ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଚତୁର୍ଥଶ୍ରେଣୀ କର୍ମଚାରୀ

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଚତୁର୍ଥଶ୍ରେଣୀ କର୍ମଚାରୀ
ମୋହନା,୮।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଜପତି ଜିଲା ମୋହନା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପି.ଗୋବିନ୍ଦପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକ (ଆର୍‌ଆଇ) ଅଫିସ ଚତୁର୍ଥଶ୍ରେଣୀ କର୍ମଚାରୀ ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଛନ୍ଦି ହୋଇଛନ୍ତି। କିଛିଦିନ ତଳେ ପି.ଗୋବିନ୍ଦପୁର ଗ୍ରାମର ଇନ୍ଦ୍ର ମୁଳୀ (୨୫) ଜମି ମାପ କରିବା ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଚତୁର୍ଥଶ୍ରେଣୀ କର୍ମଚାରୀ ପ୍ରଦିପ କୁମାର ଶତପଥୀ(ବାବୁଲା)ଙ୍କୁ କହିଥିଲେ। ସେ ୩ଟି ଜମି ମାପ କରିବା ପାଇଁ ୪ ହଜାର ୫ ଶହ ଟଙ୍କା ଦାବି କରିଥିଲେ। ପରେ ମୂଳି ବ୍ରହ୍ମପୁର ଭିଜିଲାନ୍ସ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ। ଯୋଗାଯୋଗ ପରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ମୂଳି ଗୁରୁବାର ଶତପଥୀଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ। ଶତପଥୀ ଗୁରୁବାର ମୋହନା ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ କୋଠା ପାର୍ଶ୍ୱରେ ୪ ହଜାର ୫ ଶହ ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଆଗରୁ ଛପି ରହିଥିବା ଭିଜିଲାନ୍ସ ଟିମ୍‌ ହାତରେ ଧରାପଡିଥିଲେ। ବ୍ରହ୍ମପୁର ଭିଜିଲାନ୍ସ ଡିଏସପି ଏସ.ଏସ. ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ରେଣୁବାଳା ତ୍ରିପାଠୀ, ନିର୍ମଳ ଚନ୍ଦ୍ର ନାୟକ ଶତପଥିଙ୍କୁ କାବୁ କରିଥିଲେ। ପରେ ତାଙ୍କ ସରକାରୀ ବାସଗୃହରେ ଚଢାଉ କରିବା ସହ ପି.ଗୋବିନ୍ଦପୁର ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ଜମି ଚିହ୍ନଟିକରଣ ନଥିପତ୍ରକୁ ସିଲ୍‌ କରିଥିଲେ। ପରେ ଅଧିକ ତଦନ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଶତପଥୀଙ୍କୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ନେଇଯାଇଥିବା ଡିଏସ୍‌ପି ପାଣିଗ୍ରାହୀ କହିଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ଜଣେ ମୃତ

ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ଜଣେ ମୃତ

ଆସିକା,୨୦ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ଗୁଡିବନ୍ଧ ଗ୍ରାମରେ ସୋମବାର ସାପ କାମୁଡାରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ା ସେ ହେଲେ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ଗୋପାଳ ଦାସ। ସାପ କାମୁଡ଼ିବା ପରେ ଗୋପାଳଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଭଞ୍ଜନଗର ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା। 

କେରଳରେ ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ଅଞ୍ଚଳର ୩୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଶ୍ରମିକ: ଭଲରେ ଥିବା ସୂଚନା ଦେଲେ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୨୦।୮(ଡି.ଏନ.ଏ)-କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳର ପ୍ରାୟ ୩୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଲୋକ କେରଳରେ ହୋଇଥିବା ପ୍ରଳୟଙ୍କାରୀ ବନ୍ୟାରେ ଫସି ରହିଥିଲେ। ରବିବାରଠାରୁ ପରିସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ଆସିଛି, ଆମେମାନେ ଭଲରେ ଥିବା କେରଳ ଯାଇଥିବା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିର ଅମିତ ପ୍ରଧାନ, ଗୌତମ ପ୍ରଧାନ, ଜୀବନ ପ୍ରଧାନ ପ୍ରମୁଖ କହିଛନ୍ତି। 

ରାଶନ କାର୍ଡ଼ରେ ତ୍ରୁଟି ସୁଧାରିବାକୁ ଦାବି

ରାଶନ କାର୍ଡ଼ରେ ତ୍ରୁଟି ସୁଧାରିବାକୁ ଦାବି

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୨୦।୮(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଆଇନ ମାଧ୍ୟମରେ ଗରିବ ପରିବାରଙ୍କୁ ରାଶନ କାର୍ଡ଼ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି କାର୍ଡ ଦ୍ୱାରା ପରିବାରର ପ୍ରତି ସଦସ୍ୟ ପିଚ୍ଛା ୫କେଜି ଚାଉଳ ପ୍ରତି ମାସରେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଉଛି ।

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ

ଶେରଗଡ,୨୦।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାପାଳ ବିଜୟ ଅମୃତା କୁଲାଙ୍ଗେ ସୋମବାର ଶେରଗଡ ବ୍ଲକ ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିଲେ। ଆଗାମୀ ଦିନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଶେରଗଡ଼ ଆସି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି।

କୈବର୍ତ୍ତ ସାହିରେ ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା

କୈବର୍ତ୍ତ ସାହିରେ ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା

ଗଞ୍ଜାମ,୨୦।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ଏନଏସି  ୭ନଂ.ୱାର୍ଡ କୈବର୍ତ୍ତ ସାହିରେ ୧୫ ଦିନରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ହେବ ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଛି। ସାହି ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଷ୍ଟାଣ୍ଡପୋଷ୍ଟ ଗୁଡ଼ିକରେ ପାଣି ଆସୁନି । ଏ ନେଇ ୱାର୍ଡବାସୀ ସୋମବାର ଏନଏସି କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ଭେଟି ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

