ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଏଟି ଗ୍ରୁପ ମାଲିକ ପ୍ରଦୀପ ସେଠୀ ବ୍ରହ୍ମପୁର କୋର୍ଟରେ ହାଜର

ଏଟି ଗ୍ରୁପ ମାଲିକ ପ୍ରଦୀପ ସେଠୀ ବ୍ରହ୍ମପୁର କୋର୍ଟରେ ହାଜର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୮।୨- ଓଡିଶା ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ଘଟଣାରେ ଜଡିତ ଥିବା ଅର୍ଥତତ୍ତ୍ୱ (ଏଟି) ଗ୍ରୁପ ମାଲିକ ପ୍ରଦୀପ ସେଠୀଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର କଡା ପୋଲିସ ସୁରକ୍ଷା ବଳୟ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମଣ୍ଡଳ କାରାଗାରରୁ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା। ପରେ ତାଙ୍କୁ ପୁଣି ବ୍ରହ୍ମପୁର ମଣ୍ଡଳକାରାଗାରକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା। ପ୍ରଦୀପଙ୍କ ନାମରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଟାଉନ ଥାନା ଓ ବୈଦ୍ୟନାଥପୁର ଥାନାରେ ମୋଟ ୪ଟି ମାମଲା ରହିଛି। ସମସ୍ତ ମାମଲାକୁ ଗୋଟିଏ ମାମଲାରେ ପରିଣତ କରିବାକୁ ପ୍ରଦୀପଙ୍କ ଓକିଲ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ। ଏହାର ବିଚାର ପାଇଁ ପ୍ରଦୀପଙ୍କୁ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୨ଟି ମାମଲା (ନଂ.୧୯୧/୧୭ ଓ ୧୯୨/୧୭)ରେ ପ୍ରଦୀପଙ୍କୁ ବୈଦ୍ୟନାଥପୁର ଥାନା ପୋଲିସ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବାକୁ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲା। ଏହାର ଆଗାମୀ ଶୁଣାଣି ଆସନ୍ତା ୧୨ ତାରିଖ ଓ ୨୨ ତାରିଖରେ ହେବାକୁ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଛି ବୋଲି ସରକାରୀ ଓକିଲ ବିଜୟ ପ୍ରଧାନଙ୍କଠାରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି।

All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଉଡିଲା ବିରଳ ପକ୍ଷୀ

ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଉଡିଲା ବିରଳ ପକ୍ଷୀ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୬।୮- ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହର ହରିଡାଖଣ୍ଡି ଅଞ୍ଚଳର ଲକ୍ଷ୍ମୀବିହାର ସ୍ଥିତ ଏକ ମୋବାଇଲ ଟାୱାରରେ ଗତ ୧୧ ତାରିଖରେ ସ୍ପଟ୍‌ ବିଲ୍‌ଡ ପେଲିକାନ ପ୍ରଜାତିର ଏକ ବିରଳ ପକ୍ଷୀ ଫସି ଯାଇଥିଲା। ୧୫୦ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚ ମୋବାଇଲ ଟାୱାରରେ ପକ୍ଷୀର ପର ଫସିଯିବା ସହ ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା। ଫଳରେ ପକ୍ଷୀଟି ଉଡି ପାରିନଥିଲା। ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ଏବଂ ବନ ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀମାନେ ପ୍ରାୟ ୩ଘଣ୍ଟା ଉଦ୍ୟମ କରିବା ପରେ ପକ୍ଷୀଟି ଉଦ୍ଧାର ହୋଇପାରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଆଘାତ ଲାଗିଥିବା ଯୋଗୁ ଉଡି ପାରିନଥିଲା। ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଯିବା ସହ ପକ୍ଷୀର ଡେଣାକୁ ଷ୍ଟିଚ୍‌ କରାଯାଇଥିଲା। ତା ପରଠୁ ବନ ବିଭାଗ ହେପାଜତରେ ପକ୍ଷୀଟି ଥିଲା। ଗୁରୁବାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ ହେବା ପରେ ସମରଝୋଳ ଗ୍ରାମର ପାଖରୀରେ ଛଡା ଯାଇଥିଲା। ପକ୍ଷୀଟି ଉଡିବା ପରେ ପୋଖରୀରେ ପହଁରି ଥିବା ବ୍ରହ୍ମପୁର ରେଞ୍ଜର ରାଜା ରାଓ ସୁବୁଦ୍ଧି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଜି.ଉଦୟଗିରି ଦୁର୍ଗାପୂଜା କମିଟି ବୈଠକ

