Dharitri News
ବ୍ରହ୍ମପୁର

୧୬ରୁ ଘୁମୁସର ବନଖଣ୍ଡରେ ବାଘଗଣନା

୧୬ରୁ ଘୁମୁସର ବନଖଣ୍ଡରେ ବାଘଗଣନା ଭଞ୍ଜନଗର,୮।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଘୁମୁସର ବନଖଣ୍ଡରେ ଆସନ୍ତା ୧୬ରୁ ୨୧ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବାଘ ଓ ତୃଣଭୋଜି ପ୍ରାଣୀ ଗଣନା କରାଯିବ। ଏଥିପାଇଁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ତାଲିମ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଆଞ୍ଚଳିକ ମୁଖ୍ୟ ବନସଂରକ୍ଷକ (ଆରସିସିଏଫ୍‌) ଶଶି ପଲ କହିଛନ୍ତି। ଗୁରୁବାର ଆରସିସିଏଫ୍‌ ପଲ ଭଞ୍ଜନଗର ଉତ୍ତର ଘୁମୁସର ବନଖଣ୍ଡ ଗସ୍ତରେ ଆସି ବିଭିନ୍ନ ବନ ସୁରକ୍ଷା ସମିତି କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ସହ ଜଙ୍ଗଲ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ତାରସିଂ ରେଞ୍ଜ ଡେଲିଙ୍ଗିପଦର ଭିଏସ୍‌ଏସ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ସଭାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଜଙ୍ଗଲରେ ଯେଭଳି ନିଅଁା ନ ଲାଗିବ ସେଥିପ୍ରତି ସତର୍କ ରହିବାକୁ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ। ପରେ ଆରସିସିଏଫ୍‌ ବାଉଁଶ ଜଙ୍ଗଲ ବୁଲି ଦେଖିଥିଲେ। ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବନ ବିଭାଗ ଡାକବଙ୍ଗଳାରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ବିଭିନ୍ନ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ଗତ ଦିନରେ ଗଣନା ପରେ ବାଘ ସଂଖ୍ୟାକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଦେଖା ଦେଇଥିଲା। ତେଣୁ ଚଳିତବର୍ଷ ନୂଆ ଉପାୟରେ ବାଘ ଗଣନା ହେବ। ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ ରେଞ୍ଜରେ ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ହାତୀପଲ ରହୁଛନ୍ତି । ଖରିଫ୍‌ ଋତୁରେ ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି। ଆଗାମୀ ଦିନରେ ହାତୀପଲ କିଭଳି ଜଙ୍ଗଲରେ ହିଁ ରହିବେ ସେଥିପାଇଁ ଗବେଷଣା ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ଏକ ପ୍ରକଳ୍ପ ହେବ । ଗଞ୍ଜାମ-କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ସୀମାବର୍ତ୍ତୀ ଜଙ୍ଗଲରେ ଘୂରି ବୁଲୁଥିବା ଛୁଆ ହାତୀଟି କିଭଳି ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବ ସେଥିପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ଆରସିସିଏଫ୍‌ ବିଭାଗୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ। ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକରେ ଉତ୍ତର ଘୁମୁସର ବନଖଣ୍ଡ ଅଧିକାରୀ ରାମସାମୀ ପି, ଦକ୍ଷିଣ ଘୁମୁସର ବନଖଣ୍ଡ ଅଧିକାରୀ ବିଜୟ କେତନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ, ଏସିଏଫ ସୁଦର୍ଶନ ବାଦୀ, ରମେଶ ପ୍ରଧାନ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲେ ନାବାଳିକା

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲେ ନାବାଳିକା

ଶେରଗଡ,୨୧। ୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶେରଗଡ ବ୍ଲକ ପଥରପୁଞ୍ଜି ଗ୍ରାମରେ ବୁଧବାର ଏକ ଅଘଟଣ ଘଟିଛି। ଘରେ ନିଅଁା ଲାଗିଯିବାରୁ ପୋଡି ହୋଇ ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ପ୍ରୀତିମୟୀ ନାୟକ। ଶର୍ଟ ସର୍କିଟରୁ ଚାଳରେ ନିଆଁ ଲାଗି ଏପରି ଅଘଟଣ ଘଟିଥିବା ପୋଲିସ ସୂଚନା ହେଇଛି। ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୨ଟାରେ ପ୍ରୀତିମୟୀ ଘରେ କବାଟ ଦେଇ ଶୋଇଥିଲେ। ପରିବାର ଲୋକେ କୌଣସି ଏକ କାମରେ ବାହାରକୁ ଯାଇଥିଲେ।

ଜାନିବିଲି-ଦକ୍ଷିଣପୁର ଭୂତଳ ପାଇପ୍‌ଲାଇନ୍‌ ପ୍ରକଳ୍ପ, ସମୀକ୍ଷା କଲେ ନଗର ଉନ୍ନୟନ କମିଶନର

ଜାନିବିଲି-ଦକ୍ଷିଣପୁର ଭୂତଳ ପାଇପ୍‌ଲାଇନ୍‌ ପ୍ରକଳ୍ପ, ସମୀକ୍ଷା କଲେ ନଗର ଉନ୍ନୟନ କମିଶନର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ, ୨୧।୨- ଜାନିବିଲି ଡ୍ୟାମରୁ ଦକ୍ଷିଣପୁର ଜଳଭଣ୍ଡାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାସ୍ତାପାର୍ଶ୍ୱ ଭୂତଳ ମୋଟା ପାଇପ ଲାଇନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଅଗ୍ରଗତି ନେଇ ବୁଧବାର ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ପ୍ରମୁଖ ଶାସନ ସଚିବ ଜି.ମାଥି ଭାଥାନନ ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ। ଦୀର୍ଘ ୩ଦଶନ୍ଧି ଧରି ରେଶମ ନଗରୀରେ ଭୀଷଣ ଜଳ ସଙ୍କଟର ସ୍ଥାୟୀ ସମାଧାନ ଲାଗି ନିର୍ମାଣ କରାଯାଉଛି ଏହି ବୃହତ୍‌ ପ୍ରକଳ୍ପ।

ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ୨ ଗିରଫ,  ବମ୍‌, ଖଣ୍ଡା ଜବତ

ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ୨ ଗିରଫ, ବମ୍‌, ଖଣ୍ଡା ଜବତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୧।୨- ସ୍ଥାନୀୟ ବୈଦ୍ୟନାଥପୁର ଥାନା ଗାରାବନ୍ଧ ନିଗମନଗର ସପ୍ତମ ଗଳି ଅଞ୍ଚଳରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ କେତେକ ଦୁର୍ବୁତ୍ତ ଏକ ବଡ ଧରଣର ଡକାୟତି ଯୋଜନା କରୁଥିବା ବୈଦନାଥପୁର ପୋଲସି ଖବର ପାଇ ସେଠାରେ ଚଢାଉ କରିଥିଲା।

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓପିଟିସିଏଲ୍‌ କନିଷ୍ଠ କିରାଣି

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓପିଟିସିଏଲ୍‌ କନିଷ୍ଠ କିରାଣି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୧।୨- ବ୍ରହ୍ମପୁର ଭିଜିଲାନ୍ସ ବିଭାଗ ବୁଧବାର ଓଡିଶା ପାଓ୍ବାର ଟ୍ରାନ୍ସମିଶନ କର୍ପୋରେଶନ ଲିଃ(ଓପିଟିସିଏଲ)ର ଜଣେ କନିଷ୍ଠ କିରାଣିଙ୍କୁ ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ସମୟରେ ଧରିଛି। ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଯୁଗଳ କିଶୋର ପରିଡା। ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଡମୁଳୁ ଗ୍ରାମର ଯୁଗଳ ବ୍ରହ୍ମପୁର ପାଣିଗ୍ରାହୀ ପେଣ୍ଠ ଓପିଟିସିଏଲ ଅଫିସରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ। ଜଣେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଇପିଏଫ ବିଲ ପାସ କରିବା ପାଇଁ ୮ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ସମୟରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଭିଜିଲାନ୍ସ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀମାନେ ତାଙ୍କୁ ଧରିଥିଲେ। ଅନୁଯାୟୀ, ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦକ୍ଷିଣପୁର ଅଞ୍ଚଳର ଜୟରାମ ରାଉତ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଭାଗରେ କାର୍ଯ୍ୟକରିବା ପରେ ଅବସର ନେଇଛନ୍ତି।

ଭଞ୍ଜନଗର ମେଡିକାଲକୁ କାୟାକଳ୍ପ ପୁରସ୍କାର

ଭଞ୍ଜନଗର ମେଡିକାଲକୁ କାୟାକଳ୍ପ ପୁରସ୍କାର

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୧।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭଞ୍ଜନଗର ଉପଖଣ୍ଡ ହସପିଟାଲକୁ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କାୟାକଳ୍ପ ସ୍ବାନ୍ତନାମୂଳକ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀମାନେ ଯୋଗଦେଇ ଏହି ପୁରସ୍କାର ଭଞ୍ଜନଗର ମେଡ଼ିକାଲର ପୂର୍ବତନ ଏସ୍‌ଡ଼ିଏମ୍‌ଓ ଡ. ପ୍ରଫୁଲ କୁମାର ଗୌଡ଼ଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ୨ମାସ ପୂର୍ବେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ଏକ ଟିମ୍‌ ଭଞ୍ଜନଗର ମେଡ଼ିକାଲ ପରିଦର୍ଶନରେ ଆସି ସଫେଇ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା, ରୋଗୀଙ୍କ ସୁବିଧା ଅସୁବିଧା ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ । ପରେ ଉକ୍ତ ରିପୋର୍ଟକୁ ଆଧାର କରି ଏହି ପୁରସ୍କାର ମିଳିଛି ।

ବାଲାଜୀପଲ୍ଲିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୧୧ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ବାଲାଜୀପଲ୍ଲିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୧୧ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ବାଲିପଡା, ୨୧।୨- କୁକୁଡାଖଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ହୁଗୁଳାପଟା ପଞ୍ଚାୟତର ବାଲାଜୀପଲ୍ଲି ଗ୍ରାମ ଅନୁସୂଚିତଜାତି ସାହିରେ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ପ୍ରାୟ ସାଢେ ୮ଟାରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୧୧ ବଖରା ଜଳି ଯାଇଛି। ଶର୍ଟସର୍କିଟ ଯୋଗୁ ଗୋଟିଏ ଘରେ ନିଅଁା ଲାଗି ଅନ୍ୟ ଘରକୁ ବ୍ୟାପିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ନିଅଁାର ପ୍ରକୋପ ଏତେ ଅଧିକ ଥିଲାଯେ, ଚାହୁଁ ଚାହୁଁ ୧୧ ବଖରା ଜଳି ଯାଇଥିଲା। ବ୍ରହ୍ମପୁର ଓ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁରରୁ ଦମକଳବାହିନୀ ପହଞ୍ଚତ୍ ନିଅଁ।କୁ ଆୟତ୍ତ କରିଥିଲେ। ସ୍ଥାନୀୟ ଯୁବକ ବିପନ୍ନମାନଙ୍କୁ ରନ୍ଧାଖାଦ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ବାପାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ମାମଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୁଅଙ୍କୁ ଆଜୀବନ ଜେଲ

ବାପାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ମାମଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୁଅଙ୍କୁ ଆଜୀବନ ଜେଲ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୨୧ା୨- ବାପାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ବିଚାର କରି ବୁଧବାର ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଦୌରାଜଜ୍‌ ସୁଶାନ୍ତ ପଟେଲ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୁଅଙ୍କୁ ଆଜୀବନ ଜେଲ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା କରାଯାଇଛି। ଜରିମାନା ଅନାଦେୟ ଅଧିକ ୩ ବର୍ଷ ଜେଲ ଭୋଗିବା ପାଇଁ ରାୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ଫୁଲବାଣୀ ସଦର ଥାନା ସାଦନମେଣ୍ଡି ଗ୍ରାମର ରମେଶ ଦିଗାଲ।

ଘୁମୁସର ବନଖଣ୍ଡରେ ବାଘସଂଖ୍ୟା କମିଲା

ଘୁମୁସର ବନଖଣ୍ଡରେ ବାଘସଂଖ୍ୟା କମିଲା

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୧।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭଞ୍ଜନଗର ଉତ୍ତର ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଘୁମୁସର ବନଖଣ୍ଡରେ ୬ ଦିନ ହେଲା ଚାଲିଥିବା ବାଘ ଓ ଅନ୍ୟ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ ଗଣନା ବୁଧବାର ଶେଷ ହୋଇଛି। ଘୁମୁସର ବନଖଣ୍ଡରେ ଚଳିତ ଥର ଗଣନା ଅନୁଯାୟୀ ବାଘ ସଂଖ୍ୟା ବହୁତ କମିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଗତ ଥରର ଗଣନା ଦକ୍ଷିଣ ଘୁମୁସର ବନଖଣ୍ଡରେ ୧୬ଟି କଲରାପତରିଆ ବାଘ ଥିବାବେଳେ ଉତ୍ତର ଘୁମୁସର ବନଖଣ୍ଡରେ ୨୧ଟି କଲରାପତରିଆ ବାଘ ଥିବା ଜଣା ପଡିଥିଲା।

ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ହରିଣ ମୃତ

ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ହରିଣ ମୃତ

ଖଲ୍ଲିକୋଟ,୨୧।୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଖଲିକୋଟ ବ୍ଲକ ଲଙ୍ଗଳେଶ୍ୱର ଗ୍ରାମ ନିକଟ ୧୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ବୁଧବାର ଏକ ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ଏକ ଅଣ୍ଡିରା ହରିଣର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଖବର ପାଇ ରମ୍ଭା ଓ୍ବାଇଲ୍ଡ ଲାଇଫ ରେଞ୍ଜର ନଗେନ୍‌ କୁମାର ପଣ୍ଡା ମୃତ ହରିଣକୁ ଜବତ କରିଥିଲେ। ଖଲ୍ଲିକୋଟ ପ୍ରାଣୀଧନ ଚିକିତ୍ସକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମୃତଦେହ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପରେ ବନବିଭାଗ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ପୋତି ଦିଆଯାଇଥିଲା। ହରିଣଟି ପ୍ରାୟ ୩ ବର୍ଷର ହେବ ବୋଲି ରେଞ୍ଜର କହିଛନ୍ତି।

ତରୁଣ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ହତ୍ୟା ମାମଲା ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ ଦେଲେ ସାକ୍ଷ୍ୟ

ଛତ୍ରପୁର,୨୧।୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଖଲ୍ଲିକୋଟ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ତରୁଣ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଛତ୍ରପୁରସ୍ଥିତ ଏଡିଜେ କୋର୍ଟରେ ବୁଧବାର ଗଞ୍ଜାମ ପୋଲିସ ଜିଲାର ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ ଜିତେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ଦେହୁରୀ ସାକ୍ଷ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଏଡିଜେ ଶିଖା ରାଣୀ ରଥଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ସେ ସାକ୍ଷ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ। ଗୁରୁବାର ଖଲ୍ଲିିକୋଟ ଥାନା ଆଇଆଇସି ବିବେକାନନ୍ଦ ସ୍ବାଇଁ ସାକ୍ଷ୍ୟ ଦେବେ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ତରୁଣ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୪୬ ଜଣ ସାକ୍ଷ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିସାରିଛନ୍ତି। ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ନିଯୁକ୍ତ ସ୍ପେଶାଲ ପିପି ସନ୍ତୋଷ ମୁଣ୍ଡ ମାମଲା ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ।

ଲୁଟେରାଙ୍କ କବ୍‌ଜାରେ ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥ: ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କଠାରୁ ସାଢ଼େ ୫ ଲକ୍ଷ ଲୁଟ

ଲୁଟେରାଙ୍କ କବ୍‌ଜାରେ ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥ: ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କଠାରୁ ସାଢ଼େ ୫ ଲକ୍ଷ ଲୁଟ

ଖଣ୍ଡପଡା,୨୧।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବାଘମାରୀ-ଦଶପଲ୍ଲା ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥ ଏବେ ଲୁଟେରାଙ୍କ ଚରାଭୂଇଁ ପାଲଟିଛି। ଉକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ କେବଳ ରାତିରେ ନୁହେଁ ଦିନରେ ମଧ୍ୟ ଲୁଟେରାମାନେ ସକ୍ରିୟ ହୋଇ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଦେଖାଇ ଲୁଟ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି। ଏହି କ୍ରମରେ ବୁଧବାର କଣ୍ଟିଲୋ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କଠାରୁ ମୋବାଇଲ ସହ ସାଢ଼େ ୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ।

ସିଆର୍‌ପିଏଫ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ସଫେଇ ଅଭିଯାନ

ସିଆର୍‌ପିଏଫ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ସଫେଇ ଅଭିଯାନ

ଭଞ୍ଜନଗର, ୨୧।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସିଆର୍‌ପିଏଫ୍‌ର ୧୨୭ ବାଟାଲିୟନ ଭଞ୍ଜନଗର ପକ୍ଷରୁ ପୋଷ୍ୟଗ୍ରାମ ବେଣାକୁନ୍ଦା ଗ୍ରାମରେ ବୁଧବାର ଏକ ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସିଆରପିଏଫ୍‌ର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯାଇଛି।