Dharitri News
ବ୍ରହ୍ମପୁର

ବିଦ୍ୟାଳୟ,ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର ବୁଲିଲେ ଫୁଡ୍‌ କମିଶନ ସଦସ୍ୟା

ବିଦ୍ୟାଳୟ,ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର ବୁଲିଲେ ଫୁଡ୍‌ କମିଶନ ସଦସ୍ୟା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି, ୮।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.) -ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଫୁଡକମିଶନ ସଦସ୍ୟା ସିପ୍ରା ମଲ୍ଲିକ ଦୁଇଦିନିଆ ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିଲେ। ଗୁରୁବାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପରିଦର୍ଶନ କରିବା ସହ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର, ମଧ୍ୟାହ୍ନଭୋଜନ ପରଖିବା ସହ ମାନ ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲେ। ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ, ସାଧାରଣବଣ୍ଟନ ସାମଗ୍ରୀ କେନ୍ଦ୍ରଗୁଡ଼ିକ ବୁଲି ଦେଖିଥିଲେ। ସେହିପରି ଛତୁଆ ତିଆରି କେନ୍ଦ୍ର ପରିଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଯିବା ସହ କମିଶନ ଛତୁଆର ମାନ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ନମୂନା ସଂଗ୍ରହ କରି ନେଇଥିଲେ। ପ୍ରଥମେ କମିଶନ ମଲ୍ଲିକ ଦାସିଂବାଡ଼ି ପଞ୍ଚାୟତ କାଣ୍ଡାପା ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ କେବଳ କର୍ମୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ବେଳେ କେହି ଶିଶୁ ନ ଥିଲେ। ଏନେଇ ସେଠାକାର କର୍ମୀ ରାଖିମା ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରି କେନ୍ଦ୍ର ଠିକ ଭାବେ ଚଳାଇବା ସହ ଶିଶୁମାନଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଡାକି ଆଣିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ। ସେହିପରି ଛଡ଼ାକିଆ, ପାଙ୍ଗାଲି ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଏକା ଅବସ୍ଥା। ପାଙ୍ଗାଲିରେ ୩୦ଜଣ ଶିଶୁଙ୍କ ନାମ ରହିଥିବା ବେଳେ ମାତ୍ର ୫ଜଣ ଆସିଥିଲେ। ଶିଶୁଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଦିଆଯାଇ ନ ଥିବା ପଚାରିବୁଝି ଉଦ୍‌ବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ଏନେଇ କେନ୍ଦ୍ରର କର୍ମୀ ସମିତା ପ୍ରଧାନ କମିଶନ ସଦସ୍ୟାଙ୍କ ନିକଟରେ ସହାୟିକାଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରିଥିଲେ। ସେପଟେ ସହାୟିକା କହିଛନ୍ତିି, ତାଙ୍କୁ ଯାହା ରୋଷେଇ କରିବାକୁ ଦିଆଯାଉଛି ତାହା ଖାଇବାକୁ ଦେଉଛନ୍ତିି। ସେହିପରି ଛଡ଼ାକିଆରେ ୧୮ ଜଣ ଶିଶୁ ରହିଥିବା ବେଳେ ମାତ୍ର ଜଣେ ଶିଶୁ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ସେଠାକାର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ପାଠ ପଢ଼ା ବିଷୟରେ ପଚାରି ବୁଝିିଥିଲେ। ସେହିପରି ଓଡ଼ିଶା ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମଧ୍ୟ କମିଶନ ସଦସ୍ୟା ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନକୁ ଦେଖିବା ସହ ଅଧିକା ପରିବା ବ୍ୟବହାର କରାଯିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ। ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ହଷ୍ଟେଲ ସୁବିଧା କରାଗଲେ ଦୁରଦୁରାନ୍ତରୁ ଆସୁଥିବା ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ଉପକୃତ ହୋଇପାରନ୍ତେ ବୋଲି ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷା ବବିତାରାଣୀ ସେଠୀ କମିଶନଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିକୁ ନେଇଥିଲେ। ସେହିପରି ସଦସ୍ୟା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଲ୍ୟାମ୍ପ ( ବୃହଦାକାର ଆଦିବାସୀ ବହୁମୁଖୀ ସମବାୟ ସମିତି) କୁ ଯାଇ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ସେଠାରେ ଖୁଚୁରା ଫେରାଇବା ପାଇଁ ସୁବିଧା କରାଯାଇ ନ ଥିବାରୁ ୫ଟଙ୍କିଆ କଏନ ବଦଳରେ ୫ଟଙ୍କିଆ ସାବୁନ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଥିଲା। ଏହା ନ ଦେବାକୁ ସଦସ୍ୟା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। ଏଥି ସହ ସେ ଦାସିଂବାଡ଼ି ଓ ଶ୍ରାନିକେତାରେ ସାଧାରଣ ବଣ୍ଟନ ସାମଗ୍ରୀ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଶ୍ରାନିକେତା ପଞ୍ଚାୟତରେ ଏହା ବଣ୍ଟନ କରିବାକୁ ଯୋଗାଣ ନିରୀକ୍ଷକ ମଳୟ କୁମାର ମେହେରଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ । ତେବେ ପଞ୍ଚାୟତରେ କୌଣସି ଗୃହ ନ ଥିବାରୁ ବାହାରେ ଘରଭଡ଼ା ନେଇ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଉଥିବା ଯୋଗାଣ ନିରୀକ୍ଷକ କହିଥିଲେ। ସେହିପରି ଦାସିଂବାଡ଼ି ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ପଞ୍ଚାୟତକୁ କମିଶନ ସଦସ୍ୟା ଗସ୍ତ କରିଥିଲେ। ଅଞ୍ଚଳର ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ବନ୍ଦ ରହିବା ସହ ତାଲା ଝୁଲୁଥିବାରୁ ଦେଖି ସେ ଉଦ୍‌ବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ପରେ ସେ ଦାସିଂବାଡ଼ି ପଞ୍ଚାୟତ ଗୁଡ଼ିମେରାରୁ ସତୁଙ୍ଗିଆକୁ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କରାଯାଉଥିବା ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ରାମ ସଡ଼କ ଯୋଜନାରେ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଦେଖିବା ସହ ଅଞ୍ଚଳରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଅନେକ ରାସ୍ତା କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ବିକାଶ ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରାଯିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ସେହିପରି ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର ଓ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ସମ୍ପର୍କରେ ସରକାରଙ୍କୁ ରିପୋର୍ଟ କରାଯିବ ବୋଲି ମଲ୍ଲିକ କହଥିଲେ।