 ୨୯ରେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ପୌର କର୍ମଚାରୀ ସଂଘର ଧାରଣା

୨୯ରେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ପୌର କର୍ମଚାରୀ ସଂଘର ଧାରଣା


ଭଞ୍ଜନଗର,୨୦।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଞ୍ଜନଗର ଏନଏସିର ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବକେୟା ଟଙ୍କା ଦେବାପାଇଁ ବିଭାଗୀୟ ଉଚ୍ଚ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଉଛନ୍ତି। ହେଲେ ଏନଏସି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ବିଭିନ୍ନ ଆଳ ଦେଖାଇ ବକେୟା ଦେଉନାହାନ୍ତି । ବକେୟା ଅର୍ଥ ନ ପାଇ ଇତିମଧ୍ୟରେ କେତେଜଣ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟି ସାରିଥିବା ବେଳେ କେତେଜଣ ମୃତ୍ୟୁ ସହ ସଂଗ୍ରାମ କରୁଛନ୍ତି ।

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୦।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାପାଳ ବିଜୟ ଅମୃତ କୁଲାଙ୍ଗେ ସୋମବାର ଭଞ୍ଜନଗର ଉପଖଣ୍ଡର ବିଭନ୍ନ ଲୋକଙ୍କ ଆପତ୍ତି ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି କରିଛନ୍ତି। ଜିଲାପାଳ ବିଜୟ ଅମୃତା କୁଲାଙ୍ଗେ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟରେ ଭଞ୍ଜନଗର ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାର୍ଳରେ ପହଞ୍ଚି ଲୋକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଅର୍ଥନୈତିକ ସ୍ବାଧୀନତା ମଞ୍ଚର ଆନ୍ଦୋଳନ

ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଅର୍ଥନୈତିକ ସ୍ବାଧୀନତା ମଞ୍ଚର ଆନ୍ଦୋଳନ

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୦।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ଓ ଶ୍ରମିକ ସଙ୍ଗଠନ ଏବଂ ଅର୍ଥନୈତିକ ସ୍ବାଧୀନତା ମଞ୍ଚ, ଓଡ଼ିଶା ପକ୍ଷରୁ ମିଳିତ ଭାବେ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ସୋମବାର ଭଞ୍ଜନଗର ଉପ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ସଭା କରାଯାଇଥିଲା। ମଞ୍ଚର ସଭାପତି ଗୋପାଳ କୃଷ୍ଣ ବିଷୋୟୀ ଏହାର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ। ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ୧୧ ଦଫା ସମ୍ବଳିତ ଦାବିପତ୍ର ଭଞ୍ଜନଗର ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିବା ଜିଲାପାଳ ବିଜୟ ଅମୃତା କୁଲାଙ୍ଗେଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଦାବି ନ ଶୁଣିବାରୁ ଅଭିଭାବକ କମିଟିର ଧାରଣା

ଦାବି ନ ଶୁଣିବାରୁ ଅଭିଭାବକ କମିଟିର ଧାରଣା

ଗଞ୍ଜାମ,୨୦।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ସହରସ୍ଥିତ ଜୟଶ୍ରୀ ଇଂଲିଶ ମିଡିୟମ ସ୍କୁଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଅଭିଭାବକଙ୍କୁ କୌଣସି ସୂଚନା ନ ଦେଇ ସ୍କୁଲ ଫିଜ୍‌ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ନେଇ ଗତ ଜୁଲାଇ ୧ରେ ଅଭିଭାବକମାନେ ମେଳି ହୋଇଥିଲେ। 

ଜାତୀୟ ବୈଜ୍ଞାନିକ ମନୋଭାବ ଦିବସ ପାଳିତ

ଜାତୀୟ ବୈଜ୍ଞାନିକ ମନୋଭାବ ଦିବସ ପାଳିତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୦।୮: ମାନବବାଦୀ ଏବଂ ହେତୁବାଦୀ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ସକାଳେ ଜାତୀୟ ବୈଜ୍ଞାନିକ ମନୋଭାବ ଦିବସ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଖଲ୍ଲିକୋଟ ସ୍ବୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଏକ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରାର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା। 

କେରଳ ବନ୍ୟା: ଫିରିଙ୍ଗିଆ ଯୁବକଙ୍କ ପତ୍ତା ମିଳୁନି

କେରଳ ବନ୍ୟା: ଫିରିଙ୍ଗିଆ ଯୁବକଙ୍କ ପତ୍ତା ମିଳୁନି

ଫିରିଙ୍ଗିଆ,୨୦ା୮- କେରଳ ବନ୍ୟାରେ ରେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ବ୍ଲକର ଯୁବକ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଫସି ରହିଛନ୍ତି। ପ୍ରଶାସନ ପାଖରେ କେବଳ ଖଜୁରିପଡା ବ୍ଲକ ଖଲ୍ଲିବେରଣା ଗ୍ରାମର ଯୁବକଙ୍କ ବିିଷୟରେ ଖବର ଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ କିଛି ସୂଚନା ନାହିଁ। 

ଯୋଗୀ ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଯୋଗୀ ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଶେରଗଡ,୨୦ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଶେରଗଡ ବ୍ଲକ ଗୋଠଗାଁ ଗ୍ରାମର ଯୋଗୀ ସ୍ବାଇଁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ କରିଛି ଶେରଗଡ ପୋଲିସ। ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତି ଅଭିଯୋଗରେ ୩ଜଣଙ୍କୁ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଗିରଫ କରି ରବିବାର ଶେରଗଡ କୋର୍ଟକୁ ଚାଲାଣ କରିଛି।