର୍ଥାଭାବ ଯୋଗୁ ସେ ଅଧିକ ଚିକିତ୍ସା କରି ନ ପାରି ଘର ବାରଣ୍ଡାରେ ମୃତ୍ୟୁ ସହ ସଂଗ୍ରାମ କରୁଥିବା ବେଳେ ଅପରାଧିମାନେ ଖୁଲମଖୁଲା ବୁଲୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଗତ ଜାନୁୟାରୀ ୨୨ତାରିଖ ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରିରେ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଗ୍ରାମର ସାଗର ଜେନା, ତାଙ୍କ ପୁଅ ଗୋପାଳ ଓ ନେପାଳ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିଥିଲେ। ଏହାକୁ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲଙ୍କ ପରିବାର ପ୍ରତିବାଦ କରିବାରୁ ସାଗର ଓ ତାଙ୍କ ପୁଅମାନେ ମିଳିତ ଭାବେ ଗ୍ରାମରକ୍ଷୀ ପରିବାରକୁ କଟୁରୀରେ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲଙ୍କ ଭାଇ ବୁଲୁଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହୋଇଥିଲା। ତାଙ୍କୁ ଚିକିସତ୍ା ନିମନ୍ତେ କଟକ ବଡ ଡାକ୍ତର ଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ବୁଲୁଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଏବେ ବି ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ରହିଛି। ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ କୈାଣସି କାର୍ଯ୍ୟନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରି ନ ଥିଲା। ଅଭିଯୁକ୍ତ ସାଗର ଜେନା ଓ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଗୋପାଳ ଓ ନେପାଳଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା (୩୧/୧୮) ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ରାଜନୈତିକ ଚାପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ନ ଥିଲେ । ତେବେ ଖୋଦ ପୋଲିସ ବିଭାଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ପ୍ରଫୁଲ୍ଲଙ୍କୁ ପୋଲିସ ସୁରକ୍ଷା ଦେଇ ପାରି ନ ଥିବା ବେଳେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଖୁଲମଖୁଲା ବୁଲୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାକୁ ପୋଲିସ ସାହସ ଜୁଟାଇ ପାରିନାହିଁ । ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାକୁ ପୋଲିସ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛି ବୋଲି ଥାନାଧିକାରୀ ସୁଚିତ୍ର ବିର୍ଯ୍ୟ ଦାସ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

All Right Reserved By
I&PR

Model This Week

ସନ୍ତୋଷ

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ମାର୍ଶାଘାଇରେ ପହଞ୍ଚିବେ ମହାନଦୀ ସୁରକ୍ଷାର ସଂଗ୍ରାମୀମାନେ

ମାର୍ଶାଘାଇ, ୨୪।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମହାନଦୀ ସୁରକ୍ଷା ମହାସଂଗ୍ରାମର ସଂଗ୍ରାମୀମାନେ ଏକ ବିରାଟ ପଟୁଆରରେ ଆସି କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ମାର୍ଶାଘାଇ କ୍ରସିଂଠାରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ୧ଟାରେ ପହଞ୍ଚିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ଏଠାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ କାନପୁର ଗୋଜବାୟାଣୀ ଛକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜିଲାପରିଷଦ ସଭ୍ୟ ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ଗାହାଣ, ମାର୍ଶାଘାଇ ସମିତି ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସୀତାଲତା ପରିଡା ଓ ଅନ୍ୟମାନେ ପାଛୋଟି ନେବେ।

୮ ବର୍ଷ ଧରି ଝୁଲି ରହିଛି ପୋଲ ନିର୍ମାଣ

ମାର୍ଶାଘାଇ,୨୪ା୫ (ଡି.ଏନ.ଏ.) ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକର ଅଙ୍ଗୁଳାଇ ଓ ରାମିଆଗଞ୍ଜ ଗ୍ରାମ ସୀମାରେ ପ୍ରବାହିତ ଗୋବରୀ ଯୋର ଉପରେ ଥିବା ବିପଦସଙ୍କୁଳ ପୋଲକୁ ଭାଙ୍ଗି ସ୍ଥାୟୀ କଂକ୍ରିଟ ପୋଲ ନିର୍ମାଣ କାମ ୮ ବର୍ଷ ପରେ ବି ଝୁଲି ରହିଛି ା ଫଳରେ ଏହି ରାସ୍ତା ଦେଇ ବସ୍‌ ଓ ଟ୍ରକ୍‌ ଚଳାଚଳ ଠପ୍‌ ହୋଇଯାଇଛି ା

ନରେନ୍ଦ୍ରପୁରରେ ମହାନଦୀ  ସୁରକ୍ଷା ଅଭିଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ

ନରେନ୍ଦ୍ରପୁରରେ ମହାନଦୀ ସୁରକ୍ଷା ଅଭିଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ

ଡେରାବିଶ,୨୪।୫ (ସ୍ବ.ପ୍ର.) ବିଜେଡିର ମହାନଦୀ ସୁରକ୍ଷା ଅଭିଯାନର ଅଭିଯାତ୍ରୀମାନେ ବୁଧବାର କଟକ ଜିଲା ମାହାଙ୍ଗା ଥାନା ଅଧୀନ ନରେନ୍ଦ୍ରପୁର ଅତିକ୍ରମ କରି ପାଟକୁରା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛନ୍ତି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସାମିଲ ହେବା ପାଇଁ ଡେରାବିଶ ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଦାନପୁର ସେତୁଠାରୁ ଏକ ବିଶାଳ ବାଇକ୍‌ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା।

ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ୨୩ ଦିନରେ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୨୪ା୫: କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ନାଗରିକ ସମାଜ ପକ୍ଷରୁ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କଲମଛାଡ ଆନ୍ଦୋଳନର ତୁରନ୍ତ ସମାଧାନ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଲିଖିତ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ବୁଧବାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସମସ୍ୟା ତୁରନ୍ତ ସମାଧାନ ନ ହେଲେ ନାଗରିକ ସମାଜ ଏଥିରେ ସାମିଲ ହୋଇ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବ ବୋଲି

ଦାମୋଦରପାଟଣାରେ ବ୍ୟାରେଜ ନିର୍ମାଣ ଦାବି

ଦାମୋଦରପାଟଣାରେ ବ୍ୟାରେଜ ନିର୍ମାଣ ଦାବି

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୨୪ା୫ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ମହାନଦୀରେ ବ୍ୟାରେଜ ନିର୍ମାଣ ଘୋଷଣା ପରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା କୃଷକ ସମାଜ ଉତ୍ସାହିତ ହୋଇଛି ା ଜିଲାରେ ପ୍ରବାହିତ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀର ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ବ୍ଲକ ଅଳପୁଆ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ଥ ଦାମୋଦରପାଟଣା ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ବ୍ୟାରେଜ ନିର୍ମାଣକୁ ଏହି ଅନୁଷ୍ଠାନ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇଛି

ନଦୀବନ୍ଧର ଦୁର୍ବଳ ସ୍ଥାନ ମରାମତି ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ନଦୀବନ୍ଧର ଦୁର୍ବଳ ସ୍ଥାନ ମରାମତି ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୨୪ା୫ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପ୍ରଶମନ କମିଟିର ବୈଠକ ବୁଧବାର ଜିଲା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ା ଜିଲାପାଳ ରେଘୁ ଜୀ.ଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ବୈଠକରେ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟର ମୁକାବିଲା ନିମନ୍ତେ ବିସୃୃତ ଭାବେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା ା

ତିର୍ତ୍ତୋଲ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ୫ମ ବୈଠକ

ତିର୍ତ୍ତୋଲ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ୫ମ ବୈଠକ

ତିର୍ତ୍ତୋଲ,୨୪ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.): ତିର୍ତ୍ତୋଲ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତିର ୫ମ ବୈଠକ ସମିତି ସଭାଗୃହ ପରିସରରେ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସୁଜାତା ମହାନ୍ତି ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ।

ଏରାଗୁଲା ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ୫ ଗିରଫ

ଏରାଗୁଲା ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ୫ ଗିରଫ

ପାରାଦୀପ,୨୪ା୫(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପାରାଦୀପ ପୋଲିସ ବୁଧବାର ଏରାଗୁଲା ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ୫ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। ଏହି ଲୁଟେରା ଦଳ ମଙ୍ଗଳବାର ମଧ୍ୟ ରାତିରେ ମୁଣ୍ଡାପଡ଼ା ବସ୍ତି ପଛରେ ଥିବା ନଦୀକୂଳ ବଣରେ ବସି ଡକାୟତି ଯୋଜନା କରୁଥିଲେ। ବିଶେଷ ସୂତ୍ରରୁ ପୋଲିସ ଖବର ପାଇ ଚଢ଼ାଉ କରି ୫ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ କମିଟି ବୈଠକ ଅନୁପସ୍ଥିତ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ କାରଣ ଦର୍ଶାଅ ନୋଟିସ୍‌ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ କମିଟି ବୈଠକ ଅନୁପସ୍ଥିତ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ କାରଣ ଦର୍ଶାଅ ନୋଟିସ୍‌ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ, ୨୪ା୫: ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସର ସଦ୍‌ଭାବନା ସଭାଗୃହରେ ବୁଧବାର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ କମିଟି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ତେବେ ଏହା ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ହୋଇଥିବାରୁ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସମସ୍ତ ଅଧିକାରୀ ଓ ବିଭାଗୀୟ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଥିଲା।

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ଭୂତଳ ତୈଳ ସଂରକ୍ଷଣ ଭଣ୍ଡାର ପ୍ରସଙ୍ଗ ଡଙ୍କାରୀ ପରିଦର୍ଶନ କରି ଫେରିଲା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଦଳ

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ଭୂତଳ ତୈଳ ସଂରକ୍ଷଣ ଭଣ୍ଡାର ପ୍ରସଙ୍ଗ ଡଙ୍କାରୀ ପରିଦର୍ଶନ କରି ଫେରିଲା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଦଳ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୨୩ା୫- ଦେଶର ୪ର୍ଥ ସର୍ବବୃହତ ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ଭୂତଳ ତୈଳ ସଂରକ୍ଷଣ ଭଣ୍ଡାର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଏକ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଦଳ ଡଙ୍କାରୀ ପରିଦର୍ଶନରେ ଆସିଥିଲେ। କେନ୍ଦ୍ର ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଯୁଗ୍ମ ସଚିବଙ୍କ ସମେତ ୪ଜଣ ଏହି ଦଳରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ।

ନିଃଶୁଳ୍କ ଶିଶୁ ଚିକିତ୍ସା ଶିବିର

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ,୨୩।୫-ସହରର ମହିପାଳଠାରେ ମାଆ ମହିପାଳିନୀ ଯୁବ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ନିଃଶୁଳ୍କ ଶିଶୁ ଚିକିତ୍ସା ଶିବିର ମଙ୍ଗଳବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା, ସ୍କୁଟି ଆରୋହୀ ମୃତ

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା, ସ୍କୁଟି ଆରୋହୀ ମୃତ

ଆଳି, ୨୩।୫ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଆଳି ଥାନା ଅଧୀନ ଆଳି-ଭୁଇଁପୁର ରାସ୍ତାରେ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟି ବୁଧବାର ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ଜଣଙ୍କ ହେଲେ ଏହି ଥାନା ଅଧୀନ କଳସପୁର ଗ୍ରାମର ଶୁସା ପାଣ୍ଡବ।