ବ୍ରହ୍ମପୁର

ବିଦ୍ୟାଳୟ,ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର ବୁଲିଲେ ଫୁଡ୍‌ କମିଶନ ସଦସ୍ୟା

ବିଦ୍ୟାଳୟ,ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର ବୁଲିଲେ ଫୁଡ୍‌ କମିଶନ ସଦସ୍ୟା

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି, ୮।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.) -ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଫୁଡକମିଶନ ସଦସ୍ୟା ସିପ୍ରା ମଲ୍ଲିକ ଦୁଇଦିନିଆ ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିଲେ। ଗୁରୁବାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପରିଦର୍ଶନ କରିବା ସହ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର, ମଧ୍ୟାହ୍ନଭୋଜନ ପରଖିବା ସହ ମାନ ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲେ। ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ, ସାଧାରଣବଣ୍ଟନ ସାମଗ୍ରୀ କେନ୍ଦ୍ରଗୁଡ଼ିକ ବୁଲି ଦେଖିଥିଲେ। ସେହିପରି ଛତୁଆ ତିଆରି କେନ୍ଦ୍ର ପରିଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଯିବା ସହ କମିଶନ ଛତୁଆର ମାନ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ନମୂନା ସଂଗ୍ରହ କରି ନେଇଥିଲେ। ପ୍ରଥମେ କମିଶନ ମଲ୍ଲିକ ଦାସିଂବାଡ଼ି ପଞ୍ଚାୟତ କାଣ୍ଡାପା ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ କେବଳ କର୍ମୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ବେଳେ କେହି ଶିଶୁ ନ ଥିଲେ। ଏନେଇ ସେଠାକାର କର୍ମୀ ରାଖିମା ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରି କେନ୍ଦ୍ର ଠିକ ଭାବେ ଚଳାଇବା ସହ ଶିଶୁମାନଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଡାକି ଆଣିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ। ସେହିପରି ଛଡ଼ାକିଆ, ପାଙ୍ଗାଲି ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଏକା ଅବସ୍ଥା। ପାଙ୍ଗାଲିରେ ୩୦ଜଣ ଶିଶୁଙ୍କ ନାମ ରହିଥିବା ବେଳେ ମାତ୍ର ୫ଜଣ ଆସିଥିଲେ। ଶିଶୁଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଦିଆଯାଇ ନ ଥିବା ପଚାରିବୁଝି ଉଦ୍‌ବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ଏନେଇ କେନ୍ଦ୍ରର କର୍ମୀ ସମିତା ପ୍ରଧାନ କମିଶନ ସଦସ୍ୟାଙ୍କ ନିକଟରେ ସହାୟିକାଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରିଥିଲେ। ସେପଟେ ସହାୟିକା କହିଛନ୍ତିି, ତାଙ୍କୁ ଯାହା ରୋଷେଇ କରିବାକୁ ଦିଆଯାଉଛି ତାହା ଖାଇବାକୁ ଦେଉଛନ୍ତିି। ସେହିପରି ଛଡ଼ାକିଆରେ ୧୮ ଜଣ ଶିଶୁ ରହିଥିବା ବେଳେ ମାତ୍ର ଜଣେ ଶିଶୁ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ସେଠାକାର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ପାଠ ପଢ଼ା ବିଷୟରେ ପଚାରି ବୁଝିିଥିଲେ। ସେହିପରି ଓଡ଼ିଶା ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମଧ୍ୟ କମିଶନ ସଦସ୍ୟା ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନକୁ ଦେଖିବା ସହ ଅଧିକା ପରିବା ବ୍ୟବହାର କରାଯିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ। ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ହଷ୍ଟେଲ ସୁବିଧା କରାଗଲେ ଦୁରଦୁରାନ୍ତରୁ ଆସୁଥିବା ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ଉପକୃତ ହୋଇପାରନ୍ତେ ବୋଲି ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷା ବବିତାରାଣୀ ସେଠୀ କମିଶନଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିକୁ ନେଇଥିଲେ। ସେହିପରି ସଦସ୍ୟା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଲ୍ୟାମ୍ପ ( ବୃହଦାକାର ଆଦିବାସୀ ବହୁମୁଖୀ ସମବାୟ ସମିତି) କୁ ଯାଇ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ସେଠାରେ ଖୁଚୁରା ଫେରାଇବା ପାଇଁ ସୁବିଧା କରାଯାଇ ନ ଥିବାରୁ ୫ଟଙ୍କିଆ କଏନ ବଦଳରେ ୫ଟଙ୍କିଆ ସାବୁନ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଥିଲା। ଏହା ନ ଦେବାକୁ ସଦସ୍ୟା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। ଏଥି ସହ ସେ ଦାସିଂବାଡ଼ି ଓ ଶ୍ରାନିକେତାରେ ସାଧାରଣ ବଣ୍ଟନ ସାମଗ୍ରୀ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଶ୍ରାନିକେତା ପଞ୍ଚାୟତରେ ଏହା ବଣ୍ଟନ କରିବାକୁ ଯୋଗାଣ ନିରୀକ୍ଷକ ମଳୟ କୁମାର ମେହେରଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ । ତେବେ ପଞ୍ଚାୟତରେ କୌଣସି ଗୃହ ନ ଥିବାରୁ ବାହାରେ ଘରଭଡ଼ା ନେଇ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଉଥିବା ଯୋଗାଣ ନିରୀକ୍ଷକ କହିଥିଲେ। ସେହିପରି ଦାସିଂବାଡ଼ି ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ପଞ୍ଚାୟତକୁ କମିଶନ ସଦସ୍ୟା ଗସ୍ତ କରିଥିଲେ। ଅଞ୍ଚଳର ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ବନ୍ଦ ରହିବା ସହ ତାଲା ଝୁଲୁଥିବାରୁ ଦେଖି ସେ ଉଦ୍‌ବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ପରେ ସେ ଦାସିଂବାଡ଼ି ପଞ୍ଚାୟତ ଗୁଡ଼ିମେରାରୁ ସତୁଙ୍ଗିଆକୁ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କରାଯାଉଥିବା ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ରାମ ସଡ଼କ ଯୋଜନାରେ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଦେଖିବା ସହ ଅଞ୍ଚଳରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଅନେକ ରାସ୍ତା କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ବିକାଶ ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରାଯିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ସେହିପରି ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର ଓ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ସମ୍ପର୍କରେ ସରକାରଙ୍କୁ ରିପୋର୍ଟ କରାଯିବ ବୋଲି ମଲ୍ଲିକ କହଥିଲେ।

All Right Reserved By
I&PR

Model This Week

ସନ୍ତୋଷ

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ତାକରଡ଼ାରେ ଶହୀଦ ଦିବସ ପାଳିତ

ତାକରଡ଼ାରେ ଶହୀଦ ଦିବସ ପାଳିତ

ଶେରଗଡ଼, ୨୪।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକ ତାକରଡ଼ା ଗ୍ରାମସ୍ଥିତ ଶହୀଦ ପୀଠରେ ଗୁରୁବାର ୭୦ତମ ଶହୀଦ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଶତାଧିକ କର୍ମୀ ଏକଜୁଟ ହୋଇ ୭ ଶହୀଦଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିରେ ପୁଷ୍ପ ମାଲ୍ୟାର୍ପଣ କରିଥିଲେ। ସେମାନେ ହେଲେ ସ୍ବର୍ଗତ ହେମବର୍ତ୍ତିଆ ସୁବେଇନ ବେହେରା, କନ୍ଧୁଣି ଡାକୁଆ, ରାହାସ ଦାସ, ଅର୍ଜୁନ ବରାଡ଼, ବାଉରି ବରାଡ଼ ଓ ଗୋବିନ୍ଦ ପ୍ରଧାନ।

ବ୍ରହ୍ମପୁର ବନଖଣ୍ଡରେ ଚାରା ଦୁର୍ନୀତି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୪ା୫: ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଚାରା ରୋପଣ ଓ ବଣ୍ଟନ ଯୋଜନାରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଚାରା ବନ ବିଭାଗକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ଏହାର ଅସଲ ଚିତ୍ର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିନ୍ନ ରହୁଛି। ଏହିପରି କିଛି ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି ବ୍ରହ୍ମପୁର ବନଖଣ୍ଡ ଉପରେ। ପ୍ରତିବର୍ଷ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନାରେ ଚାଷୀ, ବିଭିନ୍ନ ଘରୋଇ ଅନୁଷ୍ଠାନ, ସରକାରୀ ବାସଭବନ

ଅଲିଭ୍‌ ରିଡ୍‌ଲେଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ସାମୂହିକ ଦାୟିତ୍ୱ

