Dharitri News
ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

କର୍କଟ ଚିକିତ୍ସା ପ୍ରକୋଷ୍ଠ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୮ା୨-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଗୁରୁବାର କର୍କଟ ରୋଗର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ପୁରୁଷ ଭେଷଜ ବିଭାଗ ୱାର୍ଡରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ରକୋଷ୍ଠ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବିଧାୟକ ସରୋଜ କୁମାର ସାମଲ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଏହାକୁ ଲୋକାର୍ପିତ କରିଥିଲେ। ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ଜିଲାପାଳ ନିଖିଲ ପୱନ କଲ୍ୟାଣ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ଦୁଇଜଣ କର୍କଟ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କୁ କେମୋଥେରାପି ଦିଆଯାଇଥିଲା। ସିଡିଏମ୍‌ଓ ବାସୁଦେବ ବେହେରାଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ତାଲିମପ୍ରାପ୍ତ ଭେଷଜ ବିଶେଷଜ୍ଞ ରାଜକିଶୋର ସେଠୀ ରୋଗୀଙ୍କୁ କେମୋଥେରାପି ଦେଇଥିଲେ। ଏଡିଏମ୍‌ଓ ଧ୍ରୁବଚରଣ ଦେବତା, ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ନନ୍ଦ, ଜିଲା କୁଷ୍ଠ ରୋଗ ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀ ମୃତ୍ୟୁଞ୍ଜୟ ମହାପାତ୍ର, ବରିଷ୍ଠ ଭେଷଜ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡା. ଜଗଦାନନ୍ଦ ତ୍ରିପାଠୀ, ଡା. ନଗଜାନନ୍ଦ ଦାସ, ଜାତୀୟ ଗ୍ରାମୀଣ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ମିଶନର ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଧିକାରୀ ରୂପକ କୁମାର ମହାପାତ୍ର, ଚିକିତ୍ସାଳୟ ପରିଚାଳକ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଜ୍ୟୋତି ଜେନା ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ବିଜେପୁର ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ

ବିଜେଡି 0
ବିଜେପି 0
କଂଗ୍ରେସ 0
  ଅନ୍ୟାନ୍ୟ 0

Model This Week

ଏଲ୍‌ସା ଘୋଷ

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଆସି ପ୍ରେମିକ ହିନସ୍ତା: ଗ୍ରାମ ମନ୍ଦିରରେ କଲେ ବିବାହ

ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଆସି ପ୍ରେମିକ ହିନସ୍ତା: ଗ୍ରାମ ମନ୍ଦିରରେ କଲେ ବିବାହ

ବନ୍ତଳା, ୨୪।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁୁ ଭେଟିବାକୁ ଆସି ହୀନସ୍ତା ହୋଇଛନ୍ତି ଜଣେ ପ୍ରେମିକ। ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଥାନା ସାହାରାଗୋଡାରେ ଘଟିଛି ଏପରି ଘଟଣା।

ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକ ନୂତନ ବିଡିଓଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ

ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକ ନୂତନ ବିଡିଓଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ

ବନ୍ତଳା,୨୪।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକରେ ନୂତନ ବିଡିଓ ଭାବେ ଦୁଃଖବନ୍ଧୁ ନାୟକ ଶନିବାର ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ସହଯୋଗରେ ସମସ୍ୟାଗୁଡିକୁ ସମାଧାନ କରି ଗରିବଙ୍କ ପାଇଁ ପକ୍କା ଘର ଓ ପାନୀୟ ଜଳଯୋଗାଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ବିଡିଓ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଦୁଇ ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୪ ଗୁରୁତର

ଦୁଇ ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୪ ଗୁରୁତର

ପରଜଙ୍ଗ, ୨୪।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ୫୩ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ପରଜଙ୍ଗ ଖଣ୍ଡିଆବନ୍ଧ ନିକଟରେ ଶନିବାର ଦିନ ୧୧ଟା ବେଳେ ଦୁଇ ବାଇକ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଧକ୍କା ହେବାରୁ ୪ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆହତମାନେ ହେଲେ ଭୁବନ ଥାନା ଯମୁନାକୁଟ ଗ୍ରାମର ଚନ୍ଦ୍ରମଣି ସାହୁ, ସ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଣତି ସାହୁ, ଦାଦାରଘାଟି ଫାଣ୍ଡି ରଙ୍ଗଥଳି ପାଞ୍ଚ ନଂ କଲୋନୀର ପ୍ରଶାନ୍ତ ମହାନ୍ତି ଓ ସୁରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ସିଂ।

ପଡ଼ିରହିଥିବା ପ୍ରକଳ୍ପ ତୁରନ୍ତ ଶେଷ କର

ପଡ଼ିରହିଥିବା ପ୍ରକଳ୍ପ ତୁରନ୍ତ ଶେଷ କର

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୩।୨- ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଖଣିଜ କ୍ଷେତ୍ର କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନାକୁ ଜିଲା ଖଣିଜ ପାଣ୍ଠି ଦ୍ୱାରା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍‌ ଟ୍ରଷ୍ଟିର କାର୍ଯ୍ୟନିବାହୀ କମିଟି ବୈଠକ ଶୁକ୍ରବାର ଜିଲା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥା ସଭାଗୃହ ଠାରେ ଜିଲାପାଳ ଅନିଲ କୁମାର ସାମଲଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲା ଖଣିଜ ପାଣ୍ଠିରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୨୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ ବାଦରେ ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୫୨କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଛି।

ରବୀନ୍ଦ୍ର ସଭାପତି, ବାଇଧର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ

ବଅଁରପାଳ,୨୩।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନାଲ୍‌କୋ ଠିକା ମଜଦୁର ସଂଘର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ର୍ନିବାଚନ ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ସିସିପି ଛକଠାରେ ମଜଦୁର ସଂଘର ଏକ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ବିଏମ୍‌ଏସ୍‌ ରାଜ୍ୟ କୋଷାଧ୍ୟକ୍ଷ ବିନୟ ତ୍ରିପାଠୀ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ନୂତନ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ।

ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ତଦାରଖ କଲେ ଜିଲାପାଳ

ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ତଦାରଖ କଲେ ଜିଲାପାଳ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୩।୨- ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ବାର୍ଷିକ ହାଇସ୍କୁଲ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ପରୀକ୍ଷା କିପରି ଚାଲୁଛି ତାହାର ତଦାରଖ କରିଛନ୍ତି ଜିଲାପାଳ ଅନିଲ କୁମାର ସାମଲ। ପ୍ରଥମ ଦିନର ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ପରେ ଜିଲାପାଳ ବିଭିନ୍ନ କେନ୍ଦ୍ର ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରଗୁଡ଼ିକରେ ଆବଶ୍ୟକ ପାନୀୟଜଳ ଯୋଗାଣ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଆନୁସଙ୍ଗିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ସହ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟରେ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଠିକ୍‌ ଭାବେ ଦିଆଯାଉଛି କି ନାହିଁ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ଅନୁଗୋଳ ସହରରେ ବଢ଼ୁଛି ଅପରାଧ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୩ା୨- ଅନୁଗୋଳ ସହର ସମେତ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ଚୋରି, ଲୁଟ୍‌, ଡକାୟତି, ଛିନତାଇ ଆଦି ଘଟଣା ବଢ଼ି ଚାଲିଛି। ଏ ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ବଢ଼ୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ରୋକ୍‌ ଲଗାଇବାରେ ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ଏକ ପ୍ରକାର ବିଫଳ ହୋଇଥିବା ସହରବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି। ଗତ ୧ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ୨୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଚୋରି, ଲୁଟ୍‌, ଡକାୟତି ଘଟିଥିବାରୁ ସୁରକ୍ଷା ନେଇ ସହରବାସୀ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି।

କିଶୋରନଗରରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେଲେ ୧୮୧୭ ଜଣ

ବଇଣ୍ଡା,୨୩।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକରେ ମୋଟ ୧୮୧୭ ଜଣ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଥିବାବେଳେ ୨୩ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପରୀକ୍ଷା ଦେଇନାହାନ୍ତି।

ୱାର୍ଡ ସଂରକ୍ଷଣ ଓ ପୁନର୍ଗଠନ ମାମଲା: ପ୍ରସ୍ତାବିତ ତାଲିକାକୁ ବିରୋଧ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୩।୨- ଢେଙ୍କାନାଳ ପୌରସଂସ୍ଥାରେ ୱାର୍ଡ ସଂରକ୍ଷଣ ଓ ପୁନର୍ଗଠନକୁ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ତାଲିକାକୁ ଶୁକ୍ରବାର ୧୦ନଂ ୱାର୍ଡବାସୀ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିବାଦ କରିଛନ୍ତି। ସମସ୍ତ ବିଷୟକୁ ଠିକ୍‌ ଭାବରେ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରି ୱାର୍ଡଗୁଡିକର ପୁନର୍ଗଠନ ସହ ସଂରକ୍ଷଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଲିଖିତ ଭାବରେ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଅଭିଯୋଗରୁ ଜଣାପଡିିଛି ଯେ, ପ୍ରସ୍ତାବିତ ତାଲିକାରେ ୧୦ନଂ ୱାର୍ଡକୁ ଭାଙ୍ଗି ୩ଟି ୱାର୍ଡରେ ବିଭକ୍ତ କରାଯାଇଛି

କପି କରି ୧୧ ଧରାପଡିଲେ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୩।୨- ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷାର ପ୍ରଥମ ଦିବସରେ କପିକରି ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାରେ ମୋଟ ୧୧ ଜଣ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ଧରାପଡିଛନ୍ତି । ପ୍ରଥମ ଦିବସରେ ପ୍ରଥମ ଭାଷା ଓଡ଼ିଆ ପରୀକ୍ଷା ହୋଇଥିଲା। ଜିଲାପାଳ ନିଖିଲ ପୱନ କଲ୍ୟାଣ ଓଡାପଡା ବ୍ଲକର ଇନ୍ଦିପୁର ହାଇସ୍କୁଲ, ବଳରାମପୁର ହାଇସ୍କୁଲ, ଶ୍ରୀଲୋକନାଥ ନୋଡାଲ ବିଦ୍ୟାପୀଠ କାଶିଆଡିହ ଓ ଦାଣ୍ଡିମାଳ ହାଇସ୍କୁଲ ମହେନ୍ଦ୍ରପୁର ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସହିତ ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ସୁଧାନନ୍ଦ ପରିଡା ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ଏନ୍‌ଏସିରେ ତାଲା ପକାଇଲେ କାଉନସିଲର

ଏନ୍‌ଏସିରେ ତାଲା ପକାଇଲେ କାଉନସିଲର

ଆଠମଲ୍ଲିକ,୨୩ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ଏନ୍‌ଏସିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା ଆବଣ୍ଟନରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରି ଶୁକ୍ରବାର ୮ ଜଣ କାଉନସିଲର ଏନ୍‌ଏସି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇ ଧାରଣାରେ ବସିଥିଲେ। ଅଭିଯୋଗ ମୁତାବକ, ଏନଏସିର ଗରିବ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ଗତ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୧୭ରେ ୨୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଥିଲା।

ବାଇକ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ

ବାଇକ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ

ପରଜଙ୍ଗ,୨୩।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ସରାଙ୍ଗ ଫାଣ୍ଡି ଅଧୀନ ଡମୋଳ ଗ୍ରାମର କେଦାର ବଳ(୪୩)ଙ୍କ ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ ବାଇକ ଧକ୍କାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।