ବିଜେପୁର ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ

ବିଜେଡି 0
ବିଜେପି 0
କଂଗ୍ରେସ 0
  ଅନ୍ୟାନ୍ୟ 0

Model This Week

ଏଲ୍‌ସା ଘୋଷ

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଚିତ୍ରସେନ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ

ଚିତ୍ରସେନ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ

ଛତ୍ରପୁର,୨୪।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କୋଦଳା ଥାନା ମର୍ଦ୍ଦମେଖ (ମାଟିଗଡ) ଗାଁର ଚିତ୍ରସେନ ଦଳାଇଙ୍କୁ ୨୦୧୩ ଅକ୍ଟୋବର ୨୧ ତାରିଖରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ମାମଲାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୪ ଜଣ ଶନିବାର ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏମାନେ ହେଲେ ମର୍ଦ୍ଦମେଖ (ମାଟିଗଡ) ଗାଁର ରାମଚନ୍ଦ୍ର ସ୍ବାଇଁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ୨ ପୁଅ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଓ ସୁର୍ଦଶନ, ଭାଇ ଗଣପତି ସ୍ବାଇଁ। ଏହି ହତ୍ୟା ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରି ଏଡିଜେ ଶିଖା ରାଣୀ ରଥ ଉପରୋକ୍ତ ରାୟ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି। ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ସହ ପ୍ରତ୍ୟେକଙ୍କ ଉପରେ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏର ଜରିମାନା କରାଯାଇଛି। ଜରିମାନା ଅର୍ଥ ଅନାଦାୟ ହେଲେ ଅତିରିକ୍ତ ୬ ମାସ ଜେଲ ଦଣ୍ଡ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ। ଏପିପି ଶରତ ଚନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଓ ସରକାରୀ ଓକିଲ ଡମିନାଥ ସାହୁ ମାମଲା ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ।

ଘନା ରେଡ୍ଡୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ପ୍ରମାଣ ଅଭାବରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୪।୨-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କୋର୍ଟର ଜଜ୍‌ ମଳୟରଞ୍ଜନ ଦାଶ ଶନିବାର ବ୍ରହ୍ମପୁର ଶୀତଳାପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମର ଜି. ଘନା ରେଡ୍ଡୀ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ବିଚାର କରି ପ୍ରମାଣ ଅଭାବରୁ ବି. ଭେଙ୍କଟେଶଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ କରିଛନ୍ତି। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ୨୦୧୪ ଏପ୍ରିଲ ୬ ତାରିଖରେ ଘନା ସ୍ଥାନୀୟ ଏକ ମନ୍ଦିରକୁ ଭୋଜି ଖାଇବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାକୁ ସେହି ଗ୍ରାମର ଭେଙ୍କଟେଶ ମଧ୍ୟ ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ଭେଙ୍କଟେଶ କୁଆଡେ ଘନାଙ୍କୁ ଏକ ପିତ୍ତଳ ହାଣ୍ଡି ୫୦୦ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି କରିଥିଲେ। ତେବେ ଘନା ତାଙ୍କୁ ୫୦୦ ଟଙ୍କା ନ ଦେଇ ୩୦୦ ଟଙ୍କା ଦେଇଥିଲେ।

ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଦୁର୍ନୀତି ପ୍ରସଙ୍ଗ: ଭିଜିଲାନ୍ସ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ: କୁଳପତି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୪।୨-ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଦୁର୍ନୀତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଶନିବାର ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି କୁଳପତି ପ୍ରଫେସର ରାଜେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ଦାସ। ଶନିବାର ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ସେ କହିଛନ୍ତି, ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ କିଛି ଦିନ ହେଲା ଯେଉଁ ସବୁ ଘଟଣା ଘଟିଛି, ତାହା ତାଙ୍କୁ ବ୍ୟଥିତ କରିଛି। ସେ ମଧ୍ୟ ଚାହୁଛନ୍ତି ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗର ତଦନ୍ତ ହେଉ। ଏ ନେଇ ସେ ରାଜଭବନକୁ ଚିଠି ଲେଖି କୁଳାଧିପତି ତଥା ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ ପାଇଁ ସମୟ ମାଗିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟପାଳ ଅନୁପସ୍ଥିତ ଥିବା ଯୋଗୁ କୌଣସି ଉତ୍ତର ମିଳିନାହିଁ।

ଅସଲି ବୋତଲରେ ନକଲି ପାଣି

ଅସଲି ବୋତଲରେ ନକଲି ପାଣି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୪।୨-ଜଳ ହେଉଛି ଜୀବନର ଆଧାର। ବଞ୍ଚତ୍ବା ପାଇଁ ପାଣି ନିହାତି ଦରକାର। ନିରୋଗ ଜୀବନ ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ସୁଦ୍ଧ ପାଣ। କିନ୍ତୁ ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସୁଦ୍ଧ ପାଣି ନାମରେ ଚାଲିଛି ଅସୁଦ୍ଧ ବ୍ୟବସାୟ। ନକଲି ଖାଦ୍ୟ ପଦାର୍ଥ ଯେମିତି କି ଡାଲି, ବେସନ, ତେଲ, କ୍ଷୀର ବଜାରରେ ବିକ୍ରି ହେଉଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏବେ ପାଣି ମଧ୍ୟ ନକଲି ହେଲାଣି। ମିନେରାଲ୍‌ ପାଣି ଭାବି ଯାହାକୁ ଲୋକମାନେ ପିଇଯାଉଛନ୍ତି, ତାହା ସୁଦ୍ଧ ନୁହେଁ, ବରଂ ନକଲି। ବୋତଲ ଅସଲି ହେଲେ, ପାଣି ନକଲି। ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହରରେ ତୀବ୍ର ଭାବେ ଏହି ନକଲି ପାଣି ବ୍ୟବସାୟ ଚାଲିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶାସନ ଆଖି ବୁଜିଦେଇଛନ୍ତି। ଯାଞ୍ଚ କିମ୍ବା ଚଢ଼ାଉ ହେଉନି। ଏହା ପରୋକ୍ଷରେ ପାଣି ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ସାହସ ଯୋଗାଉଛି। ଅନ୍ୟପଟେ ଲୋକମାନେ ରୋଗରେ ପଡ଼ୁଛନ୍ତି।