ଅଲିଭ୍‌ ରିଡ୍‌ଲେଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ସାମୂହିକ ଦାୟିତ୍ୱ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୪ା୫ ଗଞ୍ଜାମର ଗର୍ବ ଭାବେ କୃଷ୍ଣସାର ମୃଗକୁ କୁହାଯାଉଥିଲା। କାରଣ ଏହି ପ୍ରଜାତିର ମୃଗ ଖୁବ୍‌ କମ୍‌ ସ୍ଥାନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳନ୍ତି। ହେଲେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଗଞ୍ଜାମର ଗର୍ବ ଭାବେ ଅଲିଭ୍‌ ରିଡ୍‌ଲେ କଇଁଛକୁ କୁହାଯାଉଛି। କାରଣ କିଛି ବର୍ଷ ହେଲା ଗଞ୍ଜାମ ଉପକୂଳକୁ ଅଲିଭ୍‌ ରିଡ୍‌ଲେଙ୍କ ଆଗମନ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ପ୍ରତି ବର୍ଷ ସେମାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ୁଛି।

୪ଜିଲା ବନ୍ଦ ଡାକରା ଆଜି

୪ଜିଲା ବନ୍ଦ ଡାକରା ଆଜି

ବାଲିଗୁଡ଼ା, ୨୪ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.) ପୁଣି ଲାଗିଲା ମାଓବାଦୀ ପୋଷ୍ଟର। ଗତ ୧୪ତାରିଖରେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ସୁଡ୍ରୁକୁମ୍ପା ଜଙ୍ଗଲରେ ପୋଲିସ୍‌ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରରେ କେକେବିଏନ୍‌ ସଙ୍ଗଠନର ୫ ମାଓବାଦୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲେ। କିଛିଦିନ ପରେ ବୁଧବାର ବାଲିଗୁଡ଼ା ଥାନା ପୋଖରୀବନ୍ଧ ନିକଟରେ ପୁଣି ଗଛ କାଟି ଖମଣଖୋଲ-ବାଲିଗୁଡ଼ା ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିବା ସହ

ରାତ୍ର ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳୀ ପାଇଁ ହିତାଧିକାରୀ ସର୍ଭେ

ରାତ୍ର ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳୀ ପାଇଁ ହିତାଧିକାରୀ ସର୍ଭେ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୨୪ା୫(ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସହରାଞ୍ଚଳ ଗୁଡ଼ିକରେ ରାତିରେ ଏଣେତେଣେ ବୁଲୁଥିବା ଅସହାୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ରାତ୍ର ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳୀ ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ରାଜ୍ୟ ଗୃହ ଓ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଉଦ୍ୟମ ହୋଇଛି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ପୌରାଞ୍ଚଳରେ ବିଭାଗ ନିୟୋଜିତ ଏଏମ୍‌ଏସ୍‌ ନାମକ ଏନ୍‌ଜିଓ ଓ ପୌର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିତ

ନାବାଳିକା ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ରୋକିବ ପୋଲିସ

ନାବାଳିକା ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ରୋକିବ ପୋଲିସ

ଛତ୍ରପୁର,୨୪।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.) ନାବାଳିକାମାନଙ୍କ ଉପରେ ହେଉଥିବା ଯୌନ ନିର୍ଯାତନାକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଓଡିଶା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ନୂଆ ପଦକ୍ଷପ ନିଆଯାଇଛି। ଏଥିପାଇଁ ‘ପରୀଟିଏ କଥାଟିଏ’ ଶୀର୍ଷକ ବାର୍ତ୍ତା ନେଇ ଏକ ସଚେତନତା ରଥ ବୁଲିବ। ଛୋଟ ଛୋଟ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ପରୀ ବୋଲି ଆଖ୍ୟା ଦିଆଯାଇଛି।

ସବ୍‌ଜେଲ ମହିଳା ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ

ସବ୍‌ଜେଲ ମହିଳା ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ

ଆସିକା,୨୪ା୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ଜିଲା ଆଇନସେବା ପ୍ରାଧିକରଣର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପ୍ରକାରେ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ଆସିକା ସବଜେଲକୁ ଆସି ମହିଳା ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି। ପ୍ରତିନିଧି ଦଳରେ ଥିବା ବିଭିନ୍ନ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଂଗଠନର ପ୍ରତିନିଧି, ଶିକ୍ଷା, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ଚିକିତ୍ସାଧିକାରୀ, ମନସ୍ତତ୍ତ୍ୱବିତ ଓ ଜେଲ ବିଭାଗର

