ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଏଟି ଗ୍ରୁପ ମାଲିକ ପ୍ରଦୀପ ସେଠୀ ବ୍ରହ୍ମପୁର କୋର୍ଟରେ ହାଜର

ଏଟି ଗ୍ରୁପ ମାଲିକ ପ୍ରଦୀପ ସେଠୀ ବ୍ରହ୍ମପୁର କୋର୍ଟରେ ହାଜର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୮।୨- ଓଡିଶା ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ଘଟଣାରେ ଜଡିତ ଥିବା ଅର୍ଥତତ୍ତ୍ୱ (ଏଟି) ଗ୍ରୁପ ମାଲିକ ପ୍ରଦୀପ ସେଠୀଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର କଡା ପୋଲିସ ସୁରକ୍ଷା ବଳୟ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମଣ୍ଡଳ କାରାଗାରରୁ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା। ପରେ ତାଙ୍କୁ ପୁଣି ବ୍ରହ୍ମପୁର ମଣ୍ଡଳକାରାଗାରକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା। ପ୍ରଦୀପଙ୍କ ନାମରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଟାଉନ ଥାନା ଓ ବୈଦ୍ୟନାଥପୁର ଥାନାରେ ମୋଟ ୪ଟି ମାମଲା ରହିଛି। ସମସ୍ତ ମାମଲାକୁ ଗୋଟିଏ ମାମଲାରେ ପରିଣତ କରିବାକୁ ପ୍ରଦୀପଙ୍କ ଓକିଲ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ। ଏହାର ବିଚାର ପାଇଁ ପ୍ରଦୀପଙ୍କୁ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୨ଟି ମାମଲା (ନଂ.୧୯୧/୧୭ ଓ ୧୯୨/୧୭)ରେ ପ୍ରଦୀପଙ୍କୁ ବୈଦ୍ୟନାଥପୁର ଥାନା ପୋଲିସ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବାକୁ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲା। ଏହାର ଆଗାମୀ ଶୁଣାଣି ଆସନ୍ତା ୧୨ ତାରିଖ ଓ ୨୨ ତାରିଖରେ ହେବାକୁ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଛି ବୋଲି ସରକାରୀ ଓକିଲ ବିଜୟ ପ୍ରଧାନଙ୍କଠାରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି।

All Right Reserved By
I&PR

Model This Week

ସନ୍ତୋଷ

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ମୋ ସ୍କୁଲ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ

ମୋ ସ୍କୁଲ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ

ବାଲିପଡ଼ା,୨୪।୫- ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ଉନ୍ନୟନ ଅଧିକାରୀ ଶମ୍ଭୁନାଥ ନନ୍ଦୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ମୋ ସ୍କୁଲ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନର ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ବୈଠକରେ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କାମାକ୍ଷା ପ୍ରସାଦ ପାତ୍ର, ଅତିରିକ୍ତ ଗୋଷ୍ଠୀ ଉନ୍ନୟନ ଅଧିକାରୀ ଭବାନୀ ଶଙ୍କର ପ୍ରଧାନ, ସହ ଗୋଷ୍ଠୀ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ସୁରେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ସେନାପତି, ସମସ୍ତ ଆଞ୍ଚଳିକ ସାଧନ ସଂଯୋଜକ, ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ, ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଅନୁଷ୍ଠାନର ସଭ୍ୟ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ମୋ ସ୍କୁଲ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସ୍କୁଲ ସମ୍ପର୍କିତ ଆଲୋଚନାସଭା

ମୋ ସ୍କୁଲ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସ୍କୁଲ ସମ୍ପର୍କିତ ଆଲୋଚନାସଭା

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୪।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ବୁଧବାର ମୋ ସ୍କୁଲ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସ୍କୁଲ ସମ୍ପର୍କିତ ଆଲୋଚନା ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ଚନ୍ଦନ କୁମାର ରଥଙ୍କ ସଂଯୋଜନାରେ ଆୟୋଜିତ ସଭାରେ ବିଡିଓ ପ୍ରତାପ ଚନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ବିପିନ ଚନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ସାମାଜିକ ଦାୟିତ୍ୱବୋଧ ସ୍ବରୂପ ସମସ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ପିଲାବେଳେ ପାଠ ପଢ଼ୁଥିବା ବିଦ୍ୟାଳୟ ଗୁଡ଼ିକୁ ଯତ୍‌କିଞ୍ଚତ୍ତ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ମତପୋଷଣ କରିଥିଲେ।

ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ମୋ ଭୂମି ମୋ ପଟ୍ଟା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ମୋ ଭୂମି ମୋ ପଟ୍ଟା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୪।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ମୋ ଭୂମି ମୋ ପଟ୍ଟା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ବମକେଇ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ତହସିଲଦାର ଅଦୈତ୍ୟ କୁମାର ସ୍ବାଇଁ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ।

ରେଡ଼କ୍ରସ ଦୃଷ୍ଟିହୀନ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ

ରେଡ଼କ୍ରସ ଦୃଷ୍ଟିହୀନ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୪।୫: ଡା.କେ.ଏସ୍‌.ଏନ୍‌. ରାଓ ସ୍ମୃତି କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ରେଡ଼କ୍ରସ ଦୃଷ୍ଟିହୀନ ବିଦ୍ୟାଳୟର ୪୫ ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ଗୁରୁବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।ଏଥିରେ ଏମ. କେ.ସି.ଜି. ଏଫଏମଟି ବିଭାଗ ଆସୋସିଏଟ ପ୍ରଫେସର ଡ଼ା. କିରଣ ପଟ୍ଟନାୟକ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ ।

ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର

ପାଟପୁର,୨୪।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଆଡ଼ପଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ ଲାଗ ରହିଛି। ଗୁରୁବାର ପୁର୍ବାହ୍ନରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି।

ତାକରଡ଼ାରେ ଶହୀଦ ଦିବସ ପାଳିତ

ତାକରଡ଼ାରେ ଶହୀଦ ଦିବସ ପାଳିତ

ଶେରଗଡ଼, ୨୪।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକ ତାକରଡ଼ା ଗ୍ରାମସ୍ଥିତ ଶହୀଦ ପୀଠରେ ଗୁରୁବାର ୭୦ତମ ଶହୀଦ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଶତାଧିକ କର୍ମୀ ଏକଜୁଟ ହୋଇ ୭ ଶହୀଦଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିରେ ପୁଷ୍ପ ମାଲ୍ୟାର୍ପଣ କରିଥିଲେ। ସେମାନେ ହେଲେ ସ୍ବର୍ଗତ ହେମବର୍ତ୍ତିଆ ସୁବେଇନ ବେହେରା, କନ୍ଧୁଣି ଡାକୁଆ, ରାହାସ ଦାସ, ଅର୍ଜୁନ ବରାଡ଼, ବାଉରି ବରାଡ଼ ଓ ଗୋବିନ୍ଦ ପ୍ରଧାନ।

ବ୍ରହ୍ମପୁର ବନଖଣ୍ଡରେ ଚାରା ଦୁର୍ନୀତି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ବନଖଣ୍ଡରେ ଚାରା ଦୁର୍ନୀତି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୪ା୫: ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଚାରା ରୋପଣ ଓ ବଣ୍ଟନ ଯୋଜନାରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଚାରା ବନ ବିଭାଗକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ଏହାର ଅସଲ ଚିତ୍ର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିନ୍ନ ରହୁଛି। ଏହିପରି କିଛି ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି ବ୍ରହ୍ମପୁର ବନଖଣ୍ଡ ଉପରେ। ପ୍ରତିବର୍ଷ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନାରେ ଚାଷୀ, ବିଭିନ୍ନ ଘରୋଇ ଅନୁଷ୍ଠାନ, ସରକାରୀ ବାସଭବନ

ଅଲିଭ୍‌ ରିଡ୍‌ଲେଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ସାମୂହିକ ଦାୟିତ୍ୱ