ଗୋରୁ ବୋଝେଇ ଗାଡ଼ି ଅଟକ, ୩ ଗିରଫ

ଖଜୁରିପଡା,୨୪।୨: ଧର୍ମଗଡ଼ରୁ ଫୁଲବାଣୀ ଦେଇ ନୟାଗଡ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଗୋରୁ ଚାଲାଣ କରୁଥିବା ଏକ ପିକଅପ ଭ୍ୟାନ (ନଂ.ଓଡି୦୫-ଡବ୍ଲ୍ୟୁ୨୫୨୪)କୁ ଖଜୁରିପଡା ଫରେଷ୍ଟ ଚେକଗେଟ ନିକଟରେ ବ୍ଲକ ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦର ବରିଷ୍ଠ କର୍ମୀ ଅନ୍ତର୍ଯାମୀ ମଲିକ ଅଟକାଇ ଥାନା ଜିମା ଦେଇଥିଲେ।

ସ୍କୁଲ ଅଟୋରୁ ଖସି ଛାତ୍ର ଗୁରୁତର

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୪।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବେଲଗୁଣ୍ଠା ଫାଣ୍ଡି ଗୁଡ଼ିପଲ୍ଲୀରେ ଶନିବାର ସ୍କୁଲ ଅଟୋରୁ ଖସିପଡ଼ି ଜଣେ ଛାତ୍ର ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ଗୁଡ଼ିପଲ୍ଲୀର ଶୁଭମ ପରିଡ଼ା (୧୨) । ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଭଞ୍ଜନଗର ଓ ପରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ଼ ମେଡ଼ିକାଲକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ଅବସ୍ଥା ଅଧିକ ଗୁରୁତର ହେବାରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ନିଆଯାଇଛି।

 ବଉଳଗଁ।ରେ ଝାଡ଼ାବାନ୍ତି: ୨୦ ଆକ୍ରାନ୍ତ

ବଉଳଗଁ।ରେ ଝାଡ଼ାବାନ୍ତି: ୨୦ ଆକ୍ରାନ୍ତ

ଛତ୍ରପୁର,୨୪।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଛତ୍ରପୁର ବ୍ଲକ ବଉଳଗାଁରେ ଝାଡାବାନ୍ତି ବ୍ୟାପିବା ଫଳରେ ୨୦ ଜଣ ଏଥିରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏମାନଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ଛତ୍ରପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।

ନିଅଁ।ଲାଗି ୧୨ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ନିଅଁ।ଲାଗି ୧୨ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି/ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗଁ।,୨୪।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ କାଟିଙ୍ଗିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ତିଆରିଗଁାରେ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଜଣଙ୍କର ଡିବିରିରୁ ନିଅଁ।ଲାଗି ୧୨ବଖରା ଜଳି ଯାଇଛି । ଘରେ ଥିବା ଆସବାବପତ୍ର ସମେତ ଟଙ୍କା ସୁନା,ପୋଷାକ,କଂସାବାସନ ଆଦି ପୋଡ଼ି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି। ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ସମ୍ପତି ନଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ଥ ପରିବାର ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