୭୦ପେଟି ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

୭୦ପେଟି ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

କୋଦଳା,୨୪ା୫ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ବେଗୁନିଆପଡା ଫାଣ୍ଡି ବାଣିଆବାଡି ଛକ ନିକଟରେ ଏକ ଫାଷ୍ଟଫୁଡ୍‌ ସେଣ୍ଟରରେ ବୁଧବାର ଭୋର୍‌ରୁ ଏସ୍‌ଡିପିଓ ଅଶ୍ୱିନୀ କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ କୋଦଳା ଥାନା ଏସ୍‌ଆଇ ଏସ୍‌. ଏସ.୍‌ ଲାଗୁନ୍‌, ଏଏସ୍‌ଆଇ ଆର୍‌. ଏନ୍‌. ବେହେରା ସଦଳବଳ ଚଢାଉ କରି ୩୦ପେଟି ବିଭିନ୍ନ ବ୍ରାଣ୍ଡର ବିଦେଶୀ ମଦ ସହ ୨ଟି ଫ୍ରିଜ୍‌ ଜବତ କରିଥିଲେ।

ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ ସେବକଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ ସାମିଲ ହେଲେ ପୋଷ୍ଟମ୍ୟାନ, ଏମଟିଏସ କର୍ମଚାରୀ

ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ ସେବକଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ ସାମିଲ ହେଲେ ପୋଷ୍ଟମ୍ୟାନ, ଏମଟିଏସ କର୍ମଚାରୀ

ଆସିକା,୨୩ା୫ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ଡାକ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ଆହ୍ବାନରେ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ ସେବକମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଚାଲିଥିବା ଧର୍ମଘଟ ବୁଧବାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଆସିକା ଡାକମଣ୍ଡଳ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଚାଲିଥିବା ଧାରଣାରେ ବୁଧବାର ପୋଷ୍ଟମ୍ୟାନ ଓ ଏମଟିଏସ (ମଲ୍ଟି ଟାସ୍କ ଷ୍ଟାଫ)ମାନେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି।

ବେଲଗୁଣ୍ଠାରେ ନୂତନ ତହସିଲଦାର

ବେଲଗୁଣ୍ଠାରେ ନୂତନ ତହସିଲଦାର

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୩।୫(ଡି.ଏନ.ଏ)-ବେଲଗୁଣ୍ଠାର ନୂତନ ତହସିଲଦାର ଭାବେ ସୁବଳ ଚରଣ ବେହେରା ବୁଧବାର ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଓଡ଼ଗଁା ସବ୍‌ରେଜିଷ୍ଟର ରହିଥିଲେ। ତହସିଲଦାର ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣପରେ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ବେହେରାଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ କରିଥିଲେ। ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କୁ ଉପଯୁକ୍ତ ସେବା ଯୋଗାଇବା ମୋର ପ୍ରଥମ ଲକ୍ଷ୍ୟ

ପଞ୍ଚାୟତରେ ରାଜସ୍ବ ଆଇନ ସଚେତନତା ୧୩୪ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଲା

ପଞ୍ଚାୟତରେ ରାଜସ୍ବ ଆଇନ ସଚେତନତା ୧୩୪ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଲା

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୩।୫(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଲୋକେ ଜମି ପଟ୍ଟା, କିଷମ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଦି କାମ ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଆସିବାକୁ ପଡ଼ୁଥିଲା। କେତେଜଣଙ୍କର କାମ ହୋଇପାରୁ ନ ଥିବାରୁ ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିଲେ । ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣିକୁ ଏଭଳି ବହୁ ଅଭିଯୋଗ ଆସୁଥିଲା।

ପୋଲିସ, ଅବକାରୀ ବିଭାଗର ମିଳିତ ଚଢ଼ାଉ ନଷ୍ଟ କରାଗଲା ପୋଚ

ବୁଗୁଡ଼ା,୨୩ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୁଗୁଡ଼ା ପୋଲିସ ଓ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ସକାଳେ ମିଳିତ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇ ୨ଟି ସ୍ଥାନରୁ ୧୪୦୦ ଲିଟର ପୋଚ ନଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି। ତେବେ ଏହି ଘଟଣାରେ କାହାରିକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇ ନ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଛତ୍ରପୁର ଭ୍ରାମ୍ୟମାଣ ଅବକାରୀ, ବୁଗୁଡ଼ା ପୋଲିସ ଏବଂ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ କୌଣସି ସୂତ୍ରରୁ ଖବରପାଇ