ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଯୁବତୀଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଉଠାଇ ବଳାତ୍କାର

ଯୁବତୀଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଉଠାଇ ବଳାତ୍କାର
ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ/ତୁମୁଡିବନ୍ଧ, ୮।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରାଜଧାନୀରେ ଏବେ ଯୁବତୀ/ ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ, ଭିଡିଓକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଥିବା ବେଳେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ବି ପଛରେ ପଛରେ ପଡିନାହିଁ। ପଛୁଆ ଜିଲା ଭାବେ ପରିଗଣିତ ହେଉଥିବା ଏହି ଜିଲାରେ ମଧ୍ୟ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଉଠାଯାଇ ବ୍ଲାକମେଲିଂ କରାଯାଉଛି। କଥା ଏତିକିରେ ସରିନାହିଁ। ଏହି ଫଟୋକୁ ଦେଖାଇ ସମ୍ପୃକ୍ତ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ବଳାତ୍କାର କରାଯାଇଛି। ପ୍ରଥମେ ଫଟୋ ଉଠାଇଥିବା ଯୁବକ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ କଲାପରେ ପଛରେ ପ୍ରେମିକ ଜଣକ ମଧ୍ୟ ଏହି କାଣ୍ଡ ଭିଆଇଛନ୍ତି। ଏଭଳି ଘଟଣା ଜିଲାର ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ବ୍ଲକରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଘଟଣା ନେଇ ଛାତ୍ରୀ ଜଣକ ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ଥାନାରେ ଗୁରୁବାର ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ପୋଲିସ ଏହି ଘଟଣାରେ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ କାଉଗୁଡାର ମନୋଜ ନାୟକ ଓ କାଲିସାପଦରର ବିକାଶ ମଲ୍ଲିକ। ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଛାତ୍ରୀ ଯୁକ୍ତ ୨ରେ ପଢ଼ୁଛନ୍ତି। କଲେଜ ଯିବା ଆସିବା ସମୟରେ ମନୋଜଙ୍କ ସହ ପରିଚୟ ହୋଇଥିଲା। ଗତ ନଭେମ୍ବରରେ ମନୋଜ ରହୁଥିବା ଭଡାଘର କଲୋନୀକୁ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଡାକି ଜବରଦସ୍ତ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଥିଲେ। ହେଲେ ଏହି ସମୟର କିଛି ଫଟୋ ନିଜ ମୋବାଇଲ ଫୋନରେ କଏଦ କରିଥିଲେ। ଏହି ଫଟୋକୁ ଦେଖାଇ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ବଳାତ୍କାର କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ଫଟୋକୁ କେତେ ଜଣଙ୍କ ପାଖକୁ ହ୍ବାଟ୍‌ସ୍‌ଆପରେ ପଠାଇଥିଲେ। ଘଟଣା ବିଷୟରେ କାହାରିକୁ କହିଲେ ଜୀବନରୁ ମାରି ଦେବା ପାଇଁ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ। ସେହିପରି ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରେମିକ ବିକାଶ ଏହି ଫଟୋର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଛାତ୍ରୀ ତଥା ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବାରମ୍ବାର ବଳାତ୍କାର କରିଥିଲେ। ଅନୁରୂପ ଭାବେ ଫଟୋକୁ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ମୋବାଇଲ ଫୋନରେ ଏପରିକି ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଭଉଣୀଙ୍କ ପାଖକୁ ମଧ୍ୟ ପଠାଇଥିଲେ ବୋଲି ଏତଲାରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି। ପୋଲିସ ଏହି ଘଟଣାରେ ୧୦ ଓ ୧୧/୧୮ରେ ୨ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି।
All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

କରାସର ନଦୀରେ ଭାସିଗଲେ ବୃଦ୍ଧ

କରାସର ନଦୀରେ ଭାସିଗଲେ ବୃଦ୍ଧ

କୋଟଗଡ,୧୬ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା କୋଟଗଡ ବ୍ଲକ କୁମ୍ଭାରସାହିର ସିମନ କହଁର(୬୦) ବୁଧବାର ସକାଳ ୯ଟାରେ କରାସର ନଦୀକୁ ଗାଧୋଇବାକୁ ଯାଇ ଭାସିଯାଇଛନ୍ତି।

ଉତ୍କଳମଣି ଉଚ୍ଚବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମୋ ସ୍କୁଲ କାଯର୍‌ୟକ୍ରମ

ଉତ୍କଳମଣି ଉଚ୍ଚବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମୋ ସ୍କୁଲ କାଯର୍‌ୟକ୍ରମ

ଚିକିଟି,୧୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଚିକିଟି ବ୍ଲକ ମାଧବନ୍ଧ ସ୍ଥିତ ଉତ୍କଳମଣି ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ବୁଧବାର ମୋ ସ୍କୁଲ କାଯର୍‌ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାତ୍ରଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି କାଯର୍‌ୟକ୍ରମରେ ଆର୍ଯ୍ୟଭଟ୍ଟର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ତଥା ଉକ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପୁରାତନ ଛାତ୍ର ସୁଧିର କୁମାର ରାଉତ ଯୋଗଦେଇ ମୋ ସ୍କୁଲ କାଯର୍‌ୟକ୍ରମ ଉପରେ ଆଲୋକପାତ କରିଥିଲେ।

ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ : ୩  ଗିରଫ

ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ : ୩ ଗିରଫ

ଆସିକା,୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ଆସିକା - ଭଞ୍ଜନଗର ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାର ଝଗଡେଇ ଗୁଞ୍ଜା ନିକଟରୁ ପୋଲିସ ବୁଧବାର ରାତିରେ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଜବତ କରିବା ସହ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ କୋଦଳା ଥାନା ଖଜାପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମର ହର୍ଷ ସ୍ବାଇଁ ଓରଫ ଡେରେ କାଳିଆ, କଲେଜ ଛକର କାଳୁଚରଣ ପାତ୍ର ଓ କୋଦଳା ଏରୋଗଲା ବସ୍ତିର ଶିବାଜୀ ଦାସ।

ରାଜମିସ୍ତ୍ରି ହତ୍ୟା ମାମଲା,  ୫ ଗିରଫ

ରାଜମିସ୍ତ୍ରି ହତ୍ୟା ମାମଲା, ୫ ଗିରଫ


ଆସିକା,୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ଆସିକା ଏନଏସି ସୁନାମ୍ବ ସାହି ବାଲାଜୀ ମନ୍ଦିର ଛକଠାରେ ଜାନୁୟାରୀ ୧୭ ତାରିଖରେ ସେହି ସାହିର ରାଜମିସ୍ତ୍ରି ମିଟୁ ଦାସଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ସେମାନେ ହେଲେ ଅଜିତ କୁମାର ନାୟକ, ଆଶିଷ ନାହାକ, ସରୋଜ କୁମାର ନାୟକ, ନୀଳାଞ୍ଚଳ ମୁନି ଓ ପପୁ ମହାନ୍ତି। ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଆସିକା ଏନଏସି ଅନ୍ତର୍ଗତ ସୁନାମ୍ବ ସାହି ଅଞ୍ଚଳର।

ପ୍ରତାପ ହତ୍ୟା ମାମଲା,  ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ପ୍ରତାପ ହତ୍ୟା ମାମଲା, ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ


ଆସିକା,୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.): ଆସିକା-ବ୍ରହ୍ମପୁର ୫୯ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର କରଞ୍ଜେଇ ନିକଟରେ ଚଳନ୍ତା ବସରେ ପ୍ରତାପ ପୋଲାଇଙ୍କୁ ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ମାମଲାର ଅନ୍ୟତମ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପାକଲାପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମର ସିଲୁ ଓରଫ ଗୌତମ ପୋଲାଇଙ୍କୁ ବୁଧବାର ରାତିରେ  ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ସିଲୁ ବାଲିସିରା ଛକଠାରେ ବସକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ କାବୁ କରିଛି।

ଯୁବକଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ

ଯୁବକଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ

ଛତ୍ରପୁର,୧୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଜମିରେ ପାଣି ମଡ଼ାଇବାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଛତ୍ରପୁର ଥାନା ସୁନ୍ଦରପୁର ଗାଁର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି। ସେ ହେଲେ ଦୁର୍ଲଭ ବେହେରା। ଚିକିସତ୍। ଲାଗି ତାଙ୍କୁ ଛତ୍ରପୁର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ସୁନ୍ଦରପୁର ମୁକୁସିଆ ବନ୍ଧ ନିକଟ ଜମିରେ ଦୁର୍ଲଭ ପାଣି ମଡ଼ାଇବାକୁ  ଯାଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ପାଣି ମଡାଇବାକୁ  କେନ୍ଦ୍ର କରି ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ଝଗଡା ହୋଇଥିଲା। ଯୁବକ ଜଣକ ଦୁଇ ହାତକୁ ଖଣ୍ଡାରେ ହାଣିଥିବା ଦୁର୍ଲଭ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଫେରାର ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଧର -ଏସ୍‌ପି

ଫେରାର ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଧର -ଏସ୍‌ପି

ଛତ୍ରପୁର,୧୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଗଞ୍ଜାମ ପୋଲିସ ଜିଲା ଏସପିଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀ ଗୃହରେ ଗୁରୁବାର  ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଓ ଛତ୍ରପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ଅଧୀନରେ ଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଅପରାଧ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀ ସଂଘର ବୈଠକ

ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀ ସଂଘର ବୈଠକ

ଆସିକା,୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ନିଖିଳ ଓଡିଶା ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀ ସଂଘ ଆସିକା ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ସ୍ଥାନୀୟ କନ୍ୟକା ପରମେଶ୍ୱରୀ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। କର୍ମୀଙ୍କୁ ଉପଯୁକ୍ତ ପ୍ରାପ୍ୟ ନ ଦେଇ ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ କାର୍ଯ୍ୟଭାର ବୃଦ୍ଧି କରୁଥିବା ନେଇ ବୈଠକରେ କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରୁ ଆସିଲା ଇଭିଏମ

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରୁ ଆସିଲା ଇଭିଏମ

ଛତ୍ରପୁର,୧୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଛତ୍ରପୁରରେ ଗୁରୁବାର ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମୈନପୁରୀରୁ ଏକ ଟ୍ରକ୍‌ ଯୋଗେ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍‌ ଭୋଟିଂ ମେଶିନ (ଇଭିଏମ) ଆସି ପହଞ୍ଚିଛି। ଛତ୍ରପୁରସ୍ଥିତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଥିବା ଗୋଦାମରେ ଏଗୁଡିକୁ ରଖାଯାଇଛି। ୨୫୩୯ ଇଭିଏମ ଏଠାକୁ ଆସିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ବିଭିନ୍ନ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଏଗୁଡିକର ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବ ବୋଲି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ପୂର୍ବରୁ ଏଠାରୁ ଅନ୍ୟ ଜିଲାକୁ ଇଭିଏମ ଯାଇଥିଲା।

ଚକାପାଦ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଗିରଫ

ଚକାପାଦ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଗିରଫ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ/ଶଙ୍କରାଖୋଲ, ୧୬।୮-କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଚକାପାଦ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ହରିବନ୍ଧୁ ପରିଡ଼ା ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ପଡିଛନ୍ତି। ଏକ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଚାର୍ଜଶିଟରୁ ନାଁ କାଟିବା ପାଇଁ ଗୁରୁବାର ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଭିଜିଲାନ୍ସ କର୍ମଚାରୀ ତାଙ୍କୁ କାବୁ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କଠାରୁ ରଙ୍ଗବୋଳା ଟଙ୍କା ଜବତ କରାଯାଇଛି।

ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଉଡିଲା ବିରଳ ପକ୍ଷୀ

ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଉଡିଲା ବିରଳ ପକ୍ଷୀ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୬।୮- ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହର ହରିଡାଖଣ୍ଡି ଅଞ୍ଚଳର ଲକ୍ଷ୍ମୀବିହାର ସ୍ଥିତ ଏକ ମୋବାଇଲ ଟାୱାରରେ ଗତ ୧୧ ତାରିଖରେ ସ୍ପଟ୍‌ ବିଲ୍‌ଡ ପେଲିକାନ ପ୍ରଜାତିର ଏକ ବିରଳ ପକ୍ଷୀ ଫସି ଯାଇଥିଲା। ୧୫୦ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚ ମୋବାଇଲ ଟାୱାରରେ ପକ୍ଷୀର ପର ଫସିଯିବା ସହ ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା। ଫଳରେ ପକ୍ଷୀଟି ଉଡି ପାରିନଥିଲା। ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ଏବଂ ବନ ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀମାନେ ପ୍ରାୟ ୩ଘଣ୍ଟା ଉଦ୍ୟମ କରିବା ପରେ ପକ୍ଷୀଟି ଉଦ୍ଧାର ହୋଇପାରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଆଘାତ ଲାଗିଥିବା ଯୋଗୁ ଉଡି ପାରିନଥିଲା। ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଯିବା ସହ ପକ୍ଷୀର ଡେଣାକୁ ଷ୍ଟିଚ୍‌ କରାଯାଇଥିଲା। ତା ପରଠୁ ବନ ବିଭାଗ ହେପାଜତରେ ପକ୍ଷୀଟି ଥିଲା। ଗୁରୁବାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ ହେବା ପରେ ସମରଝୋଳ ଗ୍ରାମର ପାଖରୀରେ ଛଡା ଯାଇଥିଲା। ପକ୍ଷୀଟି ଉଡିବା ପରେ ପୋଖରୀରେ ପହଁରି ଥିବା ବ୍ରହ୍ମପୁର ରେଞ୍ଜର ରାଜା ରାଓ ସୁବୁଦ୍ଧି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଜି.ଉଦୟଗିରି ଦୁର୍ଗାପୂଜା କମିଟି ବୈଠକ

ଜି.ଉଦୟଗିରି ଦୁର୍ଗାପୂଜା କମିଟି ବୈଠକ

ଜି.ଉଦୟଗିରି,୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଜି. ଉଦୟଗିରି ବ୍ୟବସାୟୀ ସଙ୍ଘ ସଭାଗୃହଠାରେ ବୁଧବାର ଜି. ଉଦୟଗିରି ଦୁର୍ଗାପୂଜା କମିଟିର ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ ସଭାପତି ସମୀର କୁମାର ପାଢ଼ୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ବୈଠକରେ ଆଗାମୀ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା।