ବ୍ରହ୍ମପୁର

ବିଦ୍ୟାଳୟ,ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର ବୁଲିଲେ ଫୁଡ୍‌ କମିଶନ ସଦସ୍ୟା

ବିଦ୍ୟାଳୟ,ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର ବୁଲିଲେ ଫୁଡ୍‌ କମିଶନ ସଦସ୍ୟା

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି, ୮।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.) -ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଫୁଡକମିଶନ ସଦସ୍ୟା ସିପ୍ରା ମଲ୍ଲିକ ଦୁଇଦିନିଆ ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିଲେ। ଗୁରୁବାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପରିଦର୍ଶନ କରିବା ସହ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର, ମଧ୍ୟାହ୍ନଭୋଜନ ପରଖିବା ସହ ମାନ ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲେ। ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ, ସାଧାରଣବଣ୍ଟନ ସାମଗ୍ରୀ କେନ୍ଦ୍ରଗୁଡ଼ିକ ବୁଲି ଦେଖିଥିଲେ। ସେହିପରି ଛତୁଆ ତିଆରି କେନ୍ଦ୍ର ପରିଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଯିବା ସହ କମିଶନ ଛତୁଆର ମାନ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ନମୂନା ସଂଗ୍ରହ କରି ନେଇଥିଲେ। ପ୍ରଥମେ କମିଶନ ମଲ୍ଲିକ ଦାସିଂବାଡ଼ି ପଞ୍ଚାୟତ କାଣ୍ଡାପା ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ କେବଳ କର୍ମୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ବେଳେ କେହି ଶିଶୁ ନ ଥିଲେ। ଏନେଇ ସେଠାକାର କର୍ମୀ ରାଖିମା ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରି କେନ୍ଦ୍ର ଠିକ ଭାବେ ଚଳାଇବା ସହ ଶିଶୁମାନଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଡାକି ଆଣିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ। ସେହିପରି ଛଡ଼ାକିଆ, ପାଙ୍ଗାଲି ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଏକା ଅବସ୍ଥା। ପାଙ୍ଗାଲିରେ ୩୦ଜଣ ଶିଶୁଙ୍କ ନାମ ରହିଥିବା ବେଳେ ମାତ୍ର ୫ଜଣ ଆସିଥିଲେ। ଶିଶୁଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଦିଆଯାଇ ନ ଥିବା ପଚାରିବୁଝି ଉଦ୍‌ବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ଏନେଇ କେନ୍ଦ୍ରର କର୍ମୀ ସମିତା ପ୍ରଧାନ କମିଶନ ସଦସ୍ୟାଙ୍କ ନିକଟରେ ସହାୟିକାଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରିଥିଲେ। ସେପଟେ ସହାୟିକା କହିଛନ୍ତିି, ତାଙ୍କୁ ଯାହା ରୋଷେଇ କରିବାକୁ ଦିଆଯାଉଛି ତାହା ଖାଇବାକୁ ଦେଉଛନ୍ତିି। ସେହିପରି ଛଡ଼ାକିଆରେ ୧୮ ଜଣ ଶିଶୁ ରହିଥିବା ବେଳେ ମାତ୍ର ଜଣେ ଶିଶୁ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ସେଠାକାର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ପାଠ ପଢ଼ା ବିଷୟରେ ପଚାରି ବୁଝିିଥିଲେ। ସେହିପରି ଓଡ଼ିଶା ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମଧ୍ୟ କମିଶନ ସଦସ୍ୟା ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନକୁ ଦେଖିବା ସହ ଅଧିକା ପରିବା ବ୍ୟବହାର କରାଯିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ। ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ହଷ୍ଟେଲ ସୁବିଧା କରାଗଲେ ଦୁରଦୁରାନ୍ତରୁ ଆସୁଥିବା ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ଉପକୃତ ହୋଇପାରନ୍ତେ ବୋଲି ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷା ବବିତାରାଣୀ ସେଠୀ କମିଶନଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିକୁ ନେଇଥିଲେ। ସେହିପରି ସଦସ୍ୟା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଲ୍ୟାମ୍ପ ( ବୃହଦାକାର ଆଦିବାସୀ ବହୁମୁଖୀ ସମବାୟ ସମିତି) କୁ ଯାଇ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ସେଠାରେ ଖୁଚୁରା ଫେରାଇବା ପାଇଁ ସୁବିଧା କରାଯାଇ ନ ଥିବାରୁ ୫ଟଙ୍କିଆ କଏନ ବଦଳରେ ୫ଟଙ୍କିଆ ସାବୁନ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଥିଲା। ଏହା ନ ଦେବାକୁ ସଦସ୍ୟା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। ଏଥି ସହ ସେ ଦାସିଂବାଡ଼ି ଓ ଶ୍ରାନିକେତାରେ ସାଧାରଣ ବଣ୍ଟନ ସାମଗ୍ରୀ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଶ୍ରାନିକେତା ପଞ୍ଚାୟତରେ ଏହା ବଣ୍ଟନ କରିବାକୁ ଯୋଗାଣ ନିରୀକ୍ଷକ ମଳୟ କୁମାର ମେହେରଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ । ତେବେ ପଞ୍ଚାୟତରେ କୌଣସି ଗୃହ ନ ଥିବାରୁ ବାହାରେ ଘରଭଡ଼ା ନେଇ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଉଥିବା ଯୋଗାଣ ନିରୀକ୍ଷକ କହିଥିଲେ। ସେହିପରି ଦାସିଂବାଡ଼ି ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ପଞ୍ଚାୟତକୁ କମିଶନ ସଦସ୍ୟା ଗସ୍ତ କରିଥିଲେ। ଅଞ୍ଚଳର ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ବନ୍ଦ ରହିବା ସହ ତାଲା ଝୁଲୁଥିବାରୁ ଦେଖି ସେ ଉଦ୍‌ବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ପରେ ସେ ଦାସିଂବାଡ଼ି ପଞ୍ଚାୟତ ଗୁଡ଼ିମେରାରୁ ସତୁଙ୍ଗିଆକୁ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କରାଯାଉଥିବା ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ରାମ ସଡ଼କ ଯୋଜନାରେ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଦେଖିବା ସହ ଅଞ୍ଚଳରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଅନେକ ରାସ୍ତା କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ବିକାଶ ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରାଯିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ସେହିପରି ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର ଓ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ସମ୍ପର୍କରେ ସରକାରଙ୍କୁ ରିପୋର୍ଟ କରାଯିବ ବୋଲି ମଲ୍ଲିକ କହଥିଲେ।

All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଉଡିଲା ବିରଳ ପକ୍ଷୀ

ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଉଡିଲା ବିରଳ ପକ୍ଷୀ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୬।୮- ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହର ହରିଡାଖଣ୍ଡି ଅଞ୍ଚଳର ଲକ୍ଷ୍ମୀବିହାର ସ୍ଥିତ ଏକ ମୋବାଇଲ ଟାୱାରରେ ଗତ ୧୧ ତାରିଖରେ ସ୍ପଟ୍‌ ବିଲ୍‌ଡ ପେଲିକାନ ପ୍ରଜାତିର ଏକ ବିରଳ ପକ୍ଷୀ ଫସି ଯାଇଥିଲା। ୧୫୦ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚ ମୋବାଇଲ ଟାୱାରରେ ପକ୍ଷୀର ପର ଫସିଯିବା ସହ ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା। ଫଳରେ ପକ୍ଷୀଟି ଉଡି ପାରିନଥିଲା। ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ଏବଂ ବନ ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀମାନେ ପ୍ରାୟ ୩ଘଣ୍ଟା ଉଦ୍ୟମ କରିବା ପରେ ପକ୍ଷୀଟି ଉଦ୍ଧାର ହୋଇପାରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଆଘାତ ଲାଗିଥିବା ଯୋଗୁ ଉଡି ପାରିନଥିଲା। ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଯିବା ସହ ପକ୍ଷୀର ଡେଣାକୁ ଷ୍ଟିଚ୍‌ କରାଯାଇଥିଲା। ତା ପରଠୁ ବନ ବିଭାଗ ହେପାଜତରେ ପକ୍ଷୀଟି ଥିଲା। ଗୁରୁବାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ ହେବା ପରେ ସମରଝୋଳ ଗ୍ରାମର ପାଖରୀରେ ଛଡା ଯାଇଥିଲା। ପକ୍ଷୀଟି ଉଡିବା ପରେ ପୋଖରୀରେ ପହଁରି ଥିବା ବ୍ରହ୍ମପୁର ରେଞ୍ଜର ରାଜା ରାଓ ସୁବୁଦ୍ଧି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଜି.ଉଦୟଗିରି ଦୁର୍ଗାପୂଜା କମିଟି ବୈଠକ

ଜି.ଉଦୟଗିରି ଦୁର୍ଗାପୂଜା କମିଟି ବୈଠକ

ଜି.ଉଦୟଗିରି,୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଜି. ଉଦୟଗିରି ବ୍ୟବସାୟୀ ସଙ୍ଘ ସଭାଗୃହଠାରେ ବୁଧବାର ଜି. ଉଦୟଗିରି ଦୁର୍ଗାପୂଜା କମିଟିର ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ ସଭାପତି ସମୀର କୁମାର ପାଢ଼ୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ବୈଠକରେ ଆଗାମୀ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା। 

 ଦେଶୀମଦ ଜବତ: ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୪ ଗିରଫ

ଦେଶୀମଦ ଜବତ: ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୪ ଗିରଫ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ସକାଳୁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି। ଚଢ଼ାଉବେଳେ ଅନେକ ମହୁଲ, ଗୁଡ଼ ପୋଚକୁ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ନଷ୍ଟ କରିବା ସହ ୫୭ ଲିଟର ଦେଶୀମଦ ଓ ରନ୍ଧା ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ କରିଛି।

ସିଡିପିଓଙ୍କ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ସିଡିପିଓଙ୍କ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୬।୮: ବ୍ରହ୍ମପୁର ଶିଶୁ ସମନ୍ବିତ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ (ସିଡିପିଓ) ବିଭାଗ ୧ ଓ ୨ର ଦୁଇଟି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସ୍ଥାନୀୟ ଆଙ୍କୁଲି ଲକ୍ଷ୍ମୀନଗରସ୍ଥିତ ନଗର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ଭାବେ ରାଇକିଆ ପୁରସ୍କୃତ

ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ଭାବେ ରାଇକିଆ ପୁରସ୍କୃତ

ରାଇକିଆ,୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ଭାବେ ବୁଧବାର ରାଇକିଆ ପୁରସ୍କୃତ ହୋଇଛି। ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ଫୁଲବାଣୀ ଗାନ୍ଧୀ ସ୍ମୃତିଠାରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ରାଇକିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତିକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ ଭାବେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

ସହର ସାରା ବୁଲି ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଭାବେ ପଡ଼ିଥିବା ପତାକାକୁ ସଂଗ୍ରହ କଲା ସବୁଜ ବାହିନୀ

ସହର ସାରା ବୁଲି ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଭାବେ ପଡ଼ିଥିବା ପତାକାକୁ ସଂଗ୍ରହ କଲା ସବୁଜ ବାହିନୀ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୬।୮: ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଏବଂ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଳନ ବେଳେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଜାତୀୟ ପତାକା ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥାଏ। ଲୋକମାନେ ଯାନବାହାନ, ଘର ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟୀକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନରେ ଜାତୀୟ ପତାକା ଲଗାଇଥାନ୍ତି।

ଗଞ୍ଜାମ ନିମନ୍ତେ ପିସିସିର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଘୋଷଣା: କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କମିଟିରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଲେ ନୃସିଂହ ରଥ

ଗଞ୍ଜାମ ନିମନ୍ତେ ପିସିସିର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଘୋଷଣା: କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କମିଟିରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଲେ ନୃସିଂହ ରଥ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୬।୮: ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟିର ବିଭିନ୍ନ ପଦବୀଗୁଡିକ ପାଇଁ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ନାମକୁ ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ବିଭିନ୍ନ ପଦବୀରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାର ନେତାମାନେ ରହିଛନ୍ତି। 

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୧୫।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ପୌରାଞ୍ଚଳ ଓ ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରତିକୂଳ ପାଗ ସତ୍ତ୍ୱେ ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଓ ବେସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ ହୋଇଥିଲା। ପୌର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଗୌରୀ ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏନ୍‌. ରଘୁନାଥ, ତହସିଲ ଅଫିସରେ ତହସିଲଦାର ଗୋପୀନାଥ କୁଅଁର, ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ କଲେଜରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏମ୍‌. କ୍ରିଷ୍ଣାରାଓ, ଥାନାରେ ଆଇଆଇସି ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ସାହୁ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ।