ଅଲିଭ୍‌ ରିଡ୍‌ଲେଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ସାମୂହିକ ଦାୟିତ୍ୱ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୪ା୫ ଗଞ୍ଜାମର ଗର୍ବ ଭାବେ କୃଷ୍ଣସାର ମୃଗକୁ କୁହାଯାଉଥିଲା। କାରଣ ଏହି ପ୍ରଜାତିର ମୃଗ ଖୁବ୍‌ କମ୍‌ ସ୍ଥାନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳନ୍ତି। ହେଲେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଗଞ୍ଜାମର ଗର୍ବ ଭାବେ ଅଲିଭ୍‌ ରିଡ୍‌ଲେ କଇଁଛକୁ କୁହାଯାଉଛି। କାରଣ କିଛି ବର୍ଷ ହେଲା ଗଞ୍ଜାମ ଉପକୂଳକୁ ଅଲିଭ୍‌ ରିଡ୍‌ଲେଙ୍କ ଆଗମନ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ପ୍ରତି ବର୍ଷ ସେମାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ୁଛି।

୪ଜିଲା ବନ୍ଦ ଡାକରା ଆଜି

୪ଜିଲା ବନ୍ଦ ଡାକରା ଆଜି

ବାଲିଗୁଡ଼ା, ୨୪ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.) ପୁଣି ଲାଗିଲା ମାଓବାଦୀ ପୋଷ୍ଟର। ଗତ ୧୪ତାରିଖରେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ସୁଡ୍ରୁକୁମ୍ପା ଜଙ୍ଗଲରେ ପୋଲିସ୍‌ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରରେ କେକେବିଏନ୍‌ ସଙ୍ଗଠନର ୫ ମାଓବାଦୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲେ। କିଛିଦିନ ପରେ ବୁଧବାର ବାଲିଗୁଡ଼ା ଥାନା ପୋଖରୀବନ୍ଧ ନିକଟରେ ପୁଣି ଗଛ କାଟି ଖମଣଖୋଲ-ବାଲିଗୁଡ଼ା ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିବା ସହ

ରାତ୍ର ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳୀ ପାଇଁ ହିତାଧିକାରୀ ସର୍ଭେ

ରାତ୍ର ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳୀ ପାଇଁ ହିତାଧିକାରୀ ସର୍ଭେ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୨୪ା୫(ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସହରାଞ୍ଚଳ ଗୁଡ଼ିକରେ ରାତିରେ ଏଣେତେଣେ ବୁଲୁଥିବା ଅସହାୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ରାତ୍ର ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳୀ ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ରାଜ୍ୟ ଗୃହ ଓ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଉଦ୍ୟମ ହୋଇଛି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ପୌରାଞ୍ଚଳରେ ବିଭାଗ ନିୟୋଜିତ ଏଏମ୍‌ଏସ୍‌ ନାମକ ଏନ୍‌ଜିଓ ଓ ପୌର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିତ

ନାବାଳିକା ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ରୋକିବ ପୋଲିସ

ନାବାଳିକା ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ରୋକିବ ପୋଲିସ

ଛତ୍ରପୁର,୨୪।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.) ନାବାଳିକାମାନଙ୍କ ଉପରେ ହେଉଥିବା ଯୌନ ନିର୍ଯାତନାକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଓଡିଶା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ନୂଆ ପଦକ୍ଷପ ନିଆଯାଇଛି। ଏଥିପାଇଁ ‘ପରୀଟିଏ କଥାଟିଏ’ ଶୀର୍ଷକ ବାର୍ତ୍ତା ନେଇ ଏକ ସଚେତନତା ରଥ ବୁଲିବ। ଛୋଟ ଛୋଟ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ପରୀ ବୋଲି ଆଖ୍ୟା ଦିଆଯାଇଛି।

ସବ୍‌ଜେଲ ମହିଳା ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ

ସବ୍‌ଜେଲ ମହିଳା ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ

ଆସିକା,୨୪ା୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ଜିଲା ଆଇନସେବା ପ୍ରାଧିକରଣର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପ୍ରକାରେ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ଆସିକା ସବଜେଲକୁ ଆସି ମହିଳା ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି। ପ୍ରତିନିଧି ଦଳରେ ଥିବା ବିଭିନ୍ନ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଂଗଠନର ପ୍ରତିନିଧି, ଶିକ୍ଷା, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ଚିକିତ୍ସାଧିକାରୀ, ମନସ୍ତତ୍ତ୍ୱବିତ ଓ ଜେଲ ବିଭାଗର