ଜି.ଉଦୟଗିରି ଦୁର୍ଗାପୂଜା କମିଟି ବୈଠକ

ଜି.ଉଦୟଗିରି,୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଜି. ଉଦୟଗିରି ବ୍ୟବସାୟୀ ସଙ୍ଘ ସଭାଗୃହଠାରେ ବୁଧବାର ଜି. ଉଦୟଗିରି ଦୁର୍ଗାପୂଜା କମିଟିର ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ ସଭାପତି ସମୀର କୁମାର ପାଢ଼ୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ବୈଠକରେ ଆଗାମୀ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା। 

 ଦେଶୀମଦ ଜବତ: ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୪ ଗିରଫ

ଦେଶୀମଦ ଜବତ: ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୪ ଗିରଫ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ସକାଳୁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି। ଚଢ଼ାଉବେଳେ ଅନେକ ମହୁଲ, ଗୁଡ଼ ପୋଚକୁ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ନଷ୍ଟ କରିବା ସହ ୫୭ ଲିଟର ଦେଶୀମଦ ଓ ରନ୍ଧା ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ କରିଛି।

ସିଡିପିଓଙ୍କ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ସିଡିପିଓଙ୍କ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୬।୮: ବ୍ରହ୍ମପୁର ଶିଶୁ ସମନ୍ବିତ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ (ସିଡିପିଓ) ବିଭାଗ ୧ ଓ ୨ର ଦୁଇଟି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସ୍ଥାନୀୟ ଆଙ୍କୁଲି ଲକ୍ଷ୍ମୀନଗରସ୍ଥିତ ନଗର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ଭାବେ ରାଇକିଆ ପୁରସ୍କୃତ

ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ଭାବେ ରାଇକିଆ ପୁରସ୍କୃତ

ରାଇକିଆ,୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ଭାବେ ବୁଧବାର ରାଇକିଆ ପୁରସ୍କୃତ ହୋଇଛି। ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ଫୁଲବାଣୀ ଗାନ୍ଧୀ ସ୍ମୃତିଠାରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ରାଇକିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତିକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ ଭାବେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

ସହର ସାରା ବୁଲି ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଭାବେ ପଡ଼ିଥିବା ପତାକାକୁ ସଂଗ୍ରହ କଲା ସବୁଜ ବାହିନୀ

ସହର ସାରା ବୁଲି ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଭାବେ ପଡ଼ିଥିବା ପତାକାକୁ ସଂଗ୍ରହ କଲା ସବୁଜ ବାହିନୀ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୬।୮: ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଏବଂ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଳନ ବେଳେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଜାତୀୟ ପତାକା ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥାଏ। ଲୋକମାନେ ଯାନବାହାନ, ଘର ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟୀକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନରେ ଜାତୀୟ ପତାକା ଲଗାଇଥାନ୍ତି।

ଗଞ୍ଜାମ ନିମନ୍ତେ ପିସିସିର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଘୋଷଣା: କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କମିଟିରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଲେ ନୃସିଂହ ରଥ

ଗଞ୍ଜାମ ନିମନ୍ତେ ପିସିସିର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଘୋଷଣା: କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କମିଟିରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଲେ ନୃସିଂହ ରଥ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୬।୮: ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟିର ବିଭିନ୍ନ ପଦବୀଗୁଡିକ ପାଇଁ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ନାମକୁ ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ବିଭିନ୍ନ ପଦବୀରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାର ନେତାମାନେ ରହିଛନ୍ତି। 

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୧୫।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ପୌରାଞ୍ଚଳ ଓ ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରତିକୂଳ ପାଗ ସତ୍ତ୍ୱେ ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଓ ବେସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ ହୋଇଥିଲା। ପୌର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଗୌରୀ ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏନ୍‌. ରଘୁନାଥ, ତହସିଲ ଅଫିସରେ ତହସିଲଦାର ଗୋପୀନାଥ କୁଅଁର, ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ କଲେଜରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏମ୍‌. କ୍ରିଷ୍ଣାରାଓ, ଥାନାରେ ଆଇଆଇସି ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ସାହୁ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ।