ଗଞ୍ଜାମ ମେଡିକାଲରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ଆରୋଗ୍ୟ ସେଣ୍ଟର

ଗଞ୍ଜାମ ମେଡିକାଲରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ଆରୋଗ୍ୟ ସେଣ୍ଟର

ଗଞ୍ଜାମ,୧୫।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ବଡବଜାରସ୍ଥିତ ମେଡିକାଲଠାରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଆରୋଗ୍ୟ ସେଣ୍ଟର ବୁଧବାର ଛତ୍ରପୁର ବିଧାୟକ ଡା. ପ୍ରିୟାଶୁଂ ପ୍ରଧାନ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ଏକ ସଭା ମେଡିକାଲ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ବିଧାୟକ  ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସମେତ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ନାୟକ, ଏନ୍‌ଏସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଉର୍ମିଳା ପଲାଇ, ନୀଳାଞ୍ଚଳ ବାରିକ, ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଚିକିତ୍ସା ଅଧିକାରୀ ସରୋଜିନୀ ଦେବୀ ପ୍ରମୁଖ ମଞ୍ଚାସିନ ଥିଲେ। ମେଡିକାଲର ଆୟୁଷ ଡାକ୍ତର ବନୋଜ କାନ୍ତ କର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସଂଯୋଜନା କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ଖଣ୍ଡଦେଉଳୀ ମେଡିକାଲ ଅଫିସର ସୁଧାକର ଦାସ, ଗଞ୍ଜାମ ମେଡିକାଲ ଅଫିସର ସି.ଏଚ୍‌. ଶଙ୍କର, ଫାର୍ମାସିଷ୍ଟ ଶ୍ରୀମୟ ରଥ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ମେଡିକାଲ କର୍ମଚାରୀ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ

ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର,୧୫।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁରର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାିଛି। ପ୍ରଥମଶ୍ରେଣୀ ବିଚାରବିଭାଗୀୟ ଅଦାଲତରେ ବିଚାରପତି ଅନ୍ନପୂର୍ଣ୍ଣା ଷଡଙ୍ଗୀ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିବାବେଳେ ଓକିଲ ସଂଘ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ସଭାପତି ଜଗନ ମୋହନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଏନ୍‌ଏସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଓ୍ବାଇ. ରାଣୀକୁମାରୀ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ।

ବାଲିଗୁଡାରେ ଉପଖଣ୍ଡସ୍ତରୀୟ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ

ବାଲିଗୁଡାରେ ଉପଖଣ୍ଡସ୍ତରୀୟ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ

ବାଲିଗୁଡା,୧୫।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ବାଲିଗୁଡାଠାରେ ଉପଖଣ୍ଡସ୍ତରୀୟ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସକାଳୁ ଭଲ ପାଗ ଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପ୍ରକାରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଏଥିରେ ସାମିଲ କରା ଯାଇ ନ ଥିବାରୁ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା।

ବର୍ଷାରେ ଘର ଭୁଷୁଡିଲା

ବର୍ଷାରେ ଘର ଭୁଷୁଡିଲା

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ,୧୫।୮- ପ୍ରବଳ ବର୍ଷାରେ ଫିରିଙ୍ଗିଆ ବ୍ଲକ ସଲାଗୁଡା ପଞ୍ଚାୟତ ତାମ୍ବିସୁଗା ଗ୍ରାମର ନରେଶ କହଁରଙ୍କ ଘର ଭୁଷୁଡି ଯାଇଛି। ଏବେ ସେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୟନୀୟ ଅବସ୍ଥାରେ ରହୁଛନ୍ତି। ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ପଲିଥିନ ଟିଏ ମଧ୍ୟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମିଳିନାହିଁ। ଅନ୍ୟପଟେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନରେଶୁଙ୍କୁ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ଘରଟିଏ ମିଳି ନ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ନରେଶ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ପୁଅଙ୍କୁ ଧରି ଦୟନୀୟ ଅବସ୍ଥାରେ ରହୁଛନ୍ତି।

Model This Week

ଯସ୍ମିନ୍