Dharitri News
ସମ୍ବଲପୁର

ପରିବାର୍‌ ଲାଗି ପାଠ୍‌ପଢ଼ା ଛାଡ଼୍‌ଲେ ଗୌର

ପରିବାର୍‌ ଲାଗି ପାଠ୍‌ପଢ଼ା ଛାଡ଼୍‌ଲେ ଗୌର ଲୋଇସିଂହା, ୮।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ଗରିବ୍‌ ଲୁକ୍‌କର ହିତ୍‌ ଲାଗି ସରକାରକଁର ବହୁତ୍‌ଟେ ଯୋଜ୍‌ନା ଅଛେ। ହେଲେ ଗାଁମାନ୍‌କେ କୁଜି ନେତା ଆର୍‌ ଅଧ୍‌କାରୀମାନ୍‌କର ସଲାସୁତ୍‌ରାରେ ଥିଲା ଲୋକ୍‌ମାନେ ଯୋଜ୍‌ନାକେ ହରିଲୁଟ୍‌ କରୁଛନ୍‌। ଯେନ୍‌ଥିରଲାଗି ଗାଁ ଗଁଡାର ନିହାତି ଗରିବ୍‌ ଆର୍‌ ନିରୀହ ଲୋକ୍‌ମାନ୍‌କର ଲାଗି ଇ ହିତ୍‌କାରୀ ଯୋଜ୍‌ନାମାନ୍‌ ଦିବାସପନ୍‌ ହେଇଛେ। ଏନ୍‌ତା ଗୁଟେ ଘଟ୍‌ନା ଦେଖ୍‌ବାକେ ମିଲିଛେ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଲୋଇସିଂହା ବ୍ଲକ୍‌ ଭାଲୁପାଲି ଗାଁରେ। ଲୋଇସିଂହା ବ୍ଲକ୍‌ ବାଦିବାହାଲ ପନ୍‌ଚେତର ଭାଲୁପାଲି ଗାଁର ଶେଷ୍‌ ମୁଡ଼ସାନେ ରହୁଛନ୍‌ ମହେଶ୍ୱର ମିର୍ଦ୍ଧା। ପରିବାର୍‌ କହେଲେ ବିଧବା ମା’ ଦ୍ୱିତିକା (୭୫), ସ୍ତ୍ରୀ ଫଗୁନୀ, ଦୁଇ ପୁଓ ଗୌର (୧୮), ଅଜୁ (୧୪) ଆର୍‌ ଝି ଅନୀତା (୧୧)କୁଁ ନେଇ ତାଁକର ସଁସାର। ପରିବାର୍‌ଟା ପୂରା ସୁଖବାସୀ ଆଏ। ସମ୍‌ପତ୍‌ କହେଲେ ଘର୍‌ଡିହ ଖଁଡକ ଆର୍‌ ସେଥ୍‌ରେ ଥିବାର ରୁଇ ଘର୍‌। ଗାଁରେ ଲୁକ୍‌କର ଗାଈଦାମୁର୍‌ ଚରେଇ ଯାହା ମିଲୁଛେ ସେଥ୍‌ରେ ପରିବାର୍‌ର ବଛର୍‌ ଯାକ ତେଲ୍‌ନୁନ୍‌ ଚଲୁଛେ। ପରିବାର୍‌ର ଅସ୍‌ବିଧା ଲାଗି ବଡ଼ଖା ପୁଓ ଗୌର ଅଧାରୁ ପାଠ୍‌ପଢ଼ା ଛାଡ଼ି ବାପ୍‌କେ ଗାଈ ଗୁଠ୍‌ ଦେଖ୍‌ରେଖ୍‌ରେ ସାହାଯ୍‌ କରୁଛନ୍‌। ମହେଶ୍ୱରକଁର ଗୁଟେ ନଡ଼ାଛପର୍‌ ଘର୍‌ ଅଛେ। ସେ ଗରିବ ହେଇଥିଲେ ଭିଲ୍‌ ସରକାରକଁର ତରଫୁ ପକ୍‌କା ଘରଟେ ନାଇଁ ମିଲ୍‌ବାର। ପନ୍‌ଚେତ୍‌ରେ ବହୁତ୍‌ ଧନୀଲୋକ ଘର ପାଇଥିଲାବେଲ୍‌କେ ତାହାକୁ ନାଇଁ ମିଲ୍‌ବାର। ସେଥିର୍‌ଲାଗି ଖରା, ବର୍ଷା, ଶୀତରେ ବଡ଼ାକଷ୍‌ଟେ ପରିବାର୍‌ ରହୁଥିବାର କହିଛନ୍‌। ପକ୍‌କା ଘର୍‌ ଦୂରେ ଥାଉ ରାଶନ କାର୍ଡ ଖଁଡ଼େ ଭିଲ୍‌ ନାଇଁମିଲି। ଆଘ୍‌ରୁ ତାଁକର ବିପିଏଲ କାର୍ଡ ଥିଲା। ସେଥ୍‌ରେ ମିଲୁଥିବାର ଚାଉଲ୍‌ରେ ପରିବାର୍‌ଟା ଦୁଖେକଷ୍‌ଟେ ଚଲି ଯାଉଥିଲେ। ହେଲେ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଆଇନ ଲାଗୁ ହେଲା ଉତ୍‌ରୁ ରାଶନ କାର୍ଡ ପାଏବାରୁ ବାଦ୍‌ ପଡ଼ିଛନ୍‌। ଇ ସୁଖବାସୀ ପରିବାର ଚାଉଲ୍‌ ଘିନ୍‌ଲେ ଯାଇ ଘରେ ଚୁଲି ଜଲୁଛେ। ଚାଉଲ୍‌ ଠାନୁ ପନିପରିବା ସବୁ ଘିନିକରି ଚଲ୍‌ବାକେ ହେଉଛେ। ସେଥିର୍‌ଲାଗି ପରିବାର ଚଲାବାରେ ବଡ଼ା ଭିଡ଼ ହେଉଛେ ବଲି ଫଗୁନୀ କହିଛନ୍‌। ଘର୍‌ ଆର୍‌ ରାଶନ୍‌ କାର୍ଡ ଲାଗି ପନ୍‌ଚେତକେ ବହୁତ୍‌ ଥର ଗୁହାରି କରିଥିଲେ ଭିଲ୍‌ କେହି ତାକର କଥାକେ ନାଇଁ ଶୁନ୍‌ବାର ବଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍‌। ଇ ବାବ୍‌ଦେ ବିଡିଓ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ଖାଡିଆକୁଁ ପଚ୍‌ରାବାରେ ଇ ବାବ୍‌ଦେ ମୋର୍‌ନିକେ ଅଭିଯୋଗ ନାଇଁ ଆସି। ଫେର୍‌ଭିଲ୍‌ ତଦନ୍ତ କରି ଆବଶ୍ୟକ୍‌ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବା ବଲି କହିଥିଲେ।

ସମ୍ବଲପୁର

ରାଜପଥ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଢଳାଯାଉଛି କାରଖାନା ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁ

ରାଜପଥ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଢଳାଯାଉଛି କାରଖାନା ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁ

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା,୧୭।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଦେଇ ଯାଇଥିବା ୧୪୩ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଚାର୍ଡିଛକ ବୁଲାଣୀ ନିକଟରେ କାରଖାନାର ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁ ଢଳାଯାଉଛି। ବର୍ଜ୍ୟଜଳ ନିକଟସ୍ଥ ଚାଷଜମି ଓ ଘାସ ପଡିଆରେ ଜମୁଛି। ଗୋରୁ, ଛେଳି, ମେଣ୍ଢା ସେଠାକୁ ଚରିବାକୁ ଯାଇ ନାନାଦି ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି। ବର୍ଷାରେ ବର୍ଜ୍ୟଜଳ ବୋହିଯାଇ ନିକଟସ୍ଥ ଜଳାଶୟରେ ମିଶୁଛି।

୨୫ ବଛର୍‌ର ବାସଁଦ୍‌ ଜୀବନ୍‌

୨୫ ବଛର୍‌ର ବାସଁଦ୍‌ ଜୀବନ୍‌

ଲୋଇସିଂହା,୧୭।୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- କୁଷ୍ଠ ରୋଗ୍‌ ଆର୍‌ ମାରାତ୍ମକ ରୋଗ୍‌ ହେଇ ନାଇଁନ। ଆଏଜ୍‌କାଲି ଚିକିଛା କଲେ ରୋଗ୍‌ ମୂଲୁ ମେଟିଯାଉଛେ। ହେଲେ ସମାଜର କୁସଁସ୍‌କାର ଆର୍‌ ଅଁଧ୍‌ ବିଶୁଆସ ଆଗେ ହାର୍‌ମାନିଛନ୍‌ ଝନେ କୁଷ୍ଠରୋଗ୍‌ରେ ପିଡ଼ିତ୍‌ ବୁର୍‌ଧା। ଗଲା ୨୫ ବଛର ହେଲା ଘର୍‌ଠାନୁ ଦେଢ଼ କି.ମି. ଦୂରିଆ ଜଂଗଲକେ ଲାଗି ଗୁଟେ କ୍ଷେତେ ଏକ୍‌ଲା ରହିଆସୁଛନ୍‌। ରୋଗ୍‌ରେ ପିଡ଼ିତ୍‌ ଥିବାର ବୁର୍‌ଧା ଝନ୍‌କ ସାମାଜିକ୍‌ ବାସଁଦ୍‌ ସଂଗେ ସରକାରୀ ଯୋଜ୍‌ନାରୁ ଭିଲ୍‌ ବାଦ୍‌ ପଡ଼ିଥିବାର ଥାନୀୟ କ୍ରିଷ୍ଣା କିଶୋରୀ ସେବା ସମିତିର ସଭ୍ୟମାନେ ଅଭିଯୋଗ୍‌ କରିଛନ୍‌।

ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା, ମାଓବାଦୀଙ୍କ ସମ୍ପୃକ୍ତି ସନ୍ଦେହ

ଭବାନୀପାଟଣା,୧୬।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ବିଜେପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପାଜିବାହାଲ ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ରାମ୍ୟ ସଡ଼କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଶ୍ରେଣୀ ଠିକାଦାର ଶିବଶଙ୍କର ଦାସ ଓରଫ ବୁନୁ (୫୦)ଙ୍କୁ କେତେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳ ମାଓବାଦୀ ପ୍ରବଣ ହୋଇଥିବାରୁ ଏହା ମାଓବାଦୀଙ୍କ କାଣ୍ଡ ହୋଇଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି। ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନ ସାଢ଼େ ୧୨ଟାରେ ଠିକାଦାର

ରେଳଧାରଣା କଡ଼ରୁ ଶିଶୁ ଉଦ୍ଧାର

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ,୧୬।୨- ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା କିର୍ମିରା ବ୍ଲକ ଅର୍ଡା ସ୍ଥିତ ଟ୍ରେନ୍‌ ଲାଇନ୍‌ ନିକଟରୁ ଜଣେ ୯ ବର୍ଷୀୟ ଶିଶୁକୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ଶିଶୁର ପରିଚୟ ମିଳିପାରି ନାହିଁ। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଶିଶୁକୁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଯୋଗେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ଶିଶୁଟି କୌଣସି ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ରୁ ଖସିପଡ଼ିଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି। ଶିଶୁର ମୁଣ୍ଡ ଓ ହାତରେ ଗଭୀର କ୍ଷତ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ତେବେ ଶିଶୁ ଜଣକ

ବୀର ବଜରଙ୍ଗ ଫୁଟବଲ: ଫାଇନାଲରେ କିରାରମା

ବୀର ବଜରଙ୍ଗ ଫୁଟବଲ: ଫାଇନାଲରେ କିରାରମା

ବେଲପାହାଡ଼,୧୬।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା ବେଲପାହାଡ଼ ପୌରାଞ୍ଚଳ ଯୁରାବଗା ଗ୍ରାମ ବୀର ବଜରଙ୍ଗ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ସବଷ୍ଟେଶନ ଖେଳପଡ଼ିଆରେ ଦୁଇଦିନିଆ ନକ୍‌ଆଉଟ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ସମାରୋହ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ପୌରାଧ୍ୟକ୍ଷ ପର୍ଶୁରାମ ସାହୁ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଓ ସ୍ଥାନୀୟ କାଉନସିଲର ଦିଲୀପ ଧୁରୁଆ ସମ୍ମାନିତ

ପମ୍ପହାଉସ୍‌ପଡ଼ାରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ, ଯୁବକ ଆହତ

ପମ୍ପହାଉସ୍‌ପଡ଼ାରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ, ଯୁବକ ଆହତ

ଲଖନପୁର,୧୬।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା ବନହରପାଲି ଥାନା ଇବ୍‌ ଥର୍ମାଲ ପମ୍ପହାଉସ୍‌ପଡ଼ାରେ ବୁଧବାର ରାତି ସାଢ଼େ ୯ଟାରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଘଟି ଜଣେ ଯୁବକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆହତ ଯୁବକ ଜଣକ ହେଲେ ଅଶୋକ ସିଂ (୨୦)। ତାଙ୍କ ମୁହଁ ଓ ନାକ ସମେତ ଶରୀରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଆଘାତ ଲାଗିଛି। ଏନେଇ ଅଶୋକ ଗୁରୁବାର ବନହରପାଲି ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ପୋଲିସ

ବିହାର ପୋଲିସ ଉପରେ ଭରସା ପାଇଲାନି, ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ପୋଲିସର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ,୧୬।୨- ବିହାର ପୋଲିସ ଉପରେ ଭରସା ପାଇଲାନି। ନ୍ୟାୟ ଆଶାରେ ଓଡ଼ିଶା ପୋଲିସର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ଜଣେ ମହିଳା। ବିହାର ପୋଲିସର ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ବିଷୟରେ ଓଡ଼ିଶା ପୋଲିସ ଆଗରେ ବଖାଣିଥିଲେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ମହିଳା। ବିହାରର ମୂଳବାସିନ୍ଦା ସଞ୍ଜୟ କୁମାର (୪୫) ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ କରିଥିବା ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଟାଉନଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ

ସଦ୍ୟଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟା ଉଦ୍ଧାର

ସଦ୍ୟଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟା ଉଦ୍ଧାର

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ/ବେଲପାହାଡ଼(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)୧୬।୨- ପୁଣିଥରେ ଶିଶୁକନ୍ୟା ଅଲୋଡ଼ା ହୋଇଛି। ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା ବେଲପାହାଡ଼ ପୌରାଞ୍ଚଳ ଷ୍ଟେଶନପଡ଼ାରୁ ଗୁରୁବାର ଏକ ସଦ୍ୟଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟା ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। ଜଣେ ମହିଳା ଅନ୍ୟଜଣେ ଦୋକାନୀଙ୍କ ପାଖରେ ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ଛାଡ଼ିଦେଇ ଚାଲିଯିବା ପରେ ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍‌ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ତାକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ମୁଖ୍ୟ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଶିଶୁକୁ

ଯୁବକଙ୍କୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା

ଯୁବକଙ୍କୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ,୧୬।୨- ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଠାବ ହୋଇଛି। ତାଙ୍କୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ପାରିପାର୍ଶ୍ୱକ ସ୍ଥିତିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି। ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଟାଉନଥାନା ପୋଲିସ ଓ ଜିଆର୍‌ପି ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଅନୁସନ୍ଧାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଯୁବକଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳିନାହିଁ। ତେବେ କେଉଁ ଥାନାରେ ଏହି ମାମଲା ରୁଜୁ ହେବ ସେ ନେଇ କୌଣସି ସ୍ପଷ୍ଟ

ଆର୍‌ଜିଏଚ୍‌ରେ ଖୁବଶୀଘ୍ର ଆଇସିୟୁ

ଆର୍‌ଜିଏଚ୍‌ରେ ଖୁବଶୀଘ୍ର ଆଇସିୟୁ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୧୬।୨- ରାଉରକେଲା ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନା (ଆର୍‌ଜିଏଚ୍‌) ପରିସରରେ ନବନିର୍ମିତ ମାତୃ ଓ ଶିଶୁ ୟୁନିଟ୍‌ରେ ଖୁବଶୀଘ୍ର ଆଇସିୟୁ ବ୍ୟବସ୍ଥା ହେବ। ନିୟୁ ବର୍ନ ଆଇସିୟୁ ଓ ପେଡିଆଟ୍ରିକ୍‌ ଆଇସିୟୁ ସ୍ଥାପନ କରାଯିବ। ନିୟୁ ବର୍ନ ଆଇସିୟୁରେ ୨୪ ଜଣ ଶିଶୁଙ୍କୁ ରଖି ଚିକିତ୍ସା କରିହେବ। ସେହିପରି ପେଡିଆଟ୍ରିକ୍‌ ଆଇସିୟୁରେ ୧୦ ଜଣ ଶିଶୁଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇପାରିବ। ଏ ନେଇ ଓଡ଼ିଶା ଷ୍ଟେଟ୍‌

ସିସିଟିଭି ନଜରରେ ରହିବ ଷ୍ଟିଲ ସିଟି କଲେଜ

ସିସିଟିଭି ନଜରରେ ରହିବ ଷ୍ଟିଲ ସିଟି କଲେଜ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୧୬।୨- କଲେଜ ପରିସରରେ ଅଣଛାତ୍ର ପଶି ବିଭିନ୍ନ ବିଶୃଙ୍ଖଳା କରୁଛନ୍ତି। ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅଶ୍ଳୀଳ କମେଣ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଛାତ୍ର ବାଧକ ହେଲେ ସେମାନଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଉଛି। ସେହିପରି ଅଧ୍ୟାପିକା ଅଧ୍ୟାପକ ମଧ୍ୟ ଅଣଛାତ୍ରଙ୍କ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି। କେବଳ ଅଣଛାତ୍ର ନୁହନ୍ତି ଛାତ୍ରମାନେ ମଧ୍ୟ ପରସ୍ପର ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ସମୟରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଘଟାଉଛନ୍ତି। ନିଜ ନିଜ ମଧ୍ୟରେ

ଆର୍‌ଜିଏଚ୍‌ରେ ରକ୍ତ ଦଲାଲ ସକ୍ରିୟ ଘଟଣା, ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ଦେଲେ ସିଏମ୍‌ଓ

ଆର୍‌ଜିଏଚ୍‌ରେ ରକ୍ତ ଦଲାଲ ସକ୍ରିୟ ଘଟଣା, ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ଦେଲେ ସିଏମ୍‌ଓ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୧୬।୨- ରାଉରକେଲା ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନା (ଆର୍‌ଜିଏଚ୍‌)ରେ ରକ୍ତ ଦଲାଲ ସକ୍ରିୟ ଅଭିଯୋଗ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରି ମେଡିକାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଗୁରୁବାର ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗକୁ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ମେଡିକାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ଯେ ୩ଜଣ ଯୁବକ ରକ୍ତ ବିକ୍ରି କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆସିବା ପରେ ତଦନ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା। ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