ଗଞ୍ଜାମ ମେଡିକାଲରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ଆରୋଗ୍ୟ ସେଣ୍ଟର

ଗଞ୍ଜାମ ମେଡିକାଲରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ଆରୋଗ୍ୟ ସେଣ୍ଟର

ଗଞ୍ଜାମ,୧୫।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ବଡବଜାରସ୍ଥିତ ମେଡିକାଲଠାରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଆରୋଗ୍ୟ ସେଣ୍ଟର ବୁଧବାର ଛତ୍ରପୁର ବିଧାୟକ ଡା. ପ୍ରିୟାଶୁଂ ପ୍ରଧାନ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ଏକ ସଭା ମେଡିକାଲ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ବିଧାୟକ  ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସମେତ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ନାୟକ, ଏନ୍‌ଏସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଉର୍ମିଳା ପଲାଇ, ନୀଳାଞ୍ଚଳ ବାରିକ, ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଚିକିତ୍ସା ଅଧିକାରୀ ସରୋଜିନୀ ଦେବୀ ପ୍ରମୁଖ ମଞ୍ଚାସିନ ଥିଲେ। ମେଡିକାଲର ଆୟୁଷ ଡାକ୍ତର ବନୋଜ କାନ୍ତ କର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସଂଯୋଜନା କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ଖଣ୍ଡଦେଉଳୀ ମେଡିକାଲ ଅଫିସର ସୁଧାକର ଦାସ, ଗଞ୍ଜାମ ମେଡିକାଲ ଅଫିସର ସି.ଏଚ୍‌. ଶଙ୍କର, ଫାର୍ମାସିଷ୍ଟ ଶ୍ରୀମୟ ରଥ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ମେଡିକାଲ କର୍ମଚାରୀ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ

ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର,୧୫।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁରର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାିଛି। ପ୍ରଥମଶ୍ରେଣୀ ବିଚାରବିଭାଗୀୟ ଅଦାଲତରେ ବିଚାରପତି ଅନ୍ନପୂର୍ଣ୍ଣା ଷଡଙ୍ଗୀ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିବାବେଳେ ଓକିଲ ସଂଘ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ସଭାପତି ଜଗନ ମୋହନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଏନ୍‌ଏସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଓ୍ବାଇ. ରାଣୀକୁମାରୀ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ।

ବାଲିଗୁଡାରେ ଉପଖଣ୍ଡସ୍ତରୀୟ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ

ବାଲିଗୁଡାରେ ଉପଖଣ୍ଡସ୍ତରୀୟ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ

ବାଲିଗୁଡା,୧୫।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ବାଲିଗୁଡାଠାରେ ଉପଖଣ୍ଡସ୍ତରୀୟ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସକାଳୁ ଭଲ ପାଗ ଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପ୍ରକାରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଏଥିରେ ସାମିଲ କରା ଯାଇ ନ ଥିବାରୁ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା।

ବର୍ଷାରେ ଘର ଭୁଷୁଡିଲା

ବର୍ଷାରେ ଘର ଭୁଷୁଡିଲା

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ,୧୫।୮- ପ୍ରବଳ ବର୍ଷାରେ ଫିରିଙ୍ଗିଆ ବ୍ଲକ ସଲାଗୁଡା ପଞ୍ଚାୟତ ତାମ୍ବିସୁଗା ଗ୍ରାମର ନରେଶ କହଁରଙ୍କ ଘର ଭୁଷୁଡି ଯାଇଛି। ଏବେ ସେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୟନୀୟ ଅବସ୍ଥାରେ ରହୁଛନ୍ତି। ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ପଲିଥିନ ଟିଏ ମଧ୍ୟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମିଳିନାହିଁ। ଅନ୍ୟପଟେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନରେଶୁଙ୍କୁ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ଘରଟିଏ ମିଳି ନ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ନରେଶ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ପୁଅଙ୍କୁ ଧରି ଦୟନୀୟ ଅବସ୍ଥାରେ ରହୁଛନ୍ତି।

Model This Week

ଯସ୍ମିନ୍