ଦୁବାଇରେ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଦୁବାଇରେ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଖଲ୍ଲିକୋଟ,୨୪।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଖଲିକୋଟ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିକ୍ରମପୁର ସାହାନ୍ତିସାହିର ରଞ୍ଜନ ଜେନା(୪୨)ଙ୍କର ଦୁବାଇରେ ଶୁକ୍ରବାର ମୃତ୍ୟୁ। ଘଟିଛି। ରଞ୍ଜନ ୨ ମାସ ହେବ ଶ୍ରମିକ ଭାବେ କାମ କରିବାକୁ ଦୁବାଇ ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ସେ ଏକ ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀରେ କାମ କରୁଥିଲେ। ସେଠାରୁ ଶୁକ୍ରବାର ରଞ୍ଜନଙ୍କୁ ନେଇଥିବା ଏଜେଣ୍ଟ ଫୋନରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଜଣାଇଥିଲେ । କିଭଳି ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହେଲା ସେ ବିଷୟରେ ଜଣାପଡି ନାହିଁ ।

ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ୯ ଗିରଫ

ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ୯ ଗିରଫ

ଆସିକା,୨୪। ୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଆସିକା ଥାନା ଇଲାକାରେ ୨୦୧୬ ଓ ୨୦୧୭ରେ ଘଟିଥିବା ଏକାଧିକ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ୮ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଶନିବାର ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ଆସିକା ଥାନା କର୍ଣ୍ଣୋଳି ଗ୍ରାମର ରଞ୍ଜିତ କୁମାର ସ୍ବାଇଁ, ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ କୁମାର ବିଷୋୟୀ, ଶମ୍ଭୁ ବିଷୋୟୀ, ସୁଶାନ୍ତ ଭୂୟାଁ, ଉମାଚରଣ ବରଡ, ନୀଳାଞ୍ଚଳ ସ୍ବାଇଁ (କଙ୍କଡା), ପ୍ରଭାକର ସ୍ବାଇଁ (ଟୁଙ୍ଗୁରୁ), ଖାରିଆ ଗ୍ରାମର ରଞ୍ଜିତ କୁମାର ପ୍ରଧାନ ଏବଂ ଝାଡ଼ବନ୍ଧର ଶଙ୍କର ସ୍ବାଇଁ। ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ଗୋଟିଏ ଟ୍ରକ, ଦୁଇଟି କାର, ଗୋଟିଏ ପିସ୍ତଲ, ଗୋଟିଏ ଗୁଳି, ଗୋଟିଏ ଖଣ୍ଡା ଓ ଗୋଟିଏ କାତି ଜବତ କରାଯାଇଛି। ଗିରଫ ହୋଇଥିବା କର୍ଣ୍ଣୋଳିର ରଞ୍ଜିତ ସମସ୍ତ ମାମଲାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି। କର୍ଣ୍ଣୋଳି ଗ୍ରାମରେ ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ଲାଗିରହିଥିବା ରାଜନୈତିକ ପ୍ରତିପକ୍ଷତା ଓ ଗ୍ରାମ୍ୟ ବିବାଦ ସମସ୍ତ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ମୂଳ କାରଣ ବୋଲି ଏସଡିପିଓ ସୁବାସ ଚନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡା ଓ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ଜେନା ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଆସିକା ଥାନାରେ ଆୟୋଜିତ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ୱାର୍ଡ ସଂରକ୍ଷଣ ବିଜ୍ଞପ୍ତି କାଏମ ରଖିବାକୁ ଦାବିପତ୍ର

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୪।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦିଗପହଣ୍ଡି ଏନଏସି ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାପାଳ ତଥା ଜିଲା ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ୱାର୍ଡ ସଂରକ୍ଷଣ ବିଜ୍ଞପ୍ତିକୁ କାଏମ ରଖିବା ପାଇଁ ସହରର ସଚେତନ ଜନସାଧାରଣ ଶୁକ୍ରବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ବିଜେଡିରେ ମିଶିଲେ ଭାଜପା, କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ

ବିଜେଡିରେ ମିଶିଲେ ଭାଜପା, କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ

ଧରାକୋଟ,୨୪।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଧରାକୋଟ ବ୍ଲକ ଝାଡ଼ବନ୍ଧ ପଞ୍ଚାୟତ ପଣିବନ୍ଧ ଗ୍ରାମର ଶତାଧିକ ଭାଜପା ଓ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ଶନିବାର ବିଜେଡିରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି।